Niežtinti oda nėštumo metu (100)

Niežtinti oda nėštumo metu Niežtinti oda nėštumo metu. iStock.com/champja

Niežėjimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys ir greičiausiai tai nepavojingas simptomas. Antrąjį ir trečiąjį trimestrą juo skundžiasi daugelis moterų.

Šis nemalonus pojūtis atsiranda dėl to, kad tavo oda pamažu tempiasi, prisitaikydama prie augančio vaikelio ir didėjančių tavo apimčių. Be to, organizmui reikia vis daugiau skysčių, o šį išaugusį poreikį ne taip paprasta patenkinti. Odos tempimasis ir drėgmės stoka yra pagrindinės niežulio priežastys. Štai kas galėtų padėti:

 • Maudykis šiltame (bet ne karštame!) vandenyje. Kai kurios moterys teigia, kad labai padeda šiltos vonios su voniai skirtais avižiniais dribsniais (jų būna pirkti vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse).
 • Prausiklio geriau nenaudoti, bet jei reikia, naudok švelnų drėkinamąjį muilą ar prausiklį.
 • Ištepk odą kūno kremu ar losjonu iškart po vonios ar dušo, kol oda dar drėgna. Tinka ir geros kokybės augaliniai ar specialūs kūno aliejai.
 • Dėvėk kelnes su pažemintu juosmeniu. Pilvą uždengiančios kelnės dažnai suerzina odą.

Jei niežulys yra nepakenčiamas ar stiprėja – pasikonsultuok su gydytoju: tai gali būti specifinė nėštumui būdinga būsena, vadinama PUPPP (angl. short for pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy). Vaisiui pavojaus ji nekelia, tačiau PUPPP reikia specialaus gydymo.

Dar viena galima niežulio  priežastis - intrahepatinė nėščiųjų cholestazė, tačiau jos atveju paparastai niežti delnus ir pėdas, niežulys į kitas kūno vietas išplinta retai, bėrimas nėra laikomas šios ligos simtomu. Tai gana rimta liga, kuri negydoma gali sukelti rimtų nėštumo komplikacijų, tad jei kyla abejonių, būtina kreiptis į gydytoją.

Naujausi komentarai

 1. Rrrrutele
  Rrrrutele prieš 4 m.

  Mano visas kunas issausejas,net plemais tokiais.Maudausi po dusu,naudojau ir duse zele su aliejumi,ir vaikiskus muiliukus.Niekas nepadeda.Oda tepiau kokosu aliejumi,visokiais kremais.Nieko.Nebezinau ka daryti .Veidas toks sausas,kad net pleiskanoja.Apie galvos oda isvis nera ka kalbeti....
  Pradejau gerti zuvu taukus,tikiuosi siektiek situacija susitvarkys....

 2. sega01
  sega01 prieš 4 m.

  Margarit parašė:
  man taip buvo nuo ikloteliu

  Taip man pries 10 metu nuo ju buvo,pries nestuma, tai mano ginekologas sake, kad cia yra pats blogiausias variantas, kaip moterys, merginos visa diena su ikloteliais buna, ten mikrobai ir dauginasi,nes silta, ir buna pienliges,niezejimas, dar gali nuo kvapu dirglumas buti.

 3. spanguoliška
  spanguoliška prieš 4 m.

  Nežinau net i kuria temele labiau tiktu rašyti šiuo klausimu, tačiau ar yra kam buve neštumo metu toks dalykas kaip, kad net nzn. kaip ce teisingai parašyt man per nugara ypac dešinyji peti ir ranka, laksto toks kaip šiurpas, kaip kutenimas, nutirpti nenutirpsta, tik toks šiurpas nueina ir pastoviai. Net nzn. nuo ko ce gali buti... atsirado tas dalykas kai pastojau kokiam 4 men. o dbr. va nuo kokios 32 savaites labai padažnėjo ir niekur nerandu nuo ko tai gali būti.... gal kraujotaka, ar kas... pas gyd. eisiu kita savaite sakiau pasiteirausiu, bet idomi būtų ir jūsų nuomonė?

 4. BonBon
  BonBon prieš 4 m.

  spanguoliška parašė:
  Nežinau net i kuria temele labiau tiktu rašyti šiuo klausimu, tačiau ar yra kam buve neštumo metu toks dalykas kaip, kad net nzn. kaip ce teisingai parašyt man p…

  Man nestumo metu beveik viska niezejo. Siaip tempiasi o ir apskritai lb sauseja oda. Tikrai nieko blogo, galite koki alieju panaudoti

 5. spanguoliška
  spanguoliška prieš 4 m.

  BonBon parašė:
  Man nestumo metu beveik viska niezejo. Siaip tempiasi o ir apskritai lb sauseja oda. Tikrai nieko blogo, galite koki alieju panaudoti

  na man tai net neniezti, paniezti tai pilvuka tik ir tai kartais o man grinai toks kaip skruzdes po oda lakstytu ir tik vienoje kuno puseje, dazniausiai menties srityje....