11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Reklama:

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Reklama:

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. Reina22
  Reina22 prieš 1 d.

  Na skaitau ir galvoju kaip man pasiseke😄 maniske kerta viska gabaliukais ir vienu metu buvo kad jokio kito maisto ir nebenorejo, jokiu kosiu negalejau isiulyt🤣 o pradejau irgi nuo kukuruzo, poto bananas, makaronai avokadas suris minkstas ir t.t. beje mums rytoi 10 menesiu bus🥳

 2. User has not uploaded an avatar
  dovais prieš 1 d.

  Julijana98 parašė:
  Ačiū , bandysim nes kažkoks košmaras vos koks mažiukas gabaliukas ir springsta verkia o kai sutrinu puikiausiai valgo bandau maziau sutrint tas pats tada net i burn…

  O kodel jus norit,kad butinai gabaliukais valgytu?koses tai valgo puikiai ,kiek supratau

 3. Julijana98
  Julijana98 prieš 20 val.

  Koses valgo puikiai bet jau noretusi kad nors biski ir gabaliukai butu nes ta pati ir sausainiuka duodu springsta..

 4. Reina22
  Reina22 prieš 17 val.

  Julijana98 parašė:
  Koses valgo puikiai bet jau noretusi kad nors biski ir gabaliukai butu nes ta pati ir sausainiuka duodu springsta..

  Nenuleiskit ranku, bandykit pradzioj minkstus produktus, tarkim virta bulve, valgykit pati ir mazajei duokit mazais gabaleleis, mes taip pradejom, nes ja labiausei domino tai ka valgau as pabandyt😄

 5. User has not uploaded an avatar
  dovais prieš 13 min.

  Julijana98 parašė:
  Koses valgo puikiai bet jau noretusi kad nors biski ir gabaliukai butu nes ta pati ir sausainiuka duodu springsta..

  Mano ir sunkiai su tais gabaliukais,bet as ir nekisu labai,ateis laikas ir prades ka jau tokio valgo tai kukuruzus vaikiskus,avizinius dribsnius labiau pavirus ir turbut daugiau nieko toliau viskas trinta.

3,00 €
1,00 €
2,00 €
Reklama