Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėte buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėte auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2023 m. Spalio mažyliai 🍼💚

 1. User has not uploaded an avatar
  MiegaIiuke prieš 1 d.

  Mums lenda 7dantis 3 apacio, 3virsui ir virsuj lenda.Su raida atitinkam 10men...baseinas jau tapo nelabai idomus tad einam dar i roplius

 2. gabytenevins
  gabytenevins prieš 1 d.

  Shiurkshtuke parašė:
  O, geros naujienos!
  Mano merginai su raida sunkokai, niekaip nepavyksta rankų užkačialinti. Atrodo, ka…

  Man tai stresas, aš turiu valdytis nuolat netraukt jai iš burnos visko 🥲 su košėm būdavo paprasta, bet šita mergina nuo pat pradžių parodė, kad su ja paprasta nebus 🤣👍

 3. Aija
  Aija prieš 1 d.

  VitalijaZuk parašė:
  Mes turim 4 apačioj ir 1 viršuj, bet ne centrinį, o kandį 😊

  Man va panašu, kad Nėjai irgi greičiau kandis išlįs nei centrinis🤔

 4. Aija
  Aija prieš 1 d.

  gabytenevins parašė:
  Ir buvom vakar mankštoj, tai pagaliau pasivijo pupulė fizinę raidą, viską daro, ką ir turėtų daryti pagal amžių, parodė ką daryti, kad ropojimą pataisyti, nes vieną…

  Super, sakėm, kad ateis laikas viskam🥰

 5. User has not uploaded an avatar
  Musė369 prieš 20 val.

  MiegaIiuke parašė:
  Mums lenda 7dantis 3 apacio, 3virsui ir virsuj lenda.Su raida atitinkam 10men...baseinas jau tapo nelabai idomus tad einam dar i roplius

  Pas mus taip pat, 2 apačioj išlindo 5 mėn. O ryt jau 9 mėn ir dar tik trečias kalasi apačioj.