11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. Laurute90
  Laurute90 prieš 21 val.

  jaglia parašė:
  3 kartus kirpom su mašinėle 4nr, pirmą kartą sausio 1dieną t. y 5,5 mėn. Dabar vyras zyzia, kad vėl reikia, aš kol kas noriu dar paaugint dar.

  Kokie gražūs plaukučiai pas mažiuką 😊 mūsiškis dar pusplikis, ant ausyčių kažkiek užlenda tik šiek tiek plaukų. Tai iki metų tikriausiai nelabai bus ką kirpti.

 2. MLiepsna
  MLiepsna prieš 19 val.

  Danada parašė:
  Mamytes,norejau paklausti,ar duodate vaikuciams varskes?😊

  Davaiu,bet nepatiko,dariau varskecius

  grakauskiene.edita parašė:
  Sveikos mamytes tos kurios turite berniukus kada zadate kirpti mažiukus o gal jau nukirpote? Nes jau mano mažiuko tokios ilgos kasos kad jau ant ausų jau lipa plauk…

  Dar nekirpom,bet jau matau,kad jau vasara turbut reiks apkirpt

  jaglia parašė:
  3 kartus kirpom su mašinėle 4nr, pirmą kartą sausio 1dieną t. y 5,5 mėn. Dabar vyras zyzia, kad vėl reikia, aš kol kas noriu dar paaugint dar.

  Oho kiek plauku 😳🤣maniskis plikas pagal jusu vaika 🥰🤣

 3. Queen11
  Queen11 prieš 19 val.

  Auriame parašė:
  Geria tikrai daug viskas kaip ir ankščiau,linksmas,valgo,mums gydytoja ir sakė ,kad nuo dantuku,bet širdį skauda pradedu abejoti už tai ir klausiau,negaliu pasakyt …

  Pas mus taip buvo kai dygo antras dantukas,iš ryto kietokai,o veliau po 5-6kartus i diena...dabar viršutines dantenos ištinusios ir vel tas pats prasidejo..bet kakoja ne po daug bet skystai.

 4. User has not uploaded an avatar
  jaglia prieš 17 val.

  Jo pas mažą daug plaukų. Bet ir sesė turėjo ševeliūrą:1,8 m jai pradėjo eit į darželį buvo su 2 kasytėm, tai auklėtoja pensijinio amžiaus sakė, kad antrą kartą tokią plaukuoseną sutinka. O vat pas vyrą jau skystenė nei sūnaus šukuosena🤭

 5. User has not uploaded an avatar
  jdante prieš 2 val.

  Pas mus ne vienas nepasiżymėjo plaukuotumu abu berniukus kirpom kai buvo virs 2 metukų ir tai pūkas labiau. Dabar užtat nespėjam kirpt kaip greit auga ypač 10mečiui. Mažajai manau irgi pora metų nebus ko pint/kirpt švelnus pūkelis tik ant galvytės