Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. popin
  popin prieš 9 val.

  Braskinuke parašė:
  Kai kanda suimu (užkemšu) nosytę, tuomet paleidžia ir vėl gražiai valgo
  Man dabar didesnė problema, kad pamėgo žnaibytis... Valgydama nuolat žnaibo mano k…

  Buvo sukandes maniskis pora kartu, bet ir nustojo.. ir znaibytis vienu tarpu buvo pradejes... taip skaudziai.. bet irgi baigesi greit. Dabar jis su ranka arba manaja laiko arba mosikuojasi visaip, arba savo koja vis paemes laiko ir makaluojasi. Ramiai niekaip nepavalgo 😂

 2. User has not uploaded an avatar
  Lelyte18 prieš 9 val.

  Zuzuna parašė:
  Nusipirkom ir mes siandien masinele, o kiek laimes vaikui ir teciui... laksto abu po namus ir suniuka pavezam 🙊🙈🙈🙈 turiu klausimą nuo kada vaikams galima duoti maka…

  Makaronai nuo 8 men, vyynuogiu sultis nuo 8-9men, pacios vynuoges kai turi dantuku. Mazylio recptu knygoj taip raso, neduodu dar

 3. Zuzuna
  Zuzuna prieš 8 val.

  AČIŪ o makaronai tai paprasti nera kokiu vaikisku juos irgi blenderiuoti? Mastau apie makaronus su mesyte (jautienos farsas)

 4. User has not uploaded an avatar
  Magnolia7 prieš 6 val.

  Uoga1 parašė:
  Sakot neprivaloma buti prisegus vaikucio kilimo momentu?🙂 nes galvoju prisegs man ir sakys ne ne negalima dabar maitinti😀 aisku juokauju cia😀

  Jei vaikui (kaip vyresniam, pvz 2jų metukų) neišpirktas atkiras bilietas su atskira vieta tai kūdikis visą laiką, taip pat ir kylimo metu, lieka tėvams ant kelių. Yra specialus diržas, kurį prisisega mama ir taip prisitvirtina vaikelį prie savęs

 5. User has not uploaded an avatar
  Magnolia7 prieš 6 val.

  Uoga1 parašė:
  O kaip jusu vaikutis atlaike skrydi?🙂

  Puikiai, miegojo, daug žaidė, bendravo su kitais vaikais. As asmeniškai visiškai nesijaudinau dėl skrydžio. Nematau ko jaudintis. Gal todėl ir vaikelis buvo ramus ir gerai nusiteikęs. Lėktuve skrido labai daug vaikų. Pastebėjau, kad daugiausiai ašarų liejo vyresni vaikučiai, 2-3 metukų