Pratinimas gerti iš puodelio (59)

Vaikas geria iš puodelio

Jei kūdikis persirito į savo antrąjį gyvenimo pusmetį, tikrai ne per anksti pradėti mokyti jį gerti iš puodelio. Daugelis vaikų pirmą kartą gurkšteli iš jo keturių ar penkių mėnesių, o šešių–dvylikos mėnesių išmoksta puikiai juo naudotis.

Nusipirk ryškiaspalvį puodelį arba papuoštą patraukliu piešinėliu – jis sužadins mažylio susidomėjimą. Iš pradžių mažyliui bus lengviau gerti iš puodelio, kurio dangtelis su snapeliu; puikiai tinka puodelis, kurį pavertus skystis neišbėga, taigi mažylis jo neišlaistys. Gerai mokytis gerti ir iš puodelio su šiaudeliu, tačiau jį yra sunkiau išplauti. Iš pradžių rinkis puodelį su dviem ąselėmis, nes tokį mažyliui bus lengviau nulaikyti. Ir, žinoma, puodelis turi būti nedūžtamas – gali neabejoti, kad jis daugybę kartų bus numestas ant grindų.

Gerti iš puodelio mokyk palaipsniui – pradėk pasiūlydama puodelį tik kartą per dieną vieno iš maitinimų metu. Saugiai laikydama kūdikį stačiai, priglausk puodelį jam prie burnytės ir truputį paversk. Būk kantri: greičiausiai pirmųjų bandymų metu mažylis apsilaistys, o patys bandymai gali veikiau priminti siurbimą, burbuliavimą, lakimą – ir tik vėliau - gėrimą.

Jeigu mažyliui sunkiai sekasi gerti iš pirmojo puodelio, kurį jam duodi, galbūt verta pabandyti kitokį. Kai kurie puodeliai turi vožtuvą, kuris veikia net per daug gerai ir todėl skystį siurbti būna sunku. Be to, gal mažyliui bus lengviau ar labiau patiks gerti iš puodelio, kurio snapelis panašus į žinduką. Kadangi gėrimas gurkšneliais skiriasi nuo čiulpimo, kai kurie tėvai teigia, kad lengviausia iškart pradėti nuo puodelio be dangtelio, priglaudžiant jį mažyliui prie burnytės ir pavertus. Netrukus mažylis suvokia, kad tai yra naujas būdas gauti maisto.    

Naujausi komentarai

 1. Upelija
  Upelija prieš 7 m.

  Maniškė nepripažino jokių buteliukų, puodelių su snapeliais ir pan. Geria mano pienelį, ir puikiausiai moka gerti iš paprasto puodelio nuo 9 mėn.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Mes pradejo nuo 6men gerti is puodelio, kaip pradejom koses valgyt, dabar esam 9men o gere kaip suaugusi, kiti tiek daug vienu kartu negali tiek isgert kiek ji sugeba

 3. Cukranendrė
  Cukranendrė prieš 7 m.

  Maniskis nuo 8men gere su siaudeliu o jau 11men gere graziai is puodelio, kadangi tokiu metu atsisakem misinio tai visi buteliukai, puodeliai su snapeliais jau buvo paslepti. Nieko nebeliko kaip is puodelio gerti, o jam ir patiko

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Padekit,prasau. as nesuprantu. Tai is to poudelio su snapeliu reikia pratinti misinuka gerti? ar arbata?

 5. editaxxx
  editaxxx prieš 6 m.

  mums dar tik 8 men bus bet jau dvi savaites geriam vandeni is puodelio. pirma mazoji pamate kaip as geriu vandeni is stiklines kai laikiau ant ranku, labai ydemiai ziurejo, o db is buteliuko su snapeliu is vis negeria tik patinka ji griauzti