Kūdikiui 10 mėnesių ir 2 savaitės

Spartus kūdikio tobulėjimas dažnai nustebina net ir kiekvieną akimirką su juo praleidžiančius tėvelius. Kūdikis netikėtai ištaria naują žodį, sumaniai žaidžia, nė nespėjus mirktelėti atsiguria kitame kambario gale...

Kūdikio kalbos tobulinimas

Kūdikiui pradėjus sąmoningai kalbėti, pirmieji jo žodžiai bus sunkiai suprantami ir ne visada turintys tikslią reikšmę. Pavyzdžiui, „katė“ gali reikšti bet kokį gyvūną su keturiomis kojomis, o „baba“ gali reikšti močiutę, puodelį, riestainį („baronką“) ir panašiai.

Stenkitės mokyti mažylį naujų žodžių, dažnai kalbėkitės su juo: keisdami sauskelnes, maitindami ir žaisdami su juo sakykite jam daiktų pavadinimus. Lavinti kalbos įgūdžius labai padeda lopšinių dainavimas, paprastų, vaikiškų eilėraštukų deklamavimas, skaitymas garsiai.

Gerinkite vaiko artikuliaciją, skatindami jį ne tik daugiau kalbėti, bet ir daryti įvairias grimasas, lavinti kalbos padargus: iškišti ir pajudinti liežuvį, caksėti liežuviu, papūsti lūpas, išpūsti žandus, plačiai nusišypsoti ir pan.

Vaikai suvokia daiktų paskirtį

Stebėdami suaugusiuosius ir aplinką vaikai supranta, kuo skiriasi įvairūs daiktai, gyvūnai ir ką su jais galima nuveikti.

Atlikto eksperimento metu 9-11 mėnesių kūdikiams buvo pasiūlytos kelios žaislų poros: vaikams pažįstami gyvūnai ir jų guoliai, dubenėliai bei automobiliukai ir lėlės, rakteliai.

Dauguma vaikų žaislus suporavo ir jais žaidė logiškai, t.y. gyvūnus girdė iš dubenėlių ir guldė miegoti į guolį, o automobilius užvedė rakteliais ir juose vežiojo lėles.

Įdomu, kad vėliau mokslininkai eksperimentą pasunkino ir vaikams davė jiems nepažįstamus, nematytus žaislinius gyvūnus (skruzdėdą ir jautį) ir transporto priemones (krautuvą ir traktorių). Vaikai, matyt, sugebėjo atpažinti gyvūnams ir transporto priemonėms būdingus bruožus (pavyzdžiui, keturias kojas ir ratus) bei su užduotimi taip pat susitvarkė puikiai.

Supažindinkite kūdikį su šeimos tradicijomis

Pasak psichologų buvimas su šeima ir šeimyninės tradicijos vaikams suteikia bendrumo jausmą, padeda jaustis saugiai.

Kiekvieną sekmadienį galite organizuoti bendrus šeimos pietus ar vakarienę, o prie bendro šeimos stalo būtinai atraskite vietos ir mažyliui. Jeigu esate tikintys, vakare su visais šeimos nariais pasimelskite, maldai sudėkite ir kūdikio delniukus. Savaitgalio rytą visi įsitaisykite tėvų lovoje ar ant sofos ir drauge pasižiūrėkite filmą, išgerkite po puodelį arbatos ar kakavos.

Kūdikis nesupras daugelio tradicijų prasmės, bet puikiai jausis šeimos rate, susidomėjęs stebės, ką veikia šeimos nariai, bandys juos kopijuoti.

Faktas

Tikriausiai tavo mažylis užaugęs neprisimins to, kas vyko jo gyvenime iki trejų metų. Tačiau šie ankstyvieji potyriai formuoja jo pasaulėžiūrą.

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. Aaaistute
  Aaaistute prieš 21 val.

  Feja2018 parašė:
  Sveikos, mamytes!

  Mes krikstijom ki buvo 4 men. Tai tiesiog is anksto kreipiates i ta baznycios kurioje norit sekretore arba pati kuniga galit paskambint yra internete dabar visi tel nr. Arba po misiu uzeiti ir susitarti data. Kiek zinau, pradejo nuo nauju metu reikalauti, kad krikstijantys asmenys turetu sutvirtinima. Taip pat gali buti tik kriksto mama arba kriksto tetis nebutina abieju. Auka baznycioje siaip patys duodate nebent populiarioje baznycioje buna nustatyta suma. Viskas. Susiderinat ir kiek atsimenu savaite pries krikstynas kunigas pasikviecia visus i toki susiburima, pakalbeti apie pacias krikstynas ir pan. Tik gal kur atokesniuose miestuose ar kaimeliuose ir to nera

 2. User has not uploaded an avatar
  ieva.stog prieš 20 val.

  Feja2018 parašė:
  Sveikos, mamytes!

  Vaikų krikštyti neplanuojame - šiuo metu nesam praktikuojantys katalikai, nepriklausome jokiai parapijai, nelankome bažnyčios. Krikštas yra įvedimo į krikščionių bendruomenę sakramentas, krikštatėviai - žmonės, pasiruošę mokyti vaiką katalikų tikybos, o jei mums šie dalykai nėra svarbūs, nematau prasmės krikštynose. Netgi priešingai, man krikštynos vien dėl grožio (na, faina šventė, daug dėmesio vaikui, smagu turėti krikštatėvius ir pan) siejasi su nepagarba tikėjimui, sakramentui, tam, kas už tų šventinių dekoracijų slypi.

 3. User has not uploaded an avatar
  ieva.stog prieš 20 val.

  juditoks parašė:
  Sveikos.
  Ar dedat vaikucius i vaikstynes? Kokios lt gyd.rekomendacijos? Mum suejo 10 men., …

  Nesugalvoju ir nesu skaičiusi jokio argumento už vaikštynes. Gydytojų rekomendacijos - nenaudoti. Kita vertus, jei vaikui smagu, netikiu, kad pusvalandžio pabuvimas kaip nors pakenktų raidai. Pati tokio daikto nepirkčiau, bet jei būtume pvz svečiuose, gal ir įdomu būtų įdėti pabandymui.

 4. Aaaistute
  Aaaistute prieš 19 val.

  ieva.stog parašė:
  Vaikų krikštyti neplanuojame - šiuo metu nesam praktikuojantys katalikai, nepriklausome jokiai parapijai, nelankome bažnyčios. Krikštas yra įvedimo į krikščionių be…

  Cia kiekvieno zmogaus pasirinkimas, siaip net naujagimius kuriu sveikata sunkiai suderinama su gyvybe arba kazks panasaus ligoninese krikstija, kartais net be teveliu. Cia ne del tos pompastikos ar sventes. Ir nebutina kiekviena sekmadieni eiti i baznycia ir praktikuoti tikejima. Net kunigai tai skelbia visiems. Jau dabar per misias ir ne tik sako zmonem kad dievas tai ne baznycia, ne pastatas ir ne pas kuniga atgailos eiti reikia prasyti. Dievas yra visur. Baznycia tik vieta susirinkti tai bendruomeniai, bet jei zmogus tiki jam nebutina visada eiti j baznycia o baznycia tik praso savo bendruomenes padeti islaikyti pacia baznycia. Beto kunigai pakrikstija ir neduodant jokios aukos.

 5. Erica1
  Erica1 prieš 13 val.

  Mamos, kaip valote dantis vaikams? Ar su pasta, jei taip, tai kokia? Aš valau su antpirščiu, bet paskutiniu metu pradėjo taaaaaip kandžiotis, kad reikia oeškoti kažko kito😂