Kūdikiui 10 mėnesių ir 2 savaitės

Ar mažylis tik atsitiktinai suvebleno, ar jis iš tiesų pasakė tą žodį, kurį tu išgirdai? Judviejų mažylio gebėjimas artikuliuoti tobulėja, ir dabar jis jau bet kada gali ištarti pirmuosius sąmoningus žodžius. Pirmieji tikri žodžiai, o ne atsitiktinių garsų junginiai paprastai būna „mama“ ir „tėtė“ – šiuos žodžius mažylis ištaria turėdamas galvoje būtent judu!

Jeigu girdi, kad mažylis stengiasi ištarti žodį, švelniai ir aiškiai pakartok jį, kad mažylis išmoktų teisingai jį tarti. Beje, pirmieji žodžiai ne visada turi tikslią reikšmę. Pavyzdžiui, „katė“ gali reikšti bet kokį gyvūną su keturiomis kojomis, o „baba“ gali reikšti močiutę, puodelį, riestainį („baronką“) ir panašiai. Turėk galvoje, kad pirmuosius sąmoningos kalbos mėnesius daugelio kūdikių kalba yra sunkiai suprantama, ir tai taip pat visiškai normalu.

Stenkitės mokyti mažylį naujų žodžių, dažnai kalbėkitės su juo: keisdami sauskelnes, maitindami ir žaisdami su juo sakykite jam daiktų pavadinimus. Lavinti kalbos įgūdžius labai padeda lopšinių dainavimas, paprastų, vaikiškų eilėraštukų deklamavimas, skaitymas garsiai.

Faktas

Tikriausiai tavo mažylis užaugęs neprisimins to, kas vyko jo gyvenime iki trejų metų. Tačiau šie ankstyvieji potyriai formuoja jo pasaulėžiūrą.

2017 m. Vasario mėnesio mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  venera666 prieš 11 val.

  Vasariška parašė:
  O kiek diena pamiega?

  apie 9 dar val ir pietu 2-3val

 2. User has not uploaded an avatar
  eridana03 prieš 10 val.

  MonCheri parašė:
  Iš vaisių šiuo metu valgo obuolį, kriaušę, bananą, mandariną, kivį. Tyrelių apskritai nevalgo.

  o ka valgot?

 3. Vasariška
  Vasariška prieš 7 val.

  venera666 parašė:
  apie 9 dar val ir pietu 2-3val

  Maniau, kad daugiau diena miega tai tada siaip patinka jusiu leliui but ankstyvam

 4. User has not uploaded an avatar
  MonCheri prieš 6 val.

  eridana03 parašė:
  o ka valgot?

  Daržoves ir vaisius valgo gabaliukais, mėsos kukuliukus. Vat su kruopų košėm kiek sudėtingiau, nes pačiam dar nesigauna. Tai kažkiek sumaitinu šaukšteliu.

 5. User has not uploaded an avatar
  eridana03 prieš 5 val.

  MonCheri parašė:
  Daržoves ir vaisius valgo gabaliukais, mėsos kukuliukus. Vat su kruopų košėm kiek sudėtingiau, nes pačiam dar nesigauna. Tai kažkiek sumaitinu šaukšteliu.

  aciu