Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2021 m. birželinukai 💓

 1. User has not uploaded an avatar
  Luara27 prieš 2 d.

  V.r. parašė:
  Ech būčiau mainius į naminį triušiuką. Ačiū 🙏🏻

  O kaip pavydu dėl naminio. Manoji taip skaniai triušį valgo, bet va iš rimi pirkau 😔

 2. V.r.
  V.r. prieš 2 d.

  Luara27 parašė:
  O kaip pavydu dėl naminio. Manoji taip skaniai triušį valgo, bet va iš rimi pirkau 😔

  Mes irgi netikėtai gavom. Mamos bendradarbė pasirodo dėl savęs augina. Tai nusipirkom iš jų čia tikrai pasisekė.

 3. User has not uploaded an avatar
  Luara27 prieš 1 d.

  V.r. parašė:
  Mes irgi netikėtai gavom. Mamos bendradarbė pasirodo dėl savęs augina. Tai nusipirkom iš jų čia tikrai pasisekė.

  Tikrai naminis turėtų dar skanesnis būti nei parduotuvinis, aš pati triušio nevalgau, bet vaikui siūliau, tegu išbando visko kol maža. Nors kiti sako, jog koka tikslas duot valgyt tai ko pats nevalgo, bet aš linkus vaikui siūlyt viską.

 4. Goosey
  Goosey prieš 1 d.

  Luara27 parašė:
  Tikrai naminis turėtų dar skanesnis būti nei parduotuvinis, aš pati triušio nevalgau, bet vaikui siūliau, tegu išbando visko kol maža. Nors kiti sako, jog koka tiks…

  Jei duočiau savo vaikui tik tą ką mes valgom, tai būtų tik bulvėm ir mėsa gyva 😃

 5. User has not uploaded an avatar
  Tiutis prieš 16 val.

  Gal esate atradę Vilniuje kontaktų, kur būtų galima įsigyti naminės mėsos?

1,00 €