Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėt buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėt auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2019 m. Liepinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Monika07 prieš 16 val.

  LijaL parašė:
  Man atrodo normali peda

  Ačiū! Kažkaip žinot del visko nerimaujama...

 2. User has not uploaded an avatar
  opalas prieš 16 val.

  IngaKns parašė:
  Aišku, ačiū už informaciją 😉 👍

  Dekui 😉 daug ko netoleruoja panele, tai reikia sudeti skaityti lb. Pameginsim su ryziais, jei ras musu maximoj

 3. sim-ali
  sim-ali prieš 15 val.

  Sveikos, 9men turetume eiti pas gyd, bet cia del to viruso neisim aisku, bet vat vakar po maudyniu pasverem maziu tai 300g nukrito svoris..mes nei sliauzuam,nei ropojam, kad jis kaip sakant issiduoda, kazkaip ir lyg maziau valgo kosiu. Nakti uz tai mp daug nori.. Kazi ar cia normalu, kazkaip sunerimau..

 4. IngaKns
  IngaKns prieš 13 val.

  sim-ali parašė:
  Sveikos, 9men turetume eiti pas gyd, bet cia del to viruso neisim aisku, bet vat vakar po maudyniu pasverem maziu tai 300g nukrito svoris..mes nei sliauzuam,nei rop…

  Tai pabandykit paskambinti telefonu pasikonsultuoti su gydytoja 😊

 5. Lady1
  Lady1 prieš 12 val.

  IngaKns parašė:
  Dar nupirko kažkokių tokių.. 🤔 😀 Tai šiandien ryte davėm, tai nekramtė, nekando, o čiunkė. 😊

  Aš tuos Bebiki daviau, tai skaniai valgydavo. Dar esu davusi Hipp kukurūzų ir ryžių paplotėlių