Kūdikiui 7 savaitės

Šypsotis išmokęs mažylis šypsena apdovanoja ne tik tėvelius, bet ir nepažįstamuosius, ypač jei jie žiūri jam tiesiai į akis ir kalbina. Žinoma, didžiausią palankumą kūdikis rodo tėveliams.

Pamatęs mamą, ypač užmezgęs akių kontaktą, mažylis nurimsta. Arba jis gali dairytis po kambarį ir galiausiai suradęs mamą, pradėti šypsotis ir džiaugsmingai imti judinti rankytes ir kojytes. Net užuosdamas mamos kvapą kūdikis gali nurimti (arba atvirkščiai, pradėti muistytis, jei yra išalkęs.)

Kūdikio griebimo refleksas

Gimus naujagimiui jo delniukai beveik visuomet būna sugniaužti į tvirtą kumštelį, o vos palietus delniuką vaikas sugriebia pirštą taip stipriai, kad mažylį galima pakelti aukštyn. Tai griebimo refleksas, kurį, manoma, paveldėjome iš savo protėvių – beždžioniukai turėjo tvirtai įsikibti į mamos kailį, norėdami išsilaikyti ant jos nugaros ar glėbyje. Beje, šis refleksą turi ir pėdutės, jomis kūdikis nieko sugriebti negali, tačiau stipriai suspaudžia, riečia pirštelius.

Tėvelių pirštus, drabužius, prie delniuko pridėtą barškutį kūdikis griebia ir suspaudžia instinktyviai, tačiau galite pastebėti, kad šis instinktas ima silpti, kūdikio delniukai vis dažniau būna atviri, atsipalaidavę.

Griebimo refleksą, tobulėjant vaiko regai ir koordinacijai, palaipsniui pakeis sąmoningas daikto ėmimas. Mažylis, matydamas jį dominantį objektą, stengtis jį pasiekti, ties į jį rankutes, jį laikys.

Kelionės su kūdikiu

Vos gimus naujagimiui reta mama skuba išeiti iš namų, tačiau prisitaikius prie naujo gyvenimo ritmo, atsistačius po gimdymo ir sustiprėjus mažyliui, vis dažniau norisi pakeisti aplinką, nueiti į svečius, aplankyti tolėliau gyvenančius artimuosius ar net pakeliauti po svečias šalis.

Kodėl gi ne? Žinoma, keliauti su vaiku yra sudėtingiau (jau vien dėl papildomo bagažo), tačiau tinkamai suplanavus kelionę ir jai pasiruošus, tai bus gerokai mažesnis iššūkis nei atrodo. 

Daugiau apie keliones mažyliais skaitykite čia:

Pleiskanų luobelė ant naujagimio galvos

Kartais jau pirmąjį gyvenimo mėnesį, bet dažniau apie 2-3 gyvenimo mėnesį daugelio kūdikių galvytę padengia storas pleiskanų luobas – vadinamoji „lopšio kepurė“. Ji yra yra gelsvų, į žvynelius panašių pleiskanų luobelė ant kūdikio galvos. Ji nėra pavojinga, tačiau didelis šių pleiskanų sluoksnis gali kelti niežulį.

„Lopšio kepurė“ susiformuoja dėl intensyvios riebalinių liaukų veiklos, beveik nuolatinio galvytės trynimo į lovelę, gultuką ir pan, netinkamų higienos priemonių. Ilgainiui ji išnyksta savaime, tačiau galite ją padėti pašalinti pirštais, rankšluosčiu ar minkštu šepečiu pamasažuodama aliejuku pateptą galvytę. 

Daugiau apie kūdikio pleiskanas skaitykite čia:

Sauskelnių dermatitas kūdikiui

Plonytė ir jautri kūdikių odelė yra labai lengvai pažeidžiama, ji ypač dažnai sudirgsta dėl sauskelnių – juk kūdikis su jomis išbūna bene visą parą, o šiluma, drėgmė, trintis, šlapimas bei išmatos ne tik dirgina kūdikio odelę, bet ir yra ypač palanki terpė kenksmingiems mikroorganizmams veistis.

