3 mėnesių kūdikis

3 mėnesių kūdikis jau moka (arba artimiausiomis savaitėmis išmoks) gulėdamas ant pilvuko pakelti ir išlaikyti galvą, gulėdamas ant nugaros mažylis noriai spardosi, suglaudžia ir išskečia kojas, rankas, seka akimis ir siekia rankutėmis įvairių daiktų. Mažylis noriai bendrauja su žmonėmis, šypsosi jį kalbinantiems nepažįstamiems, bet, žinoma, labiausiai džiaugiasi ir entuziastingai reaguoja pamatęs tėvelius.

Ketvirtasis augimo šuolis

3 kūdikio gyvenimo mėnesį sulauksite jau ketvirtojo augimo šuolio. Tiesa, jis gali įvykti ir anksčiau ar vėliau.

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuolių metu stipriai padidėja vaiko apetitas, pakinta miego ritmas, mažylis gali būti irzlus. Tam, kad patenkintumėte išaugusį kūdikio apetitą, turėsite jį šias kelias dienas maitinti dažniau.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis vartosi

Pasiruoškite nuolatiniam vartymuisi! Nuo dabar iki šešių mėnesių mažylis išmoks apsiversti. Guvūs kūdikiai, kuriems patinka gulėti ant pilvuko, įtempti ir išriesti nugarytę, dažniausiai apsiverčia anksčiau negu vangesni kūdikiai, labiau mėgstantys gulėti ant nugaros ir ramiai mėgautis vaizdais aplinkui.

Apsivertimui - šiam išties svarbiam judesiui, abiejų tipų kūdikiai ruošiasi gulėdami ant pilvuko ir lengvai sūpuodamiesi į šonus. Štai kodėl labai gerai, jeigu mažyliui leidžiama daug laiko „voliotis“ ant grindų, kur jis gali išsitiesti ir patikrinti savo kūno galimybes.

Jeigu jis visą dieną laikomas automobilinėje kėdutėje, gultuke ar nešynėje, kaip jis gali mokytis apsiversti? Greičiausiai pamatysite, kaip jūsų mažylis padaro nedidelį „atsispaudimą“ ir tada nuvirsta ant nugaros. Ilgainiui jis išmoks ir vėl apsiversti ant pilvuko. Taigi, kai tik galite, saugioje vietoje ant grindų ar žemės patieskite kilimėlį ir leiskite mažyliui treniruotis!

Dvikalbis kūdikis

Kuriasi vis daugiau tarptautinių šeimų, kuomet skiriasi tėvelių gimtosios kalbos, neretai tarpusavyje jie bendrauja dar viena, trečiąja kalba. Susilaukus mažylio kyla natūralus klausimas - kokia kalba su juo bendrauti?

Atsakymas paprastas - abiem tėvelių gimtosiomis kalbomis ir nuo pat gimimo! Dvikalbėje aplinkoje augantis kūdikis puikiai išmoksta abi girdimas kalbas, be to lavinama mažylio atmintis (juk jam tenka įsiminti dvigubai daugiau žodžių), analitinis mąstymas (jis suvokia ir analizuoja kalbų skirtumus, įvertina, kada kalbėti viena, o kada - kita kalba).

Tiesa, dvikalbėje aplinkoje augantys kūdikiai įprasta pradeda kalbėti 3-6 mėnesiais vėliau, nei jų bendraamžiai. Pradžioje jie painioja skirtingas kalbas, pavyzdžiui, sakinį pradeda viena kalba, o baigia kita, supainioja, kuria kalba su kuo iš tėvelių reikia kalbėti, tačiau nesijaudinkite. Vaikai greitai „persilaužia“ ir puikiai įsisavina kelias kalbas, o vėliau gerokai lengviau išmoksta ir daugiau užsienio kalbų.

Dvikalbystė nuo kūdikystės yra naudinga tik tuomet, jeigu vaiko vystymasis yra normalus. Skirtingos kalbos glumina ir yra perdėm sudėtinga užduotis vaikučiams, kurių raida sutrikusi - su šiais mažyliais reikėtų kalbėti tik viena kalba, o antrosios kalbos mokyti galima tik gerai išmokus pirmąją.

Apsauga nuo užspringimo

3 mėnesių kūdikis dar ne tik nevaikšto, neropoja, bet net ir atsisėsti negali, tad daugelio pavojų jis išvengia. Nepaisant to, šio amžiaus mažyliai ypač domisi aplinka ir ragauja visus rastus daiktus.

Užtikrinkite mažylio saugumą ir neleiskite jam pasiekti smulkių daikčiukų, kuriuos įsikišęs į burną vaikas galėtų nuryti ir užspringti. Taip pat apžiūrėkite vaiko žaisliukus, įsitikinkite, kad jie neaplūžę, nėra atsikišusių detalių, kurios galėtų lengvai nulūžti ir kelti pavojų.

