Ką savo verkimu sako naujagimis? (12)

Kodėl verkia kūdikis

Klyksmas ir verksmas yra svarbūs kūdikių bendravimo būdai. Ne visada lengva teisingai suprasti, ko kūdikis reikalauja (prašo).

Ilgainiui, kūdikio verksmo priežastis perprasite iš verkimo garsumo, tono, garsinių niuansų ir kitų subtilių ženklų. O kol dar tik mokotės kūdikio kalbos, verkimo priežastis gali tekti atskirti atmetimo būdu.

Štai svarbiausi dalykai, kuriuos verkdamas paprastai stengiasi pasakyti mažylis:

„Pamaitink mane“

Išalkęs kūdikis jaučiasi nelaimingas. Kai kurie išalkę mažyliai nenurimsta ir pradėję valgyti, todėl, net jei atrodo, kad pienelis ar mišinukas nėra tai, ko nori kūdikis, maitinimo nenutraukite.

Jeigu dabar kaip tik maitinimo metas ir mažylis ritmiškai rėkia kartu rodydamas kitus alkio ženklus, gali būti, kad jis nusiramins tik tada, kai jo pilvukas pakankamai prisipildys.

Kaip verkia alkanas kūdikis? Gana garsiai, ritmiškai ir intensyviai.

„Pervystyk mane“

Kai kurie kūdikiai išlieka ramūs ir tada, kai vystyklas šlapias. Kiti iškart protestuoja ir duoda ženklą. Nepatogiai besijaučiantis kūdikis gali muistytis, jo verksmas yra panašesnis į niurzgėjimą.

„Aš pavargęs“

Verksmas yra vienas iš būdų pasakyti, kad mažylis pavargo ir nori miego. Jeigu verkiantis mažylis dar ir žiovauja, trina akutes, vadinasi, jis tikrai yra pavargęs.

Nelaukite, kol jis ims rėkti visa gerkle. Pasupkikte jį, paglostykite, paniūniuokite lopšinę ir taip padėkite nusiraminti ir užmigti.

„Aš blogai jaučiuosi“

Spiegimą primenantis, trumpam, kol kūdikis įkvepia, nutrūkstantis ir vėl atsinaujinantis riksmas gali būti ligos ar aštraus skausmo, pavyzdžiui, pilvuko dieglių, požymis. Tačiau tokiu rėkimu mažylis gali norėti pasakyti, kad jis jaučia didelį diskomfortą: pavyzdžiui, jam duria šiurkšti drabužėlių etiketė. Įprastai šį riksmą lygi ir kiti kūno ženklai - vaikelis įsitempia, riečia nugarytę.

Patikrinkite, ar mažyliui nešalta, ar jis patogiai įsitaisęs, ar neveržia drabužėliai ir panašiai. Paprastai mažylį reikėtų aprengti vienu drabužėliu daugiau, negu vilki tu pati, ir nuvilkti vieną drabužėlį, jeigu jam per šilta arba jis niurzga.

Turėkite mintyje, kad perkaitę kūdikiai gali ir neverkti: atvirkščiai, jie gali būti vangūs, apatiški.

„Išneškite mane iš čia“

Jeigu kambaryje per daug triukšminga, per daug ryški šviesa arba per daug žmonių spiečiasi prie mažylio, jis gali reaguoti į per stiprius dirgiklius suirzdamas, verkdamas. Mažylis taip pat stipriai užsimerkia, suka galvytę į šoną.

„Man nuobodu“

Ūgtelėję kūdikiai verkimu reikalauja ne tik pagrindinių poreikių patenkinimo (nori būti sotūs, švarūs, sveiki, pailsėję), bet ir prašo bendravimo, stimuliacijos, prasiblaškymo.

Užtikrinkite visapusišką vaiko raidą. Žaiskite su sočiu, pailsėjusiu vaiku, rodykite jam paveiksliukus, žaisliukus, atkartokite vaiko skleidžiamus garsus. Prisiminkite, kad žaidimas turi būti saikingas, nes perdėta stimuliacija išvargina, suirzęs vaikas pravirksta.

