Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, jie suvokia erdvę.

2019 m. Kovinukai :)

 1. rugeveja
  rugeveja prieš 2 val.

  Jolanta_ort parašė:
  Aišku geriausiai pailsėtumėt ramiai miegant savo lovose visi, bet bent man geriau miegoti viena poza naktį, nei šokinėti iš lovos kaip kareiviui kas valandą.

  Kaip kareivis sokineti 😁 Man irgi, as tiesa sanakt tu atsibudimu kur tereikia pamaitinti ar paduoti soske neskaitau net atsibudimais, bet jei reikia lipti is lovos tai man sakes 🙈

 2. Tylinaktis
  Tylinaktis prieš 2 val.

  Jolanta_ort parašė:
  Aišku geriausiai pailsėtumėt ramiai miegant savo lovose visi, bet bent man geriau miegoti viena poza naktį, nei šokinėti iš lovos kaip kareiviui kas valandą.

  Aš tai miegu kartu, yra pristumta lovelė...bet nelabai ji ką gelbėja, nebent būtų gerai įmigęs vaikas, gali nuridenti. O šiaip jis jautruolis, viską jaučia, netinka uždėta ranka, apsikabinimas, čiulptuką irgi spjauna, užmiega tik su papu. Jei bandau migdyt apkabinus, prisiglaudus, dainuojant, pradeda juoktis, maltis ir blogai, vidury nakties gali išsiblaškyti ir pusantros valandos nebemiegot, perdėt įmigusį irgi sunku, visad beveik pabunda. Vakar miegojo jau valandą, ėjau dantis išsivalyt nuo krebždenimo pabudo...kriokint vaiko tikrai širdis neleidžia, dabar miega normaliau...užmiega 21:30-22:00, keliasi tris kartus ir miega iki 7:30-8:00, praėjo tas etapas, kad kėlėsi labai dažnai. Išsimiegu visai gerai, pozas įvaldžius ;) jei pabandau migdyt lovelėj ir kilnot, tai lieku be miego tiek aš, tiek vaikas, tiek vyras

 3. Dovila
  Dovila prieš 2 val.

  Nepasimetusi parašė:
  As pirkau lidle kaldryte, 100x135 cm, plona lengva, man tinka. Uzpildas sintetinis, bet kiek suprantu jame bent nesiveisia niekas. O sunkiausia tai buvo uzvalkala n…

  Dabar kaip tik maciau lidle kazkokias vaikuciu kaldrytes pardavineja, reiks pasiziureti, dekui;) o gal kas zinot apie tas zasu pluksnu kaldras ar tikrai jos tokios geros ir kuo jos tokios geros? Nes kainos atzvilgiu turetu buti super duper geros 🙈😂

 4. User has not uploaded an avatar
  Vaivai prieš 1 val.

  a_uk parašė:
  Šnekat mano žodžiais, aš irgi jau bijau nakties. Miego pelytes mačiau, bet kažkaip nesiryžtu. Aš po gimdymo tiek išleidau pinigų žindymo konsultantėms, kurios ateid…

  Supratau apie tas pelytes.. tad belieka jums paciai ieskoti vaiko nemiegojimo priezasties. Gal pavyks!!! Dar pagalvoju, kad galbut as pati labai jautriai miegu ir del to budinuosi nuo kiekvieno vaiko judesio. Kai paskaiciau, kad Jolanta randa vaiko kojas sau prie veido ir miegodama nepajaucia kaip jis bruzda😁, tai susimasciau, gal cia yra labiau mano problemos, nei vaiko🤔 ir dar kai vaikas miega vidury tarp manes ir vyro, as ciunkinuosi su vaiku, o jis sau knarkteli is malonaus miego, nei vaiko, nei mano dusavimu girdi, tai toks saldus pavydas apima. Vyras tik ryte paklausia, kaip dukryte miegojo😁O jei as taip imigciau ir negirdeciau, kad zirzia ar net verkia vaikas🤔 hm.. gal tada vaikas pats nurimtu arba vyras pabustu ir pasirupintu 😁 cia tik pasvajojau😁 mano mama liepia man isgerti kokios raminancios arbatos, sako, gal pati geriau miegotum ir vaikui persiduotu. Na, kol kas negeriau. Esu biskuti skeptiska ant tu arbatu ir ju poveikio per mp vaiku..
  O kaip jus pati miegat nakti? Jautriai?

 5. User has not uploaded an avatar
  Joll prieš 30 min.

  Aš naktim budinuosi, nes dukrytė vis nusispardo iš po kaldros, o kai dar ir apsisuka 360 kampu, tai girdžiu visus krebždesius. Vaikas ramiai miega, o mama šokinėja iš lovos. Šianakt kokius 5 kartus taip kėliausi, matyt man pačiai reikia kad ramiau miegočiau

  Šiandien buvom TA, tai ūgis jau 73cm Padarė kraujo tyrimus, tai hemoglobinas dar geras, bet tas kitas rodiklis tik 75, kai žemutinė riba 80. Liepė įtraukti raudoną mėsą į racioną ir mėsos duoti kasdien. Taip pat duoti špinatų, žirnių, žirnelių su ankštim ir pan. Ir įtraukinėti 3 maitinimą. Na tai manau, kad virtuvėj galiu apsigyvent O jei rimtai, tai reikia kažką ir kažkaip daryt, kad visi plius minus tą patį valgytume, nes 6 patiekalai per dieną, tai man per daug tų puodų ir gyvenimo juose