Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų globos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia – italų) šeimos.

2022 m. Liepinukai ❤️

 1. Viktorinaa
  Viktorinaa prieš 3 val.

  Inga.Dargu parašė:
  Ačiū reikės pabandyti, o jūs, kai pamaitinat prieš miegą, ar dar panešiojat, kad atsirūgtų?

  Kadangi maitinu nutrauktu pienu tai dar keliu atsirūgti, būna prisivalgo oro su tuo buteliuku.. bet kiek teko girdėti tokiame amžiuje jeigu jau užmigo, tai nebūtina atrūginti, nežinau kiek tame tiesos. Bet ir pamigdau dar ant rankų, užsupu šiek tiek, nors vakar va buvo labai nepatenkinta ant rankų ir užmigo ramiausiai paguldyta į lovytę😀 tai čia kaip diena taip naujiena😀

 2. Sara_ prieš 2 val.

  tavoji123 parašė:
  Tai jūs jeigu gydytoja, turėtumėt geriau žinot, nei aš bet va matau jums atsakė jau kita narė. Tai gal kaip gydytojai būtų ne pro šalį irgi pasidomėti naujausiom…

  Nu aš šiaip nesu vaikų gydytoja, domiuosi savo sritimi

  Katite parašė:
  Tai kaip vyras reaguoja į vaikelio verksmus, jei nuo "kalbėjimo" pyktis ima? 🤔

  Inga.Dargu parašė:
  Sveikos merginos, gal galite pasidalinti patirtimi, kaip sekas vakare migdytis? Kelintą val. Guldote naktiniam miegui?ar mažyliai lengvai užmiega? Ar pabunda naktį …

  Aš pradedu migdyti apie 20:30, nuprausiu, uždedu pampį, pižamą, atsigulam į lovą ir bežįsdama užmiega per 10-15min.
  Miega su manim, keliasi apie 2/3 kartus, pageria pienuko ir vėl nulūžta.

 3. Sara_ prieš 2 val.

  Sii

  Lady1 parašė:
  O jūsiškiai dar skiemenų netaria? Įdomu, kada prasidės skiemenų tarimas

  skiemenų lyg ir netaria, bet labai dažnai kažką guguoja ir pacypauja 😅

 4. FFroska
  FFroska prieš 1 val.

  Sveikos, ar pas kažką buvo kad dreba galvytė? Kelis kartus pastebėjau kad kaip drebuliukas užeina..uždedu ranką ir praeina..aišku eisim ir taip pas neurologą dėl įsitempusių raumenukų bet taip išsigandau kai pamačiau..po sūnaus epilepsijos atsiradimo kiekvienas drebuliukas gązdina

 5. Sara_ prieš 45 min.

  FFroska parašė:
  Sveikos, ar pas kažką buvo kad dreba galvytė? Kelis kartus pastebėjau kad kaip drebuliukas užeina..uždedu ranką ir praeina..aišku eisim ir taip pas neurologą dėl įs…

  Ga dar tiesiog labai gerai galvytės nenulaiko? Maniškei kartais būna, kad laikant stačią, galvytę taip staigiai nuleidžia žemyn, atrodo lyg labai jau " sunki ta galvytė būtų", kaip drebuliuko nepastebėjus.
  Stenkitės nufilmuoti tą epizodą, kad neurologui parodyti, jis įvertins

8,00 €