Kūdikiui 10 mėnesių ir 1 savaitė

Mažyliui vis geriau sekasi įvaldyti tiek didelius, plačius judesius – pavyzdžiui, ropoti ir atsistoti, tiek daug subtilesnius ir smulkesnius – tarkime, sumaniai naudotis pirštukais.

Kūdikio pincetinis griebimas

Nesąmoningą griebimo refleksą vaikelis turėjo vos gimęs - jeigu į jo delną įsprausdavote pirštą, naujagimis jį visa jėga suspaudavo. Ilgainiui šis refleksas išnyko, o daiktų suėmimas tapo sąmoningu, t.y. vaikas tiesė rankas, stengėsi paimti ir išlaikyti daiktus.

Vaikui tobulėjant, maždaug 10-12 mėnesiais galima pastebėti sudėtingą ir labai svarbų smulkiosios motorikos tobulėjimo ženklą - pincetinį griebimą.

Reklama:

Pincetiniam griebimui naudojamas nykštys ir kitas pirštas (dažniausiai rodomasis ar vidurinysis), daiktas suimamas ir laikomas pirštų galiukais, o ne visu delnu.

Daugiau apie kūdikio smulkiosios motorikos lavinimą skaitykite čia:

Smulkioji motorika siejama su kalbiniais įgūdžiais

Smulkioji motorika – judesiai, kuriuos atliekant dalyvauja smulkūs mūsų kūno raumenys (pirštų, riešų, akių).

Moksliniai tyrimai rodo, kad motorikos lavinimas susijęs su kalbos įgūdžių gerėjimu, tačiau ypač didelę įtaką kalbai turi būtent smulkioji motorika.

Daugiau apie smulkiosios motorikos ir kalbos sąsają skaitykite čia:

Kūdikis sąmoningai naudojasi įrankiais

Įvairūs daiktai kūdikį ėmė dominti nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių. Kūdikis su jais atlikdavo įvairius veiksmus (ėmė, laikė, mėtė ir pan.), tačiau nenaudojo jų kaip įrankių.

Reklama:

Pirmiausiai kūdikis daiktus ėmė naudoti kaip įrankius, imituodamas suaugusių veiksmus. Pavyzdžiui, pamatęs, kad mama šluosto dulkes, kūdikis gali ją kopijuoti ir audinio skiautę imti naudoti, kaip įrankį, kaip šluostę.

Maždaug 10-11 mėnesių vaikai jau yra pakankamai protingi, tad patys sugalvotų praktinį pritaikymą įvairiems daiktams, t.y. panaudotų juos kaip įrankius.

Tą įrodė atliktas eksperimentas, kurio metu maždaug 10 mėnesių kūdikiai turėjo pasiekti žaislą. Žaislas buvo padėtas ant pleduko, pririštas prie virvelės arba užkabintas kabliuku su rankena. Didžioji dalis kūdikių nė nesivargino stotis ir žaislą pasiekė, pasinaudodami įrankiais: traukdami pledą, virvę arba rankeną.

Faktas

Mažylio pėdutės atrodo plokščios? Taip yra dėl to, kad pėdos skliautą dengia riebalų sluoksnis. Per dvejus ar trejus metus jis išnyks.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  amberiukas prieš 2 val.

  Kanele parašė:
  Daugeliu aspektų sutinku, mano aplinka taip pat gan aktyviai skiepyjasi, tačiau tie patys vakcinų metodų išradėjai, bei dažnai cituojami žinomi mokslininkai dalinas…

  Kaip yra mediku tarpe visokiu, taip ir mokslininku. Kiekvieno asmeninis reikalas ka jam daryti, lygiai taip pat ir tevai renkasi skiepyti vaikus ar ne, tik kazkodel antivakseriai labai garsiai rekia ir puola esancius uz skiepus, pasakoja ivairias baisybes, izeidineja ir t.t, tai cia tie kliedesiai, kad mirsim po 2 metu tiesiog juokingi 😃 Jo, uzsidarysim, bet kaip suprantu pasiskiepijusiems uzsidarymas nebus toks skausmingas, o cia gerai ar blogai, velgi kiekvienam pagal supratima. Beje, i skiepu tema, man po erkinio encefalito kiekvieno skiepo buvo zymiai didesni salutiniai poveikiai ir trunka iki savaites ta "lieva" savijauta.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Pietums kiekviena diena valgo mesa, niekada net nekilo mintis, kad per daug

 2. Agnė_LTU
  Agnė_LTU prieš 2 val.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Kiekvieną dieną valgo mesa viena karta dienoj

 3. Mamyciuke123
  Mamyciuke123 prieš 1 val.

  O aš kolkas nežadu skiepytis, dar laukiu ir žiūrėsiu kaip kas toliau bus.

 4. User has not uploaded an avatar
  Lofficiel prieš 34 min.

  Agnė_LTU parašė:
  Numuse iki 38.5,laukiu dar biski, gal kartais dar pakris. Nes jaucias siaip neblogai. Apetitas nedingo, vandenuka geria, zaidzia kazkiek as vat ir galvoju, ar ne…

  Maniškei buvo, kad prabudo su 38,5 per pietus jau 39,5, o prieš miega krito iki 37,4. Po trijų dienų prasidėjo sloga ir kosulys 🤷🏽‍♀️

 5. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 20 min.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Kiekviena diena valgo mesa 😉

Reklama