Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėt buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėt auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. renata renata
  renata renata prieš 9 val.

  Bruknė parašė:
  Sveikos, mamytės 😉
  Dar iki šiol maitinau pati, bet jau mažoji atsisako MP, tad iškilo klausimas - kie…

  Dienos metu maniske ir atsisako tai gauna koses varskytes vaisiu, bet vakare ir ryte geria mp.

 2. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 9 val.

  basteee parašė:
  Sveika, esu skraidžius nemažai, tačiau su vaiku dar neteko, todėl žinau ne viską, bet papasakosiu kiek žinau:

  Labai ačiū, pasiskambinau į avialinijas tai taip, vaikelis sėdi vienam iš tėvelių ant kelių, ji neišsėdės, bes kaip beždžioniukas visur kariasi ir viską tampo, daužo kaip per būgną, tai būsiu mėlyna ir nupešiotais plaukais 😂😂😂
  Galime pirkti atskirą vietą damokėję pinigėlius kaip pilną kainą, bet.... vyras be galo bijo skristi o tokiu atveju gausis keturios vietos ir būsim išskirti 😂😂😂 na teks kažką sumąstyti kaip ją išlaikyti, gal nešioklėj kokioj
  Dėkoju

 3. Naktis prieš 8 val.

  Zivile34 parašė:
  Labai ačiū, pasiskambinau į avialinijas tai taip, vaikelis sėdi vienam iš tėvelių ant kelių, ji neišsėdės, bes kaip beždžioniukas visur kariasi ir viską tampo, dauž…

  Tai juk tik pakilime ir nusileidime būtinai turite prisegti, reks ar ne, bet lieps prisisegti prie savęs. O paskui jau kai išjungia diržus tai galit nešioti, ir pan. Mes skridome su raynier. Ausyciu neskaudėjo, nors nei gėrė, nei valgė tuo metu. Čia jau trbt laimės dalykas. Man pvz skauda ausį viena leidžiantis, o vyrui ne

 4. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 7 val.

  Ačiū

 5. ingullle prieš 6 val.

  Soneita parašė:
  Sveikos mamytes sako,kad dantukai auga poromis, bet pas mus jau geras menuo,kai isdyges tik vienas apatinis dantukas ar verta sunerimt? gal kam i…

  Sveiki, mums taip buvo. Virsuje issikale savaites skirtumu, o apacioje trys is karto o ketvirtas daugiau nei po menesio laiko🙂