Kūdikiui 6 savaitės

Judviejų mažylio judesiai pamažu darosi plastiškesni ir labiau koordinuoti, nors dar mėnesį ar kiek ilgiau pasitaikys atsitiktinių, trūkčiojančių judesių.

Naujagimiui būdingas refleksas griebti po ranka pasitaikančius daiktus nyksta. Pastebėsi, kad dabar mažylis daiktus bando pačiupti sąmoningai – barškučius, šaukštus, tave. Jis juos trumpai palaiko, paskui paleidžia. 

Dabar, kai mažylis tvirtai laiko galvytę, aiškiau mato ir supranta, kad jo pirštukai ir rankytės priklauso jo kūnui, jis gali manyti, kad ir barškutis yra jo rankos dalis. Paskatink kūdikį lavinti rankytes – išlaisvink jas. Nelaikyk jų visą laiką suvystytų arba užmautų kumštinėmis pirštinaitėmis, kad neapsidraskytų. Duok jam palaikyti įvairių formų daiktų ir žaisliukų, tačiau ne per didelių ir ne per mažų jo rankytėms (maždaug barškučio dydžio). Gulint ant nugaros jam bus įdomu žiūrėti į virš lovytės ar lopšio pakabintus žaisliukus.

Faktas

Kadangi motinos piene nėra pakankamai vitamino D, krūtimi maitinamiems kūdikiams nuo dviejų mėnesių reikia duoti vitamino D lašų.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Renapa prieš 2 val.

  noriuangeliuko parašė:
  Kazkuri mamyte klause del sypseneliu, manoji jau keliskart nusisypsojo kalbinama, bet dar mazai, matyt turi dar truputi paaugt, kaip laukiu kai prades pastoviai syp…

  Musiskis sypsosi ryte daznai nu ir siaip kartais kai pagauni gera akiu kontakta mes su vyru juokiames kad db zaidziam zaidima “prajuokink mane” 🙈 lb gera kai nusisypso laukiu kai jau kvatot prades

 2. mazytis59
  mazytis59 prieš 16 min.

  mazos pedutes parašė:
  Oho! +1.6!!! Gerai auga, šaunu taip ir toliau ;)

  Mes namie sverem matavom tai mazdaug +1210kg ir +5cm

 3. mazytis59
  mazytis59 prieš 16 min.

  mazytis59 parašė:
  Mes namie sverem matavom tai mazdaug +1210kg ir +5cm

  Cia gerai per 3sav ?

 4. mazytis59
  mazytis59 prieš 11 min.

  Kazkoks kosmaras nuo 21val iki 23val ant papulio. Valgo, nerami,muistos raitos, verkia ar neprivalgo ar ka ?

 5. LauraLT
  LauraLT prieš 5 min.

  mazytis59 parašė:
  Cia gerai per 3sav ?

  dvigubai daugiau nei musu leliukas