Pieno mišinuko paruošimas (30)

279photo Studio | Shutterstock.com

Pieno mišinio paruošimas

Svarbiausia taisyklė: pieno mišinį visuomet ruoškite šviežiai, paruoštą mišinį būtina sumaitinti per valandą nuo paruošimo:

 1. Laikykitės higienos: mišinį ruoškite švarioje aplinkoje, nusiplaukite rankas.
 2. Užvirinkite geriamą vandenį ir ataušinkite jį iki gamintojo nurodomos temperatūros (paprastai tai 40º-70ºC).
 3. Buteliuką ir žinduką išskalaukite verdančiu vandeniu.
 4. Į buteliuką įpilkite lentelėje nurodytą vandens kiekį ir įdėkite atitinkamą pieno mišinio kiekį (mišinio pakuotėje turi būti dozavimo šaukštelis).
 5. Uždarytą buteliuką plakite, kol ištirps milteliai.
 6. Paruoštas mišinys tinkamas maitinti, kai atvėsta iki kūno temperatūros (~37°C). Paprasčiausia patikrinti temperatūrą užlašinus mišinio ant riešo.

Vanduo pieno mišinio paruošimui

Nors vandentiekio vanduo Lietuvoje paprastai yra aukštos kokybės ir jį galima gerti be ribojimų, tačiau tikrai nepakenks, jei vandens kokybę patikrins specialistai, o jūs gausite mažylį prižiūrinčio mediko pritarimą mišinukus skiesti vietinio vandentiekio vandeniu.

Naudojantys šulinio vandenį būtinai turi patikrinti, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių.

Dėl nitratų sutrinka deguonies tiekimas audiniams, ir dėl to kūdikis gali pradėti vemti, imti dūsti, pamėlynuoti, jam gali prasidėti traukuliai. Nesuteikus pagalbos, kūdikis gali net mirti.

Tuo atveju, kai jūsų turimas vandentiekio ar šulinio vanduo yra netinkamas kūdikių maisto ruošimui, jį teks pirkti parduotuvėje.

Svarbu

Jokiu būdu neskieskite pieno mišinukų karvės pienu.

Kiek ir kaip dažnai maitinti pieno mišiniu?

Tinkamiausias maistas kūdikiui yra motinos pienas, ypač pirmosiomis dienomis ir mėnesiais – neskubėkite pirkti ir ruošti mišinio, jei susiduriate su žindymo problemomis (dauguma jų nesunkiai išsprendžiamos). 

Labai dažnai nepatyrusias mamas suklaidina padidėjęs mažylio apetitas: dauguma tokiu atveju nusprendžia, kad kūdikiui „trūksta pieno“ ar kad pienas yra „per liesas“, nors labiausiai tikėta išaugusio apetito preižastis yra augimo šuoliai.

Jei vistik nusprendėte maitinti pieno mišiniu, vadovaukitės gamintojo nurodomais normatyvais, nes mišinukų sudėtis ir kaloringumas gali šiek tiek skirtis.

Žemiau pateikiamoje lentelėje pateikiami apytikslis maitinimų skaičius ir vieno maitinimo metu suvalgomas mišinuko kiekis

Kūdikio
amžius
Maitinimai
per parą (kartai)
Kiekis
1 diena 6-10 5 ml
2 diena 6-10 5-15 ml
3 diena 6-10 13-30 ml
4-7 dienos 6-10 30-60 ml
1-2 savaitės 6-10 60-90 ml
3-4 savaitės 6-10 90-120 ml
1-2 mėnesiai 6-8 120-150 ml
2-6 mėnesiai 5-6 150-210 ml
6-9 mėnesiai 4-5 180-210 ml
9-12 mėnesiai 3-4 180-240 ml

Kaip saugiai maitinti pieno mišinuku

Sterilizuokite naujus buteliukus, žindukus ir dangtelius penkias minutes pavirindami juos vandenyje.

