Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2022 m. Balandinukai ❤️

Marijasvis prieš 1 d.

Maniskei 8men sedi tvirtai bet dar pati neatsiseda, nesliauzia, neropoja kazin reiketu sunerimti? 😊

2. kristute1
    kristute1 prieš 1 d.

Marijasvis parašė:

Tikrai ne

3. Pipirelis
    Pipirelis prieš 1 d.

O tai ant pilvuko visai nejuda. Net ratu sukimasis iki tikslo yra šliaužimas

Marijasvis prieš 1 d.

Pipirelis parašė:
    O tai ant pilvuko visai nejuda. Net ratu sukimasis iki tikslo yra šliaužimas

Juda ant pilvuko, ridenasi, sukasi aplink ašį, issilaiko savo svori ant ranko, bet kad sliauztu tai ne vis bandau zaisliuka padet toliau bando pasiekt jai neiseina tai ir nesistengia

5. Hortė
    Hortė prieš 1 d.

Marijasvis parašė:

Pas mus panašiai. Buvom mankštų, bet jam.tos mankštos vienodai yra. Kineze sakė, kad čia viskas gerai yra. Sako reikia atsižvelgti kaip gimė, kiek sveria. Nes jis didelis ir jam sunku. Bet stengiasi pats padaryti. O kaip parodai jam neįdomu. Pats kaip susigalvoja padaro ką nori. Sakė darys viską tik reikia laiko. Dabar dar du dantukai yra. Ir dygsta vienu metu 5 , 4 jau išlindo tai kitas dar kalasi. Daiktus yra sėdinti pasilenkia paėma ką jis nori. Netyčia pasakė mama. Ir šiaip daug kalba. Sveria 11 kg ir 77 cm. Daug juokiasi. Visada linksmas . Iš vyro labai juokiasi, kažkodėl jis jam juokingas.