6 mėnesių kūdikis

Kūdikiui jau pusė metukų! Valio! Per šiuos šešis mėnesius kūdikis stipriai patobulėjo fiziškai, protiškai ir emociškai. Ir jis sparčiai tobulėja toliau. Dabar mažylis labai dėmesingas ir tyrinėja smulkias detales - liečia pliušinio meškiuko nosytę, stebi raštus ant mamos palaidinės, džiaugiasi vis sudėtingesniais žaisliukais.

6 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 6 mėnesių ir vėl būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

6 mėnesių kūdikiai skiepijami hepatito B (HB), B tipo Haemophilus influenzae (Hib), poliomielito ir kompleksine kokliušo, difterijos, stabligės (DTaP) vakcinomis. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikio primaitinimas

Pagal naujausias rekomendacijas kūdikio primaitinimą rekomenduojama pradėti nuo 6 mėnesių amžiaus.

Primaitinti reikėtų maždaug 7 kg sveriantį, maistu besidomintį, motinos pienu arba mišinuku nebepasisotinantį kūdikį.

Primaitinimą dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo virtų, trintų bulvių arba morkų, o vėliau, palaipsniui į meniu įtraukti daugiau daržovių - cukinijų, moliūgų, brokolių, žiedinių kopūstų.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Visi kūdikio fizinės raidos etapai yra svarbūs

Pastebima, kad vis daugiau kūdikių praleidžia vieną ar kitą fizinės raidos etapą. Pavyzdžiui, niekada nešliaužęs kūdikis ima sparčiai ropoti arba tik sėdėti išmokęs, bet niekada neropojęs vaikas ima vaikščioti.

Dauguma pediatrų ir kineziterapeutų rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos procesus ir užtikrinti, kad vaikas „patirtų“ visus fizinės raidos etapus. Pavyzdžiui, dažnai praleidžiamas šliaužimas sustiprina juosmeninę dalį ir pilvo raumenukus, kurie būtini viso kūno stabilumui, taisyklingai laikysenai.

Manoma, kad tai susiję su dažniau naudojamomis „papildomomis“ priemonėmis - gultukais, vaikštynėmis ir pan. Jos padeda vaikui būti vertikalioje padėtyje ir įgalina jį matyti pasaulį be didelių pastangų.

Paskatinkite kūdikį taisyklingai judėti dažniau guldydami jį ant pilvuko, rodydami žaisliukus ir skatindami jų siekti. Entuziastingai reaguokite į kūdikio bandymus remtis rankytėmis ir keliukais, spirtis pėdomis.

Jeigu pastebite, kad kūdikis linkęs praleisti vieną ar kitą raidos etapą ir perdėm skuba pradėti kitą, kreipkitės į kineziterapeutą. Specialistas įvertins vaikelio judėjimą, parinks pratimus, paskatinančius, pavyzdžiui, ropoti, o ne iškart bandyti eiti.

Kintanti kūdikio akių spalva

Daugumos naujagimių akytės šviesios, o kūdikiui augant jos ima keistis, tamsėja. Naujagimiai turi mažai odos, plaukų ir akių spalvą lemiančio pigmento melanino, kurio ilgainiui daugėja. Įprastai akių spalva ryškiausiai pradeda keistis sulaukus 6-9 mėnesių ir „nusistovi“ iki pirmojo gimtadienio.

Mėlynakių naujagimių akys gali išlikti mėlynos arba tapti žalsvos, pilkšvos, rusvos, pilkaakių - žalsvos, rudai-žalios, rudaakių mažylių akytės išlieka rudos, tačiau kartais šiek tiek patamsėja.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2020 m. Birželinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Buzhule prieš 16 val.

  Na, sveikinu sulaukus pirmų snaigių! ❄️ Is karto susiruošiau su mažąją į lauką, kažkodėl labai džiaugiausi, kad jai tai PIRMAS sniegas 😅 pasivaikščiojom 1.5 h ir iš to džiaugsmo net šalta nebuvo 😊
  Ar jūsų leliai mate pirmąsias snaiges?))

 2. tarkuotassuris
  tarkuotassuris prieš 15 val.

  Buzhule parašė:
  Na, sveikinu sulaukus pirmų snaigių! ❄️ Is karto susiruošiau su mažąją į lauką, kažkodėl labai džiaugiausi, kad jai tai PIRMAS sniegas 😅 pasivaikščiojom 1.5 h ir iš…

  Ruošiamės tik dabar, bet irgi labai džiaugiuosi

 3. zydrejot
  zydrejot prieš 13 val.

  Buzhule parašė:
  Na, sveikinu sulaukus pirmų snaigių! ❄️ Is karto susiruošiau su mažąją į lauką, kažkodėl labai džiaugiausi, kad jai tai PIRMAS sniegas 😅 pasivaikščiojom 1.5 h ir iš…

  Pažiūrėjo per langą 🙃 keista, bet neapsidžiaugiau🤔

 4. User has not uploaded an avatar
  Monababy prieš 11 val.

  O pas mus gal kokios 5 snaiges iskrito ir pradejo lyt 🙈😀

 5. Veeesta
  Veeesta prieš 9 val.

  Balta varna parašė:
  Ar tik mano vienos keliasi nakti 3 kartus valgyt? Nakciai uzmiega 19-20 val. Keliasi 0:00, 2:00, 4:00 ,o nuo 5:00 prasideda žaidimai. Dievaži kartais sielą parduoči…

  Mano irgi, bet kaio džiaugiuosi, kad ne mano vienos taip❤️🙈, vis pasiskaitinėju ir nusiraminu, kad mano vaikas normalus, čia tikriausiai pirmąkartčių probelma į viską bandyti planuoti, žinoti kaip bus ir supranti, kad nei velnio tu nieko nesuplanuosi 🙈🙈
  man vis idomu kaip reikes pratinti vaiką patį užmigti savo lovoje. Gal kas turit kokių stebuklingų receptų? Vis migdome su soske, mikduku, įjungiu white noise ir spirokliuoju ant kamuoli, kai nugara jau nebelaiko begioju "skruzdelytemis" po kambarį 🙈 baisiai užsikroviau su mikdymu, bet nezibau kaip atlratinti 😓 ir nebereikėtų šokinėti ant kamuolio, o vaikas lovytei supuojamas užmigtų.