Kaip žinoti, ar kūdikis pasisotina? (329)

Sotus kūdikis ar alkanas kūdikis

Jei kūdikis gerai auga, tuštinasi ir atrodo guvus, vadinasi, jis valgo pakankamai.

Taigi, du pagrindiniai dalykai, kurie parodo, kad vaikas maisto gauna pakankamai, yra jo augimo rodikliai ir tuštinimasi dažnis.

Kūdikio augimo rodikliai

Ar jis auga gerai, patikrins gydytojas, kiekvienos apžiūros metu pamatuodamas ir pasverdamas mažylį: priauga pakankamai svorio, vadinasi, mitybinių medžiagų iš mamos pieno jam pakanka.

Vaiko ūgį ir svorį taip pat galite stebėti patys žymėdamiesi šiuos rodiklius vaiko ūgio ir svorio lentelėse.

Per pirmus keturis mėnesius, kūdikio svoris turi padvigbėti, o per metus nuo gimimo – padidėti 2.5-3 kartus.

Neskaičiuojant pirmųjų 10-14 dienų, kuomet naujagimio svoris nukrenta, per pirmus keturis mėnesius kūdikis svorio turėtų priaugti ne mažiau nei 500 g per mėnesį.

Kūdikio tuštinimosi dažnis

Kasdienis ženklas, kad kūdikis maitinamas pakankamai, yra „sugadintų“ sauskelnių skaičius.

Jeigu vaikas normaliai šlapinasi (ne mažiau nei 6 kartus per parą, šlapimas nėra labai koncentruotas, netamsus) ir tuštinasi (išmatos nėra labai skystos), tai ženklas, kad maisto jis gauna pakankamai.

Turėkite mintyje, kad žindomi kūdikiai gali nekakoti net keletą dienų - taip yra todėl, kad, skirtingai nuo pieno mišinio, mamos piene esančias medžiagas mažylis suvirškina ir įsisavina tin gerai.

katia.saulius prieš 5 mėn.

Tai galima duoti misinuko kas 2val?

E.M. prieš 5 mėn.

katia.saulius parašė:
    Mergitei 5savaites valgem pagal grafika kas 3kas4 val, siandien kas 2val nori valgyti ar tai normalu?

katia.saulius parašė:
    Tai galima duoti misinuko kas 2val?

Siaip nerekomenduojama, turi bent 3val. Praeiti. Bet vaiko neklykinsi alkano. Ir misinuku ivairii buna, nuo kuriu maziau pasisotina. Turite ziureti kiek per para suvalgo. Aisku geriau su gydyt. Pasitarti. Jei pati maitintumet tai galima kiek nori ir kada nori. Su misinukais kitaip viskas.

3. -Mamute-

-Mamute- parašė:
    Jums taip pat kaip man dabar. O sakykit gal pamenat ar nuo mp atpildavo

Zinokit nepamenu. Tik pirma kart kai daug atpile nepamenu ar jau buvo pradejus misini gaut ar ne.

4. -Mamute-

katia.saulius parašė:

Normalu. Mum buvo tokir suoliai kainkisini valgem kas 1.5-2h ;)

5. -Mamute-

bagtoma parašė:

Mes valgom tik misini... tai toks metas kad jei nemiega valgom kas 2h.. ji man darosi irzli pikta... o pavalgo ir viskas gerai.