8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2020 m. Rugsėjinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  indrute93 prieš 1 d.

  Sveikos mamytės! Kur darėtės fotosesijas su mažyliais, gal turit rekomenduoti kokią fotografę/fotostudiją Kaune Ačiū

 2. User has not uploaded an avatar
  selena5 prieš 14 val.

  Juka88 parašė:
  Mamos! Ar buvo jusu vaikuciams temperatura dygstant dantukams? Kiek dienu laikesi? Maniskiui 3 diena temperatura, gana didele, buvo iki 38.6. Kas 6 val. idedu zvaku…

  Buvo mums. Ir čia jums dar neaukšta. Mums kilo iki 39. Išdygo du dantys ir iš paskos dar du. Manau kad susidejo viskas. Man ir buvo baisu, tai pačią pirmą dieną važiavau pas gydytoją, patvirtino kad dantys.. Nes daugiau nieko nerado 😨 sėkmės ir kantrybės 😔 pamiršau paminėti kad 3diena į vakarą jau taip ir nebekilo mums temp. Kaip jums pasibaigė? Išlindo dantukai ar čia kažkas kitas?

 3. saulemuske
  saulemuske prieš 3 val.

  indrute93 parašė:
  Sveikos mamytės! Kur darėtės fotosesijas su mažyliais, gal turit rekomenduoti kokią fotografę/fotostudiją Kaune Ačiū

  Saulės Pieva fotografijos 👍
  https://www.facebook.com/Saules.Pieva.Newborn.Photography/

 4. User has not uploaded an avatar
  Juka88 prieš 2 val.

  selena5 parašė:
  Buvo mums. Ir čia jums dar neaukšta. Mums kilo iki 39. Išdygo du dantys ir iš paskos dar du. Manau kad susidejo viskas. Man ir buvo baisu, tai pačią pirmą dieną važ…

  Sveiki. Pas mus taip pat tik 3 dienas buvo temperatura. Pries tai vaikas pora dienu lb blogai miegojo. Naktim verke. Dabar viskas tvarkoj. Atpazistu savo vaika. Ir taip cia buvo musu dantukas. Ir atrodo salia kalasi dar 2.

 5. Sofija 2
  Sofija 2 prieš 41 min.

  Pasidalinkit savo istorijom kaip vaikui pirmieji dantukai išlindo. Nes mums dabar nežinau kas ? Nuo vakar nevalgo noriai nieko, nei vaisių nei košytės, naktį pakilo temperatūra iki 37,6. Prastai miegojo visą nakti atsikelia truputi mišinio suvalgo ir miegam toliau. Dabar vėl tiesiojoje žarnoje matavau rodo 38. Ar čia dantukai ar peršalimas 🙈