Kūdikiui 7 savaitės

Šypsotis išmokęs mažylis šypsena apdovanoja ne tik tėvelius, bet ir nepažįstamuosius, ypač jei jie žiūri jam tiesiai į akis ir kalbina. Žinoma, didžiausią palankumą kūdikis rodo tėveliams.

Pamatęs mamą, ypač užmezgęs akių kontaktą, mažylis nurimsta. Arba jis gali dairytis po kambarį ir galiausiai suradęs mamą, pradėti šypsotis ir džiaugsmingai imti judinti rankytes ir kojytes. Net užuosdamas mamos kvapą kūdikis gali nurimti (arba atvirkščiai, pradėti muistytis, jei yra išalkęs.)

Kūdikio griebimo refleksas

Gimus naujagimiui jo delniukai beveik visuomet būna sugniaužti į tvirtą kumštelį, o vos palietus delniuką vaikas sugriebia pirštą taip stipriai, kad mažylį galima pakelti aukštyn. Tai griebimo refleksas, kurį, manoma, paveldėjome iš savo protėvių – beždžioniukai turėjo tvirtai įsikibti į mamos kailį, norėdami išsilaikyti ant jos nugaros ar glėbyje. Beje, šis refleksą turi ir pėdutės, jomis kūdikis nieko sugriebti negali, tačiau stipriai suspaudžia, riečia pirštelius.

Tėvelių pirštus, drabužius, prie delniuko pridėtą barškutį kūdikis griebia ir suspaudžia instinktyviai, tačiau galite pastebėti, kad šis instinktas ima silpti, kūdikio delniukai vis dažniau būna atviri, atsipalaidavę.

Griebimo refleksą, tobulėjant vaiko regai ir koordinacijai, palaipsniui pakeis sąmoningas daikto ėmimas. Mažylis, matydamas jį dominantį objektą, stengtis jį pasiekti, ties į jį rankutes, jį laikys.

Kelionės su kūdikiu

Vos gimus naujagimiui reta mama skuba išeiti iš namų, tačiau prisitaikius prie naujo gyvenimo ritmo, atsistačius po gimdymo ir sustiprėjus mažyliui, vis dažniau norisi pakeisti aplinką, nueiti į svečius, aplankyti tolėliau gyvenančius artimuosius ar net pakeliauti po svečias šalis.

Kodėl gi ne? Žinoma, keliauti su vaiku yra sudėtingiau (jau vien dėl papildomo bagažo), tačiau tinkamai suplanavus kelionę ir jai pasiruošus, tai bus gerokai mažesnis iššūkis nei atrodo. 

Daugiau apie keliones mažyliais skaitykite čia:

Pleiskanų luobelė ant naujagimio galvos

Kartais jau pirmąjį gyvenimo mėnesį, bet dažniau apie 2-3 gyvenimo mėnesį daugelio kūdikių galvytę padengia storas pleiskanų luobas – vadinamoji „lopšio kepurė“. Ji yra yra gelsvų, į žvynelius panašių pleiskanų luobelė ant kūdikio galvos. Ji nėra pavojinga, tačiau didelis šių pleiskanų sluoksnis gali kelti niežulį.

„Lopšio kepurė“ susiformuoja dėl intensyvios riebalinių liaukų veiklos, beveik nuolatinio galvytės trynimo į lovelę, gultuką ir pan, netinkamų higienos priemonių. Ilgainiui ji išnyksta savaime, tačiau galite ją padėti pašalinti pirštais, rankšluosčiu ar minkštu šepečiu pamasažuodama aliejuku pateptą galvytę. 

Daugiau apie kūdikio pleiskanas skaitykite čia:

Sauskelnių dermatitas kūdikiui

Plonytė ir jautri kūdikių odelė yra labai lengvai pažeidžiama, ji ypač dažnai sudirgsta dėl sauskelnių – juk kūdikis su jomis išbūna bene visą parą, o šiluma, drėgmė, trintis, šlapimas bei išmatos ne tik dirgina kūdikio odelę, bet ir yra ypač palanki terpė kenksmingiems mikroorganizmams veistis.

