Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų lobos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia italų) šeimos.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. Ausra Adele
  Ausra Adele prieš 9 val.

  Mano mazius siandien po 4men skiepo, temp nera kol kas viskas ok, zuikis buvo linksmas, gerai uzmigo ir pan, zodziu kaip niekur nieko kol kas... Ar jei bus viskas gerai ir rytoj ar galiu vezt i lauka pietu miegui kaip kiekviena diena? Ar geriau passaugot viduj 🤔?
  Anyta sako nevezt, o as manau kas cia tokio 🤔👀🤦🙆

 2. A.u.r.a.
  A.u.r.a. prieš 1 val.

  Turiu klausimą. Pas mus siaučia konjuktyvitas. Pirma vyresnėlė susirgo, paskui mažiukas. Gydytoja paskyrė Tobrin lašiukų. Šiąnakt man užpūliavo akys. Suprantu, kad galiu naudoti Tobrin, juolab, kad jis suderinamas su žindymu. Bet dar lašinu mažiukui ir jei pati lašinsiuos, negaus per pieną per daug? Labai paranojiškai skamba, bet man jau rimtai paranoja🤦‍♀️

 3. IrVelMama
  IrVelMama prieš 33 min.

  Ausra Adele parašė:
  Mano mazius siandien po 4men skiepo, temp nera kol kas viskas ok, zuikis buvo linksmas, gerai uzmigo ir pan, zodziu kaip niekur nieko kol kas... Ar jei bus viskas g…

  Galėjai ir vakar ir šiandien gali važiuoti į lauką, jei tik tempos nėr.

 4. IrVelMama
  IrVelMama prieš 33 min.

  A.u.r.a. parašė:
  Turiu klausimą. Pas mus siaučia konjuktyvitas. Pirma vyresnėlė susirgo, paskui mažiukas. Gydytoja paskyrė Tobrin lašiukų. Šiąnakt man užpūliavo akys. Suprantu, kad …

  Manau galima, pati lasinciausi

 5. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 31 min.

  Ausra Adele parašė:
  Mano mazius siandien po 4men skiepo, temp nera kol kas viskas ok, zuikis buvo linksmas, gerai uzmigo ir pan, zodziu kaip niekur nieko kol kas... Ar jei bus viskas g…

  Jei temp nera - zinoma eikit !! ;) juk vezime tai ne nuogam ant lauko ;)

  A.u.r.a. parašė:
  Turiu klausimą. Pas mus siaučia konjuktyvitas. Pirma vyresnėlė susirgo, paskui mažiukas. Gydytoja paskyrė Tobrin lašiukų. Šiąnakt man užpūliavo akys. Suprantu, kad …

  Negaus ;) ka ten gaus is lasiuko ;) o ir paciam lasinat tai net jei patektu i piena tarkim isgerus visa buteliuka tai vistiek neitakotu nieko ir piene butu desimtadalis geriausiu atveju ;)