Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. Vejaslaukuose
  Vejaslaukuose prieš 1 d.

  adiria parašė:
  Hmm, as jau kazkur 1,5 men "sprendziu" ka pirkti vaikui pavasariui - kombi ar striuke, to pasekoje vaikas sunta columbioj siai dienai!!! 😤 zodz, jauciu imu striuke.…

  Panašiai ir mes vargstam..po poros dienų šiek tiek atvės, tai bus paprasčiau. Gavom mes iš giminių dėvėtą striukytę.. bais nepatogu užvilkt.. Tai manau ir toliau ieškosiu kombio

 2. Notredame
  Notredame prieš 1 d.

  adiria parašė:
  Hmm, as jau kazkur 1,5 men "sprendziu" ka pirkti vaikui pavasariui - kombi ar striuke, to pasekoje vaikas sunta columbioj siai dienai!!! 😤 zodz, jauciu imu striuke.…

  Jeziau kokie zandukai! Taip noris utiutiu padaryt😁🥰

 3. agne_pe
  agne_pe prieš 1 d.

  Mūsiškė negali pakęsti pirštinių, netgi rankų vokelyje nemėgsta, visada turi ištraukti rankas. Tai visad saltom rankom kieme, tik kai užmiega vyksta budėjimas, kad 100taji kartą įkišti rankas į vokeli 😂 bet nei slogos, nei kosulio nėra buvę

 4. Ebruozyte
  Ebruozyte prieš 1 d.

  agne_pe parašė:
  Mūsiškė negali pakęsti pirštinių, netgi rankų vokelyje nemėgsta, visada turi ištraukti rankas. Tai visad saltom rankom kieme, tik kai užmiega vyksta budėjimas, kad …

  Maniske tai saules negali pakesti, ne tik kieme, bet ir kambary negali saulutes spindulelis i veida kristi. Iskart rauda

 5. User has not uploaded an avatar
  Giedrė 33 prieš 4 min.

  Jau 3d.vaikui auksta temperatura 39.nuekaip neina numušti.Numušu iki 37.8 ir vel po valandos 39.Nevalgo visai nieko per para jei suvalgo 200ml.pieno ir viskas.Nemiega,piktas verkia pastovei.Ar galėtu būti dėl dantų?pažiūrėjau,kad niekas nelenda?