Pieno mišinuko paruošimas (56)

279photo Studio | Shutterstock.com

Pieno mišinio paruošimas

Svarbiausia taisyklė: pieno mišinį visuomet ruoškite šviežiai, paruoštą mišinį būtina sumaitinti per valandą nuo paruošimo:

 1. Laikykitės higienos: mišinį ruoškite švarioje aplinkoje, nusiplaukite rankas.
 2. Užvirinkite geriamą vandenį ir ataušinkite jį iki gamintojo nurodomos temperatūros (paprastai tai 40º-70ºC).
 3. Buteliuką ir žinduką išskalaukite verdančiu vandeniu.
 4. Į buteliuką įpilkite lentelėje nurodytą vandens kiekį ir įdėkite atitinkamą pieno mišinio kiekį (mišinio pakuotėje turi būti dozavimo šaukštelis).
 5. Uždarytą buteliuką plakite, kol ištirps milteliai.
 6. Paruoštas mišinys tinkamas maitinti, kai atvėsta iki kūno temperatūros (~37°C). Paprasčiausia patikrinti temperatūrą užlašinus mišinio ant riešo.

Vanduo pieno mišinio paruošimui

Nors vandentiekio vanduo Lietuvoje paprastai yra aukštos kokybės ir jį galima gerti be ribojimų, tačiau tikrai nepakenks, jei vandens kokybę patikrins specialistai, o jūs gausite mažylį prižiūrinčio mediko pritarimą mišinukus skiesti vietinio vandentiekio vandeniu.

Naudojantys šulinio vandenį būtinai turi patikrinti, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių.

Dėl nitratų sutrinka deguonies tiekimas audiniams, ir dėl to kūdikis gali pradėti vemti, imti dūsti, pamėlynuoti, jam gali prasidėti traukuliai. Nesuteikus pagalbos, kūdikis gali net mirti.

Tuo atveju, kai jūsų turimas vandentiekio ar šulinio vanduo yra netinkamas kūdikių maisto ruošimui, jį teks pirkti parduotuvėje.

Svarbu

Jokiu būdu neskieskite pieno mišinukų karvės pienu.

Kiek ir kaip dažnai maitinti pieno mišiniu?

Tinkamiausias maistas kūdikiui yra motinos pienas, ypač pirmosiomis dienomis ir mėnesiais – neskubėkite pirkti ir ruošti mišinio, jei susiduriate su žindymo problemomis (dauguma jų nesunkiai išsprendžiamos). 

Labai dažnai nepatyrusias mamas suklaidina padidėjęs mažylio apetitas: dauguma tokiu atveju nusprendžia, kad kūdikiui „trūksta pieno“ ar kad pienas yra „per liesas“, nors labiausiai tikėta išaugusio apetito preižastis yra augimo šuoliai.

Jei vistik nusprendėte maitinti pieno mišiniu, vadovaukitės gamintojo nurodomais normatyvais, nes mišinukų sudėtis ir kaloringumas gali šiek tiek skirtis.

Žemiau pateikiamoje lentelėje pateikiami apytikslis maitinimų skaičius ir vieno maitinimo metu suvalgomas mišinuko kiekis

Kūdikio
amžius
Maitinimai
per parą (kartai)
Kiekis
1 diena 6-10 5 ml
2 diena 6-10 5-15 ml
3 diena 6-10 13-30 ml
4-7 dienos 6-10 30-60 ml
1-2 savaitės 6-10 60-90 ml
3-4 savaitės 6-10 90-120 ml
1-2 mėnesiai 6-8 120-150 ml
2-6 mėnesiai 5-6 150-210 ml
6-9 mėnesiai 4-5 180-210 ml
9-12 mėnesiai 3-4 180-240 ml

Kaip saugiai maitinti pieno mišinuku

Sterilizuokite naujus buteliukus, žindukus ir dangtelius penkias minutes pavirindami juos vandenyje.

