Kūdikiui 5 mėnesiai ir 3 savaitės

Augant vaikučiui, auga ir jo poreikiai. Kol vaikelis buvo visai mažytis, daugiausiai rūpesčio reikėjo jo kūnui, tačiau jam augant vis daugiau dėmesio reikalauja ir jo smegenys bei emocinis pasaulis. Sotus, švarus ir sveikas kūdikis nebūtinai palaimingai snaus lopšyje - dabar jam reikia veiksmo!

Nuraminkite kūdikį nukreipdami dėmesį

Augantis kūdikis toks žingeidus ir smalsus, kad jį nuraminti tampa vis lengviau. Jo smegenys sparčiai vystosi, jis labai domisi jį supančiu pasauliu, jį iškart patraukia nauji ir kitoniški dalykai.

Kai mažylis zirzia, pasinaudokite jo didėjančiu susidomėjimu viskuo, kas nauja, ir sukelkite neįprastą triukšmą, padainuokite dainelę, švelniai pabarškinkite puodą – bet koks pasikeitimas gali išsklaidyti jo irzlią nuotaiką. Kartais paprasčiausias pasivaikščiojimas su juo lauke (ar bent nunešimas prie lango, į balkoną) daro stebuklus.

Žinoma, pirmiausia įsitikinkite, ar blogos nuotaikos priežastis nėra viena iš keturių populiariausių „bėdų“: gali būti, kad jo sauskelnės yra šlapios, galbūt jis jaučiasi alkanas, jam reikia atsirūgti arba jis paprasčiausiai nori miego. Jei visi svarbiausi jo poreikiai yra patenkinti, galbūt nuoboduliui išblaškyti pakaks pakeisti aplinką ar truputį pažaisti su juo ant grindų.

Kūdikis nenori važiuoti automobilinėje kėdutėje

Kūdikio smalsumas ir nuolatinis poreikis bendrauti džiugina tėvelius, tačiau tai vargina, kuomet tenka keliauti.

Viskuo besidominčiam kūdikiui būti automobilinėje kėdutėje - tikras vargas. Nuobodžiauti pradėjęs kūdikis susierzina, ima verkti, o kelionės metu nėra galimybės jo išimti iš kėdutės, pasūpuoti ir pažindyti.

Pasistenkite keliauti tuomet, kai vaikas miegos, o išmiegojus vieną ciklą (t.y. apie valandą), planuokite sustojimą. Į kelionę pasiimkite vaiko mėgstamausių žaisliukų, knygelių, įrašykite jam patinkančios muzikos, dainuokite ir kalbinkite kūdikį.

Automobilyje priešais kūdikio akis galite įtaisyti veidrodėlį ar tiesiog pakabinkite kitų kūdikių nuotraukų. Paprastai šio amžiaus kūdikiai labai domisi bendraamžių veidais (veidrodyje savo atspindį matantis mažylis mano, kad tai kitas vaikas), gali juos pakankamai ilgai stebėti.

Kūdikiai nuolat stebi aplinką

Mums atrodo, kad kūdikiai tiesiog mėgaujasi gyvenimu, auga ir mokosi. „Šiuolaikinių“ kūdikių kasdienybė tikrai nerūpestinga, tačiau jų greitas tobulėjimas yra evoliucijos nulemtas siekis išgyventi.

Kūdikiai labai įdėmiai stebi aplinką ir įsimena svarbią informaciją. Mokslininkų eksperimentas su 5-6 mėnesių amžiaus kūdikiais įrodė jų pastabumą.

Kūdikiui stebint suaugusieji padėjo kaladėlę ant stalo, per patį jo vidurį, t.y. „saugiai“, taip, kaip įprastai dedame daiktus. Vaikai į tai reagavo neutraliai. Jie tokį veiksmą matė ne kartą ir puikiai žino, kad tai įprasta ir nekelia jokios grėsmės.

Tuomet suaugusieji padėjo kaladėlę ant paties stalo krašto, taip, kad dalis kaladėlės pakibtų ore. Pastabūs kūdikiai sunerimo, ėmė zirzti, pasikeitė jų veido mimika. Jiems toks veiksmas pasirodė neįprastas, nematytas, todėl keliantis nerimą. Galbūt dalis sunerimo, nes jau buvo susidūrę su tokia situacija ir žinojo, kad kaladėlė nukris, kils triukšmas, suaugusieji bus pikti.

