Kūdikio klausa (195)

kūdikio klausa

Paprastai jo klausa turi būti patikrinta dar ligoninėje. Jei tai nebuvo padaryta, prašykite, kad kūdikio klausą patikrintų pediatras. Klausa yra labai svarbi mažylio fizinei raidai ir gebėjimui bendrauti. Laimei, dauguma kūdikių gimsta be jokių klausos sutrikimų. Jei kūdikis pasuka galvytę kai jį pakalbini ir pradeda guguoti, greičiausiai su jo klausa viskas tvarkoje.

Jei mažylis kuo ramiausiai miega, kai kaimynas kala plaktuku, gali pradėti abejoti, ar tikrai viskas gerai su mažylio klausa. Gali būti, kad jis tiesiog kietai įmigęs, tad nerimauti nėra ko. Jei nori įsitikinti, gali atlikti paprastą bandymą: kai mažylis nemiega ir yra pakankamai budrus, pliaukštelėk delnais, stovėdama už jo nugaros. Jei vaikučio klausa yra gera, išgirdęs netikėtą garsą, jis turėtų krūptelėti . Patikimumo dėlei, šį testą reikėtų atlikti kelis kartus. Ženklas, kad yra klausos problemų, gali būti ir tai, kad kūdikis nereaguoja į tavo balsą jei tavęs nemato.

Klausos sutrikimo priežasčių yra daug: pradedant nuo paveldimumo, baigiant įvairiomis infekcijomis (tiek nėštumo metu, tiek jau gimus), komplikacijomis gimdant, sužeidimais. Kartais klausos sutrikimai gali būti laikini: dėl vaškinio kamščio ausyje ar peršalimo.

Jei įtariate klausos sutrikimą, kreipkitės į gydytojus nedelsdami. Ankstyva diagnozė ir gydymas padeda kūdikiui normaliai vystytis ir neturėti jokių problemų ateityje. Gali būti, kad vaikui prireiks ypatingos priežiūros ir specialistų pagalbos. Visiškai negirdinčiam vaikui gali būti įtaisytas kochlearinis implantas – tai toks prietaisas, kuris elektrodais apdoroja garsą. Ne visiems vaikams jis tinka ir patinka – kai kurie vaikai ir jų tėveliai teikia pirmenybę gestų kalbai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Esu pati laimingiausia prieš 5 mėn.

  Na ka mielosios sulaukeme 6 men,padarem pakartotiny tyrima ,na vaikas kazkiek girdi o tai labai dziugina ,uzrase bera tyrimui,bet iki jo liepe panaudoti kazdiena:kramtymo-putimo ir ear popper aparateli!issinuomavau ji kaune ,ir dabar beda kaip 6 men kudikiui panaudoti ji ,gal kazkuriai teko ji naudoti?

 2. User has not uploaded an avatar
  ramjurg prieš 5 mėn.

  Esu pati laimingiausia parašė:
  Na ka mielosios sulaukeme 6 men,padarem pakartotiny tyrima ,na vaikas kazkiek girdi o tai labai dziugina ,uzrase bera tyrimui,bet iki jo liepe panaudoti kazdiena:kr…

  Nepaaiskino? As specialiai duodavau gerti is buteliuko,nors ir maitinau pati ir tuo pat metu,kai geria-ryja, turi i nosies skylute nutaikiusi spausti ta aparateli. Kelis kartus i viena skylute.paskui i kita.

 3. User has not uploaded an avatar
  Esu pati laimingiausia prieš 5 mėn.

  ramjurg parašė:
  Nepaaiskino? As specialiai duodavau gerti is buteliuko,nors ir maitinau pati ir tuo pat metu,kai geria-ryja, turi i nosies skylute nutaikiusi spausti ta aparateli. …

  Paaiskino ,bet tas aparatelis sunkiai i mano skylute lenda tai ka apie kudiki kalbeti

 4. User has not uploaded an avatar
  ramjurg prieš 5 mėn.

  Esu pati laimingiausia parašė:
  Paaiskino ,bet tas aparatelis sunkiai i mano skylute lenda tai ka apie kudiki kalbeti

  Tai nereikia jo sukisti tiesiog aparatelio skylute nutaikyti prispaudus prie nosytes ertmes

 5. User has not uploaded an avatar
  Esu pati laimingiausia prieš 5 mėn.

  ramjurg parašė:
  Tai nereikia jo sukisti tiesiog aparatelio skylute nutaikyti prispaudus prie nosytes ertmes

  Labai Ačiū Jums uz paaiskinima nes nu nesupatau kaip ji sukisti jei man netelpa dabar situacija pasirodo lengvesne nei manau ,nors istikruju jis net neleidzia priliest nosytes,bet kaip nors