Kūdikiui 6 savaitės

Mažylio judesiai pamažu darosi plastiškesni ir labiau koordinuoti, nors dar mėnesį ar kiek ilgiau pasitaikys atsitiktinių, trūkčiojančių judesių. Naujagimiui būdingas refleksas griebti po ranka pasitaikančius daiktus po truputį nyksta.

Pastebėsite, kad dabar mažylis daiktus bando pačiupti sąmoningai – barškučius, šaukštus, tėvelių pirštus. Jis juos trumpai palaiko, paskui paleidžia.

Kūdikio klausa

Vaikelis girdėjo dar būdamas mamos gimdoje. Vos gimusį mažylį gali išgąsdinti staigus pokštelėjimas, o štai baltasis triukšmas (pavyzdžiui, feno, skalbimo mašinos, gartraukio ir pan. garsas) jį ramina, manoma, kad panašius garsus jis girdėjo dar iki gimimo.

Ką tik gimęs naujagimis girdi, tačiau aplinkos garsai jį pradeda dominti kiek vėliau, dažniausiai 4-6 savaitę. Iš pradžių kūdikis pradeda reaguoti į mamos balsą, tačiau ilgainiui jį pradeda dominti barškučio tarškėjimas, iš žaislo sklindanti muzikėlė, per radiją ar televizorių girdimi balsai, gatvės triukšmas...

Lavinkite kūdikio klausą, supažindindami jį su aplinkos garsais – įjunkite skirtingą muziką, nuneškite kūdikį arčiau laikrodžio ar lango, kuomet barbena lietus, plokite, caksėkite liežuviu, garsiai pūskite orą ir pan. Žinoma, šias pamokėles svarbu derinti su poilsiu, perdėm nenuvarginti mažylio, nes jis susierzins.

Kūdikio plaukai

Vieni mažyliai gimsta beveik pliki, o kai kurių galvytes puošia purūs plaukučiai, tačiau daugelis vaikučių praplinka per pirmąjį pusmetį. Maždaug 6 savaičių sulaukusio vaikučio pakaušyje dažnai baltuoja plikė, kuri tinkamesnė 60 gimtadienį švenčiančiam senoliui!

Nuplikimas susijęs su hormonais, jų sąlygotu natūraliu plaukų slinkimo ir augimo ciklu. Kūdikis plinka ir dėl nuolatinio kontakto – juk galvytė beveik visuomet trinasi į lovelės ar vežimo čiužinį, gultuką, automobilinę kėdutę.

Dėl kūdikio plikumo jaudintis nereikia, plaukučiai tikrai ataugs. Tiesa, galite nustebti dėl pakitusios jų spalvos. Pavyzdžiui, raudonplaukiai kūdikiai dažniausiai tampa blondinais, o šviesius plaukučius turėję – brunetais ar šatenais. Sunerimti ir su gydytoju vertėtų pasitarti tik tuomet, jeigu kūdikis neturi ne tik plaukučių ant galvos, bet ir antakių, blakstienų, kūno plaukelių.

Apsilankymas pas ginekologą po gimdymo

Kūdikį auginančios mamos visą savo dėmesį skiria jam, tačiau svarbu nepamiršti ir savęs – juk tik būdama sveika, žvali ir stipri galėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu. Moters kūnas pokyčius patiria ne tik nėštumo ir gimdymo metu, bet ir po jo. Po gimdymo traukiasi gimda ir makštis, gyja gimdymo metu įplyšusi ar kirpta tarpvietė, Cezario pjūvis (jeigu jis buvo atliktas), mažėja sąnarių ir raiščių elastingumas.

Pas ginekologą, jeigu nėra nusiskundimų, reikėtų apsilankyti po gimdymo praėjus 6-8 savaitėms. Ypatingai ruoštis šiai apžiūrai nereikia, tačiau nusiteikite, kad ji gali būti nemaloni, net kiek skausminga dėl po gimdymo ir žindymo laikotarpiu būdingo makšties išsausėjimo. Ginekologas turėtų visapusiškai apžiūrėti vaikelį pagimdžiusią moterį, paklausinėti apie jos sveikatos būklę. Po gimdymo dažną moterį kamuoja nedideli uždegimai, dažnai skiriamos žvakutės.

Seksas po gimdymo

Apsilankius pas ginekologą ir įsitikinus, kad gimda visiškai išsivaliusi, po gimdymo likusios žaizdos sugijusios, paklauskite gydytojo, ar jau galite atnaujinti lytinius santykius.

