Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. Sury
  Sury prieš 12 val.

  Kalbant apie dovanas... Nupirkau kaladėles gumines 😁😁 https://www.parduotuvevaikams.lt/medines-deliones-ir-kaladeles/77685-kaladeles-clementoni-clemmy-48vnt-8005125171347.html Kol nestatys, galės graužti 🤣 turim pirmą dantuką pagaliau 😃

 2. Sury
  Sury prieš 12 val.

  Delicacy parašė:
  Mes turim fisher price šuniuką, pirktą prieš 11 metų, veikia puikiai, išvalau su drėgnomis servetėlėmis, kai reikia.

  O Jūsų angliškai kalba? Manoji jo nemėgsta, kažkoks baisokas jo balsas, o vat mergytę šunytę, dainuojančią lietuviškai, labiausiai myli iš visų žaislų turbūt, jau nuo kelių savo gyvenimo mėnesių su ja

 3. Delicacy
  Delicacy prieš 3 val.

  Sury parašė:
  Kalbant apie dovanas... Nupirkau kaladėles gumines 😁😁 https://www.parduotuvevaikams.lt/medines-deliones-ir-kaladeles/77685-kaladeles-clementoni-clemmy-48vnt-8005125…

  Mums šias padovanojo vyro bendradarbiai, kai gimė sūnus, tai dabar prieš kokią savaitę išpakavau, graužia, kramto 😁

  Sury parašė:
  O Jūsų angliškai kalba? Manoji jo nemėgsta, kažkoks baisokas jo balsas, o vat mergytę šunytę, dainuojančią lietuviškai, labiausiai myli iš visų žaislų turbūt, jau n…

  Mūsų lietuviškas šuniukas, jam labai patinka dainelės, tada šypsosi tam šuniukui arba prisitraukia ir kanda kur papuola - į ausį arba koją 😁

 4. Liepa07
  Liepa07 prieš 2 val.

  Raimuks parašė:
  Mano jau dabar zaidzia kaladelem.. as statau, o jai patinka griauti, metyti, kramtyti...

  Jau laukiu kaladėlių, nes iš jūsų supratau, kad geras dalykas ir ilgam

 5. AurPet
  AurPet prieš 1 min.

  Sury parašė:
  Kalbant apie dovanas... Nupirkau kaladėles gumines 😁😁 https://www.parduotuvevaikams.lt/medines-deliones-ir-kaladeles/77685-kaladeles-clementoni-clemmy-48vnt-8005125…

  Aš irgi tokias nupirkau, supakavau po kelias, padariau advento kalendorių. Išpakuoja dovanėlę kasdien su sese ir broliu☺️ Kol kas nestato, tik graužia.
  Dukrytei gimimo proga padovanojo kalbantį meškiną Tutį. Jis toks labai spalvotas, bet gražiu balsu dainuoja, šneka, tai dukrytei nuo pat pradžių labai patinka.