6 mėnesių kūdikis

Kūdikiui jau pusė metukų! Valio! Per šiuos šešis mėnesius kūdikis stipriai patobulėjo fiziškai, protiškai ir emociškai. Ir jis sparčiai tobulėja toliau. Dabar mažylis labai dėmesingas ir tyrinėja smulkias detales - liečia pliušinio meškiuko nosytę, stebi raštus ant mamos palaidinės, džiaugiasi vis sudėtingesniais žaisliukais.

6 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 6 mėnesių ir vėl būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

6 mėnesių kūdikiai skiepijami hepatito B (HB), B tipo Haemophilus influenzae (Hib), poliomielito ir kompleksine kokliušo, difterijos, stabligės (DTaP) vakcinomis. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikio primaitinimas

Pagal naujausias rekomendacijas kūdikio primaitinimą rekomenduojama pradėti nuo 6 mėnesių amžiaus.

Primaitinti reikėtų maždaug 7 kg sveriantį, maistu besidomintį, motinos pienu arba mišinuku nebepasisotinantį kūdikį.

Primaitinimą dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo virtų, trintų bulvių arba morkų, o vėliau, palaipsniui į meniu įtraukti daugiau daržovių - cukinijų, moliūgų, brokolių, žiedinių kopūstų.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Visi kūdikio fizinės raidos etapai yra svarbūs

Pastebima, kad vis daugiau kūdikių praleidžia vieną ar kitą fizinės raidos etapą. Pavyzdžiui, niekada nešliaužęs kūdikis ima sparčiai ropoti arba tik sėdėti išmokęs, bet niekada neropojęs vaikas ima vaikščioti.

Dauguma pediatrų ir kineziterapeutų rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos procesus ir užtikrinti, kad vaikas „patirtų“ visus fizinės raidos etapus. Pavyzdžiui, dažnai praleidžiamas šliaužimas sustiprina juosmeninę dalį ir pilvo raumenukus, kurie būtini viso kūno stabilumui, taisyklingai laikysenai.

Manoma, kad tai susiję su dažniau naudojamomis „papildomomis“ priemonėmis - gultukais, vaikštynėmis ir pan. Jos padeda vaikui būti vertikalioje padėtyje ir įgalina jį matyti pasaulį be didelių pastangų.

Paskatinkite kūdikį taisyklingai judėti dažniau guldydami jį ant pilvuko, rodydami žaisliukus ir skatindami jų siekti. Entuziastingai reaguokite į kūdikio bandymus remtis rankytėmis ir keliukais, spirtis pėdomis.

Jeigu pastebite, kad kūdikis linkęs praleisti vieną ar kitą raidos etapą ir perdėm skuba pradėti kitą, kreipkitės į kineziterapeutą. Specialistas įvertins vaikelio judėjimą, parinks pratimus, paskatinančius, pavyzdžiui, ropoti, o ne iškart bandyti eiti.

Kintanti kūdikio akių spalva

Daugumos naujagimių akytės šviesios, o kūdikiui augant jos ima keistis, tamsėja. Naujagimiai turi mažai odos, plaukų ir akių spalvą lemiančio pigmento melanino, kurio ilgainiui daugėja. Įprastai akių spalva ryškiausiai pradeda keistis sulaukus 6-9 mėnesių ir „nusistovi“ iki pirmojo gimtadienio.

Mėlynakių naujagimių akys gali išlikti mėlynos arba tapti žalsvos, pilkšvos, rusvos, pilkaakių - žalsvos, rudai-žalios, rudaakių mažylių akytės išlieka rudos, tačiau kartais šiek tiek patamsėja.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2021 Vasarinukai 👶❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Suzzii prieš 8 val.

  Nėštukė321 parašė:
  Mes irgi mėnesiu atsiliekame su skiepais, tad 19.07 gavome 4 men skiepus ir šįsyk irgi buvo guziukai ant abiejų leškučių. Nemaudžiau skiepo ir kitą dieną, o trečią …

  Panašu, kad išnyks, nes nebekaista ir atrodo mažėja

  Austinys parašė:
  Daviau dėl juoko vakar bulvės paragaut (5,5 mėn.), nors primaitint ketinau dar tik už mėnesio, tai šiandien jau blyną pusryčiams kirto (praktikuojam blw metodą) 🤭 t…

  Aš savo pirmą dukra pagal blw maitinau, tai irgi kepdavau blynus - širdelės keptuvėje. Tiksliau darzovienes su kiaušiniais arba ten visokiais miltais. Tik ta dariau apie metu laiko, kai jau normaliai mokėjo ryti ir dantenom sumalti. Maniškis 5 mėn 3 sav anakart geležies papildus gerdamas kosėti pradėjo. Slydu cukraus tirpalą vos nuryja ir dar kartais vandenį su liežuviu istumia, tai manajam iki blynų dar labai toli gal ir gerai, nes net tyngiu pagalvoti apie tuos visus ypatingus produktus ir terliojimasi

  Juokingas klausimas berniukų mamoms: ar jūsų vaikai čiumpa už pimpio? Manasis tik speji pampi nuimti tuoj surankom ir pesa, vonioje irgi. Kažkaip net vengiu oro vonias daryti

 2. User has not uploaded an avatar
  Nerko prieš 8 val.

  Mes beveik mėnuo kai vis bandom kažką ragauti ... retai labai kokią vaisinę tyrę suvalgo kelis šaukščiukus. Cukiniją kartais. Bet iki normalaus suvalgomo kiekio oj kaip toli... stengiuosi neperalkusią bandyt maitint tai supyksta visai 🙈 sėkmingai viską spjaudo lauk... matyt dar ne laikas 😳 nors mums už kelių dienų pusmetukas 🤔 laimingiausia MP gavus 😳 svoris auga puikiai bet gi nebus tik MP gyva 🙃

 3. User has not uploaded an avatar
  ci0brelis prieš 7 val.

  Suzzii parašė:
  Panašu, kad išnyks, nes nebekaista ir atrodo mažėja

  Pimpis - kartais atrodo, kad nusiples ji 😂😂😂

 4. User has not uploaded an avatar
  Suzzii prieš 6 val.

  ci0brelis parašė:
  Pimpis - kartais atrodo, kad nusiples ji 😂😂😂

  O tai ką daryti??? Paliekat laisva ar ne? Kažkaip maniškis nesenai atrado. Prieš tai buvo perbraukia ir viskas. O dabar tai baisu tokių nekordinuotu judesių

 5. Belvita
  Belvita prieš 6 val.

  Sveikos, gal kurios nors vaikuičiui taip buvo? Mažoji daugiau nei savaitė sloguoja ( tik skystas sekretas, jokių karkaliukų ar užsikišimų nosies), temperatūros buvo gal 2-3 kartus naktį iki max 37,9* ir tai tik kas 2-3 naktis, jokio kosulio, jokio neramumo ir kas neramina tai užkimimas, esantis jau 5 dieną. Gydytoja apžiūrėjo, rekomendavo garų pakvėpuot nuo užkkmimo, daugiau nieko, kiek žiūrėjo sakė gerklė neraudona. Gal kurios vaikui taip buvo, ilgai tesėsi užkimimas? 🙂😔