Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų lobos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia italų) šeimos.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. Sspygle
  Sspygle prieš 3 val.

  Aš vakar pirmą kartą daviau trintą bulvę, kūdikiui 4 su puse mėn. Gydytoja patarė nuo šio laiko primaitinti. Suvalgė gal kokius 3-4 šaukštelius aišku dalį išspjovė ir pan. Bet bandysim toliau po kelių dienų morką pridėti. Sakė per 10 dienų maždaug vaikas turėtų suvalgyti apie 150gr vietoje mišinuko

 2. User has not uploaded an avatar
  Mamii prieš 2 val.

  Sspygle parašė:
  Aš vakar pirmą kartą daviau trintą bulvę, kūdikiui 4 su puse mėn. Gydytoja patarė nuo šio laiko primaitinti. Suvalgė gal kokius 3-4 šaukštelius aišku dalį išspjovė …

  Bet jūs nemaitinat pati?

 3. User has not uploaded an avatar
  sauliagele prieš 14 min.

  hailiee parašė:
  https://www.tevu-darzelis.lt/kada-pradeti-primaitinima/ zinokit negalvojau, kad bus primaitinanciu nuo 3 men., as tikrai nepiktai, bet ar nepridarysit bedos nesubre…

  As daviau beveik 4. Ir tik paragaut o jos pats labai noriai eme.nera viaiems vienodo grafiko

 4. User has not uploaded an avatar
  HappyDays prieš 12 min.

  hailiee parašė:
  https://www.tevu-darzelis.lt/kada-pradeti-primaitinima/ zinokit negalvojau, kad bus primaitinanciu nuo 3 men., as tikrai nepiktai, bet ar nepridarysit bedos nesubre…

  Dar nepradejom, bet duosim ragaut po sauksta tik darzoviu iki 6 men. (savaite vienu, savaite kitu ir t.t.) Nuo 6 pradesim primaitinima, palaipsni porciju didinima. Man atrodo, kad paragavimas, tai kaip ivedimas zarnyno i primaitinima. Nes, kai 6 pradedi staiga primaitinima, gal koks sokas gaunas skrandziui (cia pmastymai)

 5. TylusLaukimas
  TylusLaukimas prieš 4 min.

  HappyDays parašė:
  Dar nepradejom, bet duosim ragaut po sauksta tik darzoviu iki 6 men. (savaite vienu, savaite kitu ir t.t.) Nuo 6 pradesim primaitinima, palaipsni porciju didinima. …

  Tai kad iki 1 metų primaitinimas ir yra ragavimas. Mp vis tiek turi likti pagrindiniu maistu. Todėl nėra taip svarbu porcijų dydžiai kaip ir nėra katastrofa, jei vaikas iki metų ir visai nevalgo kieto maisto, nes tai tik ragavimų laikas ir va tas laikas nuo 6 mėnesių ir yra tam kad paruošti žarnyną primaitinimui. Anksčiau, kai žarnynas dar nebrandus, tai tikrai galima vaikučiui pridaryti bėdų su žarnynu