Kūdikiui 8 mėnesiai ir 1 savaitė

Ir štai jis ropoja! Ropoti paprastai pradedama maždaug šitaip: iš sėdimos padėties mažylis atsistoja keturiomis, siūbuoja atgal ir pirmyn, galiausiai atsistumia keliais – ir pradeda judėti į priekį (arba atgal). Tačiau yra daugybė šios sekos variacijų.

Kūdikis mokosi atsistoti

Kūdikis jau tikrai šliaužia ir ropoja arba mokosi tą daryti. Netrukus kūdikis bandys atsistoti ir judėti po namus prisilaikydamas už baldų rankutėmis.

Pirmieji kūdikio atsistojimai bus nerangūs. Daugelis atsistoti išmokusių mažylių dar nemoka atsisėsti, jie spyruokliuodami stoviniuoja iki kol pavargsta ir šlepteli ant užpakaliuko. Kai kurie vaikai išsigąsta, stovi įsikibę ir ima verkti, tad būkite pasiruošę padėti „įstrigusiam“ vaikui.

Leiskite vaikui praktikuotis ir stotis laikantis už baldų, ant jų uždėkite žaisliuką ir skatinkite vaiką stotis, jį pasiimti, o ant grindų patieskite minkštą kilimą, sušvelninsiantį kritimą.

Kūdikį galima išmokyti gestų kalbos

8-9 mėnesių kūdikis jau supranta kūno kalbos prasmę ir geba rankutėmis parodyti gestus, tad jį galima išmokyti gestų kalbos.

Paprasti gestai padeda geriau suprasti dar kalbėti nemokantį kūdikį, sumažina įtampą ir kūdikio susierzinimą bei apsaugo nuo nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išalkęs kūdikis parodo ženklą „pienas“, o ne pradeda verkti ar plėšti mamos marškinėlius.

Daugiau apie kūdikių gestų kalbą skaitykite čia:

Kaip mokyti kūdikį?

Kūdikis jau gan savarankiškas ir gali pats truputį pažaisti, jis savarankiškai išmoksta naujų dalykų, tačiau vaikučiui sekasi daug geriau, kuomet jam padeda tėvai.

Kūdikį galite mokyti trejopai. Pirmasis būdas - parodyti ir paskatinti kartoti. Pavyzdžiui, kūdikiui matant atsukite gertuvės dangtelį, jį vėl lengvai užsukite ir paduokite kūdikiui. Vaikas bandys atkartoti matytą veiksmą.

Antrasis būdas - judinti kūdikio rankutes. Švelniai suimkite kūdikio rankutes ir jomis lieskite smėlį, skaitydami knygutę kūdikio pirštuku beskite į prie teksto derantį paveiksliuką, pirštukuose sugniaužkite audinio skiautę ir pan. Kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai sparčiai tobulės.

Trečiasis būdas - leisti kūdikiui priimti sprendimus. Pavyzdžiui, matant kūdikiui sudėkite vieną kaladėlę ant kitos, o tuomet paduokite kūdikiui dar dvi. Jis tikriausiai sudės tokį patį bokštelį. Netoliese padėkite dar vieną kaladėlę. Kūdikis turės pats susiprasti, kad bokštelį galima dėlioti ne tik iš dviejų, bet ir iš trijų kaladėlių!

Faktas

Daugiau kaip 80 procentų vaikų nuo gimimo iki trejų metų gauna visus rekomenduojamus skiepus.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. Nerise prieš 4 val.

  Ozkute-Vikute parašė:
  O mano zirzalas neleido kiemo aptvarkyti kaškoks piktas nuo savaitgalio.Renktis nenori iškart ožiukai,naktį pabunda kas dažnai Negi tas pilnati…

  As jau nuo ryto tyliai meldziuos kad tik nebutu piktas, nes paskutines siltos dienos o kieme darbu iki kaklo ir pasiseke tai ismiegojo 3.5 val, o po to dar manieza issinesiau, prikroviau zaislu, kankoreziu ir dar padirbau

 2. User has not uploaded an avatar
  sauliagele prieš 4 val.

  My.name.is.Gerda parašė:
  Plaukai? Kokie plaukai? aš jau plika jaučiu greit būsiu...
  Manau viskas dėl hormonų,ir kitaip nebus...

  Pas mane tas pats.visad paslinkdavo rudeni pavasari.pavasari po gimdymo neslinko bet db mano plaukai visur! Baisu.issisukuoju ir einu sluotos.
  Odek riebalavimosi mano visad buvo riwbesni kas antra diena plaut butina. O po gimdymo galedavau ir 4 dienas fraziai atrodyt! Ir db dar nelabai kas ppaaikeite bet plaunu jau kas dvi tris vistiek. Seniau antroj diwnoj jei po darbo kur eit tai jau galva grizdavau issiplaut 😂

 3. Zyle
  Zyle prieš 4 val.

  Ugneleee parašė:
  Isivaizduoju kaip patogu kai miega diena 4 val. Bet nakti turbut kencia miego kokybe del to.

  Naktį nuo gimimo miegame be priekaištų

 4. My.name.is.Gerda
  My.name.is.Gerda prieš 2 val.

  sauliagele parašė:
  Pas mane tas pats.visad paslinkdavo rudeni pavasari.pavasari po gimdymo neslinko bet db mano plaukai visur! Baisu.issisukuoju ir einu sluotos.

  Man ir po gimdymo tai nieko, bet va praėjo kiek laiko ir prašom staigmenų
  O ir riebaluojasi, plaunu arba kasdieną, arba kas antrą. Bet visada taip būdavo, tai čia nieko

 5. Paivi
  Paivi prieš 36 min.

  Neprisimenu, kuri mamytė pirko tą šviečiantį ir grojantį inhaliatorių 😊 kaip jums jis? Verta įsigyti?