Kūdikio klausa (255)

Paprastai mažylio klausa būna patikrinama dar ligoninėje (bent jau turėtų taip būti). Jei tai nebuvo padaryta, prašykite, kad ją patikrintų pediatras. Klausa yra labai svarbi mažylio fizinei raidai ir gebėjimui bendrauti. Laimei, dauguma kūdikių gimsta be jokių klausos sutrikimų. Jei kūdikis pasuka galvytę ir ima guguoti vos jį prakalbinus - greičiausiai, viskas yra tvarkoje.
Jei mažylis ramiai sau miega, kai kaimynas visu garsu kala plaktuku, dėl jo klausos gali kilti abejonių. Bet neskubėkite nerimauti - gali būti, kad jis tiesiog kietai įmigęs. Jei norite tuo įsitikinti, galite atlikti paprastą bandymą: kai mažylis nemiega ir yra pakankamai budrus, pliaukštelėkite delnais, stovėdami jam už nugaros. Jei vaikučio klausa yra gera, išgirdęs netikėtą garsą, jis turėtų krūptelėti. Patikimumo dėlei, šį testą reikėtų atlikti kelis kartus. Mažylis nereaguoja į jūsų balsą, kai jūsų nemato? Tai gali būti pirmas ženklas, kad jis visgi turi klausos sutrikimų.
Tokio sutrikimo priežasčių yra daug: pradedant nuo paveldimumo, baigiant įvairiomis infekcijomis (tiek nėštumo metu, tiek jau gimus), komplikacijomis gimdant, sužeidimais. Kartais klausos sutrikimai gali būti laikini: dėl vaškinio kamščio ausyje ar peršalimo.
Jei įtariate klausos sutrikimą, kreipkitės į gydytojus nedelsdami. Ankstyva diagnozė ir gydymas padeda kūdikiui normaliai vystytis ir neturėti jokių problemų ateityje. Gali būti, kad vaikui prireiks ypatingos priežiūros ir specialistų pagalbos. Visiškai negirdinčiam vaikui gali būti įtaisytas kochlearinis implantas – prietaisas, kuris elektrodais apdoroja garsą. Ne visiems vaikams jis tinka ir patinka – kai kurie vaikai ir jų tėveliai teikia pirmenybę gestų kalbai.
Aciu jims labai