Prieš kiekvieną maitinimą sterilizuoti jų nereikia, pakanka išplauti šiltu muilinu vandeniu ar indaplovėje.

Maitindami visada laikykite buteliuką: negalima kūdikiui įduoti jį į burnytę ir palikti kuo nors parėmus – mažylis gali užspringti.

Neišgerto mišinuko likučius, jei jo nesunaudojate per valandą nuo paruošimo, išpilkite.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Meshka
  Meshka prieš 2 mėn.

  gabriuuks95 parašė:
  Oo antra kart pasidare, minkštai vėl... 🥳🥳🥳 tai tikiuos ten tik buvo kažkas užsistoveje..nes jau baisu daros kai tik pamatau užkietejusius viduriukus..…

  Gal kazkiek karstas oras veikia, greiciau skyscius isgarina organizmas. Siaip pm geriant vandens papildomai duoti nereikia, bet musu seimos gyd. sake kad labai karstom dienom galima truputi vandens duoti (bet nedaug, kad nesumazintu misinuko poreiki).
  Jei toliau kietes kakiai, galit gerasias bakterijas Biogaia duoti, jas nuo gimimo galima. Mes nuo 1 men karts nuo karto duodam ir didesniu bedu su kakiais nebuna.

 2. User has not uploaded an avatar
  MergytėB prieš 2 sav.

  Sveiki, noriu paprašyti jūsų pagalbos, todėl kad mūsų šalyje į tai žiūrima acainiai. Galbūt kažlas buvote su tuo susidurusios. Turim bėrimus ir jau gan senokai.
  Ant veido bėrimai prasidėjo kai kūdikis buvo pirmo mėnesiuko. Bet jie atsirasdavo ir pranykdavo. Dukrytė nuo 5sav.valgo nan1 mišinuką. Kūnelis visad buvo švarus iki 3 mėnesio, tik pasiskėpijom kitą dieną sulaukėm bėrimų ant kūno, iš pradžių tai buvo smulkūs bėrimai panašūs į prakaitinę, tada viskas perėjo į dėmeles, kurios jau laikosi visą mėnesi, veidelis vėl išbertas.
  Pakeitėm pieno mišinuką į NaN HA, veidukas lyg ir pasitaisė, kūnelis ne, bet ji kakojo žaliai ir labai labai smardžiai. Todėl dabar nusipirkom hipp combiotik, kakoja gerai, jaučiasi puikiai, bet VEIDUKAS IŠBERTAS. Jau nežinau kiek išverktą labai didelė nežinomybė... Lauksiu jūsų patarimų, tik pasikartosiu gal gydytojai situacija žino ir mano jog čia nieko rimto.

 3. Pelėda Margarita prieš 2 sav.

  gabriuuks95 parašė:
  Sveikos, ar gali buti kad mišinukas nebetinka jeigu kiekviena diena tuštinosi normaliai o šiandien kietokai? Valgem mišinuka tapati virš 3sav.. ar anksti panikuoti?…

  O vandens duodate atsigerti? Nes motinos pienu maitinant, papildomai nieko duoti nereikia, o misinuku maitinant, patartina vandenuko truputi duoti.

 4. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 2 sav.

  Pelėda Margarita parašė:
  O vandens duodate atsigerti? Nes motinos pienu maitinant, papildomai nieko duoti nereikia, o misinuku maitinant, patartina vandenuko truputi duoti.

  Vanduo cia ne prie ko. Tikrai vaiku neberia taip, jei truksta skysciu.
  As asmeniskai buciau linkus manyt, jog alergija laktozei. Nemeginot lacto-free misiniu?

 5. Pelėda Margarita prieš 2 sav.

  Zivilekkk parašė:
  Vanduo cia ne prie ko. Tikrai vaiku neberia taip, jei truksta skysciu.
  As asmeniskai buciau linkus manyt, jog alergija laktozei. Nemeginot lacto-free mis…

  Jus ziurekit, po kokiu komentaru as parasiau komentara. Ne apie berimus, o apie uzkietejusius vidurius vaikui.