Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis auga ir stiprėja. Kad jis tinkamai vystytųsi, stenkis, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis. Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keisk jo miegojimo padėtį, kartais guldyk jį galva į vieną lovytės galą, o kartais atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabink jį į priešingą šoną. Jei maitini iš buteliuko, laikyk jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl visą laiką viena ranka jį privalai prilaikyti. Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruošk iš anksto ir darbuokis mikliai. Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Gali laikyti šalia pintinę su žaisliukais: kol tu padarysi savo darbą, duok jam kokį naują ar rečiau matomą žaisliuką – senesni ar pabodę nelabai tiks, nes tam, kad kūdikis pagulėtų ramiai, jis turi susidomėti ir sutelkti dėmesį. O kam įdomios „senienos“?

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų lobos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia italų) šeimos.

2017 m. gegužės mėnesio mamytės

 1. mergaite999
  mergaite999 prieš 2 val.

  Mes taip pat jau su krikštu

 2. sunray901119
  sunray901119 prieš 2 val.

  Vivulka parašė:
  Aciu dievui orai pasitaise,rytoj krikstijam savo mazuli Ar yra jau pakrikstijusiu ar planuojanciu?

  Mes per gimtadieni bet dar del kriksto tevu klaustukas

 3. Urte2017
  Urte2017 prieš 1 val.

  2kartmamyte parašė:
  Yra

  Mes planuojam vasara, kai mazei jau bus 2m.

 4. Aistėja
  Aistėja prieš 51 min.

  Vivulka parašė:
  Aciu dievui orai pasitaise,rytoj krikstijam savo mazuli Ar yra jau pakrikstijusiu ar planuojanciu?

  Yra.🙂👍

 5. margo..
  margo.. prieš 30 min.

  Norėjau paklausti kas krikstijo vaikus ,kaip sekes su mazaisiais aplakstyti viska ir isstoveti baznycioje ?