Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, jie suvokia erdvę.

2018 m. Gruodinukai

1. singita
    singita prieš 2 d.

inspiration parašė:
    Sveikos, kas turite tik viena mažiuką, ar jau planuojate antra? Kaip nors ruošiatės?

Dar neplanuojam, bet jau galvoju apie tai. Kas turit 2 ir daugiau. Patarkit kada geriau antras?

giedrutelove prieš 1 d.

singita parašė:

Nu tarp pirmagimio ir antro maziuko skirtumas 7 metai. Zinokit net nesigailiu.

3. Kristi79
    Kristi79 prieš 1 d.

Na mano pirmagimiai pametinukai, skirtumas 2 metai. Tai labai džiaugiausi, nes kieme vaikų nelabai, tai jie abu kartu ir užaugo 🤗 . O pagrandukui liūdniau, nesvarbu,kad čia dėmesys nuo vysű liejas per kraštus 🤗 Jai ne tėvelių metai 😊😊😊 tai ir 4 pasirįžčiau 😃

Danielaaa prieš 14 val.

Gal kuri mamyte buvot susidurusi su tokiu berimu? Gydem antibiotiniu tepalu, apsigydem ir vel islindo. Kas cia gali buti??? Daktare sako, kad kontaktine alergija, bet nerandam nuo ko. Ir isvis idomiausia tai, kad visada toj pacioj vietoj islenda sitas berimas.

5. inspiration
    inspiration prieš 11 val.

Danielaaa parašė:

O nesvarstėt varianto dėl maisto?
    Mano draugei tas pats yra jau suvalgo kažką specifinio