Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėt buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėt auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. Adriana1990
  Adriana1990 prieš 6 val.

  jurgita.la parašė:
  Sveikos mamytės 😊 papasakokit kokį mišinuką naudojat (kas maitina PM) vaikučiui, kuris alergiškas karvės pieno baltymui? 🤔 Nes greičiausiai, mes esame alergiški, ta…

  Mes valgome aptamil HA, nes irgi esame alergiški

 2. Rutaka
  Rutaka prieš 5 val.

  Aero199 parašė:
  Sakykit jei vaikas atsisako mp nors ir kiek besiulyciau bijau kad greitu metu gali dingti pienukas ka tokiu atveju reiketu daryti pereiti prie pm nes kaip ir iki me…

  o kaip su kosem? Normaliai valgo? Siaip gali or pm neimti... buna yas laikas apie 10men kai jie pradeda streikuoti, tai reik tik islaukti ir siuluti kruti toliau 🤞

 3. jurgita.la
  jurgita.la prieš 4 val.

  Adriana1990 parašė:
  Mes valgome aptamil HA, nes irgi esame alergiški

  Ar naudojant šį mišinuką, alergijos nebeturite? T. Y neberia daugiau? 🤔😏

 4. Aero199
  Aero199 prieš 3 val.

  Rutaka parašė:
  o kaip su kosem? Normaliai valgo? Siaip gali or pm neimti... buna yas laikas apie 10men kai jie pradeda streikuoti, tai reik tik islaukti ir siuluti kruti toliau 🤞…

  Valgom 3 kartus dienoj bet kartais daugiau kartais maziau suvalgo per diena suvalgo tik 400g koses

 5. Rutaka
  Rutaka prieš 2 val.

  Aero199 parašė:
  Valgom 3 kartus dienoj bet kartais daugiau kartais maziau suvalgo per diena suvalgo tik 400g koses

  Nu teoriskai mp neturetu atsisakyti del per didelio maisto kiekio. Gal dantukai dygsta ir skauda valgyti?

13,00 €