Kūdikiui 5 mėnesiai ir 3 savaitės

Augant vaikučiui, auga ir jo poreikiai. Kol vaikelis buvo visai mažytis, daugiausiai rūpesčio reikėjo jo kūnui, tačiau jam augant vis daugiau dėmesio reikalauja ir jo smegenys bei emocinis pasaulis. Sotus, švarus ir sveikas kūdikis nebūtinai palaimingai snaus lopšyje - dabar jam reikia veiksmo!

Nuraminkite kūdikį nukreipdami dėmesį

Augantis kūdikis toks žingeidus ir smalsus, kad jį nuraminti tampa vis lengviau. Jo smegenys sparčiai vystosi, jis labai domisi jį supančiu pasauliu, jį iškart patraukia nauji ir kitoniški dalykai.

Kai mažylis zirzia, pasinaudokite jo didėjančiu susidomėjimu viskuo, kas nauja, ir sukelkite neįprastą triukšmą, padainuokite dainelę, švelniai pabarškinkite puodą – bet koks pasikeitimas gali išsklaidyti jo irzlią nuotaiką. Kartais paprasčiausias pasivaikščiojimas su juo lauke (ar bent nunešimas prie lango, į balkoną) daro stebuklus.

Žinoma, pirmiausia įsitikinkite, ar blogos nuotaikos priežastis nėra viena iš keturių populiariausių „bėdų“: gali būti, kad jo sauskelnės yra šlapios, galbūt jis jaučiasi alkanas, jam reikia atsirūgti arba jis paprasčiausiai nori miego. Jei visi svarbiausi jo poreikiai yra patenkinti, galbūt nuoboduliui išblaškyti pakaks pakeisti aplinką ar truputį pažaisti su juo ant grindų.

Kūdikis nenori važiuoti automobilinėje kėdutėje

Kūdikio smalsumas ir nuolatinis poreikis bendrauti džiugina tėvelius, tačiau tai vargina, kuomet tenka keliauti.

Viskuo besidominčiam kūdikiui būti automobilinėje kėdutėje - tikras vargas. Nuobodžiauti pradėjęs kūdikis susierzina, ima verkti, o kelionės metu nėra galimybės jo išimti iš kėdutės, pasūpuoti ir pažindyti.

Pasistenkite keliauti tuomet, kai vaikas miegos, o išmiegojus vieną ciklą (t.y. apie valandą), planuokite sustojimą. Į kelionę pasiimkite vaiko mėgstamausių žaisliukų, knygelių, įrašykite jam patinkančios muzikos, dainuokite ir kalbinkite kūdikį.

Automobilyje priešais kūdikio akis galite įtaisyti veidrodėlį ar tiesiog pakabinkite kitų kūdikių nuotraukų. Paprastai šio amžiaus kūdikiai labai domisi bendraamžių veidais (veidrodyje savo atspindį matantis mažylis mano, kad tai kitas vaikas), gali juos pakankamai ilgai stebėti.

Kūdikiai nuolat stebi aplinką

Mums atrodo, kad kūdikiai tiesiog mėgaujasi gyvenimu, auga ir mokosi. „Šiuolaikinių“ kūdikių kasdienybė tikrai nerūpestinga, tačiau jų greitas tobulėjimas yra evoliucijos nulemtas siekis išgyventi.

Kūdikiai labai įdėmiai stebi aplinką ir įsimena svarbią informaciją. Mokslininkų eksperimentas su 5-6 mėnesių amžiaus kūdikiais įrodė jų pastabumą.

Kūdikiui stebint suaugusieji padėjo kaladėlę ant stalo, per patį jo vidurį, t.y. „saugiai“, taip, kaip įprastai dedame daiktus. Vaikai į tai reagavo neutraliai. Jie tokį veiksmą matė ne kartą ir puikiai žino, kad tai įprasta ir nekelia jokios grėsmės.

Tuomet suaugusieji padėjo kaladėlę ant paties stalo krašto, taip, kad dalis kaladėlės pakibtų ore. Pastabūs kūdikiai sunerimo, ėmė zirzti, pasikeitė jų veido mimika. Jiems toks veiksmas pasirodė neįprastas, nematytas, todėl keliantis nerimą. Galbūt dalis sunerimo, nes jau buvo susidūrę su tokia situacija ir žinojo, kad kaladėlė nukris, kils triukšmas, suaugusieji bus pikti.

Lavinkite kūdikio gebėjimą vertinti aplinką

Kūdikiai dar per maži, kad patys galėtų „išbandyti“ savo aplinką, todėl įvairių situacijų stebėjimas jiems yra labai svarbus.

