Kūdikiui 10 mėnesių ir 1 savaitė

Mažyliui vis geriau sekasi įvaldyti tiek didelius, plačius judesius – pavyzdžiui, ropoti ir atsistoti, tiek daug subtilesnius ir smulkesnius – tarkime, sumaniai naudotis pirštukais.

Kūdikio pincetinis griebimas

Nesąmoningą griebimo refleksą vaikelis turėjo vos gimęs - jeigu į jo delną įsprausdavote pirštą, naujagimis jį visa jėga suspaudavo. Ilgainiui šis refleksas išnyko, o daiktų suėmimas tapo sąmoningu, t.y. vaikas tiesė rankas, stengėsi paimti ir išlaikyti daiktus.

Vaikui tobulėjant, maždaug 10-12 mėnesiais galima pastebėti sudėtingą ir labai svarbų smulkiosios motorikos tobulėjimo ženklą - pincetinį griebimą.

Pincetiniam griebimui naudojamas nykštys ir kitas pirštas (dažniausiai rodomasis ar vidurinysis), daiktas suimamas ir laikomas pirštų galiukais, o ne visu delnu.

Daugiau apie kūdikio smulkiosios motorikos lavinimą skaitykite čia:

Smulkioji motorika siejama su kalbiniais įgūdžiais

Smulkioji motorika – judesiai, kuriuos atliekant dalyvauja smulkūs mūsų kūno raumenys (pirštų, riešų, akių).

Moksliniai tyrimai rodo, kad motorikos lavinimas susijęs su kalbos įgūdžių gerėjimu, tačiau ypač didelę įtaką kalbai turi būtent smulkioji motorika.

Daugiau apie smulkiosios motorikos ir kalbos sąsają skaitykite čia:

Kūdikis sąmoningai naudojasi įrankiais

Įvairūs daiktai kūdikį ėmė dominti nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių. Kūdikis su jais atlikdavo įvairius veiksmus (ėmė, laikė, mėtė ir pan.), tačiau nenaudojo jų kaip įrankių.

Pirmiausiai kūdikis daiktus ėmė naudoti kaip įrankius, imituodamas suaugusių veiksmus. Pavyzdžiui, pamatęs, kad mama šluosto dulkes, kūdikis gali ją kopijuoti ir audinio skiautę imti naudoti, kaip įrankį, kaip šluostę.

Maždaug 10-11 mėnesių vaikai jau yra pakankamai protingi, tad patys sugalvotų praktinį pritaikymą įvairiems daiktams, t.y. panaudotų juos kaip įrankius.

Tą įrodė atliktas eksperimentas, kurio metu maždaug 10 mėnesių kūdikiai turėjo pasiekti žaislą. Žaislas buvo padėtas ant pleduko, pririštas prie virvelės arba užkabintas kabliuku su rankena. Didžioji dalis kūdikių nė nesivargino stotis ir žaislą pasiekė, pasinaudodami įrankiais: traukdami pledą, virvę arba rankeną.

Faktas

Mažylio pėdutės atrodo plokščios? Taip yra dėl to, kad pėdos skliautą dengia riebalų sluoksnis. Per dvejus ar trejus metus jis išnyks.

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. Adriana1990
  Adriana1990 prieš 6 val.

  jurgita.la parašė:
  Sveikos mamytės 😊 papasakokit kokį mišinuką naudojat (kas maitina PM) vaikučiui, kuris alergiškas karvės pieno baltymui? 🤔 Nes greičiausiai, mes esame alergiški, ta…

  Mes valgome aptamil HA, nes irgi esame alergiški

 2. Rutaka
  Rutaka prieš 5 val.

  Aero199 parašė:
  Sakykit jei vaikas atsisako mp nors ir kiek besiulyciau bijau kad greitu metu gali dingti pienukas ka tokiu atveju reiketu daryti pereiti prie pm nes kaip ir iki me…

  o kaip su kosem? Normaliai valgo? Siaip gali or pm neimti... buna yas laikas apie 10men kai jie pradeda streikuoti, tai reik tik islaukti ir siuluti kruti toliau 🤞

 3. jurgita.la
  jurgita.la prieš 4 val.

  Adriana1990 parašė:
  Mes valgome aptamil HA, nes irgi esame alergiški

  Ar naudojant šį mišinuką, alergijos nebeturite? T. Y neberia daugiau? 🤔😏

 4. Aero199
  Aero199 prieš 3 val.

  Rutaka parašė:
  o kaip su kosem? Normaliai valgo? Siaip gali or pm neimti... buna yas laikas apie 10men kai jie pradeda streikuoti, tai reik tik islaukti ir siuluti kruti toliau 🤞…

  Valgom 3 kartus dienoj bet kartais daugiau kartais maziau suvalgo per diena suvalgo tik 400g koses

 5. Rutaka
  Rutaka prieš 2 val.

  Aero199 parašė:
  Valgom 3 kartus dienoj bet kartais daugiau kartais maziau suvalgo per diena suvalgo tik 400g koses

  Nu teoriskai mp neturetu atsisakyti del per didelio maisto kiekio. Gal dantukai dygsta ir skauda valgyti?

13,00 €