Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų globos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia – italų) šeimos.

2024 m. gegužės mėnesio leliukai

  1. User has not uploaded an avatar
    Bleir prieš 3 d.

    Vijolita parašė:
    Musu situacija panasi labai. Po 4 d bus 4 men .Tikrai lb pasistengt reikia prajuokint balsu, o ir sypsosi, "sneka" su mumis ribotai, labiau ryte. Nekrykstauia dar, …

    Vijolita parašė:
    Musu situacija panasi labai. Po 4 d bus 4 men .Tikrai lb pasistengt reikia prajuokint balsu, o ir sypsosi, "sneka" su mumis ribotai, labiau ryte. Nekrykstauia dar, …

    Na mano ant pilvo guledama irgi nenori imti daiktu, dziaugiuos jau dabar kad pavyksta vienu kartu ilgiau isguleti bent. Buna ir 12 min vienu sykiu. Labai bijau del to akiu kontakto ir rimtumo, kad nu nepasitvirtintu, koks autizmas. Aisku daug kas sakys, kad labai anksti cia dar kazka vertinti, na bet kiek skaiciau, kad tokiam vaikui jau galima izvelgti, kas supranta. Kita savaite vizitas pas seimos daktare, ziuresim ka sakys del mano nuogastavimu.

  2. H0pe
    H0pe prieš 3 d.

    Bleir parašė:
    Na mano ant pilvo guledama irgi nenori imti daiktu, dziaugiuos jau dabar kad pavyksta vienu kartu ilgiau isguleti bent. Buna ir 12 min vienu sykiu. Labai bijau del …

    Manau reiketu atsipalaiduoti, kiekvienas vaikutis individualus. O jeigu labai neramu del raidos siulyciau pasirodyti neurologui kuris tikrai turi kompetencija vertinti. Kinezistes tegul lieka prie vadoveoiniu gairiu ir mankstu.😊

  3. User has not uploaded an avatar
    Vijolita prieš 3 d.

    H0pe parašė:
    Manau reiketu atsipalaiduoti, kiekvienas vaikutis individualus. O jeigu labai neramu del raidos siulyciau pasirodyti neurologui kuris tikrai turi kompetencija verti…

    Ačiū Jums, ko gero jūs teisi. Normos ribos yra labai plačios, tą žinau. Tik tos nesveikos mintys, nuogąstavimai kyla mums mamoms turbūt iš tos rutinos jau, "motinystės vienišumo". Visos linkim savo leliukams ko geriausio, tai ir baisu pagalvoti, kas būtų, jeigu būtų...

  4. Paprike
    Paprike prieš 3 d.

    Vijolita parašė:
    Musu situacija panasi labai. Po 4 d bus 4 men .Tikrai lb pasistengt reikia prajuokint balsu, o ir sypsosi, "sneka" su mumis ribotai, labiau ryte. Nekrykstauia dar, …

    Viskas gerai tam jūsų vaikui, neieškokit problemų, patikėkit, mūsų pirmas vaikas su raidos sutrikimu, tai ten yra reikalų, kai galvos normaliai nekėlė ir nelaikė 5mėn,verstis pradėjo beveik 8mėn, kojytes kelt gulint 9mėn, sėstis 10mėn.

  5. User has not uploaded an avatar
    ernesta92 prieš 2 d.

    Kiekvienas Vaiku's individualus, ir viską skirtingai daro ir mokosi, pas mane 3 mergaites, ir visos labai skirtingai, kai kuriuos dalykus viena pradėjo anksciau o kita vėliau ir atvirkščiai, čia daugiau gal mūsų baimes, manau. Taip kad išmeskim savo baimes ir džiaukimės vaikais ir naujais jų įgūdžiais ir nereikalaukime per daug, nes visi esam skirtingi 🩷