Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko (34)

Puiku, jei pavyks atpratinti nuo buteliuko iki keturiolikos mėnesių. Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko. iStock.com/a_namenko

Dauguma pediatrų mano, kad laikotarpis nuo devynių iki dvylikos mėnesių idealiai tinka atpratinti mažylį nuo buteliuko, kol jis dar per nėra per daug nuo jo priklausomas (kai kuriems vaikams buteliukas tampa jų „mylimuku“!). Puiku, jei pavyks visiškai atpratinti nuo buteliuko iki trylikos ar keturiolikos mėnesių. Perėjimas prie puodelio sveikiau ir mažylio dantukams, nes ilgai čiulpiant iš buteliuko gėrimus, kuriuose yra cukraus (tarp jų sultis, pieno mišinius ir pieną), padidėja dantų ėduonies rizika.

Iš pradžių, pereinant nuo buteliuko prie „tikro“ puodelio, geriausiai tinka plastmasiniai puodeliai, uždengti dangteliu su snapeliu. Iš tiesų tokius puodelius galima naudoti iki pat mokyklos, nes dangtelis apsaugo nuo išlaistymo. Jeigu tavo mažyliui sunkokai sekasi gerti iš puodelio, gali pabandyti tokį, kurio snapelis panašus į žinduką. Kad ir kokį puodelį pasirinktum, žinok, kad jis turi būti nedūžtamas.

Pirmiausia įpilk į puodelį vandens ir leisk mažyliui eksperimentuoti. Paskui vietoj buteliuko duok gerti iš puodelio kartą per dieną, pavyzdžiui, kai maitini jį tirštu maistu, – geriausia tai daryti tokiu metu, kai mažylis yra žvalus, ypač jeigu jis įpratęs migdytis su buteliuku.

Kita vertus, kai kurie tėvai linkę elgtis ryžtingai – iškart atsikratyti visų buteliukų ir pereiti prie puodelio. Jeigu tavo mažylis sveikas ir vystosi normaliai, gali būti, kad, paprotestavęs vos dieną ar dvi, puikiausiai gers iš puodelio.      

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  lauruut20 prieš 11 mėn.

  Vaikučiui 14 mėnesių. Kokį naudojat puodelį pienukui, su šiaudeliu ar kaip gertuvės su snapeliu ?

 2. User has not uploaded an avatar
  Edita01 prieš 11 mėn.

  lauruut20 parašė:
  Vaikučiui 14 mėnesių. Kokį naudojat puodelį pienukui, su šiaudeliu ar kaip gertuvės su snapeliu ?

  Awent su šiaudeliu, o nuo 1.6mėn puodelį su snapeliu.

 3. User has not uploaded an avatar
  lauruut20 prieš 11 mėn.

  Edita01 parašė:
  Awent su šiaudeliu, o nuo 1.6mėn puodelį su snapeliu.

  Patinka maziui/mazei gert pienuka per siaudeli ?

 4. User has not uploaded an avatar
  Edita01 prieš 11 mėn.

  lauruut20 parašė:
  Patinka maziui/mazei gert pienuka per siaudeli ?

  Labai patinka jau ir is paprasto puodelio duodu siaudeli geria🙂

 5. lututee
  lututee prieš 4 mėn.

  Liūdna, kad toks prastas straipsnis. Pasidomėkit mamos apie tokių puodelių su snapeliu žalą, kaip ir visų gertuvių su šiaudeliu. Kokią įtaką tai daro vaiko sąkandžiui, žandikaulio formavimui. Pratinkit iškart gerti iš puodelio paprasto ar neišsipilančio (360laipsnių) be jokių snapelių ir šiaudelių.