8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2019 m. Kovinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  liepa1 prieš 2 val.

  Ciupakabr parašė:
  Mes neissimiegojimo problema ir vietos trukuma miegot visiems trims, išsprendėme pristume vaiko lovele prie mūsų. Vyras pritvirtino, kad nejudėtų ir dabar išsimiegu…

  Prieš tai turėjom lopšiuka Chicco next to me,jis pilnai primontuotas prie mūsu lovos buvo,bet absoliučiai jame nemiegodavo Dabar pakeitėm lovytę į besisupančia tai bent kiek joje pabūna Nu bet tas naktį kėlimasis kas 40 min. Pradedu prisigalvoti visokiu priežasčiu tokio neramaus jo naktinėjimo

 2. Ciupakabr
  Ciupakabr prieš 1 val.

  Jolanta_ort parašė:
  Suprantu, kad lovytės šonas nuimtas. O kaip apsaugoti, kad pabudęs dieną vaikas neiššliaužtų per jūsų lovą prie krašto ir nenukristų?

  Kol kas saviškį randu ten kur palikau, tai dar negalvojau apie apsaugas. Pas mus susidėliojo lovos taip, kad labai ilgai turėčiau nereaguoti i tai, kad vaikas pabudęs. Visada palieku racija įjungta, tai tik sukrebzdejus vaikui, iškart išgirstu.

 3. User has not uploaded an avatar
  nike7 prieš 1 val.

  Nepasimetusi parašė:
  Ziauriai juokingai skamba malem virem, virem malem

  Sudetys,kaip sudetys,bet as hipp kosemis pasislykstejau,nupirkau,pradejau daryt kosyte,o ten kirmunai plaukioja,praejo noras,daugiau nebe perku,ir taip ne pirma pakuote . Tai oerku grynas kruopas,dribsnius,verdu darzoviu koses. Labiausiai patinka mazyliui mp ir bulviu,morku ir su mesyte blenderiuota kosyte. Mes niegam ant nugarytes,pasisukus ant vieno,kito soniuko. Nera miegojas ant pilvuko.

 4. Aguona_
  Aguona_ prieš 1 val.

  nike7 parašė:
  Sudetys,kaip sudetys,bet as hipp kosemis pasislykstejau,nupirkau,pradejau daryt kosyte,o ten kirmunai plaukioja,praejo noras,daugiau nebe perku,ir taip ne pirma pak…

  Tikiuosi nepatingėjot su foto pasidalinti tiek parduotuve tiek gamintoju kad žinotų kokia situacija. Nes manau čia reikalas yra sąlygų, pakuotės pažeistos, sunkiai sufasuotame tik pradarytame kirmelių galėtų būti 😶

 5. neringoselis
  neringoselis prieš 1 val.

  Aguona_ parašė:
  Tikiuosi nepatingėjot su foto pasidalinti tiek parduotuve tiek gamintoju kad žinotų kokia situacija. Nes manau čia reikalas yra sąlygų, pakuotės pažeistos, sunki…

  As megau tokia avizine kose su riesutais, bet karta nusipirkau ir pamaciau kirmeliu (aisku nuo riesutu), tai dabar net nusipurtau pamacius ta kose. Suprantu, kad kitose gali ir nebut. Bet kirminai man pats baisiausias dalykas, nieko nera man slyksciau
  O siaip as ir grikiu nebeperku . Jau keli metai atsivezam grikiu ir visus ismetu, plius ir kitas kruopas uzkrecia tokiais vabaliukais. Pirkau ir skirtingu gamintoju ir juk kas metus pirkdavau, tai prekes parduotuvej tikrai pasikeitusios, bet vis tiek tie vabaliukai budavo. Tai nepirkau siais metais grikiu
  Su kruopom daznai ,,gerio'' galima namo parsinest