8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2020 m. Kovo zuikiai :)

 1. Sury
  Sury prieš 23 val.

  MaLina parašė:
  Aš žiūrėjausi šią. Tik Britax man erdvesnė atrodo,nes maniškis toks iš drūtesnių. Velniškai sunku nuspręsti. Norisi saugios, kad patogi vaikui, kad nebūtų griozdas,…

  Tada labiau verta žiūrėti Britax, mes irgi ją nusižiūrėję

 2. User has not uploaded an avatar
  Maamyy prieš 20 val.

  Ar yra pas ką didžioji autokedute pritvirtinta priekyje o ne gale? Jei mažoji sedi prieki viskas ok, jei pasodinu i gala zviegia iki pamelinavimo 🤦‍♀️🤦‍♀️ nzn ka daryt, svarstau kelt kedute i prieki 🤷‍♀️🤷‍♀️ gal ka patarsit? 🤔☺️

 3. tartan
  tartan prieš 19 val.

  Maamyy parašė:
  Ar yra pas ką didžioji autokedute pritvirtinta priekyje o ne gale? Jei mažoji sedi prieki viskas ok, jei pasodinu i gala zviegia iki pamelinavimo 🤦‍♀️🤦‍♀️ nzn ka da…

  O ka patart? 😃 Pagalviu isjungt nepamirskit 😉

 4. User has not uploaded an avatar
  MaLina prieš 19 val.

  Maamyy parašė:
  Ar yra pas ką didžioji autokedute pritvirtinta priekyje o ne gale? Jei mažoji sedi prieki viskas ok, jei pasodinu i gala zviegia iki pamelinavimo 🤦‍♀️🤦‍♀️ nzn ka da…

  Atjungiat oro pagalves ir sodinat prieky. Mano irgi žviegia gale sėdėdamas. Tai važiuoju kur nors tik mirtinu reikalu arba tik visai vietoj, kad ilgai neužtrukti. Nemoku atjunginėt tų pagalvių, tai prieky nesodinu.

 5. Orinta1
  Orinta1 prieš 18 val.

  Sury parašė:
  Aš čia šiek tiek gal ne į temą, bet tiesiog irgi problema aktuali... O dėl šios nesidomėjote?

  Mes turim tokia 2020m tai super, labai patinka mano ponuliui😊