Kūdikiui 10 mėnesių ir 2 savaitės

Spartus kūdikio tobulėjimas dažnai nustebina net ir kiekvieną akimirką su juo praleidžiančius tėvelius. Kūdikis netikėtai ištaria naują žodį, sumaniai žaidžia, nė nespėjus mirktelėti atsiguria kitame kambario gale...

Kūdikio kalbos tobulinimas

Kūdikiui pradėjus sąmoningai kalbėti, pirmieji jo žodžiai bus sunkiai suprantami ir ne visada turintys tikslią reikšmę. Pavyzdžiui, „katė“ gali reikšti bet kokį gyvūną su keturiomis kojomis, o „baba“ gali reikšti močiutę, puodelį, riestainį („baronką“) ir panašiai.

Stenkitės mokyti mažylį naujų žodžių, dažnai kalbėkitės su juo: keisdami sauskelnes, maitindami ir žaisdami su juo sakykite jam daiktų pavadinimus. Lavinti kalbos įgūdžius labai padeda lopšinių dainavimas, paprastų, vaikiškų eilėraštukų deklamavimas, skaitymas garsiai.

Gerinkite vaiko artikuliaciją, skatindami jį ne tik daugiau kalbėti, bet ir daryti įvairias grimasas, lavinti kalbos padargus: iškišti ir pajudinti liežuvį, caksėti liežuviu, papūsti lūpas, išpūsti žandus, plačiai nusišypsoti ir pan.

Vaikai suvokia daiktų paskirtį

Stebėdami suaugusiuosius ir aplinką vaikai supranta, kuo skiriasi įvairūs daiktai, gyvūnai ir ką su jais galima nuveikti.

Atlikto eksperimento metu 9-11 mėnesių kūdikiams buvo pasiūlytos kelios žaislų poros: vaikams pažįstami gyvūnai ir jų guoliai, dubenėliai bei automobiliukai ir lėlės, rakteliai.

Dauguma vaikų žaislus suporavo ir jais žaidė logiškai, t.y. gyvūnus girdė iš dubenėlių ir guldė miegoti į guolį, o automobilius užvedė rakteliais ir juose vežiojo lėles.

Įdomu, kad vėliau mokslininkai eksperimentą pasunkino ir vaikams davė jiems nepažįstamus, nematytus žaislinius gyvūnus (skruzdėdą ir jautį) ir transporto priemones (krautuvą ir traktorių). Vaikai, matyt, sugebėjo atpažinti gyvūnams ir transporto priemonėms būdingus bruožus (pavyzdžiui, keturias kojas ir ratus) bei su užduotimi taip pat susitvarkė puikiai.

Supažindinkite kūdikį su šeimos tradicijomis

Pasak psichologų buvimas su šeima ir šeimyninės tradicijos vaikams suteikia bendrumo jausmą, padeda jaustis saugiai.

Kiekvieną sekmadienį galite organizuoti bendrus šeimos pietus ar vakarienę, o prie bendro šeimos stalo būtinai atraskite vietos ir mažyliui. Jeigu esate tikintys, vakare su visais šeimos nariais pasimelskite, maldai sudėkite ir kūdikio delniukus. Savaitgalio rytą visi įsitaisykite tėvų lovoje ar ant sofos ir drauge pasižiūrėkite filmą, išgerkite po puodelį arbatos ar kakavos.

Kūdikis nesupras daugelio tradicijų prasmės, bet puikiai jausis šeimos rate, susidomėjęs stebės, ką veikia šeimos nariai, bandys juos kopijuoti.

Faktas

Tikriausiai tavo mažylis užaugęs neprisimins to, kas vyko jo gyvenime iki trejų metų. Tačiau šie ankstyvieji potyriai formuoja jo pasaulėžiūrą.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. ashjuke
  ashjuke prieš 1 sav.

  odessa parašė:
  Visada migdosi tik su (.)(.) arba supamas kitaip mes neuzmiegam, neisivaizduoju kaip reikes atpratinti nuo (.)(.) ir supimo, jauciu bus bedu, nes dabar net negaliu …

  Va dėl to aš pradėjau jau dabar pratinti be (.) užmigti 😊 nes manau dabar lengviau, nors kas ten žino 😊 vyrui užmigdyt pavyksta šiaip neblogai, ypač dienos metu. O nakčiai dažniausiai aš migdau...
  Aišku tiems migdymams reikia labai kantrybės ir šaltų nervų 😊 nes pirmos kokios 2 savaitės būna sunkios 😊

 2. Ditutea
  Ditutea prieš 1 sav.

  AstaJur parašė:
  Migdau dažniausiai apie valandą... tik atėjus į lovą pavalgo, tada prasideda žaidimai lovoj, bet prieblandoje.. vartosi duodasi, kuičiasi, kutenu aš jį ir pan.. kai…

  Mes identiškai migdomės 👍

 3. justina94
  justina94 prieš 3 d.

  Sveikos mamytes. Emilis jau apie savaite miega vienas savo kambarį, pirmom dienom miegojo puikiai, tačiau paskutines 3 naktis atsikelia puse 3 ir nebeužmiega maždaug iki 5 ryto... ar čia kažkoks etapas ar gal siejama su miegu kitam kambarį? 🤔 atsinešus į lova kartu miegot, vistiek nemiega 😬

 4. Myleta prieš 3 d.

  Pvz mes jau savaite. Per nakti miegam max 2 val. 🤟 Manau miego regresas ar augimo šuolis. Pries 2dienas išmoko ropoti.

 5. justina94
  justina94 prieš 3 d.

  Myleta parašė:
  Pvz mes jau savaite. Per nakti miegam max 2 val. 🤟 Manau miego regresas ar augimo šuolis. Pries 2dienas išmoko ropoti.

  Mum kažkaip visi nauji išmokimai naktim neatsiliepdavo, visa laika miegodavo gerai, retai kada pabusdavo, o jei pabusdavo tai šiektiek pasuptas užmigdavo vėl 🙈 galbūt etapas toks, tikiuos greit praeis ir jum 😇