Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų globos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia – italų) šeimos.

2022 m. Lapkritinukai 🍂

 1. jurateeee
  jurateeee prieš 1 sav.

  Hlin parašė:
  Man irgi ta pati dilema, buvom šiandien lauke, su columbia, medvilnine plona kepure, bet su kapišonu. Kojinės plonos, ne vilnonės, aprengta vienu sluoksniu - šliauž…

  Manoji dabar miega lauke vežimėlį,bet su kombinezonu ir niekuo neužklota,tik nuo vežimėlio užklotas uždėras ir viskas😊👍kol rašiau ir atsikėlė,tai va išėmiau iš vežemėlio ir nesušilus ir nesušalus👍

 2. S4ulutis
  S4ulutis prieš 1 sav.

  egggliux parašė:
  Man tai didziausia dilema dabar atsilus orams ka rengti... ir nakti atrodo, kad vis persyla:/ miegam su ilga lindex pizama, ir betankiviu bidziu. Bet sianakt jau ti…

  Mums tas pats! Nes visad būdavo apatinis bodis ant sleikučių + šliaužtukai ar tymputes su ilgų rankovių šliaužtu ir medvilninės kojinytės,o ant viršaus merino kepuriukas + vilnonės kojinytės ir plonos pirstinėlės. Šian be kojinių ir pirstinių ir tokia sušilusią ištraukiau, kad baisu. Naktį savo kaldrytę irgi nusispardo (rengiu taip pat bodis + vientisa pižamėlė uždarom kojytėm + kojinytės). Tai šian nupirkau medvilninį nestorą Pepco pleduką ir jį klosiu nakčiai (rengimosi nekeisiu). O laukui įsigijau tiesiog plonesnį kombį ir plonesnę kepurę, nes vis tiek per galūjes ir galvytę keliauja šiluma. Ir į vežimą be pleduko (bet be jo dėjau nuo +5/6 nes kombis šiltesnis).

 3. Laura . prieš 4 d.

  RobertaMP parašė:
  Su leliuku smagu apsilankyti "Mamų dainos", jei patinka dainuoti.

  Lankėm su pirmagimiu, tikrai labai rekomenduoju ir aš, bet bent jau nuo 6 mėn, ne anksčiau

 4. User has not uploaded an avatar
  egggliux prieš 18 val.

  Laura . parašė:
  Lankėm su pirmagimiu, tikrai labai rekomenduoju ir aš, bet bent jau nuo 6 mėn, ne anksčiau

  As ir galvoju apie sita, dar norejau gal i mankstas ar i baseina, bet gydytoja sako dar neskubekit kol gripo sezonas nesibaige su tom veiklom. Tai siek tiek nurimau su paieskom, bet jei dar kas turite rekomendaciju rasykite aciu labai

 5. Laura . prieš 5 val.

  egggliux parašė:
  As ir galvoju apie sita, dar norejau gal i mankstas ar i baseina, bet gydytoja sako dar neskubekit kol gripo sezonas nesibaige su tom veiklom. Tai siek tiek nurimau…

  Einam mes ir į baseiną nuo 2 mėn. Antakalnyje. Kažkaip negalvoju apie ligas😬