Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėt buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėt auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  luza prieš 5 val.

  jurgga parašė:
  Žinokit, šiandien nevaikšto, ryt jau begios, 😁💖vaikai nenuspėjami, manau, kol ateis ruduo, jūsų vaikutis vaikščios, 😊tai manau pirkit normalius batukus ir bus ramu,…

  Na taip, jus teisi 😊

 2. User has not uploaded an avatar
  sonatasonata prieš 56 min.

  saundstorm5 parašė:
  Kokio dydzio bodziukus dedat savo leliam? Mano nesioja 80d, bet rankoves visu per ilgos. O 74d rankoves kaip tik, bet per kuna siaura ir nebeuzsisega. Tai galvoju a…

  Mes nešiojam 80, viskas kaip tik.

 3. User has not uploaded an avatar
  Gintara prieš 13 min.

  Arkauskaitė parašė:
  Musiskis nakti miega, tik pabudineja verkdamas. O diena visada sunkiai miegodavo, o dabar isvis neina uzmigdyt, nesiojant rekia plesosi. Buna visa diena be miego, m…

  Gal čia tas vadinamas miego regresas mažiukam šiuo metu🤔

 4. User has not uploaded an avatar
  Sgsilvija prieš 8 min.

  Sveikos! Kokią žuvį duodate savo vaikams? Taip pat, su kuo Jūsų mažyliams patinka valgyti kiaušinio trynį? Su avokadu maniškiui labai nepatiko. Ačiū. 😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Gintara prieš 5 min.

  Mes nešiojam 80 Lindexo, bet jau irgi ant ribos, 86- H&M'o.
  Lindexo kažkaip ilgiau užtenka. Truputi dydesni jų rūbeliai.