8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Jūsų aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėkite, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2022 m. Vasarinukai 🥰

 1. bonuse
  bonuse prieš 3 val.

  Spyglys24 parašė:
  Kokie pas jus tarpai tarp košių valgymo?

  Pusryciai- 9.30
  Pietus- 13.00
  Uzkandukas- 16.00
  Vakariene- 19.00

  Kiek vandens isgeria jusu maziukai per diena?

 2. bonuse
  bonuse prieš 3 val.

  Zuli parašė:
  mamos ka veikiat per dienas su vaikais?
  oras slykstus i lauka neina iseiti, kilimelis su zaislais panasu, kad atsibodo. Ja…

  Nelabai daug ka ir galima nuveikt 😊 ryte nuvedam broli i mokykla, pavalgom, pazaidziam ir tada vedam suni i lauka. Po miego pavalgo, tada pazaidzia (daugiausia ropineja, robota siurbli persekioja😃). Tada eina vel pamiegoti. Po miego vel zaidzia, suvalgo koki uzkandi, pasidziaugia broliu grizusiu is mokyklos. Na ir pries vakariene arba uzsiima su zaislais arba eina dar karteli pasnausti 😊

 3. bonuse
  bonuse prieš 3 val.

  Naujokele3 parašė:
  Sveikos, ar yra vaikučiu, kuriems kaip manajam irgi žiauriai nepatinka važiuot mašina 🥺 Įdedam į kedute, pradedam važiuot, 5min ramiai, o toliau košmaras.. Verkimas…

  Gal karsta buna toj kedutej? Mes kai kazkur vaziuojam tai nerengiu daug, nes susunta ji toj kedej ir pradeda rekti.
  Gal veidrodrodukas koks atkreiptu demesi? Na apie zaislus nekalbu, nes kartais nera prasmes 😀 saviskei dar kartais duodu kramtomosios gumos dezute, tai sedi barskina
  gale 😊

 4. Chinchinke
  Chinchinke prieš 2 val.

  Gal galetumet su foto ar nuorodom, kur perkat, ikelti aliejus, kuriuos naudojat i koses maziukams?

  Mes kol kas tik ant vandens koses ragaujam, nes skrandukas jautrus. O ir svorio uztenka. Bet sveiki riebalai reikalingi, manau, vis tiek... norisi kazkuo papildyt kosytes.

 5. Butterfly66 prieš 1 val.

  Merginos, nerandu facebooke vasarinukų 2022 grupės

Dovanoju!
1,00 €