Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, jie suvokia erdvę.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

Emill prieš 1 d.

Rasa1911 parašė:
    Jo, suka galva i šonus arba ale pageria ir isspjauna pro šoną

Jums dar gerai, maniske zviegia iskart pamacius buteliuka sunku ka patart, nes isgyvenu ta pati, jau noreciau viena maitinima misiniu pakeisti
    Esu isbandzius Medela, Avent, Nuk ir prabanguji mimijumi beteliuka, taip pat Tutelli, Hipp, Aptamil misinius... kolkas jokiu pasiekimu

Agne_Ch prieš 1 d.

Rasa1911 parašė:
    Mergos kaip papratinti vaiką prie mišinuko? Maniškė taip dažnai valgo mp, kad norėčiau prieš naktinį miegelį duot mišinuko bet nenori gert.

Reiktu bandyt, kad duotu kazkas kitas, ne jus.
    Bet draugei tai nepavyko irgi norejo pries nakti duoti, taciau taip ir nevalge misinio

3. Rasa1911
    Rasa1911 prieš 1 d.

Emill parašė:

Dar tokia mintis gal pratint vakarais duot šaukšteliu kažkiek ar įmaišyti į koše, kad paprastu prie skonio...arba reikes, kad pabandytų duot kaZkas kitas...sian tai iš viso košmaras gal kas valanda kėlėsi bet trys dantys kalasi tai turbut dėl to.

Emill prieš 1 d.

Rasa1911 parašė:

Bandem sauksteliu, bande tetis maitint kol as isvaziavusi pavyke du kartus, kai as buvau ligoninej bet tada jai buvo 3-4 menesiai, turbut nuo tada ir butu reikeje pratinti dabar dukra jau supranta kur papas ir kus buteliukas yra nevalgiusi 4 valandas ir po ju vistiek atsisake buteliuko su mano pienu

5. ashjuke
    ashjuke prieš 1 d.

Dėl pratinimo prie mišinio. Bandom ir mes, nelabai kaip sekasi. Dedu ir į košę, kad skonis būnu žinomas, tai tada košės gali nevalgyt. Bet būna ir suvalgo. Duodu atsigert iš buteliuko, tai kokį 10ml išgers, bet ir tai pro šoną dar kiek ?
    O kad prieš miegą duot norėtumėt, kad nesukeltų dažnai, tai nebūtinai suveiks. Vaikui gal trūksta tiesiog jūsų. Mano irgi būna keliasi dažnai, ir būna net kartais (.) neima. Jau kelias dienas pvz irgi keliasi dažnai, būna dažnai pavalgius, tai tiesiog persikeliu pas save į lovą, apsikabinu ir ji miega kuo puikiausia tada. Tik bėda ta, kad aš nenoriu pratinti lovoj miegoti kartu... Kai užmiega perkeliu.
    Buvo kelios naktys kada kėlėsi 12, 3 ir 6 valgyt, tai naktys buvo tobulos ? dabar keliasi vėl dažnai, kad kokias 2, kartais net mažiau. Bet nevisada duodu (.) bandau migdyt taip. Bet tos naktys kia dažnai keliasi bandau susieti su dienos įspūdžiais. Nes vakar keliavom, šeštadienį svečių turėjom jr blaškėsi naktį.

13,00 €