8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Jūsų aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėkite, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2021 spalio mažiukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 6 val.

  VAsta parašė:
  Maitinat pieno mišiniu?na aš bandyčiau pakoreguot miegus,geriau vakare truputį pratemti laiką,negu keltis 5-6ryto,tada vėliau nueitų miegoti vėliau ir keltūsi gal……

  Misiniuku, taip maitinu. N sykiu bandytas tas metodas. Nes jr pati noreciau, kad ji veliau keltus, bet va ar 10h eitu ar 11h vakaro eitu. 5h 6h kaip laikrodukas. 🤷‍♀️🤦‍♀️ Matyt jai tas laikas patogiausias.

 2. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 5 val.

  RyzaVovere parašė:
  Oi lygiai taip pat beveik, nors koks menesiukas pradejo siek tiek veliau keltis apie 6-7val,kai broli keliu i mokykla tai jau nebemiega😊

  Tai va. Ta pati situacija. O nenoriu jos kankinti. Ji jau priprato eit miegoti 20h- 21h ir keltis anksti tegul taip tada ir lieka. 🤷‍♀️ Jau kaip ir pripratau. Tik tas migdimas... Man jau paranoja. 😂

 3. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 5 val.

  Kazkuri mamyte minejo kazka apie dantuku digyma. O kuriai buvo, kad vaikiukui temperaturos nera, bet pati verdanti tiesiog. Mums irgi dantys dygsta. Irzli, pikta buna, bet dar tik pradzia matyt nes viena diena geriau kita diena blogiau. Bet va tas karstis mazyles. Nes pagal tai ir sprendziu, kad jai dantukai. Nes ji pradeda verkti, trin ausis, ir ji karsta buna, o matuoju temperatura tai ten 36,7 🤷‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  VAsta prieš 4 val.

  Mildutea parašė:
  Mums grynai viskas taip pat kaip aprasete 🙂 šiek tiek ramiau kai žinai kad čia dar vienas normalus ritmo pasikeitimas augimo etape 🐣

  Na maniškė jau stojasi ant kiekvienū kampo tik deja dar ir nyvirsta,lyg moka jau pritupt ir atsisėst bet žiuriu kuo toliau tuo visai tik skubinasi atsistoja prie sekcijos ir viena ranka laikosi kita jau siekia žaislą ir visko būna,dabar jau išmokus apeit aplink kampą ar miegamojo lovą,šliaužimą pamuršus jau seniai ji,ropoja man lyg nuo 6mėn,bet mums 7mėn 3sav

 5. User has not uploaded an avatar
  gigi prieš 3 val.

  VAsta parašė:
  Na maniškė jau stojasi ant kiekvienū kampo tik deja dar ir nyvirsta,lyg moka jau pritupt ir atsisėst bet žiuriu kuo toliau tuo visai tik skubinasi atsistoja prie se…

  Mūsų dar pati neatsisėda, neropoja, bet už lvoos krašto isikabinus atsistoja 😅 tai net nežinau, ar gerai leisti taip...