11 mėnesių kūdikis

Tarsi stovėti pačiam, nors ir trumpai, dar būtų nepakankamai šaunu, judviejų mažylis jau sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenks paimti jį sudominusį daiktą arba žaisti su žaislais. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Tau tai įspėjimas, kad spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad mažylis negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais – žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir panašiai, mažylis galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą ir pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Žaislų krepšys irgi padeda prie to pratintis. Kai mažylis pradėjo ropoti ar vaikščioti, žaislų ir barškučių rasi netikėčiausiose vietose. Jei turėsi žaislų krepšį, bus lengviau susitvarkyti.

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2017 m. Sausio mėn. mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  babaryte prieš 8 val.

  Kaip pas visus skirtingai dantukai dygsta.. 😊 neramina gydytojų vizitas.. Ką mažyliams dar tikrino 9-10 mėn vizito metu. Apart svorio ir ūgį kad pažiūri. Kažkaip man vis vaidenasi kad vaiko nepatikrina nuodugniai..

 2. User has not uploaded an avatar
  pliusas prieš 6 val.

  babaryte parašė:
  Kaip pas visus skirtingai dantukai dygsta.. 😊 neramina gydytojų vizitas.. Ką mažyliams dar tikrino 9-10 mėn vizito metu. Apart svorio ir ūgį kad pažiūri. Kažkaip ma…

  Mes turim 6 dantukus. O 10 men vizite matavo standartiškai galvytę, ūgį, svori. Žiūrėjo kaip stovi(ar pilna pedutę deda), klausė ką "šneka", paklausė plaučius, pažiūrėjo gerklę, apspaudė galvytę.

 3. User has not uploaded an avatar
  Ieva.Z prieš 6 val.

  pliusas parašė:
  Mes turim 6 dantukus. O 10 men vizite matavo standartiškai galvytę, ūgį, svori. Žiūrėjo kaip stovi(ar pilna pedutę deda), klausė ką "šneka", paklausė plaučius, paži…

  Pas mus taip pat. Klausinejo kaip miega ir pan. Israse siuntima pas neurologe ir siuntima pas ortopeda pasitikrinti. Aptarem tolimesne mityba

 4. User has not uploaded an avatar
  babaryte prieš 5 val.

  Ieva.Z parašė:
  Pas mus taip pat. Klausinejo kaip miega ir pan. Israse siuntima pas neurologe ir siuntima pas ortopeda pasitikrinti. Aptarem tolimesne mityba

  O siuntimus davė profilaktiškai pasitikrinti? Reikia prašyti? Na mūsų kojyčių ir pėdučių niekada dar nežiūrėjo, net neprašė pastatyti vaikučio ant žemės. Sakiau kad naktį labai neramiai miega, krupčioja ir blaškosi. Neklausė nei ką nei kiek valgom. Na suprantu kad mano vaikas ne vienintelis pacientas, bet kažkaip norisi patarimų daugeliu klausimų..

 5. Džozikas
  Džozikas prieš 4 val.

  Mum tai irgi svori, ugi pamatavo, paprase pastatyti, del kalbejimo paklause. Del mitybos gydytoja nesikisa, nebent as ko uzklausiu. Israse siuntima pasitikrinti inkstam, nes vasara d vitaminas buvo kelis kartus virs normos.

  Babaryte, klausinekit, kas jums neaisku, kokie rupesciai kankina. Gydytoja gal galvoja, kad viskas jums aisku, tai per daug nieko ir neaiskina.