Kūdikiui 6 savaitės

Mažylio judesiai pamažu darosi plastiškesni ir labiau koordinuoti, nors dar mėnesį ar kiek ilgiau pasitaikys atsitiktinių, trūkčiojančių judesių. Naujagimiui būdingas refleksas griebti po ranka pasitaikančius daiktus po truputį nyksta.

Pastebėsite, kad dabar mažylis daiktus bando pačiupti sąmoningai – barškučius, šaukštus, tėvelių pirštus. Jis juos trumpai palaiko, paskui paleidžia.

Kūdikio klausa

Vaikelis girdėjo dar būdamas mamos gimdoje. Vos gimusį mažylį gali išgąsdinti staigus pokštelėjimas, o štai baltasis triukšmas (pavyzdžiui, feno, skalbimo mašinos, gartraukio ir pan. garsas) jį ramina, manoma, kad panašius garsus jis girdėjo dar iki gimimo.

Ką tik gimęs naujagimis girdi, tačiau aplinkos garsai jį pradeda dominti kiek vėliau, dažniausiai 4-6 savaitę. Iš pradžių kūdikis pradeda reaguoti į mamos balsą, tačiau ilgainiui jį pradeda dominti barškučio tarškėjimas, iš žaislo sklindanti muzikėlė, per radiją ar televizorių girdimi balsai, gatvės triukšmas...

Lavinkite kūdikio klausą, supažindindami jį su aplinkos garsais – įjunkite skirtingą muziką, nuneškite kūdikį arčiau laikrodžio ar lango, kuomet barbena lietus, plokite, caksėkite liežuviu, garsiai pūskite orą ir pan. Žinoma, šias pamokėles svarbu derinti su poilsiu, perdėm nenuvarginti mažylio, nes jis susierzins.

Kūdikio plaukai

Vieni mažyliai gimsta beveik pliki, o kai kurių galvytes puošia purūs plaukučiai, tačiau daugelis vaikučių praplinka per pirmąjį pusmetį. Maždaug 6 savaičių sulaukusio vaikučio pakaušyje dažnai baltuoja plikė, kuri tinkamesnė 60 gimtadienį švenčiančiam senoliui!

Nuplikimas susijęs su hormonais, jų sąlygotu natūraliu plaukų slinkimo ir augimo ciklu. Kūdikis plinka ir dėl nuolatinio kontakto – juk galvytė beveik visuomet trinasi į lovelės ar vežimo čiužinį, gultuką, automobilinę kėdutę.

Dėl kūdikio plikumo jaudintis nereikia, plaukučiai tikrai ataugs. Tiesa, galite nustebti dėl pakitusios jų spalvos. Pavyzdžiui, raudonplaukiai kūdikiai dažniausiai tampa blondinais, o šviesius plaukučius turėję – brunetais ar šatenais. Sunerimti ir su gydytoju vertėtų pasitarti tik tuomet, jeigu kūdikis neturi ne tik plaukučių ant galvos, bet ir antakių, blakstienų, kūno plaukelių.

Apsilankymas pas ginekologą po gimdymo

Kūdikį auginančios mamos visą savo dėmesį skiria jam, tačiau svarbu nepamiršti ir savęs – juk tik būdama sveika, žvali ir stipri galėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu. Moters kūnas pokyčius patiria ne tik nėštumo ir gimdymo metu, bet ir po jo. Po gimdymo traukiasi gimda ir makštis, gyja gimdymo metu įplyšusi ar kirpta tarpvietė, Cezario pjūvis (jeigu jis buvo atliktas), mažėja sąnarių ir raiščių elastingumas.

Pas ginekologą, jeigu nėra nusiskundimų, reikėtų apsilankyti po gimdymo praėjus 6-8 savaitėms. Ypatingai ruoštis šiai apžiūrai nereikia, tačiau nusiteikite, kad ji gali būti nemaloni, net kiek skausminga dėl po gimdymo ir žindymo laikotarpiu būdingo makšties išsausėjimo. Ginekologas turėtų visapusiškai apžiūrėti vaikelį pagimdžiusią moterį, paklausinėti apie jos sveikatos būklę. Po gimdymo dažną moterį kamuoja nedideli uždegimai, dažnai skiriamos žvakutės.

Seksas po gimdymo

Apsilankius pas ginekologą ir įsitikinus, kad gimda visiškai išsivaliusi, po gimdymo likusios žaizdos sugijusios, paklauskite gydytojo, ar jau galite atnaujinti lytinius santykius.

