Kūdikio klausa (213)

kūdikio klausa

Paprastai jo klausa turi būti patikrinta dar ligoninėje. Jei tai nebuvo padaryta, prašykite, kad kūdikio klausą patikrintų pediatras. Klausa yra labai svarbi mažylio fizinei raidai ir gebėjimui bendrauti. Laimei, dauguma kūdikių gimsta be jokių klausos sutrikimų. Jei kūdikis pasuka galvytę kai jį pakalbini ir pradeda guguoti, greičiausiai su jo klausa viskas tvarkoje.

Jei mažylis kuo ramiausiai miega, kai kaimynas kala plaktuku, gali pradėti abejoti, ar tikrai viskas gerai su mažylio klausa. Gali būti, kad jis tiesiog kietai įmigęs, tad nerimauti nėra ko. Jei nori įsitikinti, gali atlikti paprastą bandymą: kai mažylis nemiega ir yra pakankamai budrus, pliaukštelėk delnais, stovėdama už jo nugaros. Jei vaikučio klausa yra gera, išgirdęs netikėtą garsą, jis turėtų krūptelėti . Patikimumo dėlei, šį testą reikėtų atlikti kelis kartus. Ženklas, kad yra klausos problemų, gali būti ir tai, kad kūdikis nereaguoja į tavo balsą jei tavęs nemato.

Klausos sutrikimo priežasčių yra daug: pradedant nuo paveldimumo, baigiant įvairiomis infekcijomis (tiek nėštumo metu, tiek jau gimus), komplikacijomis gimdant, sužeidimais. Kartais klausos sutrikimai gali būti laikini: dėl vaškinio kamščio ausyje ar peršalimo.

Jei įtariate klausos sutrikimą, kreipkitės į gydytojus nedelsdami. Ankstyva diagnozė ir gydymas padeda kūdikiui normaliai vystytis ir neturėti jokių problemų ateityje. Gali būti, kad vaikui prireiks ypatingos priežiūros ir specialistų pagalbos. Visiškai negirdinčiam vaikui gali būti įtaisytas kochlearinis implantas – tai toks prietaisas, kuris elektrodais apdoroja garsą. Ne visiems vaikams jis tinka ir patinka – kai kurie vaikai ir jų tėveliai teikia pirmenybę gestų kalbai.

Naujausi komentarai

 1. rolanda723
  rolanda723 prieš 7 mėn.

  ingridamal parašė:
  Laba diena. Dukryte girdi viena ausimi. Iki šiol stebėjo, nes raida normali. Mums 3,5m kalba, bet ne taip gerai kaip bendraamžiai. Lankomės pas byckova. Gydytoja re…

  Mano dukros sutuacija kiek kita (ji visai neturi vienos ausytės), bet panašiai, kaip jūsiškė, gerai girdi viena ausimi.
  Kadangi mums klausos aparatas atkrito vien dėl nebuvimo kur dėti, ji nuo 2m. Nešioja kaulinio klausos implanto procesorių, tvirtinamą ant juostelės (Baha). Dabar kaip tik laukiam implantacijos. Mums ja kompensuoja (truputį su priemoka, nes norim geresnio).
  Taip, kad manau, jums tikrai turėtų kompensuoti, ką bepasirinktumėt.
  O girdėt dviem ausimis tikrai geriau, nei viena, o mes tėvai turim dėl to stengtis. (Nors girdėjus daug ką sakant: taigi ji girdi. Kam jums aparatas)

 2. Inmap prieš 7 mėn.

  Raganaj parašė:
  80 dB yra gana gerai. Jums tik aparatėlių reikia. Draugės klausa yra 70-80dB.Nešioja vieną aparatėlį. Jos dukos klausa 100-108dB.nesioja du aparatėlius, lanko papra…

  Išraše po paskutinio apsilankymo rašo, kad viena ausis neduoda atsako. Gal aš tos kreivės nemoku skaityti. 80db ir 100db sujungti yra sujungta grafike po bera. Kita ausis 10 db. Aš jau turėjau laiko susitaikyti su esama situacija, jei tikrai yra įmanoma prisitaikyti aparatą be inplanto, manau tai būtų geriausia išeitis. Galėtumėme gyventi ramiai, kad padarėme viską dėl savo mažytės.

 3. Inmap prieš 7 mėn.

  rolanda723 parašė:
  Mano dukros sutuacija kiek kita (ji visai neturi vienos ausytės), bet panašiai, kaip jūsiškė, gerai girdi viena ausimi.

  Ačiū jums už pasisakymą. Kaip vystosi vaiko kalbos raida? Baha yra tvirtinamas jūsų atveju priešingoje pusėje nei yra ausyte, teisingai suprantu? Taip vaikas girdi iš abiejų pusių?

 4. rolanda723
  rolanda723 prieš 7 mėn.

  ingridamal parašė:
  Ačiū jums už pasisakymą. Kaip vystosi vaiko kalbos raida? Baha yra tvirtinamas jūsų atveju priešingoje pusėje nei yra ausyte, teisingai suprantu? Taip vaikas girdi …

  Taip, ji Baha nešioja dešinėje (toj pusėj, kur nėra ausytės). Pati sako, kad su aparatu girdi daug geriau, jai jis patinka, nepaisant keleto trūkumų (prilietus jis cypia). Kalbos ir klausos raidai gauna surdopedagogės konsultacijas. Kalba beveik atitinka amžių, yra tik keletas silpniau tariamų garsų. Kolkas viskas puikiai
  Viskas bus gerai ir jums mes turim pačius geriausius vaikus ;)

 5. Inmap prieš 7 mėn.

  rolanda723 parašė:
  Taip, ji Baha nešioja dešinėje (toj pusėj, kur nėra ausytės). Pati sako, kad su aparatu girdi daug geriau, jai jis patinka, nepaisant keleto trūkumų (prilietus jis …

  Mūsų vaikai tikrai nuostabus, o ir tėvai tikriausiai neprasti ačiū jums, kad atsiliepėte, ieškosime geriausio sprendimo