2 mėnesių kūdikis

Dabar, kai judviejų kūdikiui du mėnesiai, bendravimas su juo teikia vis daugiau džiaugsmo – žinoma, jeigu jis viskuo patenkintas.

Jo veiksmai nebepriklauso nuo įgimtų naujagimio refleksų: jis mokosi pats valdyti savo kūną ir protą. Mažylis įsiklauso į naujus, negirdėtus garsus, dairosi po kambarį norėdamas pamatyti ką nors įdomaus. Susidomėjęs stebi daiktus, kurie patraukia jo dėmesį, tačiau neilgai. Labiausiai jis mėgsta žiūrėti į savo rankytes, viena rankyte sugriebti kitą ir kišti jas į burną.

2 mėnesių kūdikio skiepai

Sulaukus 2 mėnesių ateina metas vėl ruoštis pas gydytoją. Medikas įvertintis kūdikio sveikatos būklę, jo augimą bei raidą, o taip pat paskiepys reikiamomis vakcinomis.

2 mėnesių kūdikiai skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų. Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi. Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Kūdikis seilėjasi

Kūdikiui augant jis vis daugiau seilėjasi, pučia seilių burbulus, gargaliuoja. Seilėtekis paprastai yra dygstančių dantukų ženklas, tačiau jie anksčiausiai ima dygti tik nuo 3 mėnesių, o įprastai - sulaukus 4-7 mėnesių. Smarkus seilėtekis dažnai prasideda likus 1-2 mėnesiams iki dantukų dygimo pradžios.

Jeigu gausiai seilėjasi mažesnis kūdikis, o jokių kitų neraminančių simptomų nėra, tai jaudintis nereikėtų. Mažylis vystosi visapusiškai, tad tobulėja ir jo seilių liaukos. Jos pradeda ypač intensyviai „dirbti“, taip pat yra „paskatinamos“ į burnytę kišamų pirštukų, dažno žindymo, čiulptuko naudojimo. Seilėse yra fermentų, kitų bakterijas naikinančių medžiagų, tad jos yra ir dezinfekcinė priemonė.

Kartais gausus seilėtekis gali būti ligos simptomas. Apžiūrėkite kūdikio burnytę, ieškokite paraudimų, pūslelių, baltų dėmelių, kurios yra virusinių arba grybelinių susirgimų požymiai.

Daugiau apie kūdikio seilėtekį skaitykite čia:

Tobulėjanti kūdikio rega

Vos gimęs naujagimis buvo trumparegis, jis gebėjo įžvelgti tik ryškius kontrastus, tad jį domino, pavyzdžiui, juodai balti objektai. Mažylio rega vis tobulėja ir dabar tik gali įžvelgti toliau esančius, subtilesnių atspalvių objektus.

Supažindinkite kūdikį su įvairesniais, skirtingų faktūrų, garsus skleidžiančiais žaislais. Taip pat rodykite įvairius buities daiktus - duokite pačiupinėti chalatą, nertą palaidinę, karolius, apelsiną, įvardinkite jų pavadinimus.

Skirtingų daiktų stebėjimas bei čiupinėjimas naudingas ne tik tobulėjančioms kūdikio akytėms, bet ir erdvės suvokimui, smulkiosios motorikos lavinimui.

„Pokalbis“ su kūdikiu

Burkuodamas kūdikis išreiškia pasitenkinimą, be to, taip jis lavina balso stygas. „Kalbėkitės“ su savo mažyliu jau dabar. Kai jis guguoja ar burkuoja, pasakykite jam ką nors trumpai arba irgi paguguokite. Tada palaukite jo „atsakymo“.

„Pokalbis“ su kūdikiu jums gal ir neatrodo labai prasmingas, tačiau iš tiesų taip pradedama mokytis kalbėtis! Vaikelis greitai supranta pokalbio ir žodžių prasmę - jais galima prisikviesti tėvelius, skleidžiant garsus tėveliai džiaugiasi ir taip pat atitaria garsais, mimikomis.

