Niežtinti oda nėštumo metu (105)

Niežtinti oda nėštumo metu Niežtinti oda nėštumo metu. iStock.com/champja

Niežėjimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys ir greičiausiai tai nepavojingas simptomas. Antrąjį ir trečiąjį trimestrą juo skundžiasi daugelis moterų.

Šis nemalonus pojūtis atsiranda dėl to, kad tavo oda pamažu tempiasi, prisitaikydama prie augančio vaikelio ir didėjančių tavo apimčių. Be to, organizmui reikia vis daugiau skysčių, o šį išaugusį poreikį ne taip paprasta patenkinti. Odos tempimasis ir drėgmės stoka yra pagrindinės niežulio priežastys. Štai kas galėtų padėti:

 • Maudykis šiltame (bet ne karštame!) vandenyje. Kai kurios moterys teigia, kad labai padeda šiltos vonios su voniai skirtais avižiniais dribsniais (jų būna pirkti vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse).
 • Prausiklio geriau nenaudoti, bet jei reikia, naudok švelnų drėkinamąjį muilą ar prausiklį.
 • Ištepk odą kūno kremu ar losjonu iškart po vonios ar dušo, kol oda dar drėgna. Tinka ir geros kokybės augaliniai ar specialūs kūno aliejai.
 • Dėvėk kelnes su pažemintu juosmeniu. Pilvą uždengiančios kelnės dažnai suerzina odą.

Jei niežulys yra nepakenčiamas ar stiprėja – pasikonsultuok su gydytoju: tai gali būti specifinė nėštumui būdinga būsena, vadinama PUPPP (angl. short for pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy). Vaisiui pavojaus ji nekelia, tačiau PUPPP reikia specialaus gydymo.

Dar viena galima niežulio  priežastis - intrahepatinė nėščiųjų cholestazė, tačiau jos atveju paparastai niežti delnus ir pėdas, niežulys į kitas kūno vietas išplinta retai, bėrimas nėra laikomas šios ligos simtomu. Tai gana rimta liga, kuri negydoma gali sukelti rimtų nėštumo komplikacijų, tad jei kyla abejonių, būtina kreiptis į gydytoją.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  kristinucka prieš 3 mėn.

  Sveikos paneles, man 5 savaitė, ir niezti vakarais vos ne visą kūną.. manot rimta??

 2. User has not uploaded an avatar
  Zivilekkk prieš 3 mėn.

  Kai tik pastojau - nestumui buvo apie 2 savaites - man issausejo visas veidas (iki tol oda buvo super riebi). Nepadejo jokie kremai ar tepalai. Apie 7 nestumo savaite vel viskas grizo i savo ribas. Bet tas sausumas sunkiai net apibudinamas, odos netempia, nesijaucia sausumas, bet veido oda pilna pleiskanu

 3. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 3 mėn.

  kristinucka parašė:
  Sveikos paneles, man 5 savaitė, ir niezti vakarais vos ne visą kūną.. manot rimta??

  Labas, man irgi niežtėdavo, ypač vakarais atsigulus. Kiek ten rimta, pasakys gydytoja, nes kai kurioms niežti, nes kažkas ten negerai su kepenų fermentais būna, tai tiesiog pasisakykite jūsų nėštumą prižiūrinčiai gydytojai. O šiaip gi nėštumo metu hormobau pasikeičia, tai vienas beria, kitoms kaip tik oda pagražėja ir pan.

 4. User has not uploaded an avatar
  margarita00 prieš 1 mėn.

  ZUIKUTE7 parašė:
  sveikutes,
  na man yra 36 nestumo savaites dabar, pradejo niezteti kuna gal pries savaite, kaz…

  Ir man įdomu mane ir beria delnai kaista

 5. VilteJan
  VilteJan prieš 1 mėn.

  Niezulys kamuoja ir mane bet sake gydytoja, kad nera ko nerimauti. Prasidejo apie 8nestumo savaite, intesyviausia buvo apie 12-15sav., Dabar siek tiek apmazeja labai pradejau drekinti oda, gal del to apmazejo.