„Padėk man“

Pasaulį labai norintis mažylis gali pravirkti dėl savo nerangumo ir bejėgiškumo, pavyzdžiui, negalėdamas pasiekti žaisliuko, įsipainiojęs į susisukusius šliaužtinukus, norėdamas išlipti iš lovelės.

Svarbu ugdyti vaiko savarankiškumą ir leisti jam pačiam mokytis ir bandyti, tačiau būtina ir laiku padėti.

„Pamyluok mane“

Jeigu patikrinote visas galimas priežastis, o mažylis vis tiek nenurimo, galbūt jis paprasčiausiai išsiilgo raminančio jūsų glėbio ir tiesiog nori būti pamyluotas ar pasūpuotas.

Kai kurie mažyliai atsipalaiduoja lopšyje ar vibruojančiame gultuke. Pirmuosius mėnesius galite nesibaiminti, kad išpaikinsite mažylį, jei dažnai laikysite jį ant rankų.

Kūdikio verkimo reikšmės pagal Priscillą Dunstan

Priscilla Dunstan teigia, kad naujagimių ir mažų vaikų skleidžiami garsai parodo, dėl kokios priežasties verkia kūdikis:

  • Neeh – aš alkanas.
  • Owh – aš noriu miego.
  • Heh – aš patiriu diskomfortą.
  • Eairh – pučia pilvuką.
  • Eh – man reikia atsirūgti.

Šis „vertimas“ nėra moksliškai patvirtintas, tačiau, be jokios abejonės, padeda tėvams išmokti pastebėti savo mažylio verkimo niuansus ir atskirti verkimo priežastį.

Susiję straipsniai

Pirmieji pasivaikščiojimai lauke su naujagimiu

Kada su naujagimiu pirmą kartą išeiti į lauką? Kur ir kiek laiko vaikščioti? Panašūs klausimai iškyla kiekvienai šeimai, grįžusiai iš gimdymo namų.

Kaip teisingai naudoti atšvaitus?

Pėstiesiems pavojingiausias laikas yra nuo lapkričio pradžios iki vasario pabaigos, mat šiuo laikotarpiu didelę paros dalį būna tamsu.

Kūdikio priežiūra vasarą: atmintinė tėvams

Vasaros teikiamais malonumais mėgautis labai smagu, tačiau mamoms ir tėčiams reikėtų būti dėmesingiems bei tinkamai pasirūpinti savo kūdikiais.

Naujausi komentarai

  1. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 8 m.

    Dunstan Baby Language DVD, visai neblogas mokymas, reiks isbandyt

  2. IrAsJau
    IrAsJau prieš 4 m.

    Ooo taip, del alkio tai garsas tikrai tas, dabar jau antras vaikas ir su antru girdziu ta pati verksma kai alkanas, tik man skamba pamasiau i "liaaaa" tame vaizdo irase verkimas kaip tik toks, del kitu nezinau, nesu pastebejusi. Maniskis kartais ne tik verkia liaaa, bet kai nekantrauja ir jau net mato kad tuoj bus maitinamas lyg istaria lia desperatiskai

  3. lauksne
    lauksne prieš 4 m.

    IrAsJau parašė:
    Ooo taip, del alkio tai garsas tikrai tas, dabar jau antras vaikas ir su antru girdziu ta pati verksma kai alkanas, tik man skamba pamasiau i "liaaaa" tame vaizdo i…

    Aš irgi girdžiu 'liaaa', vyras sako, kad 'neee' 😁

  4. Kloja1993
    Kloja1993 prieš 2 m.

    Alkio tikrai garsas ne. Pasiguldau maitinti, jis klykia užsimerkęs ir sako ne, nors jau žinau, kad greičiausiai alkanas... 😶😶😶

  5. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 2 m.

    O as girdziu Nia. 🥴😂 Ir visada kai nori valgyti maniske ta ir sako Neee. Bet as girdziu Nia 🤦‍♀️😂