11 mėnesių kūdikis

Tarsi stovėti pačiam, nors ir trumpai, dar būtų nepakankamai šaunu, judviejų mažylis jau sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenks paimti jį sudominusį daiktą arba žaisti su žaislais. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Tau tai įspėjimas, kad spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad mažylis negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais – žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir panašiai, mažylis galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą ir pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Žaislų krepšys irgi padeda prie to pratintis. Kai mažylis pradėjo ropoti ar vaikščioti, žaislų ir barškučių rasi netikėčiausiose vietose. Jei turėsi žaislų krepšį, bus lengviau susitvarkyti.

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  IngridV prieš 2 d.

  lauriuuuxxx parašė:
  as planuoju kazka tokio! Tik galbut padaryti ant puodelio iskepti keksiuku ir padaryti kavos ir tada tadam!! Mazylis ant puoduko su graziu uzrasu! Daug ideju pinter…

  Tikrai labai gražu reikia rasti laiko kažką tokio padaryti. Nes vyras manęs nepamiršo per motinos dieną

 2. User has not uploaded an avatar
  IngridV prieš 48 min.

  Kaip tylu ćia Aš tai iš lovos išsiritau šeštą vakaro, atsikeldavau tik vaiko pamaitinti o vyras ryte su dukra ėjo į turgų tai prisirinko visur nuolaidų, sesė sakė skolinsis vaiką kai eis Visus stebėjusius krepšinį su pergale!

 3. Rasyte uogyte
  Rasyte uogyte prieš 20 min.

  Issiseme visos temos o as noriu paklausti ar buvo kas vaikuti nuvede pas odontologa? Kaip priziurite dantukus? Mes jau turim 6 bet as ju pakolkas nelieciu, nes nezinau ka daryt beja prie vieno dantuko kraujuoja dantena ir yra patinusi, gal kas susidure?

 4. mido66
  mido66 prieš 11 min.

  Vienom aktualu apie išdygusių dantukų priežiūrą, o aš jau nerimauju, kaip juos (dantukus) paskatint, kad bent vienas greičiau pasirodytų 😁
  Ar dar yra bedančių? Nes mes vis dar nė vieno neturim Jei taip, gal darėt kas vitamino d tyrimą? Nes mūsų šeimos gydytoja minėjo, kad jei nepasirodys iki 10 mėn. Reiktų pasidaryti šį tyrimą.

 5. User has not uploaded an avatar
  IngridV prieš 1 min.

  mido66 parašė:
  Vienom aktualu apie išdygusių dantukų priežiūrą, o aš jau nerimauju, kaip juos (dantukus) paskatint, kad bent vienas greičiau pasirodytų 😁

  Vitamino d darem kelis kartus ir kita savaite vel kartosiu. Duodu retai ir visada buna ant virsutines ribos, tai laikas nuo laiko patikrinu.

  Su dantim kol kas viskas gerai, lenda penktas ir sestas, jei kraujuotu dantenos tai tikrai nueiciau kad paziuretu.