8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Rasvyda prieš 1 sav.

  Ginger parašė:
  Manoji irgi ta "e" naudoja vis e do e irgi vartos visaip,baisu viena palikti net 5 min. Dantuku neturim ur dar pacios nesedim,tik paremta pagalve. Valgom abso…

  Jo jo, ir mūsų pana iš karto stojasi įsikibusi😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Koela prieš 1 sav.

  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandukai paberti, tai nuo mano pieno, tai nuo kzk maisto. Taip sunku susekti🤪🤯 Kaip jus ivedinejot? Gana greitai, ar zaidet po produkta kas 4-7 d? Mum jau gelezies trukumas minimalus atsirado. Panaudosim papildus, tikiuosi normalizuosis 🤪 pasidalinkit primaitinimo ipatumais, gal kzkas naudingo bus.. ir ar jau pradejot blw? Nespringo nuo tu gabaliuku? Mes jau turim 5 dantis ir 1 dar ne uz kalnu, kaip ir metas tinkamas gal jau butu. Daviau siand banano, bet jau bande springt, pakeliau virsun tai isspjove 🥴 🤪 kiek kartu valgo ir kokiom porcijom? Kaip derinat mp ir kieta maista?
  Aciu pasisakiusioms 👐

 3. User has not uploaded an avatar
  Svajonės besiekiant prieš 6 d.

  Koela parašė:
  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandu…

  Aš į dieną po vieną naują produktą pradėjau duoti nuo 4,5mėn. Alergizavo nuo sviesto. Paskui ir prie jo priprato. Duodu ir kiaušinio, ir troškinto pomidoro, ir trešnes ir vyšnias trintas valgo. Nu vienu žodžiu- viską valgo, ką ir mes. Alergijų nėra. Kitai dukrytei berdavo nuo pomidorų ir braškių.

 4. Ginger
  Ginger prieš 5 d.

  Koela parašė:
  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandu…

  Is pradziu zaidziau,ivedinejau po truputi,nes pradejom nuo 4 menesiu. Bet po kiek laiko pamaciau,kad manoji nera alergiska,tai dabar viska duodu ka mes ir patys valgom. Tiesa dar jai trinu nes dantuko nei vieno neturim.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nundra prieš 2 d.

  Mamytes is Klaipėdos, gal kas naudojat pampers sauskelnes. Mums jos netinka. Yra praktiškai visiškai pilna pakuotė, tik dviejų truksta. 70vnt.uz 5eur. Pasiimti pacioms 😊