11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. Kristina415
  Kristina415 prieš 5 d.

  Mes dovanosim po raktu pakabuka ir puodeli su krikstuko nuotraukom simboliskai.

 2. agnesem
  agnesem prieš 5 d.

  Braške. parašė:
  Sveikos mamytės ruošiamės krikštynoms ir vienintelis dalykas liko sugalvoti ką dovanoti krikšto tėvams gal kas kokiu idėjų originalių turit?…

  Mes iš čia išsirinkom simbolines padėkos dovanėles
  https://www.dovanudezute.lt/dovanos-kriksto-tevams

 3. Annabelle
  Annabelle prieš 4 d.

  Mamos, gal kam teko nuomotis pram pack’a vezimui Vilniuje? Skrisim atostogu su Ryanairu rugpjuti, imsim savo sportinuka, nesinori gauti sudauzyta is bagazo o patiems pirkti pram pack’a del vienos keliones neapsimoka..

 4. User has not uploaded an avatar
  bonifa prieš 4 d.

  Sveikos, mamytes, kurios taikotw savo vaikuciam BLW primaitūnimo metoda, gal galite pasidalinti koki maista duodat? Su gabaliukais tai viskas aisku, o kaip kose,sriuba?

 5. Oka3
  Oka3 prieš 4 d.

  bonifa parašė:
  Sveikos, mamytes, kurios taikotw savo vaikuciam BLW primaitūnimo metoda, gal galite pasidalinti koki maista duodat? Su gabaliukais tai viskas aisku, o kaip kose,sri…

  duodu koses, bet valgo ja su rankomis. siek tiek ir pati pamaitinu, tai blw metodui truputi nusizengiu. O sriuba jei duodu, tai jai nupilu skystima, graibo pati darzoves, o as duodu is saukstelio su skystimu. tai vat negaliu pasakyti, kad koses ir sriubas 100 proc valgo blw metodu, o ir pvz jei kelionej ar kavinej bunam, buna kad pamaitinu daugiau, nes nera salygu kaip namie.