6 mėnesių kūdikis

Kūdikiui jau pusė metukų! Valio! Per šiuos šešis mėnesius kūdikis stipriai patobulėjo fiziškai, protiškai ir emociškai. Ir jis sparčiai tobulėja toliau. Dabar mažylis labai dėmesingas ir tyrinėja smulkias detales - liečia pliušinio meškiuko nosytę, stebi raštus ant mamos palaidinės, džiaugiasi vis sudėtingesniais žaisliukais.

6 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 6 mėnesių ir vėl būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

6 mėnesių kūdikiai skiepijami hepatito B (HB), B tipo Haemophilus influenzae (Hib), poliomielito ir kompleksine kokliušo, difterijos, stabligės (DTaP) vakcinomis. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikio primaitinimas

Pagal naujausias rekomendacijas kūdikio primaitinimą rekomenduojama pradėti nuo 6 mėnesių amžiaus.

Primaitinti reikėtų maždaug 7 kg sveriantį, maistu besidomintį, motinos pienu arba mišinuku nebepasisotinantį kūdikį.

Primaitinimą dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo virtų, trintų bulvių arba morkų, o vėliau, palaipsniui į meniu įtraukti daugiau daržovių - cukinijų, moliūgų, brokolių, žiedinių kopūstų.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Visi kūdikio fizinės raidos etapai yra svarbūs

Pastebima, kad vis daugiau kūdikių praleidžia vieną ar kitą fizinės raidos etapą. Pavyzdžiui, niekada nešliaužęs kūdikis ima sparčiai ropoti arba tik sėdėti išmokęs, bet niekada neropojęs vaikas ima vaikščioti.

Dauguma pediatrų ir kineziterapeutų rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos procesus ir užtikrinti, kad vaikas „patirtų“ visus fizinės raidos etapus. Pavyzdžiui, dažnai praleidžiamas šliaužimas sustiprina juosmeninę dalį ir pilvo raumenukus, kurie būtini viso kūno stabilumui, taisyklingai laikysenai.

Manoma, kad tai susiję su dažniau naudojamomis „papildomomis“ priemonėmis - gultukais, vaikštynėmis ir pan. Jos padeda vaikui būti vertikalioje padėtyje ir įgalina jį matyti pasaulį be didelių pastangų.

Paskatinkite kūdikį taisyklingai judėti dažniau guldydami jį ant pilvuko, rodydami žaisliukus ir skatindami jų siekti. Entuziastingai reaguokite į kūdikio bandymus remtis rankytėmis ir keliukais, spirtis pėdomis.

Jeigu pastebite, kad kūdikis linkęs praleisti vieną ar kitą raidos etapą ir perdėm skuba pradėti kitą, kreipkitės į kineziterapeutą. Specialistas įvertins vaikelio judėjimą, parinks pratimus, paskatinančius, pavyzdžiui, ropoti, o ne iškart bandyti eiti.

Kintanti kūdikio akių spalva

Daugumos naujagimių akytės šviesios, o kūdikiui augant jos ima keistis, tamsėja. Naujagimiai turi mažai odos, plaukų ir akių spalvą lemiančio pigmento melanino, kurio ilgainiui daugėja. Įprastai akių spalva ryškiausiai pradeda keistis sulaukus 6-9 mėnesių ir „nusistovi“ iki pirmojo gimtadienio.

Mėlynakių naujagimių akys gali išlikti mėlynos arba tapti žalsvos, pilkšvos, rusvos, pilkaakių - žalsvos, rudai-žalios, rudaakių mažylių akytės išlieka rudos, tačiau kartais šiek tiek patamsėja.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. snow_white
  snow_white prieš 4 val.

  amiunte parašė:
  Žinokit, turiu gerą palaikymo komandą. Jam ir anyta, ir anytos sesuo paaiškindavo, kas gerai ar negerai. Kaip kažkas rašė, kad daug kas nuo vyro mamos/šeimos prikla…

  na, deja, man siuo atzvilgiu ne taip ir pasiseke, jo tevas nera toli grazu svajoniu vyro pavyzdys.nepavyko gerai pazint tėvo iki vestuviu, na, bet yra kaip yra ir reik suktis is padeties.

 2. _orchid_
  _orchid_ prieš 2 val.

  Sveikos Noriu paklausti tu mamyciu, kurios jau turi ne viena vaikuti. Saltu oru metu kai vaziuojate kur nors su masina su kudikiu kaip ji rengiate? Juk masinoje tai silta. O jei paskui reikia i sportinuka sodint, tai kaip darot? Kazkaip pasimeciau.. negi su tuo storu zieminiu kombiu kudiki ir sodint i autokedute? Taigi jis slapias bus
  Ar ziemini vokeli i sportinuka verta pirkti?

 3. Giedra diena
  Giedra diena prieš 2 val.

  _orchid_ parašė:
  Sveikos Noriu paklausti tu mamyciu, kurios jau turi ne viena vaikuti. Saltu oru metu kai vaziuojate kur nors su masina su kudikiu kaip ji rengiate? Juk…

  Jei nusimato ilgesne kelione - nuvilkdavau kombi masinoje, o jei trumpa ir po to planuose buvimas lauke - pabudavo su kombiu, nesildomoj masinoj...jei kelione i koki prekybcentri - be kombio vaziuodavom, tik priklodavau dekuciu kol per lauka pereidavom....nu zodziu, visokie niuansai :))...

 4. YoungPanda
  YoungPanda prieš 1 val.

  Sveikutės! Norėjau patarimo Kada būtu galima įvesti vaisius? Mes dabar pietų metu ragaujame daržoves, ragavome bulve, saldžia bulve, morka, moliūga, rytoj ragausim cukinijos, o kada būtų galima ragauti vaisius?

 5. amiunte
  amiunte prieš 59 min.

  YoungPanda parašė:
  Sveikutės! Norėjau patarimo Kada būtu galima įvesti vaisius? Mes dabar pietų metu ragaujame daržoves, ragavome bulve, saldžia bulve, morka, moliūga, rytoj ragaus…

  Manau, kad kokį obuolį patroškintą ir dabar galit duoti. Gal bananą-tik jis kietina vidurius. Slyvų tyrę galit bandyt. Aš obuolį į daržovienes įmetu. Moliūgas, bulvė, obuolys-nepralenkiamas topas. Vakare į grūdinę makalošę įtrinu banano arba slyvų (kol kas tiek ir tebandėm-avižas su bananu ir grikius su slyvom). Bananą ar obuolį į kramtuką įdedu šiaip pasiterlioti dienos vidury.

Reklama: