8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2019 m. Liepinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Ganbei prieš 8 val.

  Mano mazge jau nuolat stovi, visur kariasi, visur bando lipt, ne visada suziuriu, buna parkrenta, uzsigauna. Pries savaite pastebejo po keliu ant blauzdos paraudima, kita diena guza. Praejo savaite, guzas nenyksta, paraudimas yra, panasu i tokia neryskia melyne. Bet kiek lieciu ta guza, atrodo jai neskauda. Gal kam taip buvo? Per kiek laiko guzas turetu issivaiksciot? Pas gydytoja po savaites, parodysiu, bet dabar kazkaip toks nerimas uzejo... Gal kokiu liaudisku priemoniu yra guzam mazinti? 🙂

 2. sim-ali
  sim-ali prieš 6 val.

  Goge parašė:
  Mano vaikas kelis kartus turejo aukstesne temparatura. Vienu atveju virs 39, kitu - 38.4. Kai turejo 39, vezem i ligonine, nes itarem gripa (seimoj kitas asmuo sirg…

  Tai vat, kad jis vangus..biski pasisukioj ir vel miega arba ziuri i viena taska, biski verkslena..nu ir pagalvojau gal dantukai, bet neisivaizduoju kaip tos smegenys patinusios atrodo man jos lyg kaip visad..db su trim termometrais matuoju visi skirtingai rodo.
  Aciu visoms,kad atsaket, nes taip neramu..

 3. LijaL
  LijaL prieš 6 val.

  sim-ali parašė:
  Tai vat, kad jis vangus..biski pasisukioj ir vel miega arba ziuri i viena taska, biski verkslena..nu ir pagalvojau gal dantukai, bet neisivaizduoju kaip tos smegeny…

  Jei vangus, visad į priėmimą važiuočiau.

 4. Hebė
  Hebė prieš 5 val.

  sim-ali parašė:
  Tai vat, kad jis vangus..biski pasisukioj ir vel miega arba ziuri i viena taska, biski verkslena..nu ir pagalvojau gal dantukai, bet neisivaizduoju kaip tos smegeny…

  Jeigu ziuri i viena taskanar daznai miega jau seniausiai buciau ligoninej, nejuokaukit geriau ir geriau veltui i ligonine desimt kartu nuvaziuot negu paskui nagus grauztis jeigu bus kas rimciau...

 5. sim-ali
  sim-ali prieš 1 val.

  Na mes jau paguldyti ligonijeje. Padare gerku rykles tyrima ir maziukui nustatytas gripas. Pasilieka per nakt mus stebeti.