Žindymas su papildoma maitinimo sistema (1)

Žindymas su papildoma maitinimo sistema Ken Tackett | Shutterstock.com

Dėl daugybės priežasčių nemažai daliai mamų žindymo kelionė ne visada būna lengva ir sklandi. Tad tol, kol viskas normalizuosis, gali tekti paieškoti įvairių sprendimų, leisiančių užtikrinti, kad kūdikis maitintųsi visavertiškai, o mamai pradėtų gamintis daugiau pieno.

Taigi, viena iš efektyviausių priemonių šiuo metu – papildomo maitinimo sistema.

Papildoma maitinimo sistema – kas tai, kas ją sudaro?

Papildomą maitinimo sistemą (angl. Supplemental Nursing System, SNS) sudaro maišelis-talpa, vamzdeliai, kuriais teka pienas, ir laikikliai. Sistema specialiai sukurta padėti mamoms žindyti. Vienu metu kūdikis žinda ir iš krūties, ir papildomai per sistemą yra primaitinamas nutrauktu mamos pienu arba pieno mišiniu.

Šių dienų rinkoje galima įsigyti įvairių gamintojų maitinimo sistemų, tačiau vis tik daugelis dėl patikimumo renkasi MEDELA gamintojo. MEDELA – jau daugiau nei 6 dešimtmečius veikianti šveicarų įmonė, kuri specializuojasi kurdama ir gamindama žindymą palengvinančius produktus.

Plačiau apie MEDELA papildomą maitinimo sistemą – šiame vaizdo įraše.

Kam skirta papildoma maitinimo sistema?

Papildoma maitinimo sistema idealiai tinka žindančioms moterims, kurių laktacija dėl tam tikrų priežasčių yra sumažėjusi. Vienu metu žįsdamas ir gerdamas iš vamzdelio tekantį pieną, kūdikis stimuliuos krūtis ir lavins savo čiulpimo / žindimo įgūdžius. Oda prie odos kontaktas vėlgi padeda stimuliuoti laktaciją ir pieno gamybą.

Gamintojas teigia, kad papildomo maitinimo sistema tinkama ir neišnešiotiems ar silpniems kūdikiams, kurie dar neturi pakankamai jėgų žįsti.

Sistemos pritaikomumas – kur kas platesnis: pavyzdžiui, šią sistemą gali naudoti net ir kūdikius įsivaikinusios mamos, norinčios su mažyliais užmegzti glaudesnį kontaktą ir sužadinti laktaciją. Kitaip tariant, net jei moteris nebuvo nėščia ir negimdė, pieno gamybos varikliuką vis tiek galima užkurti.

Taip pat sistema labai pravers, jei kūdikis dėl tam tikrų problemų / sveikatos būklės pirmiausia buvo maitinamas iš buteliuko ir norima sugrįžti prie žindymo.

Dar keli atvejai, kada tinka papildoma maitinimo sistema:

Kaip naudoti papildomą maitinimo sistemą?

Pirmiausia visą sistemą sterilizuokite virindamos bent 5 min. Galite viską dėti į specialius sterilizatorius.

Kruopščiai nusiplaukite rankas. Į rezervuarą supilkite pieno mišinį arba nutrauktą pieną, sandariai uždarykite dangtelį.

Apverskite sistemą, įsitikinkite, kad pienas nelaša, viskas yra sandaru. Atidarius vamzdelį turėtų pradėti tekėti pienas.

Vamzdeliams pritvirtinti naudokite popierinę lipnią juostą. Tiesa, kai kurios mamos juostele vamzdelius tvirtina tik iš pradžių, o paskui sėkmingai vamzdelį prilaiko rankomis.

Vamzdelis turi baigtis ties spenelio galu arba net gali būti vos išsikišęs. Vamzdeliai yra itin ploni, tad žįsdamas kūdikis jų net nejunta.

Kūdikiui žindant, papildomai pienas teka ir iš talpos.

Mama rezervuarą gali patogiai prisitvirtinti prie drabužių, krūtinės ar pasikabinti ant kaklo.

Paimkite kūdikį ant rankų ir patogiai įsitaisykite. Pasistenkite, kad kūdikis apžiotų kuo daugiau krūties ir mokytųsi žįsti tinkamai.

Jei sistemos pritvirtinti ar naudoti nepavyksta, galite paprašyti žindymo konsultančių pagalbos ar konsultuotis „Tėvų darželio“ forume.

Papildomai įsigykite ir žindymo karolius: kūdikis gali griebti vamzdelius, tad reikės nukreipti jo dėmesį.

Papildomo maitinimo sistemos sistemos privalumai

 • Skatina pieno gamybą;
 • Padeda užtikrinti visavertę naujagimių ir kūdikių mitybą, kai mamai trūksta pieno;
 • Kūdikis mokosi tinkamai žįsti: sudaromas vakuumas;
 • Tinka ir tuomet, kai kūdikiui reikia vartoti tam tikrus skystus papildus, kuriuos kūdikiui itin sunku sugirdyti kitais būdais;
 • Padeda užmegzti ar palaikyti glaudų kūdikio ir mamos kontaktą, ir kt.

Papildomos maitinimo sistemos ypatybės

 • Sistema yra daugkartinio naudojimo, tačiau svarbu ją prižiūrėti laikantis gamintojo instrukcijų;
 • Galima reguliuoti pieno tekėjimo greitį;
 • Skirtingos spalvos vamzdeliais pienas teka greičiau arba lėčiau, tad sistemos pritaikomumas – kur kas platesnis;
 • Į rezervuarą telpa iki 150 ml pieno ar pieno mišinio;
 • Galima sterilizuoti įvairiais būdais, tad mamos sutaupo nemažai laiko.

Susiję straipsniai

Sėkmingo žindymo receptas: koks jis?

Vienas dažniausiai nėščiosioms užduodamų klausimų – ar jos ketina kūdikį žindyti. Kūdikio maitinimas krūtimi yra prigimtinis ir natūralus.

Kava ir kofeinas žindymo metu – ar tai suderinama?

Žindančioms moterims gali kilti klausimas, ar galima gerti kavą, arbatą, kitus kofeino turinčius turinčius gėrimus?

Audringas pieno atleidimo refleksas

Kaip elgtis, jei pieno atleidimo refleksas yra audringas ir pienas pradžioje teka taip intensyviai, kad kūdikis tiesiog negali normaliai žįsti?

Naujausi komentarai

 1. Amarila
  Amarila prieš 9 mėn.

  Deja drasko laidelius, tai nebent labai mažam, kol nesimaskatuoja į visas puses.