Kūdikiui 10 mėnesių ir 2 savaitės

Spartus kūdikio tobulėjimas dažnai nustebina net ir kiekvieną akimirką su juo praleidžiančius tėvelius. Kūdikis netikėtai ištaria naują žodį, sumaniai žaidžia, nė nespėjus mirktelėti atsiguria kitame kambario gale...

Kūdikio kalbos tobulinimas

Kūdikiui pradėjus sąmoningai kalbėti, pirmieji jo žodžiai bus sunkiai suprantami ir ne visada turintys tikslią reikšmę. Pavyzdžiui, „katė“ gali reikšti bet kokį gyvūną su keturiomis kojomis, o „baba“ gali reikšti močiutę, puodelį, riestainį („baronką“) ir panašiai.

Stenkitės mokyti mažylį naujų žodžių, dažnai kalbėkitės su juo: keisdami sauskelnes, maitindami ir žaisdami su juo sakykite jam daiktų pavadinimus. Lavinti kalbos įgūdžius labai padeda lopšinių dainavimas, paprastų, vaikiškų eilėraštukų deklamavimas, skaitymas garsiai.

Gerinkite vaiko artikuliaciją, skatindami jį ne tik daugiau kalbėti, bet ir daryti įvairias grimasas, lavinti kalbos padargus: iškišti ir pajudinti liežuvį, caksėti liežuviu, papūsti lūpas, išpūsti žandus, plačiai nusišypsoti ir pan.

Vaikai suvokia daiktų paskirtį

Stebėdami suaugusiuosius ir aplinką vaikai supranta, kuo skiriasi įvairūs daiktai, gyvūnai ir ką su jais galima nuveikti.

Atlikto eksperimento metu 9-11 mėnesių kūdikiams buvo pasiūlytos kelios žaislų poros: vaikams pažįstami gyvūnai ir jų guoliai, dubenėliai bei automobiliukai ir lėlės, rakteliai.

Dauguma vaikų žaislus suporavo ir jais žaidė logiškai, t.y. gyvūnus girdė iš dubenėlių ir guldė miegoti į guolį, o automobilius užvedė rakteliais ir juose vežiojo lėles.

Įdomu, kad vėliau mokslininkai eksperimentą pasunkino ir vaikams davė jiems nepažįstamus, nematytus žaislinius gyvūnus (skruzdėdą ir jautį) ir transporto priemones (krautuvą ir traktorių). Vaikai, matyt, sugebėjo atpažinti gyvūnams ir transporto priemonėms būdingus bruožus (pavyzdžiui, keturias kojas ir ratus) bei su užduotimi taip pat susitvarkė puikiai.

Supažindinkite kūdikį su šeimos tradicijomis

Pasak psichologų buvimas su šeima ir šeimyninės tradicijos vaikams suteikia bendrumo jausmą, padeda jaustis saugiai.

Kiekvieną sekmadienį galite organizuoti bendrus šeimos pietus ar vakarienę, o prie bendro šeimos stalo būtinai atraskite vietos ir mažyliui. Jeigu esate tikintys, vakare su visais šeimos nariais pasimelskite, maldai sudėkite ir kūdikio delniukus. Savaitgalio rytą visi įsitaisykite tėvų lovoje ar ant sofos ir drauge pasižiūrėkite filmą, išgerkite po puodelį arbatos ar kakavos.

Kūdikis nesupras daugelio tradicijų prasmės, bet puikiai jausis šeimos rate, susidomėjęs stebės, ką veikia šeimos nariai, bandys juos kopijuoti.

Faktas

Tikriausiai tavo mažylis užaugęs neprisimins to, kas vyko jo gyvenime iki trejų metų. Tačiau šie ankstyvieji potyriai formuoja jo pasaulėžiūrą.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

1. Mamulė_Mamulė
    Mamulė_Mamulė prieš 5 val.

Mano abu gale o per viduri dar laisva sedyne tai as migruoju is galo i prieki vaziuojant, dar ir pazindyt galiu jei reik - bet musu vienaturis Sharanas - didele masina. Su mazesne butu shakes jau. Netilptu niekas cia.. nes kai keliaujam tai taboras cia viduj 😁😄 buna telpam du vaikai su kedutem ir 3 suauge. Kita pirksim rudeni tai dar didesne. 😅

2. Mamulė_Mamulė
    Mamulė_Mamulė prieš 5 val.

akvilea02 parašė:
    Gal galite priminti, buvo rekomendacija (berods iš Mamulės) didelių makaronų geros sudėties mažiams. Kaip jie vadinasi ir kur ieškoti? Neberandu forume 😇

Lidle tie makaronai buna dideli 👍😁 maniskis moka suimt jau pirsciukais tai sraigtelius bet kuriuos galiu pirkt

Ice.st prieš 4 val.

Noriu pasidziaugti, kad pagaliau ir mano panelei pirmas dantukas islindo!! 🤗🦷 velyva mano panele, kaip ir as 😀

4. Mamulė_Mamulė
    Mamulė_Mamulė prieš 3 val.

Ice.st parašė:

Sveikinimai!!! 🌷🌷🌷 mes vis dar laukiam 😅😩

Ice.st prieš 3 val.

Mamulė_Mamulė parašė:
    Sveikinimai!!! 🌷🌷🌷 mes vis dar laukiam 😅😩

Mes laukem jau kokius 4men 😀😀 tik kas ir sakom su vyru "jau turbut dantys.." 🤷🏼‍♀️😀