Nuo kada kūdikis gali gerti karvės pieną? (565)

Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų.

Iki pirmojo gimtadienio, kūdikiams negalima duoti karvės pieno, nes karvės piene yra daug daugiau baltymų ir kūdikio virškinimo sistema dar nėra pasirengusi jų suvirškinti. Karvės pienas nelabai tinka kūdikiams ir dėl jo sudėties – kai kurių medžiagų (pavyzdžiui, natrio, kalio) jame yra per daug, o kai kurių (pavyzdžiui, geležies) per mažai. Be to, pieno produktai apsunkina geležies įsisavinimą, todėl anksti pradėjus duoti karvės pieno, padidėja mažakraujystės rizika.

Net ir sulaukus pirmojo gimtadienio, prie karvės pieno reikėtų pratinti pamažu ir pažiūrėti, kaip kūdikis reaguoja. Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų. Tikrai alergiškų karvės pienui kūdikių yra palyginti nedaug, apie 2–3%. Šios alergijos požymiai yra viduriavimas, vėmimas, bėrimas, pasunkėjęs kvėpavimas.

Karvės pienas gali netikti mažyliui dėl įvairių priežasčių. Todėl, jeigu tau kyla klausimų, ar duoti jam karvės pieno ir kada, pasitark su pediatru.

Naujausi komentarai

 1. MeleKaramele
  MeleKaramele prieš 4 m.

  o man atrodo daugiausiai lemia genai ar zmogus sveikas bus, kaip kitaip paaiskinti kai vienodai auginami vaikai vienas nuolat serga, kitas ne? Jei zmogus nealerggiskas, stiprios sveikatos tai ziurek ir valgo viska ir ta pati piena geria ir viska jo organizmas puikiai pasisavina, ir neserga, ir ilgo amziaus sulaukia kaip senoliai kai kuriu mineti. Vat tiems kuriu silpnesne sveikata, kas turi bedu su virskinimu tai aisku reikia daugiau prisiziureti ir atsirinkti tinkama maista

 2. marie claire
  marie claire prieš 4 m.

  Jei prakalbom apie senolius ir jų sveikatą, - mityba labai svarbu, sveika gyvensena dar svarbiau, aktyvus poilsis. Kiek mūsų juda, vaikšto, kruta, ravi ir t.t. kaip tie ilgaamžiai senoliai? Mano babytei 86 ji sugeba bažnyčion numinti dviračiu (pirmyn atgal 6 km), vis dar turi daržą, gėlyną, valgo viską! Bet niekada gyvenime nerūkė, nevartojo alkoholio (pusę stiklinės silpno alaus daugiausia kiek išgeria), kavos nu max puodelis per dieną ir tai tik pusę šaukštelio deda

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  vaidute.sem parašė:
  o man atrodo daugiausiai lemia genai ar zmogus sveikas bus, kaip kitaip paaiskinti kai vienodai auginami vaikai vienas nuolat serga, kitas ne? Jei zmogus nealerggis…

  Genetika seniai nebeturi tiek įtakos, kiek gyvenimo būdas. Iš vienos endokrinologės girdėjau, kad žmonių, toleruojančių pieną ir jo produktus, beveik nebėra. Ir akivaizdi realybė tą kuo puikiausiai patvirtina.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  vaidute.sem, taip, genetika lemia nemazai, taciau ir patys tevai, ju gyvenimo budas dar PRIES planuojant vaikus - labai daug nulemia. Taippat itakos busimo vaikelio sveikatai turi tai koks nestumas, koks gimdymas, kiek ilgai vaikelis zindomas, kaip anksti primaitinamas, kaip daznai gauna cheminiu medikamentu ir tt ir pns. Visi vaikai seimoje (nrs vienodai auginami) gali buti nevienodai stiprus ir sveiki jau vien del tecio gyvenimo budo iki pradejimo ir del mamos, taippat nestumo (kaip atsakingai ruostasi tam, ar planuotas, kt), tad nenuostabu, kad seimoje vienas vaikas sveikas kaip ridikas, o kitas - ligotas.
  Stai siek tiek info apie alerginius susirgimus:

  Vaikų alergijos riziką didinantys veiksniai:

  – Jeigu vienas iš tėvų turi ar yra vaikystėje turėję alerginių susirgimų (dermatitas, šienligė, astma ar kt.)

  Mama nėštumo metu:

  – Dažnai ir gausiai mityboje naudojo alergizuojančius produktus (konservantus, saldumynus, miltinius patiekalus, egzotinius vaisius ir kt.)
  – Naudojo stiprius medikamentus (ypač antibiotikus, kompleksinius vitaminus)
  – Dirbo kenksmingomis sąlygomis (pvz., kirpykloje, drabužių ar kvepalų parduotuvėje ir pan.)
  – Gyveno (nors ir dalį nėštumo) remontuojamose patalpose, kur buvo dažoma, lakuojama, statomi nauji baldai ir kt.
  – Naudojo įvairius chemikalus savo kasdieninėje buityje (kvepalus, valymo, plovimo priemones)
  – Rūkė arba gyveno vienoje patalpoje su rūkančiu asmeniu (rūkymas išėjus į lauką, deja, neužtikrina švaraus oro gyvenamosiose patalpose – rūkantis asmuo net kvėpuodamas iš savo organizmo išskiria toksines medžiagas į aplinką);
  – Ppatyrė labai didelį emocinį stresą;

  – Gimdymo metu ar vaikui pirmomis gyvenimo valandomis/dienomis buvo leidžiami antibiotikai (kuo jaunesniame amžiuje kūdikis gavo vartoti antibiotikų, tuo didesnė žala jo organizmo mikroflorai, padidėja alergijų, bei kitų susirgimų rizika)
  – Buvo atliktas Cezario pjūvis;
  – Skiepai;
  – Nemaitinimas krūtimi – kuo ankščiau pradedamas primaitinimas, tuo didesnė alergijų rizika.
  – Mamos naudojami alergenai maitinant vaiką krūtimi - tiek maisto, tiek esantys aplinkoje.

  Saltinis - NGC

 5. boruzhe
  boruzhe prieš 4 m.

  vaidute.sem parašė:
  o man atrodo daugiausiai lemia genai ar zmogus sveikas bus, kaip kitaip paaiskinti kai vienodai auginami vaikai vienas nuolat serga, kitas ne? Jei zmogus nealerggis…

  Labai idomus pastebejimas apie genetika buvo toks - seimos maitinimosi iprocius perduoda savo vaikams. Taip atrodo,kad mano seimoje visi linke pilneti, tokie genai. o is tikruju tevai maitinasi nesveiku maistu, vaikams nesuformuojami teisingi iprociai, todel vaikai uzauge irgi buna stori ir apkunus.

  O cia trumpas pamastymas kaip pieno baltymai skatina vezi: nutritionstudies.org/provocations-dairy-protein-causes-cancer/ Daug labiau nei herbicidai, pesticidai ir velniai zino kokie chemikalai kartu sudejus
Skelbimai

Dovanoju!
68 | 3-6 mėn.
4,00 €
19 | 11,6 cm