8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Jūsų aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėkite, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2023 metų vasario mėnesio mažyliai 💖👣💙

 1. BaltaLelija027
  BaltaLelija027 prieš 4 mėn.

  Sveikos! Ar labai dažnas kumštuko grūdimas į gerklytę ir seilyčių padaugėjimas, tąsių permatomų tokių, burbuliukų atsiradimas, gali reikšti dantukų pradžią? Gegužės viduryje sukaks 3 mėn.

 2. Jujuba
  Jujuba prieš 4 mėn.

  Jetau kokie visi nuostabūs!😍😍😍

 3. saulute322
  saulute322 prieš 4 mėn.

  BaltaLelija027 parašė:
  Sveikos! Ar labai dažnas kumštuko grūdimas į gerklytę ir seilyčių padaugėjimas, tąsių permatomų tokių, burbuliukų atsiradimas, gali reikšti dantukų pradžią? Gegužės…

  Pas mus tas pats. Gal ir dantukų pradžia, bet tai nereiškia, kad dabar jau jie ir išdygs. Tiesiog kažkur giliai jie jau pradeda krutėti, o išdygs gal tik po kelių mėnesių. O gal visai ne danrukai, gal tiesiog toks etapas 😁

 4. User has not uploaded an avatar
  Almutje prieš 4 mėn.

  BaltaLelija027 parašė:
  Sveikos! Ar labai dažnas kumštuko grūdimas į gerklytę ir seilyčių padaugėjimas, tąsių permatomų tokių, burbuliukų atsiradimas, gali reikšti dantukų pradžią? Gegužės…

  Man atrodo tokio amžiaus beveik visiems leliukams taip😊mūsų irgi seilėtekis juodas.. ir supirštukais dantenas vis čiupinėja. Būna springsta nuo seilių net ir atpyla čiut seilėm🙈, dar lb dažnai ir burbulus pučia

 5. User has not uploaded an avatar
  Flower6 prieš 1 mėn.

  Sveikos, mes nuo 3 men. naudojam misinuka, bet tik dabar pradedu galvot,kad gal vaikui visa laika jis netiko. Labai neraimna ismatos. Gal pasidalinsit ar Jusiskiai,kurie maitinami misiniu tustinasi panasiai? Man vis sukasi mintis ar cia ne viduriavimas? Tustinasi apie 3-4 kartus dienoje.