Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Reklama:

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Reklama:

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Reklama:

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų globos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia – italų) šeimos.

2022 m. sausinukai 💖

 1. User has not uploaded an avatar
  Veee prieš 15 val.

  Ragane parašė:
  Gimė tamsiai mėlynom :))

  Gal turit foto akyciu kokios buvo? Idomu paziuret 😀😎

 2. Amarila
  Amarila prieš 14 val.

  Gunt parašė:
  O kaip su vartymaisiais per miegus? Miega sugalvoja verstis ant pilvo, tada prabunda susinervavęs🙈 vakar iš vis apsivertė ir guli veidu į pagalvę, persigandau pamač…

  Tai gal jau reiktų išimt pagalvę... Nes bent Lono sapnelis tai lyg turi kvėpavimui skylutes čiužiny. O pagalvės tai neturi. Baisu man šita dalis labai...

 3. Ragane
  Ragane prieš 14 val.

  Veee parašė:
  Gal turit foto akyciu kokios buvo? Idomu paziuret 😀😎

  Pačiai įdomu pasidarė, tai perkračiau mažės foto nuo gimimo iki ~1.5 mėn, tai arba miega panelė, arba nesimato spalvos fotkėse. Atrodo kaip tamsiai pilkos, čiut ne juodos kai kur. Va pvz iš fotosesijos kai jai buvo 2 savaitės pabandžiau prizoom'inti veiduką. Tai nesuprasi spalvos, o buvo ne vandenyno žydra, bet ta tokia audros debesų mėlyna tamsi

 4. Amarila
  Amarila prieš 14 val.

  Visų kūdikių tamsios gimus, o gali pasikeisti iki 1 metukų

 5. User has not uploaded an avatar
  Gunt prieš 5 val.

  Amarila parašė:
  Tai gal jau reiktų išimt pagalvę... Nes bent Lono sapnelis tai lyg turi kvėpavimui skylutes čiužiny. O pagalvės tai neturi. Baisu man šita dalis labai...

  Jis pas mane lovoje naktį miega ir ant mano pagalvės kažkaip sugebėjo....