8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2020 m. Birželinukai ❤️

 1. Veeesta
  Veeesta prieš 3 val.

  Anita parašė:
  Siandien pirma karta daviau paragauti ryziu koses ryte ir vakare ziuriu visas uzpakaliukas (ravelis) uzraudonaves, nors kaku dare dar pries kose... Cia jau alergija…

  Mažiau žiūrėkit į tuos ravelius, kaip davėt taip,ir duokit, jugi pas jus pačią tas ravelia nėrą odos spalvos 😂🙈

 2. zydrejot
  zydrejot prieš 3 val.

  pinkrose parašė:
  Kokia jusu cia maitinimo kedute? Labai faina

  Safety 1st Nordic tikrai faina kompaktiška bute mažame

 3. MLiepsna
  MLiepsna prieš 2 val.

  Veeesta parašė:
  Mažiau žiūrėkit į tuos ravelius, kaip davėt taip,ir duokit, jugi pas jus pačią tas ravelia nėrą odos spalvos 😂🙈

  Siaip paraudes uzpakalis rodo alergija, va ir maniskio sian visa raudona, speju sureagavo i mano valgytas avizas

 4. User has not uploaded an avatar
  Anita prieš 2 val.

  zydrejot parašė:
  Laba kam dar ydomu, dėl automobilinės kėdutės Maxi Cosi Tobi iš Lenkijos svetainės https://bobozakupy.pl/en/93-9-18-kg

  Ir as ziurejau sioje lenku parduotuveje, bet nesugebejau apmoketi, vis kazkokia klaida mete... Nusipirkau is lt puslapio 172 gavosi.

 5. User has not uploaded an avatar
  Anita prieš 2 val.

  Veeesta parašė:
  Mažiau žiūrėkit į tuos ravelius, kaip davėt taip,ir duokit, jugi pas jus pačią tas ravelia nėrą odos spalvos 😂🙈

  Savo nematau 😂 del spalvos labai nesigazdinu, bet gal jam nemalonu, atrodo, kaip nudegintas.