6 mėnesių kūdikis

Kūdikiui jau pusė metukų! Valio! Per šiuos šešis mėnesius kūdikis stipriai patobulėjo fiziškai, protiškai ir emociškai. Ir jis sparčiai tobulėja toliau. Dabar mažylis labai dėmesingas ir tyrinėja smulkias detales - liečia pliušinio meškiuko nosytę, stebi raštus ant mamos palaidinės, džiaugiasi vis sudėtingesniais žaisliukais.

6 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 6 mėnesių ir vėl būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

6 mėnesių kūdikiai skiepijami hepatito B (HB), B tipo Haemophilus influenzae (Hib), poliomielito ir kompleksine kokliušo, difterijos, stabligės (DTaP) vakcinomis. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikio primaitinimas

Pagal naujausias rekomendacijas kūdikio primaitinimą rekomenduojama pradėti nuo 6 mėnesių amžiaus.

Primaitinti reikėtų maždaug 7 kg sveriantį, maistu besidomintį, motinos pienu arba mišinuku nebepasisotinantį kūdikį.

Primaitinimą dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo virtų, trintų bulvių arba morkų, o vėliau, palaipsniui į meniu įtraukti daugiau daržovių - cukinijų, moliūgų, brokolių, žiedinių kopūstų.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Visi kūdikio fizinės raidos etapai yra svarbūs

Pastebima, kad vis daugiau kūdikių praleidžia vieną ar kitą fizinės raidos etapą. Pavyzdžiui, niekada nešliaužęs kūdikis ima sparčiai ropoti arba tik sėdėti išmokęs, bet niekada neropojęs vaikas ima vaikščioti.

Dauguma pediatrų ir kineziterapeutų rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos procesus ir užtikrinti, kad vaikas „patirtų“ visus fizinės raidos etapus. Pavyzdžiui, dažnai praleidžiamas šliaužimas sustiprina juosmeninę dalį ir pilvo raumenukus, kurie būtini viso kūno stabilumui, taisyklingai laikysenai.

Manoma, kad tai susiję su dažniau naudojamomis „papildomomis“ priemonėmis - gultukais, vaikštynėmis ir pan. Jos padeda vaikui būti vertikalioje padėtyje ir įgalina jį matyti pasaulį be didelių pastangų.

Paskatinkite kūdikį taisyklingai judėti dažniau guldydami jį ant pilvuko, rodydami žaisliukus ir skatindami jų siekti. Entuziastingai reaguokite į kūdikio bandymus remtis rankytėmis ir keliukais, spirtis pėdomis.

Jeigu pastebite, kad kūdikis linkęs praleisti vieną ar kitą raidos etapą ir perdėm skuba pradėti kitą, kreipkitės į kineziterapeutą. Specialistas įvertins vaikelio judėjimą, parinks pratimus, paskatinančius, pavyzdžiui, ropoti, o ne iškart bandyti eiti.

Kintanti kūdikio akių spalva

Daugumos naujagimių akytės šviesios, o kūdikiui augant jos ima keistis, tamsėja. Naujagimiai turi mažai odos, plaukų ir akių spalvą lemiančio pigmento melanino, kurio ilgainiui daugėja. Įprastai akių spalva ryškiausiai pradeda keistis sulaukus 6-9 mėnesių ir „nusistovi“ iki pirmojo gimtadienio.

Mėlynakių naujagimių akys gali išlikti mėlynos arba tapti žalsvos, pilkšvos, rusvos, pilkaakių - žalsvos, rudai-žalios, rudaakių mažylių akytės išlieka rudos, tačiau kartais šiek tiek patamsėja.

Faktas

Jūsų kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių jūsų suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2022 m. Gruodinukai!❄️

  1. Gane
    Gane prieš 12 val.

    Ciagyvenameile parašė:
    Musu buna pradeda verkti per miegus, bet tai trunka kelias sekundes. Ir jau nuo kokio 2 menesio, su dantukais nesusije bent jau mum

    Pritariu dėl siejimo su dantimis, kad tikrai nebūtinai tai gali ir reikšti, pas mus išvis nuo gimimo būna kartas nuo karto verkimas miego metu

  2. GirAn
    GirAn prieš 7 val.

    Akvil parašė:
    Ar teko susidurti su verkimu per miegą? Maniškis šiaip miega ramiai, lengvai užmiega ir pramiega iki ryto, bet pora naktų kaip smarkiai verkia nedaug laiko praėj…

    Sveiki, pas mus tas pats, todėl klausiau mūsų pediatro ir kineziterapeutės. Abu ramino, kad apie 5 mėn taip jau būna, ilgėja atmintis, prasidės mini sapnai, raidos etapas, tai nepergyvenkit 😊🙏🏻

  3. User has not uploaded an avatar
    Eglė V prieš 6 val.

    Aš perku iš parduotuvės daržoves iš turgaus net negalvoju pirkti mano jeigu verkia per miegus, tai ir atsibunda. Nors šianakt buvo rekordas, išmiegojo 5,5h neprabudęs, tai jaučiuosi net persimiegojus dieną kai miega, tai matau, kad šypsosi kartais, tada pagalvoju, kaži ką sapnuoja, tikriausiai papulį

  4. User has not uploaded an avatar
    Milija prieš 2 val.

    Ar yra vaikučių, kuriem jau viršutiniai dantys pradėjo dygt? Mes apatinius turim, o šiandien vėl prasidėjo baisus kramtymas ir seilėtekis, tai galvoju negi viršutiniai jau... kaip skaitau jie vėliau gerokai turėtų pasirodyt?

  5. Bergamote
    Bergamote prieš 1 val.

    Milija parašė:
    Ar yra vaikučių, kuriem jau viršutiniai dantys pradėjo dygt? Mes apatinius turim, o šiandien vėl prasidėjo baisus kramtymas ir seilėtekis, tai galvoju negi viršutin…

    Nebutinai, mano pirmagimiui anksti augo dantukai, ne pagal kalendoriu mano istisai seilejasi, abu kumsciai burnoj pastoviai, bet pokolkas nematyti virsutiniu☺️