6 mėnesių kūdikis

Kūdikiui jau pusė metukų! Valio! Per šiuos šešis mėnesius kūdikis stipriai patobulėjo fiziškai, protiškai ir emociškai. Ir jis sparčiai tobulėja toliau. Dabar mažylis labai dėmesingas ir tyrinėja smulkias detales - liečia pliušinio meškiuko nosytę, stebi raštus ant mamos palaidinės, džiaugiasi vis sudėtingesniais žaisliukais.

6 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 6 mėnesių ir vėl būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

6 mėnesių kūdikiai skiepijami hepatito B (HB), B tipo Haemophilus influenzae (Hib), poliomielito ir kompleksine kokliušo, difterijos, stabligės (DTaP) vakcinomis. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į privalomųjų skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikio primaitinimas

Pagal naujausias rekomendacijas kūdikio primaitinimą rekomenduojama pradėti nuo 6 mėnesių amžiaus.

Primaitinti reikėtų maždaug 7 kg sveriantį, maistu besidomintį, motinos pienu arba mišinuku nebepasisotinantį kūdikį.

Primaitinimą dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo virtų, trintų bulvių arba morkų, o vėliau, palaipsniui į meniu įtraukti daugiau daržovių - cukinijų, moliūgų, brokolių, žiedinių kopūstų.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Visi kūdikio fizinės raidos etapai yra svarbūs

Pastebima, kad vis daugiau kūdikių praleidžia vieną ar kitą fizinės raidos etapą. Pavyzdžiui, niekada nešliaužęs kūdikis ima sparčiai ropoti arba tik sėdėti išmokęs, bet niekada neropojęs vaikas ima vaikščioti.

Dauguma pediatrų ir kineziterapeutų rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos procesus ir užtikrinti, kad vaikas „patirtų“ visus fizinės raidos etapus. Pavyzdžiui, dažnai praleidžiamas šliaužimas sustiprina juosmeninę dalį ir pilvo raumenukus, kurie būtini viso kūno stabilumui, taisyklingai laikysenai.

Manoma, kad tai susiję su dažniau naudojamomis „papildomomis“ priemonėmis - gultukais, vaikštynėmis ir pan. Jos padeda vaikui būti vertikalioje padėtyje ir įgalina jį matyti pasaulį be didelių pastangų.

Paskatinkite kūdikį taisyklingai judėti dažniau guldydami jį ant pilvuko, rodydami žaisliukus ir skatindami jų siekti. Entuziastingai reaguokite į kūdikio bandymus remtis rankytėmis ir keliukais, spirtis pėdomis.

Jeigu pastebite, kad kūdikis linkęs praleisti vieną ar kitą raidos etapą ir perdėm skuba pradėti kitą, kreipkitės į kineziterapeutą. Specialistas įvertins vaikelio judėjimą, parinks pratimus, paskatinančius, pavyzdžiui, ropoti, o ne iškart bandyti eiti.

Kintanti kūdikio akių spalva

Daugumos naujagimių akytės šviesios, o kūdikiui augant jos ima keistis, tamsėja. Naujagimiai turi mažai odos, plaukų ir akių spalvą lemiančio pigmento melanino, kurio ilgainiui daugėja. Įprastai akių spalva ryškiausiai pradeda keistis sulaukus 6-9 mėnesių ir „nusistovi“ iki pirmojo gimtadienio.

Mėlynakių naujagimių akys gali išlikti mėlynos arba tapti žalsvos, pilkšvos, rusvos, pilkaakių - žalsvos, rudai-žalios, rudaakių mažylių akytės išlieka rudos, tačiau kartais šiek tiek patamsėja.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. VaidAdas
  VaidAdas prieš 8 val.

  giedrerim parašė:
  Gal i raidos centra pasiunte? Ten ir psichologas yra. Ivertina ka ir kaip atlieka.

  Nea, raida pas mus ivertinta puikiai

 2. giedrerim
  giedrerim prieš 6 val.

  VaidAdas parašė:
  Nea, raida pas mus ivertinta puikiai

  Mano drauge psichologe,tai kartu ir raida turi vertunti

 3. User has not uploaded an avatar
  dzeizi prieš 2 val.

  VaidAdas parašė:
  Mes niekada per prievarta jo nemigdom. Tiesiog kai jau jis pradeda zirzti, akytes trinti mes bandom jam padeti uzmigti ir tas migdynas trunka begalybe ko pasekoj…

  Hm, kaip keista... vargsas leliukas... pasidalinkit ka jums patars, kad zinotume, jei kada susidursim

 4. Koricka
  Koricka prieš 2 val.

  VaidAdas parašė:
  Mes niekada per prievarta jo nemigdom. Tiesiog kai jau jis pradeda zirzti, akytes trinti mes bandom jam padeti uzmigti ir tas migdynas trunka begalybe ko pasekoj…

  O gal padetu kitos migdymo taktikos?
  Bb gulte ramiai supant? Migdant namie vezimo lopsy?
  Musu dickis nakti miega tik vezime (nupirkom jam net emmaljungos big star su metro ilgio lopsiu), o jei vezimas ne ok - tai pradziai issisupa bb gulte ir tada keliam i vezima.

 5. Isabelle
  Isabelle prieš 9 min.

  VaidAdas parašė:
  Mes niekada per prievarta jo nemigdom. Tiesiog kai jau jis pradeda zirzti, akytes trinti mes bandom jam padeti uzmigti ir tas migdynas trunka begalybe ko pasekoj…

  Ar bandet white noise? Mano abi merginos prie white noise miega/miegojo nakti ir diena jeigu namuose bunam. Be white noise ir uzmogdyti abi sunku buna, ir miega labai prastai. Vyresnele su white noise iki 1,5metu miegojo. Maziuke nusiteikusi taip pat migdyti su white noise tiek kiek reikes.