8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Jūsų aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėkite, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2023 m. rugsėjinukai 🌾

 1. sauluzytee
  sauluzytee prieš 6 d.

  Sandra23 parašė:
  Sveikos. Mum beveik 7 menesiai ir dar nera dantuku bet atrodo kad jie intensyviai jau antra savaite lenda dienos ir naktys itemptos bet kaip mera taip nera, suprast…

  Kramtukai, ypac geliniai saldyti, avyte tokia faina yra, tai kelias turim, ji greit susyla, tai pakaitom i saldymo kamera dedu, labai gelbeja. Ir dentinox... anaftin tas pats kas nieko... ir nuo skausmo duodu, kai mayau, kad jau tikrai skauda labai... bet mes jau 6 turim

 2. sauluzytee
  sauluzytee prieš 6 d.

  julija121 parašė:
  Gal atradot geriausia tepaliuko nuo dantų degimo ?

  Sakyciau nebent dentinox veikia geriau, nes su lidokainu.

 3. User has not uploaded an avatar
  Beladela prieš 6 d.

  Ar pildėt jau apklausą apie savo gimdymo patirtį. Labai padėsite tiek kitoms moterims, tiek ir medikams tobulėti.
  https://mgis.lt/mano-gimdymas/apklausa/

 4. Mažia
  Mažia prieš 5 d.

  Sandra23 parašė:
  Sveikos. Mum beveik 7 menesiai ir dar nera dantuku bet atrodo kad jie intensyviai jau antra savaite lenda dienos ir naktys itemptos bet kaip mera taip nera, suprast…

  Pas mus situacija ta pati buvo paskutines dvi savaites, net temperatura kilo bet as vis galvoju virusas kibo nea auksta temp nebuna nuo dantuku... o ir temp kas antra diena net ne kiekviena... o va sia savaite viskas ir seiles nebebega ir ramesne ir valgo vel. 🤷🏼‍♀️ o dantu kaip ner taip ner 🙈
  Kuom tepti dantukus jau nebezinau irgi ka duot irgi, vis atrodo niekas nepadeda 🙈

 5. User has not uploaded an avatar
  Sandra23 prieš 1 d.

  Mažia parašė:
  Pas mus situacija ta pati buvo paskutines dvi savaites, net temperatura kilo bet as vis galvoju virusas kibo nea auksta temp nebuna nuo dantuku... o ir temp kas ant…

  Tai va kaip sakot mum irgi va jau antra diena ramu po keliu savaiciu, maziau kramto ir apetitas grizo valgyti maista ir maziau zyzimu😇 o dantu nera🙈😃