Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko (29)

Puiku, jei pavyks atpratinti nuo buteliuko iki keturiolikos mėnesių. Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko. iStock.com/a_namenko

Dauguma pediatrų mano, kad laikotarpis nuo devynių iki dvylikos mėnesių idealiai tinka atpratinti mažylį nuo buteliuko, kol jis dar per nėra per daug nuo jo priklausomas (kai kuriems vaikams buteliukas tampa jų „mylimuku“!). Puiku, jei pavyks visiškai atpratinti nuo buteliuko iki trylikos ar keturiolikos mėnesių. Perėjimas prie puodelio sveikiau ir mažylio dantukams, nes ilgai čiulpiant iš buteliuko gėrimus, kuriuose yra cukraus (tarp jų sultis, pieno mišinius ir pieną), padidėja dantų ėduonies rizika.

Iš pradžių, pereinant nuo buteliuko prie „tikro“ puodelio, geriausiai tinka plastmasiniai puodeliai, uždengti dangteliu su snapeliu. Iš tiesų tokius puodelius galima naudoti iki pat mokyklos, nes dangtelis apsaugo nuo išlaistymo. Jeigu tavo mažyliui sunkokai sekasi gerti iš puodelio, gali pabandyti tokį, kurio snapelis panašus į žinduką. Kad ir kokį puodelį pasirinktum, žinok, kad jis turi būti nedūžtamas.

Pirmiausia įpilk į puodelį vandens ir leisk mažyliui eksperimentuoti. Paskui vietoj buteliuko duok gerti iš puodelio kartą per dieną, pavyzdžiui, kai maitini jį tirštu maistu, – geriausia tai daryti tokiu metu, kai mažylis yra žvalus, ypač jeigu jis įpratęs migdytis su buteliuku.

Kita vertus, kai kurie tėvai linkę elgtis ryžtingai – iškart atsikratyti visų buteliukų ir pereiti prie puodelio. Jeigu tavo mažylis sveikas ir vystosi normaliai, gali būti, kad, paprotestavęs vos dieną ar dvi, puikiausiai gers iš puodelio.      

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  mano mergaitei 1.6 men bet ji be buteliuko kaip be ranku kaip reikia atpatinti? : padekit man nebezinau ka daryti

 2. AMTE
  AMTE prieš 6 m.

  neringiuxx parašė:
  mano mergaitei 1.6 men bet ji be buteliuko kaip be ranku kaip reikia atpatinti? : padekit man nebezinau ka daryti

  bent jau as tai pirmiausiai pakeiciau i gertuve,taip kazkaip ir atprato

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  AMTE parašė:
  bent jau as tai pirmiausiai pakeiciau i gertuve,taip kazkaip ir atprato

  as esu nupirkusi gertuve bet mano dukrytei prie lupyciu kampucius isbere pasidare kaip zaizdeles tai as nebedaviau

 4. AMTE
  AMTE prieš 6 m.

  neringiuxx parašė:
  as esu nupirkusi gertuve bet mano dukrytei prie lupyciu kampucius isbere pasidare kaip zaizdeles tai as nebedaviau

  ju yra su ivairiais antgaliais,yvairiu rusiu,tik reikia pritaikyt

 5. gutara
  gutara prieš 4 m.

  Kol neatsikraciau buteliuko, tol nesibaige naktiniai valgymai. Pora naktu daviau is puodelio, nepatiko. Verke. O paskui jau ir nebesikele.