Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2021 Lapkritinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  NH13 prieš 10 val.

  Paukščiukas parašė:
  Mamos, kuriu vaikams buvo prasidejes marazmas ir pavarge budami atrodytu niekaip neuzmiega, tai siaucia lovelej kol isvargsta gal ir siaip ne taip uzmiega po 30-60 …

  Tęsiasi, vakar iki ašarų siautėjo, bet kai taip karšta neleidžiu, nes labai sušyla, prieš miegą ilgokai nešioju ant rankų arba bandau nuramint gulintį, kad žaistų ar tyrinėtų kažką tiesiog atsigulęs - kai nurimsta kūnas, nusiramina ir protas, tada pradeda valgyt ir užmiega. Kitu atveju tik ašaros ir pervargsta, suprakaituoja baisiai siausdamas..manau, kad čia jau charakterio savybė, kažin ar praeis šitas etapas..nes jau belekiek laiko..ir akis tik pramerkia po miego ir iškart ant pilvo ir varo kur akys mato..

 2. Paukščiukas
  Paukščiukas prieš 7 val.

  NH13 parašė:
  Tęsiasi, vakar iki ašarų siautėjo, bet kai taip karšta neleidžiu, nes labai sušyla, prieš miegą ilgokai nešioju ant rankų arba bandau nuramint gulintį, kad žaistų a…

  Tas pats sudelis. Nu linkiu abiems, kad praeitu, o jei ne, tai tada kad nebutu uraganai vaikai🤯🫣🤪

 3. User has not uploaded an avatar
  Nika77 prieš 5 val.

  Tirli pirli parašė:
  Ne. Keliasi 1-2 kartus. Kai dygo dantukai tai kelias naktis dažniau kėlės tai daviau pieno nes su juo greitai užmiega. Bet pagrinde valgo apie 4h ryto

  Keldavosi 5 val ryto, nereikėdavo nei į laikrodį žiūrėti. O paskui viskas apsivertė. Turi tik 2 dantis, kiti sunkiai rodosi.
  O kaip su sėdėjimu reikalai? Šliaužiojimu, ropojimu?

 4. DeeDee28
  DeeDee28 prieš 4 val.

  Nika77 parašė:
  Keldavosi 5 val ryto, nereikėdavo nei į laikrodį žiūrėti. O paskui viskas apsivertė. Turi tik 2 dantis, kiti sunkiai rodosi.

  Maniškė sėdėti neprilaikoma pradėjo mokytis prieš porą savaičių, tai va šiandien jau kokių 15 min pažaidė sėdėdama Šliaužti, ropoti tai dar nemoka kol kas. Kelia užpakaliuką, bet nelabai į priekį pajuda 🤭

 5. Paukščiukas
  Paukščiukas prieš 1 val.

  NH13 parašė:
  Tęsiasi, vakar iki ašarų siautėjo, bet kai taip karšta neleidžiu, nes labai sušyla, prieš miegą ilgokai nešioju ant rankų arba bandau nuramint gulintį, kad žaistų a…

  Dar galvoju, kad matomais laikas pradeti 2 miegeliu programa jau, kad nebuna pavarges pakankamai kai reik miegot kaskart tuos 3 miegelius ir nakciai irgi. Ir susitvarkys gal

1,00 €