Kūdikiui 10 mėnesių ir 2 savaitės

Spartus kūdikio tobulėjimas dažnai nustebina net ir kiekvieną akimirką su juo praleidžiančius tėvelius. Kūdikis netikėtai ištaria naują žodį, sumaniai žaidžia, nė nespėjus mirktelėti atsiguria kitame kambario gale...

Kūdikio kalbos tobulinimas

Kūdikiui pradėjus sąmoningai kalbėti, pirmieji jo žodžiai bus sunkiai suprantami ir ne visada turintys tikslią reikšmę. Pavyzdžiui, „katė“ gali reikšti bet kokį gyvūną su keturiomis kojomis, o „baba“ gali reikšti močiutę, puodelį, riestainį („baronką“) ir panašiai.

Stenkitės mokyti mažylį naujų žodžių, dažnai kalbėkitės su juo: keisdami sauskelnes, maitindami ir žaisdami su juo sakykite jam daiktų pavadinimus. Lavinti kalbos įgūdžius labai padeda lopšinių dainavimas, paprastų, vaikiškų eilėraštukų deklamavimas, skaitymas garsiai.

Gerinkite vaiko artikuliaciją, skatindami jį ne tik daugiau kalbėti, bet ir daryti įvairias grimasas, lavinti kalbos padargus: iškišti ir pajudinti liežuvį, caksėti liežuviu, papūsti lūpas, išpūsti žandus, plačiai nusišypsoti ir pan.

Vaikai suvokia daiktų paskirtį

Stebėdami suaugusiuosius ir aplinką vaikai supranta, kuo skiriasi įvairūs daiktai, gyvūnai ir ką su jais galima nuveikti.

Atlikto eksperimento metu 9-11 mėnesių kūdikiams buvo pasiūlytos kelios žaislų poros: vaikams pažįstami gyvūnai ir jų guoliai, dubenėliai bei automobiliukai ir lėlės, rakteliai.

Dauguma vaikų žaislus suporavo ir jais žaidė logiškai, t.y. gyvūnus girdė iš dubenėlių ir guldė miegoti į guolį, o automobilius užvedė rakteliais ir juose vežiojo lėles.

Įdomu, kad vėliau mokslininkai eksperimentą pasunkino ir vaikams davė jiems nepažįstamus, nematytus žaislinius gyvūnus (skruzdėdą ir jautį) ir transporto priemones (krautuvą ir traktorių). Vaikai, matyt, sugebėjo atpažinti gyvūnams ir transporto priemonėms būdingus bruožus (pavyzdžiui, keturias kojas ir ratus) bei su užduotimi taip pat susitvarkė puikiai.

Supažindinkite kūdikį su šeimos tradicijomis

Pasak psichologų buvimas su šeima ir šeimyninės tradicijos vaikams suteikia bendrumo jausmą, padeda jaustis saugiai.

Kiekvieną sekmadienį galite organizuoti bendrus šeimos pietus ar vakarienę, o prie bendro šeimos stalo būtinai atraskite vietos ir mažyliui. Jeigu esate tikintys, vakare su visais šeimos nariais pasimelskite, maldai sudėkite ir kūdikio delniukus. Savaitgalio rytą visi įsitaisykite tėvų lovoje ar ant sofos ir drauge pasižiūrėkite filmą, išgerkite po puodelį arbatos ar kakavos.

Kūdikis nesupras daugelio tradicijų prasmės, bet puikiai jausis šeimos rate, susidomėjęs stebės, ką veikia šeimos nariai, bandys juos kopijuoti.

Faktas

Tikriausiai tavo mažylis užaugęs neprisimins to, kas vyko jo gyvenime iki trejų metų. Tačiau šie ankstyvieji potyriai formuoja jo pasaulėžiūrą.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. User has not uploaded an avatar
  Mandra prieš 3 d.

  Annabelle parašė:
  As pirma buvau nusiziurejus maxi cosi axiss, bet nuvaziavus gyvai paciupineti tokia mazyte pasirode.. Musu bernas is aukstesniu, tai maciau kad greitai isaugs. Po i…

  Mes irgi turim šią, tai esu patenkinta 😉

 2. OceanBlue
  OceanBlue prieš 3 d.

  evelinamackevic parašė:
  Sveiki ar visų vaikučiai valgo košės? Maniškėi 9men nevalgo išvis košių tip mp, prieš kokius du mėnesius valge visas košės o va jau du mėnesius nebevalgo nieko išsk…

  Tai gal nerado dar skanios.

 3. bestarlet
  bestarlet prieš 3 d.

  evelinamackevic parašė:
  Sveiki ar visų vaikučiai valgo košės? Maniškėi 9men nevalgo išvis košių tip mp, prieš kokius du mėnesius valge visas košės o va jau du mėnesius nebevalgo nieko išsk…

  Panasi situacija.
  Valge 2men kuo geriausiai, bet tik pradejo dygti dantys, atsisako visu kosiu, nors dygimas ir baigesi... Valgo mp, stebiu kas toliau bus. Bandau gabaliukais duoti, bet jie iki burnos nenukeliauja.

 4. renata renata
  renata renata prieš 2 d.

  evelinamackevic parašė:
  Sveiki ar visų vaikučiai valgo košės? Maniškėi 9men nevalgo išvis košių tip mp, prieš kokius du mėnesius valge visas košės o va jau du mėnesius nebevalgo nieko išsk…

  Maniske valgo, tik spek semt, o mp dienos metu neima.

 5. User has not uploaded an avatar
  INDRE B prieš 1 d.

  verbena parašė:
  Aš dar irgi renkuosi. Pirmagimiui tokio amžiaus pirkau maxi cosi axiss, kuri sukiojasi, tai patogu pasodint. Patenkinti buvom. Dabar mastau apie kėdę, kurią dar būt…

  Mes turim sybex nu kol kas labai patenkinti, tik musu ne M.😊