Kaip žinoti, ar kūdikis pasisotina? (336)

Sotus kūdikis ar alkanas kūdikis

Jūsų kūdikis gerai auga, tinkamai tuštinasi ir atrodo guvus? Reiškia, jis valgo pakankamai. Juk mažylio augimo rodikliai ir tuštinimasi dažnis  svarbiausi pakankamo maitinimosi požymiai.

Kūdikio augimo rodikliai

Ar vaikas auga gerai, jums pasakys gydytojas, pamatavęs ir pasvėręs mažylį. Jei jis priauga pakankamai svorio, vadinasi, mitybinių medžiagų iš mamos pieno jam pakanka.

Vaiko ūgį ir svorį taip pat galite stebėti patys, savarankiškai žymėdamiesi šiuos rodiklius vaiko ūgio ir svorio lentelėse.

Per pirmus keturis mėnesius, kūdikio svoris turi padvigbėti, o per metus nuo gimimo – padidėti 2.5-3 kartus.

Per pirmus keturis mėnesius kūdikis svorio turėtų priaugti ne mažiau nei 500 g per mėnesį (neskaitant pirmų 1014 dienų, kuomet naujagimio svoris nukrenta). 

Kūdikio tuštinimosi dažnis

„Sugadintų“ sauskelnių skaičius yra kasdienis ženklas, rodantis, kad kūdikis yra maitinamas pakankamai.

Jei vaikas šlapinasi ne mažiau nei 6  is kartus per parą, o šlapimas nėra labai koncentruotas ir tamsus  tai ženklas, kad maisto jis gauna pakankamai. Šioje vietoje vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kaip mažylis tuštinasi. Išmatos neturi būti labai skystos.

Turėkite omenyje, kad žindomi kūdikiai gali nesituštinti net keletą dienų  taip yra todėl, kad, skirtingai nuo pieno mišinio, mamos piene esančias medžiagas mažylis suvirškina ir įsisavina itin gerai.`

Naujausi komentarai

 1. leila123
  leila123 prieš 11 mėn.

  Vaikųmyletojia parašė:
  Labas vakaras mamyte, aš su klausimėliu. Mažytei mano yra dar tik 5paros kaip gimus. Ir duodam misinuka. 60ml bet suvalgo pamiega kokia 1h ir vėl prabunda vėl ieško…

  O jūs nemaitinate pati visai? Pagal mišinuko kiekį, tai 60 ml 5 parų kūdikiui tikrai norma, paskui po truputį ji didėja. Juk dar visiškas naujagimis, reikia gal tiesiog šilumos, artumo , mamos. Mano vaikas tokio laiko, tai miegodavo man ant krūtinės atsigulęs, 6 parą mes jau turėjom pirmąjį augimo šuolį. Tai pasidomėkit apie juos. Kai maitinau pati, tai dėl su valgomo kiekio buvau rami, kad valgo kiek reikia, bet mamos pienas lengviau virškinasi, tai mišinuko bet kiek duot deja negalima.

 2. Vaida34
  Vaida34 prieš 11 mėn.

  Vaikųmyletojia parašė:
  Labas vakaras mamyte, aš su klausimėliu. Mažytei mano yra dar tik 5paros kaip gimus. Ir duodam misinuka. 60ml bet suvalgo pamiega kokia 1h ir vėl prabunda vėl ieško…

  Vaikųmyletojia parašė:
  Labas vakaras mamyte, aš su klausimėliu. Mažytei mano yra dar tik 5paros kaip gimus. Ir duodam misinuka. 60ml bet suvalgo pamiega kokia 1h ir vėl prabunda vėl ieško…

  Aš esu pati per tai perėjusi su savo sūnumi,būdavo kad išgeria 90ml ir dar nori,iš pradžių irgi per gyvendavau-bet po to vyras ikrete proto ir atsipalaidavau ir viskas savaime susitvarkė,pabandykite duoti daugiau ir žiūrėkite kiek suvalgys

 3. Vaikųmyletojia
  Vaikųmyletojia prieš 11 mėn.

  Vaida34 parašė:
  Aš esu pati per tai perėjusi su savo sūnumi,būdavo kad išgeria 90ml ir dar nori,iš pradžių irgi per gyvendavau-bet po to vyras ikrete proto ir atsipalaidavau ir vis…

  O kiek buvo jūsų vaikeliui laiko? 😊

 4. Vaida34
  Vaida34 prieš 11 mėn.

  Vaikųmyletojia parašė:
  O kiek buvo jūsų vaikeliui laiko? 😊

  1-2 savaites buvo sunku,o po to jau žiūrėjau ko vaikas nori

 5. Laura laurute
  Laura laurute prieš 11 mėn.

  LABAS MAMYTES SAKYKIT. kiek turi suvalgyti beveik menesio kudykis. auginu dvynukus, tai labai sunku atskirti kuris kiek suvalgo. nes vienas daugiau suvalgo kitas mažiau, dar ne vienodai keliadi kaip nepermaitint, armazyliu ir kaip zinoti, kad vaikas pavalges sočiai?