Pieno mišinuko paruošimas (8)

279photo Studio | Shutterstock.com

Pieno mišinio paruošimas

Svarbiausia taisyklė: pieno mišinį visuomet ruoškite šviežiai, paruoštą mišinį būtina sumaitinti per valandą nuo paruošimo:

 1. Laikykitės higienos: mišinį ruoškite švarioje aplinkoje, nusiplaukite rankas.
 2. Užvirinkite geriamą vandenį ir ataušinkite jį iki gamintojo nurodomos temperatūros (paprastai tai 40º-70ºC).
 3. Buteliuką ir žinduką išskalaukite verdančiu vandeniu.
 4. Į buteliuką įpilkite lentelėje nurodytą vandens kiekį ir įdėkite atitinkamą pieno mišinio kiekį (mišinio pakuotėje turi būti dozavimo šaukštelis).
 5. Uždarytą buteliuką plakite, kol ištirps milteliai.
 6. Paruoštas mišinys tinkamas maitinti, kai atvėsta iki kūno temperatūros (~37°C). Paprasčiausia patikrinti temperatūrą užlašinus mišinio ant riešo.

Vanduo pieno mišinio paruošimui

Nors vandentiekio vanduo Lietuvoje paprastai yra aukštos kokybės ir jį galima gerti be ribojimų, tačiau tikrai nepakenks, jei vandens kokybę patikrins specialistai, o jūs gausite mažylį prižiūrinčio mediko pritarimą mišinukus skiesti vietinio vandentiekio vandeniu.

Naudojantys šulinio vandenį būtinai turi patikrinti, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių.

Dėl nitratų sutrinka deguonies tiekimas audiniams, ir dėl to kūdikis gali pradėti vemti, imti dūsti, pamėlynuoti, jam gali prasidėti traukuliai. Nesuteikus pagalbos, kūdikis gali net mirti.

Tuo atveju, kai jūsų turimas vandentiekio ar šulinio vanduo yra netinkamas kūdikių maisto ruošimui, jį teks pirkti parduotuvėje.

Svarbu

Jokiu būdu neskieskite pieno mišinukų karvės pienu.

Kiek ir kaip dažnai maitinti pieno mišiniu?

Tinkamiausias maistas kūdikiui yra motinos pienas, ypač pirmosiomis dienomis ir mėnesiais – neskubėkite pirkti ir ruošti mišinio, jei susiduriate su žindymo problemomis (dauguma jų nesunkiai išsprendžiamos). 

Labai dažnai nepatyrusias mamas suklaidina padidėjęs mažylio apetitas: dauguma tokiu atveju nusprendžia, kad kūdikiui „trūksta pieno“ ar kad pienas yra „per liesas“, nors labiausiai tikėta išaugusio apetito preižastis yra augimo šuoliai.

Jei vistik nusprendėte maitinti pieno mišiniu, vadovaukitės gamintojo nurodomais normatyvais, nes mišinukų sudėtis ir kaloringumas gali šiek tiek skirtis.

Žemiau pateikiamoje lentelėje pateikiami apytikslis maitinimų skaičius ir vieno maitinimo metu suvalgomas mišinuko kiekis

Kūdikio
amžius
Maitinimai
per parą (kartai)
Kiekis
1 diena 6-10 5 ml
2 diena 6-10 5-15 ml
3 diena 6-10 13-30 ml
4-7 dienos 6-10 30-60 ml
1-2 savaitės 6-10 60-90 ml
3-4 savaitės 6-10 90-120 ml
1-2 mėnesiai 6-8 120-150 ml
2-6 mėnesiai 5-6 150-210 ml
6-9 mėnesiai 4-5 180-210 ml
9-12 mėnesiai 3-4 180-240 ml

Kaip saugiai maitinti pieno mišinuku

Sterilizuokite naujus buteliukus, žindukus ir dangtelius penkias minutes pavirindami juos vandenyje.

Prieš kiekvieną maitinimą sterilizuoti jų nereikia, pakanka išplauti šiltu muilinu vandeniu ar indaplovėje.

Maitindami visada laikykite buteliuką: negalima kūdikiui įduoti jį į burnytę ir palikti kuo nors parėmus – mažylis gali užspringti.

Neišgerto mišinuko likučius, jei jo nesunaudojate per valandą nuo paruošimo, išpilkite.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Kėkšto kaimynė
  Kėkšto kaimynė prieš 1 m.

  gintaute0308 parašė:
  Sveikos mamytes,noriu jusu pagalbos ir patarimo...pas mane mazai pienuko tai primaitinu vaikuti misinuku.norejau pasiteirauti misinuka galima daryti kambario temper…

  Sveiki, panašų į Jūsų klausimą uždaviau ir aš Aptamil tiekėjams, ir štai kokį gavau atsakymą:
  „Paruoštą mišinuką negalima laikyti porą valandų, taip pat mišinuką negalima šildyti. Geriau laikyti atskirai karšto vandens ir miltelių ir mišinuką paruošti prieš pat vartojimą.

