Pieno mišinuko paruošimas (51)

279photo Studio | Shutterstock.com

Pieno mišinio paruošimas

Svarbiausia taisyklė: pieno mišinį visuomet ruoškite šviežiai, paruoštą mišinį būtina sumaitinti per valandą nuo paruošimo:

 1. Laikykitės higienos: mišinį ruoškite švarioje aplinkoje, nusiplaukite rankas.
 2. Užvirinkite geriamą vandenį ir ataušinkite jį iki gamintojo nurodomos temperatūros (paprastai tai 40º-70ºC).
 3. Buteliuką ir žinduką išskalaukite verdančiu vandeniu.
 4. Į buteliuką įpilkite lentelėje nurodytą vandens kiekį ir įdėkite atitinkamą pieno mišinio kiekį (mišinio pakuotėje turi būti dozavimo šaukštelis).
 5. Uždarytą buteliuką plakite, kol ištirps milteliai.
 6. Paruoštas mišinys tinkamas maitinti, kai atvėsta iki kūno temperatūros (~37°C). Paprasčiausia patikrinti temperatūrą užlašinus mišinio ant riešo.

Vanduo pieno mišinio paruošimui

Nors vandentiekio vanduo Lietuvoje paprastai yra aukštos kokybės ir jį galima gerti be ribojimų, tačiau tikrai nepakenks, jei vandens kokybę patikrins specialistai, o jūs gausite mažylį prižiūrinčio mediko pritarimą mišinukus skiesti vietinio vandentiekio vandeniu.

Naudojantys šulinio vandenį būtinai turi patikrinti, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių.

Dėl nitratų sutrinka deguonies tiekimas audiniams, ir dėl to kūdikis gali pradėti vemti, imti dūsti, pamėlynuoti, jam gali prasidėti traukuliai. Nesuteikus pagalbos, kūdikis gali net mirti.

Tuo atveju, kai jūsų turimas vandentiekio ar šulinio vanduo yra netinkamas kūdikių maisto ruošimui, jį teks pirkti parduotuvėje.

Svarbu

Jokiu būdu neskieskite pieno mišinukų karvės pienu.

Kiek ir kaip dažnai maitinti pieno mišiniu?

Tinkamiausias maistas kūdikiui yra motinos pienas, ypač pirmosiomis dienomis ir mėnesiais – neskubėkite pirkti ir ruošti mišinio, jei susiduriate su žindymo problemomis (dauguma jų nesunkiai išsprendžiamos). 

Labai dažnai nepatyrusias mamas suklaidina padidėjęs mažylio apetitas: dauguma tokiu atveju nusprendžia, kad kūdikiui „trūksta pieno“ ar kad pienas yra „per liesas“, nors labiausiai tikėta išaugusio apetito preižastis yra augimo šuoliai.

Jei vistik nusprendėte maitinti pieno mišiniu, vadovaukitės gamintojo nurodomais normatyvais, nes mišinukų sudėtis ir kaloringumas gali šiek tiek skirtis.

Žemiau pateikiamoje lentelėje pateikiami apytikslis maitinimų skaičius ir vieno maitinimo metu suvalgomas mišinuko kiekis

Kūdikio
amžius
Maitinimai
per parą (kartai)
Kiekis
1 diena 6-10 5 ml
2 diena 6-10 5-15 ml
3 diena 6-10 13-30 ml
4-7 dienos 6-10 30-60 ml
1-2 savaitės 6-10 60-90 ml
3-4 savaitės 6-10 90-120 ml
1-2 mėnesiai 6-8 120-150 ml
2-6 mėnesiai 5-6 150-210 ml
6-9 mėnesiai 4-5 180-210 ml
9-12 mėnesiai 3-4 180-240 ml

Kaip saugiai maitinti pieno mišinuku

Sterilizuokite naujus buteliukus, žindukus ir dangtelius penkias minutes pavirindami juos vandenyje.

Prieš kiekvieną maitinimą sterilizuoti jų nereikia, pakanka išplauti šiltu muilinu vandeniu ar indaplovėje.

Maitindami visada laikykite buteliuką: negalima kūdikiui įduoti jį į burnytę ir palikti kuo nors parėmus – mažylis gali užspringti.

Neišgerto mišinuko likučius, jei jo nesunaudojate per valandą nuo paruošimo, išpilkite.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Ciocytė
  Ciocytė prieš 4 mėn.

  mummy_ parašė:
  Bandysim toliau hipp mišinėlį. Jei netinka mišinėlis, tai gausiau atpila, nesituština normaliai? Atrodo, kad pilvuką dar labiau supučia nuo to mišinėlio. Jau atrodo…

  Jei netinka atpila gausiai labai, beria, alergizuoja.

 2. User has not uploaded an avatar
  mummy_ prieš 4 mėn.

  Ciocytė parašė:
  Jei netinka atpila gausiai labai, beria, alergizuoja.

  Neatpila gausiai, bet jau baigiu pati iš proto išeit. Espumizaną savaitę bandom, vakar pakietėjo viduriukai. Nebežinau ar nuo espumizano, ar kaltas mišinukas. Prieš, tai kakojo normaliai. Buvom pas pediatrą, tai sako nekeisit mišinuko, ale reikės iškentėt. Svoris auga ir tiek. Bet man nenoramalu atrodo, kad vaikas dieną, naktį verkia, riečiasi... Matosi, kad sunku pakakoti... Gal kuri lankėtės pas gastroenterologą? Šeimos daktarė sako per mažas dar, nelabai ką pataria... O ir pati jau nebežinau ką daryti... Bemiegės dienos ir naktys...

 3. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 4 mėn.

  mummy_ parašė:
  Neatpila gausiai, bet jau baigiu pati iš proto išeit. Espumizaną savaitę bandom, vakar pakietėjo viduriukai. Nebežinau ar nuo espumizano, ar kaltas mišinukas. Pr…

  Kokiu daznumu duodat pm? Ar pati visiskai nutrauket zindyma? Koks atrodo pilvukas, praejus pusvalandziui po maitinimo?
  Mano asmenine patirtis - visi espumizanai, biogaya ir kt dar labiau pablogina situacija tokiam mazam vaikui. Daznu atveju sitie vaistai/preparatai rekomenduojami tik nuo 2 men.

 4. User has not uploaded an avatar
  mummy_ prieš 4 mėn.

  Zivilekkk parašė:
  Kokiu daznumu duodat pm? Ar pati visiskai nutrauket zindyma? Koks atrodo pilvukas, praejus pusvalandziui po maitinimo?

  Taip, tik mišinėliu maitinu. Kas tris val. Būna kas dvi su puse. Buvo kelis kart kas dvi. Pilvukas pas jį būna minštas, kiek gal išsipūtęs. Pediatras sako turi suvalgyt dabar jis 90ml max 100ml.🤷‍♀️ Mums kovo 26du mėnesiai bus. Nedaviau espumizan vieną maitinimą jau. Bet nesuprantu kaip daktarei čia normalu viskas... Nemato kaip kankinasi mažiukas. Jau pati nebežinau ar mum toks baisus pūtimas ir mišinėlio keitimas nelabai padės.. Ramus labai trumpą laiką pabūna... Dieną, naktį verkia..

 5. User has not uploaded an avatar
  Svaja1 prieš 2 mėn.

  Gal kuriai mamytei reikia Aptamil 4?