Kūdikiui 6 savaitės

Mažylio judesiai pamažu darosi plastiškesni ir labiau koordinuoti, nors dar mėnesį ar kiek ilgiau pasitaikys atsitiktinių, trūkčiojančių judesių. Naujagimiui būdingas refleksas griebti po ranka pasitaikančius daiktus po truputį nyksta.

Pastebėsite, kad dabar mažylis daiktus bando pačiupti sąmoningai – barškučius, šaukštus, tėvelių pirštus. Jis juos trumpai palaiko, paskui paleidžia.

Kūdikio klausa

Vaikelis girdėjo dar būdamas mamos gimdoje. Vos gimusį mažylį gali išgąsdinti staigus pokštelėjimas, o štai baltasis triukšmas (pavyzdžiui, feno, skalbimo mašinos, gartraukio ir pan. garsas) jį ramina, manoma, kad panašius garsus jis girdėjo dar iki gimimo.

Ką tik gimęs naujagimis girdi, tačiau aplinkos garsai jį pradeda dominti kiek vėliau, dažniausiai 4-6 savaitę. Iš pradžių kūdikis pradeda reaguoti į mamos balsą, tačiau ilgainiui jį pradeda dominti barškučio tarškėjimas, iš žaislo sklindanti muzikėlė, per radiją ar televizorių girdimi balsai, gatvės triukšmas...

Lavinkite kūdikio klausą, supažindindami jį su aplinkos garsais – įjunkite skirtingą muziką, nuneškite kūdikį arčiau laikrodžio ar lango, kuomet barbena lietus, plokite, caksėkite liežuviu, garsiai pūskite orą ir pan. Žinoma, šias pamokėles svarbu derinti su poilsiu, perdėm nenuvarginti mažylio, nes jis susierzins.

Kūdikio plaukai

Vieni mažyliai gimsta beveik pliki, o kai kurių galvytes puošia purūs plaukučiai, tačiau daugelis vaikučių praplinka per pirmąjį pusmetį. Maždaug 6 savaičių sulaukusio vaikučio pakaušyje dažnai baltuoja plikė, kuri tinkamesnė 60 gimtadienį švenčiančiam senoliui!

Nuplikimas susijęs su hormonais, jų sąlygotu natūraliu plaukų slinkimo ir augimo ciklu. Kūdikis plinka ir dėl nuolatinio kontakto – juk galvytė beveik visuomet trinasi į lovelės ar vežimo čiužinį, gultuką, automobilinę kėdutę.

Dėl kūdikio plikumo jaudintis nereikia, plaukučiai tikrai ataugs. Tiesa, galite nustebti dėl pakitusios jų spalvos. Pavyzdžiui, raudonplaukiai kūdikiai dažniausiai tampa blondinais, o šviesius plaukučius turėję – brunetais ar šatenais. Sunerimti ir su gydytoju vertėtų pasitarti tik tuomet, jeigu kūdikis neturi ne tik plaukučių ant galvos, bet ir antakių, blakstienų, kūno plaukelių.

Apsilankymas pas ginekologą po gimdymo

Kūdikį auginančios mamos visą savo dėmesį skiria jam, tačiau svarbu nepamiršti ir savęs – juk tik būdama sveika, žvali ir stipri galėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu. Moters kūnas pokyčius patiria ne tik nėštumo ir gimdymo metu, bet ir po jo. Po gimdymo traukiasi gimda ir makštis, gyja gimdymo metu įplyšusi ar kirpta tarpvietė, Cezario pjūvis (jeigu jis buvo atliktas), mažėja sąnarių ir raiščių elastingumas.

Pas ginekologą, jeigu nėra nusiskundimų, reikėtų apsilankyti po gimdymo praėjus 6-8 savaitėms. Ypatingai ruoštis šiai apžiūrai nereikia, tačiau nusiteikite, kad ji gali būti nemaloni, net kiek skausminga dėl po gimdymo ir žindymo laikotarpiu būdingo makšties išsausėjimo. Ginekologas turėtų visapusiškai apžiūrėti vaikelį pagimdžiusią moterį, paklausinėti apie jos sveikatos būklę. Po gimdymo dažną moterį kamuoja nedideli uždegimai, dažnai skiriamos žvakutės.

Seksas po gimdymo

Apsilankius pas ginekologą ir įsitikinus, kad gimda visiškai išsivaliusi, po gimdymo likusios žaizdos sugijusios, paklauskite gydytojo, ar jau galite atnaujinti lytinius santykius.

