Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėt buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėt auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. E.Va
  E.Va prieš 1 d.

  Ievlampija parašė:
  Šiandien pirmą kartą sodinau ant puoduko, bet pavėlavau, jau viską buvo atlikęs.

  O kaip pats vaikiuks reagavo? 😊 Savaji, kai sodinu, tai ziuri ir nesuoranta, ko mama is jo nori, o as tik jam "siiiiiiiiiiiii", "kakakakakaaaa" 😁 neimu galva, kad dar nedaro, po krlis kartus per diena pazindinu su pyodiku, kazkada padarys ir daugiau (tiesa, viena karta padare).

 2. Giedra diena
  Giedra diena prieš 1 d.

  Del puoduko reikalu...as kazkaip net nezadu anksciau 1.5metuku pradeti, nes nematau tam tikslo, kol pampersas bus dedamas tol puoduko reikalai bus nerimti, ta prasme kartais pataikysit pasodint ir padarys, o kartais i pampersa...

 3. Coliuke0_0
  Coliuke0_0 prieš 1 d.

  Mummytobe parašė:
  Labutis,
  Keleta klausimu prisikaupe😜

  Per fb nueik i musu balandinukus Aušryt ir failuose ikelta yra ir atsisiusk

 4. Coliuke0_0
  Coliuke0_0 prieš 1 d.

  Giedra diena parašė:
  Del puoduko reikalu...as kazkaip net nezadu anksciau 1.5metuku pradeti, nes nematau tam tikslo, kol pampersas bus dedamas tol puoduko reikalai bus nerimti, ta prasm…

  As taip pat 100 proc pritariu kam cia vargti 🤷‍♀️ nemanau jog tuos vaikus kuriuos anksciau sodina ant puodo greiciau pampersu atsisako.

 5. Ievlampija
  Ievlampija prieš 5 val.

  E.Va parašė:
  O kaip pats vaikiuks reagavo? 😊 Savaji, kai sodinu, tai ziuri ir nesuoranta, ko mama is jo nori, o as tik jam "siiiiiiiiiiiii", "kakakakakaaaa" 😁 neimu galva, kad d…

  Įdomu jam buvo. Pradėjo sukiotis ir puodą apžiūrinėt 😀