Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko (40)

Puiku, jei pavyks atpratinti nuo buteliuko iki keturiolikos mėnesių. Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko. iStock.com/a_namenko

Dauguma pediatrų mano, kad laikotarpis nuo devynių iki dvylikos mėnesių idealiai tinka atpratinti mažylį nuo buteliuko. Tokiame amžiuje kūdikis dar nėra per daug nuo jo priklausomas (kai kuriems vaikams buteliukas tampa jų „mylimuku“!), todėl tą padaryti gali būti lengviau. Idealu, jei pavyks visiškai atpratinti nuo buteliuko iki trylikos ar keturiolikos mėnesių. Kuo greičiau pereisite prie puoduko, tuo sveikesni bus ir mažylio dantukai, nes ilgai čiulpiant iš buteliuko gėrimus, kuriuose yra cukraus (tarp jų sultis, pieno mišinius ir pieną), padidėja dantų ėduonies rizika.

Koks turėtų būti pirmasis vaiko puodelis?  Rinkitės plastmasinį variantą, kurį galima būtų uždengti dangteliu su snapeliu. Toks dangtelis apsaugo nuo išlaistymo, todėl jį galima naudoti iki pat mokyklos laikų. Jeigu mažyliui sunkiai sekasi gerti iš puodelio, pabandykite tokį, kurio snapelis panašus į žinduką. Svarbu, kad puodelis būdų nedūžtamas.

Pirmiausia įpilkite į puodelį vandens ir leiskite mažyliui eksperimentuoti. Iš pradžių duokite jam gerti iš puodelio kartą dienoje (pavyzdžiui, kai maitinate jį tirštu maistu). Tą geriausia daryti tokiu metu, kai mažylis yra žvalus (ypač jeigu jis įpratęs migdytis su buteliuku).

Kai kurie tėvai linkę elgtis ryžtingai – iškart atsikratyti visų buteliukų ir pereiti prie puodelio. Jeigu jūsų mažylis sveikas ir gerai vystosi - gali būti, kad, paprotestavęs vos dieną ar dvi, puikiausiai gers iš puodelio.      

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Veronik prieš 9 mėn.

  Ahuenas puodukas pirmam vaikui naudojom ir antram naudojam dabar. Pavidalas lygiai toks pat kaip puoduko.

 2. User has not uploaded an avatar
  ingakr prieš 8 mėn.

  Uzauginau dvi dukras ir neturėjau nei vieno buteliuko su žinduku, snapeliu ir pan. Kadangi abi pati maitinau iki dviejų metų apie buteliuką su žinduku net negalvojau. Vėliau kažkaip taip gavosi, kad abi labai didelį norą rodė gerti iš stiklinės ir greitai išmoko gerti iš stiklinių, nors turėjome puodelį su snapeliu, bet iki šiol stovi naujas. Su vyru juokaujam- gal anūkams pravers 😄

 3. User has not uploaded an avatar
  Mazojijurgita2 prieš 5 mėn.

  mum 2 metukai ir 2 men mes dar gereme misinuka.bet istiko tokia maza problemele: kai misinuko atsigeriame viduruojame.misinuko buteliukus plauname ir gariname.ir nakti geriame misinuka.vandenuka irgi geriame.
  kaip atpratinote vaika nuo misinuko?
  ka duodade nakti gerti?

 4. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 5 mėn.

  Meginkit nakciai skiest pm su daugiau vandens, pvz i ta pati kieki vietoj 5 sauksteliu det 4,po to 3 ir pan. Meginot vien sildyta vandeni nakti duot? Ka duodat vakarienei, gal vaikas is tikro uzsimano nakti valgyt, tokiu atveju sociau duokit vakarienei
  Kad pradejo 2 metu viduriuot nuo pm sunkiai tiketina, nebent pakeitet jo rusi.

 5. Neleee
  Neleee prieš 5 mėn.

  Vaikas jau didelis, galbut padetu tiesiog pasakyti, kad jau esi ne leliukas ir pilvukas jau nebenori pienuko, jau pyksta ir praso arbateles, o misinukas keliaus pas leliukus Kazkaip panasiai. Juk jau daug supranta tokio amziaus vaikas ir pabandyti susitarti galima

  Maniske turejo ritualini pieno (buvom jau pakeite misini i pienuka, nes pasidare jai neskanu misinys, o buteliuko pries miega norejo vistiek) gerima pries miega. Buvo toks iprotis likes. Ir jo isgerus ji pradejo atpylinet. Is pradziu galvojom, kad gal sutapo su skrandzio kazkokiom problemom, bet kartojosi viena, du, tris vakarus is eiles. Tai tiesiog pasikalbejom, kad pilvukui jau nebepatinka, kad jis jau uzaugo ir nenori leliuko gerimo. Ir susitarem, kad nebegersim to pieno daugiau, atsigersim pries miega vandenuko. Viska suprato ir pritare, kad pieno jau negersim