6 mėnesių kūdikis

Kūdikiui jau pusė metukų! Valio! Per šiuos šešis mėnesius kūdikis stipriai patobulėjo fiziškai, protiškai ir emociškai. Ir jis sparčiai tobulėja toliau. Dabar mažylis labai dėmesingas ir tyrinėja smulkias detales - liečia pliušinio meškiuko nosytę, stebi raštus ant mamos palaidinės, džiaugiasi vis sudėtingesniais žaisliukais.

6 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 6 mėnesių ir vėl būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

6 mėnesių kūdikiai skiepijami hepatito B (HB), B tipo Haemophilus influenzae (Hib), poliomielito ir kompleksine kokliušo, difterijos, stabligės (DTaP) vakcinomis. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikio primaitinimas

Pagal naujausias rekomendacijas kūdikio primaitinimą rekomenduojama pradėti nuo 6 mėnesių amžiaus.

Primaitinti reikėtų maždaug 7 kg sveriantį, maistu besidomintį, motinos pienu arba mišinuku nebepasisotinantį kūdikį.

Primaitinimą dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo virtų, trintų bulvių arba morkų, o vėliau, palaipsniui į meniu įtraukti daugiau daržovių - cukinijų, moliūgų, brokolių, žiedinių kopūstų.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Visi kūdikio fizinės raidos etapai yra svarbūs

Pastebima, kad vis daugiau kūdikių praleidžia vieną ar kitą fizinės raidos etapą. Pavyzdžiui, niekada nešliaužęs kūdikis ima sparčiai ropoti arba tik sėdėti išmokęs, bet niekada neropojęs vaikas ima vaikščioti.

Dauguma pediatrų ir kineziterapeutų rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos procesus ir užtikrinti, kad vaikas „patirtų“ visus fizinės raidos etapus. Pavyzdžiui, dažnai praleidžiamas šliaužimas sustiprina juosmeninę dalį ir pilvo raumenukus, kurie būtini viso kūno stabilumui, taisyklingai laikysenai.

Manoma, kad tai susiję su dažniau naudojamomis „papildomomis“ priemonėmis - gultukais, vaikštynėmis ir pan. Jos padeda vaikui būti vertikalioje padėtyje ir įgalina jį matyti pasaulį be didelių pastangų.

Paskatinkite kūdikį taisyklingai judėti dažniau guldydami jį ant pilvuko, rodydami žaisliukus ir skatindami jų siekti. Entuziastingai reaguokite į kūdikio bandymus remtis rankytėmis ir keliukais, spirtis pėdomis.

Jeigu pastebite, kad kūdikis linkęs praleisti vieną ar kitą raidos etapą ir perdėm skuba pradėti kitą, kreipkitės į kineziterapeutą. Specialistas įvertins vaikelio judėjimą, parinks pratimus, paskatinančius, pavyzdžiui, ropoti, o ne iškart bandyti eiti.

Kintanti kūdikio akių spalva

Daugumos naujagimių akytės šviesios, o kūdikiui augant jos ima keistis, tamsėja. Naujagimiai turi mažai odos, plaukų ir akių spalvą lemiančio pigmento melanino, kurio ilgainiui daugėja. Įprastai akių spalva ryškiausiai pradeda keistis sulaukus 6-9 mėnesių ir „nusistovi“ iki pirmojo gimtadienio.

Mėlynakių naujagimių akys gali išlikti mėlynos arba tapti žalsvos, pilkšvos, rusvos, pilkaakių - žalsvos, rudai-žalios, rudaakių mažylių akytės išlieka rudos, tačiau kartais šiek tiek patamsėja.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Aš nėštukė prieš 6 val.

  KotrynaNv parašė:
  Sveikos mamytes! Ar yra planuojanciu verti savo princesems auskariukus? Jeigu taip, gal yra mamyciu is Siauliu ar Panevezio (ar aplinkiniu miestu/miesteliu) ir g…

  Taip anksti verti negalima, bet čia mano nuomonė, mano dukrai pravėrėme 10 metu ir tai puliavo nesidavė vargas buvo prižiūrėti, o čia kudikiui nesąmonė tikrai jei pataikys į tam tikrus taškus, gerai pamąstykite mamytės juk ne pamotės esat 🌹

 2. User has not uploaded an avatar
  KotrynaNv prieš 5 val.

  Vigeri parašė:
  Kai kuriose šalyse veria iškart pagimdžius ligoninėje. Čia tokia tema kaip skiepai, vaistai,žindai/nežindai ir pan-aršios diskusijos😁geriau tokios temos forumuose n…

  Oj nieko blogo tikrai nenorejau uzduodama toki klausima, nei kazko supykdyti nei kelti vejus🙃 labai fainai, kad daugelis pasisakete, isreiskete savo nuomone ir patarete, kad tikrai tokiam mazam leliukui ankstoka dar. 😊

 3. User has not uploaded an avatar
  KotrynaNv prieš 5 val.

  AureAure parašė:
  Aš iš Panevėžio. Kol kas favoritė vaiku suskariuku verėja Ievos grožio studija City bume.😊 Vyresnėlei ten veriau metuku, tai pirmiausia pakalbina,paklausia kas jai …

  Dekui 😊 Ateityje butinai turesiu omenyje 🌸🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  KotrynaNv prieš 4 val.

  leila123 parašė:
  https://www.google.com/amp/bendraukime.lrytas.lt/man-rupi/2016/04/21/news/auskaru-vereja-pribloske-jauna-mama-tai-turi-buti-viesinama--599467/amp/

  Dekui Jums uz straipsni! 👍 Tikrai nekelsiu savo dukrytei tokios baimes ir skausmo! 🌸❤️

 5. User has not uploaded an avatar
  Aš nėštukė prieš 4 val.

  KotrynaNv parašė:
  Oj nieko blogo tikrai nenorejau uzduodama toki klausima, nei kazko supykdyti nei kelti vejus🙃 labai fainai, kad daugelis pasisakete, isreiskete savo nuomone ir pata…

  Norime apsaugoti jūsų vaiką ir geranoriškai patarti, ačiū Jums kad supratote 💝

  KotrynaNv parašė:
  Dekui Jums uz straipsni! 👍 Tikrai nekelsiu savo dukrytei tokios baimes ir skausmo! 🌸❤️

  Ačiū Dievui 🙏🤗