Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų globos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia – italų) šeimos.

2023 m. rugpjūčio mėnesio mažyliai 🌸

 1. Amelia9
  Amelia9 prieš 1 d.

  phonetixe parašė:
  Gal gali pasisakyti mamos kurios maitina mp. Kaip jusu naktys? Kiek kartu maitinate nakti? Sianakt buvo kazkoks kosmaras, kas valanda... man tuoj praeis noras maiti…

  Mes nakti kas 2 valandas valgom, bet miega šalia, nesikeliam, pampersų nekeičiu naktį mažai daro. Artėjam prie 4 mėn neišsimiegojimo

 2. phonetixe
  phonetixe prieš 23 val.

  Amelia9 parašė:
  Mes nakti kas 2 valandas valgom, bet miega šalia, nesikeliam, pampersų nekeičiu naktį mažai daro. Artėjam prie 4 mėn neišsimiegojimo

  O ciulptuka ima??

 3. User has not uploaded an avatar
  Ater prieš 23 val.

  phonetixe parašė:
  Gal gali pasisakyti mamos kurios maitina mp. Kaip jusu naktys? Kiek kartu maitinate nakti? Sianakt buvo kazkoks kosmaras, kas valanda... man tuoj praeis noras maiti…

  Šiąnakt pilnatis prasidėjo, tai ne tik išvien valgė, bet ir kėlėmės 4 val ir ėjom žaisti 😁 iki vaikų netikėjau pilnaties įtaka, o dabar pagal vaikų miegą jau žinau, kada pilnatis... ir kaip kita narė rašė, gal koks augimo šuolis. Aš irgi maitinu pati ir man net įsivaizduoti sunku, kad naktį reikėtų keltis, daryti mišinuką, buteliukus tada dieną plauti ir pan.

 4. Amelia9
  Amelia9 prieš 17 val.

  phonetixe parašė:
  O ciulptuka ima??

  Nelabai

 5. Amandara
  Amandara prieš 13 val.

  EDITAMAK parašė:
  Nuo pat gimimo keliasi tik vieną kartą,buvo naktų kad išmiegojo ir visą naktį,bet šiaip pagrinde vieną kartą ir tuo pačiu laiku 🥳

  Pas mus panašiai. Būdavo 2-3 kartai per naktį kėlimosi. Paskutines 1,5 savaitės užmiega apie 23val, atsikelia apie 6, kai vyras keliasi į darbą. Maitinu pati ir miega mūsų lovoj kartu. Galėtų taip ir būti, jau įpratau. Baisu, jei kokie regresai prasidės 🫣