8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2018 m. Gruodinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  giedrutelove prieš 3 d.

  singita parašė:
  Dar neplanuojam, bet jau galvoju apie tai. Kas turit 2 ir daugiau. Patarkit kada geriau antras?

  Nu tarp pirmagimio ir antro maziuko skirtumas 7 metai. Zinokit net nesigailiu.

 2. Kristi79
  Kristi79 prieš 3 d.

  Na mano pirmagimiai pametinukai, skirtumas 2 metai. Tai labai džiaugiausi, nes kieme vaikų nelabai, tai jie abu kartu ir užaugo 🤗 . O pagrandukui liūdniau, nesvarbu,kad čia dėmesys nuo vysű liejas per kraštus 🤗 Jai ne tėvelių metai 😊😊😊 tai ir 4 pasirįžčiau 😃

 3. User has not uploaded an avatar
  Danielaaa prieš 2 d.


  Gal kuri mamyte buvot susidurusi su tokiu berimu? Gydem antibiotiniu tepalu, apsigydem ir vel islindo. Kas cia gali buti??? Daktare sako, kad kontaktine alergija, bet nerandam nuo ko. Ir isvis idomiausia tai, kad visada toj pacioj vietoj islenda sitas berimas.

 4. inspiration
  inspiration prieš 2 d.

  Danielaaa parašė:
  Gal kuri mamyte buvot susidurusi su tokiu berimu? Gydem antibiotiniu tepalu, apsigydem ir vel islindo. Kas cia gali buti??? Daktare sako, kad kontaktine alergija, b…

  O nesvarstėt varianto dėl maisto?
  Mano draugei tas pats yra jau suvalgo kažką specifinio

 5. Lolitėlė
  Lolitėlė prieš 21 val.

  Danielaaa parašė:
  Gal kuri mamyte buvot susidurusi su tokiu berimu? Gydem antibiotiniu tepalu, apsigydem ir vel islindo. Kas cia gali buti??? Daktare sako, kad kontaktine alergija, b…

  Ar tas bėrimas nešlapiuojantis? Mano mergytė į buvo panašiai. Visada toje pačioje vietoje. Kiek daktaru praejom, kiek laiko isvargom, kol papuolem pas normalu gydytoja, ir jis iš karto pasakė, čia herpis-pusleline. Gydymas acecloverusu. Draugas visam gyvenimui, su laiku augant retėja iškilimai. O iškyla jei tik nors kiek sušlubuoja imunitetas. Sveikit.