8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2019 m. gegužinukai

 1. laukų vėjas
  laukų vėjas prieš 7 val.

  JurateMart parašė:
  Sveikos. Labai reikia patarimo. Savo mergytę primaitinu jau mėnesis viršaus darzovienes , jeigu tai galima pavadinti primaitinu, suvalgo Labai mažai. Nuo primaitini…

  Su aliejum košytes darot? Jei nevalgo košių, bandykit BLW. Mano mažius mėgsta džiovintą mirkytą slyvą įdėtą į kramtuką graužti, arba iš mano rankų, man prilaikant

 2. Aggie2
  Aggie2 prieš 6 val.

  JurateMart parašė:
  Sveikos. Labai reikia patarimo. Savo mergytę primaitinu jau mėnesis viršaus darzovienes , jeigu tai galima pavadinti primaitinu, suvalgo Labai mažai. Nuo primaitini…

  Duokit daug/daugiau gerti mp/pm/vandens. Ar pakankamai geria ?

 3. Dona
  Dona prieš 5 val.

  Jura1 parašė:
  Mamos kurios naudojat misinelius. Perejome prie NAN pradzioje buvo viskas gerai. 2savaites gere be problemu. Viduriukai buvo tvarkingi. Dabar prasidejo išmatos tams…

  Kai valgė nan nr.1 visad būdavo tamsiai žalsvos, pradėjus valgyt aptamil svalva žalia dingo.

 4. almike
  almike prieš 4 val.

  rudojji parašė:
  Gal galit pasidalinti kokias konkrečiai duodat grūdinės košės? Firma ir pan. Nes maniškis valgo labai noriai darzoviene, plius su mėsa, o iš grūdinių pripažįsta tik…

  Mes valgom mamuko. Visas rūšis išbandėm, valgo gerai išskyrus grikius, bet aš imaisau dar vaisių tyreles ir visada išvirtą košytę dar sublenderiuoju kitaip nevalgo😉 tiesiog netinka konsistencija turi būti be jokių gumuleliumų. Pabandykite ir jūs dar sublenderiuoti.

 5. User has not uploaded an avatar
  SandyV prieš 4 val.

  Begemotukas parašė:
  O as girdejau kad pankoliu arbatos kudikiams negalima, turi nuodingu medziagu

  Kazka ir as girdejus buvau, todel ir neskubu duoti..