Nuo kada kūdikis gali gerti karvės pieną? (589)

Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų.

Kūdikiams iki 1 metų karvės pieno duoti negalima. Jame yra gausu baltymų, kurių mažylio virškinimo sistema dar nėra pasirengusi suvirškinti. Be to, jame yra per daug kai kurių maistinių medžiagų (pavyzdžiui, natrio, kalio), o kai kurių (pavyzdžiui, geležies) per mažai. Pieno produktai apsunkina geležies įsisavinimą, todėl anksti pradėjus duoti karvės pieno, padidėja mažakraujystės rizika.

Sulaukus pirmojo kūdikio gimtadienio, prie karvės pieno jį reikėtų pratinti palaipsniui, nuolat stebint mažylio reakciją. Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų. Statistikos duomenimis, alergiškų pienui kūdikių yra palyginti nedaug, apie 2–3%. Jei jūsų vaikas viduriuoja, vemia, jeigu jį beria, o kvėpavimas yra pasunkėjęs - gali būti, kad mažylis yra alergiškas.

Karvės pienas gali netikti vaikui dėl įvairių priežasčių. Dvejojate, ar verta jį juo maitinti? Pasitarkite su pediatru.

Naujausi komentarai

 1. Dangyra
  Dangyra prieš 4 mėn.

  Aš, sesuo, pusseserė išsaugome ant natūralaus karvės pieno (kaimynai laikė karvę) nuo gimimo. Neturime jokių alergijų, ligoninėse buvome tik gimdydamos. Kažkaip prasilenkia empyrinė patirtis su mokslininkų išvadomis...
  Aišku, savo kūdikiui pieno neduodu, nes nepasitikiu parduotuvės pieno kokybę.

 2. Niuni
  Niuni prieš 4 mėn.

  Jei žinočiau ką ėda ta karvė tai gerčiau jos pieną, bet parduotuvinio atsisakiau prieš kiek daugiau nei metus, nes ir tai negerdavau jo litrais tik pasibalindavau kavą. Jau nekalbant apie išnaudojamas karves, bet parduotuvinis pienas net neturi pieno skonio. Aš kaime užaugusi, tėvai laikė karves jos ėsdavo vasarą žolę, žiemą šieną, kokius burokus, cukrinius runkelius, morkas, bulves. Tai geriant tokį pieną net poskonis jausdavos tos žolės ar šieno, nu toks skanus pienas. Net nepalyginsi su parduotuviniu.
  Dabar kavą balinu su augaliniu pienu.
  Mano vaikai iš vyro paveldėjo daug alergijų (aš alergijų neturiu), tuo pačiu jie negali karvės pieno. Tai vartodavau tą karvės pieną tik aš. Nustojau tiesiog jį pirkti ir viskas tuom baigėsi.
  P. S nebevalgau nei jogurtų, nei varškės, nei sūrio. Ieškau augalinių alternatyvų kartu su savo vyrukais

 3. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 4 mėn.

  Niuni parašė:
  Jei žinočiau ką ėda ta karvė tai gerčiau jos pieną, bet parduotuvinio atsisakiau prieš kiek daugiau nei metus, nes ir tai negerdavau jo litrais tik pasibalindavau k…

  Tik jau ne kūdikiui tos augalinės "alternatyvos"

 4. Niuni
  Niuni prieš 4 mėn.

  Netipiška parašė:
  Tik jau ne kūdikiui tos augalinės "alternatyvos"

  Na aš apie kūdikius ir ne rašiau. Pati puikiai suprantu kad nei "alternatyvos", nei karvės pienas neturėtų būti duodama kūdikiui

 5. User has not uploaded an avatar
  Rutaxe prieš 3 sav.

  Karves piena turi gerti tik versiukai 😉