Nuo kada kūdikis gali gerti karvės pieną? (594)

Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų.

Kūdikiams iki 1 metų karvės pieno duoti negalima. Jame yra gausu baltymų, kurių mažylio virškinimo sistema dar nėra pasirengusi suvirškinti. Be to, jame yra per daug kai kurių maistinių medžiagų (pavyzdžiui, natrio, kalio), o kai kurių (pavyzdžiui, geležies) per mažai. Pieno produktai apsunkina geležies įsisavinimą, todėl anksti pradėjus duoti karvės pieno, padidėja mažakraujystės rizika.

Sulaukus pirmojo kūdikio gimtadienio, prie karvės pieno jį reikėtų pratinti palaipsniui, nuolat stebint mažylio reakciją. Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų. Statistikos duomenimis, alergiškų pienui kūdikių yra palyginti nedaug, apie 2–3%. Jei jūsų vaikas viduriuoja, vemia, jeigu jį beria, o kvėpavimas yra pasunkėjęs - gali būti, kad mažylis yra alergiškas.

Karvės pienas gali netikti vaikui dėl įvairių priežasčių. Dvejojate, ar verta jį juo maitinti? Pasitarkite su pediatru.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Breez... prieš 1 m.

  Bet kaip mes uzaugom * pieno vertuviej*? Su pienu, kefyru? Ir jokiu problemu, apie 6 butelius per para, 3 pieno ir 3 kefyro? Ir nieko niekam neatsityko.....
  Sesuo duodavo nuo 7men kazkur ir viskas gerai.
  Man atrodo, kad cia labiau propaganda, kad zmones pirktu brangi misinuka, vietuoj pieno...

 2. User has not uploaded an avatar
  MaLina prieš 1 m.

  Rutaxe parašė:
  Karves piena turi gerti tik versiukai 😉

  Mano abu užaugo su karvės pienu. Visi mes turim savo požiūrį. Man asmeniškai geriau karvės pienas iš patikimų žmonių nei visokių š...prikimšti mišinukai.

 3. Jusia
  Jusia prieš 1 m.

  Nezinau kiek ten to pieno parduotuviname yra. Bet as pradejau duot vietoj misinuko nuo metu. Gerdavo pries vakaro miega kaip atsigerimas ir tiek. Jau metu laiko maniskiai beveik viska valge normaliai tai nemaciau butinybes ir pienui. Tiesiog kaip vakaro ritualas kol galiausiai tai pasikeite i vandeni ir dabar pries miega atsigeria vandens
  ir eina miegot.

 4. User has not uploaded an avatar
  Breez... prieš 1 m.

  Norviegijoj visi vaikai( aisku be alergijos) geria piena ir vanduo darzelyja/mokykloja.....mum ten sako, kad nuo 10m galima duot...
  Maniskei 7m jinai dabar ragauja viska ir varskes, ir kefyro kartais sauksta duodu...

 5. User has not uploaded an avatar
  KrisTina12345 prieš 3 sav.

  Sveikos,
  Gal yra mamyčių, kurios duoda savo vaikučiams (~ 1-1,5 metukų)karvės pieno?