Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

Emill prieš 1 d.

Rasa1911 parašė:
    Jo, suka galva i šonus arba ale pageria ir isspjauna pro šoną

Jums dar gerai, maniske zviegia iskart pamacius buteliuka sunku ka patart, nes isgyvenu ta pati, jau noreciau viena maitinima misiniu pakeisti
    Esu isbandzius Medela, Avent, Nuk ir prabanguji mimijumi beteliuka, taip pat Tutelli, Hipp, Aptamil misinius... kolkas jokiu pasiekimu

Agne_Ch prieš 1 d.

Rasa1911 parašė:
    Mergos kaip papratinti vaiką prie mišinuko? Maniškė taip dažnai valgo mp, kad norėčiau prieš naktinį miegelį duot mišinuko bet nenori gert.

Reiktu bandyt, kad duotu kazkas kitas, ne jus.
    Bet draugei tai nepavyko irgi norejo pries nakti duoti, taciau taip ir nevalge misinio

3. Rasa1911
    Rasa1911 prieš 1 d.

Emill parašė:

Dar tokia mintis gal pratint vakarais duot šaukšteliu kažkiek ar įmaišyti į koše, kad paprastu prie skonio...arba reikes, kad pabandytų duot kaZkas kitas...sian tai iš viso košmaras gal kas valanda kėlėsi bet trys dantys kalasi tai turbut dėl to.

Emill prieš 1 d.

Rasa1911 parašė:

Bandem sauksteliu, bande tetis maitint kol as isvaziavusi pavyke du kartus, kai as buvau ligoninej bet tada jai buvo 3-4 menesiai, turbut nuo tada ir butu reikeje pratinti dabar dukra jau supranta kur papas ir kus buteliukas yra nevalgiusi 4 valandas ir po ju vistiek atsisake buteliuko su mano pienu

5. ashjuke
    ashjuke prieš 1 d.

Dėl pratinimo prie mišinio. Bandom ir mes, nelabai kaip sekasi. Dedu ir į košę, kad skonis būnu žinomas, tai tada košės gali nevalgyt. Bet būna ir suvalgo. Duodu atsigert iš buteliuko, tai kokį 10ml išgers, bet ir tai pro šoną dar kiek ?
    O kad prieš miegą duot norėtumėt, kad nesukeltų dažnai, tai nebūtinai suveiks. Vaikui gal trūksta tiesiog jūsų. Mano irgi būna keliasi dažnai, ir būna net kartais (.) neima. Jau kelias dienas pvz irgi keliasi dažnai, būna dažnai pavalgius, tai tiesiog persikeliu pas save į lovą, apsikabinu ir ji miega kuo puikiausia tada. Tik bėda ta, kad aš nenoriu pratinti lovoj miegoti kartu... Kai užmiega perkeliu.
    Buvo kelios naktys kada kėlėsi 12, 3 ir 6 valgyt, tai naktys buvo tobulos ? dabar keliasi vėl dažnai, kad kokias 2, kartais net mažiau. Bet nevisada duodu (.) bandau migdyt taip. Bet tos naktys kia dažnai keliasi bandau susieti su dienos įspūdžiais. Nes vakar keliavom, šeštadienį svečių turėjom jr blaškėsi naktį.

13,00 €