Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko (37)

Puiku, jei pavyks atpratinti nuo buteliuko iki keturiolikos mėnesių. Kaip atpratinti vaiką nuo buteliuko. iStock.com/a_namenko

Dauguma pediatrų mano, kad laikotarpis nuo devynių iki dvylikos mėnesių idealiai tinka atpratinti mažylį nuo buteliuko. Tokiame amžiuje kūdikis dar nėra per daug nuo jo priklausomas (kai kuriems vaikams buteliukas tampa jų „mylimuku“!), todėl tą padaryti gali būti lengviau. Idealu, jei pavyks visiškai atpratinti nuo buteliuko iki trylikos ar keturiolikos mėnesių. Kuo greičiau pereisite prie puoduko, tuo sveikesni bus ir mažylio dantukai, nes ilgai čiulpiant iš buteliuko gėrimus, kuriuose yra cukraus (tarp jų sultis, pieno mišinius ir pieną), padidėja dantų ėduonies rizika.

Koks turėtų būti pirmasis vaiko puodelis?  Rinkitės plastmasinį variantą, kurį galima būtų uždengti dangteliu su snapeliu. Toks dangtelis apsaugo nuo išlaistymo, todėl jį galima naudoti iki pat mokyklos laikų. Jeigu mažyliui sunkiai sekasi gerti iš puodelio, pabandykite tokį, kurio snapelis panašus į žinduką. Svarbu, kad puodelis būdų nedūžtamas.

Pirmiausia įpilkite į puodelį vandens ir leiskite mažyliui eksperimentuoti. Iš pradžių duokite jam gerti iš puodelio kartą dienoje (pavyzdžiui, kai maitinate jį tirštu maistu). Tą geriausia daryti tokiu metu, kai mažylis yra žvalus (ypač jeigu jis įpratęs migdytis su buteliuku).

Kai kurie tėvai linkę elgtis ryžtingai – iškart atsikratyti visų buteliukų ir pereiti prie puodelio. Jeigu jūsų mažylis sveikas ir gerai vystosi - gali būti, kad, paprotestavęs vos dieną ar dvi, puikiausiai gers iš puodelio.      

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Edita01 prieš 2 m.

  lauruut20 parašė:
  Patinka maziui/mazei gert pienuka per siaudeli ?

  Labai patinka jau ir is paprasto puodelio duodu siaudeli geria🙂

 2. lututee
  lututee prieš 1 m.

  Liūdna, kad toks prastas straipsnis. Pasidomėkit mamos apie tokių puodelių su snapeliu žalą, kaip ir visų gertuvių su šiaudeliu. Kokią įtaką tai daro vaiko sąkandžiui, žandikaulio formavimui. Pratinkit iškart gerti iš puodelio paprasto ar neišsipilančio (360laipsnių) be jokių snapelių ir šiaudelių.

 3. User has not uploaded an avatar
  Veronik prieš 1 mėn.

 4. User has not uploaded an avatar
  Veronik prieš 1 mėn.

  Ahuenas puodukas pirmam vaikui naudojom ir antram naudojam dabar. Pavidalas lygiai toks pat kaip puoduko.

 5. User has not uploaded an avatar
  ingakr prieš 1 mėn.

  Uzauginau dvi dukras ir neturėjau nei vieno buteliuko su žinduku, snapeliu ir pan. Kadangi abi pati maitinau iki dviejų metų apie buteliuką su žinduku net negalvojau. Vėliau kažkaip taip gavosi, kad abi labai didelį norą rodė gerti iš stiklinės ir greitai išmoko gerti iš stiklinių, nors turėjome puodelį su snapeliu, bet iki šiol stovi naujas. Su vyru juokaujam- gal anūkams pravers 😄