Kūdikiui 5 mėnesiai ir 3 savaitės

Augant vaikučiui, auga ir jo poreikiai. Kol vaikelis buvo visai mažytis, daugiausiai rūpesčio reikėjo jo kūnui, tačiau jam augant vis daugiau dėmesio reikalauja ir jo smegenys bei emocinis pasaulis. Sotus, švarus ir sveikas kūdikis nebūtinai palaimingai snaus lopšyje - dabar jam reikia veiksmo!

Nuraminkite kūdikį nukreipdami dėmesį

Augantis kūdikis toks žingeidus ir smalsus, kad jį nuraminti tampa vis lengviau. Jo smegenys sparčiai vystosi, jis labai domisi jį supančiu pasauliu, jį iškart patraukia nauji ir kitoniški dalykai.

Kai mažylis zirzia, pasinaudokite jo didėjančiu susidomėjimu viskuo, kas nauja, ir sukelkite neįprastą triukšmą, padainuokite dainelę, švelniai pabarškinkite puodą – bet koks pasikeitimas gali išsklaidyti jo irzlią nuotaiką. Kartais paprasčiausias pasivaikščiojimas su juo lauke (ar bent nunešimas prie lango, į balkoną) daro stebuklus.

Žinoma, pirmiausia įsitikinkite, ar blogos nuotaikos priežastis nėra viena iš keturių populiariausių „bėdų“: gali būti, kad jo sauskelnės yra šlapios, galbūt jis jaučiasi alkanas, jam reikia atsirūgti arba jis paprasčiausiai nori miego. Jei visi svarbiausi jo poreikiai yra patenkinti, galbūt nuoboduliui išblaškyti pakaks pakeisti aplinką ar truputį pažaisti su juo ant grindų.

Kūdikis nenori važiuoti automobilinėje kėdutėje

Kūdikio smalsumas ir nuolatinis poreikis bendrauti džiugina tėvelius, tačiau tai vargina, kuomet tenka keliauti.

Viskuo besidominčiam kūdikiui būti automobilinėje kėdutėje - tikras vargas. Nuobodžiauti pradėjęs kūdikis susierzina, ima verkti, o kelionės metu nėra galimybės jo išimti iš kėdutės, pasūpuoti ir pažindyti.

Pasistenkite keliauti tuomet, kai vaikas miegos, o išmiegojus vieną ciklą (t.y. apie valandą), planuokite sustojimą. Į kelionę pasiimkite vaiko mėgstamausių žaisliukų, knygelių, įrašykite jam patinkančios muzikos, dainuokite ir kalbinkite kūdikį.

Automobilyje priešais kūdikio akis galite įtaisyti veidrodėlį ar tiesiog pakabinkite kitų kūdikių nuotraukų. Paprastai šio amžiaus kūdikiai labai domisi bendraamžių veidais (veidrodyje savo atspindį matantis mažylis mano, kad tai kitas vaikas), gali juos pakankamai ilgai stebėti.

Kūdikiai nuolat stebi aplinką

Mums atrodo, kad kūdikiai tiesiog mėgaujasi gyvenimu, auga ir mokosi. „Šiuolaikinių“ kūdikių kasdienybė tikrai nerūpestinga, tačiau jų greitas tobulėjimas yra evoliucijos nulemtas siekis išgyventi.

Kūdikiai labai įdėmiai stebi aplinką ir įsimena svarbią informaciją. Mokslininkų eksperimentas su 5-6 mėnesių amžiaus kūdikiais įrodė jų pastabumą.

Kūdikiui stebint suaugusieji padėjo kaladėlę ant stalo, per patį jo vidurį, t.y. „saugiai“, taip, kaip įprastai dedame daiktus. Vaikai į tai reagavo neutraliai. Jie tokį veiksmą matė ne kartą ir puikiai žino, kad tai įprasta ir nekelia jokios grėsmės.

Tuomet suaugusieji padėjo kaladėlę ant paties stalo krašto, taip, kad dalis kaladėlės pakibtų ore. Pastabūs kūdikiai sunerimo, ėmė zirzti, pasikeitė jų veido mimika. Jiems toks veiksmas pasirodė neįprastas, nematytas, todėl keliantis nerimą. Galbūt dalis sunerimo, nes jau buvo susidūrę su tokia situacija ir žinojo, kad kaladėlė nukris, kils triukšmas, suaugusieji bus pikti.

Lavinkite kūdikio gebėjimą vertinti aplinką

Kūdikiai dar per maži, kad patys galėtų „išbandyti“ savo aplinką, todėl įvairių situacijų stebėjimas jiems yra labai svarbus.