Įprastai ginekologai lytinių santykių nerekomenduoja pradėti anksčiau kaip po 4-6 savaičių nuo gimdymo, tačiau pagimdžiusios moterys (net ir sustiprėjusios fiziškai) dažnai nori palaukti ilgėliau. Moters lytinis potraukis būna sumažėjęs dėl hormoninių pokyčių, miego trūkumo, emocinio nuovargio.

Atvirai pasikalbėkite su vyru apie lytinių santykių atnaujinimą, išsakykite savo poziciją, papasakokite apie savijautą. Nusprendusi vėl pradėti mylėtis turėtumėte žinoti, kad seksas gali būti skausmingas dėl makšties sausumo (gleivių gamyba makštyje ypač susilpnėja žindant), tad būtų neprošal iš anksto pasirūpinti lubrikantu.

Net jei mėnesinės dar nepasirodė, atnaujinus lytinius santykius, derėtų pasirūpinti tinkama kontracepcija. Žinome, jeigu neplanuojate pametinukų. Žindančios gali saugotis nuo pastojimo taikydamos laktacinės amenorėjos metodu, tačiau jis labiau tinka toms, kurios jau iki nėštumo domėjosi ir praktikavo natūralius nėštumo planavimo metodus.

Daugiau apie lytinių santykių atnaujinimą skaitykite čia:

Faktas

Kadangi motinos piene nėra pakankamai vitamino D, krūtimi maitinamiems kūdikiams nuo dviejų mėnesių reikia duoti vitamino D lašų.

2018 m. Gruodinukai

 1. Skirmante
  Skirmante prieš 1 d.

  Sveikos mamytes. Noreciau pasiklausti gal yra mamyciu is kauno ir gal zinote gera vaiku chirurga kaune?

 2. tomatomyte
  tomatomyte prieš 16 val.

  Skirmante parašė:
  Sveikos mamytes. Noreciau pasiklausti gal yra mamyciu is kauno ir gal zinote gera vaiku chirurga kaune?

  Rekomenduočiau Gyd. Trumpulyte Kauno klinikose. Viena iš geriausių gydytojų,dirbanti dėl vaikų. Visa save atiduoda vaikams. Pati asmeniškai esu su ja turėjusi reikalų, bei giminaitė. Galiu rekomenduoti kaip geriausia savo srities specialiste. 😊👌

 3. Skirmante
  Skirmante prieš 16 val.

  tomatomyte parašė:
  Rekomenduočiau Gyd. Trumpulyte Kauno klinikose. Viena iš geriausių gydytojų,dirbanti dėl vaikų. Visa save atiduoda vaikams. Pati asmeniškai esu su ja turėjusi reika…

  O ji chirurge? Nes mum reikia chirurgo (-es) del kefalohematomu echoskopija daryti ir paziureti tuos ragiukus, nes musu gydytoja pradejo nerimauti ir sake rasys siuntima i lazdijus bet mes labiau norim i kauna tai dabar ieskau gero gydytojo kaune

 4. tomatomyte
  tomatomyte prieš 7 val.

  Skirmante parašė:
  O ji chirurge? Nes mum reikia chirurgo (-es) del kefalohematomu echoskopija daryti ir paziureti tuos ragiukus, nes musu gydytoja pradejo nerimauti ir sake rasys siu…

  Taip chirurge. Ji operavo mano sūnui kojas. Operacijas atliko tikrai max. Jokių baisių randu, tikrai kruopščiai rūpestingai. Ir be jokios baimės vaikas su ja išėjo į operacinę. Taip pat vienos giminaitės sūneliui taip pat operavo kirksnies išvarža, dar visai mazuliukui gal kelių mėnesių. Lygiai taip pat ir mama laiminga ir vaikas sveikas.

 5. Skirmante
  Skirmante prieš 1 val.

  tomatomyte parašė:
  Taip chirurge. Ji operavo mano sūnui kojas. Operacijas atliko tikrai max. Jokių baisių randu, tikrai kruopščiai rūpestingai. Ir be jokios baimės vaikas su ja išėjo …

  Reikes tada bandyt uzsiregistruoti pas ja. Nes mano maziui beveik 7 savaites ir turim beda su kefalohematomom. Net musu daktare sake nera susidurusi su tokia situacija. Buvom pas vietiny chirurga tai pas toky net savo kates nevesciau... likau pasiurpus. Kaip pas kuniga ispazinty atlikau ir pasake galiausei DZIAUKITES... apziura truko gal 1 min nes net nespejau kombio nurenlt maziui tik kepuryte nuemiau