Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, jie suvokia erdvę.

2021 kovinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Leilau prieš 13 val.

  Daina V parašė:
  Mamos kurios maitina PM ir turejot atrinkti misinuka kuris iskart netiko. Saviskiui daviau misinukas Aptamil 2 paprastas -netiko, hipp kosele kur su pm irgi netiko,…

  Pirkčiau ožkos pieno vietoj jūsu

 2. mindelytea
  mindelytea prieš 10 val.

  Andria parašė:
  Noriu pasiguosti 😬 po gimdymo praėjus trim mėn.ėjau pas ginę apžiūrai, ėmė tepinėlį nuo gimd kaklelio, ir kitą dieną pradėjau karščiuoti ir atsidūriau ligoninėje sų…

  Čia toks vaizdas, kad jums gine prikrapšto reikalų

  Leilau parašė:
  Pirkčiau ožkos pieno vietoj jūsu

  Pritariu.

 3. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 8 val.

  Daina V parašė:
  Mamos kurios maitina PM ir turejot atrinkti misinuka kuris iskart netiko. Saviskiui daviau misinukas Aptamil 2 paprastas -netiko, hipp kosele kur su pm irgi netiko,…

  Pritariu Leilau. Pati tiesiog jau nepajėgiau nei fiziškai, nei psichiškai atrinkinėt tų mišinukų, skaityt sudėčių ir girdyt su baime vis tikintis, kad rytoj bus geriau. Jau ir be laktozės nusipirkus buvau, guli iki šiol neatidarytas. To Aptamil Comfort daugiausiai gal gėrė, bet šlykštus jis ne tiek dėl skonio, kiek dėl plaukiojančių, netirpstančių dalelių, kaip želatina atrodo.

 4. mindelytea
  mindelytea prieš 8 val.

  Nayra parašė:
  Pritariu Leilau. Pati tiesiog jau nepajėgiau nei fiziškai, nei psichiškai atrinkinėt tų mišinukų, skaityt sudėčių ir girdyt su baime vis tikintis, kad rytoj bus ger…

  Klausiau aš atstovų dėl tų nuosėdų, tai atrasė, kad jos yra normalu ir ten yra maistinės skaidulos

 5. JonVytė
  JonVytė prieš 24 min.

  Mamukai, kokias kepures žirmai mažiams pirkote?
  Galvoju ar su raištukais, ar tą kaip kojinę užsimaunančią patogiau?

3,00 €
2,00 €