Kūdikiui užspringus jokiu būdu nepradėkite jo kratyti! Purtymas gali sukelti sukrėsto vaiko sindromą (dėl purtymo sutrūkinėja smegenyse esančios kraujagyslės, kraujas išsilieja po kietuoju smegenų dangalu), pažeisti trapius kaklo slankstelius. Vaikelis gali likti neįgalus.

Kūdikiui užspringus, būtinai kvieskite greitąją medicinos pagalbą pagalbos telefonu 112 arba vežkite vaiką į ligoninę. Jeigu kūdikis kosėja, tai leiskite jam tai daryti, tikėtina, kad jis pats iškosės svetimkūnį. Jeigu kūdikis negali įkvėpti, dūsta, pamėlsta, pagalbą būtina suteikti nedelsiant. Kūdikį paguldykite ant savo rankos veidu žemyn, kitos rankos riešu arba plaštaka suduokite 5 kartus į tarpumentę, jeigu svetimkūnis nepasišalina, kūdikį atverskite ir prilaikydami galvą 5 kartus spustelėkite jo krūtinės ląstą. Šiuos veiksmus kartokite iki kol svetimkūnis pasišalins.

Jeigu kūdikis praranda sąmonę, paguldykite jį ant kieto pagrindo ir atlikite dirbtinį kvėpavimą - užspauskite nosį, apžiokite burną, 2 kartus įpūskite orą į burną ir 30 kartų spustelėkite krūtinės ląstą.

Faktas

Daugiausia kūdikiai verkia pirmuosius tris mėnesius, taigi blogiausia jau turėtų būti praeityje. Dabar tikriausiai pastebėsi, kad jis verkia daug mažiau.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 6 val.

  Evelina_pr parašė:
  Klausimas mamytėms, kurios su pirmu vaiku ejot 2 metų VPA, į darbą negrįžot ir antrais metais gimė antras vaikas. Skaičiau apie tokį variantą, ar gerai supratau, ka…

  Tokios pat

 2. kaktuse90
  kaktuse90 prieš 38 min.

  Kada ir kaip kūdikiams valot nosyte? Šiuo metu, gabaliuką kietą matau tolėliau, niekaip nepavyksta ištraukti oriniu trauktuku. Maišo atrodo kartais jai. Nezn ką daryt, normalu čia ar nelb

 3. Kisulita
  Kisulita prieš 9 min.

  Evelina_pr parašė:
  O kaip jūs dabar atskiriate kad vaikas jau alkanas? 😀 Anksčiau kumštis burnoj buvo labai aiškus ženklas, o dabar kumštis burnoj visada tai nepadeda 😀 maitinu maždau…

  Neatskiriu, kažkaip pas mus net nespėja išalkti, nes maitinu kas 1,5-2 val. 😄 Bet buvo, kad ir 3 val. išbuvo nevalgęs ir viskas gerai buvo, neverkė, nesiprašė 😄

 4. Kisulita
  Kisulita prieš 6 min.

  Evelina_pr parašė:
  O migdymui aš jau bandau atsisakyti supavimo - pirmus 2 mėnesius migdem visada ant kamuolio, jeigu neuzmigdavo prie krūties. Dabar jau kamuolį padėjau į šoną, migda…

  Labai noriu ir aš to migdymo sūpuojant atsidakuti, kad jau užtektų tik minimalios mano pagalbos užmiegant 🙂 Vyresnėlis kai atprato nuo supavimo, tai irgi užtekdavo, kad pabūdavau šalia lovutės, paglostydavau galvytę, pilvuką, šiek tiek pasupdavau už petuko, norėčiau ir dabar taip pat, tikiuosi pavyks 🤞

 5. Kisulita
  Kisulita prieš 1 min.

  Requem parašė:
  Nu pas mus padet i lova, net jei jau uzmigo.
  2 sekundes ir akys stacios.

  Oj, apie padėjimą į jo lopšelį tai aš kol kas nė nesvajoju, kol kas užsibrėžusi per sausį įpratinti kuo daugiau miegoti naktį lopšelyje, o jau kai vasarį perims iš vyresnėlio lovytę, tada jau bandysiu tem nuolat migdyti 🙂 Bus sunku, su manim lovoje jis labai gerai miega ir pabunda ramiai, jeigu pilvuko nepučia, o lopšelyje piktas pabunda, niurga, nes tai kokia ranka užstringa tarp grotų, tai nusimuisto iki viršaus ir galvyte jau remiasi į grotas, be reikalo tą lopšelį pirkom, kai mažiukas didesnis, tai jau maža jam ten vietos 🙄