Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  jurgga prieš 14 val.

  strikalius parašė:
  Man dar mama siūlė pirkti vaikštyne. Tai sakau nereikia.

  Tai ir šaunu, tikrai jos nereikia, nesu kategoriškai prieš, bet tikrai jos nesirinkciau, 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  bateliai prieš 14 val.

  Maniškio galva irgi labai prakaituoja žindant. Net išrausta visas
  O išgirtąją vaikštynę turiu, akmenim tik neužmėtykit 😆 pirmas pasinaudojo gal 2 mėn, kai jau pats stojosi ir palei baldus šoniniu žingsniu ėjo, 7,5 mėn. stovėjo, tai nuo 9 mėn. naudojau. Galėjau ramiai nueit į dušą ar valgyt pagamint. Svarbiausia naudot ne per anksti ir su saiku. Nereklamuoju ir nesiūlau pirkt, jei ką 😆
  Žinot, neseniai komentaro sulaukiau, kad negerai su vaiku vienoj lovoj miegot, o ne lovelėj migdyt, nes vaikas pripras, nemokės užmigti vienas, na tai praleidi pro ausis ir darai savaip, jei komentaras nepatinka

 3. User has not uploaded an avatar
  jurgga prieš 14 val.

  bateliai parašė:
  Maniškio galva irgi labai prakaituoja žindant. Net išrausta visas
  O išgirtąją vaikštynę turiu, akmenim tik neužmėtykit 😆 pirmas pasinaudojo gal 2 mė…

  Taip, jūs teisi, viskas kas su saiku, yra gerai, mes kai su pirmu jos neturėjom, tai kažkaip ir ne pasigendu, 😊o kas dėl miegojimo kartu, tai kiekvienos mamos reikalas, miegoti su vaiku ar ne, ir niekas neturi aiškinti, 😁aš kai pamenu save maža, tai aš laaabai ilgai miegojau su mama vienoj lovoj, buvau baile, bijojau būti viena naktį, todėl ir miegojau, bet dėl to ne užaugau blogesnė, taip, kad tikrai nekreipkite dėmesio į tokius komentarus💖😃

 4. User has not uploaded an avatar
  luza prieš 1 val.

  jurgga parašė:
  O man su kosem sekasi gerai, su mamuko kosem, taip pat, aš dedu ne arbatinius šaukštelius, o 2-3valgomus šaukštus, nū man būna gerai, nei skysta, nei kieta😃o manų k…

  O kiek vandens pilate? Ir kiek tos koses gaunasi?
  Siandien pirmakart mamuko dariau, gavosi neblogai, bet pagal nurodytus kiekius nemazai isejo, o mazoji suvalge gal tik kokius 5 saukstelius.

 5. User has not uploaded an avatar
  jurgga prieš 58 min.

  luza parašė:
  O kiek vandens pilate? Ir kiek tos koses gaunasi?
  Siandien pirmakart mamuko dariau, gavosi neblogai, bet pagal nurodytus kiekius nem…

  Pilu 200ml vandens ir dedu kokius 2 su biski valgomų šaukštų kruopų, gaunasi puikei, mano vaikas labai jas mėgsta, tai suvalgo ta norma, ten gaunasi tos košės apie 200gr,😊