Pasisodinkite kūdikį ir rodykite jam įvairius daiktus, juos skirtingai dėliokite, judinkite.

Pavyzdžiui, sudėkite platesnį bokštą iš kelių didesnių kaladėlių ir stumtelėkite. Bokštas nenukris. Vėliau sudėkite siauresnį, aukštesnį bokštą iš vienos kaladėlių linijos ir stumtelėkite jį. Šis bokštas nukris.

Parodykite, kad už kibiriuką didesnis kamuolys į jį netelpa, o štai smulkesni sviedinukai - puikiausiai!

Rankose papurtykite tuščią dėžutę, o tuomet įdėkite į ją kokių nors daikčiukų ir vėl papurtykite - dabar ji skleidžia garsą.

Savaime supratama, kad kūdikiui šie veiksmai atrodys lyg stebuklas, vaikas tikrai nesupras vieno ar kito veiksmo baigties priežasčių. Tačiau matydamas tokią įvairovę, jis bus „priverstas“ įdėmiai stebėti, galvoti, vertinti.

Faktas

Kūdikiui reikia nepaprastai daug energijos, nes jis sparčiai auga. Jeigu jis būtų tokio didumo kaip jūs, jam per dieną reikėtų dvigubai daugiau kalorijų negu jums.

2022 m. Balandinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Pumpum prieš 1 d.

  Citrina10 parašė:
  P.S. Mamytes, atostogaujam su maziuku ir va atsiranda vis daugiau ant kuno mazu raudonu demeliu, gal isivaizduojate, kas galetu buti? Jauciasi gerai, temp. nera tik…

  Lygiai toki pati berima turejo maniske Korfu neseniai atostogaujant, kadangi visas atostogas nepraejo ir veliau padidejo patys spuogai, ejau i vaistine tepaliuko, sake, pas juos taip nuo uodu buna. Temperaturos nebuvo, vaikas jautesi gerai, seimos gydytoja sake susisiekt tik jei sukarsciuotu ir imtu berimai labai plisti.

 2. kristute1
  kristute1 prieš 1 d.

  Mano merginai, galima sakyt, vienu metu du dantukai išdygo (poros dienų skirtumu) porą vakarų cypė tiesiog, kol prasikalė... Vėl dentinoxą pardavinėja, tai nupirkau, šiek tiek padėjo. Reikia saugot spenelius ir pirštus dabar ir dar kaip žviegt išmokusi, kai kažkas nepatinka bet ausų skausmą šlapi bučinukai atperka

 3. User has not uploaded an avatar
  Stela00 prieš 9 val.

  Gal kam yra panašiai buvę? Nosytė neužsikimšusi, nekosti, temp nėra, bet kai kvėpuoja, kartais girdisi kaip būtų gleivių tarp nosies ir gerklės. Suaugę mes žinome kaip atsikrenkšti, kad pašalintume iš tos vietos kas nereikalinga, o kaip padėt mažiukui? Jūros vanduo nepadeda, nepašalina. Bijau, kad ten užsistovėję snargliukai ko blogo nepadarytų. Gal kokių lašiukų lašint pabandyti? Taip jau kokią savaitę su viršum yra.

 4. kristute1
  kristute1 prieš 8 val.

  Stela00 parašė:
  Gal kam yra panašiai buvę? Nosytė neužsikimšusi, nekosti, temp nėra, bet kai kvėpuoja, kartais girdisi kaip būtų gleivių tarp nosies ir gerklės. Suaugę mes žinome k…

  O kaip su oro drėgme namuose? Jeigu akivaizdžiai nėra jokių peršalimo požymių, tai tikrai vaistų nesiimčiau tokiam mažiukui gal dantys dygsta ir dėl to sloga prikibo (maniškei prieš išlendant dantims kelias dienas buvo nestipri sloga, bet užteko su siurbtuku traukt)?

 5. User has not uploaded an avatar
  Stela00 prieš 8 val.

  kristute1 parašė:
  O kaip su oro drėgme namuose? Jeigu akivaizdžiai nėra jokių peršalimo požymių, tai tikrai vaistų nesiimčiau tokiam mažiukui gal dantys dygsta ir dėl to sloga pri…

  Drėgmės matuoklis rodo 50%, tai viskas tvarkoj su drėgme. Dantukai jau prasikalę-lenda abu apatiniai😀 Slogos nėra, bet va tas karkaliukas gerklytėj kažkaip neramina, nes virš savaitės laiko.

1,00 €
Dovanoju!