Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, jie suvokia erdvę.

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Dojuzaa prieš 8 val.

  Labas, mamos, gal kuri nuramins ar žinos kodėl taip yra.. Mano vaikas nuo pat gimimo niekad neatpylinėdavo, paskui, kai pradėjo pats vartytis ir jei praėjus mažiau laiko atsiguldavo ant pilvo - šiek tiek atpildavo, bet dabar jau pieną geria tik 2 kartus per parą, 3 kartus košę valgo ir būna kad praėjus net porai valandų, atpila šiek tiek maisto nors ir nesivarto ir yra laikomas ant rankų.. Dėl ko taip yra? ką daryti? ar čia normalu?

 2. User has not uploaded an avatar
  Augebe prieš 1 val.

  Dojuzaa parašė:
  Labas, mamos, gal kuri nuramins ar žinos kodėl taip yra.. Mano vaikas nuo pat gimimo niekad neatpylinėdavo, paskui, kai pradėjo pats vartytis ir jei praėjus mažiau …

  As buvau pastebejus, kad ir mano vaikui taip buvo, nors kaip ir jusu niekada neatpilinejo, bet as pagalvojau kad butent del nesiojimo taip nutikdavo, nes nesiojimas jau kitoks nei naujagimio, juda daugiau tai kartais ir uz pilvuko paimdavau arba prausdavau nors ir stengdavausi pilvuko nespaust bet visko pasitaikydavo. Siaip paskutines savaites jau nebepastebiu kad taip nutiktu, bet buvau i sit airgi atkreipus demesi

 3. onnellisuus
  onnellisuus prieš 1 val.

  Dojuzaa parašė:
  Labas, mamos, gal kuri nuramins ar žinos kodėl taip yra.. Mano vaikas nuo pat gimimo niekad neatpylinėdavo, paskui, kai pradėjo pats vartytis ir jei praėjus mažiau …

  Sveiki, mums taip buna jei per daug koses gauna - kita diena duodam maziau ir stebim ar atpylineja ( labai daznai buna butent del to) gali buti ir variantas, kad spustelit vaikui pilvuka del to dar atpila.
  Bet siulyciau tiesiog duoti truputi maziau koses ir stebeti , gali buti kad baigsis atpylinejimas

 4. onnellisuus
  onnellisuus prieš 1 val.

  E.Va parašė:
  Aisku, kad galima! Ir tinka.

  o ji tiesiog zalia itarkuoti ar kaip geriau daryti? Kqip tik pabaigsiu duoti savo jau padaryta kose ir imaisysiu obuoliuko

 5. User has not uploaded an avatar
  Augebe prieš 49 min.

  Dojuzaa parašė:
  Labas, mamos, gal kuri nuramins ar žinos kodėl taip yra.. Mano vaikas nuo pat gimimo niekad neatpylinėdavo, paskui, kai pradėjo pats vartytis ir jei praėjus mažiau …

  Ir dar prisiminiau,mano seses mergaite panasus amziaus apsiveme (nes as nzn ar mano atveju atpylimas ar vemimas) ir sese isigandus nuveze i santaras, padare tyrimus vaikui viskas gerai ir gyd sake kad tokio amziaus vaikams gali buti del ispudziu tokia reakcija. Ir kai suvedu galus kai mano vaikui tai buvo tai karta sveciuose labai stebejausi kad atpylineja daug o kita karta sodyboj pas senelius, senelis nesiojo gelytes medzius rode ir ant keliu sedintis atpyle (ar apsiveme) tad cia variantu ivairiu gali buti,jei nera labai daznai ir labai daug tai fal nieko tokio