Kūdikiui 10 mėnesių ir 2 savaitės

Ar mažylis tik atsitiktinai suvebleno, ar jis iš tiesų pasakė tą žodį, kurį tu išgirdai? Judviejų mažylio gebėjimas artikuliuoti tobulėja, ir dabar jis jau bet kada gali ištarti pirmuosius sąmoningus žodžius. Pirmieji tikri žodžiai, o ne atsitiktinių garsų junginiai paprastai būna „mama“ ir „tėtė“ – šiuos žodžius mažylis ištaria turėdamas galvoje būtent judu!

Jeigu girdi, kad mažylis stengiasi ištarti žodį, švelniai ir aiškiai pakartok jį, kad mažylis išmoktų teisingai jį tarti. Beje, pirmieji žodžiai ne visada turi tikslią reikšmę. Pavyzdžiui, „katė“ gali reikšti bet kokį gyvūną su keturiomis kojomis, o „baba“ gali reikšti močiutę, puodelį, riestainį („baronką“) ir panašiai. Turėk galvoje, kad pirmuosius sąmoningos kalbos mėnesius daugelio kūdikių kalba yra sunkiai suprantama, ir tai taip pat visiškai normalu.

Stenkitės mokyti mažylį naujų žodžių, dažnai kalbėkitės su juo: keisdami sauskelnes, maitindami ir žaisdami su juo sakykite jam daiktų pavadinimus. Lavinti kalbos įgūdžius labai padeda lopšinių dainavimas, paprastų, vaikiškų eilėraštukų deklamavimas, skaitymas garsiai.

Faktas

Tikriausiai tavo mažylis užaugęs neprisimins to, kas vyko jo gyvenime iki trejų metų. Tačiau šie ankstyvieji potyriai formuoja jo pasaulėžiūrą.

2017 m. BALANDŽIO mėn. mamytės

 1. Kote
  Kote prieš 21 val.

  asrasa7 parašė:
  Gal duosit patarimu ir patirties? Vaikas jau 2savaites valgo tik mano piena. Jokio kito maisto net negaliu isiulyt- sukasi,raukiasi,rekia,spjauna,ziaugcioja ir galu…

  Manoji tik antra savaite valgo, buvo lygiai tas pats, tik nevemdavo, tiesiog uzsiciaupdavo. Atejo laikas ir valgo, tikiuosi jau su visam..

 2. neziniuke123
  neziniuke123 prieš 7 val.

  Ar yra mamyciu, kurios savo maziukams jau duoda maisto is savo lekstes? Mes vakar su vyru stipriai susigincijom, jis jau nori vaikui duot tai ka pats valgo, o as neleidziu, man vis dar atrodo per anksti. per 1.5 men musu mazyle priaugo tik 275g, (9 men sveria 7850g), nors koses valgot tikrai gerai nu neauga jai tas svoris nors tu ka

 3. Snieshka
  Snieshka prieš 7 val.

  neziniuke123 parašė:
  Ar yra mamyciu, kurios savo maziukams jau duoda maisto is savo lekstes? Mes vakar su vyru stipriai susigincijom, jis jau nori vaikui duot tai ka pats valgo, o as ne…

  Mūsų irgi neauga stipriai svoris. 9.5mėn dabar sveria 7400g;) per praeitą mėnesį numetė 150g, o dabar per 2sav priaugo 350g valgo košes puikiai, mp ir pm. Iš bendro dar neduodu, kartais kokią bulvę ar pan, nuo metų po truputį galvoju jau pradėti. Šiaip gal duočiau, bet pas mus labai mėgstama druska ir prieskoniai, aliejus..tai dėl to neskubu.

 4. User has not uploaded an avatar
  dldaival prieš 7 val.

  neziniuke123 parašė:
  Ar yra mamyciu, kurios savo maziukams jau duoda maisto is savo lekstes? Mes vakar su vyru stipriai susigincijom, jis jau nori vaikui duot tai ka pats valgo, o as ne…

  seip pusrycius verdu atskirai,pietus gamindama druskos nededu jokiu prieskoniu tada ipilu sriubos mazam tada sudedu buliojono druskyte pipiriuka ir kelias min paverdu seimai,bet as kadangi daug prieskoniais ir visiais kitais dalykais nepiktnaudziauju tai musu jau pradeda ragaut,vyras visur druskos dedasi nes jam truksta o vaikai valgo viska,jei jautiena ai atskirai nes vyrsneliai nemegsta.

 5. neringiukas08
  neringiukas08 prieš 1 min.

  neziniuke123 parašė:
  Ar yra mamyciu, kurios savo maziukams jau duoda maisto is savo lekstes? Mes vakar su vyru stipriai susigincijom, jis jau nori vaikui duot tai ka pats valgo, o as ne…

  As duodu ragaut is savo lekstes. Nes akys labai slysta i musu leksteles beziurint. Bet dar tik paragaut, siaip dar verdu koses atskirai. Nors valgom pilnumoje ir tikrai kapoja jas mazylis be jokiu oziu, bet svorio ir nestipriai priaugam. Per 9 men tik 300 g priaugom. Bet dabar ir veiklos turi tai del to, pats sedi, sliauzia, stojasi, vaikstineti i baldus atsiremes jau bando. 9 men sverem 9.3 kg ir esam 74 cm.