Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėte buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėte auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2023 m. liepos mėnesio vaikučiai 🐰

 1. mexica
  mexica prieš 14 val.

  Mes einam į Bambino spa nuo 3 menesių. Plukdo kineziterpeutės

 2. User has not uploaded an avatar
  Amajaa prieš 13 val.

  mexica parašė:
  Mes einam į Bambino spa nuo 3 menesių. Plukdo kineziterpeutės

  O iki kiek metų ten plukdo, mums prasta vieta, bet vistiek įdomu🙂nes mes baby spa lankome, tai tik iki metų. Aišku ten baseinas per mažas, kineziterapeutė nelipa kartu.

 3. User has not uploaded an avatar
  Karima_7 prieš 12 val.

  Amajaa parašė:
  O iki kiek metų ten plukdo, mums prasta vieta, bet vistiek įdomu🙂nes mes baby spa lankome, tai tik iki metų. Aišku ten baseinas per mažas, kineziterapeutė nelipa ka…

  irgi iki 12 men tik

 4. User has not uploaded an avatar
  Amajaa prieš 11 val.

  Karima_7 parašė:
  irgi iki 12 men tik

  Supratau, maniau ilgiau, nes ten toks didelis baseinas.

 5. Spurgyte159
  Spurgyte159 prieš 7 val.

  Tarantino parašė:
  Lankem nuo 2 men. Dabar jau sunkiai su trenere buna, reiktu man paciai lipti kartu, bet dviese nepersirengsim paskui po grupiniu. Enam su seima i didini baseina mie…

  Tai tiesiog plugdot su savimi? Į džekuzius spėju neinat? Aš nlb įsivaizduoju va į bendrą nuėjus ką daryt🤷‍♀️ kai dae nebandžius tai biški baisu 😀