Prieš kiekvieną maitinimą sterilizuoti jų nereikia, pakanka išplauti šiltu muilinu vandeniu ar indaplovėje.

Maitindami visada laikykite buteliuką: negalima kūdikiui įduoti jį į burnytę ir palikti kuo nors parėmus – mažylis gali užspringti.

Neišgerto mišinuko likučius, jei jo nesunaudojate per valandą nuo paruošimo, išpilkite.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Dzesikaa
  Dzesikaa prieš 3 mėn.

  Merginos. Pradejom gerti misinuka tuščios krūtys pieno nera... nz stebuklingai dingo. Paruošiau mišinuko 120ml visko neisgere ka daryti? Suvalgę tiek kiek reikia? Kada kitas maitinimas kas kiek laiko maitinti misini, nurodyta per diena iki 6karti duoti misinio cia ir naktis ieina? Visiškai zalia esu

 2. Austinys
  Austinys prieš 3 mėn.

  Dzesikaa parašė:
  Merginos. Pradejom gerti misinuka tuščios krūtys pieno nera... nz stebuklingai dingo. Paruošiau mišinuko 120ml visko neisgere ka daryti? Suvalgę tiek kiek reikia? K…

  Tai gal ne dingo, o susinormalizavo pieno gamyba, todėl atrodo tuščios krūtys. Nutraukto pieno kiekis taip pat neparodo pieno kiekio krūtyse. Reikia žiūrėt sysiukų skaičių (min 6 per parą) bei tokiam mažuliukui galima ir svorio prieaugį pasekt. Gal pas jus viskas tvarkoj?

 3. User has not uploaded an avatar
  Ne...lė prieš 3 mėn.

  Dzesikaa parašė:
  Merginos. Pradejom gerti misinuka tuščios krūtys pieno nera... nz stebuklingai dingo. Paruošiau mišinuko 120ml visko neisgere ka daryti? Suvalgę tiek kiek reikia? K…

  Suvalgė kiek norėjo 😀 savo vaikams tokio amžiaus duodavau ne dažniau nei kas 3 val.,jei labai mažai suvalgydavo vieno maitinimo metu,tai kitą maitinimą būdavo kad paankstindavau kokį pusvalandį. Man per parą gaudavosi 7-8 maitinimai,bet beveik niekad nesuvalgydavo normų, nurodytų ant mišinio pakuotės.

 4. Dzesikaa
  Dzesikaa prieš 3 mėn.

  Na traukiau pientraukiu tai pritraukiu 60ml po 3 valandų. Ir jau skaudėjo traukiu ir niekas nebega. Pries daktare pamaitinau užtrukome kol nuvaz 5min vęl jis soske trauke alkanas grynai pyksta verkia. Daktare sako jis nedavalgo arba nepajėgia ir tingi traukti pienuka is kruties... aisku viska darysiu kad tik atsirastu pienuko daugiau. Kolkas misinuku primaitinsiu nakti pieno protvinsta pilnos krūtys speja pasigaminti nes miega ilgu intervalu jai pvz 12uzmigo kelia net puse 4 o diena zynda dažnai ir traukia soske visados po kruties maitinimo o maitinu kas 1-1.5 buna tarpas ilgesnis kai pietu miegelio iminga iki 2h...

 5. Austinys
  Austinys prieš 3 mėn.

  Dzesikaa parašė:
  Na traukiau pientraukiu tai pritraukiu 60ml po 3 valandų. Ir jau skaudėjo traukiu ir niekas nebega. Pries daktare pamaitinau užtrukome kol nuvaz 5min vęl jis soske …

  Pažiūrėkite fb grupę "žindykime kartu", parašykite ten problemą, jums tikrai padės. Jūs turite pieno, tik esate truputį dezinformuota apie tai, kaip žindymas ir kūdikis veikia gydytojai deja dažnai apie žindymą mažai nusimano. Yra sertifikuotos žindymo konsultantės, galite ir į jas kreiptis. Linkiu grįžti prie žindymo, jau vien dėl patogumo