Kūdikiui 9 mėnesiai ir 3 savaitės

Vis protingesnį vaiką reikia ne tik prižiūrėti, mokyti ir linksminti žaidimais, bet ir po truputį pradėti auklėti. Pavyzdžiui, neleisti imti draudžiamų daiktų, pasidžiaugti ir padėkoti, kuomet vaikas pasidalina žaisliuku.

Kūdikis suvokia balso toną

Kūdikiai iki 7 mėnesių jau turėtų atpažinti savo vardą ir į jį reaguoti, o 8-9 mėnesių amžiaus kūdikiai jau ima suprasti ir daugiau paprastų žodžių. Dažniausiai kūdikiai suvokia „taip“, „ne“, „mama“, „tėtė“, žino brolių ir sesių, naminių gyvūnų vardus.

Vis tik, mažų vaikų suvokiamas žodynas yra labai ribotas, todėl didelę informacijos dalį jie gauna, įsiklausydami į tėvų balso toną.

Kalbinkite vaiką švelniai, linksmai, o norėdami paauklėti ar matydami, kad kūdikis elgiasi pavojingai (griebia peilius ir pan.) su juo kalbėkite tvirtu, griežtesniu balsu. Žinoma, jokiu būdu nerėkite, nes tai vaikui kelia didelį stresą.

Kūdikis supranta skirtumus ir moka „rūšiuoti“

Kūdikis yra vis protingesnis, tad jis geba vis geriau pastebėti įvairių daiktų, gyvūnų, žmonių skirtumus ir panašumus. Tokio amžiaus kūdikiai geba „rūšiuoti“ savo aplinką pagal logiškas kategorijas.

Atlikto tyrimo metu 9 mėnesių kūdikiams buvo rodomos kortelės su įvairiais kačių piešinėliais. Vaikai jomis domėjosi panašų laiko tarpą. Parodžius piešinėlį su šunimi vaikai suglumo ir pradėjo jį tyrinėti atidžiau, suprasdami, kad šuo - ne katė, jis yra kitoks.

Vaiko dėmesingumą ir gebėjimą „rūšiuoti“ lavinkite įvairiais žaidimais. Galite atkurti aukščiau aprašytą eksperimentą ir rodyti kūdikiui įvairias korteles, kurių viena ar pora netinka pagal kategoriją. Taip pat galite kūdikiui pasiūlyti du kibirėlius ir kaladėles bei kamuoliukus. Parodykite jam, kad į vieną reikia dėti kaladėles, o į kitą - kamuoliukus ir stebėkite, ar kūdikis jau supras objektų skirtumą ir gebės juos išrūšiuoti.

Nenusiminkite, jeigu kūdikis dar neperprato objektų kategorijų - juk visų raida skirtinga. Tiesiog pabandykite tuos pačius žaidimus atkartoti po poros savaičių ar mėnesio.

Aplinkinių komentarai apie vaiko auklėjimą

Vis judresnį ir protingesnį kūdikį reikia ne tik prižiūrėti, bet ir pradėti auklėti. Palengva ims aiškėti ir jūsų auklėjimo stilius – atėjo metas, kai tenka drausti kūdikiui elgtis vienaip, skatinti elgtis kitaip. O skirtingose šeimose neretai leidžiami ir draudžiami skirtingi dalykai.

Su vaiku bendraujantiems aplinkiniams iš anksto paaiškinkite, kokių taisyklių laikotės, kas leidžiama ir draudžiama.

Tikėtina, kad iš aplinkinių sulauksite komentarų dėl jūsų auklėjimo stiliaus, patarimų, kaip reikėtų elgtis ir pan. Tai gali erzinti, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas, tiesiog išklausykite pašnekovą, patikinkite, kad jį supratote, tačiau sprendimą dėl vaiko auklėjimo priimsite savo šeimos rate.

Faktas

Jeigu jūs būtumėte buvę tėvai 1800 metais, tikriausiai būtumėte auginę visą tuntą – net septynetą – vaikų.

2021 m. Rugpjūtinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  tukiomamuks prieš 12 val.

  Mamos, kurios gyvenate bute arba nebutinai. Pas mus nera laiptu, nera kur skatinimui palaipioti, pastoviniuoti. Ar kazkaip esat pasidariusios su baldais ar turite isigyje laiptukus veiklos kudikiams?

 2. User has not uploaded an avatar
  Boružė.lė prieš 11 val.

  tukiomamuks parašė:
  Mamos, kurios gyvenate bute arba nebutinai. Pas mus nera laiptu, nera kur skatinimui palaipioti, pastoviniuoti. Ar kazkaip esat pasidariusios su baldais ar turite i…

  O reikia mokyti lipti? 🙈 Lipa ant manęs, nuo manęs ant lovos. Laipioja per žaislus, pagalves, lovoj per mane ir vyrą, ir visokias kitokias kliūtis. Stovi tai bet kur atsirėmus, kad ir į sieną. Tai reikia ir laiptais papildomai mokyt lipti?

 3. User has not uploaded an avatar
  Incognito1 prieš 5 val.

  Sveikos.
  Mums 9 mėn. ir iki šiol valgome tik MP, tačiau norime pereiti prie PM. Buteliukų ir gertuvių griežtai atsisako. Su maistuku geria vandenuką tik iš puodelio, naudojame 360 arba paprastą. Gal turite pasiūlymų, kaip vaikui pasiūlyti PM?

 4. User has not uploaded an avatar
  bombo prieš 5 val.

  Incognito1 parašė:
  Sveikos.
  Mums 9 mėn. ir iki šiol valgome tik MP, tačiau norime pereiti prie PM. Buteliukų i…

  Mes irgi mp
  Geriam tik. Is pradziu bandziau visaip pm
  Bet niekaip
  Ir galvoju nu ir ka? Jau tiek ismaitinau kiek cia beliko maks iki metu ir tikrai viskas jau bus

 5. User has not uploaded an avatar
  Incognito1 prieš 4 val.

  bombo parašė:
  Mes irgi mp
  Geriam tik. Is pradziu bandziau visaip pm

  Mano dukrytė nevalgiukė, todėl nemanau, kad suėjus metams galėsiu taip lengvai nebeduoti nei MP, nei PM. Nuo metukų turėsiu grįžti į darbą, todėl jeigu net norėčiau nusitraukti pienuką, nežinau kaip įsiūlyti vaikui.