Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėt buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėt auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. vijukas
  vijukas prieš 14 val.

  Vasario16 parašė:
  O nebandė vaikas pradžioj nulipinėt nuo puoduko? Mes pasodinam, vaikas max. minutę išsėdi su šypsena ir traukia savais keliais

  Oj visko būna. Būna nesileidžia sodinama.
  Natūralu. Bet pradžia yra.
  Būna visą dieną nepataikau, būna, kad pataikau.

 2. mazas23
  mazas23 prieš 11 val.

  Ar kurios mažylis turi atopinį dermatitą, darėte tyrimus?

 3. E-Eel
  E-Eel prieš 10 val.

  mazas23 parašė:
  Ar kurios mažylis turi atopinį dermatitą, darėte tyrimus?

  Kitą savaitę eisim pas alergologą į pirmą konsultaciją. Tai labai lauksiu tyrimų.

 4. User has not uploaded an avatar
  D.M.K.M. prieš 8 val.

  E-Eel parašė:
  Kažkas čia rašė, kad jau pratina prie naktipuodžio. Ar yra kažkokių patarimų kaip greičiau įpratinti?

  Skaičiau jeigu, kad jeigu toki maža pratinant reikia kažka sakyti tarkim, kai daro ant puoduko sysiu sakyti sssss.. Aš lauksiu kol pats atsisės taip aš jo pasodinto nenulaikau kelias bėga nuo to puoduko tai kai pats supratima turės ką reikia atsisėdęs padaryt tada ir pradėsiu mokinti nėra kur skubėt. Dukra 1.5 gal buvo kai pasodinau pora kartų ir iškart išmoko niekada nebuvo nuo tos dienos avarijų.

 5. mazas23
  mazas23 prieš 8 val.

  E-Eel parašė:
  Kitą savaitę eisim pas alergologą į pirmą konsultaciją. Tai labai lauksiu tyrimų.

  Kas vaikučiui darosi, kokie simptomai:(?