Ką savo verkimu sako naujagimis? (11)

kodėl verkia kūdikis

Klyksmas ir verksmas yra svarbūs kūdikių bendravimo būdai. Ne visada lengva teisingai suprasti, ko kūdikis tavęs prašo. Štai keletas dalykų, kuriuos paprastai stengiasi pasakyti judviejų mažylis.

„Pamaitink mane.“ Išalkęs kūdikis jaučiasi nelaimingas. Kai kurie išalkę mažyliai nenurimsta ir pradėję valgyti, todėl, net jei atrodo, kad buteliukas ar krūtis nenuramina kūdikio, maitinimo nenutrauk. Jeigu dabar kaip tik maitinimo metas ir tavo mažylis ritmiškai rėkia kartu rodydamas kitus alkio ženklus, gali būti, kad jis nusiramins tik tada, kai jo pilvukas pakankamai prisipildys.

„Pervystyk mane.“ Kai kurie kūdikiai išlieka ramūs ir tada, kai vystyklas šlapias ar suterštas. Kiti iškart protestuoja ir duoda tau ženklą.

„Aš blogai jaučiuosi.“ Spiegiamas riksmas gali būti ligos požymis. Arba galbūt taip mažylis nori tau pasakyti, kad jam kažkas duria, pavyzdžiui, šiurkšti drabužėlių etiketė. Patikrink, ar mažyliui ne per šilta, ar nešalta. Paprastai mažylį reikėtų aprengti vienu drabužėliu daugiau, negu vilki tu pati, ir nuvilkti vieną drabužėlį, jeigu jam per šilta arba jis niurzga.

„Išnešk mane iš čia.“ Jeigu kambaryje per daug triukšminga, per daug ryški šviesa arba per daug žmonių spiečiasi prie mažylio, jis gali reaguoti į per stiprius dirgiklius bandydamas nusisukti ir suirzdamas.

„Aš pavargęs“. Jeigu mažylis žiovauja, vadinasi, jis pavargęs. Nelauk, kol jis ims rėkti visa gerkle. Pasupk jį arba paglostyk ir užmigdyk.

„Paimkite mane ir pamyluokite.“ Jeigu patikrinai visas galimas priežastis, o mažylis vis tiek nenurimo, galbūt jis paprasčiausiai išsiilgo raminančio tavo glėbio ir tiesiog nori būti pamyluotas ir pasūpuotas ant rankų. Kai kurie mažyliai atsipalaiduoja lopšyje ar vibruojančiame gultuke. Pirmuosius mėnesius gali nesibaiminti, kad išpaikinsi jį, jei dažnai laikysi jį ant rankų.

Naujausi komentarai

 1. mogulis
  mogulis prieš 4 m.

  Sitas filmukas superinis gerai,kad ji uztikau dar nestumo metu, tai super, tik kartais susimaiso atsiraugejimo garsas su kakojimo

 2. _Millenaa_
  _Millenaa_ prieš 4 m.

  gal ir geri patarimai

 3. sssalduteee
  sssalduteee prieš 3 m.

  spaliukas parašė:
  Man labai patiko šis video, gaila, kad jį pamačiau, kai jau buvome nebe naujagimiai. Nors man atrodo, kad ir dabar dar kartais panašiai mano mažius "išsireiškia" :D…

  Kazkodel neleidzia paziuret sio filmuko

 4. spaliukas
  spaliukas prieš 3 m.

  sssalduteee parašė:
  Kazkodel neleidzia paziuret sio filmuko

  https://www.youtube.com/watch?v=VmCwBVvhASw#t=191

 5. User has not uploaded an avatar
  Marmishka prieš 1 m.

  Dunstan Baby Language DVD, visai neblogas mokymas, reiks isbandyt