Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų lobos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia italų) šeimos.

2019 m. Birželinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Momo prieš 53 min.

  kaktusyte99 parašė:
  Oho kokia rimta panelytė auga

  Tėtis 2 m. tai jau bus tėčio vaikas

 2. Ovidijaa
  Ovidijaa prieš 43 min.

  Momo parašė:
  Po 4 men apžiūros sveriam 8500 kg , ūgis 68 cm , aukšta panelė auga

  Mes siandien keliaujam svertis ir matuotis, panasu, kad busim panasaus ugio, nes namie patys bandem pamatuot, tai apie 67cm. Manekeniu karta gal auga o siaip tai bijau skiepo..man pries kiekviena skiepa kazkoks nerimas, labai jau mazytes gaila o ir rengti nezinau ka, silta taip lauke. Ka jus renget, kad nebutu per karsta?

 3. Sicilija
  Sicilija prieš 38 min.

  Mamos, as tai pastebejau, kad jeigu diena su mazuliu praleidziam aktyviai - pasivaikstom lauke, nueinam i parde ar pas kazka i svecius, ar i koki baseina, tai likusia dienos dali vaikas namie sau ramiausiai zaidzia su zaisliukais, guli ant kilimelio ir pan. Matyt buna pasiilges zaisliuku o jeigu tik namie laika leidziam, tai prasideda zyzimai, prasymas ant ranku ir tie zaisliukai greitai nusibosta. Zodziu, mano mazuliui reikia ispudziu

 4. User has not uploaded an avatar
  Momo prieš 32 min.

  Ovidijaa parašė:
  Mes siandien keliaujam svertis ir matuotis, panasu, kad busim panasaus ugio, nes namie patys bandem pamatuot, tai apie 67cm. Manekeniu karta gal auga o siaip tai …

  Smelinuka ilgom rankovem ir kelnes , kojines plonas ir storesnes ant viršaus, kepure storesne ir viskas , as nesyklei nesu tai neprirengiu nes jau ir taip tu sluoksniu gaunasi nesykle ir dar striuke uzdengia is Lidlo pirkausi specialia striuke o del skiepu tai su roto viruso skiepu vargo nes nelabai mazajai skanus tas skiepas stumia su liezuviu nervuojasi kol sugirde , pirmas skiepas kai dure nera skaudus tai neverke , o kai antra dure jau verke jau skaudesnis bet greit apsiramino tai ir jums bus viskas gerai su tais skiepais , puse metu bus po to pertraukele nuo skiepu

 5. Ausra..
  Ausra.. prieš 14 min.

  Ovidijaa parašė:
  Mes siandien keliaujam svertis ir matuotis, panasu, kad busim panasaus ugio, nes namie patys bandem pamatuot, tai apie 67cm. Manekeniu karta gal auga o siaip tai …

  as irgi kiekviena karta panikuoju del to, mum kita savaite