11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. Giedrune
  Giedrune prieš 16 val.

  Musu 6, 4 virsutiniai vienu metu lindo, taip juokingai man jis atrodo kai juokiasi 😂😂 maniskis kai valgo sauksteli sukanda tai nelabai maisto i burna patenka 💁

 2. A.u.r.a.
  A.u.r.a. prieš 15 val.

  LiDu parašė:
  O tie, kurie jau su dantukais? Kiek turi jau? Manasis jau 8 ir dar du kalasi, kažkaip nemažai atrodo 🙈

  Irgi 8 ir du kalasi. Sunkiai labai, bet jau vienoj pusėj viršūnėlė matosi.

 3. Irstul
  Irstul prieš 12 val.

  LiDu parašė:
  O tie, kurie jau su dantukais? Kiek turi jau? Manasis jau 8 ir dar du kalasi, kažkaip nemažai atrodo 🙈

  5 dantukai,1 kalasi
  Siaip nelabai leidziasi paziureti,gal dar kur lenda :)))

 4. Agnė18 prieš 9 val.

  LiDu parašė:
  O tie, kurie jau su dantukais? Kiek turi jau? Manasis jau 8 ir dar du kalasi, kažkaip nemažai atrodo 🙈

  Mano turi 8,pirmi du isdygo 3men kiti 6 kai buvo 6men,visi vienu metu ėjo. Dabar ramybe,laukiu kada koks išlįs dantukas,nes naktym labai neramus

 5. Spindesiuks
  Spindesiuks prieš 7 val.

  oho kiek visi dantuku turi!!! Pas maniski pirmi du per Jonines isdygo. Nauju dar nesimato, bet andtra diena bisiki nervuotas, gal trecias pakeliui🤷🏻‍♀️ Bet ir dvejais "Jonukais" dziaugiames kol kas 😁🌞