Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų lobos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia italų) šeimos.

2018 metų Kovinukai :)

 1. Braz_ee
  Braz_ee prieš 30 min.

  Mama_as parašė:
  Fiziologiskai visi berniukai iki 2m turi fimoze, tai yra apyvarpes susiaurejimas. Vieni daktarai siulo maudant judint ir ilgainiui atsismauks, kiti sako neliest - k…

  Kosmosas man 🙄🙃
  Aciu uz informacija 😉

 2. simona.sim prieš 28 min.

  TikraiTaip parašė:
  Jusu apibudinta situacija panasi i streika. Mum truko kelias savaites. Padedavo pasivaiksciojimai, whitenoise ir demesio nukreipimas. Sunkus bet isgyvenamas laikota…

  Rytoj parašė:
  Taip, labai sunku, kai taip būna, bet su buteliukais atsargiai reikėtų. Daugeliui vaikų nuo jų nieko nebūna, bet žinau atvejį, kai po pirmo pavalgymo iš buteliuko k…

  Rytoj parašė:
  Dar mums padeda krūtų/padėčių keitimas - pabandom vieną krūtį gulint, tada kitą, tada atsisėdus taip vieną po kitos ir jei nerandam tinkamos padėties, darom pertrau…

  Ačiū labai už patarimus,viską išbandysim

 3. Dolosas
  Dolosas prieš 16 min.

  Braz_ee parašė:
  Kosmosas man 🙄🙃
  Aciu uz informacija 😉

  Mama_as kaip vaiksciojantis vaiku auginimo zinynas;) viska zino saunuole 🤗as irgi buvau pradejus nerimauti del sito dalyko, bet kolkas pasirodo nereikia😐

 4. Dolosas
  Dolosas prieš 12 min.

  Mes.mig parašė:
  Kaip prižiūrite kakliukus? Mums sunta kakliukas ir greit kaupiasi ten nešvarumai o isvalyt labai sunku. Vaikutis nelabai leidžiasi pyksta.

  Mums ausu nenori duot valyt :/

 5. User has not uploaded an avatar
  Renata R. prieš 6 min.

  Isvykom ir mes prie juros pailseti. Ponuliui labai nepatinka, net po skeciu ir palapinei guli uzsimerkes ir rekia. Turbut akytes jautresnes. Teks visa savaite sedet namie