Kūdikių gestų kalba (11)

kūdikio gestų kalba

Dabar vis labiau plinta tendencija mokyti kūdikius gestų kalbos. Šio metodo šalininkai įsitikinę, kad mokymas kalbėti rankų ženklais padeda kūdikiui bendrauti su tėvais, kol jis dar nesugeba ištarti žodžių.

Kūdikis mažiau irzta, nes tėvai geriau jį supranta, o šie taip pat jaučiasi ramiau. Kai kurie gestų kalbos mokytojai teigia, kad kūdikiai, kurie anksti išmoksta bendrauti su tėvais, skatinami anksčiau pradėti kalbėti ir kalbėti daugiau.

Pasak jų, gestų kalba gali net išplėsti žodyną ir galiausiai lavina skaitymo įgūdžius. Dauguma gestų kalbos programų rekomenduoja pradėti ugdyti šį gebėjimą nuo septynių mėnesių iki metų.

Lietuvių kalba medžiagos šiuo klausimu nėra daug. Skaitantys anglų kalba, gali panagrinėti svetainę www.signingbaby.com.

Šia tema yra dvi klasikinės knygos: Sign With Your Baby (Northlight, 1999), parengta pedagogo ir vertėjo Josepho Garcios, pagrįsta Amerikos gestų kalba (ASL), kurią vartoja kurtieji. Populiariausia yra Baby Signs (McGraw-Hill, 1996), parengta raidos psichologių Lindos Acredolo ir Susan Goodwyn: ji skatina tėvus kurti savo gestus.

Tačiau mažylis greičiausiai nieko ypatingai nepraras, jeigu nuspręsite gestų kalbos nesimokyti ir nepraktikuoti. Ištisos žmonijos kartos išmoko kalbėti niekada nemokyti nė vieno gesto. Iš tiesų kai kurie specialistai mano, kad dauguma kūdikių rodo „ženklus“ (kurie yra savotiški pirmieji jų žodžiai) savaip, natūraliais gestais, pavyzdžiui, čepsėdami lūpomis parodo, kad nori pieno, o norėdami, kad juos paimtų ant rankų, iškelia rankytes.

Tėvai tiesiog turi būti atidūs ir pastebėti šiuos ženklus. Kalbink savo mažylį, atsakyk jam, leisk laiką su juo – visa tai padeda lavinti kalbos įgūdžius.

Naujausi komentarai

 1. errnute
  errnute prieš 6 m.

  Man taip pat truksta savimotyvacijos

 2. Inet4
  Inet4 prieš 6 m.

  Sveikos nuo kokio amziaus geriausia mokyti? Ir per kur ta laidele rodo?

 3. Nerami
  Nerami prieš 6 m.

  Geriausia mokyti nuo 8-9 men., nes iki tol vaikas dar negali parodyti rankytemis gestu.

 4. Viola35
  Viola35 prieš 6 m.

  Mano sūnus savaime išmoko savotišką gestų kalbą. Išmoko labai vėlai kalbėti, nes patogiau buvo naudotis gestais. Specialiai teko nebesuprasti ko nori, kad imtų mokytis kalbėti.

 5. User has not uploaded an avatar
  celestess prieš 4 m.

  Mes dar nesimikom, mum anksti. Bet va turiu gera pavyzdi mano dukterecia, ji mokejo gestu kslba. Budavo labai lengva ja net labai maza priziuret, nes viska ji parodydavo ir budavo visiskai aisku