Kūdikio klausa (202)

kūdikio klausa

Paprastai jo klausa turi būti patikrinta dar ligoninėje. Jei tai nebuvo padaryta, prašykite, kad kūdikio klausą patikrintų pediatras. Klausa yra labai svarbi mažylio fizinei raidai ir gebėjimui bendrauti. Laimei, dauguma kūdikių gimsta be jokių klausos sutrikimų. Jei kūdikis pasuka galvytę kai jį pakalbini ir pradeda guguoti, greičiausiai su jo klausa viskas tvarkoje.

Jei mažylis kuo ramiausiai miega, kai kaimynas kala plaktuku, gali pradėti abejoti, ar tikrai viskas gerai su mažylio klausa. Gali būti, kad jis tiesiog kietai įmigęs, tad nerimauti nėra ko. Jei nori įsitikinti, gali atlikti paprastą bandymą: kai mažylis nemiega ir yra pakankamai budrus, pliaukštelėk delnais, stovėdama už jo nugaros. Jei vaikučio klausa yra gera, išgirdęs netikėtą garsą, jis turėtų krūptelėti . Patikimumo dėlei, šį testą reikėtų atlikti kelis kartus. Ženklas, kad yra klausos problemų, gali būti ir tai, kad kūdikis nereaguoja į tavo balsą jei tavęs nemato.

Klausos sutrikimo priežasčių yra daug: pradedant nuo paveldimumo, baigiant įvairiomis infekcijomis (tiek nėštumo metu, tiek jau gimus), komplikacijomis gimdant, sužeidimais. Kartais klausos sutrikimai gali būti laikini: dėl vaškinio kamščio ausyje ar peršalimo.

Jei įtariate klausos sutrikimą, kreipkitės į gydytojus nedelsdami. Ankstyva diagnozė ir gydymas padeda kūdikiui normaliai vystytis ir neturėti jokių problemų ateityje. Gali būti, kad vaikui prireiks ypatingos priežiūros ir specialistų pagalbos. Visiškai negirdinčiam vaikui gali būti įtaisytas kochlearinis implantas – tai toks prietaisas, kuris elektrodais apdoroja garsą. Ne visiems vaikams jis tinka ir patinka – kai kurie vaikai ir jų tėveliai teikia pirmenybę gestų kalbai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Lawruska prieš 1 m.

  ManteVi parašė:
  Sveiki! Norėjau paklausti gal kam Santariškėse irgi buvo liepta pasimokyti žaidimuką klausai. Gal kas irgi turėjo kažką tokio išmokt?

  Oi kaip jie viska supranta.. siulyciau daryti BERA, nes gali buti veliau velu.
  O tas zaidimukas - isgirsta garsa, ideda kaladele, bet sis tyrimas niekad nebus toks tikslus kaip BERA.

 2. User has not uploaded an avatar
  ManteVi prieš 1 m.

  raganaj parašė:
  Su kokia gydytoja sutarėte,kad nedarysit BERA?vaikas gali neprigirdėti.tas tyrimas jums parodytų kokia klausa vaiko.juolab,kad tyrimai kiti neigiami.nžn,man tai ram…

  Su Byčkova sutarėm. Ji sakė, kad arba gali negirdėt šnabždėjimo už kelių metrų arba visai jokio pažeidimo nėra. Tai todėl mes taip ir sutarėm. Kai 2 metukų nuvažiuosim ir žiūrėsim jau ką daryt. Pusę metų visai buvau pamiršus net visą šitą reikalą. Nes atrodo vaikas kaip ir visi kiti vaikai ir žodelius taria.. gal nebus per vėlu dar tą pusmetį laukt, jei iš tikro kažkas yra negerai.

 3. Raganaj
  Raganaj prieš 1 m.

  ManteVi parašė:
  Su Byčkova sutarėm. Ji sakė, kad arba gali negirdėt šnabždėjimo už kelių metrų arba visai jokio pažeidimo nėra. Tai todėl mes taip ir sutarėm. Kai 2 metukų nuvažiuo…

  Na,Byčkova mano vaiką konsultuoka ir ji buvo ta,kuri man su vyru gerą moralą atskaitė,kai sakėm,kad mūsų akimis žiūrint,vaikas viską girdi. Aš linkusi neabejoti jos kompetencija,bet šiuo atveju... jūs kaip.mama matot savo vaiką,ir jei jums taip pat nekyla jokių abejonių,tai gal palaukit.

 4. jono
  jono prieš 1 m.

  As irgi BERA daryciau, kad jau but tikrai. Kam delst ir svaistyt laika ? pazistami pasidare bera suzinojo kad neprigirdi 30dcb ir ramiai dabar gyvena.

 5. Raganaj
  Raganaj prieš 3 mėn.

  Straipsnyje nekalbama apie tai, kad vaikams, turintiems klausos sutrikimą, pritaikomi klausos aparatai ir vaikas gali sėkmingai vystytis kaip ir kiti vaikai. Gestų kalba ir kochleariniai inplantai yra taikomi tik visiško kurtumo atveju, kai klausos aparatai negali kompensuoti prarastos klausos. Kažkaip straipsnis į vienus vartus...