6 mėnesių kūdikis

Kai judviejų mažylis išmoksta tvirtai sėdėti, jam atsiveria visiškai naujas pasaulio vaizdas – o ir tau mažylis dabar atrodo visiškai kitoks. Dauguma tokio amžiaus kūdikių būna pakankamai stiprūs, kad paramstyti galėtų bent trumpai pasėdėti arba kad išlaikytų pusiausvyrą pasvirdami į priekį ir pasiremdami rankutėmis.

Sulaukę septynių mėnesių, dauguma kūdikių jau gali sėdėti tiesiai patys, be paramstymo. Pasirūpink, kad jūsiškis turėtų kuo daugiau progų pasėdėti ant grindų, – sudomink jį įvairiais žaislais arba atsisėsk šalia ir pavartyk kartu su juo knygeles.

Jau pats gebėjimas savarankiškai sėdėti yra svarbus mažylio įgūdis, tačiau dar svarbiau yra tai, kad tai yra pirmas svarbus žingsnis mokantis ropoti. Kai kūdikis išmoksta sėdėti, jau tik laiko, jėgų ir koordinacijos klausimas, kada jis pasileis pirmyn ant rankų ir kelių. Kai kurie kūdikiai pradeda ropoti (arba rėplinėti kokiu nors kitokiu būdu, pavyzdžiui, šliaužti pasispirdami) iki šešių mėnesių, tačiau dauguma pradeda tai daryti tarp septynių ir devynių mėnesių. Tu gali pamėginti paankstinti šį momentą – kai mažylis sėdi, padėk žaislus taip, kad jis jų nepasiektų, ir galbūt tai taps impulsu pačiam iki jų nukeliauti.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. pele66
  pele66 prieš 10 val.

  Lolypop parašė:
  Na as su nerimu rasau, sestadieni akis uzraudo iki siandien ir paliko temp tai atvariau i priemima ir itaria diagnoze juokingu pavadinimu (akies audiniu celiulitas)…

  Tai gal galima maitinti?o tai kodel turi gulet ligoninej?jetus kaip liudna.laikykis.

 2. Bella1
  Bella1 prieš 9 val.

  Toks klausimėlis visai ne į temà 😊 ar gaunant išmokas vaiko priežiūros atostogù metu nuo jù turi nuskaičiuoti už privalomà sveikatos draudimà (PSD)?

 3. Lolypop
  Lolypop prieš 1 val.

  Atmete visas ligas, prasedejau 6 val priemime ir paleido namo lygiai taip pat kaip pries atvaziuojant nezinau kas akiai, tik apsidraudimui antibu israse sedziu ir mastau reik cia ju ar kaip

 4. Justtyttee
  Justtyttee prieš 43 min.

  Bella1 parašė:
  Toks klausimėlis visai ne į temà 😊 ar gaunant išmokas vaiko priežiūros atostogù metu nuo jù turi nuskaičiuoti už privalomà sveikatos draudimà (PSD)?

  Nuskaiciuoja PSD ir dar gyventojų pajamų mokestį. Aš SODROS tinklapyje peržiūrėjau kai man apskaičiavo išmoką yra parašyta už ką nuskaiciuoja

 5. LauraLT
  LauraLT prieš 42 min.

  Lolypop parašė:
  Atmete visas ligas, prasedejau 6 val priemime ir paleido namo lygiai taip pat kaip pries atvaziuojant nezinau kas akiai, tik apsidraudimui antibu israse sedziu i…

  svarbiausia nepagulde ir leliukas gaus pienelio kiek tik panores