Kūdikiui 7 savaitės

Šypsotis išmokęs mažylis šypsena apdovanoja ne tik tėvelius, bet ir nepažįstamuosius, ypač jei jie žiūri jam tiesiai į akis ir kalbina. Žinoma, didžiausią palankumą kūdikis rodo tėveliams.

Pamatęs mamą, ypač užmezgęs akių kontaktą, mažylis nurimsta. Arba jis gali dairytis po kambarį ir galiausiai suradęs mamą, pradėti šypsotis ir džiaugsmingai imti judinti rankytes ir kojytes. Net užuosdamas mamos kvapą kūdikis gali nurimti (arba atvirkščiai, pradėti muistytis, jei yra išalkęs.)

Kūdikio griebimo refleksas

Gimus naujagimiui jo delniukai beveik visuomet būna sugniaužti į tvirtą kumštelį, o vos palietus delniuką vaikas sugriebia pirštą taip stipriai, kad mažylį galima pakelti aukštyn. Tai griebimo refleksas, kurį, manoma, paveldėjome iš savo protėvių – beždžioniukai turėjo tvirtai įsikibti į mamos kailį, norėdami išsilaikyti ant jos nugaros ar glėbyje. Beje, šis refleksą turi ir pėdutės, jomis kūdikis nieko sugriebti negali, tačiau stipriai suspaudžia, riečia pirštelius.

Tėvelių pirštus, drabužius, prie delniuko pridėtą barškutį kūdikis griebia ir suspaudžia instinktyviai, tačiau galite pastebėti, kad šis instinktas ima silpti, kūdikio delniukai vis dažniau būna atviri, atsipalaidavę.

Griebimo refleksą, tobulėjant vaiko regai ir koordinacijai, palaipsniui pakeis sąmoningas daikto ėmimas. Mažylis, matydamas jį dominantį objektą, stengtis jį pasiekti, ties į jį rankutes, jį laikys.

Kelionės su kūdikiu

Vos gimus naujagimiui reta mama skuba išeiti iš namų, tačiau prisitaikius prie naujo gyvenimo ritmo, atsistačius po gimdymo ir sustiprėjus mažyliui, vis dažniau norisi pakeisti aplinką, nueiti į svečius, aplankyti tolėliau gyvenančius artimuosius ar net pakeliauti po svečias šalis.

Kodėl gi ne? Žinoma, keliauti su vaiku yra sudėtingiau (jau vien dėl papildomo bagažo), tačiau tinkamai suplanavus kelionę ir jai pasiruošus, tai bus gerokai mažesnis iššūkis nei atrodo. 

Daugiau apie keliones mažyliais skaitykite čia: Kelionės su naujagimiu ir kelių mėnesių kūdikiu

Pleiskanų luobelė ant naujagimio galvos

Kartais jau pirmąjį gyvenimo mėnesį, bet dažniau apie 2-3 gyvenimo mėnesį daugelio kūdikių galvytę padengia storas pleiskanų luobas – vadinamoji „lopšio kepurė“. Ji yra yra gelsvų, į žvynelius panašių pleiskanų luobelė ant kūdikio galvos. Ji nėra pavojinga, tačiau didelis šių pleiskanų sluoksnis gali kelti niežulį.

„Lopšio kepurė“ susiformuoja dėl intensyvios riebalinių liaukų veiklos, beveik nuolatinio galvytės trynimo į lovelę, gultuką ir pan, netinkamų higienos priemonių. Ilgainiui ji išnyksta savaime, tačiau galite ją padėti pašalinti pirštais, rankšluosčiu ar minkštu šepečiu pamasažuodama aliejuku pateptą galvytę. 

Daugiau apie kūdikio pleiskanas skaitykite čia: Pleiskanų luobelė ant naujagimio galvos („Lopšio kepurė“)

Sauskelnių dermatitas kūdikiui

Plonytė ir jautri kūdikių odelė yra labai lengvai pažeidžiama, ji ypač dažnai sudirgsta dėl sauskelnių – juk kūdikis su jomis išbūna bene visą parą, o šiluma, drėgmė, trintis, šlapimas bei išmatos ne tik dirgina kūdikio odelę, bet ir yra ypač palanki terpė kenksmingiems mikroorganizmams veistis.

Norint išvengti sauskelnių dermatito reikėtų keisti sauskelnes kūdikiui vos pasituštinus, leisti jam pabūti be sauskelnių. Kartai gali padėti ir sauskelnių rūšies pakeitimas, apsauginio kremo naudojimas. Esant stipriam dermatitui gydytojas gali skirti hormoninius, priešgrybelinius kremus.

 Daugiau apie šią problemą skaitykite čia: Sauskelnių dermatitas

Faktas

Vaikams iki vienerių metų negalima duoti medaus, nes jame gali būti botulino bakterijų sporų. Tokio amžiaus vaikų organizmas su jomis dar nėra atsparus.

2018 m. sausio mėn. mamukai

 1. canne
  canne prieš 58 min.

  Sveikos mamytės! Jungiuosi prie jusu ir as. Auginu dvynukus, kurie turėjo gimti kovą, bet pasibeldė į šį pasaulį sausį. Nors sveria jie sar tik 3800 ir 3600, bet palyginus su pradzia jau tikri milžinai - padvigubėjo

 2. User has not uploaded an avatar
  Jura-marios prieš 54 min.

  deita parašė:
  klausykit mamos kiek jusu vaikai sveria ir ugis kuriem 2men

  6920g ir 63cm

 3. mergaiciukke
  mergaiciukke prieš 32 min.

  deita parašė:
  beja turim beda..kol maudomes viskas gerai..bet tik isimu is vandens pradedu sluostyti svelniai ir klykia nesavu balsu...kazin kas pasidare...svarbiausia kad nieko …

  Maniskiui lygiai taip pat buvo. Pradzioj kai maudziau viskas patiko, bet apie menesio laiko pradejo klykt kai pradedi sluostyt. Cia del to kad vandeny silta, o istrauki salciau. Dar pastebejau jei yra pavarges labai tada irgi klykia. Dabar pries maudyma duodu siek tiek pavalgyt ir maudau nepervargusi, tai tik truputi paverkia.

 4. Mona01
  Mona01 prieš 28 min.

  deita parašė:
  klausykit mamos kiek jusu vaikai sveria ir ugis kuriem 2men

  Siandien kaip tik buvome pas gydytoja, tai sveriam 5900g, ugis 62cm. Gime 52cm ir 3225 g.

 5. User has not uploaded an avatar
  el-aura prieš 26 min.

  deita parašė:
  klausykit mamos kiek jusu vaikai sveria ir ugis kuriem 2men

  6.200kg ir 59cm maniske gime 3245kg ir 49cm