Naujagimis

Sveikiname susilaukus mažylio! Auginti jį bus nuostabiausias gyvenimo nuotykis! Kol kas naujagimis didžiąją dienos dalį miega ir kas 2–3 valandas valgo. Šios pirmosios dienos palyginti ramios, todėl pasistenk pailsėti ir atsigauti po gimdymo.

Nors naujagimis yra beveik visiškai priklausomas nuo suaugusiųjų, jis nėra bejėgis. Kūdikiai gimsta turėdami daug nesąlyginių refleksų, kurie padeda jiems prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų.

Paglostykite pirštu kūdikiui skruostą ir pamatysite, kaip jis pasuka galvytę į jūsų piršto pusę ir pradeda judinti lūpas, tarsi ieškotų spenelio. Tai vadinama ieškojimo refleksu. Be to, vos gimęs kūdikis moka žįsti, kai spenelis įkišamas jam į burnytę.

Jei uždėsite pirštą jam ant delniuko, mažylis stipriai jį sugniauš. Jei kūdikį laikysite vertikalioje padėtyje, jis pradės judinti kojytes, tarsi žingsniuotų. 

Dauguma šių nesąlyginių refleksų per kelias savaites išnyksta ir vėliau „grįžta“ kaip valingi veiksmai: pavyzdžiui, sąmoningai žįsti mažylis pradeda maždaug dviejų mėnesių, vaikščioti dar vėliau – maždaug sulaukęs pirmojo gimtadienio.

Darbelis pirmai savaitei

Jei dar neužregistravote mažylio, padarykite tai dabar: paprasčiausia tai padaryti internetu. Kaip tai padaryti, skaitykite čia: Kaip įregistruoti vaiko gimimą?

Faktas

Pirmąją savaitę po gimdymo tavo kūnas atsikrato perteklinių skysčių, todėl šlapimo gali būti itin daug – net iki 3,5 litrų per dieną. Per savaitę gali netekti maždaug 1,5–2 kg svorio.

2017 m. Lapkritinukai

 1. Šviesatamsoje
  Šviesatamsoje prieš 5 val.

  ximi parašė:
  Na va prisiduodam ir mes siandiena 9:25 gime mano mergyte 3,325 kg ir 52 cm laimes skausmai reguliarus kas 10 min prasidejo vakar septinta vakaro, puse dvylikos…

  Sveikinimai ;) O skausmai po visko, po kirpimų dideli? Ar epidūras nesuveikė?

 2. Miglen
  Miglen prieš 5 val.

  ximi parašė:
  Na va prisiduodam ir mes siandiena 9:25 gime mano mergyte 3,325 kg ir 52 cm laimes skausmai reguliarus kas 10 min prasidejo vakar septinta vakaro, puse dvylikos…

  Padirbėjot 😊
  Sveikinu labai su dukryte ❤️

 3. brestanti
  brestanti prieš 5 val.

  Miglen parašė:
  O taip! 😊
  Jums dabar reiktų statusą / vardą pasikeist į "Pribrendusi" 😀


  As kadangi jauciuos dar daug ko neismananti, taip ir liksiu brestanti matyt iki tikrai brandaus amziaus 😂

 4. brestanti
  brestanti prieš 5 val.

  Miglen parašė:
  O koks jo poveikis? Greičiau padeda viskam grįžt į vietas? Kada pradedamas dėti?

  Taip, padeda gimdai greiciau susitraukti. As tai tik siandien uzsidejau, nors leido detis iskart po gimdymo. Gal ta devejimo pradzia nuo gimdymo dar priklauso.

  Nendre1 parašė:
  Koki korseta turit?

  Mano pirktas pries gerus tris metus, GAB ar GABi, nesuprantu is etiketes pirkau 9menesiai parduotuveje.

 5. Miglen
  Miglen prieš 3 val.

  Išsitraukiau savo diržą, buvau nėštumo pradžioj saugiai pasidėjus, tai per jus tik ir prisiminiau, kad turiu.

  Atrodo labai kokybiškas ir aprašymas itin išsamus:
  https://www.emama.lt/gimdymas/dirzas-korsetas-po-gimdymo-be-240-orliman.html