Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. Cukriuke
  Cukriuke prieš 1 d.

  Katt parašė:
  O toli važiuoti? Jei netoli, aš geriau vežčiausi ant kelių 🤔 net nežinau, ar vežimai pritaikyti segti mašinos diržais

  Labai toli 🤦🏻‍♀️

 2. Ieva.tu.ka
  Ieva.tu.ka prieš 1 d.

  Cukriuke parašė:
  Labai toli 🤦🏻‍♀️

  Jei tolima kelione, nevesciau. Magistralej greitis didelis, ne jus, tai kitas gali nesuziuret, ilgasis savaitgalis, masinu daug. Tegu pussesere viena nuvaziuoja ir uzsuka ta vandeni.

 3. neryte66
  neryte66 prieš 1 d.

  Annabelle parašė:
  Mamos, patarkit, baigiu uzsizombuoti.. Vaikas visa gyvenima paryciais ant (.) kabodamas miegojo, bet pagrinde ramiai, yra (.) ir jis ramus, kartais tik pasispardyda…

  Pas mus dabar tas pats. Kaltinciau suoli, bet kad nekaba ant papu. Ir kazkaip primaitinant jau gal tu suoliu nebebuna. O seip pats laikas dantukams, mes 2 apacioj turim tai manau ir kiti pareina, nes daviau misini karta, pavalge o piktumas isliko, kelios dienos zirzua. O paryciais maitinant irgi ima meta pro miegus, uzsisuka, vel atsisuka vel griebia ir makaluojames taip kol truksta kantrybe. Tada isnesam i lovyte, ten soske, migdukas i rankas ir karuseles gamtos garsus tyliai paleidziu, tada luzta.

 4. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 16 val.

  Nuoširdūs sveikinimai Šv. Velykų proga, būkite visi sveiki ir laimingi!!!

 5. Cowgirl
  Cowgirl prieš 14 val.

  Julija39 parašė:
  O kiek laiko buvo tas berimas?
  Ar galima eiti i lauka ir pan?

  Kažkaip nebepamenu, kelias dienas laikėsi. Kai nebebuvo temp, vedžiau į lauką