Kaip auklėti nemušant vaiko?

Dauguma tėvų fizinių bausmių griebiasi tik todėl, kad nežino, kaip kitaip drausminti ir auklėti. Bet būdų tikrai yra! Skaityti visą straipsnį
Komentuoti
 1. 2017.02.02 10:43 (prieš 2 m.)

  Kaip tik skaitau knygą "Kaip užauginti žmogų" . Kolkas nežinau ar jau ji labai superinė knyga, bent jau pati pradžia tai kažkokių pamastymų, nuotrupų kratinys. Ir skaitosi nelabai įdomiai, sunku suprasti apie ką nes iš tuščio į kiaurą parašyta. Skaitysiu toliau, gal kiek keisis stilius, atsiras aiškumas kas norima pasakyti.

 2. tevu-darzelis.lt 8 m. 11 mėn.

  2017.02.02 11:24 (prieš 2 m.)

  Iš savo pusės šios knygos pakomentuoti negalime, nes kol kas jos dar neskaitėme. Bet, naudodamiesi proga, norėtume paraginti pasidalinti savo rekomendacijomis, savo atradimais.

  Taip pat norime paraginti pasidalinti savo pasakojimais, kaip auklėjote/ drausminote/ mokėte vaikus konkrečiose kritinėse situacijose ar siekdami konkrečių ilgalaikių tikslų.

  Patys pastebime, kad forumuose plačiai dalinamasi patarimais kaip vaikus maitinti, migdyti, kokius daiktus pirkti, tačiau mažomis auklėjimo gudrybėmis ar know-how dalijamasi labai retai.

  Tad dar kartą paraginame: dalinkitės savo rekomendacijomis ir savo patirtimi. Sharing is caring

  10
 3. 2017.02.02 13:07 (prieš 2 m.)

  O man kaiptik labai patinka "Kaip užauginti žmogų". Taip, bendros gairės gal ir skamba kiek filosofiškai, bet tokia ir yra autorės mintis - pateikti nuomonę koks turi būti suaugusiojo požiūris į vaiką apskritai. Tačiau po to pateikti ir labai konkretūs pavydžiai kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Ir skaitosi ji puikiai - turiu save dirbtinai stabdyti skaitydama, kad apgalvočiau ką perskaičiau. Jau kelis kartus grįžau prie tos knygos, nes augant vis pasitaiko situacijų į kurias norisi pasižiūrėti iš šalies ir gauti kvalifikuotą patarimą kaip elgtis.

  3
 4. 2017.02.02 13:08 (prieš 2 m.)

  Man labai patiko knyga „Išmintinga meilė”. Skaitosi lengvai, daug realių pavyzdžių.

  3
 5. Austėja 8 m. 5 mėn.

  2017.02.02 15:27 (prieš 2 m.)

  Aš pati skaičiau iš bibliotekos pasiėmusi knygą "Pyktis" ir kitokios auklėjimo "be diržo" literatūros. Lengvai skaitosi yra apie ką pagalvoti, bet išvada tokia reikia pirma patiems tėvams keisti savo elgesį, nusistatymą. Galėtų ne tik liteatūros būti bet ir kursai

 6. 2017.02.02 16:08 (prieš 2 m.)

  Labai gera knyga - Vaikai kile is dangaus kaip tik apie toki auklejima ir rasoma Jos autorius parases zymiaja "Vyrai kile is Marso, moterys is Veneros"

  1
 7. 2017.02.02 17:11 (prieš 2 m.)

  Žiūrėt TV laidą "Super auklė", auksiniai patarimai.

  3
 8. Neegzistuojantis vartotojas
  2017.02.02 19:20 (prieš 2 m.)

  Heldera parašė:
  Žiūrėt TV laidą "Super auklė", auksiniai patarimai.

  Nu nežinau... Kai kuriose knygose tos bausmių kėdutės irgi traktuojamos kaip smurtas. Mums netiko.

  Kai daugiau knygų paskaitai, formuojasi, išsigrynina bendros gairės. Priimtina mintis, kad bausmių išvis neturi būti, tik loginės pasėkmės. Labai patiko čia TD pateikta knyga pdf, kur tėvams parodyta kaip jie išmoks naujos kalbos priklausomai nuo mokytojo elgesio. Priverčia susimąstyti turbūt ir griežtus tėvus.

  1
 9. daktariukė 3 m. 9 mėn.
  programukas 6 m. 5 mėn.

  2017.02.02 19:38 (prieš 2 m.)

  ievi parašė:
  Priimtina mintis, kad bausmių išvis neturi būti, tik loginės pasėkmės. Labai patiko čia TD pateikta knyga pdf, kur tėvams parodyta kaip jie išmoks naujos kalbos pri…

  Aš irgi panašias išvadas pasidarius, kol kas iš visų stilių man patraukliausia yra pozityvi tėvystė. Ir kuo labiau gilinuosi, tuo labiau peršasi mintis, kad ne tai kad reikia nuo savęs pradėti, bet iš principo beveik užtenka vien savimi pasirūpinti ir tinkamą elgesį modeliuoti. Ir likimo ironija, kad su savim susitvarkyti negebėdama tikiuosi puikaus vaiko elgesio. Keista tik, kad tiek nedaug knygų teko sutikti, kur dėmesys akcentuojamas, ką daryti tėvams su savimi, o ne su vaikais.

  4
 10. daktariukė 3 m. 9 mėn.
  programukas 6 m. 5 mėn.

  2017.02.02 19:39 (prieš 2 m.)

  Jushi parašė:
  Labai gera knyga - Vaikai kile is dangaus kaip tik apie toki auklejima ir rasoma Jos autorius parases zymiaja "Vyrai kile is Marso, moterys is Veneros"

  Ne visai apie tokį. J. Gray yra pertraukos metodo šalininkas. O dėl šito metodo naudos galima būtų daug diskutuoti.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras