Kūdikiui 7 savaitės

Šypsotis išmokęs mažylis šypsena apdovanoja ne tik tėvelius, bet ir nepažįstamuosius, ypač jei jie žiūri jam tiesiai į akis ir kalbina. Žinoma, didžiausią palankumą kūdikis rodo tėveliams.

Pamatęs mamą, ypač užmezgęs akių kontaktą, mažylis nurimsta. Arba jis gali dairytis po kambarį ir galiausiai suradęs mamą, pradėti šypsotis ir džiaugsmingai imti judinti rankytes ir kojytes. Net užuosdamas mamos kvapą kūdikis gali nurimti (arba atvirkščiai, pradėti muistytis, jei yra išalkęs.)

Kūdikio griebimo refleksas

Gimus naujagimiui jo delniukai beveik visuomet būna sugniaužti į tvirtą kumštelį, o vos palietus delniuką vaikas sugriebia pirštą taip stipriai, kad mažylį galima pakelti aukštyn. Tai griebimo refleksas, kurį, manoma, paveldėjome iš savo protėvių – beždžioniukai turėjo tvirtai įsikibti į mamos kailį, norėdami išsilaikyti ant jos nugaros ar glėbyje. Beje, šis refleksą turi ir pėdutės, jomis kūdikis nieko sugriebti negali, tačiau stipriai suspaudžia, riečia pirštelius.

Tėvelių pirštus, drabužius, prie delniuko pridėtą barškutį kūdikis griebia ir suspaudžia instinktyviai, tačiau galite pastebėti, kad šis instinktas ima silpti, kūdikio delniukai vis dažniau būna atviri, atsipalaidavę.

Griebimo refleksą, tobulėjant vaiko regai ir koordinacijai, palaipsniui pakeis sąmoningas daikto ėmimas. Mažylis, matydamas jį dominantį objektą, stengtis jį pasiekti, ties į jį rankutes, jį laikys.

Kelionės su kūdikiu

Vos gimus naujagimiui reta mama skuba išeiti iš namų, tačiau prisitaikius prie naujo gyvenimo ritmo, atsistačius po gimdymo ir sustiprėjus mažyliui, vis dažniau norisi pakeisti aplinką, nueiti į svečius, aplankyti tolėliau gyvenančius artimuosius ar net pakeliauti po svečias šalis.

Kodėl gi ne? Žinoma, keliauti su vaiku yra sudėtingiau (jau vien dėl papildomo bagažo), tačiau tinkamai suplanavus kelionę ir jai pasiruošus, tai bus gerokai mažesnis iššūkis nei atrodo. 

Daugiau apie keliones mažyliais skaitykite čia:

Pleiskanų luobelė ant naujagimio galvos

Kartais jau pirmąjį gyvenimo mėnesį, bet dažniau apie 2-3 gyvenimo mėnesį daugelio kūdikių galvytę padengia storas pleiskanų luobas – vadinamoji „lopšio kepurė“. Ji yra yra gelsvų, į žvynelius panašių pleiskanų luobelė ant kūdikio galvos. Ji nėra pavojinga, tačiau didelis šių pleiskanų sluoksnis gali kelti niežulį.

„Lopšio kepurė“ susiformuoja dėl intensyvios riebalinių liaukų veiklos, beveik nuolatinio galvytės trynimo į lovelę, gultuką ir pan, netinkamų higienos priemonių. Ilgainiui ji išnyksta savaime, tačiau galite ją padėti pašalinti pirštais, rankšluosčiu ar minkštu šepečiu pamasažuodama aliejuku pateptą galvytę. 

Daugiau apie kūdikio pleiskanas skaitykite čia:

Sauskelnių dermatitas kūdikiui

Plonytė ir jautri kūdikių odelė yra labai lengvai pažeidžiama, ji ypač dažnai sudirgsta dėl sauskelnių – juk kūdikis su jomis išbūna bene visą parą, o šiluma, drėgmė, trintis, šlapimas bei išmatos ne tik dirgina kūdikio odelę, bet ir yra ypač palanki terpė kenksmingiems mikroorganizmams veistis.

