11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2018 metų Kovinukai :)

 1. suntea7
  suntea7 prieš 4 val.

  RenR parašė:
  Šios savaitės meniu. Kiaušinį tik ragausim, varškės dar nevalgom.

  Eina sau as jusu vaikui pavydziu tokios super mamos, koks idomus meniu Reikes ir mums pomidoro pabandyti, dar nesam ragave, kaip ir burokeliu. Ar vaikui patinka? Kaip matau, visas koses saldziai valgot, manoji labiau su sviestuku megsta.
  O kokia zuvyte duodat?
  Dar klausimas ar trinat kosytes blenderiu? Nes tarkim ryzius ar makaronus maniske isspjaudo, o jei sublenderiuoju tada lb glitu gaunasi, tai as ryzius naudoju tik mesos kosei kartu su darzovem. Nebent gal su ryziu dribsniais reiktu pamegint 🤔 ir dar aciu, kad priminet soru kruopas, buvau visai apie jas pamirsus

 2. Mama_as
  Mama_as prieš 3 val.

  suntea7 parašė:
  Eina sau as jusu vaikui pavydziu tokios super mamos, koks idomus meniu Reikes ir mums pomidoro pabandyti, dar nesam ragave, kaip ir burokeliu. Ar vaikui patinka?…

  As jei dedu ryzius tai naudoju kartu cukinija arba mouliuga, na tai kas vandeninga kad galima butu gerai praskiesti ir nebutu tasu.
  Man ir bulves jei padaugini gaunasi tokia feeee kose tasi

 3. Mama_as
  Mama_as prieš 3 val.

  Giedra diena parašė:
  O kiek menesiu buvo jusu pirmajam kai isdygo pirmaa dantukas?

  Tarp mano vaiku 3m ir 4d skirtumas tai as nori nenori lyginu mano pirmam isdygo pirmas dantis spalio gale. O kaip tik snd google ismete priminima kad 2016 tokia diena kaip si mano pirmas vaikas turejo 6 dantis

 4. Giedra diena
  Giedra diena prieš 2 val.

  Mama_as parašė:
  Tarp mano vaiku 3m ir 4d skirtumas tai as nori nenori lyginu mano pirmam isdygo pirmas dantis spalio gale. O kaip tik snd google ismete priminima kad 2016 tokia …

  Va tai tau :))) maniskiui 8men pirmas dantukas, irgi velokai...bet ziuriu panele dar labiau neskuba :))

 5. User has not uploaded an avatar
  lasa prieš 1 val.

  Mes jau turim pagaliau 4 idomu,isdygo apacioj,du virsui ir kur kiti turi dygt vel vursui?