Kaip žinoti, ar kūdikis pasisotina? (338)

Sotus kūdikis ar alkanas kūdikis

Jūsų kūdikis gerai auga, tinkamai tuštinasi ir atrodo guvus? Reiškia, jis valgo pakankamai. Juk mažylio augimo rodikliai ir tuštinimasi dažnis  svarbiausi pakankamo maitinimosi požymiai.

Kūdikio augimo rodikliai

Ar vaikas auga gerai, jums pasakys gydytojas, pamatavęs ir pasvėręs mažylį. Jei jis priauga pakankamai svorio, vadinasi, mitybinių medžiagų iš mamos pieno jam pakanka.

Vaiko ūgį ir svorį taip pat galite stebėti patys, savarankiškai žymėdamiesi šiuos rodiklius vaiko ūgio ir svorio lentelėse.

Per pirmus keturis mėnesius, kūdikio svoris turi padvigbėti, o per metus nuo gimimo – padidėti 2.5-3 kartus.

Per pirmus keturis mėnesius kūdikis svorio turėtų priaugti ne mažiau nei 500 g per mėnesį (neskaitant pirmų 1014 dienų, kuomet naujagimio svoris nukrenta). 

Kūdikio tuštinimosi dažnis

„Sugadintų“ sauskelnių skaičius yra kasdienis ženklas, rodantis, kad kūdikis yra maitinamas pakankamai.

Jei vaikas šlapinasi ne mažiau nei 6  is kartus per parą, o šlapimas nėra labai koncentruotas ir tamsus  tai ženklas, kad maisto jis gauna pakankamai. Šioje vietoje vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kaip mažylis tuštinasi. Išmatos neturi būti labai skystos.

Turėkite omenyje, kad žindomi kūdikiai gali nesituštinti net keletą dienų  taip yra todėl, kad, skirtingai nuo pieno mišinio, mamos piene esančias medžiagas mažylis suvirškina ir įsisavina itin gerai.`

Naujausi komentarai

 1. Vaikųmyletojia
  Vaikųmyletojia prieš 1 m.

  Vaida34 parašė:
  Aš esu pati per tai perėjusi su savo sūnumi,būdavo kad išgeria 90ml ir dar nori,iš pradžių irgi per gyvendavau-bet po to vyras ikrete proto ir atsipalaidavau ir vis…

  O kiek buvo jūsų vaikeliui laiko? 😊

 2. Vaida34
  Vaida34 prieš 1 m.

  Vaikųmyletojia parašė:
  O kiek buvo jūsų vaikeliui laiko? 😊

  1-2 savaites buvo sunku,o po to jau žiūrėjau ko vaikas nori

 3. Laura laurute
  Laura laurute prieš 1 m.

  LABAS MAMYTES SAKYKIT. kiek turi suvalgyti beveik menesio kudykis. auginu dvynukus, tai labai sunku atskirti kuris kiek suvalgo. nes vienas daugiau suvalgo kitas mažiau, dar ne vienodai keliadi kaip nepermaitint, armazyliu ir kaip zinoti, kad vaikas pavalges sočiai?

 4. User has not uploaded an avatar
  Ausra 18m. prieš 6 mėn.

  O pieno traukimas su elektriniu pientraukiu labai blogai? Turiu beda tokia mano vaikutis labai maziukas gime vos vos norma sieke o mano spenelei ploksti tai niekaip neiseina jam paiimti i burną bandžiau su ankruciu bet jis man nepadejo, pieno pas mane per akis kolkas neuztrunku nei 10 minuciu istraukti 60ml

 5. User has not uploaded an avatar
  austejabuk prieš 6 mėn.

  Jei maitinsite vien nutrauktu pienu per buteliuką, vaikas gali atsisakyti žįsti krūtį nes iš buteliuko žymiai lengviau ištraukti pienelį. Bet žiūrėkit savęs, kaip jums patogiau ir geriau. Jau vien didelis pliusas, kad maitinate savo pienu.