Kūdikiui 4 mėnesiai ir 1 savaitė

Kūdikiui augant jam reikia vis daugiau stimuliacijos. Jis nebe nuolat mieguistas naujagimis, o pasaulį trokštantis tyrinėti žmogelis! Vaikutis gali pykti ilgiau paliktas lovelėje ar vežimuke, jis nori vis naujų ir įdomesnių žaislų bei nuolatinio dėmesio.

Skatinkite kūdikį keisti padėtį

Norėdami, kad kūdikis tinkamai vystytųsi, stenkitės, kad nedominuotų kuri nors viena padėtis.

Pavyzdžiui, kad kūdikio raumenys vienodai stiprėtų ir būtų vienodai lankstūs, keiskite jo miegojimo padėtį, kartais guldykite jį galva į vieną lovytės galą, o kartais - atbulai.

Jeigu prie lovytės krašto pakabintas žaisliukas ar veidrodėlis, periodiškai perkabinkite jį į priešingą šoną.

Jei maitinate iš buteliuko, laikykite jį vis kitoje pusėje. Toks kaitaliojimas plečia kūdikio judesių skalę, jis ima geriau valdyti raumenis, dėl to pamažu gerėja ir rankų, ir akių koordinacija.

Keiskite kūdikio aplinką

Moksliniai tyrimai rodo, kad svarbu keisti ne tik kūdikio kūno padėtį ir lavinti jo raumenukus, bet ir vis atnaujinti jo aplinką, siekiant stimuliuoti smegenų raidą.

Atlikto tyrimo metu kūdikiams buvo parodyti horizontaliai pasukti paveikslėliai. Kurį laiką vaikučiai buvo susidomėję, džiaugėsi paveiksliukais, tačiau ilgainiui jiems nusibodo, kūdikiai pradėjo sukti akis į šoną.

Paveiksliukus pasukus vertikaliai, kūdikių susidomėjimas akimirksniu grįžo. Jie ir vėl ėmė telkti dėmesį, stebėjo paveiksliukus.

Suaugusieji puikiai suvokia tokį menką pokytį, tačiau kūdikius jis stebina. Tikėtina, kad jiems paveiksliukai atrodo visiškai nauji, dar nematyti.

Skatinkite kūdikį stebėti, sutelkti dėmesį ir mąstyti vis atnaujindami jo aplinką. Prie virš lovelės pakabintos karuselės pririškite kaspinų, ant lovelės virbų uždėkite vis kitą žaislą ar užkabinkite vis kitos spalvos rankšluostį.

Keičiasi kūdikio plaukai

Dauguma kūdikių gimsta pliki arba jų galveles dengia tik švelnūs pūkeliai. Plaukučių pokyčiai labai individualūs - vieni mažyliai gali būti beveik pliki iki pat 2-ojo gimtadienio, o kitų vaikų pūkelius primenantys plaukeliai ima po truputį keistis.

Pirmuosius kūdikio plaukučių pokyčius dažniausiai galima pastebėti maždaug 4-6-ąjį mažylio gyvenimo mėnesį. Švelnūs pūkeliai pradeda storėti ir tvirtėti, šviesūs plaukai gali patamsėti, tiesūs - ima garbanotis.

Plaukučių pokyčiai yra visiškai natūralus ir normalūs, jie susiję su organizmo pokyčiais augant, pavyzdžiui, su pigmento melanino padaugėjimu. Nesvarbu, kokie kūdikio plaukučiai buvo jam gimus, vaikeliui augant jie vis labiau panašės į mamos arba tėčio plaukus.

Kaip lengviau pakeisti sauskelnes?

Pakeisti sauskelnes ramiam ir gležnam naujagimiui nesudėtinga, bet vaikeliui augant šis darbas tampa vis sunkesniu. Didesnis, stipresnis kūdikis būna daug judresnis keičiant sauskelnes, todėl jį visą laiką reikia prilaikyti viena ranka.

Viską, ko reikės keičiant sauskelnes, pasiruoškite iš anksto ir darbuokitės mikliai.

Kai kurie tėvai virš vystymo stalo pakabina muzikinį žaisliuką, kad kūdikis turėtų į ką žiūrėti. Galite šalia laikyti pintinę su žaisliukais: kol keisite sauskelnes, duokite kūdikiui naują ar rečiau matomą žaisliuką – mažylis susidomės ir bent trumpam sutelks dėmesį.

Faktas

2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 164 vaikus. Dar 146 be tėvų lobos likusius vaikus įvaikino užsieniečių (daugiausia italų) šeimos.

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. Margarita27
  Margarita27 prieš 19 val.

  Feja2018 parašė:
  As valgau ppl

  o gal zinot, kokius tiksliau tyrimus dare alergologas?

 2. Kaknevičienė
  Kaknevičienė prieš 16 val.

  Adagio parašė:
  Sveikos, kreipiuosi į mamytes iš Klaipėdos gal norėsit prisijungti į grupę, juk smagiau kartu augti ir vaikučiams, ir mamytėms FB vadinasi "2018 metų pavasari…

  Reiks prisijungti. 🤗

 3. User has not uploaded an avatar
  Julita_D prieš 15 val.

  zanuliux parašė:
  Prisijungsiu i diskusija del vitmino D. Labai noreciau argumentuotu ir pagristu nuomoniu kuo vitamino D perteklius toks siaubingai blogas? Rachitas nuo vitamino D t…

  Tikrai savo pačios patirtim galiu pasakyti, kad vit.D perteklius labai greitai gali būti ir turėti blogų pasekmių. Mano vyresniajam sūnui visai atsitiktinai kai buvo 2,5mėn rado inkste akmenuką ir smulkių kalcinatų. Po to padarė vit.D tyrimą ir paaiškėjo kad jis dvigubai didesnis už normą, o vartojom po 2 lašiukus nuo mėnesio laiko. Taip daugiau nei metus gydėmės kol pagaliau jis ištirpo. Daugiau vit.D niekada jis negavo, o tyrimai geri.

 4. User has not uploaded an avatar
  Feja2018 prieš 8 val.

  Margarita27 parašė:
  o gal zinot, kokius tiksliau tyrimus dare alergologas?

  Mus dare durio testa. Ejome pricaciai, nes eile pas alergologa buvo menuo, o mes laukti negalejom, nes nu vaikas atrode siaubingai :((

 5. Margarita27
  Margarita27 prieš 8 val.

  Feja2018 parašė:
  Mus dare durio testa. Ejome pricaciai, nes eile pas alergologa buvo menuo, o mes laukti negalejom, nes nu vaikas atrode siaubingai :((

  Aciu uz informacija😊