Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2019 m. Birželinukai :)

1. Murlyn
    Murlyn prieš 1 d.

Musu pamato sauksta ir iskart taip uzsiciaupia,kad prie geriausiu noru neikisi net nuo saldziausio banano raukosi lyg citrina siulyciau

2. mnjurgita9
    mnjurgita9 prieš 19 val.

Sveikos mamos as cia su tokia problemute gal kaskam yra buve pradau patarimo,musu panelei 7menesiai pries savaite laiko virna ryta pamaciau kad mazaji pirstuka laiko pastoviai uzlenkusi,kreipemes i daktarus persviete jokio luxio ... sako kad jei per savaite laiko masazuojant nepageres nori daryti labai nedideli pjuvi ir taisyti situacija,nes tipo purste raumuo pasitempees ar kaskas tokio ... nezinau kaip tai galejo nutikti per viena nakti ar vertesi ar ka dare nezinau,jai neskauda to pirstelio neverke nieko kai masazuojama,ir jauciasi spaudimas,tik tiek kad sakau jis pastoviai uzsilenkes kai kiti purstukai istiesti

Kac. prieš 19 val.

mnjurgita9 parašė:

Pas neurologa buvot? Siuntė masažų?

4. mnjurgita9
    mnjurgita9 prieš 18 val.

Kac. parašė:
    Pas neurologa buvot? Siuntė masažų?

mes gyvename airijoje ne lietuvoje nesiuncia cia nei masazu niekur sako patys masazuokite ir tada ziuresim ,ar mums reiktu pas neurologa tokiu atveju ? gal privaciai ieksoti

5. Seiwana prieš 2 val.

Mamytes kokius batukus aunate berniukams? Kad lengvai eitu uždėti.. 😱😉 Gal foto turit,