11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2019 m. gegužinukai

 1. Aggie2
  Aggie2 prieš 3 d.

  Ar yra jau vaikiuku, mieganciu 1 miegeli diena? Maniske keistai pradejo miegot, velai eina ryte, tada po pietu nusitempia velokai irgi ir labai sunku pamigdyt.. Bet vienam mieguciui gal dar anksti..

 2. JPUMA
  JPUMA prieš 2 d.

  Aggie2 parašė:
  Ar yra jau vaikiuku, mieganciu 1 miegeli diena? Maniske keistai pradejo miegot, velai eina ryte, tada po pietu nusitempia velokai irgi ir labai sunku pamigdyt.. Bet…

  Taip, maniskis miega vienakart daznai jau kokios 3 savaitės, kekiasi 8-9, pietu miega 13-15, miegot eina 8-9. Bet jei pietu numinga tik kokia 1 val., tai antra kart dar pamiega spie 17:30 trumpam.
  Mes gan anksti nuo 3 miegu prie 2 perėjom irgi. Taip natūraliais gavosi, per orievartą nemigdau
  Nieko blogo tame nematau, gerai jauciasi ir vakarais irzlesnis nebūna

 3. Warle
  Warle prieš 2 d.

  Kaip jum mamos su sportu sekasi? As pries nestuma visa laika buvau gan fiziskai aktyvi, keletas skirtingu sporto saku lydejo nuo vaikystes, veliau atradau ir pamegau begima, begdavau ir miesto begimuose.. O dabar jau 10men po gimdymo, bet nieko, nekyla rankos susiimt.. Nzn as kazkokioj nevilty.. Buvau pradejus namie lanka sukt ta su gumbais, bet isgaravo noras po 2sav.. Retkarciais pasokineju ant kamuolio, bet tik del to, kad vaika taip uzmigdau, kai tingiu nesiodama supt😂 visas mano sportas... Ar yra dar kuriai taip, kad mego sportuot ir sportuodavo, o dabar panasiai kaip man? 🤦‍♀️ Nekalbu apie zmones, kurie nemegsta sportuot ir niekad nesportavo.. 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  AisG prieš 2 d.

  Warle parašė:
  Kaip jum mamos su sportu sekasi? As pries nestuma visa laika buvau gan fiziskai aktyvi, keletas skirtingu sporto saku lydejo nuo vaikystes, veliau atradau ir pamega…

  Man labai panašiai... kažką lyg pradedu daryti, bet greit tas ir baigiasi. Tiesa, planavau nuo kovo vidurio eiti į aerobiką, įsigijau naują avalynę, sportinę liemenėlę, nes į seną netilpau..o bet tačiau, kaip tik nuo to pirmadienio uždarė visus sporto klubus 🤦🏻‍♀️ Juokėmės su vyru, kad visata nusiteitkus prieš mano sportą.😂 Bet irgi... kodėl nevažiuoju pabėgioti kažkur ar namie pratimų nedarau, pati sau negaliu atsakyti 🙄 pagalvoju, kad reikėtų ir svorio gerokai numesti iki grįžimo į darbą ir pan, bet rankos nekyla....

 5. Warle
  Warle prieš 2 d.

  AisG parašė:
  Man labai panašiai... kažką lyg pradedu daryti, bet greit tas ir baigiasi. Tiesa, planavau nuo kovo vidurio eiti į aerobiką, įsigijau naują avalynę, sportinę liemen…

  Gal tiesiog turi ateit laikas, kada darysim is noro, o ne versti save.. Net nzn. Atrodo tiek daug tos veiklos su vaiku ir tuo paciu greit dienos bega, ner kada sporto iterpt😂 bet turbut viskas laikina ir praeis..