6 mėnesių kūdikis

Kūdikiui jau pusė metukų! Valio! Per šiuos šešis mėnesius kūdikis stipriai patobulėjo fiziškai, protiškai ir emociškai. Ir jis sparčiai tobulėja toliau. Dabar mažylis labai dėmesingas ir tyrinėja smulkias detales - liečia pliušinio meškiuko nosytę, stebi raštus ant mamos palaidinės, džiaugiasi vis sudėtingesniais žaisliukais.

6 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 6 mėnesių ir vėl būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

6 mėnesių kūdikiai skiepijami hepatito B (HB), B tipo Haemophilus influenzae (Hib), poliomielito ir kompleksine kokliušo, difterijos, stabligės (DTaP) vakcinomis. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikio primaitinimas

Pagal naujausias rekomendacijas kūdikio primaitinimą rekomenduojama pradėti nuo 6 mėnesių amžiaus.

Primaitinti reikėtų maždaug 7 kg sveriantį, maistu besidomintį, motinos pienu arba mišinuku nebepasisotinantį kūdikį.

Primaitinimą dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo virtų, trintų bulvių arba morkų, o vėliau, palaipsniui į meniu įtraukti daugiau daržovių - cukinijų, moliūgų, brokolių, žiedinių kopūstų.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Visi kūdikio fizinės raidos etapai yra svarbūs

Pastebima, kad vis daugiau kūdikių praleidžia vieną ar kitą fizinės raidos etapą. Pavyzdžiui, niekada nešliaužęs kūdikis ima sparčiai ropoti arba tik sėdėti išmokęs, bet niekada neropojęs vaikas ima vaikščioti.

Dauguma pediatrų ir kineziterapeutų rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos procesus ir užtikrinti, kad vaikas „patirtų“ visus fizinės raidos etapus. Pavyzdžiui, dažnai praleidžiamas šliaužimas sustiprina juosmeninę dalį ir pilvo raumenukus, kurie būtini viso kūno stabilumui, taisyklingai laikysenai.

Manoma, kad tai susiję su dažniau naudojamomis „papildomomis“ priemonėmis - gultukais, vaikštynėmis ir pan. Jos padeda vaikui būti vertikalioje padėtyje ir įgalina jį matyti pasaulį be didelių pastangų.

Paskatinkite kūdikį taisyklingai judėti dažniau guldydami jį ant pilvuko, rodydami žaisliukus ir skatindami jų siekti. Entuziastingai reaguokite į kūdikio bandymus remtis rankytėmis ir keliukais, spirtis pėdomis.

Jeigu pastebite, kad kūdikis linkęs praleisti vieną ar kitą raidos etapą ir perdėm skuba pradėti kitą, kreipkitės į kineziterapeutą. Specialistas įvertins vaikelio judėjimą, parinks pratimus, paskatinančius, pavyzdžiui, ropoti, o ne iškart bandyti eiti.

Kintanti kūdikio akių spalva

Daugumos naujagimių akytės šviesios, o kūdikiui augant jos ima keistis, tamsėja. Naujagimiai turi mažai odos, plaukų ir akių spalvą lemiančio pigmento melanino, kurio ilgainiui daugėja. Įprastai akių spalva ryškiausiai pradeda keistis sulaukus 6-9 mėnesių ir „nusistovi“ iki pirmojo gimtadienio.

Mėlynakių naujagimių akys gali išlikti mėlynos arba tapti žalsvos, pilkšvos, rusvos, pilkaakių - žalsvos, rudai-žalios, rudaakių mažylių akytės išlieka rudos, tačiau kartais šiek tiek patamsėja.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2021 gegužinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Goosey prieš 10 val.

  greatmommy parašė:
  Ar programėlė mokama? 😊

  Taisyklėse parašyta kad programėlė mokama, bet kiek pasižiūrėjau tai neprašė mokėti. O lauke miegot leidžiu, šiaip šilta būna tik žandai kai nepridengti tai vėsesni

 2. User has not uploaded an avatar
  Evaa1 prieš 9 val.

  L.A. parašė:
  Ne, vat tame ir beda. Toliau neramus naktim, kelias n... Kartu. O tiek gyriaus forume kad uzmiega 9,tada 1 pavalgo,ir vel iki 7.30...tai dabar uztat kosmosas. Uzvak…

  Vat kas atsitinka nuo neismiegojimo. As irgi kaip zombis kartais bunu. Mane gelbsti tik sportas ryte.. Vis tikiuos, kad kai dantys islys ir miego regsresas praeis, tai ir susitvarkys miegai... 🥱 Kaip bebuve reikia pozityviai nusiteikti ir prisiminti, kad cia toks laikinas etapas.. ❤️

 3. User has not uploaded an avatar
  Ramos prieš 3 val.

  greatmommy parašė:
  Ar programėlė mokama? 😊

  Abi nemokamos

 4. Sonatin
  Sonatin prieš 1 val.

  greatmommy parašė:
  Ir dar klausimėlis. Kiek leidžiat vaikučiam miegot lauke tokiu oru? Bijau, kad nesušaltų 😔

  Mes dar lopšį naudojam, tai visus dienos miegučius migdau lauke. Aprengiu kombį, pilnai vežimą uždengiu ir vaikui tikrai nešalta. Visada išimu šiltutę😊

 5. Zibuokle13
  Zibuokle13 prieš 59 min.

  greatmommy parašė:
  Ir dar klausimėlis. Kiek leidžiat vaikučiam miegot lauke tokiu oru? Bijau, kad nesušaltų 😔

  Kiek išmiega,tiek leidžiu (būna ir 3h) miega su vidutiniu kombiu ir i vokelį jau dedu, jeigu nesaulėta, vėjuota diena.

3,00 €
2,00 €