8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Jūsų aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėkite, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2022 m. Birželinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dia123 prieš 1 d.

  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzlumas ar dar turi plyšt dantenos? Kaip visas procesas vyksta? Ačiū

 2. Tigri
  Tigri prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzl…

  Tikrai labai aštru ten atrodė 🙂 Aš jau nepamenu, bet gal apie savaitę truko irzlumas, skundai ir norėjimas ant rankų. Tik pas mus vienu metu gal susidubliavo, nes antras greitai paskui pradėjo augti.

 3. vili
  vili prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzl…

  Taip, pradžioje jie būna labai aštrūs. Skaidžiausia kol išlenda viršūnėlė, o toliau jau auga neskaudžiai. Irzlumas dar gėlytės, mano parą laiko rėkia, spardosi, nemiega, kandžiojasi ir t.t. išlindo dantuko viršūnėlė ir kaip ranka nuėmė. Porą dienų pabuvo ramu, tada antras taip pat. Jei matot, kad vaikui labai skauda, nekankinkit nei jo nei saves, duodat ibuprofeno ir abiem bus ramiau. Nors kai antras augo it ibuprofenas mažai padėjo. Pusę nakties nemiegotos buvo, o kai užmigo, po pusvalandžio jau keltis reikėjo, vyresniuosius suruošti ir išvežioti. Žodžiu tai laikina, bet noriu, kad kuo greičiau praeitų šitas etapas 🙈 vyresniesiesiems žymiai lengviau dygo dantukai, nors sūnus auginosi ir po tris vienu metu. O mažiausia išvis sakiau dramos karalienė bus 🤣

 4. User has not uploaded an avatar
  Dia123 prieš 1 d.

  vili parašė:
  Taip, pradžioje jie būna labai aštrūs. Skaidžiausia kol išlenda viršūnėlė, o toliau jau auga neskaudžiai. Irzlumas dar gėlytės, mano parą laiko rėkia, spardosi, nem…

  O ar ta viršūnėlė greitai pasirodo? 🙉
  Ale ir bjaurus reikalas tie dantukai🤣 Va va ir pas mus jau įdomesnės naktį darosi.. 🤣 į rytą nenori miegot pyksta🙉

 5. vili
  vili prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  O ar ta viršūnėlė greitai pasirodo? 🙉
  Ale ir bjaurus reikalas tie dantukai🤣 Va va ir pas mus jau įdomesnės naktį darosi.…

  Net nežinau kaip pasakyti. Dantukai mus kankina jau kokius du tris mėnesius. Na matėsi, kad vis patinsta, praeina ir pan. Kada pats piktumų pikas buvo tai tą pačią dieną ir pasirodė dantukas. Va o šiandien jau nebežinau kas vyksta, viršuje lyg ir nesimato dantukų, apačioje irgi, o pikta kaip velnias. Valandą rėkė kol užmigo pagaliau.