11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2021 liepinukai❤️

 1. Saint
  Saint prieš 1 d.

  Tomute93 parašė:
  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, noris…

  Maniškė tai tvarkingai geria tik tada kai kontroliuoju, laikau puodelį, kitaip bekekas būtų. O gertuvė patogu lauke, lovoj, žaidžiant randa pati atsigeria. Naudojam ,360

 2. miljola
  miljola prieš 23 val.

  Musu maziukas apsirgo, dare kraujo tyrima ir tuo paciu daktare pasake jog zemas hemoglobinas. Pas savo daktare tik treciadieni, tada pasakys konkreciau. Bet gal yra patarimu kaip pakelti hemoglobina vaikui kuris valgo tik mamos piena. Ka pati tureciau vartoti, arba gal kuriai vaikiukui buvo jau paskirta gelezis papildomai?

 3. Spurguspurga
  Spurguspurga prieš 23 val.

  miljola parašė:
  Musu maziukas apsirgo, dare kraujo tyrima ir tuo paciu daktare pasake jog zemas hemoglobinas. Pas savo daktare tik treciadieni, tada pasakys konkreciau. Bet gal yra…

  Gere mazylis tecnofer bambini lasiukus.

 4. LovBo
  LovBo prieš 22 val.

  miljola parašė:
  Musu maziukas apsirgo, dare kraujo tyrima ir tuo paciu daktare pasake jog zemas hemoglobinas. Pas savo daktare tik treciadieni, tada pasakys konkreciau. Bet gal yra…

  Mums hemaglobinas irgi žemas. Pirmą kartą atlikus mums ne šeimos gydytoja paskyrė folio rugsti 20d vartoti, bet kol sulaukem pakartotinai tyrimą , vakar darėm, tai folio efekto nematyti, arba praėjo per daug laiko po jos paskutinio vartojimo arba buho neefektyvu. Pas mus 105 hb kaip buvo taip ir liko. Dar gydytoja neskambino pakomentuoti, bet taip pat ruošiuosi tevnofer bambini pirkti ir vartoti . Mes valgome viską ir daug! Ir mp . Aišku mp geležies nepakels. Su mp jos mažai gauna.

 5. miljola
  miljola prieš 20 val.

  Pas mus pasake isvis 95 🥺 vadinasi tikrai reikes vaistu.