Norint išvengti sauskelnių dermatito reikėtų keisti sauskelnes kūdikiui vos pasituštinus, leisti jam pabūti be sauskelnių. Kartai gali padėti ir sauskelnių rūšies pakeitimas, apsauginio kremo naudojimas. Esant stipriam dermatitui gydytojas gali skirti hormoninius, priešgrybelinius kremus.

Daugiau apie sauskelnių dermatitą skaitykite čia:

Faktas

Vaikams iki vienerių metų negalima duoti medaus, nes jame gali būti botulino bakterijų sporų. Tokio amžiaus vaikų organizmas su jomis dar nėra atsparus.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Linut prieš 43 min.

  roberta_87 parašė:
  Na sakykit ka norit bet pries skiepus nera taip buve. Manoji visalaik pavalgius uzmigdavo. O siandien muistes prie papo o galiausiai kai dejo fontanu pora kartu. Ir…

  Maniškio per 2mėn patikrą neskiepijos, nes sloga kabinos. Tą dieną vakare ir sekančią buvo pikts, verkė nemažai. Būtų gavęs skiepą tikrai būč galvojus dėl jo, o dabar tik dar aiškiau, kad kaip diena - taip naujiena gali būt

 2. Bello
  Bello prieš 31 min.

  A-guste parašė:
  Aš tai tokioooos super nuotaikos! Odytė beveik neišberta. Kojytės tik jaučiasi, kad dar vos pabertos, bet trpu tepu tepu ir dar kartą tepu tepaliukais. Maudau kiekv…

  Oi kaip as tave suprantu, nes man ta pati dieta duota. Jau 2 sav laikausi jos, praktiskai sienom irgi lipu ziauriai sausainiu noriu, bet laikausi. Mums tik drekinanti krema liepe tepti, tai dar vis paberta, bet gereja,nors praejo 2 sav.

 3. A-guste
  A-guste prieš 26 min.

  Bello parašė:
  Oi kaip as tave suprantu, nes man ta pati dieta duota. Jau 2 sav laikausi jos, praktiskai sienom irgi lipu ziauriai sausainiu noriu, bet laikausi. Mums tik drekin…

  Ooo, ir smagu ir tuo pačiu liūdna, kad aš čia ne viena... 🙈
  Gal kokių super duper produktų atradai? Ar receptu kokiu skaniu gali pasidalinti? 🙄 nežinau galima ar ne, bet aš pieną, grietinėlę, varškę naudoju be laktozės. Nu gal ir nelabai gerai, bet kitaip numirčiau 😁 Dar makaronų be kviečių ir kiaušinių nusipirkau, bandysiu šiandien kažką gaminti.. tikiuosi bus valgoma 😁

 4. Bello
  Bello prieš 17 min.

  A-guste parašė:
  Ooo, ir smagu ir tuo pačiu liūdna, kad aš čia ne viena... 🙈
  Gal kokių super duper produktų atradai? Ar receptu kokiu skaniu gali pasidalinti? …

  Na kiek supratau pieno produktu negalima ar su laktoze ar ne,ir dazniausias alergenas kiek sake yra pieno produktai. As saziningai atsisakiau, nes vaiko nuberta veida negaliu ziuret, skauda net. Kadangi tik drekinamasis kremas, tai pagerejimas gan letas, tad laikausi grieztai dar bent iki kito vizito pas daktare,t.y lapkricio vidurio. Ka atradau, tai sausainius kuriuos galima ir trapucius neblogus.buvau dar radus straipsni kuo keisti kiausinius, jei aktualu. I kotletukus galima deti zalia bulve tarkuota, vietoj kiausiniu, visai normaliai iseina.

 5. Martyna wind
  Martyna wind prieš 19 sek.

  Vigeri parašė:
  Ar vaikam naudojat biodermos liniją?

  Kas liecia kremus tai tik bioderma pas mane dukra tepu intensive baume, taip pat turiu uzpakaliukui/ rankytem/ veidukui plaut spec vandeneli. Ir gaila nerandu vieno kremuko drekinancio butent kudikiams jau baigiu visa vilniu isvazinet vaistinese.