Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko (52)

Puiku, jei pavyks atpratinti nuo buteliuko iki keturiolikos mėnesių. Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko. iStock.com/a_namenko

Dauguma pediatrų mano, kad laikotarpis nuo devynių iki dvylikos mėnesių idealiai tinka atpratinti mažylį nuo buteliuko. Tokiame amžiuje kūdikis dar nėra per daug nuo jo priklausomas (kai kuriems vaikams buteliukas tampa jų „mylimuku“!), todėl tą padaryti gali būti lengviau. Idealu, jei pavyks visiškai atpratinti nuo buteliuko iki trylikos ar keturiolikos mėnesių. Kuo greičiau pereisite prie puoduko, tuo sveikesni bus ir mažylio dantukai, nes ilgai čiulpiant iš buteliuko gėrimus, kuriuose yra cukraus (tarp jų sultis, pieno mišinius ir pieną), padidėja dantų ėduonies rizika.

Koks turėtų būti pirmasis vaiko puodelis?  Rinkitės plastmasinį variantą, kurį galima būtų uždengti dangteliu su snapeliu. Toks dangtelis apsaugo nuo išlaistymo, todėl jį galima naudoti iki pat mokyklos laikų. Jeigu mažyliui sunkiai sekasi gerti iš puodelio, pabandykite tokį, kurio snapelis panašus į žinduką. Svarbu, kad puodelis būdų nedūžtamas.

Pirmiausia įpilkite į puodelį vandens ir leiskite mažyliui eksperimentuoti. Iš pradžių duokite jam gerti iš puodelio kartą dienoje (pavyzdžiui, kai maitinate jį tirštu maistu). Tą geriausia daryti tokiu metu, kai mažylis yra žvalus (ypač jeigu jis įpratęs migdytis su buteliuku).

Kai kurie tėvai linkę elgtis ryžtingai – iškart atsikratyti visų buteliukų ir pereiti prie puodelio. Jeigu jūsų mažylis sveikas ir gerai vystosi - gali būti, kad, paprotestavęs vos dieną ar dvi, puikiausiai gers iš puodelio.      

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 6 mėn.

  Aš tai paoponuosiu kitoms narėms. Nei pienas (ypač parduotuvinis), nei juolab avižų pienas (kas iš tikro nėra pienas) neturi tokios vertės kaip mišinukas. Man tiesiog nesuprantama bėda "vaikas mišinuką geria". Nori ir geria. Nenuodingas taigi. Pagal rekomendacijas šiaip iki 3 m berods siūlo duoti. Bet nors iki 5 m. Kur čia bėda?

 2. User has not uploaded an avatar
  Moterys ir tiek prieš 6 mėn.

  Evuka parašė:
  O kodel anksciau nenutrauket?dabar sunkoka kai 2m jau,mano pirmagimis nuo 8men nieko nebegere,o mazoji dar anksciau galit keist paprastu pienu

  mano darzeli diena atprato.

 3. User has not uploaded an avatar
  aaausrele83 prieš 6 mėn.

  Netipiška parašė:
  Aš tai paoponuosiu kitoms narėms. Nei pienas (ypač parduotuvinis), nei juolab avižų pienas (kas iš tikro nėra pienas) neturi tokios vertės kaip mišinukas. Man tiesi…

  Netipiška parašė:
  Aš tai paoponuosiu kitoms narėms. Nei pienas (ypač parduotuvinis), nei juolab avižų pienas (kas iš tikro nėra pienas) neturi tokios vertės kaip mišinukas. Man tiesi…

  Dar būnant kelių menesiu pas gastroenterologe buvo pasakyta jokiu valgymų nakti,nes naktim taip nevirskina,tai vis laukiau kada cia iseis svelniai atpratinti ,bet kolkas jokiu sansu

 4. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 6 mėn.

  aaausrele83 parašė:
  Dar būnant kelių menesiu pas gastroenterologe buvo pasakyta jokiu valgymų nakti,nes naktim taip nevirskina,tai vis laukiau kada cia iseis svelniai atpratinti ,bet k…

  Matyt dėl to, kad niekad nevedziau vaiko nei pas gastroenterologes, nei pas neurologes, nei pas kinezeterapeutus ir išvis tik pas seimos gydytoja planiniams nueinu, man tokių bėdų nekilo Vaikas visados valgė kada nori. Kaip ir aš.

 5. myeva
  myeva prieš 6 mėn.

  Naktinis misinuko gerimas negerai pirmiausia dantims.
  Jau nekalbant, jog vargina tevus, ir tai tikrai nera bereiksmis dalykas - vaikas juk nebe kudikis. Faktas, kad beveik dvieju metu vaikas nakti misinuko keliasi ne del to, jog tai butu kaloriju deficitas, kurio neimanoma patenkinti dienos metu. O del to, kad tai iprotis, maitinimosi rutina, galbut tai nusiraminimo budas ir uzmigimo budas prabundus.

  As irgi neskubejau pasalinti misinio, mano supratimu vaikui jis naudingiau nei koks augalinis pienas. Bet vistik su naktiniu maitinimu dariau lengvus postumius ir truputi virs metu to atsisake.

  Papasakosiu apie musu zingsnius, galbut rasite ko pasisemti. Vaiko virkdymu nebuvo. Pailgejusiu migdymu - tikrai taip.

  Pirmas zingsnis buvo atsieti misinuka nuo migdymo/uzmigimo. Vakarini misinuka pradejau duoti ne lovoje, o svetaineje: pageria ir tik tada eina i lova. Tuomet dantu valymas ir prausimasis persikele po misinuko. Tuomet misinuko davima po truputi dar nuakstinau iki valanda iki miego.
  Antras etapas - nukasti bet kokius maitinimus paryciais. Viso sito proceso pradzioje misinio keldavosi vienakart nakti ir vienakart paryciais. Tai to "paryciais" misinuko tiesiog nebeduodavau - jei prabusdavo nesvarbu kaip anksti, tai tiesiog ir keldavomes. Ir gal per menesi sitas kelimas dingo.
  O parytiniam kelimuisi dingus, pradejo ir dali naktu ismiegoti be misini. Tai situo etapu misinuka pradejom daryti vis skystesni - velgi per koki menesi jo nebereikejo.
  Misinys kitu laiku (kartais pries pietu miega, sergant ir valanda iki miego nakti) liko kokiu 1m 9men.