8 mėnesių kūdikis

Vis daugiau judesių išmokstantis ir vis protingesnis kūdikis nuolat nori žaisti ir pažinti pasaulį, tad įtikinti jį veikti ką nors kitą gali būti sudėtinga. Pasistenkite laikytis įprasto režimo, užtikrinsiančio, kad kūdikis bus ne tik pažaidęs, bet ir pailsėjęs bei sotus.

Kūdikį sunkiau paguldyti dienos pogulio

Kūdikis yra vis aktyvesnis ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Jis vis sparčiau šliaužia ir ropoja, bando stotis, rankutėmis laiko ir mėto įvairius daiktus. Ši veikla mažylį labai domina, tad jį vis sunkiau prikalbinti pamiegoti dieną.

Pasistenkite kūdikį kaskart guldyti tuo pačiu metu, pavyzdžiui, 9-10, o vėliau - 13 val. Artėjant miego laikui, neleiskite kūdikiui įsismarkuoti ir perdėm įsižaisti. Verčiau paruoškite kūdikį miegui, užsiimdami ramia veikla - paskaitykite knygelę, pabūkite gryname ore.

Jeigu nepavyko kūdikio paguldyti dienos poguliui arba jeigu jis išmiegojo labai trumpai, paankstinkite nakties miego laiką. Pavargęs vaikas turėtų išmiegoti visą naktį. Kitą dieną ir vėl grįžkite į įprastą režimą.

Kūdikis mokosi kūno kalbos

Suaugę žmonės bendrauja ne tik žodžiais, bet ir gestais. Pavyzdžiui, linktelime pasisveikindami, pamojuojame atsisveikindami, gūžčiojame pečiais abejodami ir pan.

Kūdikis jau pakankamai protingas, patyręs ir geba neblogai koordinuoti judesius, tad jis vis dažniau bando atkartoti tėvų ir kitų suaugusiųjų kūno kalbą.

Tiesa, judesiai dar nėra tobuli... Pavyzdžiui, kai kurie kūdikiai, ypač iš pražių, mojuodami „atia atia“ tik atgniaužia ir ištiesia pirštukus, bet delno nejudina arba ištiesia rankutę, tačiau „mojuoja“ judindami galvą.

Kartais pastebėsite, kad mažylis pamojuoja tik praėjus kuriam laikui, žmogui, su kuriuo buvo atsisveikinta, jau seniai nuėjus. Tai geras ženklas, nors ir sukelia šypseną. Vadinasi, mažylis „virškina“ atsisveikinimo sąvoką ir bando padaryti atitinkamą gestą. Netrukus jis pamojuos reikiamu laiku ir reikiamoj vietoj.

Kūdikis tranko galvą

Maždaug 20% kūdikių 8-9 gyvenimo mėnesį pradeda gąsdinti tėvelius trankydami galvą į sieną, lovelę, maitinimo kėdutę ir pan. Šis įprotis dažniau pasitaiko berniukams ir įprastai išnyksta iki 2-3-iojo gimtadienio.

Galvos trankymas gali būti vienas iš autizmo simptomų, tačiau dažniausiai nerimauti nereikėtų. Įprastai tai yra būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, kartais - nukreipti dėmesį nuo skausmo dantų dygimo metu ar susirgus ausies uždegimu.

Daugiau apie šį įprotį skaitykite čia:

Faktas

Tavo aštuonių mėnesių smalsutis mėgsta tyrinėti, tačiau nesitikėk, kad jis sutelks dėmesį ilgiau nei dvi tris minutes.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

Logija prieš 2 d.

Zajza parašė:
    Jūsų mažiukai ima i rankytes buteliukus, gertuves? Nu manoji visad rankas atmetus ir girdyk ja, net nebando pati laikyti

Laiko ir geria vandenuka, isgeria skirtingai kartais pora gurksniu, o kartais ir puse gertuves☺️

2. aru7
    aru7 prieš 1 d.

Nestuke antra karta parašė:
    labutis, o Jus kruopas verdat tam papildomam konteoineriuke?mano pirmas ispudis buvo ne koks, ant vandens and dujines jauciu geriau virti..

Labas :)Taip, verdu tam spec.inde, didelio skirtumo nėra, apart to, kad maišyti,kad neprisvilt nereikia o jūs ir į talpą ir į tą indėlį vandenį pilat?

3. Dreamxx
    Dreamxx prieš 1 d.

Zajza parašė:

Maniskis ima I rankyte gertuvele ir pats geria. Moka net su viena rankyte pasilaikydamas atsigerti

Zajza prieš 1 d.

Hmm, kaži cia blogai kad neima 🤔😔 jai išvis labai nepatinka jei kas liečia rankytes, bet pati viską ciupineja, žaisliukus ima, mamai plaukus peša, o va jokių buteliukų net nebando laikyti..

5. Lania
    Lania prieš 18 val.

Greitai turesime dar du dantukus 😊 jau kelios dienos mazius istisai piktas, dienom praktiskai nemieg, po 30min tik mazdaug. Dabar irgi nemieg. Nei lovytei, nei su manim, nei su mp. Patepiau dantenikes kazkiek tai istinusios labai 🙂 tikiuos ilgai nekankins cia musu ir prasikals greit 🙂 bus jau 4 dantukai tada 😊

Reklama: