Sveikos vaiko mitybos pagrindai nuo gimimo (31)

Sveikos mitybos pagrindai nuo gimimo

Sveikos mitybos pagrindų kūdikis pradeda mokytis nuo pat gimimo, nors iki 6 mėnesių jo maistas bus tik tavo pienas (arba mišinukas, jei dėl kokių nors priežasčių žindyti mažylio negalėsi). Štai kaip tu gali prisidėti prie sveikos mitybos įgūdžių formavimo pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais:

Maitink, kai kūdikis yra išalkęs

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais maitink tuomet, kai mažylis yra praalkęs, o ne pagal iš anksto nustatytą grafiką. Kiekvienas kūdikis yra savitas: vieni valgo rečiau ir ramiai miega tarp maitinimų, kiti linkę „užkąsti“ dažniau. Naujagimiai puikiai jaučia, kada yra išalkę ir apie tai praneša niurzgėdami, verkdami, instinktyviai ieškodami krūties – ilgainiui pati išmoksi atpažinti savo mažylio siunčiamus „alkio“ ženklus. Nesijaudink, laikui bėgant maitinimų skaičius bet kokiu atveju mažės, o grafikas susidėlios savaime.

Nemaitink per prievartą

Net jei tau atrodo, kad kūdikis suvalgė per mažai, neversk jo valgyti dar. Naujagimiai ir kūdikiai natūraliai jaučia ne tik alkį, bet ir sotumą. Jei raginsi vaiką valgyti daugiau, nei jis nori, ilgainiui jis praras gebėjimą atpažinti sotumo jausmą, ir jis bus linkęs persivalgyti.

Nemaitink vaiko tam, kad nuramintum

Maistas skirtas alkiui numalšinti, o ne nuraminimui.  Kūdikiai verkia ne tik todėl, kad yra alkani. Jei tau atrodo, kad vaikas verkia be jokios rimtos priežasties, greičiausiai mažylis tiesiog tavęs pasiilgo, jam reikia šiek tiek švelnumo ar pasūpavimo. Jei nesi tikra, pradžioj mažylį nuramink, o tik tada duok valgyti. Jei kas kartą pravirkusį vaiką raminsi maitindama, jis pradės manyti, kad maistas yra nusiraminimo priemonė. Gali būti, kad kai kurių suaugusiųjų įprotis stresą, nerimą, ar depresiją malšinti maistu susiformuoja dar kūdikystėje!

Bendrauk su kūdikiu

Juk smagu sėdėti prie bendro stalo, dalintis maistu ir bendrauti, tiesa? Kalbink jį maitindama, žiūrėk į akis: taip pamažu vaikas įsisąmonins, kad maistas skirtas ne tik skrandžiui prikimšti. Tai dar ir proga pabendrauti su artimiausiais žmonėmis!

Naujausi komentarai

 1. roje
  roje prieš 6 m.

  Svetulka parašė:
  Mamytes, manasis mazylis 6men uz poros dienu bus. O dar nesedi kaop pradeti papildoma maitinima

  mano vaikis pradejo sedeti buvo beveik 9 men., zodziu tik nuo tada, tai pats ismoko atsisesti, o siaip pasodintas 1,2,3, ir ant sono budavo. Maitindavau kedutej su reguliuojamomis padetimis ;)

 2. Silke
  Silke prieš 6 m.

  Maitinau gultuke. Kad nesėdi ne priežastis nemaitinti. Atsisėdo Maniske irgi tik 8 mėn atsisėdo

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  sveikos, gal truputeli ne i tema, bet vakar uztikau dar viena pakuote "neocate" misinio , va tik galiojimo laikas pasibaiges iki 08-02d. gal dar kuri rizikuotu duoti? Pakuote nepradaryta .
  Dovanociau, kad tik padetu, jis juk brangokas.

 4. BonBon
  BonBon prieš 6 m.

  Svetulka parašė:
  Mamytes, manasis mazylis 6men uz poros dienu bus. O dar nesedi kaop pradeti papildoma maitinima

  Maniskis ir nesedejo. Na pasodintas sedejo, bet pats kadangi tuo laiku atsisest nebande, tai ir nesodinau spec.
  Tai ji primaitindavau pusiau gulimoj padety, 45^.
  Bet tik del to, kad maitinamas misiniu ir kraujo tyrimas ne pats geriausias buvo, o siaip nebuciau skubejus.. tai jei dar mp maitinat, galvociau, kad ner ko nerimaut. Viskam savas laikas

 5. -mamyte-
  -mamyte- prieš 4 m.

  Mano mažyliui 5mėn ir 3savaitės tai maitinimo kėdutėje pasėdi ant lovos pasėdi tik prilaikyt rankytę reikia nes kitaip nukrenta arba į priekį arba į šoną nusvyra.