Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, jie suvokia erdvę.

2021 m. birželinukai 💓

Luara27 prieš 1 d.

V.r. parašė:
    Ech būčiau mainius į naminį triušiuką. Ačiū 🙏🏻

O kaip pavydu dėl naminio. Manoji taip skaniai triušį valgo, bet va iš rimi pirkau 😔

2. V.r.
    V.r. prieš 1 d.

Luara27 parašė:

Mes irgi netikėtai gavom. Mamos bendradarbė pasirodo dėl savęs augina. Tai nusipirkom iš jų čia tikrai pasisekė.

Luara27 prieš 1 d.

V.r. parašė:

Tikrai naminis turėtų dar skanesnis būti nei parduotuvinis, aš pati triušio nevalgau, bet vaikui siūliau, tegu išbando visko kol maža. Nors kiti sako, jog koka tikslas duot valgyt tai ko pats nevalgo, bet aš linkus vaikui siūlyt viską.

4. Goosey
    Goosey prieš 1 d.

Luara27 parašė:

Jei duočiau savo vaikui tik tą ką mes valgom, tai būtų tik bulvėm ir mėsa gyva 😃

Tiutis prieš 10 val.

Gal esate atradę Vilniuje kontaktų, kur būtų galima įsigyti naminės mėsos?

1,00 €