Kūdikių gestų kalba (11)

Vis daugiau tėvų stengiasi išmokyti kūdikius gestų kalbos. Šio metodo šalininkai įsitikinę, kad mokymas kalbėti rankų ženklais padeda mažyliui bendrauti su tėvais, kol jis dar nesugeba ištarti žodžių. Tokiu būdu jis mažiau irzta, nes tėvai geriau jį supranta, o jie jaučiasi ramiau.
Kai kurie gestų kalbos mokytojai teigia, kad kūdikiai, kurie anksti išmoksta bendrauti su tėvais, skatinami anksčiau pradėti kalbėti ir kalbėti daugiau.
Pasak jų, gestų kalba gali net praplėsti žodyną ir galiausiai lavina skaitymo įgūdžius. Dauguma gestų kalbos programų rekomenduoja pradėti ugdyti šį gebėjimą nuo septynių mėnesių iki metų.
Lietuvių kalba medžiagos šiuo klausimu nėra daug. Skaitantys anglų kalba, gali panagrinėti svetainę www.signingbaby.com.
Šia tema yra dvi klasikinės knygos: Sign With Your Baby (Northlight, 1999), parengta pedagogo ir vertėjo Josepho Garcios, pagrįsta Amerikos gestų kalba (ASL), kurią vartoja kurtieji. Populiariausia yra Baby Signs (McGraw-Hill, 1996), parengta raidos psichologių Lindos Acredolo ir Susan Goodwyn: ji skatina tėvus kurti savo gestus.
Jei visgi nuspręsite gestų kalbos nesimokyti ir nepraktikuoti - mažylis, greičiausiai, daug nepraras. Juk ištisos žmonijos kartos išmoko kalbėti niekada nemokyti nė vieno gesto. Kai kurie specialistai mano, kad dauguma kūdikių rodo „ženklus“ (kurie yra savotiški pirmieji jų žodžiai) savaip, natūraliai (pavyzdžiui, čepsėdami lūpomis parodo, kad nori pieno, o norėdami, kad juos paimtų ant rankų, iškelia rankytes).
Tėvai tiesiog turi būti atidūs ir pastebėti šiuos ženklus. Kalbinkite savo mažylį, atsakykite jam, leiskite kartu su juo laiką – visa tai padeda lavinti kalbos įgūdžius.
Man taip pat truksta savimotyvacijos