Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų lobos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia italų) šeimos.

2021 liepinukai❤️

 1. Alisa_miau
  Alisa_miau prieš 49 min.

  Gabriela27 parašė:
  Trečio mėnesiuko skiepas tas baisus, ar vienas dūris jums buvo, ar keli?

  Baisus tas skiepas, daktare sake kad vienas pikciausiu, vienas duris, vakar kaip tik skiepijomes

 2. MomInTheAir
  MomInTheAir prieš 47 min.

  O ar yra mamyciu kurios maitina is kruties o nakti gal misinuka duoda? Nebeturiu vilties isgyventi...
  Man su misinuku taip buvo papraata pirmaji auginti. Viskas buvo aisku. O cia db kosmosas i menuli isskrisiu tuoj su tuo zindymu...bedos, problemos, skausmas, nesupranti kiek suvalge ar pavalge, ar sotus... zodziu padek Die🖤🙈🙊😲😤

 3. MomInTheAir
  MomInTheAir prieš 45 min.

  Junique parašė:
  Tai ir jus kriskit diena kartu pamiegot! 😁 As sito malonumo sau negaliu leist, o manau, kad popietuko miegelis isgelbetu mane 😂

  As ir negaliu nes valgyt reik padaryt. Jei viena buciau aisku as jo sau nesigaminciau..tie vyraì... negaliuuuu...

 4. LovBo
  LovBo prieš 41 min.

  Alisa_miau parašė:
  Baisus tas skiepas, daktare sake kad vienas pikciausiu, vienas duris, vakar kaip tik skiepijomes

  Ir kaip jaučiaties ?
  Mums į kitus skiepus visiškai nereagavo , nei, kad miegotų, nei irzlumas nei temperatūra. Į šitą naktį sukilo 39, nusimušom, daugiau nekilo , bet toks jausmas, kad viskas išsiderino , pilvelis , miegas.

 5. jelena lena
  jelena lena prieš 21 min.

  Sveikos,
  Gal kas galetu pasidalinti masažistes kontaktais? Kažka rekomenduoti...?Vilnius

3,00 €
2,00 €
1,00 €