Naujagimis

Sveikiname susilaukus mažylio! Auginti jį bus nuostabiausias gyvenimo nuotykis! Kol kas naujagimis didžiąją dienos dalį miega ir kas 2–3 valandas valgo. Šios pirmosios dienos palyginti ramios, todėl pasistenk pailsėti ir atsigauti po gimdymo.

Nors naujagimis yra beveik visiškai priklausomas nuo suaugusiųjų, jis nėra bejėgis. Kūdikiai gimsta turėdami daug nesąlyginių refleksų, kurie padeda jiems prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų.

Paglostykite pirštu kūdikiui skruostą ir pamatysite, kaip jis pasuka galvytę į jūsų piršto pusę ir pradeda judinti lūpas, tarsi ieškotų spenelio. Tai vadinama ieškojimo refleksu. Be to, vos gimęs kūdikis moka žįsti, kai spenelis įkišamas jam į burnytę.

Jei uždėsite pirštą jam ant delniuko, mažylis stipriai jį sugniauš. Jei kūdikį laikysite vertikalioje padėtyje, jis pradės judinti kojytes, tarsi žingsniuotų. 

Dauguma šių nesąlyginių refleksų per kelias savaites išnyksta ir vėliau „grįžta“ kaip valingi veiksmai: pavyzdžiui, sąmoningai žįsti mažylis pradeda maždaug dviejų mėnesių, vaikščioti dar vėliau – maždaug sulaukęs pirmojo gimtadienio.

Darbelis pirmai savaitei

Jei dar neužregistravote mažylio, padarykite tai dabar: paprasčiausia tai padaryti internetu. Kaip tai padaryti, skaitykite čia: Kaip įregistruoti vaiko gimimą?

Faktas

Pirmąją savaitę po gimdymo tavo kūnas atsikrato perteklinių skysčių, todėl šlapimo gali būti itin daug – net iki 3,5 litrų per dieną. Per savaitę gali netekti maždaug 1,5–2 kg svorio.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. rafaelo
  rafaelo prieš 18 min.

  GuodaSab parašė:
  Sveikos, kaip reikalai su bambutem ? Mums vis dar nenukrito :/ siandien buvo sesele liepe valyti kalio titpalu ir spirutu.. valem, bet dabar pradejo smirdet bambute…

  Mums si vakar nuktito. Kiek jums laiko?

 2. User has not uploaded an avatar
  Kristinamm prieš 9 min.

  Gill parašė:
  Sveikos merginos, grizau ir as I foruma mano princas gime rugsejo 13 d. Toks nemazas 4100g ir 53 cm. Gimdymas buvo sunkus bet greitas, kadangi pradejo leteti sir…

  Sveikinimai🌸😉 Sveikit ir stiprėkit 🙏

 3. User has not uploaded an avatar
  Gill prieš 8 min.

  Šilo_uoga parašė:
  Jums pasisekė su palata, nes mes atvykom rugsėjo 14d, užrašė į eilę, bet taip iki išvykimo ir neatsilaisvino nei viena

  Taip, mums sake, kad viena atsilaisvino ir daug kas atsisake, kas pries tai norejo, tai gavom mes

 4. User has not uploaded an avatar
  Gill prieš 7 min.

  dovilija31 parašė:
  Sveikinimai 💐svarbiausia dabar kartu ir jauciates geriau😇👼🏼

  Kristinamm parašė:
  Sveikinimai🌸😉 Sveikit ir stiprėkit 🙏

  Dekui

 5. User has not uploaded an avatar
  Gill prieš 2 min.

  Del bambytes ligoninej sake virintu vandeniu valyt, bet namuose aplankiusi sesute sake nusipirkt oktisepto purskala ir kalio permanganato tirpalo. Jau tas segtukas laisvai sukinejasi, bet dar ne visa virkstele sudziuvo. O vakar dar ir kraujo pasirode, nes matyt krepstelejo ir kazkur atitruko dalis.