2 mėnesių kūdikis

Dabar, kai judviejų kūdikiui du mėnesiai, bendravimas su juo teikia vis daugiau džiaugsmo – žinoma, jeigu jis viskuo patenkintas.

Jo veiksmai nebepriklauso nuo įgimtų naujagimio refleksų: jis mokosi pats valdyti savo kūną ir protą. Mažylis įsiklauso į naujus, negirdėtus garsus, dairosi po kambarį norėdamas pamatyti ką nors įdomaus. Susidomėjęs stebi daiktus, kurie patraukia jo dėmesį, tačiau neilgai. Labiausiai jis mėgsta žiūrėti į savo rankytes, viena rankyte sugriebti kitą ir kišti jas į burną.

2 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 2 mėnesių ateina metas vėl ruoštis pas gydytoją. Medikas įvertintis kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

2 mėnesių kūdikiai skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi. Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikis seilėjasi

Kūdikiui augant jis vis daugiau seilėjasi, pučia seilių burbulus, gargaliuoja. Seilėtekis paprastai yra dygstančių dantukų ženklas, tačiau jie anksčiausiai ima dygti tik nuo 3 mėnesių, o įprastai - sulaukus 4-7 mėnesių. Smarkus seilėtekis dažnai prasideda likus 1-2 mėnesiams iki dantukų dygimo pradžios.

Jeigu gausiai seilėjasi mažesnis kūdikis, o jokių kitų neraminančių simptomų nėra, tai jaudintis nereikėtų. Mažylis vystosi visapusiškai, tad tobulėja ir jo seilių liaukos. Jos pradeda ypač intensyviai „dirbti“, taip pat yra „paskatinamos“ į burnytę kišamų pirštukų, dažno žindymo, čiulptuko naudojimo. Seilėse yra fermentų, kitų bakterijas naikinančių medžiagų, tad jos yra ir dezinfekcinė priemonė.

Kartais gausus seilėtekis gali būti ligos simptomas. Apžiūrėkite kūdikio burnytę, ieškokite paraudimų, pūslelių, baltų dėmelių, kurios yra virusinių arba grybelinių susirgimų požymiai.

Daugiau apie kūdikio seilėtekį skaitykite čia:

Tobulėjanti kūdikio rega

Vos gimęs naujagimis buvo trumparegis, jis gebėjo įžvelgti tik ryškius kontrastus, tad jį domino, pavyzdžiui, juodai balti objektai. Mažylio rega vis tobulėja ir dabar tik gali įžvelgti toliau esančius, subtilesnių atspalvių objektus.

Supažindinkite kūdikį su įvairesniais, skirtingų faktūrų, garsus skleidžiančiais žaislais. Taip pat rodykite įvairius buities daiktus - duokite pačiupinėti chalatą, nertą palaidinę, karolius, apelsiną, įvardinkite jų pavadinimus.

Skirtingų daiktų stebėjimas bei čiupinėjimas naudingas ne tik tobulėjančioms kūdikio akytėms, bet ir erdvės suvokimui, smulkiosios motorikos lavinimui.

„Pokalbis“ su kūdikiu

Burkuodamas kūdikis išreiškia pasitenkinimą, be to, taip jis lavina balso stygas. „Kalbėkitės“ su savo mažyliu jau dabar. Kai jis guguoja ar burkuoja, pasakykite jam ką nors trumpai arba irgi paguguokite. Tada palaukite jo „atsakymo“.

„Pokalbis“ su kūdikiu jums gal ir neatrodo labai prasmingas, tačiau iš tiesų taip pradedama mokytis kalbėtis! Vaikelis greitai supranta pokalbio ir žodžių prasmę - jais galima prisikviesti tėvelius, skleidžiant garsus tėveliai džiaugiasi ir taip pat atitaria garsais, mimikomis.

