11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2023 metų vasario mėnesio mažyliai 💖👣💙

 1. User has not uploaded an avatar
  Almutje prieš 7 mėn.

  BaltaLelija027 parašė:
  Sveikos! Ar labai dažnas kumštuko grūdimas į gerklytę ir seilyčių padaugėjimas, tąsių permatomų tokių, burbuliukų atsiradimas, gali reikšti dantukų pradžią? Gegužės…

  Man atrodo tokio amžiaus beveik visiems leliukams taip😊mūsų irgi seilėtekis juodas.. ir supirštukais dantenas vis čiupinėja. Būna springsta nuo seilių net ir atpyla čiut seilėm🙈, dar lb dažnai ir burbulus pučia

 2. User has not uploaded an avatar
  Flower6 prieš 4 mėn.

  Sveikos, mes nuo 3 men. naudojam misinuka, bet tik dabar pradedu galvot,kad gal vaikui visa laika jis netiko. Labai neraimna ismatos. Gal pasidalinsit ar Jusiskiai,kurie maitinami misiniu tustinasi panasiai? Man vis sukasi mintis ar cia ne viduriavimas? Tustinasi apie 3-4 kartus dienoje.

 3. Anaidana
  Anaidana prieš 2 mėn.

  Sveikos, kaip pas jus reikalai su TV?
  Ar leidžiate mažiems žiūrėti? O gal net ir jungete spec. filmukus?

 4. User has not uploaded an avatar
  Gracia prieš 2 mėn.

  Flower6 parašė:
  Sveikos, mes nuo 3 men. naudojam misinuka, bet tik dabar pradedu galvot,kad gal vaikui visa laika jis netiko. Labai neraimna ismatos. Gal pasidalinsit ar Jusiskiai,…

  Mes valgom mp, bet turejom zarnyno bakterija ir viduriavom, tai galiu pasakyti, kad cia neviduriavimas, kai viduriuoja viskas susigeria i pampersa, o čia aiškiai konsistencija atrodo gerai, del spalvos nepasakysiu, nes su mp pas mus ji buna labiau garstyciu spalvos

 5. Gogirl
  Gogirl prieš 2 mėn.

  Anaidana parašė:
  Sveikos, kaip pas jus reikalai su TV?
  Ar leidžiate mažiems žiūrėti? O gal net ir jungete spec. filmukus?

  Neleidziam ir nerekomenduojama iki pisantru metu. Tv ijungtas, kai vaikas miega
  Fone pasijungiam radija