Susiję straipsniai

Pataria kineziterapeutė: 3 dalykai, kuriuos svarbu žinoti naujagimio tėvams

Kokie svarbiausi dalykai padeda užtikrinti taisyklingą kūdikio fizinės raidos pradžią, dalijasi kūdikių ir vaikų kineziterapeutė Julija Valiulytė.

Naujagimio oda pleiskanoja: kodėl ir ką daryti?

Visi naujagimiai per pirmąsias kelias gyvenimo savaites išgyvena visiškai įprastą odos lupimosi ir pleiskanojimo fazę.

Kada reikėtų kreiptis į logopedą?

Straipsnyje detalizuojami požymiai, kada vaikui gali prireikti logopedo pagalbos.

Naujausi komentarai

  1. User has not uploaded an avatar
    Netipiška prieš 2 m.

    aaausrele83 parašė:
    Dar būnant kelių menesiu pas gastroenterologe buvo pasakyta jokiu valgymų nakti,nes naktim taip nevirskina,tai vis laukiau kada cia iseis svelniai atpratinti ,bet k…

    Matyt dėl to, kad niekad nevedziau vaiko nei pas gastroenterologes, nei pas neurologes, nei pas kinezeterapeutus ir išvis tik pas seimos gydytoja planiniams nueinu, man tokių bėdų nekilo Vaikas visados valgė kada nori. Kaip ir aš.

  2. myeva
    myeva prieš 2 m.

    Naktinis misinuko gerimas negerai pirmiausia dantims.
    Jau nekalbant, jog vargina tevus, ir tai tikrai nera bereiksmis dalykas - vaikas juk nebe kudikis. Faktas, kad beveik dvieju metu vaikas nakti misinuko keliasi ne del to, jog tai butu kaloriju deficitas, kurio neimanoma patenkinti dienos metu. O del to, kad tai iprotis, maitinimosi rutina, galbut tai nusiraminimo budas ir uzmigimo budas prabundus.

    As irgi neskubejau pasalinti misinio, mano supratimu vaikui jis naudingiau nei koks augalinis pienas. Bet vistik su naktiniu maitinimu dariau lengvus postumius ir truputi virs metu to atsisake.

    Papasakosiu apie musu zingsnius, galbut rasite ko pasisemti. Vaiko virkdymu nebuvo. Pailgejusiu migdymu - tikrai taip.

    Pirmas zingsnis buvo atsieti misinuka nuo migdymo/uzmigimo. Vakarini misinuka pradejau duoti ne lovoje, o svetaineje: pageria ir tik tada eina i lova. Tuomet dantu valymas ir prausimasis persikele po misinuko. Tuomet misinuko davima po truputi dar nuakstinau iki valanda iki miego.
    Antras etapas - nukasti bet kokius maitinimus paryciais. Viso sito proceso pradzioje misinio keldavosi vienakart nakti ir vienakart paryciais. Tai to "paryciais" misinuko tiesiog nebeduodavau - jei prabusdavo nesvarbu kaip anksti, tai tiesiog ir keldavomes. Ir gal per menesi sitas kelimas dingo.
    O parytiniam kelimuisi dingus, pradejo ir dali naktu ismiegoti be misini. Tai situo etapu misinuka pradejom daryti vis skystesni - velgi per koki menesi jo nebereikejo.
    Misinys kitu laiku (kartais pries pietu miega, sergant ir valanda iki miego nakti) liko kokiu 1m 9men.

  3. User has not uploaded an avatar
    aaausrele83 prieš 1 m.

    Sveikos mamytes mums 2,5metyku,turbut nuo to kad neturiu perdaug kantrybes iki šiol vaiko neatpratinau nuo buteliuko ,viskas OK pries miega nieko nesakau ,bet nakti kaip kudikis po du kartus praso misinio,diena nereikia,jei nakti pasakau kad nera pienuko tai prasideda alermas, kaip jus atpratinot savo vaikus?

  4. Rūta M.
    Rūta M. prieš 1 m.

    Pirmagimi atpratinau tik dėl ligos... Buvo zarnyno infekcija ir grieztai uzdraude pieno produktus (jis ne misini gere, o piena naktim). Tai tik taip... Antro niekaip irgi neatpratinu ir nezinau ka daryti... Tris naktis nedaviau pieno, tai jau vyras girdėjo kaimynus besipykstant nakti.. jau galvojom policija mum iskvies... Tai vel daviau....

  5. Žydėjimas
    Žydėjimas prieš 1 m.

    aaausrele83 parašė:
    Sveikos mamytes mums 2,5metyku,turbut nuo to kad neturiu perdaug kantrybes iki šiol vaiko neatpratinau nuo buteliuko ,viskas OK pries miega nieko nesakau ,bet nakti…

    panasiu laiku atpratinom kaip jusu dabar amziaus, nereikdavo nei vandens nei pieno, su tusciu norejo net miegot, tiesiog ji burnoje turet bet sakandziui pradejo kenkti, tad tiesiog aiskinom ir atemem, taremes buvo neramiu naktu bet praejo, iki tol viska buvom isbande nepavykdavo, bet jau kritinis dalykas del sakandzio pakalbejus su odontologe pastumejo drastiskai eliminuoti.