Įprastai ginekologai lytinių santykių nerekomenduoja pradėti anksčiau kaip po 4-6 savaičių nuo gimdymo, tačiau pagimdžiusios moterys (net ir sustiprėjusios fiziškai) dažnai nori palaukti ilgėliau. Moters lytinis potraukis būna sumažėjęs dėl hormoninių pokyčių, miego trūkumo, emocinio nuovargio.

Atvirai pasikalbėkite su vyru apie lytinių santykių atnaujinimą, išsakykite savo poziciją, papasakokite apie savijautą. Nusprendusi vėl pradėti mylėtis turėtumėte žinoti, kad seksas gali būti skausmingas dėl makšties sausumo (gleivių gamyba makštyje ypač susilpnėja žindant), tad būtų neprošal iš anksto pasirūpinti lubrikantu.

Net jei mėnesinės dar nepasirodė, atnaujinus lytinius santykius, derėtų pasirūpinti tinkama kontracepcija. Žinome, jeigu neplanuojate pametinukų. Žindančios gali saugotis nuo pastojimo taikydamos laktacinės amenorėjos metodu, tačiau jis labiau tinka toms, kurios jau iki nėštumo domėjosi ir praktikavo natūralius nėštumo planavimo metodus.

Daugiau apie lytinių santykių atnaujinimą skaitykite čia:

Faktas

Kadangi motinos piene nėra pakankamai vitamino D, krūtimi maitinamiems kūdikiams nuo dviejų mėnesių reikia duoti vitamino D lašų.

2022 m. Gegužiukai

 1. August Rush
  August Rush prieš 36 min.

  Jusia parašė:
  Dėkui už atsakymus, na vadinasi vaikai gaus atostogu o po to gris pas ragana mama

  Aš dar pridėsiu, kad išleiskite ir dėl gerų santykių su anyta palaikymo, juk ir jai nuoskauda liktų, kad anūkų neduoda. Ir vaikams laikas su močiute neįkainojamas😍 tai čia vienas tokių sprendimų, kurį nesavanaudiškai priimate🙏

 2. Jusia
  Jusia prieš 27 min.

  August Rush parašė:
  Aš dar pridėsiu, kad išleiskite ir dėl gerų santykių su anyta palaikymo, juk ir jai nuoskauda liktų, kad anūkų neduoda. Ir vaikams laikas su močiute neįkainojamas😍 …

  Na mūsų santykiai geri su ja. Kartais net juokiamės kad bėdai ištikus bėgu pirma jai skambint o ne savo mamai. Mano tėtis irgi sako kad seneliai tam kad lepintu anukus o tevai kas juos aukletu gerai, as su Meleta paatostogausim vaikai irgi o po to mokysimes gyvent namuose

 3. Aurn
  Aurn prieš 21 min.

  Jusia parašė:
  ne visai i tema bet mamiška bėda. pasidalinkite kaip darytumėt jūs... Liepos gale savaitei vyras isvaziuoja i komandiruote, anyta siulosi paimt vyresnius kad man ne…

  Pritariu ir aš, kad reiktų leisti. Juk jūsų vaikai jiems anūkai! Reikia ir jiems pasidžiaugti jais, o vaikams būti palepintiems seneliu, nes mes mamos ir tėtės tikrai taip nelepinam, turim savo ritmą ir taisykles namų. 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  ponia.gandriene prieš 14 min.

  Man prieš dvi savaites teko maitinti bažnyčioje, Kauno sobore, nulindus į kampą. Net skraistės neturėjau, tik užsisukau. Na bet neliko kas daryti, nes dalyvavom krikštynose, negalėjau tuo momentu pasprukti, o dukra įsiverkė.

 5. Oxyy prieš 1 min.

  Rodo parašė:
  Mums šį rytą buvo papas=spiegimas. Siaip prieš miegą dažniausiai būna. Duodam Espumisan karts nuo karto. Ar padeda? Kažin🤔 Morališkai nebent😄 Linex baby duodavom,ka…

  Man nėra lb patogu maitint glėbyje, bet kai buvome kavinėje lauko tai teko ne kartą maitint, aš arba mažą pagalvėlę ant kelių pasidedu, arba susuktaą plėdą, koją vieną pastatau ant vežimo važiuoklės, tada patogu 😅😁 taip maitindama ir valgiau 😂
  Nu žodžiu, reikia ieškoti patogios posicijos

1,00 €