„Kalbėdamiesi“ su kūdikiu, skleisdami juokingus garsus, dainuodami, rodydami mimikas, gestus, plodami ir pan. įpratinsite kūdikį labiau domėtis jumis, o ne žaisliukais. Tai svarbu ne tik mezgant tvirtą ryšį su mažyliu, bet ir labai naudinga - juk kartais reikia kuo greičiau nuraminti suirzusį kūdikį, o žaisliuko nėra po ranka.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. Equ.
  Equ. prieš 9 val.

  Tanta parašė:
  Atruginu ja kai suvalgo 50ml o tada vel duodu kartais po atrugimo net nebenori valgyti,o kartais ir vel valgo. O tai kaip jus patikrinat vakko svori nes as ne lietu…

  Svarstyklių specialių neturim, bet aš pasisveriu pati ant elektroninių, po to su vaiku. Nebūna visiškai tikslu, bet dinamiką galima pamatyti.

  Laikas skaičiuojamas nuo vieno maitinimo pradžios iki kito maitinimo pradžios.

 2. Laurute90
  Laurute90 prieš 8 val.

  Vaigi25 parašė:
  Mes tik keletas dienų ant mišinuko. Pirmąjį bandome SMA, nes ligonineje davė jai pabandyt tetrapacke sma ir namie kelis kart davėm kai trūko pieno. Tai dabar ant mi…

  Jau seniai maitinamės mišiniais, tai atsirūgsta kartais iškart po maitinimo, kartais po kelių minučių, būna ir neatsirūgsta, o kartais po kelių valandų miego. O savaitę laiko išvis iškart po maitinimo klykia kol neatsirūgsta... nesuprantam kodėl taip vyksta, bet bandom prisitaikyt prie naujų įpročių.

 3. Laurute90
  Laurute90 prieš 8 val.

  Tanta parašė:
  Atruginu ja kai suvalgo 50ml o tada vel duodu kartais po atrugimo net nebenori valgyti,o kartais ir vel valgo. O tai kaip jus patikrinat vakko svori nes as ne lietu…

  Mes tai tiesiog sulaukiam kas mėnesį gydytojo apžiūros ir pasveria tada 🙂 sauskelnės pilnos, vaikas auga akyse kas savaitę, o ir pagal išaugtus drabužėlius matosi, kad auga sparčiai, tai nepanikuojam. Tiesiog maitinam kada mažiukas nori ir kiek nori ir per vizitus įsitikinam, kad viskas normos ribose.

 4. Wolfi
  Wolfi prieš 4 val.

  Vaigi25 parašė:
  Išsiauklėjot jau mažylį 😂 aš baltai pavydžiu nes mūsiškė niekaip nenusistovi ritmas 😬 daro ji su mumis ką nori o nepaduosi kada nori tai taip cyps kol užkims praded…

  Pradžioje leidau valgyti pagal poreikį ir galvojau, kad savaime nusistovės ritmas. Tai buvo maitinimai kas 3-3,5 val. Bet vėliau mažylis pradėjo manipuliuoti manimi ir prašyti valgyti kas 2-2,5 val. Tada visko nebesuvalgydavo, tada vėl anksčiau išalkdavo. Vienu žodžiu, užburtas ratas.
  Tad teko griebtis griežtesnių priemonių 😅
  Nustačiau maitinimus lygiai kas 4 val. Buvo sunkoka pradžioje, nes likus valandai ar pusvalandžiui iki maitinimo, vaikas būdavo labai neramus, bet išlaukdavom ir tada tikrai būdavo iššokęs ir viską suvalgydavo. Vyras pradžioje labai skeptiškai žiūrėjo į mano tokį planą, O dabar džiaugiasi, kad galim geriau planuotis dieną kai žinome tikslų maitinimo laiką. Nuo šiandien didinu mišinuko kiekį ir bandau nebemaitini naktimis. Žiūrėsim kaip seksis 😁👍

 5. Wolfi
  Wolfi prieš 4 val.

  Equ. parašė:
  O kokį žinduką naudojat kad sugeba taip greit išgerti?

  MAM anti colic buteliuką su 1 dydžio žinduku.