Kūdikiui 5 mėnesiai ir 3 savaitės

Kai mažylis būna neramus, dabar tau geriau sekasi jį nuraminti, nes jis darosi protingesnis: jį vis lengviau prablaškyti. Jo smegenys sparčiai vystosi, jis labai domisi jį supančiu pasauliu ir jį iškart patraukia nauji ir kitoniški dalykai.

Taigi, kai mažylis zirzia, pasinaudok jo didėjančiu susidomėjimu viskuo, kas nauja, ir sukelk neįprastą triukšmą, padainuok dainelę, švelniai pabarškink puodą – bet koks pasikeitimas gali išsklaidyti jo irzlią nuotaiką. Kartais paprasčiausias pasivaikščiojimas su juo lauke daro stebuklus.

Kas be ko, tokios pramogos gali greitai nusibosti, todėl pamėgink susigalvoti ir įsiminti kuo daugiau įvairių gudrybių, padedančių palaikyti gerą mažylio nuotaiką. Žinoma, pirmiausia įsitikink, ar blogos nuotaikos priežastis nėra viena iš keturių populiariausių „bėdų“: gali būti, kad jo sauskelnės yra šlapios, galbūt jis jaučiasi alkanas, jam reikia atsirūgti arba jis paprasčiausiai nori miego. Jei visi svarbiausi jo poreikiai yra patenkinti, galbūt nuoboduliui išblaškyti pakaks pakeisti aplinką ar truputį pažaisti su juo ant grindų.

Faktas

Kūdikiui reikia nepaprastai daug energijos, nes jis sparčiai auga. Jeigu jis būtų tokio didumo kaip tu, jam per dieną reikėtų dvigubai daugiau kalorijų negu tau.

2017 m. Sausio mėn. mamytės

 1. Vita.sav.
  Vita.sav. prieš 15 val.

  ieva.stog parašė:
  O kokia problema, kas neramina? Čiulpimo noras, kaip suprantu, yra natūralus dalykas, su juo nereikia kovoti, jei viskas gerai, turėtų praeiti savaime. Ar žindote p…

  Aš nežindau krūtimi.. ir sosytės nelabai jai reikia.. Neramina kad paskui sunku atpratint bus nuo nykštuko.. :/

  minicienta parašė:
  Maniskio rankytes irgi nuolat burnoj. Tai vienas, tai keli pirstai juk normalu! Juo labiau augantiems be ciulptuku

  Na galbūt ir jūsų tiesa, gal veltui nerimauju.. suprantu kai dantenas niežti.. bijau kad sunku bus natprasti jai.. :/ o čiulptukas tik užmigimui pas mus.. ir tai būna išspjauna ir rankytės į darbą eina.. nereikli ant sosytės ji..

 2. gintariukstea2
  gintariukstea2 prieš 15 val.

  Vita.sav. parašė:
  ar pas kieno mazyli taip pat skanus nykstukas kaip pas mus? ka darote tokiu atveju?

  Maniškė taip pat soskės nelabai ima. Geriausiai jai tinka nykštys. Bet nepergyvenu... pati pasirenka kaip jai geriau kartais būna, kad tiesiog ištraukiu nykštį ir įbruku soskytę, kai jau beveik užsnaudus būna. Arba kai tik baigia valgyti, iš karto ištraukiu buteliuką ir įkišu soskytę, tai padeda

 3. Vita.sav.
  Vita.sav. prieš 15 val.

  gintariukstea2 parašė:
  Maniškė taip pat soskės nelabai ima. Geriausiai jai tinka nykštys. Bet nepergyvenu... pati pasirenka kaip jai geriau kartais būna, kad tiesiog ištraukiu nykštį i…

  na gal veltui panikuoju..

 4. Eelli
  Eelli prieš 14 val.

  Maniškė būdavo pastoviai kišdavo pirštus ar kumštį į burną, nedraudžiau to daryti, dabar vis rečiau daro. Išmoko dantenas pasikasyti į žaislus. Čiulptuko nenaudojam, nes neima skaičiau straipsnį, kad vaikas turi patenkinti čiulpimo poreikį, draudžiant vaikas vėlesniam amžiuje pradeda juos čiulpt vėl.

 5. User has not uploaded an avatar
  inutelia prieš 9 val.

  Sveikos, mamytės pradedam galvoti apie nesykle ir maitinimo kedute. Girdėjau gerų atsiliepimų apie ergobaby nesykle. Gal kas turit kokiu rekomenduoju. Būčiau labai dėkinga už pagalbą