Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėte buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėte auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2022 m. Gegužiukai

 1. magosa
  magosa prieš 11 val.

  [email protected] parašė:
  Niekada nevirinau, duodu iš krano (gręžinys pas mus). Klausiau gydytoją, kai buvo lygiai 6 mėnesiai, sakė duot tą vandenį, kurį patys geriam (nevirint bei iškart du…

  O esat ji istyrusi?

 2. Dolen
  Dolen prieš 10 val.

  [email protected] parašė:
  Niekada nevirinau, duodu iš krano (gręžinys pas mus). Klausiau gydytoją, kai buvo lygiai 6 mėnesiai, sakė duot tą vandenį, kurį patys geriam (nevirint bei iškart du…

  Mes ir gi duodam gerti iš krano vandenį. Pas mus taip pat nuosavas gręžinys.
  Esam tyrę savo vandenį, net kelis kartus.
  Manau nereikia bijoti vandens iš krano, net jei ir mieste gyveni.

 3. User has not uploaded an avatar
  werner prieš 9 val.

  Ir pas mus nuosavas grezinys, vandens tyrimai daryti ir atitinkamai filtrai pastatyti. Tai duodu tiesiai is krano.
  Bet pvz jei bunam sveciuose tai duodu taip pat vandeni is krano jei savo neturim

 4. User has not uploaded an avatar
  Laiminga34 prieš 9 val.

  As tik virinta duodu, musu is krano vanduo baisus, patys jo negeriam, perkame is parduotuves🙂

 5. Inmap prieš 6 val.

  laurushis parašė:
  O mums nežinau ar baigės regresas arba suveikė eterinių aliejų mišinys iš aromama "saldžių sapnų" tepu padukus prieš miegą. Jau 5 naktis kaip neblogai miega, kelias…

  Aš truputį į vonią įlašinu. Man patinka malonus kvapas, migdolų aliejus gal kažkiek pamaitina odą, o to eterinio aliejaus ten keli lašai visam buteliuke. Vyresnėlei dažnai naudoju voniai, o dabar kartais ir mažiukei įlašinu kokį lašelį.