Kūdikiui 5 mėnesiai ir 3 savaitės

Augant vaikučiui, auga ir jo poreikiai. Kol vaikelis buvo visai mažytis, daugiausiai rūpesčio reikėjo jo kūnui, tačiau jam augant vis daugiau dėmesio reikalauja ir jo smegenys bei emocinis pasaulis. Sotus, švarus ir sveikas kūdikis nebūtinai palaimingai snaus lopšyje - dabar jam reikia veiksmo!

Nuraminkite kūdikį nukreipdami dėmesį

Augantis kūdikis toks žingeidus ir smalsus, kad jį nuraminti tampa vis lengviau. Jo smegenys sparčiai vystosi, jis labai domisi jį supančiu pasauliu, jį iškart patraukia nauji ir kitoniški dalykai.

Kai mažylis zirzia, pasinaudokite jo didėjančiu susidomėjimu viskuo, kas nauja, ir sukelkite neįprastą triukšmą, padainuokite dainelę, švelniai pabarškinkite puodą – bet koks pasikeitimas gali išsklaidyti jo irzlią nuotaiką. Kartais paprasčiausias pasivaikščiojimas su juo lauke (ar bent nunešimas prie lango, į balkoną) daro stebuklus.

Žinoma, pirmiausia įsitikinkite, ar blogos nuotaikos priežastis nėra viena iš keturių populiariausių „bėdų“: gali būti, kad jo sauskelnės yra šlapios, galbūt jis jaučiasi alkanas, jam reikia atsirūgti arba jis paprasčiausiai nori miego. Jei visi svarbiausi jo poreikiai yra patenkinti, galbūt nuoboduliui išblaškyti pakaks pakeisti aplinką ar truputį pažaisti su juo ant grindų.

Kūdikis nenori važiuoti automobilinėje kėdutėje

Kūdikio smalsumas ir nuolatinis poreikis bendrauti džiugina tėvelius, tačiau tai vargina, kuomet tenka keliauti.

Viskuo besidominčiam kūdikiui būti automobilinėje kėdutėje - tikras vargas. Nuobodžiauti pradėjęs kūdikis susierzina, ima verkti, o kelionės metu nėra galimybės jo išimti iš kėdutės, pasūpuoti ir pažindyti.

Pasistenkite keliauti tuomet, kai vaikas miegos, o išmiegojus vieną ciklą (t.y. apie valandą), planuokite sustojimą. Į kelionę pasiimkite vaiko mėgstamausių žaisliukų, knygelių, įrašykite jam patinkančios muzikos, dainuokite ir kalbinkite kūdikį.

Automobilyje priešais kūdikio akis galite įtaisyti veidrodėlį ar tiesiog pakabinkite kitų kūdikių nuotraukų. Paprastai šio amžiaus kūdikiai labai domisi bendraamžių veidais (veidrodyje savo atspindį matantis mažylis mano, kad tai kitas vaikas), gali juos pakankamai ilgai stebėti.

Kūdikiai nuolat stebi aplinką

Mums atrodo, kad kūdikiai tiesiog mėgaujasi gyvenimu, auga ir mokosi. „Šiuolaikinių“ kūdikių kasdienybė tikrai nerūpestinga, tačiau jų greitas tobulėjimas yra evoliucijos nulemtas siekis išgyventi.

Kūdikiai labai įdėmiai stebi aplinką ir įsimena svarbią informaciją. Mokslininkų eksperimentas su 5-6 mėnesių amžiaus kūdikiais įrodė jų pastabumą.

Kūdikiui stebint suaugusieji padėjo kaladėlę ant stalo, per patį jo vidurį, t.y. „saugiai“, taip, kaip įprastai dedame daiktus. Vaikai į tai reagavo neutraliai. Jie tokį veiksmą matė ne kartą ir puikiai žino, kad tai įprasta ir nekelia jokios grėsmės.

