Pieno mišinuko paruošimas (33)

279photo Studio | Shutterstock.com

Pieno mišinio paruošimas

Svarbiausia taisyklė: pieno mišinį visuomet ruoškite šviežiai, paruoštą mišinį būtina sumaitinti per valandą nuo paruošimo:

 1. Laikykitės higienos: mišinį ruoškite švarioje aplinkoje, nusiplaukite rankas.
 2. Užvirinkite geriamą vandenį ir ataušinkite jį iki gamintojo nurodomos temperatūros (paprastai tai 40º-70ºC).
 3. Buteliuką ir žinduką išskalaukite verdančiu vandeniu.
 4. Į buteliuką įpilkite lentelėje nurodytą vandens kiekį ir įdėkite atitinkamą pieno mišinio kiekį (mišinio pakuotėje turi būti dozavimo šaukštelis).
 5. Uždarytą buteliuką plakite, kol ištirps milteliai.
 6. Paruoštas mišinys tinkamas maitinti, kai atvėsta iki kūno temperatūros (~37°C). Paprasčiausia patikrinti temperatūrą užlašinus mišinio ant riešo.

Vanduo pieno mišinio paruošimui

Nors vandentiekio vanduo Lietuvoje paprastai yra aukštos kokybės ir jį galima gerti be ribojimų, tačiau tikrai nepakenks, jei vandens kokybę patikrins specialistai, o jūs gausite mažylį prižiūrinčio mediko pritarimą mišinukus skiesti vietinio vandentiekio vandeniu.

Naudojantys šulinio vandenį būtinai turi patikrinti, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių.

Dėl nitratų sutrinka deguonies tiekimas audiniams, ir dėl to kūdikis gali pradėti vemti, imti dūsti, pamėlynuoti, jam gali prasidėti traukuliai. Nesuteikus pagalbos, kūdikis gali net mirti.

Tuo atveju, kai jūsų turimas vandentiekio ar šulinio vanduo yra netinkamas kūdikių maisto ruošimui, jį teks pirkti parduotuvėje.

Svarbu

Jokiu būdu neskieskite pieno mišinukų karvės pienu.

Kiek ir kaip dažnai maitinti pieno mišiniu?

Tinkamiausias maistas kūdikiui yra motinos pienas, ypač pirmosiomis dienomis ir mėnesiais – neskubėkite pirkti ir ruošti mišinio, jei susiduriate su žindymo problemomis (dauguma jų nesunkiai išsprendžiamos). 

Labai dažnai nepatyrusias mamas suklaidina padidėjęs mažylio apetitas: dauguma tokiu atveju nusprendžia, kad kūdikiui „trūksta pieno“ ar kad pienas yra „per liesas“, nors labiausiai tikėta išaugusio apetito preižastis yra augimo šuoliai.

Jei vistik nusprendėte maitinti pieno mišiniu, vadovaukitės gamintojo nurodomais normatyvais, nes mišinukų sudėtis ir kaloringumas gali šiek tiek skirtis.

Žemiau pateikiamoje lentelėje pateikiami apytikslis maitinimų skaičius ir vieno maitinimo metu suvalgomas mišinuko kiekis

Kūdikio
amžius
Maitinimai
per parą (kartai)
Kiekis
1 diena 6-10 5 ml
2 diena 6-10 5-15 ml
3 diena 6-10 13-30 ml
4-7 dienos 6-10 30-60 ml
1-2 savaitės 6-10 60-90 ml
3-4 savaitės 6-10 90-120 ml
1-2 mėnesiai 6-8 120-150 ml
2-6 mėnesiai 5-6 150-210 ml
6-9 mėnesiai 4-5 180-210 ml
9-12 mėnesiai 3-4 180-240 ml

Kaip saugiai maitinti pieno mišinuku

Sterilizuokite naujus buteliukus, žindukus ir dangtelius penkias minutes pavirindami juos vandenyje.

Prieš kiekvieną maitinimą sterilizuoti jų nereikia, pakanka išplauti šiltu muilinu vandeniu ar indaplovėje.

Maitindami visada laikykite buteliuką: negalima kūdikiui įduoti jį į burnytę ir palikti kuo nors parėmus – mažylis gali užspringti.

Neišgerto mišinuko likučius, jei jo nesunaudojate per valandą nuo paruošimo, išpilkite.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 3 mėn.

  Pelėda Margarita parašė:
  O vandens duodate atsigerti? Nes motinos pienu maitinant, papildomai nieko duoti nereikia, o misinuku maitinant, patartina vandenuko truputi duoti.

  Vanduo cia ne prie ko. Tikrai vaiku neberia taip, jei truksta skysciu.
  As asmeniskai buciau linkus manyt, jog alergija laktozei. Nemeginot lacto-free misiniu?

 2. Pelėda Margarita prieš 3 mėn.

  Zivilekkk parašė:
  Vanduo cia ne prie ko. Tikrai vaiku neberia taip, jei truksta skysciu.
  As asmeniskai buciau linkus manyt, jog alergija laktozei. Nemeginot lacto-free mis…

  Jus ziurekit, po kokiu komentaru as parasiau komentara. Ne apie berimus, o apie uzkietejusius vidurius vaikui.

 3. User has not uploaded an avatar
  Ori2 prieš 1 mėn.

  Mažylei 2 mėnesiai,nesenai pradėjau maitinti mišiniu bet kietėja viduriukai, ar galima mišinį daryti su daugiau vandens nei priklauso ?

 4. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 1 mėn.

  Ori2 parašė:
  Mažylei 2 mėnesiai,nesenai pradėjau maitinti mišiniu bet kietėja viduriukai, ar galima mišinį daryti su daugiau vandens nei priklauso ?

  Tokiam mazam vaikui ne, nes didesnis kiekis vandens gali apkraut inkstus ir sukurti netikra sotumo jausma. Kai kurie gydytojai pataria vandens duot po maitinimo pm praejus tarkim valandai, bet labai minimaliai. Vanduo mums atrodo nekaltas, o 2 men kudikelio inkstams tai didele apkrova.
  Stenkites masazuot, kojytes judint, varlyte laikyt.

 5. AG2020
  AG2020 prieš 1 mėn.

  Sveiki,
  Mano mergaitei 3 sav , maitinu misinuku, kad viduriukai nebutu užkietėję , kartas nuo karto kai darau misinuka 10 ml daugiau pilu vandens, kad butų skystesnė konsistencija, taip rekomendavo daktare, dar virškinimo pagalbai karta i diena (i misinuka) ilasinu kelis lašus gerųjų bakterijų , tikrai padeda dažniau užsitustinti. Turiu klausimą tik , kas kiek laiko ir kokio tūrio (kiekio mišinuko ) maitinat savo mažuosius? Maniškė vakarais ir naktį keliasi kas 3.5-4 val, suvalgo 120 ml, šiek tiek atpila. O diena valgo kas 2.5-3 val ta pati kiekį, retkarčiais mažiau . Ir idomu ar žadinat vaikiukus valgymams? Aš žaidimu tik jei virsyja tas 4 val nevalgymo.