6 mėnesių kūdikis

Kai judviejų mažylis išmoksta tvirtai sėdėti, jam atsiveria visiškai naujas pasaulio vaizdas – o ir tau mažylis dabar atrodo visiškai kitoks. Dauguma tokio amžiaus kūdikių būna pakankamai stiprūs, kad paramstyti galėtų bent trumpai pasėdėti arba kad išlaikytų pusiausvyrą pasvirdami į priekį ir pasiremdami rankutėmis.

Sulaukę septynių mėnesių, dauguma kūdikių jau gali sėdėti tiesiai patys, be paramstymo. Pasirūpink, kad jūsiškis turėtų kuo daugiau progų pasėdėti ant grindų, – sudomink jį įvairiais žaislais arba atsisėsk šalia ir pavartyk kartu su juo knygeles.

Jau pats gebėjimas savarankiškai sėdėti yra svarbus mažylio įgūdis, tačiau dar svarbiau yra tai, kad tai yra pirmas svarbus žingsnis mokantis ropoti. Kai kūdikis išmoksta sėdėti, jau tik laiko, jėgų ir koordinacijos klausimas, kada jis pasileis pirmyn ant rankų ir kelių. Kai kurie kūdikiai pradeda ropoti (arba rėplinėti kokiu nors kitokiu būdu, pavyzdžiui, šliaužti pasispirdami) iki šešių mėnesių, tačiau dauguma pradeda tai daryti tarp septynių ir devynių mėnesių. Tu gali pamėginti paankstinti šį momentą – kai mažylis sėdi, padėk žaislus taip, kad jis jų nepasiektų, ir galbūt tai taps impulsu pačiam iki jų nukeliauti.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2017 m. gruodinukai ❤❤❤

 1. Bange
  Bange prieš 4 d.

  Mamytes,gal galit patarti ar savo patirtim pasidalinti.Nusimato neuzilgo kelione lektuvu su vaikeliu,jam tuo metu bus 6men. Koki vezimeli rinktis kelionei?
  Koks vezimelis atitiktu siuos kriterijus:
  1. patogus skrydziui (t.y lengvai susilanksto, ne per daug didelis)
  2. Patogus vaikui- yra pilnai gulima padetis, kojyciu atramele pasikelia, geras stogelis
  3. Patogu vezti per smeli - t.y didesni ratai.

  Mastau, ar kelionej svarbu,kad vezimukas butu lengvas? Ar svarbu,kad susilankstytu kuo kompaktiskiau? O gal sie dalykai visai neturi reiksmes priduodant vezimuka i bagaza?

 2. NeTaPati
  NeTaPati prieš 3 d.

  Bange parašė:
  Mamytes,gal galit patarti ar savo patirtim pasidalinti.Nusimato neuzilgo kelione lektuvu su vaikeliu,jam tuo metu bus 6men. Koki vezimeli rinktis kelionei?

  Patarsiu tik del susilankstymo. Tikrai neturi reiksmes kompaktiskumas ir svoris, galit kad ir lopsi i bagaza priduoti :).
  Dukrai pirkom graco evo xt. Atlaike nemazai skrydziu/pliazu/kalnu, kalneliu ir kilometru. Bet jau seniai pirktas jis, manau ir naujas modelis yra. Siaip labai smagus vezimas. Prajtiskai su vienu pirstu gali aplink savo asi ji apsukt

 3. User has not uploaded an avatar
  JustinaKr prieš 1 d.

  Sveikos, mamytes, mes jau pabandeme maitintis maistelius ir pradejom nuo bulvytes, suvalgem gal 5 vaikiskus saukstelius. Siandien matau kad ant veiduku atsirado 3 raudoni taskiukai. Tai nezinau ka daryti ar siandien vel duoti ar palaukti?ka patartumete? Kam elergiska nezinau nes uzaugo ant misinuko.

 4. User has not uploaded an avatar
  cikadike prieš 17 val.

  Jurgitajun parašė:
  Sveikutes gal jūsų mažyliai jau kažką bando pasakyti? maniškė kai verkia taria mamamamama

  mano irgi, taip miela

 5. indriukstis
  indriukstis prieš 14 val.

  JustinaKr parašė:
  Sveikos, mamytes, mes jau pabandeme maitintis maistelius ir pradejom nuo bulvytes, suvalgem gal 5 vaikiskus saukstelius. Siandien matau kad ant veiduku atsirado 3 r…

  O misini koki vartojot? Paprasta ar alergiskiem?
  Gal nuo seiliu ar prakaito spuogeliai atsirado?