2 mėnesių kūdikis

Dabar, kai judviejų kūdikiui du mėnesiai, bendravimas su juo teikia vis daugiau džiaugsmo – žinoma, jeigu jis viskuo patenkintas.

Jo veiksmai nebepriklauso nuo įgimtų naujagimio refleksų: jis mokosi pats valdyti savo kūną ir protą. Mažylis įsiklauso į naujus, negirdėtus garsus, dairosi po kambarį norėdamas pamatyti ką nors įdomaus. Susidomėjęs stebi daiktus, kurie patraukia jo dėmesį, tačiau neilgai. Labiausiai jis mėgsta žiūrėti į savo rankytes, viena rankyte sugriebti kitą ir kišti jas į burną.

2 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 2 mėnesių ateina metas vėl ruoštis pas gydytoją. Medikas įvertintis kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

2 mėnesių kūdikiai skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi. Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikis seilėjasi

Kūdikiui augant jis vis daugiau seilėjasi, pučia seilių burbulus, gargaliuoja. Seilėtekis paprastai yra dygstančių dantukų ženklas, tačiau jie anksčiausiai ima dygti tik nuo 3 mėnesių, o įprastai - sulaukus 4-7 mėnesių. Smarkus seilėtekis dažnai prasideda likus 1-2 mėnesiams iki dantukų dygimo pradžios.

Jeigu gausiai seilėjasi mažesnis kūdikis, o jokių kitų neraminančių simptomų nėra, tai jaudintis nereikėtų. Mažylis vystosi visapusiškai, tad tobulėja ir jo seilių liaukos. Jos pradeda ypač intensyviai „dirbti“, taip pat yra „paskatinamos“ į burnytę kišamų pirštukų, dažno žindymo, čiulptuko naudojimo. Seilėse yra fermentų, kitų bakterijas naikinančių medžiagų, tad jos yra ir dezinfekcinė priemonė.

Kartais gausus seilėtekis gali būti ligos simptomas. Apžiūrėkite kūdikio burnytę, ieškokite paraudimų, pūslelių, baltų dėmelių, kurios yra virusinių arba grybelinių susirgimų požymiai.

Daugiau apie kūdikio seilėtekį skaitykite čia:

Tobulėjanti kūdikio rega

Vos gimęs naujagimis buvo trumparegis, jis gebėjo įžvelgti tik ryškius kontrastus, tad jį domino, pavyzdžiui, juodai balti objektai. Mažylio rega vis tobulėja ir dabar tik gali įžvelgti toliau esančius, subtilesnių atspalvių objektus.

Supažindinkite kūdikį su įvairesniais, skirtingų faktūrų, garsus skleidžiančiais žaislais. Taip pat rodykite įvairius buities daiktus - duokite pačiupinėti chalatą, nertą palaidinę, karolius, apelsiną, įvardinkite jų pavadinimus.

Skirtingų daiktų stebėjimas bei čiupinėjimas naudingas ne tik tobulėjančioms kūdikio akytėms, bet ir erdvės suvokimui, smulkiosios motorikos lavinimui.

„Pokalbis“ su kūdikiu

Burkuodamas kūdikis išreiškia pasitenkinimą, be to, taip jis lavina balso stygas. „Kalbėkitės“ su savo mažyliu jau dabar. Kai jis guguoja ar burkuoja, pasakykite jam ką nors trumpai arba irgi paguguokite. Tada palaukite jo „atsakymo“.

„Pokalbis“ su kūdikiu jums gal ir neatrodo labai prasmingas, tačiau iš tiesų taip pradedama mokytis kalbėtis! Vaikelis greitai supranta pokalbio ir žodžių prasmę - jais galima prisikviesti tėvelius, skleidžiant garsus tėveliai džiaugiasi ir taip pat atitaria garsais, mimikomis.

„Kalbėdamiesi“ su kūdikiu, skleisdami juokingus garsus, dainuodami, rodydami mimikas, gestus, plodami ir pan. įpratinsite kūdikį labiau domėtis jumis, o ne žaisliukais. Tai svarbu ne tik mezgant tvirtą ryšį su mažyliu, bet ir labai naudinga - juk kartais reikia kuo greičiau nuraminti suirzusį kūdikį, o žaisliuko nėra po ranka.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2021 kovinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 18 val.

  JonVytė parašė:
  O kodėl neduodat iš krūties? Neima?

  Kartais duodu, kad pienas nedingtų, bet tik pažaidimas jam. Gimė mažo svorio 2360, nelabai pavyko mums žindymas ligoninėj, palaikė jį inkubatoriuj kelias dienas. Reikėjo labai stebėt kad svoris nekristų, o jis lyg traukia, lyg nurija gurkšnį, bet po kelių valandų maitinimo kažkaip mažai tie kontroliniai svėrimai rodydavo. Tai liepiau vyrui pietraukį atvežt. Iš buteliuko maitinau, nes reikėjo žinot kiek suvalgo. Išsisprendė visos bėdos iškart. jau 4,5 sveria vaikas. Tai kažkaip taip ir liko.

 2. JonVytė
  JonVytė prieš 15 val.

  Nayra parašė:
  Kartais duodu, kad pienas nedingtų, bet tik pažaidimas jam. Gimė mažo svorio 2360, nelabai pavyko mums žindymas ligoninėj, palaikė jį inkubatoriuj kelias dienas. Re…

  Kokia Jūs šaunuolė🥰

 3. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 14 val.

  JonVytė parašė:
  Kokia Jūs šaunuolė🥰

  Aišku geriau natūraliai maitint, bet nenoriu pradėt, nes jam ir man papildomi nervai būtų ir vis galvočiau kad vaikas alkanas. Dabar išgeria vienu valgymu 150 ml pieno ir ramu. Jei ilgesni tarpai tarp miegojimų, tai užkandžiauja nemažai. Svarbu auga, sveikas, daug priauga, pasivysim bendraamžius ;)

 4. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 14 val.

  KotrynaDO parašė:
  Mes neseniai po gydytojos, akytes tinimas praejes, bet galvyte vietomis minksta, apziurejo gydytoja, sake nieko panasaus nera maciusi.. Tai uzsiregistravom rytojui …

  Kaip Jums sekasi? Ką sakė neurologas?

 5. KotrynaDO prieš 13 val.

  Nayra parašė:
  Kaip Jums sekasi? Ką sakė neurologas?

  Aciu uz rupesti ☺️❤️ Viskas gerai, aciu D.... Sake nepanasu, kad kazkas blogai, nes mazylis atrodo sveikas, guvus, energingas, laimingas, dar ir kalbino daktarytes. Galvytei viskas tvarkoje, vakar pasirodo labai labai sutinusi tik buvo. Sako gal kas i akyte ikrito ir sutino, o veliau tas tinimas perejo i galvyte, arba koks masalas ikando, kadangi pirmadieni ilgai pabuvojome laukutyje. Apziurejo kelios gydytojos, ir visos ta pati pasake - " sveikas vaikas, jau vien is sono matyt ".
  Pridavem del visa ko dar ir slapima maziuko, paeme kraujuka, tai paskambins su rezultatais, paciai bus ramiau kai bus ne tik apziuretas bet ir bendras kraujo tyrimas atliktas.

  O jau su tuo kraujo paemimu, ar skiepais tai turbut as labiau bijau, nei mano vaikas. Sirdis dauzytis tik pradeda, o kai vaikas jau verkia, tai prapliupstu ir as.. 😏 Norisi net isplest vaika is po tu adatu, zinant kad jam tai sukelia skausma, nes net negaliu klausyti, kaip jis gailiai verkia, tada mano sirdis rodos net kraujuoja 😒