Kūdikiui 6 savaitės

Judviejų mažylio judesiai pamažu darosi plastiškesni ir labiau koordinuoti, nors dar mėnesį ar kiek ilgiau pasitaikys atsitiktinių, trūkčiojančių judesių.

Naujagimiui būdingas refleksas griebti po ranka pasitaikančius daiktus nyksta. Pastebėsi, kad dabar mažylis daiktus bando pačiupti sąmoningai – barškučius, šaukštus, tave. Jis juos trumpai palaiko, paskui paleidžia. 

Dabar, kai mažylis tvirtai laiko galvytę, aiškiau mato ir supranta, kad jo pirštukai ir rankytės priklauso jo kūnui, jis gali manyti, kad ir barškutis yra jo rankos dalis. Paskatink kūdikį lavinti rankytes – išlaisvink jas. Nelaikyk jų visą laiką suvystytų arba užmautų kumštinėmis pirštinaitėmis, kad neapsidraskytų. Duok jam palaikyti įvairių formų daiktų ir žaisliukų, tačiau ne per didelių ir ne per mažų jo rankytėms (maždaug barškučio dydžio). Gulint ant nugaros jam bus įdomu žiūrėti į virš lovytės ar lopšio pakabintus žaisliukus.

Faktas

Kadangi motinos piene nėra pakankamai vitamino D, krūtimi maitinamiems kūdikiams nuo dviejų mėnesių reikia duoti vitamino D lašų.

2017 m. gruodinukai ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Laurute2 prieš 1 val.

  Gruodukas parašė:
  Ne temperatūros neturiu. Na taip yra ten kazkoks kaip guziukas lyg ir pieno jisai nes ir pradzioje buvo tie pieno guzai. Duodu vaikui zyst ta kruti dazniau po to st…

  Nusitrauinedama dar skatini pieno gamyba. Tokiu atveju jau geriau salta kompresiuka uzdek. Bet ne is saldymo kameros 😊

 2. Gruodukas
  Gruodukas prieš 1 val.

  Laurute2 parašė:
  Pabandykit pamasazuot kruti ir duot kuo daugiau zysti. Gal susistovejo pienukas. Pries maitinima pasildykite ar siltis arbatos isgerkite. Nealdykite. Saldykite tik …

  Tai reikejo draugui vaika palikt pora kartu tai buvau nutraukusi ir palikusi

 3. Gruodukas
  Gruodukas prieš 1 val.

  Dekui uz patarimus reiks suktis kazkaip

 4. lianidavna
  lianidavna prieš 1 val.

  Jus nerimaujate jei vaikas nekakoja dvi dienaas, bet steni, na matosi, kad nori kaku. Masaziukai jokie nepadeda. Ar naudojate klizmutes?

 5. User has not uploaded an avatar
  sonkeki prieš 25 min.

  -Mamute- parašė:
  As taip pogomi nuo ryto iki vakaro savo piena duodu o per nakti misinuka iseina I pars misinuka duodu 2-3 kartus. Nes buna kad nebera pieno.

  Mums 3sav beveik, kiek jus laiko jau taip damaitinat misinuku?