Pieno mišinukai kūdikiams (685)

Kas yra pieno mišiniai?
Pieno mišiniai yra specialiai kūdikiams sukurtas pieno produktas, skirtas kūdikių maitinimui.
Dažniausiai pieno mišinių kūdikiams gamybai naudojamas karvės pienas, tačiau svarbu paminėti, kad karvės pieno milteliai ir pieno mišiniai kūdikiams yra du skirtingi dalykai.
Karvės pienas yra per sunkus maistas nesubrendusiai kūdikio virškinimo sistemai, jo sudėtis neatitinka augančio kūdikio poreikių, pavyzdžiui, karvės piene yra 2-3 kartus daugiau baltymų nei motinos piene. Dažnai kūdikiai karvės pieno netoleruoja ar yra jam alergiški.
Karvės (ar koks kitas) pienas yra specialiai apdirbamas tam, kad nebrandi kūdikio sistema galėtų jį suvirškinti.
Pieno mišinių rūšys
Pieno mišinių būna trijų formų:
- Sausi pieno mišiniai. Tai yra populiariausia pieno mišinių forma. Jie yra pigiausi, jų galiojimo terminai – ilgiausi. Tačiau juos paruošti užtrunka ilgiausiai (lyginant su kitomis rūšimis).
- Paruošti vartoti pieno mišiniai. Šie pieno mišiniai yra patogiausi, nes tereikia supilti į buteliuką ir galima maitinti. Galima nusipirkti nedidelių pakuočių, kurias galima įsimesti į krepšį, o didesnes pakuotes vartoti namuose. Tačiau tokie mišiniai yra patys brangiausi (iki 25 procentų brangesni), be to, jų galiojimo terminai yra trumpiausi, paprastai, atidarytą pakuotę šaldytuve galima laikyti iki 24-48 valandų, ne šaldytuve - dar trumpiau.
- Skysti koncentruoti pieno mišiniai. Šie mišiniai pigesni už paruoštus vartoti, bet brangesni už sausuosius mišinius. Prieš vartojimą, juos būtina atskiesti vandeniu.
Pieno mišinių sudėtis
Kaip jau minėta, sauso pieno milteliai ir pieno mišiniai kūdikiams yra du skirtingi produktai.
Pieno mišinių gamintojai, atsižvelgami į turimus tyrimų duomenis apie motinos pieno sudėtį, stengiasi, kiek tai įmanoma, sukurti kuo artimesnį motinos pienui produktą.
Nors pieno mišiniai iš esmės yra „vienodi”, tačiau jų sudėtis, naudojamų medžiagų kokybė, gamybos technologija, kaina ir laikymo bei paruošimo būdai gali skirtis.
Dažniausiai pieno mišinių pagrindą sudaro karvės pieno išrūgų ir/arba kazeino baltymai. Pirmieji yra lengviau virškinami, todėl dažniau sutinkami pirmiesiems mėnesiams skirtuose mišiniuose. Šie baltymai turi specifinį, ne itin malonų kvapą.
Pieno mišinių sudėtis gali būti papildyta vitaminais, mineralais, gerosiomis bakterijomis, riebalais ir taip toliau (mišinių sudėtis nurodoma ant pakuotės). Dažniausi ir labiausiai vertinami yra šie priedai:
- Geležis – būtina kūdikio augimui ir vystymuisi. Jei jos trūksta, kūdikis gali būti nevalgus, išblyškęs, irzlus, gali sunkiai priaugti svorio.
- Dokozaheksaeno (DHR) ir arachidono (ARA) rūgštys – tai omega-3 riebalų rūgštys, svarbios regos, smegenų vystymuisi, širdies veiklai.
- Prebiotikai ir probiotikai – tai gerosios bakterijos, būtinos sklandžiai žarnyno veiklai ir imunitetui.
Specialieji pieno mišiniai
Sojos pieno mišiniai
Sojos mišiniai paprastai rekomenduojami laktozės (pieno cukraus) netoleruojantiems kūdikiams, taip pat tiems, kurie sveiksta po viduriavimo.
Nors paplitusi nuomonė, kad soja tinka alergiškiems karvės pienui kūdikiams, maždaug pusė tokių kūdikių yra alergiški ir sojai.
Neduokite sojos mišinukų nepasitarę su gydytoju.
Hidrolizuoti pieno mišiniai (HA pieno mišiniai)
Hidrolizuoti arba hipoalerginiai (HA) pieno mišiniai nuo įprastų skiriasi tuo, kad juose esantys pieno baltymai yra suskaidyti į trumpas grandines, todėl yra itin lengvai virškinami.
Dėl to, kad jie yra suskaidyti, imuninė sistema jų neatpažįsta kaip pieno baltymų, todėl jie tinka alergiškiems pienui kūdikiams.
Kitos rūšys
Be šių populiarių specializuotų rūšių yra ir kitų, pavyzdžiui, skirtų neišnešiotiems kūdikiams ar kūdikiams turintiems sveikatos problemų.
Nenaudokite jokių specializuotų mišinių savo nuožiūra – sveikiems kūdikiams geriausiai tinka standartiniai pieno mišiniai.
Koks pieno mišinys tinkamiausias?
Kartais tenka išbandyti net keletą rūšių, iki randamas tinkamiausias konkrečiam kūdikiui: nors formaliai jie atitinka keliamus reikalavimus (maistingumo, kaloringumo, higienos ir kitus), skirtingos gamybos technologijos, naudojamos žaliavos ir priedai gali lemti tai, kad vienas mišinukas tinka mažiau už kitą.
Jei vaikui mišinukas tinka, jo keisti į kitą nerekomenduojama. Turėkite mintyje, kad pieno mišiniu maitinamas kūdikis tuštinasi kiek kitaip, jo kakučio kvapas yra intensyvesnis, spalva – tamsesnė. Pagrindo nerimauti dėl to nėra.
Tačiau kad ir koks geras ir brangus būtų pieno mišinys, tiesa yra ta, kad jis yra tik antras geriausias pasirinkimas po motinos pieno, kuriame be maistinių medžiagų yra ir vaiko imunitetą formuojančių antikūnų.
Tad nenuleiskite rankų, jei žindymas Jums nėra sklandus procesas: daugumą žindymo poblemų galima nesunkiai išspręsti, jei su jomis susiduriate, klauskite forume „Viskas apie žindymą”.
Kad negeria vandens...nupirkau arbateliu, bandysiu duoti ju. Bandziau avizu piena, skystus misinius, purtosi, neskanu jai ir viskas. O as pieno nebeissunkiu daug😁 tai juokas pro asaras is tikruju🙈