Kūdikių gestų kalba (11)

kūdikio gestų kalba

Vis daugiau tėvų stengiasi išmokyti kūdikius gestų kalbos. Šio metodo šalininkai įsitikinę, kad mokymas kalbėti rankų ženklais padeda mažyliui bendrauti su tėvais, kol jis dar nesugeba ištarti žodžių. Tokiu būdu jis mažiau irzta, nes tėvai geriau jį supranta, o jie jaučiasi ramiau.

Kai kurie gestų kalbos mokytojai teigia, kad kūdikiai, kurie anksti išmoksta bendrauti su tėvais, skatinami anksčiau pradėti kalbėti ir kalbėti daugiau.

Pasak jų, gestų kalba gali net praplėsti žodyną ir galiausiai lavina skaitymo įgūdžius. Dauguma gestų kalbos programų rekomenduoja pradėti ugdyti šį gebėjimą nuo septynių mėnesių iki metų.

Lietuvių kalba medžiagos šiuo klausimu nėra daug. Skaitantys anglų kalba, gali panagrinėti svetainę www.signingbaby.com.

Šia tema yra dvi klasikinės knygos: Sign With Your Baby (Northlight, 1999), parengta pedagogo ir vertėjo Josepho Garcios, pagrįsta Amerikos gestų kalba (ASL), kurią vartoja kurtieji. Populiariausia yra Baby Signs (McGraw-Hill, 1996), parengta raidos psichologių Lindos Acredolo ir Susan Goodwyn: ji skatina tėvus kurti savo gestus.

Jei visgi nuspręsite gestų kalbos nesimokyti ir nepraktikuoti - mažylis, greičiausiai, daug nepraras. Juk ištisos žmonijos kartos išmoko kalbėti niekada nemokyti nė vieno gesto. Kai kurie specialistai mano, kad dauguma kūdikių rodo „ženklus“ (kurie yra savotiški pirmieji jų žodžiai) savaip, natūraliai (pavyzdžiui, čepsėdami lūpomis parodo, kad nori pieno, o norėdami, kad juos paimtų ant rankų, iškelia rankytes).

Tėvai tiesiog turi būti atidūs ir pastebėti šiuos ženklus. Kalbinkite savo mažylį, atsakykite jam, leiskite kartu su juo laiką – visa tai padeda lavinti kalbos įgūdžius.

Susiję straipsniai

Vaiko mokymasis kalbėti: viskas, ką reikia žinoti

Yra du dalykai, kurių labiausiai laukia visi naujai iškepti tėvai: vaiko pirmasis žingsnis ir vaiko pirmasis žodis.

Vaikas kalba dviem kalbomis: naudinga ar žalinga?

Šiais laikais nebestebina nei dvikalbės šeimos, nei dvikalbiai vaikai. Gyvenimas yra dinamiškas: mes daug keliaujame, bendraujame.

Artikuliacinė mankštelė pradedantiems kalbėti vaikams

Artikuliacinės mankštos yra skirtos tobulinti kalbinę motoriką – judesius, reikalingus sklandžiam ir raiškiam kalbėjimui.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Man taip pat truksta savimotyvacijos

 2. Inet4
  Inet4 prieš 10 m.

  Sveikos nuo kokio amziaus geriausia mokyti? Ir per kur ta laidele rodo?

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Geriausia mokyti nuo 8-9 men., nes iki tol vaikas dar negali parodyti rankytemis gestu.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Mano sūnus savaime išmoko savotišką gestų kalbą. Išmoko labai vėlai kalbėti, nes patogiau buvo naudotis gestais. Specialiai teko nebesuprasti ko nori, kad imtų mokytis kalbėti.

 5. User has not uploaded an avatar
  celestess prieš 8 m.

  Mes dar nesimikom, mum anksti. Bet va turiu gera pavyzdi mano dukterecia, ji mokejo gestu kslba. Budavo labai lengva ja net labai maza priziuret, nes viska ji parodydavo ir budavo visiskai aisku