  (Ilvija Martisone, Nutricia Baltics, Aptamil tiekėjai)

  Tik skatinčiau rimtai pagalvoti, ar tikrai norite maitinti mišinuku? Aš šį užklausimą rašiau Aptamil tiekėjams kai mano mažylei buvo 2 mėn., tada tikrai atrodė (manau, taip ir buvo), jog pieno trūko. Nusipirkau mišinį. Laimei, dukrytė jį gerti atsisakė, tai paskatino mane daugiau domėtis, kaip padidinti pieno gamybą, taip atsidūriau šiame forume ir Žindymo temoje. Dabar mano mažylei devyni mėnesiai. Nors jau pradėjau ją primaitinti kietu maistu, bet vis tiek mano pienas jai pagrindinis maistas, nes kieto maisto mažai te valgo. Tikiuosi dar ilgai maitinti, nes tai ne tik vaikui sveika, bet ir man teikia didžiulį pasitenkinimą, padeda ištverti visus tuos rėkimus, dantukų dygimą, pilvuko skausmus. Be to, taip smagu glausti prie savęs mažylę ir jaustis tokiai reikalingai ?. Todėl tikrai kviečiu, ateikit į Žindymo temą, ten mamos, žindančios ne vienerius metus ir išžindžiusios ne vieną savo vaikiuką labai profesionalių patarimų duodą. Papasakokit savo istoriją ir jei tikrai norite žindyti, manau, tikrai rasite išeitį. Manau, verta pasistengti. Sėkmės ?!

 2. Orxideja9891
  Orxideja9891 prieš 1 m.

  gintaute0308 parašė:
  Sveikos mamytes,noriu jusu pagalbos ir patarimo...pas mane mazai pienuko tai primaitinu vaikuti misinuku.norejau pasiteirauti misinuka galima daryti kambario temper…

  Isigykit termosa, karsta virinta vandeni isipilkit ir buteliuke laikykit salta virinta vandeni, pries pat maitinima sumaisykit tiek kiek truksta leliukui ir damaitinkit, likuti lauk meskit.. kambario temperaturos negerai istirps..

 3. User has not uploaded an avatar
  Scorpiona prieš 1 m.

  gintaute0308 parašė:
  Sveikos mamytes,noriu jusu pagalbos ir patarimo...pas mane mazai pienuko tai primaitinu vaikuti misinuku.norejau pasiteirauti misinuka galima daryti kambario temper…

  Neaišku koks vaiko amžius. Gal augimo šuolis? Man irgi buvo net keli momentai per šį pusmetį kai nemaniau, o tikrai trūko pienuko. Vaikas dažniau prašė, valgydama pykdavo, kando ir t.t. augimo šuolis tiesiog. Labai nuoširdžiai tikiu, kad ir pas jus tas pats neveltui sako, kad pienukas pirmiausia gaminasi galvoje jei jau iš pradžių buvo priešpienio ir pienuko tai or toliau jis yra, tik reikia sužadinti dabar kokį mėnesį mergytė neramiai miega naktį tai tenka dažnai į lovą pasiimti ir daugiau jei puse nakties miegam kartu. O pienuko kaip padaugėjo galvojau, kad tik pirmus mėnesius galima kažkaip užvesti, bet va ir dabar pasirodo taip kad jį visada galima paskatinti, reikia tik šventai tikėti, kad jis yra ir jo yra tiek kiek reikia ir net daugiau. Miegoti kartu su vaiku tikrai labai padeda. Atrodo kas čia, tik miegas.. bet gamtos taip jau sutvarkyta viskas Nesileisti išmušamai iš vėžių, prisiklausius aplinkinių. Ir viskas susitvarkys. Jei vaikiukas labai pyksta žįsdamas, tarpuose kai nežinda, traukit rankomis. Pientraukis bent man nepadeda, ištraukia max 30ml. Rankomis ir pati geriau pajausi kaip kas. Nesvarbu, kad atrodo vos lašas sunkiasi per keliolika minučių, bet kuo daugiau stimuliuosi krūtis, tuo daugiau jos ir dirbs nepasiduokit ir sėkmės

 4. keralain
  keralain prieš 1 m.

  Įprastai reikia 40 laipsnių virinto vandenuko pagal ml vandens nurodytas mišinuko kiekis šaukšteliais. Pirmąjį maitinau savo pieneliu kaip bebūtų gaila dukrytę teko mišinuku, geriausias reikalas buvo virdulys su temperatūra nuo 50 laipsnių iki 100. Užverdi atvėsta kai reikia tik 50 nustatydavau ir kol kyla pas mane rodo berods nuo 25 tai pasikuos 40 tiesiog isjungdavau virduli. Geresnio dalyko nera už mamos pieną, bet kai nėra kitos išeities tai toks virdulys dievo dovana kai reikia 6 -8 kartus per parą virti paskui vėsinti vėliau šildyti ir t.t.

 5. Minne
  Minne prieš 1 m.

  Turi buti instrukcija ant pakelio , musu misiniui reikejo apie 40laipsniu gaminimui;)as turejau aparata toki misineliui gamint su vandens temperatura nustatoma ir palaikoma..o veliau labai lengvai jau is akies atitaikydavau.Termosas su karstu vandeniu ir atskirai atsaldytas virintas vanduo reikalingas ir sumiksuoji ..