Pratinimas gerti iš puodelio (59)

Vaikas geria iš puodelio

Gerti iš puodelio galite mokyti mažylį vos jam perkopus antrąjį gyvenimo pusmetį. Daugelis vaikų pirmą kartą gurkšteli iš puoduko keturių ar penkių mėnesių, o jau šešių–dvylikos mėnesių dažnai puikiai jo naudojasi.

Nusipirkite įdomų puodelį - ryškiaspalvį arba papuoštą patraukliu piešinėliu – jis sužadins mažylio susidomėjimą. Iš pradžių jam bus lengviau gerti iš puodelio, kurio dangtelis su snapeliu; puikiai tiks toks, kurį pavertus skystis neišbėga, ir mažylis jo neišlaistys. Dar vienas puikus pasirinkimas - puodelis su šiaudeliu. Bet jis turi ir savų trūkumų - juk jį sukiau yra išplauti.  Iš pradžių rinkitės puodelį su dviem ąselėmis, nes tokį mažyliui bus lengviau nulaikyti. Ir, žinoma, puodelis turi būti nedūžtamas – galite neabejoti, kad vaikas daug kartų jį numes ant grindų.

Gerti iš puodelio mokykite palaipsniui – pradėkite nuo vieno karto per dieną. Saugiai laikydami kūdikį stačiai, priglauskite puodelį jam prie burnytės ir truputį paverskite. Būkite kantrūs: greičiausiai pirmųjų bandymų metu mažylis apsilaistys, o patys bandymai gali veikiau priminti siurbimą, burbuliavimą, lakimą – ir tik vėliau - gėrimą.

Jeigu mažyliui sunkiai sekasi gerti iš pirmojo puodelio, kurį jam duodate, galbūt verta pabandyti kitokį. Kai kurie jų turi vožtuvą, kuris per gerai veikia, todėl skystį siurbti būna sunku. Be to, mažyliui gali būti lengviau gerti iš puodelio, kurio snapelis panašus į žinduką. Kadangi gėrimas gurkšneliais skiriasi nuo čiulpimo, kai kurie tėvai teigia, kad lengviausia iškart pradėti nuo puodelio be dangtelio, priglaudžiant jį mažyliui prie burnytės ir pavertus. Netrukus mažylis suvoks, kad tai yra naujas būdas gauti maisto.    

Susiję straipsniai

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Kiek vandens reikia vaikui?

Kodėl vanduo toks svarbus ir kiek jo apytiksliai kasdien reikėtų suvartoti vaikams?

Augaliniai gėrimai vaikams: ar jie gali visiškai atstoti įprastą pieną?

Veganiškai besimaitinantys ar tiesiog alternatyvų karvės pienui dėl jo netoleravimo ieškantys tėvai dažnai domisi, ar augaliniai gėrimai yra tinkami.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Maniškė nepripažino jokių buteliukų, puodelių su snapeliais ir pan. Geria mano pienelį, ir puikiausiai moka gerti iš paprasto puodelio nuo 9 mėn.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Mes pradejo nuo 6men gerti is puodelio, kaip pradejom koses valgyt, dabar esam 9men o gere kaip suaugusi, kiti tiek daug vienu kartu negali tiek isgert kiek ji sugeba

 3. Cukranendrė
  Cukranendrė prieš 10 m.

  Maniskis nuo 8men gere su siaudeliu o jau 11men gere graziai is puodelio, kadangi tokiu metu atsisakem misinio tai visi buteliukai, puodeliai su snapeliais jau buvo paslepti. Nieko nebeliko kaip is puodelio gerti, o jam ir patiko

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Padekit,prasau. as nesuprantu. Tai is to poudelio su snapeliu reikia pratinti misinuka gerti? ar arbata?

 5. editaxxx
  editaxxx prieš 9 m.

  mums dar tik 8 men bus bet jau dvi savaites geriam vandeni is puodelio. pirma mazoji pamate kaip as geriu vandeni is stiklines kai laikiau ant ranku, labai ydemiai ziurejo, o db is buteliuko su snapeliu is vis negeria tik patinka ji griauzti