Pieno mišinuko paruošimas (97)

279photo Studio | Shutterstock.com

Pieno mišinio paruošimas

Svarbiausia taisyklė: pieno mišinį visuomet ruoškite šviežiai, paruoštą mišinį būtina sumaitinti per valandą nuo paruošimo:

 1. Laikykitės higienos: mišinį ruoškite švarioje aplinkoje, nusiplaukite rankas.
 2. Užvirinkite geriamą vandenį ir ataušinkite jį iki gamintojo nurodomos temperatūros (paprastai tai 40º-70ºC).
 3. Buteliuką ir žinduką išskalaukite verdančiu vandeniu.
 4. Į buteliuką įpilkite lentelėje nurodytą vandens kiekį ir įdėkite atitinkamą pieno mišinio kiekį (mišinio pakuotėje turi būti dozavimo šaukštelis).
 5. Uždarytą buteliuką plakite, kol ištirps milteliai.
 6. Paruoštas mišinys tinkamas maitinti, kai atvėsta iki kūno temperatūros (~37°C). Paprasčiausia patikrinti temperatūrą užlašinus mišinio ant riešo.

Vanduo pieno mišinio paruošimui

Nors vandentiekio vanduo Lietuvoje paprastai yra aukštos kokybės ir jį galima gerti be ribojimų, tačiau tikrai nepakenks, jei vandens kokybę patikrins specialistai, o jūs gausite mažylį prižiūrinčio mediko pritarimą mišinukus skiesti vietinio vandentiekio vandeniu.

Naudojantys šulinio vandenį būtinai turi patikrinti, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių.

Dėl nitratų sutrinka deguonies tiekimas audiniams, ir dėl to kūdikis gali pradėti vemti, imti dūsti, pamėlynuoti, jam gali prasidėti traukuliai. Nesuteikus pagalbos, kūdikis gali net mirti.

Tuo atveju, kai jūsų turimas vandentiekio ar šulinio vanduo yra netinkamas kūdikių maisto ruošimui, jį teks pirkti parduotuvėje.

Svarbu

Jokiu būdu neskieskite pieno mišinukų karvės pienu.

Kiek ir kaip dažnai maitinti pieno mišiniu?

Tinkamiausias maistas kūdikiui yra motinos pienas, ypač pirmosiomis dienomis ir mėnesiais – neskubėkite pirkti ir ruošti mišinio, jei susiduriate su žindymo problemomis (dauguma jų nesunkiai išsprendžiamos). 

Labai dažnai nepatyrusias mamas suklaidina padidėjęs mažylio apetitas: dauguma tokiu atveju nusprendžia, kad kūdikiui „trūksta pieno“ ar kad pienas yra „per liesas“, nors labiausiai tikėta išaugusio apetito preižastis yra augimo šuoliai.

Jei vistik nusprendėte maitinti pieno mišiniu, vadovaukitės gamintojo nurodomais normatyvais, nes mišinukų sudėtis ir kaloringumas gali šiek tiek skirtis.

Žemiau pateikiamoje lentelėje pateikiami apytikslis maitinimų skaičius ir vieno maitinimo metu suvalgomas mišinuko kiekis

Kūdikio
amžius
Maitinimai
per parą (kartai)
Kiekis
1 diena 6-10 5 ml
2 diena 6-10 5-15 ml
3 diena 6-10 13-30 ml
4-7 dienos 6-10 30-60 ml
1-2 savaitės 6-10 60-90 ml
3-4 savaitės 6-10 90-120 ml
1-2 mėnesiai 6-8 120-150 ml
2-6 mėnesiai 5-6 150-210 ml
6-9 mėnesiai 4-5 180-210 ml
9-12 mėnesiai 3-4 180-240 ml

Kaip saugiai maitinti pieno mišinuku

Sterilizuokite naujus buteliukus, žindukus ir dangtelius penkias minutes pavirindami juos vandenyje.

Prieš kiekvieną maitinimą sterilizuoti jų nereikia, pakanka išplauti šiltu muilinu vandeniu ar indaplovėje.

Maitindami visada laikykite buteliuką: negalima kūdikiui įduoti jį į burnytę ir palikti kuo nors parėmus – mažylis gali užspringti.

Neišgerto mišinuko likučius, jei jo nesunaudojate per valandą nuo paruošimo, išpilkite.

Taip pat skaitykite

Susiję straipsniai

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Kiek vandens reikia vaikui?

Kodėl vanduo toks svarbus ir kiek jo apytiksliai kasdien reikėtų suvartoti vaikams?

Augaliniai gėrimai vaikams: ar jie gali visiškai atstoti įprastą pieną?

Veganiškai besimaitinantys ar tiesiog alternatyvų karvės pienui dėl jo netoleravimo ieškantys tėvai dažnai domisi, ar augaliniai gėrimai yra tinkami.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Elizabe prieš 9 mėn.

  Laba diena. Gal kuri mamyte patars is patirties. Ar labai blogai bus, jei 2 metu vaikui, praskiesiu pm, t.y. vietoj 4 sauksteliu milteliu tokiam pat vandens kiekiui idesiu 2 ar 1? Kad tiesiog butu minimaliai skonis ir spalva.

 2. Jelis prieš 9 mėn.

  Elizabe parašė:
  Laba diena. Gal kuri mamyte patars is patirties. Ar labai blogai bus, jei 2 metu vaikui, praskiesiu pm, t.y. vietoj 4 sauksteliu milteliu tokiam pat vandens kiekiui…

  Pati taip darau 😀 siekiant atpratinti nuo mišinio,tai vietoje 5 dedu jau 1. Tai prieš nakties miegą ritualas likęs mišinio atsigerti...nemanau,kad gali būti blogai...bet gal kas iš kitos patirties dar ką parašys

 3. User has not uploaded an avatar
  Elizabe prieš 9 mėn.

  Jelis parašė:
  Pati taip darau 😀 siekiant atpratinti nuo mišinio,tai vietoje 5 dedu jau 1. Tai prieš nakties miegą ritualas likęs mišinio atsigerti...nemanau,kad gali būti blogai.…

  Aciu uz atsakyma. Mes be misinuko kaip be oro. Butinas pries miega. Nors pavalgo koses, bet vistiek gali ne mazai isgerti. Tai norisi kazkaip palengvinti skranduka vaikui. Na ir zinoma tikiuosi po truputuka atprasim.

 4. User has not uploaded an avatar
  liute94 prieš 9 mėn.

  Ar galima virintą vandenį pašildyti iki 40 laipsnių ir tada daryti mišinuka? Turiu virdulį kuris rodo temperatūrą. Tai aš už verdu vandenį ir kai reik daryti mišinuka jis būna atvėsęs sakykim iki kokiu 30 laipsnių. Tai jį pašikdau iki 40 laipsnių ir darau mišinuka. Ar gerai elgiuosi?

 5. ciurka
  ciurka prieš 8 mėn.

  liute94 parašė:
  Ar galima virintą vandenį pašildyti iki 40 laipsnių ir tada daryti mišinuka? Turiu virdulį kuris rodo temperatūrą. Tai aš už verdu vandenį ir kai reik daryti mišinu…

  Viskas gerai žinau daug tėvų kurie taip daro