Pieno mišiniai (405)

Pieno mišiniai

Mišiniai, pagaminti iš karvės pieno, pagal savo sudėtį yra artimiausi motinos pienui, todėl geriausiai tinka daugumai kūdikių. Sojos mišiniai paprastai rekomenduojami laktozės (pieno cukraus) netoleruojantiems kūdikiams, taip pat tiems, kurie sveiksta po viduriavimo. Neduok sojos mišinukų nepasitarusi su gydytoju. Nors paplitusi nuomonė, kad soja tinka alergiškiems karvės pienui kūdikiams, maždaug pusė tokių kūdikių yra alergiški ir sojai. Rinkis pieno mišinius, papildytus geležimi – jie rekomenduojami visiems kūdikiams pirmaisiais metais.

Niekada neruošk savų mišinių ir nepridėk kokių nors ingredientų nepasitarusi su gydytoju. Maitinamas namuose pagamintais pieno mišiniais kūdikis gali nusilpti, nes negaus visų jam reikalingų medžiagų. Dar vienas įspėjimas: neskiesk parduotuvėje pirktų mišinių karvės pienu. Kūdikiai sunkiai virškina karvės pieną, nes jame yra 2-3 kartus daugiau baltymų nei motinos piene, tad iki vienerių metų jo duoti negalima.

Koks pieno mišinys tinkamiausias? Išbandyk įvairius, kad surastum tinkamiausią savo mažyliui. Jų sudėtis yra labai panaši, tačiau kaina ir laikymo bei paruošimo būdai skiriasi. Palygink įvairių rūšių ir prieš.

 • Paruošti vartoti pieno mišiniai yra patogiausi, nes tereikia supilti į buteliuką ir galima maitinti. Galima nusipirkti nedidelių pakuočių, kurias galima įsimesti į vystyklų krepšį, o didesnes pakuotes vartoti namuose. Tačiau tokie mišiniai yra patys brangiausi (iki 25 procentų brangesni), be to, atidarius skardinę, ją reikia suvartoti per dvi dienas.

 • Skystuosius koncentruotuosius mišinius reikia skiesti vandeniu. Šie mišiniai pigesni už paruoštus vartoti, bet brangesni už sausuosius mišinius.

 • Sausieji mišiniai taip pat skiedžiami vandeniu. Jie patys pigiausi, bet, kaip ir vartojant skystuosius koncentruotuosius mišinius, reikia laiko paruošti buteliukams. Kai kurie tėvai mano, kad su jais daugiau gaišaties negu su skystaisiais koncentruotaisiais mišiniais.

SVARBU! Nors vandentiekio vanduo Lietuvoje paprastai yra aukštos kokybės ir jį galima gerti be ribojimų, tačiau tikrai nepakenks, jei vandens kokybę patikrins specialistai, o jūs gausite mažylį prižiūrinčio mediko pritarimą mišinukus skiesti vietinio vandentiekio vandeniu. Kai kuriose vietovėse mišinukams naudojamą vandenį gali reikėti sterilizuoti virinant arba pirkti geriamą vandenį parduotuvėje. Naudojantys šulinio vandenį būtinai turi patikrinti, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių. Dėl nitratų sutrinka deguonies tiekimas audiniams, ir dėl to kūdikis gali pradėti vemti, imti dūsti, pamėlynuoti, jam gali prasidėti traukuliai. Nesuteikus pagalbos, kūdikis gali net mirti.

Kaip dažnai maitinti. Duokite mažyliui buteliuką kas 1–3 valandas arba kai jis atrodo išalkęs. Per vieną maitinimą jis gali išgerti nuo 30 iki 100 ml mišinio.

Kaip saugiai maitinti. Sterilizuokite naujus buteliukus, žindukus ir dangtelius penkias minutes pavirindami juos vandenyje. Tačiau prieš kiekvieną maitinimą sterilizuoti jų nereikia, pakanka išplauti šiltu muilinu vandeniu ar indaplovėje. Maitindami visada laikykite buteliuką: negalima kūdikiui įduoti jį į burnytę ir palikti kuo nors parėmus – mažylis gali užspringti.

Patarimas. Pradėdami maitinti mažylį iš buteliuko, duokite jam kambario temperatūros pieno mišinį. Šildyti buteliuką prieš maitinimą medicininių priežasčių nėra – tai tik papildomas darbas tau, jau neklabant apie tai, kad alkanas, verkiantis kūdikis dėl šio papildomo darbo maisto turės laukti ilgiau. Iš karto pripratęs prie nepašildyto buteliuko, jis net neįtars, kad gali būti kitaip.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  palaimai prieš 1 m.

  spigle parašė:
  Mano tai atpilia irgi gerai arbata ar misini duoda sliaukas:))))atruksta ir tada papildomai up...

  mes ir atpylinejom tik ap mum netiko.pradejom valgyt imuni kazkaip susitvarkė viskas

 2. User has not uploaded an avatar
  spigle prieš 1 m.

  Mano tai atpilia irgi gerai arbata ar misini duoda sliaukas:))))atruksta ir tada papildomai up...

 3. User has not uploaded an avatar
  spigle prieš 1 m.

  Turit vilniuj taska kur gaunat misinio belakt? Pavz kokiuos pasilaiciuos ar fabuose butu liuks;)

 4. User has not uploaded an avatar
  palaimai prieš 1 m.

  spigle parašė:
  Turit vilniuj taska kur gaunat misinio belakt? Pavz kokiuos pasilaiciuos ar fabuose butu liuks;)

  mes is zirmunu ir pasiseke taip jog per kelis namus prekiauja o buvo taip jog ejau i skelbiu.lt surasiau sarasiuka tel num kas prekiauja ir skambinejau. Jei surasiu lapa kur nukisau tai parasysiu jum az su numeriukais

 5. User has not uploaded an avatar
  Sashay prieš 1 m.

  Merginos, gal kuri busite susidurusi, mazyle valgo misinuka Aptamil, jokiu problemu nebuvo, viskas puikiai tiko, suejus 6men, pakieteme i Aptamil 2, po poros savaiciu isbere taip balksvai zanduko apacia, netoli kakliuko, odele pasausejusi, kaip manote, gali buti nuo pakeisto misinuko?Daugiau neisivaizduoju nuo ko gali buti, kaip ir nieks daugiau nesikeite racione!