Tuomet suaugusieji padėjo kaladėlę ant paties stalo krašto, taip, kad dalis kaladėlės pakibtų ore. Pastabūs kūdikiai sunerimo, ėmė zirzti, pasikeitė jų veido mimika. Jiems toks veiksmas pasirodė neįprastas, nematytas, todėl keliantis nerimą. Galbūt dalis sunerimo, nes jau buvo susidūrę su tokia situacija ir žinojo, kad kaladėlė nukris, kils triukšmas, suaugusieji bus pikti.

Lavinkite kūdikio gebėjimą vertinti aplinką

Kūdikiai dar per maži, kad patys galėtų „išbandyti“ savo aplinką, todėl įvairių situacijų stebėjimas jiems yra labai svarbus.

Pasisodinkite kūdikį ir rodykite jam įvairius daiktus, juos skirtingai dėliokite, judinkite.

Pavyzdžiui, sudėkite platesnį bokštą iš kelių didesnių kaladėlių ir stumtelėkite. Bokštas nenukris. Vėliau sudėkite siauresnį, aukštesnį bokštą iš vienos kaladėlių linijos ir stumtelėkite jį. Šis bokštas nukris.

Parodykite, kad už kibiriuką didesnis kamuolys į jį netelpa, o štai smulkesni sviedinukai - puikiausiai!

Rankose papurtykite tuščią dėžutę, o tuomet įdėkite į ją kokių nors daikčiukų ir vėl papurtykite - dabar ji skleidžia garsą.

Savaime supratama, kad kūdikiui šie veiksmai atrodys lyg stebuklas, vaikas tikrai nesupras vieno ar kito veiksmo baigties priežasčių. Tačiau matydamas tokią įvairovę, jis bus „priverstas“ įdėmiai stebėti, galvoti, vertinti.

Faktas

Kūdikiui reikia nepaprastai daug energijos, nes jis sparčiai auga. Jeigu jis būtų tokio didumo kaip tu, jam per dieną reikėtų dvigubai daugiau kalorijų negu tau.

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

Vasario16 prieš 3 val.

Effy parašė:
    Ar mes vieni lauksim 6men iki primaitinimo?

Ne vieni tikrai mes irgi lauksim 6 mėn. Nematau kur skubėt, ypač, kai svorio pakanka

2. Robertia
    Robertia prieš 2 val.

D.M.K.M. parašė:
    Mano verčiasi per abi puses,bet nuo pilvo ant nugaros sunkiau verčiasi,bet šiaip taip apsiverčia, duodu pirktinę ekologišką kukuruzų su mėlynėm košę iš kruopų, darž…

O koks buvo svoris kad nepriaugo? Ar labai truko? Kiek jums dabar laiko ir koks svoris? 🙂

3. Robertia
    Robertia prieš 2 val.

Vasario16 parašė:

Mes ir lauksime 6 men ir tik tuomet bandysime, nes nematau reikalo skubeti 🙂 kai suejo 5 men pabandeme dvi dienas duoti moliugo, visiskai nepavyko, viskas ejo lauk, viska stume su liezuviu.

D.M.K.M. prieš 1 val.

Robertia parašė:

Truko 500 gr, dabar svorio nežinau,nes du mėnesius nesitikrinom ir nevalgė visai jeigu kas tris val 60 suvalgydavo tai būdavo pasaka. O kai dabar košės 150 košės suvalgo ir dar nori. Kai mačiau kad pradeda domėtis maistu tada ir pasiūliau ir pasisekė😊

Aka88 prieš 54 min.

Sveikos, noriu nuomoniu 🤗 mums 5men ir 5d, pries tris dienas gavo skiepa, pernese gerai, daviau paracetamoli pagal schema, sekancia diena buvo irzlesne 36,9 nieko nedaviau, sian nenori budrauti beveik,tik valgo ir miega;( zindzia kaip kudykis ar cia skiepo pasekme ar koks suolis, ar buvo kam? Aciu❤️