Nuo kada kūdikis gali gerti karvės pieną? (572)

Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų.

Iki pirmojo gimtadienio, kūdikiams negalima duoti karvės pieno, nes karvės piene yra daug daugiau baltymų ir kūdikio virškinimo sistema dar nėra pasirengusi jų suvirškinti. Karvės pienas nelabai tinka kūdikiams ir dėl jo sudėties – kai kurių medžiagų (pavyzdžiui, natrio, kalio) jame yra per daug, o kai kurių (pavyzdžiui, geležies) per mažai. Be to, pieno produktai apsunkina geležies įsisavinimą, todėl anksti pradėjus duoti karvės pieno, padidėja mažakraujystės rizika.

Net ir sulaukus pirmojo gimtadienio, prie karvės pieno reikėtų pratinti pamažu ir pažiūrėti, kaip kūdikis reaguoja. Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų. Tikrai alergiškų karvės pienui kūdikių yra palyginti nedaug, apie 2–3%. Šios alergijos požymiai yra viduriavimas, vėmimas, bėrimas, pasunkėjęs kvėpavimas.

Karvės pienas gali netikti mažyliui dėl įvairių priežasčių. Todėl, jeigu tau kyla klausimų, ar duoti jam karvės pieno ir kada, pasitark su pediatru.

Naujausi komentarai

 1. lututee
  lututee prieš 4 mėn.

  Saulyte19970309 parašė:
  Nuo kada galima vaikui duoti pienuko? Ir kokio riebumo?

  Nuo metų laiko. Dėl riebumo nezinau, bet duočiau gal 2.5%

 2. Meshka
  Meshka prieš 4 mėn.

  Saulyte19970309 parašė:
  Nuo kada galima vaikui duoti pienuko? Ir kokio riebumo?

  Nuo 12 men galima (bet nebutina).
  Turi buti riebesnis pienas, 2,5-3,5%.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 mėn.

  Nu metuku galima. Suaugusieji irgi ne versiukai, bet kazkodel geria piena (ne visi aisku), tad nereikia ziureti vien pagal save

 4. User has not uploaded an avatar
  MaLina prieš 4 mėn.

  Daviau nuo 9 mėnesių. Iš pradžių skiedžiau, kad nebūtų riebus, vėliau nebeskiedžiau. Veršiuku vaikas nepavirto. Ir suaugusieji geria karvės pieną ir nuo to gyvuliais nevirsta.

 5. marie claire
  marie claire prieš 4 mėn.

  OlgaL parašė:
  Nu metuku galima. Suaugusieji irgi ne versiukai, bet kazkodel geria piena (ne visi aisku), tad nereikia ziureti vien pagal save

  Kadangi suaugusieji ir ne veršiukai, gerti karvės pieno ir neturėtų, o paskutinę sakinio dalį reiktų pačiai labai atidžiai perskaityti ;) Vienok, apie pieno pramonę daugiau pasidomėjus vargu ar labai norėsis pieno produktų vartoti...