3 mėnesių kūdikis

3 mėnesių kūdikis jau moka (arba artimiausiomis savaitėmis išmoks) gulėdamas ant pilvuko pakelti ir išlaikyti galvą, gulėdamas ant nugaros mažylis noriai spardosi, suglaudžia ir išskečia kojas, rankas, seka akimis ir siekia rankutėmis įvairių daiktų. Mažylis noriai bendrauja su žmonėmis, šypsosi jį kalbinantiems nepažįstamiems, bet, žinoma, labiausiai džiaugiasi ir entuziastingai reaguoja pamatęs tėvelius.

Ketvirtasis augimo šuolis

3 kūdikio gyvenimo mėnesį sulauksite jau ketvirtojo augimo šuolio. Tiesa, jis gali įvykti ir anksčiau ar vėliau.

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuolių metu stipriai padidėja vaiko apetitas, pakinta miego ritmas, mažylis gali būti irzlus. Tam, kad patenkintumėte išaugusį kūdikio apetitą, turėsite jį šias kelias dienas maitinti dažniau.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis vartosi

Pasiruoškite nuolatiniam vartymuisi! Nuo dabar iki šešių mėnesių mažylis išmoks apsiversti. Guvūs kūdikiai, kuriems patinka gulėti ant pilvuko, įtempti ir išriesti nugarytę, dažniausiai apsiverčia anksčiau negu vangesni kūdikiai, labiau mėgstantys gulėti ant nugaros ir ramiai mėgautis vaizdais aplinkui.

Apsivertimui - šiam išties svarbiam judesiui, abiejų tipų kūdikiai ruošiasi gulėdami ant pilvuko ir lengvai sūpuodamiesi į šonus. Štai kodėl labai gerai, jeigu mažyliui leidžiama daug laiko „voliotis“ ant grindų, kur jis gali išsitiesti ir patikrinti savo kūno galimybes.

Jeigu jis visą dieną laikomas automobilinėje kėdutėje, gultuke ar nešynėje, kaip jis gali mokytis apsiversti? Greičiausiai pamatysite, kaip jūsų mažylis padaro nedidelį „atsispaudimą“ ir tada nuvirsta ant nugaros. Ilgainiui jis išmoks ir vėl apsiversti ant pilvuko. Taigi, kai tik galite, saugioje vietoje ant grindų ar žemės patieskite kilimėlį ir leiskite mažyliui treniruotis!

Dvikalbis kūdikis

Kuriasi vis daugiau tarptautinių šeimų, kuomet skiriasi tėvelių gimtosios kalbos, neretai tarpusavyje jie bendrauja dar viena, trečiąja kalba. Susilaukus mažylio kyla natūralus klausimas - kokia kalba su juo bendrauti?

Atsakymas paprastas - abiem tėvelių gimtosiomis kalbomis ir nuo pat gimimo! Dvikalbėje aplinkoje augantis kūdikis puikiai išmoksta abi girdimas kalbas, be to lavinama mažylio atmintis (juk jam tenka įsiminti dvigubai daugiau žodžių), analitinis mąstymas (jis suvokia ir analizuoja kalbų skirtumus, įvertina, kada kalbėti viena, o kada - kita kalba).

Tiesa, dvikalbėje aplinkoje augantys kūdikiai įprasta pradeda kalbėti 3-6 mėnesiais vėliau, nei jų bendraamžiai. Pradžioje jie painioja skirtingas kalbas, pavyzdžiui, sakinį pradeda viena kalba, o baigia kita, supainioja, kuria kalba su kuo iš tėvelių reikia kalbėti, tačiau nesijaudinkite. Vaikai greitai „persilaužia“ ir puikiai įsisavina kelias kalbas, o vėliau gerokai lengviau išmoksta ir daugiau užsienio kalbų.

Dvikalbystė nuo kūdikystės yra naudinga tik tuomet, jeigu vaiko vystymasis yra normalus. Skirtingos kalbos glumina ir yra perdėm sudėtinga užduotis vaikučiams, kurių raida sutrikusi - su šiais mažyliais reikėtų kalbėti tik viena kalba, o antrosios kalbos mokyti galima tik gerai išmokus pirmąją.

Apsauga nuo užspringimo

3 mėnesių kūdikis dar ne tik nevaikšto, neropoja, bet net ir atsisėsti negali, tad daugelio pavojų jis išvengia. Nepaisant to, šio amžiaus mažyliai ypač domisi aplinka ir ragauja visus rastus daiktus.

Užtikrinkite mažylio saugumą ir neleiskite jam pasiekti smulkių daikčiukų, kuriuos įsikišęs į burną vaikas galėtų nuryti ir užspringti. Taip pat apžiūrėkite vaiko žaisliukus, įsitikinkite, kad jie neaplūžę, nėra atsikišusių detalių, kurios galėtų lengvai nulūžti ir kelti pavojų.

