Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, jie suvokia erdvę.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

1. Nestuke antra karta
    Nestuke antra karta prieš 1 d.

aru7 parašė:
    Su soda nejuokaučiau, soda ir pienligė gydymas yra "liaudies išmintis", o kad daktarai tokius dalykus pataria tai tik parodo jų kompetenciją

na va zinok dabar.

2. Bruknne
    Bruknne prieš 1 d.

Nestuke antra karta parašė:
    na va zinok dabar.

Daktarina tepkit nuo pienliges ir viskas. Kelios dienos ir praeis.

3. Koricka
    Koricka prieš 1 d.

Evaas parašė:
    galima, mano sunui buvo, gydytoja sake pasidaryt tirpaliuka. stikline silto vandens ir 1 saukstelis sodos, ir merliuka pamirkius valyt liezuvi. ciulptuka ikist i…

Soda irgi negerai. Zarnyno flora ir fauna isbalansuoja

4. Evaas
    Evaas prieš 1 d.

Koricka parašė:
    Soda irgi negerai. Zarnyno flora ir fauna isbalansuoja

na mum taip sake gydytoja. na tikrai ir zinok tu man tada, kai nuomones skirtingos
    Beje, ivedus google, kiek atidariau straipsniu, visur raso, kad galima naudoti soda.

5. Nestuke antra karta
    Nestuke antra karta prieš 13 val.

Evaas parašė:

man atrodo pagal situacija,vakar su suvilgytu soda merliuku perbraukiau,iskart liezuvukas svarus,tai ne gryna soda o tirpalas, nieko negauna, o jei isplinta manau gydytoja jau paskirtu ka reikia
    pvz siand mamyciu klube per tv sake kad jau pirma dantuka su dantu pasta galima valyt, tai issitraukiau jau ir dantu sepetuka ir pasta nuo 0 metu. nes turim 2 dantukus o nei kart nevaliau dar ir zinok dabar ta pasta irgi juk negerai skrandukui nors sake nekenkia