Kaip žinoti, ar kūdikis pasisotina? (321)

Sotus kūdikis ar alkanas kūdikis

Jei kūdikis gerai auga, tuštinasi ir atrodo guvus, vadinasi, jis valgo pakankamai.

Taigi, du pagrindiniai dalykai, kurie parodo, kad vaikas maisto gauna pakankamai, yra jo augimo rodikliai ir tuštinimasi dažnis.

Kūdikio augimo rodikliai

Ar jis auga gerai, patikrins gydytojas, kiekvienos apžiūros metu pamatuodamas ir pasverdamas mažylį: priauga pakankamai svorio, vadinasi, mitybinių medžiagų iš mamos pieno jam pakanka.

Vaiko ūgį ir svorį taip pat galite stebėti patys žymėdamiesi šiuos rodiklius vaiko ūgio ir svorio lentelėse.

Per pirmus keturis mėnesius, kūdikio svoris turi padvigbėti, o per metus nuo gimimo – padidėti 2.5-3 kartus.

Neskaičiuojant pirmųjų 10-14 dienų, kuomet naujagimio svoris nukrenta, per pirmus keturis mėnesius kūdikis svorio turėtų priaugti ne mažiau nei 500 g per mėnesį.

Kūdikio tuštinimosi dažnis

Kasdienis ženklas, kad kūdikis maitinamas pakankamai, yra „sugadintų“ sauskelnių skaičius.

Jeigu vaikas normaliai šlapinasi (ne mažiau nei 6 kartus per parą, šlapimas nėra labai koncentruotas, netamsus) ir tuštinasi (išmatos nėra labai skystos), tai ženklas, kad maisto jis gauna pakankamai.

Turėkite mintyje, kad žindomi kūdikiai gali nekakoti net keletą dienų - taip yra todėl, kad, skirtingai nuo pieno mišinio, mamos piene esančias medžiagas mažylis suvirškina ir įsisavina tin gerai.

1. Laura193
    Laura193 prieš 2 m.

Aciu labai uz nuomones, tikrai labai nuraminot as galvojau kad cia jau negerai taip bet dabar jau zinau kad ne viena tokia esu

2. Juustina
    Juustina prieš 4 mėn.

sveikos vaikas 3 men suvalgo per para 500 ml ka daryt ar jam tiek uztenka ?

3. Margarita27
    Margarita27 prieš 4 mėn.

Na kiek iš kursų maitinimo žinau tai svarbiausia sekti svorį ir žinoma žiūrėti kiek tuštinasi, kiek šlapinasi kartų.

4. Juustina
    Juustina prieš 4 mėn.

Margarita27 parašė:

svoris kaip ir auga slapinasi ir tikrai daug bet noris kad daugiau suvalgytu nes baisu jog organizmas nusilps arba tik man baisu

5. -Mamute-
    -Mamute- prieš 1 mėn.

mantytte parašė:
    nemaitinu is kruties, nusitraukineju ir is buteliuko, bet nevisada "primelziu" pakankamai, mano sunus gime maziukas labai, todel neistraukdavo is kruties pieno, pri…

Jums taip pat kaip man dabar. O sakykit gal pamenat ar nuo mp atpildavo