Kūdikiui 7 mėnesiai ir 3 savaitės

Tėveliams nebereikia spėlioti, kaip jaučiasi jų kūdikis. Vaikas išreiškia vis platesnį emocijų spektrą ir daro tai nuolatos! Kūdikis šypsosi, juokiasi, kartoja skiemenis, leidžia kitus, vis sudėtingesnius garsus, o nuliūdęs kaip pat susiraukia, niurzga, rėkia.

Kūdikis spiegia

Maždaug 5-8 mėnesių sulaukę kūdikiai dažnai nejuokais išgąsdina tėvus pradėję spiegti. Šaižus spiegimas yra normali vaiko kalbos raidos dalis. Šiam garsui išgauti reikia stipriai įtempti balso stygas, tad spiegimas parodo, kad kūdikio kalba tobulėja.

Dažnai kūdikiai pradeda kartoti jau išmokti dviskiemenius garsus, juokiasi, o įsismaginę pradeda spiegti.

Pasidžiaukite nauju įgūdžiu, tačiau nepersistenkite ir perdėtai nereaguokite į spiegimą. Kūdikis gali greitai suprasti, kad spiegimas - puikus būdas gauti ypatingo dėmesio ar geidžiamų daiktų ir pradėti šią „taktiką“ taikyti nuolat.

Daugiau apie kūdikio spiegimą skaitykite čia:

Pirmųjų dantukų priežiūra

7-8 mėnesių kūdikiai dažniausiai jau turi kelis pirmuosius dantukus, kuriuos būtina tinkamai prižiūrėti.

Pieninius dantukus labai greitai apima kariesas, kuris kenkia ne tik jiems, bet ir nuolatinių dantų užuomazgoms, esančioms žandikaulyje. Ankstyvas pažeistų dantukų iškritimas siejamas su netaisyklingu nuolatinių dantų augimu, netaisyklingo sąkandžio susiformavimu.

Pirmuosius dantukus, o taip pat ir dantenas (net jeigu tose vietose dantys dar nesikala) vertėtų valyti du kartus per dieną, drėgno audinio gabaliukus arba specialiu silikoniniu antpirščiu. Jeigu tebemaitinate naktį, po maitinimo vertėtų dantukus papildomai perbraukti.

Daugiau apie kūdikio iki 1-erių metų dantukų priežiūrą skaitykite čia:

Kūdikio maudymas vonioje

Vis augantis vaikutis tikriausiai nebetelpa (arba netrukus nebetils) į kūdikių maudymo vonelę, tad ateina metas maudynėms suaugusiųjų vonioje.

Pagrindinė kūdikio didelėje vonioje maudymo sąlyga - vaikas turi būtinai tvirtai sėdėti.

Nepaisant stabilaus sėdėjimo, vonioje besimaudantį kūdikį reikia dėmesingai prižiūrėti! Galima naudoti specialią vonios kėdutę ar prie vonios dugno siurbtukais prisitvirtinantį žiedą.

Daugeliui tėvų patogu ir smagu maudytis drauge su kūdikiu. Rekomenduojame truputį pamirkti, pažaisti, nuprausti kūdikį ir nelipant iš vonios perduoti jį kitam suaugsiajam. Labai rizikinga lipti iš vonios rankose laikant vaikelį!

Daugiau apie saugias ir smagias kūdikio maudynes skaitykite čia:

Faktas

Maždaug 6–8 mėnesių kūdikių regėjimas jau yra toks pat aiškus, kaip ir suaugusiųjų, ir jie suvokia erdvę.

2021 Lapkritinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  NH13 prieš 11 val.

  Paukščiukas parašė:
  Mamos, kuriu vaikams buvo prasidejes marazmas ir pavarge budami atrodytu niekaip neuzmiega, tai siaucia lovelej kol isvargsta gal ir siaip ne taip uzmiega po 30-60 …

  Tęsiasi, vakar iki ašarų siautėjo, bet kai taip karšta neleidžiu, nes labai sušyla, prieš miegą ilgokai nešioju ant rankų arba bandau nuramint gulintį, kad žaistų ar tyrinėtų kažką tiesiog atsigulęs - kai nurimsta kūnas, nusiramina ir protas, tada pradeda valgyt ir užmiega. Kitu atveju tik ašaros ir pervargsta, suprakaituoja baisiai siausdamas..manau, kad čia jau charakterio savybė, kažin ar praeis šitas etapas..nes jau belekiek laiko..ir akis tik pramerkia po miego ir iškart ant pilvo ir varo kur akys mato..

 2. Paukščiukas
  Paukščiukas prieš 7 val.

  NH13 parašė:
  Tęsiasi, vakar iki ašarų siautėjo, bet kai taip karšta neleidžiu, nes labai sušyla, prieš miegą ilgokai nešioju ant rankų arba bandau nuramint gulintį, kad žaistų a…

  Tas pats sudelis. Nu linkiu abiems, kad praeitu, o jei ne, tai tada kad nebutu uraganai vaikai🤯🫣🤪

 3. User has not uploaded an avatar
  Nika77 prieš 5 val.

  Tirli pirli parašė:
  Ne. Keliasi 1-2 kartus. Kai dygo dantukai tai kelias naktis dažniau kėlės tai daviau pieno nes su juo greitai užmiega. Bet pagrinde valgo apie 4h ryto

  Keldavosi 5 val ryto, nereikėdavo nei į laikrodį žiūrėti. O paskui viskas apsivertė. Turi tik 2 dantis, kiti sunkiai rodosi.
  O kaip su sėdėjimu reikalai? Šliaužiojimu, ropojimu?

 4. DeeDee28
  DeeDee28 prieš 4 val.

  Nika77 parašė:
  Keldavosi 5 val ryto, nereikėdavo nei į laikrodį žiūrėti. O paskui viskas apsivertė. Turi tik 2 dantis, kiti sunkiai rodosi.

  Maniškė sėdėti neprilaikoma pradėjo mokytis prieš porą savaičių, tai va šiandien jau kokių 15 min pažaidė sėdėdama Šliaužti, ropoti tai dar nemoka kol kas. Kelia užpakaliuką, bet nelabai į priekį pajuda 🤭

 5. Paukščiukas
  Paukščiukas prieš 1 val.

  NH13 parašė:
  Tęsiasi, vakar iki ašarų siautėjo, bet kai taip karšta neleidžiu, nes labai sušyla, prieš miegą ilgokai nešioju ant rankų arba bandau nuramint gulintį, kad žaistų a…

  Dar galvoju, kad matomais laikas pradeti 2 miegeliu programa jau, kad nebuna pavarges pakankamai kai reik miegot kaskart tuos 3 miegelius ir nakciai irgi. Ir susitvarkys gal

1,00 €