Kūdikiui 5 mėnesiai ir 3 savaitės

Augant vaikučiui, auga ir jo poreikiai. Kol vaikelis buvo visai mažytis, daugiausiai rūpesčio reikėjo jo kūnui, tačiau jam augant vis daugiau dėmesio reikalauja ir jo smegenys bei emocinis pasaulis. Sotus, švarus ir sveikas kūdikis nebūtinai palaimingai snaus lopšyje - dabar jam reikia veiksmo!

Nuraminkite kūdikį nukreipdami dėmesį

Augantis kūdikis toks žingeidus ir smalsus, kad jį nuraminti tampa vis lengviau. Jo smegenys sparčiai vystosi, jis labai domisi jį supančiu pasauliu, jį iškart patraukia nauji ir kitoniški dalykai.

Kai mažylis zirzia, pasinaudokite jo didėjančiu susidomėjimu viskuo, kas nauja, ir sukelkite neįprastą triukšmą, padainuokite dainelę, švelniai pabarškinkite puodą – bet koks pasikeitimas gali išsklaidyti jo irzlią nuotaiką. Kartais paprasčiausias pasivaikščiojimas su juo lauke (ar bent nunešimas prie lango, į balkoną) daro stebuklus.

Žinoma, pirmiausia įsitikinkite, ar blogos nuotaikos priežastis nėra viena iš keturių populiariausių „bėdų“: gali būti, kad jo sauskelnės yra šlapios, galbūt jis jaučiasi alkanas, jam reikia atsirūgti arba jis paprasčiausiai nori miego. Jei visi svarbiausi jo poreikiai yra patenkinti, galbūt nuoboduliui išblaškyti pakaks pakeisti aplinką ar truputį pažaisti su juo ant grindų.

Kūdikis nenori važiuoti automobilinėje kėdutėje

Kūdikio smalsumas ir nuolatinis poreikis bendrauti džiugina tėvelius, tačiau tai vargina, kuomet tenka keliauti.

Viskuo besidominčiam kūdikiui būti automobilinėje kėdutėje - tikras vargas. Nuobodžiauti pradėjęs kūdikis susierzina, ima verkti, o kelionės metu nėra galimybės jo išimti iš kėdutės, pasūpuoti ir pažindyti.

Pasistenkite keliauti tuomet, kai vaikas miegos, o išmiegojus vieną ciklą (t.y. apie valandą), planuokite sustojimą. Į kelionę pasiimkite vaiko mėgstamausių žaisliukų, knygelių, įrašykite jam patinkančios muzikos, dainuokite ir kalbinkite kūdikį.

Automobilyje priešais kūdikio akis galite įtaisyti veidrodėlį ar tiesiog pakabinkite kitų kūdikių nuotraukų. Paprastai šio amžiaus kūdikiai labai domisi bendraamžių veidais (veidrodyje savo atspindį matantis mažylis mano, kad tai kitas vaikas), gali juos pakankamai ilgai stebėti.

Kūdikiai nuolat stebi aplinką

Mums atrodo, kad kūdikiai tiesiog mėgaujasi gyvenimu, auga ir mokosi. „Šiuolaikinių“ kūdikių kasdienybė tikrai nerūpestinga, tačiau jų greitas tobulėjimas yra evoliucijos nulemtas siekis išgyventi.

Kūdikiai labai įdėmiai stebi aplinką ir įsimena svarbią informaciją. Mokslininkų eksperimentas su 5-6 mėnesių amžiaus kūdikiais įrodė jų pastabumą.

Kūdikiui stebint suaugusieji padėjo kaladėlę ant stalo, per patį jo vidurį, t.y. „saugiai“, taip, kaip įprastai dedame daiktus. Vaikai į tai reagavo neutraliai. Jie tokį veiksmą matė ne kartą ir puikiai žino, kad tai įprasta ir nekelia jokios grėsmės.

Tuomet suaugusieji padėjo kaladėlę ant paties stalo krašto, taip, kad dalis kaladėlės pakibtų ore. Pastabūs kūdikiai sunerimo, ėmė zirzti, pasikeitė jų veido mimika. Jiems toks veiksmas pasirodė neįprastas, nematytas, todėl keliantis nerimą. Galbūt dalis sunerimo, nes jau buvo susidūrę su tokia situacija ir žinojo, kad kaladėlė nukris, kils triukšmas, suaugusieji bus pikti.

