Nuo kada kūdikis gali gerti karvės pieną? (580)

Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų.

Kūdikiams iki 1 metų karvės pieno duoti negalima. Jame yra gausu baltymų, kurių mažylio virškinimo sistema dar nėra pasirengusi suvirškinti. Be to, jame yra per daug kai kurių maistinių medžiagų (pavyzdžiui, natrio, kalio), o kai kurių (pavyzdžiui, geležies) per mažai. Pieno produktai apsunkina geležies įsisavinimą, todėl anksti pradėjus duoti karvės pieno, padidėja mažakraujystės rizika.

Sulaukus pirmojo kūdikio gimtadienio, prie karvės pieno jį reikėtų pratinti palaipsniui, nuolat stebint mažylio reakciją. Kai kurių vaikų organizmas apskritai netoleruoja karvės pieno baltymų. Statistikos duomenimis, alergiškų pienui kūdikių yra palyginti nedaug, apie 2–3%. Jei jūsų vaikas viduriuoja, vemia, jeigu jį beria, o kvėpavimas yra pasunkėjęs - gali būti, kad mažylis yra alergiškas.

Karvės pienas gali netikti vaikui dėl įvairių priežasčių. Dvejojate, ar verta jį juo maitinti? Pasitarkite su pediatru.

Naujausi komentarai

 1. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 1 m.

  Krasula parašė:
  Net keista skaityti, kaip pienas gali but blogas, jei visa gyvenimą žmonės jį geria?

  Esme ne piene, o kokios kokybes pienas. Net neabejoju, kad seniau, svariu kaimo karves pienu girdomi vaikai, uzaugdavo sveiki (tame tarpe ir as). Bet pienas is parduotuves - as niekada nepatikesiu, kad ten viskas, kas '' ideta'' sveika. Isbandzius daug rusiu, bet kuo tolyn, tuo jis slykstesnis darosi. Sakyciau pries kokius 5-7 metus dar turejo pieno skoni.

 2. User has not uploaded an avatar
  viklaa prieš 8 mėn.

  Sveikos, Mamytės,
  Tikiuosi, kad neprieštaraujat, jei pasidalinsiu man svarbiu dalyku. Šiuo metu studijuoju IV kurse mediciną. Šiuo metu atlieku tiriamąjį darbą, kurio tikslas yra išsiaiškinti tėvų požiūrį į vaikų alergijas maistui. Todėl prašau Jūsų, jei galite, skirkite porą minučių užpildyti anketą ir taip prisidėti prie darbo rašymo. Kiekvienas atsakymas man yra labai svarbus ir įdomus. Anketos nuoroda: https://forms.gle/BbMv5n1SavNMSH489

 3. lututee
  lututee prieš 8 mėn.

  viklaa parašė:
  Sveikos, Mamytės,
  Tikiuosi, kad neprieštaraujat, jei pasidalinsiu man svarbiu dalyku. Šiuo metu stud…

  Užpildžiau, bet anketa labai neišsami.. Linkiu sekmės rašant darbą, bet ką galima spręsti iš tokios anketos,tai nežinau...

 4. User has not uploaded an avatar
  viklaa prieš 8 mėn.

  Ačiū, kad užpildėt. Iš šalies žiūrint anketa gali pasirodyti neišsami, tačiau prie jos buvo dirbta labai ilgą laiką, tariantis su šioje srityje ilgametę patirtį turinčiais gydytojais, remiantis literatūra, jau atliktais tokio tipo tyrimais, anketomis naudojamomis ligoninėse. Anketoje sudėti visi klausimai, kurių mums reikia skaičiuojant duomenis, taip pat, jie sudaryti nenaudojant arba naudojant kuo mažiau medicininių terminų tam, kad būtų visiems prieinama. Prieš paleidžiant anketą, ji buvo tikrinama mažesnėje žmonių grupėje ir dar kartą taisoma

 5. lututee
  lututee prieš 8 mėn.

  viklaa parašė:
  Ačiū, kad užpildėt. Iš šalies žiūrint anketa gali pasirodyti neišsami, tačiau prie jos buvo dirbta labai ilgą laiką, tariantis su šioje srityje ilgametę patirtį tur…

  Ten tik aštuoni klausimai. kur klausiama ar naudojo mišinukus, ar yra alergiškas, ar šeimoje yra alergiškų žmonių ir nuo kada primaitinimas.