Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėte buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėte auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2022 m. Gruodinukai!❄️

 1. Chipita
  Chipita prieš 1 d.

  Frappe parašė:
  Sveikos mamytės, kiek kartų per dieną jūsų vaikeliai geria mp ar pm? Taip pat ar valgo gabaliukais? T.y. Patys? Maniškis rankytėmis visai nevalgo, tik žaidžia su ma…

  Mp valgo daug kartų tiek dieną, tiek naktį, maistą rupiai sumalu, na košių, smulkių makaronų ne, valgo ir taip Duodu iš nemaltų duonos, batono, lavašo, baronkų, trapučių, kukurūzų, juostelėm pjaustytų morkų, agurkų, paprikos, skiltelėm obuolį, pomidorą, bananą iš viso Bet čia tik užkandukai, daugiau nužaidžia, nei suvalgo. Pagrinde maitinu tuom, ką sutrinu

 2. Chipita
  Chipita prieš 1 d.

  Edita.R parašė:
  Klausimas tons, kurios jau skrido su kudikiu. Antradieni skrydis, siandien vaikui prasidejo sloga, bega tik speju valyti, vandeninga, akys asaroja, kakasi du virsut…

  O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

 3. Chipita
  Chipita prieš 1 d.

  Chipita parašė:
  O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

 4. User has not uploaded an avatar
  igu2015 prieš 15 val.

  Chipita parašė:
  O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

  Ji gali labai komplikuotis dėl slėgių pasikeitimų kylant / leidžiantis.

 5. Edita.R
  Edita.R prieš 13 val.

  Chipita parašė:

  Didelis slegis, sloga gali baigtis ausies uzdegimu...
  Siandien buvom pas gydytoja, pasake virusas, pasiule susilaikyti nuo keliones. Per beveik 10 men nei karto nesirgo, a dabar se tau.
  Sunku dabar apsispresti ka daryti, vyresni vaikai labai laukia keliones, vyras siulo mociutems palikti, bet net dienai nesu palikusi nei karto, o via visa savaite...