11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2020 m. Kovo zuikiai :)

 1. kibiriukas
  kibiriukas prieš 14 val.

  oooleczka33 parašė:
  Kaip pradejo vaikscioti, skatinote arba gal naudojote vaikstyne stumdukus? Ar pats vaikas savaime pradejo? Nes musiske tik aplink baldus vaiksto ir viskas.

  Nu jis jau gerą mėnesį šiaip stovėjo pats nesilaikydamas, vis tupdavo ir stodavo, po to pradėjo vaikščiot palei baldus, o prieš kokią savaitę pradėjo pats eiti ir kiekvieną dieną vis toliau toliau, dabar iš vieno kambario į kitą nueina, kieme keliauja patogiais paviršiais(mes ne LT). Šiaip neskatinom nei kiek, jokių stumdukų ir vaikštynių neturim

 2. User has not uploaded an avatar
  MaLina prieš 14 val.

  oooleczka33 parašė:
  Kaip pradejo vaikscioti, skatinote arba gal naudojote vaikstyne stumdukus? Ar pats vaikas savaime pradejo? Nes musiske tik aplink baldus vaiksto ir viskas.

  Mano dar nei aplink baldus nevaikšto, tik atsirėmęs į juos atsisoja, pastovi ir klest ant dupcės 😁 nesuku galvos visai. Dičkis 14 mėnesių pradėjo vaikščiot, kai įsidrąsino pagaut nėjo.

 3. User has not uploaded an avatar
  oooleczka33 prieš 3 val.

  MaLina parašė:
  Mano dar nei aplink baldus nevaikšto, tik atsirėmęs į juos atsisoja, pastovi ir klest ant dupcės 😁 nesuku galvos visai. Dičkis 14 mėnesių pradėjo vaikščiot, kai įsi…

  Nu maniske laikosi uz baldus ir vaiksto o poto pasileidzia ir irgi krims ant uzpakaliuko ir viskas... nu jo visi vaikai skirtingi kaip sakant dar nevelojame su to vaiksciojimo, nes papildomu kazkokiu prirmoniu tam nenaudojame.

 4. User has not uploaded an avatar
  oooleczka33 prieš 3 val.

  kibiriukas parašė:
  Nu jis jau gerą mėnesį šiaip stovėjo pats nesilaikydamas, vis tupdavo ir stodavo, po to pradėjo vaikščiot palei baldus, o prieš kokią savaitę pradėjo pats eiti ir k…

  Supratau, nes mes ir nrnaudojame nei vaikstyniu nei stumduku tai galvojau gal drl to bet cia jau kiekvienas skirtingai bet fajna matyti kai jau tokie lelei vaiksto🙂

 5. Saulėtasdangus
  Saulėtasdangus prieš 55 min.

  oooleczka33 parašė:
  Nu maniske laikosi uz baldus ir vaiksto o poto pasileidzia ir irgi krims ant uzpakaliuko ir viskas... nu jo visi vaikai skirtingi kaip sakant dar nevelojame su to …

  O kiek laiko jūsiškė jau taip daro? Manoji lygiai taip pat, jau gerokai virš mėnesio 🙂 mes dar stumduką turim, tai su juo visur varo 🙂