2 mėnesių kūdikis

Dabar, kai judviejų kūdikiui du mėnesiai, bendravimas su juo teikia vis daugiau džiaugsmo – žinoma, jeigu jis viskuo patenkintas.

Jo veiksmai nebepriklauso nuo įgimtų naujagimio refleksų: jis mokosi pats valdyti savo kūną ir protą. Mažylis įsiklauso į naujus, negirdėtus garsus, dairosi po kambarį norėdamas pamatyti ką nors įdomaus. Susidomėjęs stebi daiktus, kurie patraukia jo dėmesį, tačiau neilgai. Labiausiai jis mėgsta žiūrėti į savo rankytes, viena rankyte sugriebti kitą ir kišti jas į burną.

2 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 2 mėnesių ateina metas vėl ruoštis pas gydytoją. Medikas įvertintis kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

2 mėnesių kūdikiai skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi. Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikis seilėjasi

Kūdikiui augant jis vis daugiau seilėjasi, pučia seilių burbulus, gargaliuoja. Seilėtekis paprastai yra dygstančių dantukų ženklas, tačiau jie anksčiausiai ima dygti tik nuo 3 mėnesių, o įprastai - sulaukus 4-7 mėnesių. Smarkus seilėtekis dažnai prasideda likus 1-2 mėnesiams iki dantukų dygimo pradžios.

Jeigu gausiai seilėjasi mažesnis kūdikis, o jokių kitų neraminančių simptomų nėra, tai jaudintis nereikėtų. Mažylis vystosi visapusiškai, tad tobulėja ir jo seilių liaukos. Jos pradeda ypač intensyviai „dirbti“, taip pat yra „paskatinamos“ į burnytę kišamų pirštukų, dažno žindymo, čiulptuko naudojimo. Seilėse yra fermentų, kitų bakterijas naikinančių medžiagų, tad jos yra ir dezinfekcinė priemonė.

Kartais gausus seilėtekis gali būti ligos simptomas. Apžiūrėkite kūdikio burnytę, ieškokite paraudimų, pūslelių, baltų dėmelių, kurios yra virusinių arba grybelinių susirgimų požymiai.

Daugiau apie kūdikio seilėtekį skaitykite čia:

Tobulėjanti kūdikio rega

Vos gimęs naujagimis buvo trumparegis, jis gebėjo įžvelgti tik ryškius kontrastus, tad jį domino, pavyzdžiui, juodai balti objektai. Mažylio rega vis tobulėja ir dabar tik gali įžvelgti toliau esančius, subtilesnių atspalvių objektus.

Supažindinkite kūdikį su įvairesniais, skirtingų faktūrų, garsus skleidžiančiais žaislais. Taip pat rodykite įvairius buities daiktus - duokite pačiupinėti chalatą, nertą palaidinę, karolius, apelsiną, įvardinkite jų pavadinimus.

Skirtingų daiktų stebėjimas bei čiupinėjimas naudingas ne tik tobulėjančioms kūdikio akytėms, bet ir erdvės suvokimui, smulkiosios motorikos lavinimui.

„Pokalbis“ su kūdikiu

Burkuodamas kūdikis išreiškia pasitenkinimą, be to, taip jis lavina balso stygas. „Kalbėkitės“ su savo mažyliu jau dabar. Kai jis guguoja ar burkuoja, pasakykite jam ką nors trumpai arba irgi paguguokite. Tada palaukite jo „atsakymo“.

„Pokalbis“ su kūdikiu jums gal ir neatrodo labai prasmingas, tačiau iš tiesų taip pradedama mokytis kalbėtis! Vaikelis greitai supranta pokalbio ir žodžių prasmę - jais galima prisikviesti tėvelius, skleidžiant garsus tėveliai džiaugiasi ir taip pat atitaria garsais, mimikomis.

„Kalbėdamiesi“ su kūdikiu, skleisdami juokingus garsus, dainuodami, rodydami mimikas, gestus, plodami ir pan. įpratinsite kūdikį labiau domėtis jumis, o ne žaisliukais. Tai svarbu ne tik mezgant tvirtą ryšį su mažyliu, bet ir labai naudinga - juk kartais reikia kuo greičiau nuraminti suirzusį kūdikį, o žaisliuko nėra po ranka.

Faktas

2021 m. natūraliai pastojusiai moteriai iš Pietų Afrikos Respublikos po cezario pjūvio gimė 10 vaikų: septyni berniukai ir trys mergaitės. Kol kas toks yra pasaulio rekordas.

2024 m. gegužės mėnesio leliukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Luka Smale prieš 6 d.

  Gal jau kuri susiduret su plauku slinkimu? As truputi nustebau, kad taip greit, kazkaip galvojau, kad po kokiu 4-5 men.plaukai nevaldomai pradeda slinkti. Gal esat atrade efektyviu priemoniu, vitaminu, proceduru, kad po to didziojo slinkimo bent kazkiek plauku ataugtu?

 2. User has not uploaded an avatar
  Rere prieš 6 d.

  Nestuke123 parašė:
  Sveikos,normalu,kad praėjua dviem mėnesiam po gimdymo dar nesusirgau moteriškom dienom?

  Aš kai žindžiau, tai ilgai nebuvo. Draugei zindant atsirado po 4 men., nors dar žinde iki gal 1.5m.
  Kitai mamytei sake atsirado po 6sav.
  Čia turbūt visoms skirtingai ir priklauso, ar maitinat pilnu tempu arba mišriai. Arba iki kada žindet.
  Visi organizmai skirtingi, gal net ir nemaitinus dar hormonai nesistabilizavo aišku, jei labai neramu, nusipirkit testą 😃

 3. User has not uploaded an avatar
  edituliuks prieš 6 d.

  Luka Smale parašė:
  Gal jau kuri susiduret su plauku slinkimu? As truputi nustebau, kad taip greit, kazkaip galvojau, kad po kokiu 4-5 men.plaukai nevaldomai pradeda slinkti. Gal esat …

  Buvau Vokietijoje susidurusi su lb. stipriu plauku slinkimu (tiesa, ne po gimdymo), tai man lb. padejo biotinas ir vanduo plaukams nuo slinkimo is weledos.

 4. User has not uploaded an avatar
  Rere prieš 6 d.

  Luka Smale parašė:
  Gal jau kuri susiduret su plauku slinkimu? As truputi nustebau, kad taip greit, kazkaip galvojau, kad po kokiu 4-5 men.plaukai nevaldomai pradeda slinkti. Gal esat …

  Man po pirmo labai anksti pradejo slinkti (nuo kokių 6-8sav) ir slinko labai ilgai. Gal iki 9 men. O per nėštumą tokie wow plaukai buvoz kaip reklamose 😃 dabar belenkiek ataugę jau, kaip kokie kirpčiukai (vaikui vyresniam beveik 2)
  O dabar dar neslenkaz tai jau susirūpinau, kad gal kas negerai 😃 nes svoris irgi beveik nekrenta

 5. ewellinutte
  ewellinutte prieš 5 d.

  Luka Smale parašė:
  Gal jau kuri susiduret su plauku slinkimu? As truputi nustebau, kad taip greit, kazkaip galvojau, kad po kokiu 4-5 men.plaukai nevaldomai pradeda slinkti. Gal esat …

  Mums dar tik bus 8sav po gimdymo, plaukai jau pradejo slinkti, kiek zinau, tai dabar tiesiog reikia "pralaukti" si perioda, tiesiog organizmas atsistatineja po nestumo, nors ir geriu vitaminus🙂