3 mėnesių kūdikis

3 mėnesių kūdikis jau moka (arba artimiausiomis savaitėmis išmoks) gulėdamas ant pilvuko pakelti ir išlaikyti galvą, gulėdamas ant nugaros mažylis noriai spardosi, suglaudžia ir išskečia kojas, rankas, seka akimis ir siekia rankutėmis įvairių daiktų. Mažylis noriai bendrauja su žmonėmis, šypsosi jį kalbinantiems nepažįstamiems, bet, žinoma, labiausiai džiaugiasi ir entuziastingai reaguoja pamatęs tėvelius.

Ketvirtasis augimo šuolis

3 kūdikio gyvenimo mėnesį sulauksite jau ketvirtojo augimo šuolio. Tiesa, jis gali įvykti ir anksčiau ar vėliau.

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuolių metu stipriai padidėja vaiko apetitas, pakinta miego ritmas, mažylis gali būti irzlus. Tam, kad patenkintumėte išaugusį kūdikio apetitą, turėsite jį šias kelias dienas maitinti dažniau.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis vartosi

Pasiruoškite nuolatiniam vartymuisi! Nuo dabar iki šešių mėnesių mažylis išmoks apsiversti. Guvūs kūdikiai, kuriems patinka gulėti ant pilvuko, įtempti ir išriesti nugarytę, dažniausiai apsiverčia anksčiau negu vangesni kūdikiai, labiau mėgstantys gulėti ant nugaros ir ramiai mėgautis vaizdais aplinkui.

Apsivertimui - šiam išties svarbiam judesiui, abiejų tipų kūdikiai ruošiasi gulėdami ant pilvuko ir lengvai sūpuodamiesi į šonus. Štai kodėl labai gerai, jeigu mažyliui leidžiama daug laiko „voliotis“ ant grindų, kur jis gali išsitiesti ir patikrinti savo kūno galimybes.

Jeigu jis visą dieną laikomas automobilinėje kėdutėje, gultuke ar nešynėje, kaip jis gali mokytis apsiversti? Greičiausiai pamatysite, kaip jūsų mažylis padaro nedidelį „atsispaudimą“ ir tada nuvirsta ant nugaros. Ilgainiui jis išmoks ir vėl apsiversti ant pilvuko. Taigi, kai tik galite, saugioje vietoje ant grindų ar žemės patieskite kilimėlį ir leiskite mažyliui treniruotis!

Dvikalbis kūdikis

Kuriasi vis daugiau tarptautinių šeimų, kuomet skiriasi tėvelių gimtosios kalbos, neretai tarpusavyje jie bendrauja dar viena, trečiąja kalba. Susilaukus mažylio kyla natūralus klausimas - kokia kalba su juo bendrauti?

Atsakymas paprastas - abiem tėvelių gimtosiomis kalbomis ir nuo pat gimimo! Dvikalbėje aplinkoje augantis kūdikis puikiai išmoksta abi girdimas kalbas, be to lavinama mažylio atmintis (juk jam tenka įsiminti dvigubai daugiau žodžių), analitinis mąstymas (jis suvokia ir analizuoja kalbų skirtumus, įvertina, kada kalbėti viena, o kada - kita kalba).

Tiesa, dvikalbėje aplinkoje augantys kūdikiai įprasta pradeda kalbėti 3-6 mėnesiais vėliau, nei jų bendraamžiai. Pradžioje jie painioja skirtingas kalbas, pavyzdžiui, sakinį pradeda viena kalba, o baigia kita, supainioja, kuria kalba su kuo iš tėvelių reikia kalbėti, tačiau nesijaudinkite. Vaikai greitai „persilaužia“ ir puikiai įsisavina kelias kalbas, o vėliau gerokai lengviau išmoksta ir daugiau užsienio kalbų.

Dvikalbystė nuo kūdikystės yra naudinga tik tuomet, jeigu vaiko vystymasis yra normalus. Skirtingos kalbos glumina ir yra perdėm sudėtinga užduotis vaikučiams, kurių raida sutrikusi - su šiais mažyliais reikėtų kalbėti tik viena kalba, o antrosios kalbos mokyti galima tik gerai išmokus pirmąją.

Apsauga nuo užspringimo

3 mėnesių kūdikis dar ne tik nevaikšto, neropoja, bet net ir atsisėsti negali, tad daugelio pavojų jis išvengia. Nepaisant to, šio amžiaus mažyliai ypač domisi aplinka ir ragauja visus rastus daiktus.

Užtikrinkite mažylio saugumą ir neleiskite jam pasiekti smulkių daikčiukų, kuriuos įsikišęs į burną vaikas galėtų nuryti ir užspringti. Taip pat apžiūrėkite vaiko žaisliukus, įsitikinkite, kad jie neaplūžę, nėra atsikišusių detalių, kurios galėtų lengvai nulūžti ir kelti pavojų.

