Sveikos vaiko mitybos pagrindai nuo gimimo (31)

Sveikos mitybos pagrindai nuo gimimo

Sveikos mitybos pagrindų kūdikis pradeda mokytis nuo pat gimimo, nors iki 6 mėnesių jo maistas bus tik jūsų pienas (arba mišinukas, jei dėl kokių nors priežasčių žindyti mažylio negalėsite). Štai kaip galite prisidėti prie sveikos mitybos įgūdžių formavimo pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais:

Maitinkite, kai kūdikis yra išalkęs

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais maitinkite jį tuomet, kai mažylis yra praalkęs, o ne pagal iš anksto nustatytą grafiką. Kiekvienas kūdikis yra savitas: vieni valgo rečiau ir ramiai miega tarp maitinimų, kiti linkę „užkąsti“ dažniau. Naujagimiai puikiai jaučia, kada yra išalkę ir apie tai praneša niurzgėdami, verkdami, instinktyviai ieškodami krūties – ilgainiui išmoksite atpažinti savo mažylio siunčiamus „alkio“ ženklus. Nesijaudinkite, laikui bėgant maitinimų skaičius bet kokiu atveju mažės, o grafikas susidėlios savaime.

Nemaitinkite per prievartą

Net jeigu atrodo, kad kūdikis suvalgė per mažai, neverskite jo valgyti dar. Naujagimiai ir kūdikiai natūraliai jaučia ne tik alkį, bet ir sotumą. Jei raginsite vaiką valgyti daugiau, nei jis nori, ilgainiui jis praras gebėjimą atpažinti sotumo jausmą, ir bus linkęs persivalgyti.

Nemaitinkite vaiko tam, kad nuramintumėte

Maistas skirtas alkiui numalšinti, o ne nuraminimui.  Kūdikiai verkia ne tik todėl, kad yra alkani. Jei atrodo, kad vaikas verkia be jokios rimtos priežasties, greičiausiai mažylis tiesiog jūsų pasiilgo, jam reikia šiek tiek švelnumo ar pasūpavimo. Jei nesate tikri, pradžioje mažylį nuraminkite, o tik tada duokite valgyti. Jei kas kartą pravirkusį vaiką raminsite maitindami, jis pradės manyti, kad maistas yra nusiraminimo priemonė. Gali būti, kad kai kurių suaugusiųjų įprotis stresą, nerimą, ar depresiją malšinti maistu susiformuoja dar kūdikystėje!

Bendraukite su kūdikiu

Juk smagu sėdėti prie bendro stalo, dalintis maistu ir bendrauti, tiesa? Kalbinkite jį maitindami, žiūrėkite į akis: taip pamažu vaikas įsisąmonins, kad maistas skirtas ne tik skrandžiui prikimšti. Tai dar ir proga pabendrauti su artimiausiais žmonėmis!

Susiję straipsniai

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Kiek vandens reikia vaikui?

Kodėl vanduo toks svarbus ir kiek jo apytiksliai kasdien reikėtų suvartoti vaikams?

Augaliniai gėrimai vaikams: ar jie gali visiškai atstoti įprastą pieną?

Veganiškai besimaitinantys ar tiesiog alternatyvų karvės pienui dėl jo netoleravimo ieškantys tėvai dažnai domisi, ar augaliniai gėrimai yra tinkami.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Svetulka parašė:
  Mamytes, manasis mazylis 6men uz poros dienu bus. O dar nesedi kaop pradeti papildoma maitinima

  mano vaikis pradejo sedeti buvo beveik 9 men., zodziu tik nuo tada, tai pats ismoko atsisesti, o siaip pasodintas 1,2,3, ir ant sono budavo. Maitindavau kedutej su reguliuojamomis padetimis ;)

 2. Silke
  Silke prieš 9 m.

  Maitinau gultuke. Kad nesėdi ne priežastis nemaitinti. Atsisėdo Maniske irgi tik 8 mėn atsisėdo

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  sveikos, gal truputeli ne i tema, bet vakar uztikau dar viena pakuote "neocate" misinio , va tik galiojimo laikas pasibaiges iki 08-02d. gal dar kuri rizikuotu duoti? Pakuote nepradaryta .
  Dovanociau, kad tik padetu, jis juk brangokas.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Svetulka parašė:
  Mamytes, manasis mazylis 6men uz poros dienu bus. O dar nesedi kaop pradeti papildoma maitinima

  Maniskis ir nesedejo. Na pasodintas sedejo, bet pats kadangi tuo laiku atsisest nebande, tai ir nesodinau spec.
  Tai ji primaitindavau pusiau gulimoj padety, 45^.
  Bet tik del to, kad maitinamas misiniu ir kraujo tyrimas ne pats geriausias buvo, o siaip nebuciau skubejus.. tai jei dar mp maitinat, galvociau, kad ner ko nerimaut. Viskam savas laikas

 5. -mamyte-
  -mamyte- prieš 7 m.

  Mano mažyliui 5mėn ir 3savaitės tai maitinimo kėdutėje pasėdi ant lovos pasėdi tik prilaikyt rankytę reikia nes kitaip nukrenta arba į priekį arba į šoną nusvyra.