Norint išvengti sauskelnių dermatito reikėtų keisti sauskelnes kūdikiui vos pasituštinus, leisti jam pabūti be sauskelnių. Kartai gali padėti ir sauskelnių rūšies pakeitimas, apsauginio kremo naudojimas. Esant stipriam dermatitui gydytojas gali skirti hormoninius, priešgrybelinius kremus.

Daugiau apie sauskelnių dermatitą skaitykite čia:

Faktas

Vaikams iki vienų metų negalima duoti medaus, nes jame gali būti botulino bakterijų sporų. Tokio amžiaus vaikų organizmas joms dar nėra atsparus.

2024 m. Birželinukai 💫💚

 1. Jamamita
  Jamamita prieš 10 val.

  Labas Mamos, ar viską valgot ar kažko atsisakot? Kūdikiui dažnai pučia pilvuką. Vieni sako, kad nuo motinos pieno (dėl valgomo maisto), kiti sako, kad tai mitas..Kaip jums sekasi su pilvukais?

 2. User has not uploaded an avatar
  Deimante0202 prieš 7 val.

  Jamamita parašė:
  Labas Mamos, ar viską valgot ar kažko atsisakot? Kūdikiui dažnai pučia pilvuką. Vieni sako, kad nuo motinos pieno (dėl valgomo maisto), kiti sako, kad tai mitas..Ka…

  Aš kol kas atsisakiau pieno produktų, nes buvo išmatose kraujuko. Šiandien savaitė, tai atrodo geriau. Dar kokią savaitę nevartosiu pieno produktų, po to bandysiu lengvai kokį vieną kitą įvesti ir stebėsiu reakciją.

 3. Futura13
  Futura13 prieš 4 val.

  Jamamita parašė:
  Labas Mamos, ar viską valgot ar kažko atsisakot? Kūdikiui dažnai pučia pilvuką. Vieni sako, kad nuo motinos pieno (dėl valgomo maisto), kiti sako, kad tai mitas..Ka…

  Atsisakiau pilnai gazuotų gėrimų... nei mineralinio, nei vaisvandenių, nei giros negeriu. Rūkytas mėsas kažkiek riboju. Taip pat kai kuriuos vaisius irgi ribotai valgau, jei pirmą kartą. Pvz. Nektarinus.. nes būna, kad kitus alergizuoja.. jei matau, kad ok, tada drąsiau valgau.

 4. User has not uploaded an avatar
  TukTukas24 prieš 2 val.

  Futura13 parašė:
  Va čia tai kosminis pienas. 🥰❤️ šitiek priaugti nekiekvienam pavyktų. 👌🤗

  Bėga tikrai stipriai. Būna maitinimo metu pakeliu atsirasti, tada šiek tiek geriau, bet ne visada pavyksta nes rėkia nuo papo atitrauktas.

  Jamamita parašė:
  Labas Mamos, ar viską valgot ar kažko atsisakot? Kūdikiui dažnai pučia pilvuką. Vieni sako, kad nuo motinos pieno (dėl valgomo maisto), kiti sako, kad tai mitas..Ka…

  Aš kol kas valgau viską ir geriu viską. Gazuotų minimaliai, bet tiesiog nenoriu. Per pasisėdėjimus nealkoholinių dlight atsigeriu, ten gazo yra, bet nepastebėjau, kad reaguotų.

 5. User has not uploaded an avatar
  Zyluttė prieš 1 val.

  Saule2021 parašė:
  Mano irgi užmiega tik su krūtimi..
  bet 10-12 val.tarpe užsispyriau, ir pamaitinus dedu į vežimą..ir važinėju po kamba…

  Tokioje situacijoje pasiūliau mišinio ir pavalgius išspjovė buteliuką ir ramiai imigo 4 val. Deja, man toks "kabojimas" ant krūties buvo įrodymas, kad trūksta pieno ir po lasiuka sotindavosi, ir gilaus miego mebuvo vaikui, ir as vargau
  Su papildomu 30-50 ml. Damaitinimu dabar miegam ramiai.