Pasisodinkite kūdikį ir rodykite jam įvairius daiktus, juos skirtingai dėliokite, judinkite.

Pavyzdžiui, sudėkite platesnį bokštą iš kelių didesnių kaladėlių ir stumtelėkite. Bokštas nenukris. Vėliau sudėkite siauresnį, aukštesnį bokštą iš vienos kaladėlių linijos ir stumtelėkite jį. Šis bokštas nukris.

Parodykite, kad už kibiriuką didesnis kamuolys į jį netelpa, o štai smulkesni sviedinukai - puikiausiai!

Rankose papurtykite tuščią dėžutę, o tuomet įdėkite į ją kokių nors daikčiukų ir vėl papurtykite - dabar ji skleidžia garsą.

Savaime supratama, kad kūdikiui šie veiksmai atrodys lyg stebuklas, vaikas tikrai nesupras vieno ar kito veiksmo baigties priežasčių. Tačiau matydamas tokią įvairovę, jis bus „priverstas“ įdėmiai stebėti, galvoti, vertinti.

Faktas

Kūdikiui reikia nepaprastai daug energijos, nes jis sparčiai auga. Jeigu jis būtų tokio didumo kaip tu, jam per dieną reikėtų dvigubai daugiau kalorijų negu tau.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. Nestuke antra karta
  Nestuke antra karta prieš 15 val.

  Zajza parašė:
  Mano mergina irgi eina miegelio apie 22val,nakti nesikelia ir pabunda apie 9 ryto.. Tfu tfu tfu, kad tik taip ir toliau 😀 tik dieną mažokai miega.

  Daivavaa parašė:
  O kodel nepatepat? Ne karta yra buve, kad paraudonuodavo, visad ar sudocream patepu, ar uztenka pataisu sporu...nepalieku raudono ruriuko greitai praeidavo.

  Kai raudona visada patepdavau ir praeidavo, o cia spuogeluai tokie skaudus atrodo..

 2. Lania
  Lania prieš 14 val.

  Nestuke antra karta parašė:
  Kai raudona visada patepdavau ir praeidavo, o cia spuogeluai tokie skaudus atrodo..

  Mumis kazko baisiai isbere. Uzsivalgiau kazko arba netinka kazkas, ir uzpakaliukas pabertas irgi spuogeliais neblogais 😞 anksciau patepdavau viena kart Sudocream iskart praeidavo, dbr labai sunkiai kazko mes. 😞 tai leidziu jau ir pabut nuogu uzpakaliuku kiek imanoma ilgiau ir tepu nuolat pakeitus pampius, tikiuosi greit praeis 😞

 3. User has not uploaded an avatar
  dzeizi prieš 14 val.

  Nestuke antra karta parašė:
  mamytes help. kuriai is jusu leliuko buvo pabere uzpakaliuka aplink isange..musu taip pat tas neaplenke..vienintelis produktas naujas rukyta kalakutienos file kelia…

  Man buvo ir ziauriai ir gijo labai ilgai, nes uztruko, kol man daejo, kad nuo maisto kai laikausi hipoalergines dietos, viskas ok. O tepiau Clotrimazol, bet jis receptinis. Esme tokia, kas jei daugiau dienu paraude ir galima matyti zaizdeles, tai nuogumas ir sudokrem jau per silpna, nes vaiko ruriukas turi nuolatini kontakta su ismatom ir slapimu. Tai jei zaizdeles per 3 d nepraeina, tai gydytoja net rekomenduoja butinai tepti misiniu Clotrimalol+sudokrem ir Fucidin, nes isiveisia per kelias dienas ne tik grybelis, bet ir bakterija. Bet jei jums zaizdeliu nera ir tik paraude, tai turi per kelias dienas praeiti, jei tikrai nuo maisto ir jei to daikto nebevalgysit. Pagalvokit, gal dar kas keitesi. Man paskutini karta bere ruriuka leliukui spuogeliais nuo ciaupo vandens prie juros :/ kai daejo plaut su pirktiniu geriamu, per diena pagerejo!

 4. oddettele
  oddettele prieš 4 val.

  Brouček parašė:
  Omg, svajoniu vaikas

  Visi taip sako 🙈 sako jai tokia gera tai daugiau tikrai norėsit vaikučių, tai žinoma! 😂 bet nerodiklis kad ir kiti tokie miegaliai ir ramūs bus 🙊

 5. Nastya
  Nastya prieš 4 val.