Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

1. aru7
    aru7 prieš 1 d.

Nestuke antra karta parašė:
    labutis, o Jus kruopas verdat tam papildomam konteoineriuke?mano pirmas ispudis buvo ne koks, ant vandens and dujines jauciu geriau virti..

Labas :)Taip, verdu tam spec.inde, didelio skirtumo nėra, apart to, kad maišyti,kad neprisvilt nereikia o jūs ir į talpą ir į tą indėlį vandenį pilat?

2. Dreamxx
    Dreamxx prieš 1 d.

Zajza parašė:
    Jūsų mažiukai ima i rankytes buteliukus, gertuves? Nu manoji visad rankas atmetus ir girdyk ja, net nebando pati laikyti

Maniskis ima I rankyte gertuvele ir pats geria. Moka net su viena rankyte pasilaikydamas atsigerti

Zajza prieš 1 d.

Hmm, kaži cia blogai kad neima 🤔😔 jai išvis labai nepatinka jei kas liečia rankytes, bet pati viską ciupineja, žaisliukus ima, mamai plaukus peša, o va jokių buteliukų net nebando laikyti..

4. Lania
    Lania prieš 1 d.

Greitai turesime dar du dantukus 😊 jau kelios dienos mazius istisai piktas, dienom praktiskai nemieg, po 30min tik mazdaug. Dabar irgi nemieg. Nei lovytei, nei su manim, nei su mp. Patepiau dantenikes kazkiek tai istinusios labai 🙂 tikiuos ilgai nekankins cia musu ir prasikals greit 🙂 bus jau 4 dantukai tada 😊

5. aru7
    aru7 prieš 1 val.