8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2021 kovinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 1 val.

  niduliuke parašė:
  Gal galit mamos, jei nesunku, pasidalinti dienos valgiaraščiu ir grafiku (kada, maždaug kiek valgot) ačiū! Aš sakykim pavakariams jau irgi noriu vietoj pm keisti ka…

  Mano valgus vaikas, viskas jam skanu, tai ne visiems tinka toks valgiaraštis. Buvo kas 3 val. valgymai ( košė, daržovės+mėsa, košė, daržovės), nuo šios savaitės duodu kas 4 val. Tai keliasi 6 val. pageria Kabritos ir dar pamigdau truputį. 8 val avižinė košė su džiovinta slyva ar slyvų tyrelės šaukštelį įdedu. 12 val. daržovės (sviestinis moliūgas, bulvė, batatas, morka, cukinija, brokolis, žirneliai, žiedinis kopūstas, burokėlis - dažniausiai šitos) su veršiena/triušiena, kas antrą dieną pusė kiaušinio trynio duodu.16 val arba košė grikių/5 grūdų, arba daržovių tyrė ( jei prigarinu daugiau įvairių pietums, tai dalį naudoju su mėsa, kitas palieku pavakariams). Miegot eina 19 val (nors užvakar ir vakar sugalvojo, kad ir 17 val jam gerai ) Prieš miegą vėl pavyko įpratint prie mišinuko, nes šiaip būdavo 4 normalūs valgymai ir, man atrodydavo, kad persivalgo jis. Naktį mišinukas. Košės Milupos. Banano, obuolio ar šiaip kažko duodu dienos eigoj, kai norisi, kad ramiai pasėdėtų. Vaisių ar vaisių tyrelių duodu truputį su košėmis, galvoju, na gal kažkiek daugiau tų vitaminų gauna, nors valgo ir be jų. Vienu kartu duodu 250-280 gr, bet suvalgytų ir daugiau, saiko nejaučia.

 2. AgBn
  AgBn prieš 1 val.

  Nayra parašė:
  Mano valgus vaikas, viskas jam skanu, tai ne visiems tinka toks valgiaraštis. Buvo kas 3 val. valgymai ( košė, daržovės+mėsa, košė, daržovės), nuo šios savaitės duo…

  O rytais duodat tik avizines koses ar ir kitokias bandote?
  Neturejot bedu su viduriu kietejimu pradejus primaitinima?

 3. User has not uploaded an avatar
  Bomparyy prieš 44 min.

  JonVytė parašė:
  Šitą irgi gėrus mano didžkė. Ir nieko blogo tie tepalai, kai vaikui tikrai reikia, kai naktim ir dienom kasosi. Juk ne šiaip sau tepat ir netepsit visą gyvenimą vie…

  Mano gydytoja tą patį apienl tepalus sakė, sako nereikia jų bijot, nes kaip vaikas kasosi juk gali ir į odą visokios bakterijos patekti, sakė nebijoti ir jei reikia tepti. Tai dabar jei matau kad kasosi tai patepu..

 4. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 42 min.

  AgBn parašė:
  O rytais duodat tik avizines koses ar ir kitokias bandote?
  Neturejot bedu su viduriu kietejimu pradejus primaitinima?

  Esu ir bet kokias davus, bet dabar avižų jau kuris laikas, nes sveika, gerina žarnyno peristaltiką ir pan. Pradėjau primaitint nuo 4 mėn., tai tik daržoves ir pradžių. Problemų dėl virškinimo nebuvo. Brokolis, kopūstai, žirneliai pučia pilvą, tai jų labai mažai dedu. Ir aišku, ne visų trijų iškart. Į košes pilu truputį daugiau vandens, nei rašo ant pakuotės, bet čia irgi individualu, nes kiekvienas valgytojas turi savo „skonį“. Ir kaip rašiau, kasdien profilaktiškai po 1 slyvą džiovintą įdedu, tai gal ji neleidžia užkietėt, nežinau, kaip ten iš tikrųjų. Kelis kartus dariau košę su mėlynėm. Tai pvz 5 uogytės - viskas gerai. Neseniai įdėjau 15, tai pakietino viduriukus.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 40 min.

  Bomparyy parašė:
  Mano gydytoja tą patį apienl tepalus sakė, sako nereikia jų bijot, nes kaip vaikas kasosi juk gali ir į odą visokios bakterijos patekti, sakė nebijoti ir jei reikia…

  Būtent. Tada ir stafilokokui kelias atviras, jo tikrai labiau reikia bijoti.

3,00 €
1,00 €
2,00 €