„Kalbėdamiesi“ su kūdikiu, skleisdami juokingus garsus, dainuodami, rodydami mimikas, gestus, plodami ir pan. įpratinsite kūdikį labiau domėtis jumis, o ne žaisliukais. Tai svarbu ne tik mezgant tvirtą ryšį su mažyliu, bet ir labai naudinga - juk kartais reikia kuo greičiau nuraminti suirzusį kūdikį, o žaisliuko nėra po ranka.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2021 Lapkritinukai ❤️

 1. Tirli pirli
  Tirli pirli prieš 8 val.

  O jūsu mažyliai daug seiliojas? Mano tikra seiliūze 😀. Ypač lauke jei prasibunda, tiek daug seilių išbėga, nesuprantu kodėl 😄

 2. User has not uploaded an avatar
  Nika77 prieš 8 val.

  Aš-Karolina parašė:
  Pamenu cia kazkuri mamyte rase, kad jos leliui nepavyko beveik visa diena normaliai uzmigt. Paskui viskas buvo ok? Maniskis siandien visiskai neuzmiega, per visa di…

  Maniškei 2 mėn. 2 sav. Buvo tokių dienų, bemaitinant užmiega, pasnaudžia 10-15 min. ir viskas. Ir vaikštau nešiodama, nes niekas netinka. Paskui susitvarkė. Ritmo vis dar neturime, tik pastaruoju metu naktį keliasi 1-2 k. Dieną valgo labai dažnai, tai paryčiui, kai nesikelia - šlapi patalai nuo pieno.
  Buvo kelios dienos, kad dieną daug miegojo, mažai būdravo - nurašau augimo šuoliui.

 3. User has not uploaded an avatar
  Nika77 prieš 8 val.

  Tirli pirli parašė:
  Aš tai su viena ranka vaiką laikau ar net maitinu, ant kėdės koją užkėlus, o su kita valgyt darau. Būna, kad ji valgo ir aš vienu metu. Nes kitaip kartais ilgai nie…

  Aš irgi bandau gal ne viską, ką suplanavus, bet daug pasidarau. Neturiu, kur dėtis 🙈😀 Su vienu vaiku turbūt mažiau pasidarydavau nei su dviem. Aišku nebūna lengva.

  Mažoji eina miegoti vėlokai 22-23 val. Keliasi valgyti pastaruoju metu ne anksčiau 2.30-3.30. Ryte dažniausiai 7.30 - anksčiau nei didysis į darželį 🙂 Būna dar pasnaudžia, kai liekame vienos namie.

 4. Guesss_
  Guesss_ prieš 7 val.

  enrika333 parašė:
  Pas manęs nemiegantis vaikas buvo 🙈 dabar paskutiniu metu nemiegojo dėl to jog neprakakojo. Skaudėti pilvo neskaudejo, bet visa diena nekakoja, tik steni, del to ir…

  O jūs mp ar mišinuku maitinate?

 5. RaiMėja prieš 2 val.

  Gabija31 parašė:
  Sveikos. Kaip jūsu mažiukams su naktiniu miegu? Kelinta migdot? 🤔 nu tas vakaras pati nelaukiamiausia dienos dalis... kiek skaitau naktinis miegas turėtu būti 19-21…

  Pas mus naktinis režimas prasideda 20/20:30val. Užmiega maitinama MP ir miega dažniausiai pas mane ant rankų. Pamiega iki 22val., tada pradedu į lovelę ir arba miega toliau arba dar pabunda. Bet jau be būdravimų. Tik pasikeičiam pampį ir užmiega bevalgydama. Miega apie 6val. savo lovelėj iki sekančio keitimo ir maitinimo. Per naktį keliasi dar kartą apie 6-7ryto. Ir tada dar miegam iki 9val. kažkur. Dienos miegeliai įvairaus ilgio 1-2val. (Tik vežime ilgiau). Bet miega ant rankų arba jei maitinu šonu kartais atsitraukus pamiega viena mūsų lovoj.
  Būdravimų dienos metu nedarau ilgesnių nei 1,5val, nes jei tik ilgiau pabūna tai kol užmiega verkia, nerami prie krūtinės būna.
  Dar naudoju programėlę, kur sužymiu miego ir valgymo laikus, tada peržvelgus puikiai matosi, kad atsiranda kažkoks vaikui būdingas ritmas. Prie jo ir bandau taikytis, nesistengiu daryti, kaip knygoje ar kursuose sakė, kad teoriškai turi miegoti ir keltis va šitaip.

1,00 €