Lavinkite kūdikio gebėjimą vertinti aplinką

Kūdikiai dar per maži, kad patys galėtų „išbandyti“ savo aplinką, todėl įvairių situacijų stebėjimas jiems yra labai svarbus.

Pasisodinkite kūdikį ir rodykite jam įvairius daiktus, juos skirtingai dėliokite, judinkite.

Pavyzdžiui, sudėkite platesnį bokštą iš kelių didesnių kaladėlių ir stumtelėkite. Bokštas nenukris. Vėliau sudėkite siauresnį, aukštesnį bokštą iš vienos kaladėlių linijos ir stumtelėkite jį. Šis bokštas nukris.

Parodykite, kad už kibiriuką didesnis kamuolys į jį netelpa, o štai smulkesni sviedinukai - puikiausiai!

Rankose papurtykite tuščią dėžutę, o tuomet įdėkite į ją kokių nors daikčiukų ir vėl papurtykite - dabar ji skleidžia garsą.

Savaime supratama, kad kūdikiui šie veiksmai atrodys lyg stebuklas, vaikas tikrai nesupras vieno ar kito veiksmo baigties priežasčių. Tačiau matydamas tokią įvairovę, jis bus „priverstas“ įdėmiai stebėti, galvoti, vertinti.

Faktas

Kūdikiui reikia nepaprastai daug energijos, nes jis sparčiai auga. Jeigu jis būtų tokio didumo kaip jūs, jam per dieną reikėtų dvigubai daugiau kalorijų negu jums.

2023 m. Lapkričio širdelės 💕🐝

 1. User has not uploaded an avatar
  Shiurkshtuke prieš 9 val.

  Ciri36 parašė:
  Pas mus tas pats! Paskutines dienas prieš ketvirtą miegelį budrauja ilgiausiai - 2,5h. O prieš naktinį trumpiausiai. Ir visai greitai užmiega naktiniam. 🤯 Nors seni…

  Pailgėjo prieš ketvirtą miegelį. Per parą surenkame apie 12-13 valandų, o dienos miegas - 2.5 - 2.75 h. Pusvalandžio trukmės miegeliai prasidėjo nuo antro mėnesio. Iš pradžių bandžiau kaip nors juos pratęsti, o paskui pasidaviau. 😉

 2. User has not uploaded an avatar
  hope2 prieš 8 val.

  Oksana D. parašė:
  Toks ne į temą klausimas. Man vis atsiranda kas keletą dienų po vieną tokį spuogelį. Aplink rausva ir vos pakilus/patinus oda ir baltas spuogelis. Tai ant abiejų ra…

  Man panasus tokie ant slaunu pastaruoju metu vis išlenda, visad nurasiau tiesiog spuogeliams nuo prakaito ar skutimo. Stebekit kaip keisis, as arba nieko nedarau arba buna nuimu ta virsunele balta🫣

 3. Oksana D.
  Oksana D. prieš 8 val.

  hope2 parašė:
  Man panasus tokie ant slaunu pastaruoju metu vis išlenda, visad nurasiau tiesiog spuogeliams nuo prakaito ar skutimo. Stebekit kaip keisis, as arba nieko nedarau ar…

  Nu bet neskutu nei pilvo, nei rankų 😁 tokia vieta rankų išvis sunku,kad suprakaituotų ir tie spuogeliai vienu metu būna vienas, po keletos dienų kitas atsiranda,o anas jau dingęs🙈 nesuprantu

 4. Gimle
  Gimle prieš 6 val.

  Ciri36 parašė:
  Jūsų vaikas gal labai ilgai būdrauja? Mums su pusvalandiniais miegais ir iki 2,5h būdravimo niekaip neina trijų miegų turėti, tebemiega 4 trumpus dieną.. 🤔…

  Taip ir yra. Pavyzdžiui, šįryt prabudo 6.40, o pirmojo dienos miegelio užmigo tik 10.

 5. Gimle
  Gimle prieš 6 val.

  Nevaida parašė:
  Ką darote su nereikalingais žaisliukais?

  Parduodu per Vinted.