Kūdikiui užspringus jokiu būdu nepradėkite jo kratyti! Purtymas gali sukelti sukrėsto vaiko sindromą (dėl purtymo sutrūkinėja smegenyse esančios kraujagyslės, kraujas išsilieja po kietuoju smegenų dangalu), pažeisti trapius kaklo slankstelius. Vaikelis gali likti neįgalus.

Kūdikiui užspringus, būtinai kvieskite greitąją medicinos pagalbą pagalbos telefonu 112 arba vežkite vaiką į ligoninę. Jeigu kūdikis kosėja, tai leiskite jam tai daryti, tikėtina, kad jis pats iškosės svetimkūnį. Jeigu kūdikis negali įkvėpti, dūsta, pamėlsta, pagalbą būtina suteikti nedelsiant. Kūdikį paguldykite ant savo rankos veidu žemyn, kitos rankos riešu arba plaštaka suduokite 5 kartus į tarpumentę, jeigu svetimkūnis nepasišalina, kūdikį atverskite ir prilaikydami galvą 5 kartus spustelėkite jo krūtinės ląstą. Šiuos veiksmus kartokite iki kol svetimkūnis pasišalins.

Jeigu kūdikis praranda sąmonę, paguldykite jį ant kieto pagrindo ir atlikite dirbtinį kvėpavimą - užspauskite nosį, apžiokite burną, 2 kartus įpūskite orą į burną ir 30 kartų spustelėkite krūtinės ląstą.

Faktas

Daugiausia kūdikiai verkia pirmuosius tris mėnesius, taigi blogiausia jau turėtų būti praeityje. Dabar tikriausiai pastebėsi, kad jis verkia daug mažiau.

2019 m. Liepinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  shaja prieš 54 min.

  A-guste parašė:
  Augs augs, viskas gerai
  Tik vaikas turi daugiau tų alergenų negauti...

  Siandien po alergologo konsultacijos. Likau nesupratusi oda sausa, paberta ir su pleiskanuojanciais plemais. Pasake,kad dermatitas. Padare alergenu tyrima. Nu ir sveikas vaikas... Man dietos nereikia laikytis visiskai... Kasdiena po trumpai maudyti, tepti emoljentu (ka ir taip darau) ir dar tepala pries uzdegibini israse. Po sav kontrole. Kazkaip tikejausi, kito gydymo Ryt pas seimos gyd, ziuresiu ka ji pakomentuos...

 2. IngaKns
  IngaKns prieš 51 min.

  sim-ali parašė:
  Prie zaliuju ezeru.. jam ir aplinka idomi kai ant ranku buna viska apzvergia issiziojes megstamiausia vieta vonios kambarys nes jis sviesus labai,tai ten visda li…

  Išaugs ir viskas bus gerai 👌😉

  Ar kam nors buvo, kad vaikas dažnai keliasi naktį? Kaip sprendėte šį reikalą? 😀
  Maniškė ankščiau keldavosi 1-2 kartus naktį, o dabar gal kokius 5 🙈 kas 1-1.30 val vis keliasi užkąsti 🙈 nesuprantu. Gal bandyti nusitraukti pieną ir duoti, gal nepavalgo pilnai? 🤔 Gal kam buvo tokia situacija ir pagelbės 🙈😀😉🌹

 3. A-guste
  A-guste prieš 43 min.

  shaja parašė:
  Siandien po alergologo konsultacijos. Likau nesupratusi oda sausa, paberta ir su pleiskanuojanciais plemais. Pasake,kad dermatitas. Padare alergenu tyrima. …

  Vaikams iki 2metų nėra tikslo daryti alergenų tyrimo, nes jie nieko neparodo (tą man pasakė 3 skirtingi daktarai).
  O jūs kaip maitinate? Mp ar pm?
  Aš kadangi ir taip ir taip tai pakeičiau mišinį į aptamil allergy care, man dieta (nors neatmetama, kad pvz sukėlė alergiją koks skalbinklis), išrašė advantan milk hormoninį tepaliuką, tepu emolientais, maudyt kasdien lakišiaus vonioj + emolium dušo losjone... jokios vilnos prie kūno, tik medvilnė ir liepė pasirodyti po dviejų sav...

 4. A-guste
  A-guste prieš 41 min.

  shaja parašė:
  Siandien po alergologo konsultacijos. Likau nesupratusi oda sausa, paberta ir su pleiskanuojanciais plemais. Pasake,kad dermatitas. Padare alergenu tyrima. …

  Ir šiaip labai keista jeigu maitinate mp ir neliepė dietos laikytis, nes jeigu kakis žalias + kraujo yra, tai čia faktas, kad alergizuoja kažkas iš maisto produktų... nors pas mus su kakiais viskas ok, bet vat dietą vis tiek paskyrė

 5. User has not uploaded an avatar
  ausrama prieš 20 min.

  S.Neita parašė:
  Sveikos, ar jusu vaikuciai (labiausiai domina tie, kurie jau sulauke 3 men.) jau bando vartytis?

  Nuo pilvuko per abi puses moka apsiverst ant nugaros. O būnant ant nugaros tik į šonus vartaliojasi, ant pilvo dar neiseina