Pieno mišinuko paruošimas (92)

279photo Studio | Shutterstock.com

Pieno mišinio paruošimas

Svarbiausia taisyklė: pieno mišinį visuomet ruoškite šviežiai, paruoštą mišinį būtina sumaitinti per valandą nuo paruošimo:

 1. Laikykitės higienos: mišinį ruoškite švarioje aplinkoje, nusiplaukite rankas.
 2. Užvirinkite geriamą vandenį ir ataušinkite jį iki gamintojo nurodomos temperatūros (paprastai tai 40º-70ºC).
 3. Buteliuką ir žinduką išskalaukite verdančiu vandeniu.
 4. Į buteliuką įpilkite lentelėje nurodytą vandens kiekį ir įdėkite atitinkamą pieno mišinio kiekį (mišinio pakuotėje turi būti dozavimo šaukštelis).
 5. Uždarytą buteliuką plakite, kol ištirps milteliai.
 6. Paruoštas mišinys tinkamas maitinti, kai atvėsta iki kūno temperatūros (~37°C). Paprasčiausia patikrinti temperatūrą užlašinus mišinio ant riešo.

Vanduo pieno mišinio paruošimui

Nors vandentiekio vanduo Lietuvoje paprastai yra aukštos kokybės ir jį galima gerti be ribojimų, tačiau tikrai nepakenks, jei vandens kokybę patikrins specialistai, o jūs gausite mažylį prižiūrinčio mediko pritarimą mišinukus skiesti vietinio vandentiekio vandeniu.

Naudojantys šulinio vandenį būtinai turi patikrinti, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių.

Dėl nitratų sutrinka deguonies tiekimas audiniams, ir dėl to kūdikis gali pradėti vemti, imti dūsti, pamėlynuoti, jam gali prasidėti traukuliai. Nesuteikus pagalbos, kūdikis gali net mirti.

Tuo atveju, kai jūsų turimas vandentiekio ar šulinio vanduo yra netinkamas kūdikių maisto ruošimui, jį teks pirkti parduotuvėje.

Svarbu

Jokiu būdu neskieskite pieno mišinukų karvės pienu.

Kiek ir kaip dažnai maitinti pieno mišiniu?

Tinkamiausias maistas kūdikiui yra motinos pienas, ypač pirmosiomis dienomis ir mėnesiais – neskubėkite pirkti ir ruošti mišinio, jei susiduriate su žindymo problemomis (dauguma jų nesunkiai išsprendžiamos). 

Labai dažnai nepatyrusias mamas suklaidina padidėjęs mažylio apetitas: dauguma tokiu atveju nusprendžia, kad kūdikiui „trūksta pieno“ ar kad pienas yra „per liesas“, nors labiausiai tikėta išaugusio apetito preižastis yra augimo šuoliai.

Jei vistik nusprendėte maitinti pieno mišiniu, vadovaukitės gamintojo nurodomais normatyvais, nes mišinukų sudėtis ir kaloringumas gali šiek tiek skirtis.

Žemiau pateikiamoje lentelėje pateikiami apytikslis maitinimų skaičius ir vieno maitinimo metu suvalgomas mišinuko kiekis

Kūdikio
amžius
Maitinimai
per parą (kartai)
Kiekis
1 diena 6-10 5 ml
2 diena 6-10 5-15 ml
3 diena 6-10 13-30 ml
4-7 dienos 6-10 30-60 ml
1-2 savaitės 6-10 60-90 ml
3-4 savaitės 6-10 90-120 ml
1-2 mėnesiai 6-8 120-150 ml
2-6 mėnesiai 5-6 150-210 ml
6-9 mėnesiai 4-5 180-210 ml
9-12 mėnesiai 3-4 180-240 ml

Kaip saugiai maitinti pieno mišinuku

Sterilizuokite naujus buteliukus, žindukus ir dangtelius penkias minutes pavirindami juos vandenyje.

Prieš kiekvieną maitinimą sterilizuoti jų nereikia, pakanka išplauti šiltu muilinu vandeniu ar indaplovėje.

Maitindami visada laikykite buteliuką: negalima kūdikiui įduoti jį į burnytę ir palikti kuo nors parėmus – mažylis gali užspringti.

Neišgerto mišinuko likučius, jei jo nesunaudojate per valandą nuo paruošimo, išpilkite.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Jelis prieš 4 mėn.

  blogas696 parašė:
  Sveikos mamos, po 8men pieno nusitraukinėjimo perėjom prie mišinuko. Kartkartėm ir kai pritrūkdavo pienelio ir anksčiau duodavau mišinuko Aptamil nutribiotic 1, bet…

  Nieko tokio, jeigu negeria jo tai ką daryti

 2. User has not uploaded an avatar
  Pedute1 prieš 4 mėn.

  kaip nutraukti maitinima krutim ir pereiti prie misinuko? kudikiui jau 9men. pirma kart kai padariau misinuko gal 20ml isgere o paskui viskas stume nuo saves ir reke,antra kart isvis net neprisileido buteliuko,bandziau greit sukeist su vietoj kruties ikist buteliuka,iskart pajaucia ir stume,pyliau i jo puodeli is kurio viska geria irgi netiko.gal ka patartumet, jau noreciau bent ant nakties duoti misinio, nes keliasi n kartu per nakti ir siurbia ta papuli

 3. kristute1
  kristute1 prieš 4 mėn.

  Pedute1 parašė:
  kaip nutraukti maitinima krutim ir pereiti prie misinuko? kudikiui jau 9men. pirma kart kai padariau misinuko gal 20ml isgere o paskui viskas stume nuo saves ir rek…

  O kodėl galvojat, kad perėjus ant mišinio vaikas nesikels naktį?

 4. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 4 mėn.

  kristute1 parašė:
  O kodėl galvojat, kad perėjus ant mišinio vaikas nesikels naktį?

  Ta pati zadejau rasyt.... Taip, kiti vaikai buna kaip is pm instrukcijos - tiek diena, tiek nakti valgo kas 3/4val. Deja maniskis per nakti keldavosi po 5-6 sykius su pm... Ir papa gali ikist tiesiog vaikui i burna, o pm reikia daryt, kad ir aparatu - susiruost buteliukus ir pan. Is savo asmenines patirties suabejociau, ar laukia ramesnes naktys.

 5. kristute1
  kristute1 prieš 4 mėn.

  Zivilekkk parašė:
  Ta pati zadejau rasyt.... Taip, kiti vaikai buna kaip is pm instrukcijos - tiek diena, tiek nakti valgo kas 3/4val. Deja maniskis per nakti keldavosi po 5-6 sykius …

  Būtent. Dukrai reikėjo papildomai mišinuko prie mp, kol pradėjom primaitinimą. Prieš miegą gaudavo dozę, tai pilnu pilvu lygiai tokiu pat metu keldavosi pienuko, kaip ir dabar vien tiek su mp. Ne valgyt vaikui tikriausiai reikia, kad dažnai keliasi