8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2019 m. lapkritinukai

 1. gabytenevins
  gabytenevins prieš 3 val.

  Felia parašė:
  Labutis! Dantų valymas: dantukus valau du kartus, ryte viskas aišku po pusryčių 🤣 o vakare išvalom, o po to vėl būna su mp užmiega ir naktį keliasi dar pavalgyt būn…

  Svarbu vakare išvalyti po vakarienės (jei jau valgote kietą maistą vakare), o jei tik mp, tai išvalote prieš einant miegoti ir nesvarbu, kad dar valgo ar migdosi su papuliu, Jūs formuojat įprotį valytis ryte ir vakare☺️

 2. vaikaite
  vaikaite prieš 3 val.

  Vaikas vakar kakojo gal 8 kartus. Sakyciau viduriuoja, bet buvo ir pietus nelabai suvirskinti. Siandien jau 3 kartus kakojo.. Kaip jus darytumet- pietu neduot isvis, ar koki obuoli pagarinti? Gal su moliugu palaisvinau per daug, nes viena diena buvo nekakojes, o dabar kad pradejo uzvakar..

 3. Ahau
  Ahau prieš 2 val.

  Sveikos. Jūs dantis valot su pasta ar tik su antpirščiu? Ar kokiais kitais būdais? Pasidalinkit pls

 4. Marima
  Marima prieš 54 min.

  Ahau parašė:
  Sveikos. Jūs dantis valot su pasta ar tik su antpirščiu? Ar kokiais kitais būdais? Pasidalinkit pls

  Serelius suvilgydavai su dantų pasta be fluoro, bet vaikas pradėjo kažkaip lyg truputi atpulyneti vandenuku, lrenksti lyg rūgštis kiltų, tai pabandžiau tik su vandeniu suvilgyti šepetėlį ir praėjo visi atpilimai ir krenkstimai. Valau su vieno danties dantų šepetėliu

 5. @gnetuk prieš 19 min.

  vaikaite parašė:
  Vaikas vakar kakojo gal 8 kartus. Sakyciau viduriuoja, bet buvo ir pietus nelabai suvirskinti. Siandien jau 3 kartus kakojo.. Kaip jus darytumet- pietu neduot isvis…

  Aš tai duočiau ryžių ar banana, kad truputį pakietint.