Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėt buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėt auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2018 m. Liepos stebuklai

 1. la mour prieš 13 val.

  Mano vaikas šiandien pirmą kartą krito skaudžiai, antakį vos neprasikirto, guzeli turi, kaip reikia nu saugot nežinau. Pirma karta per 9men verkė dan ilgai. Jis nėra iš verkianciu vaikų, tai buvo keista girdėti kaip verkia gailiai. Ropoja, stojas, kaip pasiutes. Gerai buvo kol gulėjo 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Liolik123 prieš 12 val.

  la mour parašė:
  Mano vaikas šiandien pirmą kartą krito skaudžiai, antakį vos neprasikirto, guzeli turi, kaip reikia nu saugot nežinau. Pirma karta per 9men verkė dan ilgai. Jis nėr…

  Pamažu išmoks saugotis pats 😁. Žino dabar, kad gali užsigaut, pirmieji bum maniškiui irgi buvo dažni. Bet išmoko pamažu elgtis atsargiau, dabar gražiai pritupia pasilaikydamas, nepaleidžia rankų šiaip sau. Aišku, išmoks pats taisyklė negalioja pavojingom vietom - aštriems kampams, laiptams.

 3. User has not uploaded an avatar
  OlgALooK prieš 12 val.

  Liolik123 parašė:
  Pamažu išmoks saugotis pats 😁. Žino dabar, kad gali užsigaut, pirmieji bum maniškiui irgi buvo dažni. Bet išmoko pamažu elgtis atsargiau, dabar gražiai pritupia pas…

  Tikrai taip, yra tam tikros vietos, kur bum kad ir bus skausmingas, bet be pasekmiu. O astrus kampai, laiptai - vaikas gali taip griut, kad neduok D liks visam gyvenimui suluosintas. As turiu randa ant kaktos per pati viduri, cia vadinasi ismokau begiot ir tiesiu taikymu i palange. Saugokim savo vaikucius

 4. enrikat
  enrikat prieš 8 val.

  Gabyte. parašė:
  Taigi va saugiau, bet mano mažei kol neatsukom veidu į prieki, kelionės buvo tragedija visa kelionę tikraja to žodžio prasme prarėkdavo, 😥o kai atsukom tai bent jau…

  Man keliones taip pat tragiskos visus 9 men. Jau isigyjau kedute veidu i prieki,viliuos kad bua geriau,tik kad sveria pana mano tik 8.200,tai nezinau kada persest reikes😫

 5. laimes_kukuliukas
  laimes_kukuliukas prieš 6 val.

  Na, nežinau kaip Jūs savo mažulius apsaugojat nuo saulės - maniškis jau įdegęs (daug lauke būnam, būna kad ir +-8 val. prabūnam)... Nusipirkau MARGARITOS kremą nuo saulės, irgi su SPF50. Pirkau vaistinėj, bet manau kad turėtų ir tinklinėse parduotuvėse būti. Visai patenkinta produktu - tepu žandus ir nosiuką