6 mėnesių kūdikis

Kai judviejų mažylis išmoksta tvirtai sėdėti, jam atsiveria visiškai naujas pasaulio vaizdas – o ir tau mažylis dabar atrodo visiškai kitoks. Dauguma tokio amžiaus kūdikių būna pakankamai stiprūs, kad paramstyti galėtų bent trumpai pasėdėti arba kad išlaikytų pusiausvyrą pasvirdami į priekį ir pasiremdami rankutėmis.

Sulaukę septynių mėnesių, dauguma kūdikių jau gali sėdėti tiesiai patys, be paramstymo. Pasirūpink, kad jūsiškis turėtų kuo daugiau progų pasėdėti ant grindų, – sudomink jį įvairiais žaislais arba atsisėsk šalia ir pavartyk kartu su juo knygeles.

Jau pats gebėjimas savarankiškai sėdėti yra svarbus mažylio įgūdis, tačiau dar svarbiau yra tai, kad tai yra pirmas svarbus žingsnis mokantis ropoti. Kai kūdikis išmoksta sėdėti, jau tik laiko, jėgų ir koordinacijos klausimas, kada jis pasileis pirmyn ant rankų ir kelių. Kai kurie kūdikiai pradeda ropoti (arba rėplinėti kokiu nors kitokiu būdu, pavyzdžiui, šliaužti pasispirdami) iki šešių mėnesių, tačiau dauguma pradeda tai daryti tarp septynių ir devynių mėnesių. Tu gali pamėginti paankstinti šį momentą – kai mažylis sėdi, padėk žaislus taip, kad jis jų nepasiektų, ir galbūt tai taps impulsu pačiam iki jų nukeliauti.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. saneli
  saneli prieš 5 val.

  pievaieva parašė:
  kelimaisi ir pas mus tokie patys. ju daug, net neskaiciuoju as pati galvoju, gal tiesiog toks etapas, kad taip anksti nakti keliasi.

  Nuo gimimo dauk kartu keliasi 🙂as galvoju sunkiai pereina i ta ilgiasne miego faze na bent mano atveju🙂

 2. pievaieva
  pievaieva prieš 5 val.

  saneli parašė:
  Nuo gimimo dauk kartu keliasi 🙂as galvoju sunkiai pereina i ta ilgiasne miego faze na bent mano atveju🙂

  pas mus irgi nuo 3 sav daug keliasi.nemoka pats uzmigti, jei prasibudina tarp faziu

 3. Saulenele
  Saulenele prieš 5 val.

  Pas mus irgi buvo etapas, kai keles labai daznai. Gal ir tas ketvirto men miego regresas... Dar as nusistaciau, kad maitinsiu tik dusyk per nakti, o kitus kartus uzsupsiu. Aisku ne visada pasiduoda. Labai svarbu tecio pagalva, kai ketvirta karta vis dedi i lova lyg mieganti ir vos padejus akys stacios. Nu bet susitvarke kazkaip ilgainiui. Vel grizo prie senos tvarkos. Uzmiega apie 19 val, tada valgo apie 00 ir 4. Bet va ryte irgi kelias 6-7. Bet tai normalu, manau. Daug ismiega. Aisku, ne visos naktys tokios. Buna nusimusa. Pvz po antro meningokoko skiepo. Rutina pabyra. Del miegelio pratesimo, tai paryciais kai pasiimu pas save jis megsta ant sonelio atsigult, paglostau nugaryte ir kartais uzmiega dar. Dar merliuka megsta ant veido uzsidet. Tik reikia mamai budriai but... O vat diena tai jokio ritmo. Miegeliai skirtingos trukmes. Ryte kartais ilgai valgyt neisiulau. O man taip noretus sistemos. Bet direktorius jis 😀

 4. User has not uploaded an avatar
  bagtoma prieš 5 val.

 5. mistera
  mistera prieš 3 val.

  Pas mus su miegu nakti ivairiai buna, uzmiega apie 20val, nakti keliasi kas 2-3val, bet buna naktu kad ir kas 1-1,5val keliasi, kai dabar spartaus vystymosi laikotarpis, tai nenuostabu, kad nakti nesimiega tiesiog reikia islaukt o rytas pas mus prasideda 6,30val neblogu patarimu ir siaip bendru ziniu apie miega radau knygoj „Ramaus miego knyga. Praktinis vadovas auginantiems naujagimius, kudikius ir ikimokyklinukus” Sarah Ockwell-Smith.