Kūdikiui užspringus jokiu būdu nepradėkite jo kratyti! Purtymas gali sukelti sukrėsto vaiko sindromą (dėl purtymo sutrūkinėja smegenyse esančios kraujagyslės, kraujas išsilieja po kietuoju smegenų dangalu), pažeisti trapius kaklo slankstelius. Vaikelis gali likti neįgalus.

Kūdikiui užspringus, būtinai kvieskite greitąją medicinos pagalbą pagalbos telefonu 112 arba vežkite vaiką į ligoninę. Jeigu kūdikis kosėja, tai leiskite jam tai daryti, tikėtina, kad jis pats iškosės svetimkūnį. Jeigu kūdikis negali įkvėpti, dūsta, pamėlsta, pagalbą būtina suteikti nedelsiant. Kūdikį paguldykite ant savo rankos veidu žemyn, kitos rankos riešu arba plaštaka suduokite 5 kartus į tarpumentę, jeigu svetimkūnis nepasišalina, kūdikį atverskite ir prilaikydami galvą 5 kartus spustelėkite jo krūtinės ląstą. Šiuos veiksmus kartokite iki kol svetimkūnis pasišalins.

Jeigu kūdikis praranda sąmonę, paguldykite jį ant kieto pagrindo ir atlikite dirbtinį kvėpavimą - užspauskite nosį, apžiokite burną, 2 kartus įpūskite orą į burną ir 30 kartų spustelėkite krūtinės ląstą.

Faktas

Daugiausia kūdikiai verkia pirmuosius tris mėnesius, taigi blogiausia jau turėtų būti praeityje. Dabar tikriausiai pastebėsi, kad jis verkia daug mažiau.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. LiDu
  LiDu prieš 6 val.

  Mamulė_Mamulė parašė:
  Mes darem synlab'e ;)

  Papasakokite plačiau, kaip ten kas?

 2. a lur
  a lur prieš 6 val.

  A.u.r.a. parašė:
  Kai dukrą skiepyjau dar nekompensavo vakcinos, pasakiau gydytojai, kad norėsiu skiepyti, tai rekomendavo nuo 7 mėnesio, kai baigsis tas pusmečio maratonas. Paskui p…

  Taip, del ligu sezono visiskai pritariu... ir apskritai skiepams turbut niekada nera tinkamo laiko...
  rytoj skiepysiu abi dukras meningokoku. Pirmajai vis atideliojau. Kaip sakiau, nerasdavau tinkamo laiko, bet reikia.
  Ir taip, as irgi esu tik uz viena vakcina vienu metu. 2 men viena skiepa vien todel nukeliau. Jau geriau istesiu, bet po du durius nedarysiu.

 3. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 6 val.

  lavala parašė:
  Kokia kaina?

  Mes darem lyg sita uz 70 euru - 50 alergenu maisto tyrem ;)

 4. ..Besilaukianti.. prieš 5 val.

  LiDu parašė:
  Gal kuri esate dariusi tyrimą, kuriam maistui vaikas yra alergiškas? Ar pas gydytoją eiti ar kažkur į laboratoriją?

  Mes darėmės klinikose prieš porą metų, nes vaikui buvo sorborėjinis dermatitas, privargom nemažai mes su juo, tai pasiryžau ištirti, gaaaal palengvintų tą baisumą atsisakius kažkokio maisto.. bet niekam nebuvo alergiška pasirodo, reikia tėsiog išaugti, dabar jau tuoj 5 metai dukrai ir jau beveik išaugo kiekviena rytą ir vakarą storu weledos ramunėlių kremu ištepam, jis riebus labai, tai kvepianti visada vaikšto ir gerai, nors jau ir prasidėjęs šildymo sezonas. O kas ten kiek kainavo ir nuo ko tyrėmės neatsimenu, bet buvo daug visko įtraukra. Tik atsimenu kaip krauja ėmė vaikui kaip ji klykė į mane žiūrėdama ir prašė padėti, jetau gali širdis suplyšti tokiom akimirkom..

 5. majadna
  majadna prieš 4 val.

  LiDu parašė:
  Gal kuri esate dariusi tyrimą, kuriam maistui vaikas yra alergiškas? Ar pas gydytoją eiti ar kažkur į laboratoriją?

  Manau visų pirma reikėtų kreiptis pas alergologą ir didelį dėmesį atkreipti į didžiuosius alergenus, jei kalba eina apie mitybą. Daug įvairios informacijos galite rasti fb grupėje "Alergiukas" Receptai, pakaitalai, gydytojų rekomendacijos, patirtys ir t.t. kas susiję su alergijomis