6 mėnesių kūdikis

Kūdikiui jau pusė metukų! Valio! Per šiuos šešis mėnesius kūdikis stipriai patobulėjo fiziškai, protiškai ir emociškai. Ir jis sparčiai tobulėja toliau. Dabar mažylis labai dėmesingas ir tyrinėja smulkias detales - liečia pliušinio meškiuko nosytę, stebi raštus ant mamos palaidinės, džiaugiasi vis sudėtingesniais žaisliukais.

6 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 6 mėnesių ir vėl būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

6 mėnesių kūdikiai skiepijami hepatito B (HB), B tipo Haemophilus influenzae (Hib), poliomielito ir kompleksine kokliušo, difterijos, stabligės (DTaP) vakcinomis. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikio primaitinimas

Pagal naujausias rekomendacijas kūdikio primaitinimą rekomenduojama pradėti nuo 6 mėnesių amžiaus.

Primaitinti reikėtų maždaug 7 kg sveriantį, maistu besidomintį, motinos pienu arba mišinuku nebepasisotinantį kūdikį.

Primaitinimą dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo virtų, trintų bulvių arba morkų, o vėliau, palaipsniui į meniu įtraukti daugiau daržovių - cukinijų, moliūgų, brokolių, žiedinių kopūstų.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Visi kūdikio fizinės raidos etapai yra svarbūs

Pastebima, kad vis daugiau kūdikių praleidžia vieną ar kitą fizinės raidos etapą. Pavyzdžiui, niekada nešliaužęs kūdikis ima sparčiai ropoti arba tik sėdėti išmokęs, bet niekada neropojęs vaikas ima vaikščioti.

Dauguma pediatrų ir kineziterapeutų rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos procesus ir užtikrinti, kad vaikas „patirtų“ visus fizinės raidos etapus. Pavyzdžiui, dažnai praleidžiamas šliaužimas sustiprina juosmeninę dalį ir pilvo raumenukus, kurie būtini viso kūno stabilumui, taisyklingai laikysenai.

Manoma, kad tai susiję su dažniau naudojamomis „papildomomis“ priemonėmis - gultukais, vaikštynėmis ir pan. Jos padeda vaikui būti vertikalioje padėtyje ir įgalina jį matyti pasaulį be didelių pastangų.

Paskatinkite kūdikį taisyklingai judėti dažniau guldydami jį ant pilvuko, rodydami žaisliukus ir skatindami jų siekti. Entuziastingai reaguokite į kūdikio bandymus remtis rankytėmis ir keliukais, spirtis pėdomis.

Jeigu pastebite, kad kūdikis linkęs praleisti vieną ar kitą raidos etapą ir perdėm skuba pradėti kitą, kreipkitės į kineziterapeutą. Specialistas įvertins vaikelio judėjimą, parinks pratimus, paskatinančius, pavyzdžiui, ropoti, o ne iškart bandyti eiti.

Kintanti kūdikio akių spalva

Daugumos naujagimių akytės šviesios, o kūdikiui augant jos ima keistis, tamsėja. Naujagimiai turi mažai odos, plaukų ir akių spalvą lemiančio pigmento melanino, kurio ilgainiui daugėja. Įprastai akių spalva ryškiausiai pradeda keistis sulaukus 6-9 mėnesių ir „nusistovi“ iki pirmojo gimtadienio.

Mėlynakių naujagimių akys gali išlikti mėlynos arba tapti žalsvos, pilkšvos, rusvos, pilkaakių - žalsvos, rudai-žalios, rudaakių mažylių akytės išlieka rudos, tačiau kartais šiek tiek patamsėja.

Faktas

Tavo kūdikis gali girdėti svetimų kalbų garsus, kurių tavo suaugusi ausis neskiria. Tačiau nuo šešių mėnesių šis gebėjimas pradeda slopti.

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Ann01 prieš 7 val.

  Gal kuri naudoja ar naudos Milli Dinner maitinimo kėdutę? Kokie būtų atsiliepimai apie ją?

 2. User has not uploaded an avatar
  D.M.K.M. prieš 6 val.

  ositukas parašė:
  Plaukuciai daro ja daug didesne,o siaip 9kg tik 😊😀

  Nu jau tikrai plaukų ilgumas koks ir kokie tankūs😊 9 tai daug,bet ir iš ūgio aukšta matos, mano kažin ar 8 sveria šiandien lygiai 5,3sav. Mano irgi gimė su plaukais,bet dabar baigia nusmukti kiti pradeda augti viršus tik pasilikęs kur mažiau nutrena😁

 3. ositukas
  ositukas prieš 5 val.

  D.M.K.M. parašė:
  Nu jau tikrai plaukų ilgumas koks ir kokie tankūs😊 9 tai daug,bet ir iš ūgio aukšta matos, mano kažin ar 8 sveria šiandien lygiai 5,3sav. Mano irgi gimė su plaukais…

  Maniskei nei plaukas nenusmuko,gime su laaabai daug plauku o dabar tik dar daugeja 🙈 mes nesam is mazuju tai ir dukryte neminetiurine 😆beje valgom puikiai viska ragaujam ir laaabai cypiam irgi laukiu kada baigsis cypimai jau kartais nzn kur lyst,gal dantuku kas turit ?

 4. Gatusia
  Gatusia prieš 2 val.

  ositukas parašė:
  Maniskei nei plaukas nenusmuko,gime su laaabai daug plauku o dabar tik dar daugeja 🙈 mes nesam is mazuju tai ir dukryte neminetiurine 😆beje valgom puikiai viska rag…

  Mums prasikalė jau vienas dantukas, antram nedaug trūksta ☺️ P.S 5men3sav

 5. Marima
  Marima prieš 44 min.

  Vaikas naktį pabunda klhkdaas, bet taip klykdama, gali daryt ką nori, niekas nepadeda. Prieš tai buvau ištraukus snargliuku, dabar traukiant nelabai kas išsitraukia, ar kvėpuoja blogiau per kurią nors snerve per tą rekima nesuprantu. Iš nevilties ilasinau lašiuką vibrocilio, tai nurimo pavalgė ir užmigo. Dienomis irgi kartais ištraukiu bespalvis snargliuku ar baubuku, bet kažkaip uzsikimsus nebuvo. Antra karta per kokia 1,5 savaites taip nutinka. Būtent naktį ir apie 4 valanda paryčiais. Bet ni issibudinejimo, nieko, tiesiog klykimas. Idėjų, kas, kodėl?