11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2020 m. Rugsėjinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  viktorijabz prieš 8 val.

  dendidy parašė:
  O daugiau taip nesikartojo? Ji gal ir kazkiek uzsigavo nes krito sonu ant veiduko, bet raudona niekur nebuvo

  2 kartus buvo

 2. User has not uploaded an avatar
  viktorijabz prieš 6 val.

  Sveikos Rodau, kaip žadėjau, dekoruotą vaiko vardo pirmą raidę, kurią užsakinėjau iš Everestos Dovana.  Čia raidė I, nes vaiko vardas Indrė. Man tai labai patiko, darysiu kaip metriką, ant kitos pusės rašysiu duomenis, nes nemėgstu atvirų

 3. User has not uploaded an avatar
  dendidy prieš 5 val.

  viktorijabz parašė:
  2 kartus buvo

  Ir wbu kartus buvo uzsagaves? Ka darete kai alpo?

 4. User has not uploaded an avatar
  viktorijabz prieš 5 val.

  dendidy parašė:
  Ir wbu kartus buvo uzsagaves? Ka darete kai alpo?

  Pirma karta nukrito ir atsitrenke galva i akmeni, labai to nualpimo issigandau, pradejau purtyti (nors negalima, bet supanikavau) ir po to veziau i ligonine. O po savaites namie nestipriai nukrito ir vel nualpo, tai tiesiog laukiau kelias minutes, kol atsigaus, o po to labai saugojau, kad vel kur nenukristu

 5. User has not uploaded an avatar
  dendidy prieš 5 val.

  Nu jo as ir db net manieze bijau palikt 🙁