Lavinkite kūdikio gebėjimą vertinti aplinką

Kūdikiai dar per maži, kad patys galėtų „išbandyti“ savo aplinką, todėl įvairių situacijų stebėjimas jiems yra labai svarbus.

Pasisodinkite kūdikį ir rodykite jam įvairius daiktus, juos skirtingai dėliokite, judinkite.

Pavyzdžiui, sudėkite platesnį bokštą iš kelių didesnių kaladėlių ir stumtelėkite. Bokštas nenukris. Vėliau sudėkite siauresnį, aukštesnį bokštą iš vienos kaladėlių linijos ir stumtelėkite jį. Šis bokštas nukris.

Parodykite, kad už kibiriuką didesnis kamuolys į jį netelpa, o štai smulkesni sviedinukai - puikiausiai!

Rankose papurtykite tuščią dėžutę, o tuomet įdėkite į ją kokių nors daikčiukų ir vėl papurtykite - dabar ji skleidžia garsą.

Savaime supratama, kad kūdikiui šie veiksmai atrodys lyg stebuklas, vaikas tikrai nesupras vieno ar kito veiksmo baigties priežasčių. Tačiau matydamas tokią įvairovę, jis bus „priverstas“ įdėmiai stebėti, galvoti, vertinti.

Faktas

Kūdikiui reikia nepaprastai daug energijos, nes jis sparčiai auga. Jeigu jis būtų tokio didumo kaip tu, jam per dieną reikėtų dvigubai daugiau kalorijų negu tau.

2021 Vasarinukai 👶❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Greit bus braskiukas prieš 2 val.

  O maniskis užmiega pats, su savo nykščiu burnoj... 🙈 vis traukiu pirštą ir duodu čiulptuką, bet jis ji spjauna ir vėl su pirštu migdosi...

 2. User has not uploaded an avatar
  Rabe prieš 2 val.

  Reikia patarimo mamyciu kurios su vaikuciu alergijom susidure. Ar daret kokius tyrimus jau del alergiju? Kai paklausiau gydytojos tepasake kad anksti ir israse labai smagia dieta man kadangi maitinu mp, nei zuvies, nei kiausiniu, nei pieno ar kvieciu produktu, daugelii uogu ir vaisiu negalima, ir net kai kuriu darzoviu ir kitu pagrindiniu alergenu kaip medus. Ir stebet... na bet ar nepaprasciau tyrimai gi butu ir del primaitinimo ramiau butu. As kaip ir galeciau pakentet, bet primaitinimas man baime kelia, nes maniske jei netinka kas kraujaiis varo i pampe.

 3. Leyla
  Leyla prieš 2 val.

  Rabe parašė:
  Reikia patarimo mamyciu kurios su vaikuciu alergijom susidure. Ar daret kokius tyrimus jau del alergiju? Kai paklausiau gydytojos tepasake kad anksti ir israse laba…

  Gal jum tiesiog nenorėjo siuntimo, nes tokiem mažiem greit keičias? Aš tai eičiau privačiai pasidaryt ta tyrima, nes su ta dieta absurdas. Laikiausi pirma mėn, nieko valgyt negalėjau ir nieko nesupratau, kam jautrus vaikas. Galiausiai viska pradėjau valgyt ir lyg ok kolkas. Bet 5-6mėn jau tikrai eičiau tyrimu

 4. Ieva.Z
  Ieva.Z prieš 2 val.

  Greit bus braskiukas parašė:
  O maniskis užmiega pats, su savo nykščiu burnoj... 🙈 vis traukiu pirštą ir duodu čiulptuką, bet jis ji spjauna ir vėl su pirštu migdosi...

  Ir mes vargstam su tuo pirstuko ciulpimu... geriausia musiskei - pirstas burnoj

 5. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 49 min.

  Rabe parašė:
  Reikia patarimo mamyciu kurios su vaikuciu alergijom susidure. Ar daret kokius tyrimus jau del alergiju? Kai paklausiau gydytojos tepasake kad anksti ir israse laba…

  Aš su pirma dukra ėjau pas alergologę prieš prasidedant primaitinimui, padarė testą (su tom adatėlėm) ir primaitinimas prasidėjo nuo kruopų, kuriom nebuvo alergiška suprantu jūsų baimes, aš irgi niekaip negalėjau atsirinkt kam alergizuoja dukra, tai tiesiog išsiprašiau šeimos daktarės siuntimo. Keistis tai keičiasi tos alergijos, vienos dingta, kitos atsiranda. Bet man buvo daug ramiau pradėt primaitinimą, kai žinojau ko neduot