Norint išvengti sauskelnių dermatito reikėtų keisti sauskelnes kūdikiui vos pasituštinus, leisti jam pabūti be sauskelnių. Kartai gali padėti ir sauskelnių rūšies pakeitimas, apsauginio kremo naudojimas. Esant stipriam dermatitui gydytojas gali skirti hormoninius, priešgrybelinius kremus.

Daugiau apie sauskelnių dermatitą skaitykite čia:

Faktas

Vaikams iki vienerių metų negalima duoti medaus, nes jame gali būti botulino bakterijų sporų. Tokio amžiaus vaikų organizmas su jomis dar nėra atsparus.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Coliuke0_0 prieš 4 val.

  Savijauta po truputi gereja. Miego maziau bet jau pripratau nesijauciu kaio is medzio iskritus Po truputi is naujo pradedu patikti sau. Pilvukas susitrauke tik jo spalva tamsesne negu viso kuno . Nusipirkau naujus batus ant platformos Ir tapkes tai dziaugiuosi naujais pirkiniais. Kaip sakant nuotaika geresne Jau noriu savo vyro bet bijau Šiandien buvom iseje pasizmonet tai vezima supavau o vyras ziurejo labai Sako taip taves pasiilgau.. Sakau vakarais tokia pavargus bunu kad atrodo nieko nesugebeciau jau padaryt.

 2. sunny sky
  sunny sky prieš 3 val.

  pajūrio kopa parašė:
  as samoningai laukiau iki kol vaikui suejo 3.5 metai ir tik tada jau uzsinorejau antro...nzn kaip kiriems, bet as norejau islaukti to laiko kada vaikas tampa jau sa…

  Tarp mano vaiku beveik 6 metai skirtumas, ir tai viskas sudetinga, neturiu laiko vyresnelei visai ir del to ziauriai liudna, atrodo skriaudziu ja labai, nors pati to smarkiai nerodo kol kas, neisivaizduoju kaip butu su mazesniu vaikeliu, kai jiems taip reikia daug demesio

  carneiro parašė:
  Zindancios mamos ar isgeret kavos?

  Negeriu kol kas, nes mazius ir taip ner is ramiuju, tad apgaudineju save su cikorija

 3. Giedra diena
  Giedra diena prieš 3 val.

  Coliuke0_0 parašė:
  Manoji pradeda inirtingai ciulpti kumstuka ir daug seiletis. Va tada suprantu kad ji isalkus

  Manoji paskutiniu metu daug seiletis pradejo, ir kumstukus atradus, bet as pagal tai nesprendziu, kad alkana...nes buna tiesiog ramiai gultuke sau guli, seilejas, kumstukus gaudo, bet pagal laika ir nuotaika visai nealkana :))

 4. Ievlampija
  Ievlampija prieš 2 val.

  chrisjur parašė:
  Sveikos mamytes ilgai cia nebuvau neturejau tiesiog laiko ,maniskis valgo kas valanda maksimum kas dvi nesuprantu kas jam darosi kartais isvis kas pusvalandi valgo …

  Aha, maniškis taip pat. Kai kitų kabo ant papo, tai mano ne šiaip kabo, bet ir valgo, o po to jam bloga nuo persivalgymo. Šian jau pradėjau kontroliuot jį ir stengtis dažniau nei bent kas pusantros val neduod papo. Kažkaip ir geriau jam. Na gal čia šian taip, nežinia kaip bus toliau. Šiaip reikalauja ir reikalauja, tiesiog spiegia ir siekia papo, visaip rodo, o pilvukas pilnas, burbuliuoja. Irgi keista kažkaip. Gal dar susireguliuos viskas.

 5. nirita
  nirita prieš 40 min.

  Tarp manuju 1.4men skirtumas, kolkas dar nera labai sunku, bet tikriausiai kai mazoji darysis vis aktyvesne bus sunkiau