11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2019 m. lapkritinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Agnietė prieš 6 val.

  gabytenevins parašė:
  Dantys 4 dygsta, tai pasak gydytojos galėjo susilpninti imunitetą, uždegimas visa kita ir gerklė 🤷🏻‍♀️ Gali būti ir tridienė, jei tridienė ryt dar turėtume turėti t…

  Mano natūraliai gimė, o sloga dar mėnesio neturint atsirado... ta pati sloga jau kokius 4 kartus (o gal ir daugiau) buvo.... tb, kai neramu, tai lb lengva susigalvoti priežasčių...o cp irgi dažnai "kaltina" literatūra ir netik dėl visų pasaulio problemų ;)

 2. xbrigitux
  xbrigitux prieš 2 val.

  Mamytės, kaip Jums sekasi plauti dantukus mažiukams? Ar tik mano viena puola į isterijas ir nenori valytis dantis? Kai buvo mažesnė labai noriai valydavosi.. O dabar negaliu išvalyti, nes klykia iki mėlynumo... nustojus ir padavus jai pačiai šepetuką, nurimsta ir pradeda kandžioti.... 🤦🏼‍♀️ nebežinau kaip elgtis....

 3. xbrigitux
  xbrigitux prieš 1 val.

  Dar turiu vieną klausimuką. Prieš porą dienų nusiunčiau nuotrauką, kur mano panelė lauke stovi, su paprastais batukais. Jie plonučiai, nėra stabilūs, bet kiek ji ten vaikšto lauke... plius šiltą gana buvo. Mano mama iš karto pradėjo, mergaitei reikia naujų, gerų batukų. Su tvirtu užkulniu, išlenkimu padukui ir po namus su tokiais turi vaikšioti. Sako, jog galiu nupirkti tokias basutes, tai bus po namus ir šiltus tokius ale "kokybiškus" batukus po lauką. Mano mergina po namus tik su kojinėmis laksto ir kineziterapeutė sakė su kojinėm po namus lakstyti. Tai nežadu jokių basučių pirkti. Bet ar reikia pirkti tuos ale ortopedinius batukus. Ar užtenka paprastų batų iš parduotuvės? Pasidalinkite savo nuomonėmis ačiū!

 4. User has not uploaded an avatar
  liddan prieš 1 val.

  xbrigitux parašė:
  Dar turiu vieną klausimuką. Prieš porą dienų nusiunčiau nuotrauką, kur mano panelė lauke stovi, su paprastais batukais. Jie plonučiai, nėra stabilūs, bet kiek ji te…

  Namuose tik basomis (pas mus labai šilta), ir planuoju nupirkti kilimelius su skirtingais paviršiais, kad masažuotų pedutes 😊

  Lauke apsiavim superfit ortomedinius batukus su tvirtu užkulniu ir labai lnksčiu padu, nes dar nemažai ropoja kieme nuo vienų supynių iki kitų. Kai jau vaikščios tvirtai manau mažiau dėmėsio skirsių batams, bet kol formojasi pedutė norisi, kad būtų kokybiški ir kad jam patogu būtų (padas lankstus).

 5. Kesey prieš 19 min.

  xbrigitux parašė:
  Mamytės, kaip Jums sekasi plauti dantukus mažiukams? Ar tik mano viena puola į isterijas ir nenori valytis dantis? Kai buvo mažesnė labai noriai valydavosi.. O daba…

  Mums irgi labai sunku dantukus valytis, neprisileidžia, o jei vistiek bandau prasideda veiksmai ir pykčiai didžiausi., 🤦‍♀️