11 mėnesių kūdikis

Augantis kūdikis yra vis savarankiškesnis, tačiau priežiūros jam reikia tikrai ne ką mažiau - juk aktyvus ir smalsus vaikas nenustygsta vietoje bei tiesiog privalo viską patikrinti, pačiupinėti, paragauti!

Kūdikis geba pasilenkti

Kūdikis geba ne tik pats pastovėti, nueiti kelis žingsnius, bet ir sugeba (arba netrukus sugebės) padaryti dar daugiau – stovėdamas jis pasilenkia, pasiima jį sudominusį daiktą ir vėl atsitiesia. Štai kaip jis geba išlaikyti pusiausvyrą!

Skatinkite kūdikį lenktis ir siekti ant grindų esančių daiktų ir dėl mankštos, ir dėl tvarkos.

Besilenkiančio kūdikio nugaros, liemens, o taip pat ir sėdmenų, kojų raumenys tvirtės, gerės koordinacija. Įprotis surankioti ant grindų besimėtančius daiktus, sudėti juos, pavyzdžiui, į žaislų dėžę yra pirmasis žingsnelis pratinant vaiką prie tvarkos.

Kūdikis lenda į stalčius, spinteles

Vis stipresnis kūdikis yra labai žingeidus ir net landus, tad dar kartą įvertinkite savo namų saugumą.

Spintelės, kuriose yra pavojingų daiktų, turi būti užrakintos arba užremtos, kad vaikas negalėtų jų atidaryti. Kita alternatyva – perdėti pavojingus daiktus kur nors aukščiau, kur jie bus nepasiekiami.

Būtų neblogai, jei vieną ar dvi spinteles su kūdikiui nepavojingais daiktais (žaislais, plastikiniais maisto indeliais, prijuostėmis, knygomis ir pan.) vaikas galėtų lengvai atsidaryti. Tam puikiai tiks apatinis stalčius virtuvėje ar indauja bendrame kambaryje. Žinodamas, kad visada gali ją atsidaryti, jis patenkins savo smalsumą, pratinsis išsiimti daiktus ir padėti juos atgal.

Kūdikis mokosi valgyti šaukšteliu

Kūdikio smulkioji motorika jau pakankamai išlavinta, jis gali suimti net ir smulkius daiktus, o nuolat tėvus stebintis ir kopijuojantis vaikas ima demonstruoti norą valgyti šaukštu.

Dažniausiai vaikas ima siekti šaukšto sulaukęs 9-11 mėn. ir tai puikus metas pradėti mokytis šio svarbaus įgūdžio. Žinoma, pirmieji valgymai šaukštu tebus pažaidimas, didesnę dalį maisto kūdikis suvalgys imdamas jį rankomis arba maitinamas suaugusiųjų.

Vaikas įgus ir sugebės savarankiškai pavalgyti šaukštu tik sulaukęs 1,5-2-ejų metų.

Daugiau apie mokymą naudotis šaukštu skaitykite čia:

Faktas

Praėjus metams po gimdymo mama sveria vidutiniškai 0,9–1,3 kg daugiau negu prieš nėštumą.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

sinceta prieš 3 d.

RenataCep parašė:
    Blyn...ar as cia per stipriai patraukiau ar jau cia kazkas negerai? Jums taip yra buve?

Mums taip buvo..tiesiog manau plona, jautri gleivine

2. RenataCep
    RenataCep prieš 3 d.

popin parašė:
    Gal jos jautresne gleivine, kitiems kai tik sloga ir kraujuoja, kartais net smarkiai.. tai gal todel cia taip 🤷‍♀️nemanau, kad persistengete. ;)

Gal...antra karta tik sergam, pirma karta nebuvo kraujo kai traukiau.. Lekiau dar siandien pirkti inhaliatoriaus. Rytoj ziuresiu kaip dukryte jauciasi, gal pas daktare nueisim. Kiek laiko kazi trunka negalavimai kalantis dantims?

3. RenataCep
    RenataCep prieš 3 d.

sinceta parašė:
    Mums taip buvo..tiesiog manau plona, jautri gleivine

Aisku..dar siandien paguglinau ar verta ta elektrini aspiratoriiu isigyti, bet paskaicius komentarus, nusprendziau kad ne 🙂

agnyte83 prieš 3 d.

Norejau paklaust, kokius nuo saules kremus naudojat savo mazyliams? Nes saulutes vis daugiau ir grizus is lauko vis zandukai raudoni, baisu, kad labai nenudegtu🙂☀️

5. younova
    younova prieš 2 d.

Norime pasidalinti savo džiaugsmu! Šiandien mano sūnus žengė pirmuosius, kokius 5 žingsnius man į glėbį! 😍 vos neapsiašarojau, kai ėjo savo išskėstom rankutėm link manęs😍 taip pat pamačiau, kad dygsta dar du dantys, išviso jau 6 turėsime. 2 apačioje ir 4 viršuje 🤓 vakar naktį neramiai miegojo, o šiandien prabudo su isterišku verkimu, kurį laiką niekaip nuraminti nėėjo, tik dar labiau įsiverkė, bet nuraminau su krūtimi ir toliau užmigo lyg niekur nieko. Šiaip nebūna pas mus tokių nubudimų verkiant, tad iškart supratau, jog reikia patikrinti dantukus ir tiksliai dar su vyru svarstėme ko gi jis pastarosiomis dienomis toks zyzius. tai va, o ar jūsų vaikučiai jau žengė pirmuosius žingsnius? Įdomu po kiek laiko jau vaikščios