Niežtinti oda nėštumo metu (120)

Niežtinti oda nėštumo metu Niežtinti oda nėštumo metu. iStock.com/champja

Niežėjimas nėštumo metu yra gana dažnas ir dažniausiai nepavojingas. Antrąjį ir trečiąjį trimestrą juo skundžiasi daugelis moterų.

Kodėl nėštumo metu niežti odą?

Niežulys nėštumo metu gali atsirasti dėl kelių labai skirtingų priežasčių:

 • Tempiasi oda. Oda tempiasi, prisitaikydama prie augančio vaikelio ir didėjančių apimčių, daugeliui moterų atsiranda odą ištempiančių patinimų.
 • Oda yra jautresnė. Oda (kaip ir visas organizmas) nėštumo metu yra jautresnė, labiau linkusi į alergines reakcijas, nėštumo metu dažnai paūmėja įvairios odos ligos ir būklės, pavyzdžiui, dermatitas, egzema, žvynelinė ir pan. Be to, nėštumo metu ir pati moteris yra dirglesnė.
 • Trūksta skysčių. Nėštumo metu išaugusį skysčių poreikį sunku patenkinti, o stokojant skysčių džiūna, pleiskanoja oda, tą tempia, niežti.
 • Dilgėlinė nėščiųjų dermatozė (PUPPP - angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy). Smulkiais, rausvais mazgeliais beria pilvą, kartais bėrimas išplinta ant šlaunų, sėdmenų, rankų. Medikai ir mokslininkai nėra tikri dėl bėrimo priežasčių, tačiau paprastai jis pasireiškia nėštumo pabaigoje. Jis nemalonus, tačiau nėra pavojingas nei motinai, nei vaisiui.
 • Intrahepatinė nėščiųjų cholestazė .Niežulys yra labai specifinis, nes paprastai niežti delnus ir pėdas, niežulys į kitas kūno vietas išplinta retai, bėrimas nėra laikomas šios ligos simptomu. Tai gana rimta liga, kuri negydoma gali sukelti rimtų nėštumo komplikacijų, tad jei kyla abejonių, būtina kreiptis į gydytoją.

Ką daryti, jeigu nėštumo metu niežti odą?

Niežulio malšinimo būdai priklauso nuo niežulio priežasties.

Jeigu niežulio priežastys yra „nerimtos“, t.y. niežulį sukelia odos tempimasis, išsausėjimas ir jautrumas, nemalonius pojūčius padeda palengvinti:

 • Maudynės šiltoje (bet ne karštoje!) vonioje. Kai kurios moterys teigia, kad labai padeda šiltos vonios su voniai skirtais avižiniais dribsniais (jų būna pirkti vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse).
 • Odos drėkinimas. Pasitepkite kūno kremu ar losjonu iškart po vonios ar dušo, kol oda dar drėgna. Tinka ir geros kokybės augaliniai ar specialūs kūno aliejai.
 • Tinkamos higienos ir kosmetikos priemonės. Nėštumo metu odą gali suerzinti anksčiau puikiai tikusios prausimosi, asmeninės higienos, namų valymo ir skalbimo priemonės, kvepalai, kosmetika. Peržvelkite naudojamų priemonių sudėtį, rinkitės kuo natūralesnes, bekvapes, jautriai odai skirtas priemones.
 • Tinkama apranga, patalynė. Nemalonius pojūčius gali sukelti labai aptempti, sintetiniai, šiurkštaus audinio drabužiai arba patalynė, todėl nėštumo metu rinkitės odai malonesnes, natūralias, minkštesnes medžiagas, laisvesnę, judesių nevaržančią aprangą.
 • Pakankamai vandens. Nėštumo metu rekomenduojama išgerti apie 2 litrus vandens.

Ar reikia kreiptis į gydytoją, jeigu niežti odą?

Dažniausiai odos niežulys nėštumo metu nėra rimta problema ir nekelia grėsmės nei besilaukiančiai moteriai, nei besivystančiam vaisiui.

Žinoma, kad būtų ramiau, galite pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, galbūt apsilankyti pas dermatologą arba kosmetologą, padėsiantį išsirinkti tinkamiausias higienos, odos priežiūros, buitinės chemijos ir pan. priemones.

Į gydytoją dėl nėštumo metu niežtinčios odos būtina kreiptis, jeigu:

 • Niežti delnus ir pėdas, nes tai yra pavojingos ligos – intrahepatinės nėščiųjų cholestazės – požymis.
 • Niežulys nėra vienintelis simptomas. Drauge su niežuliu pasireiškia įvairūs bėrimai, paraudimai, odos trūkinėjimai, pleiskanojimas, skausmas, karščiavimas ir pan.
 • Niežulys labai intensyvus, simptomai stiprėja, jų nepavyksta numalšinti paprastomis priemonėmis, pavyzdžiui, pasitepus kremu, pakeitus naudojamas higienos priemones ir kt.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Gabiiy prieš 1 m.

  bebriuke83 parašė:
  Jo sudėtis nelabai draugiška

  Tai koki tada pirkti jau tikrai pasimeciau

 2. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 1 m.

  Gabiiy parašė:
  Tai koki tada pirkti jau tikrai pasimeciau

  Jums nebūtina nuo strijų, reikia drėkinti odą, tai Emolium intensive faina emulsija

 3. User has not uploaded an avatar
  Gabiiy prieš 1 m.

  bebriuke83 parašė:
  Jums nebūtina nuo strijų, reikia drėkinti odą, tai Emolium intensive faina emulsija

  As ir ieskau ne nuo striju o kad drekinti oda, nes kiek zinau - tepk netepus nuo striju,vistiek viskas priklauso nuo genetikos kolkas tik 5menesiukas ir nera, veliau ziuresim kaip cia bus, mano klubai su kumpiukais tai kazin ar ju bus daug , o ir seip as del to nepergyvenu tik vat del tos odos tokio sausumo:/

 4. B.D.
  B.D. prieš 2 mėn.

  Gabiiy parašė:
  O kaip pvz Bio oil?? Ar kas naudojote?? Ar padeda??

  Geriau geras kokosų šalto spaudimo aliejus, ant drėgnos is po dušo odos. Man tai tas aliejus LB smirdejo, nėjo tepti 😊
  Arba biodermos atoderm lasjonas.

 5. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 2 mėn.

  B.D. parašė:
  Geriau geras kokosų šalto spaudimo aliejus, ant drėgnos is po dušo odos. Man tai tas aliejus LB smirdejo, nėjo tepti 😊

  Ir teisingai, nes tas Bio Oil-gryna chemija
  Aš nesilaukiu, bet galiu rekomenduoti gerą lietuvišką kremą-Basalis Clinic
  Aš jį Gintarinėj vaistinėj internetu užsisakau:
  https://www.gintarine.lt/basalis-clinic-kremas-350-g/?sig=vaistailt