Įprastai ginekologai lytinių santykių nerekomenduoja pradėti anksčiau kaip po 4-6 savaičių nuo gimdymo, tačiau pagimdžiusios moterys (net ir sustiprėjusios fiziškai) dažnai nori palaukti ilgėliau. Moters lytinis potraukis būna sumažėjęs dėl hormoninių pokyčių, miego trūkumo, emocinio nuovargio.

Atvirai pasikalbėkite su vyru apie lytinių santykių atnaujinimą, išsakykite savo poziciją, papasakokite apie savijautą. Nusprendusi vėl pradėti mylėtis turėtumėte žinoti, kad seksas gali būti skausmingas dėl makšties sausumo (gleivių gamyba makštyje ypač susilpnėja žindant), tad būtų neprošal iš anksto pasirūpinti lubrikantu.

Net jei mėnesinės dar nepasirodė, atnaujinus lytinius santykius, derėtų pasirūpinti tinkama kontracepcija. Žinome, jeigu neplanuojate pametinukų. Žindančios gali saugotis nuo pastojimo taikydamos laktacinės amenorėjos metodu, tačiau jis labiau tinka toms, kurios jau iki nėštumo domėjosi ir praktikavo natūralius nėštumo planavimo metodus.

Daugiau apie lytinių santykių atnaujinimą skaitykite čia:

Faktas

Kadangi motinos piene nėra pakankamai vitamino D, krūtimi maitinamiems kūdikiams nuo dviejų mėnesių reikia duoti vitamino D lašų.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. Nepasimetusi
  Nepasimetusi prieš 4 val.

  Bellinda parašė:
  Patarkit ką daryt, jau senokai neduodu iš vienos krūties maitinti, nes žiauriai skauda, puola mastitas, nors traukiu visada su pientraukiu, maitinu tik iš vienos, i…

  Jei krutis darosi skausminga (pati krutis ne spenelis), tai kaip tik reiketu duoti vaikui dazniau zindyti, kad visa beda istrauktu
  Ateikit i tema apie zindyma, parasykit kas pas jus vyksta, tikrai gausit geru patarimu https://www.tevu-darzelis.lt/forumas/topic/viskas-apie-zindyma-19/page/108

 2. Bellinda
  Bellinda prieš 4 val.

  Nepasimetusi parašė:
  Jei krutis darosi skausminga (pati krutis ne spenelis), tai kaip tik reiketu duoti vaikui dazniau zindyti, kad visa beda istrauktu

  Na tada kopijuoja visą tekstą ir einu į grupę 😊. Ačiū. O dėl žindymo iš tos krūties bijau net pagalvoti, nes ir senelį skauda ir ją pačią.. Kas svarbiausia ir tas spenelis keistos formos plokščias tai visad nukramto nu ir šakės būna po žindymui.. Blen net verkt norisi.. Gimdymas buvo lengvesnis negu čia reikia viską iškęsti

 3. Sandy20
  Sandy20 prieš 2 val.

  O mes siandien buvom pirmo mėn susitikimui pas gyd.gavom skiepa, pasvėrė, +900gr.sake viskas gerai,auga vyrukas,tik va dėl galvytės sukimo i kaire puse ir pasirodo nugulėta viena pusė, tai liepė butinai įsigyti mimos pagalve ir nelaukti, kol neišsivystė kreivakaklystė,nes labai suka galvą i kaire puse. Tai va dabar klausimas gal žinot kur ta pagalvę galima įsigyti ir ar kam taip buvo, per kiek laiko atsistatė?

 4. neriukaszx
  neriukaszx prieš 1 val.

  O pas mus tai kaip visada cia tvarka tokia kad.... pas jokia gyditoja mes neisim menesio laiko. Tai ir nieks db nesvers. Pati su naminem svarstyklem pasveriau.atrodo busim per men 1. 5 kg priauge. Panasu kad pieno uztektinai.
  Kitas dalykas,pastebejau buna jo moumenelis ikrites i vidu.tarsi butu trukumas skysciu. Bet jis ne visada.kita kart uztenka pakeist padeti ir vel jis atgal ateina. Tikrai keista.ko jis taip ikritineja kartais🤷‍♀️🤔

 5. User has not uploaded an avatar
  Dolee prieš 1 val.

  edelta2628 parašė:
  Turim ta pacia beda irgi nesuprantu kas vyksta...

  Su mano vyruku tas pats, naktimis ne miegam. Tai sendien gydytoja sakė kad sumaises diena su naktim.