Kūdikiui 10 mėnesių ir 2 savaitės

Spartus kūdikio tobulėjimas dažnai nustebina net ir kiekvieną akimirką su juo praleidžiančius tėvelius. Kūdikis netikėtai ištaria naują žodį, sumaniai žaidžia, nė nespėjus mirktelėti atsiguria kitame kambario gale...

Kūdikio kalbos tobulinimas

Kūdikiui pradėjus sąmoningai kalbėti, pirmieji jo žodžiai bus sunkiai suprantami ir ne visada turintys tikslią reikšmę. Pavyzdžiui, „katė“ gali reikšti bet kokį gyvūną su keturiomis kojomis, o „baba“ gali reikšti močiutę, puodelį, riestainį („baronką“) ir panašiai.

Stenkitės mokyti mažylį naujų žodžių, dažnai kalbėkitės su juo: keisdami sauskelnes, maitindami ir žaisdami su juo sakykite jam daiktų pavadinimus. Lavinti kalbos įgūdžius labai padeda lopšinių dainavimas, paprastų, vaikiškų eilėraštukų deklamavimas, skaitymas garsiai.

Gerinkite vaiko artikuliaciją, skatindami jį ne tik daugiau kalbėti, bet ir daryti įvairias grimasas, lavinti kalbos padargus: iškišti ir pajudinti liežuvį, caksėti liežuviu, papūsti lūpas, išpūsti žandus, plačiai nusišypsoti ir pan.

Vaikai suvokia daiktų paskirtį

Stebėdami suaugusiuosius ir aplinką vaikai supranta, kuo skiriasi įvairūs daiktai, gyvūnai ir ką su jais galima nuveikti.

Atlikto eksperimento metu 9-11 mėnesių kūdikiams buvo pasiūlytos kelios žaislų poros: vaikams pažįstami gyvūnai ir jų guoliai, dubenėliai bei automobiliukai ir lėlės, rakteliai.

Dauguma vaikų žaislus suporavo ir jais žaidė logiškai, t.y. gyvūnus girdė iš dubenėlių ir guldė miegoti į guolį, o automobilius užvedė rakteliais ir juose vežiojo lėles.

Įdomu, kad vėliau mokslininkai eksperimentą pasunkino ir vaikams davė jiems nepažįstamus, nematytus žaislinius gyvūnus (skruzdėdą ir jautį) ir transporto priemones (krautuvą ir traktorių). Vaikai, matyt, sugebėjo atpažinti gyvūnams ir transporto priemonėms būdingus bruožus (pavyzdžiui, keturias kojas ir ratus) bei su užduotimi taip pat susitvarkė puikiai.

Supažindinkite kūdikį su šeimos tradicijomis

Pasak psichologų buvimas su šeima ir šeimyninės tradicijos vaikams suteikia bendrumo jausmą, padeda jaustis saugiai.

Kiekvieną sekmadienį galite organizuoti bendrus šeimos pietus ar vakarienę, o prie bendro šeimos stalo būtinai atraskite vietos ir mažyliui. Jeigu esate tikintys, vakare su visais šeimos nariais pasimelskite, maldai sudėkite ir kūdikio delniukus. Savaitgalio rytą visi įsitaisykite tėvų lovoje ar ant sofos ir drauge pasižiūrėkite filmą, išgerkite po puodelį arbatos ar kakavos.

Kūdikis nesupras daugelio tradicijų prasmės, bet puikiai jausis šeimos rate, susidomėjęs stebės, ką veikia šeimos nariai, bandys juos kopijuoti.

Faktas

Tikriausiai jūsų mažylis užaugęs neprisimins to, kas vyko jo gyvenime iki trejų metų. Tačiau šie ankstyvieji potyriai formuoja jo pasaulėžiūrą.

2023 m. rugsėjinukai 🌾

 1. User has not uploaded an avatar
  youghurt06 prieš 1 mėn.

  Sveikos, gal pasidalintumet kaip rengiate savo lelius tokiomis karstomis dienomis? Ar vedate i lauka per karscius?

 2. Cavy
  Cavy prieš 1 mėn.

  youghurt06 parašė:
  Sveikos, gal pasidalintumet kaip rengiate savo lelius tokiomis karstomis dienomis? Ar vedate i lauka per karscius?

  Sėdi(neatsirėmus, prilaiko tik diržiukai) sportinuke su pampiu ir bodžiu trumpomis. Pastačiau nusukus nuo saulės ir kur pučia vėjukas, valgo sau ramiai kukurūzą.
  O pietų miegą miegam namie, pastebėjau, kad ilgiau išmiega nei lauke tokiais orais

 3. User has not uploaded an avatar
  youghurt06 prieš 1 mėn.

  Cavy parašė:
  Sėdi(neatsirėmus, prilaiko tik diržiukai) sportinuke su pampiu ir bodžiu trumpomis. Pastačiau nusukus nuo saulės ir kur pučia vėjukas, valgo sau ramiai kukurūzą.

  Aiškutis ir mes panašiai👌

 4. Emilija28
  Emilija28 prieš 1 mėn.

  Sveikos gal kam dar taip buvo žodžių pas maziukes galvytes vienoje vietoje labai minkštą galvyte šone virš galvytes ,buvom pas gydytoja sako dėl to jog griuvus ira pas traumatologa sestad bet vistiek nerandu sau ramybės ,skilęs lūžę negali būti nu bet kaip sako gydytoja cé guzas galvytėje toks minkstas toje vietoje kur minkšta nesijaučia kaukolės kaulo mėlynės nebuvo visada aktyvi valgo linksma .
  Kitos vėlgi sako gal galvyte nesuaugus dar nu bet jug anksčiau būčiau uzciuopus jau ta minkšta vietą ,,😫ira labai neramu kad nebūtų kas rimta

 5. Cavy
  Cavy prieš 1 mėn.

  Emilija28 parašė:
  Sveikos gal kam dar taip buvo žodžių pas maziukes galvytes vienoje vietoje labai minkštą galvyte šone virš galvytes ,buvom pas gydytoja sako dėl to jog griuvus ira …

  O kai griuvo nebuvot priimamąjame? Sakyčiau pasiskambinkit ir nuvažiuosit, pažiūrės. Nerimaudama naudos neduosite ir sau ir vaikui.