Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, ir jie suvokia erdvę.

2022 m. Gegužiukai

 1. User has not uploaded an avatar
  shadowcat prieš 9 val.

  Dezavu323 parašė:
  As neleidziu, mano mama labai noretu, kad leisciau

  Čia kodėl taip? 😁

  O dėl kombių, man rodos, kad vienos nori visada užlenktom kojom/rankom dėvėti, todėl gal ir normalu, kad tada nebetelpa beibiai. Nes aš irgi vieną kombį dėjau tik tol, kol su užlenktais galais mažylė tilpdavo, nenorėjau atlenktais galais dėt, nes tada neturėjau atskirai pirštinių ir batukų uždėt. 🙂

  Jusia, labai įdomi mintis dėl vyresnėlio! Pirmas vaikas šiaip man atrodo dažniau nuskriaustas būna: ant jo daugiau mokaisi, gal mažiau pakantumo būna, gal dar vėjai galvoje tėvams stipresni, o tada, kad nebūtų per lengva, užmetami brolis arba sesė vyresnėliui, kur prasideda "juk tu vyresnis" arba "prižiūrėk brolį/sesę". 😉

 2. ponia.gandriene
  ponia.gandriene prieš 9 val.

  shadowcat parašė:
  Čia kodėl taip? 😁

  Man atrodo, kad atvirkščiai: pirmagimis yra pirmas, jis gauna visą laiką, visą dėmesį. Antrasis vaikas niekada nepabus tuo vieninteliu, jam visada kliūva tik dalis laiko, dėmesio. Net ir daiktai išaugti atitenka. Nors nežinau. Abiejų dažnai pasidaro gaila, kad negaliu kiek reikia skirti dėmesio, tenka jį dalint.

 3. User has not uploaded an avatar
  Monicute1 prieš 9 val.

  Aumee parašė:
  Norejau paklaust, ar kas jau naudoja Columbia kombius 18-24 dydi. Nes mes y 6-12 nebetelpam, ar jie cia mazinti yr

  Mes dar vis 6-12, bet jis geras, tai nežinau ar iki pavasario ištempsim😀

 4. Jusia
  Jusia prieš 9 val.

  ponia.gandriene parašė:
  Man atrodo, kad atvirkščiai: pirmagimis yra pirmas, jis gauna visą laiką, visą dėmesį. Antrasis vaikas niekada nepabus tuo vieninteliu, jam visada kliūva tik dalis …

  Cia tikriausiai nuo mamos charakterio jau priklauso. As esu gan griezto budo. Ipratus treptelt koja ir visi i vietas susoka tai matau jau dabar kad dukrom wsu daug nuolaidesne. Nors stengiames viska vertint vienodai, bet su laiku pripranti prie kaikuriu dalyku, susitaikai su bardaku namuose, pradedi suprast kad tai tik vaikas. Tikrai jauciuos kad sunui buvau stipriai per griezta. Dabar jau nuolaidesne, bet laiko nebeatsuksi atgal ka padarei tas jau nebegris. Belieka kurt geresni rytoju. Bet sazine grauzia. Ir manau dar po 10metu vistiek grauzls ta sazine gal del kitu smulkmenų

 5. User has not uploaded an avatar
  shadowcat prieš 6 val.

  ponia.gandriene parašė:
  Man atrodo, kad atvirkščiai: pirmagimis yra pirmas, jis gauna visą laiką, visą dėmesį. Antrasis vaikas niekada nepabus tuo vieninteliu, jam visada kliūva tik dalis …

  Iš tos pusės jo, bet antras vaikas gimsta į tam tikras sąlygas, pvz, kad jau yra vyresnis brolis/sesuo, kad tėvų dėmesys turi ribas, tai kaip ir jau nieko kito nesitiki/nepraranda. O pirmam vaikui pasaulis vistik pasikeičia. Per podcastą girdėjau mintį, kad vaikai labai imlūs naujovėms (šiaip apskritai, kad iki 26metų labai lengva priimti naujoves, todėl neretai studentai ir kursto visokias revoliucijas), bet su viena naujove visi vaikai išgyvena krizę: kai atsiranda brolis/sesė. Man įstrigo ši mintis.

  Aišku viskas skamba baisiai dramatiškai, tėvai kaip kokie skriaudikai 😁 tai nėra viskas taip baisiai, vistiek manau, kad turėt brolį/sesę yra šaunu, kad ir kaip gyvenime jų santykiai besusiklostytų. Ir aišku, dažnai pirmasis vaikas turi daugiau nuotraukų. 😁 Gal tai irgi kažką parodo.