Kūdikiui 10 mėnesių ir 1 savaitė

Dabar judviejų mažyliui vis geriau sekasi įvaldyti tiek didelius, plačius judesius – pavyzdžiui, ropoti ir atsistoti, tiek daug subtilesnius ir smulkesnius – tarkime, sumaniai naudotis pirštukais.

Galbūt jis jau išmoko paimti ir palaikyti daiktus smiliumi ir nykščiu. Todėl jis jau gali savarankiškai paimti ir valgyti nedideliais kąsneliais supjaustytą maistą, pavyzdžiui, banano griežinėlį ar varškės sūrio gabalėlį. Be to, jam tikriausiai geriau sekasi sugniaužti daiktus (taip pat ir maistą) saujoje. Kaip, beje, ir mesti žemyn ar sviesti tolyn. Tai anaiptol nereiškia, kad namuose auga mažasis terlius. Mažylis tikrai nenori priteršti – tiesiog taip jis „išbando“ rankas ir sužino, ką jis geba jomis atlikti.

Dabar, kai mažylis įgudo paimti daiktus (ir tebemėgsta tyrinėti juos burnyte), labai svarbu, kad jis nepasiektų pavojingų virtuvės įnagių (peilių, šakučių ir kt.), taip pat tokių daiktų, kuriais galėtų užspringti. Tokį pavojų kelia monetos, sagos, smulkios nuimamos žaislų detalės. Todėl šiuo metu tikrai praverstų dažniau dulkių siurbliu siurbti namus.

Faktas

Mažylio pėdutės atrodo plokščios? Taip yra dėl to, kad pėdos skliautą dengia riebalų sluoksnis. Per dvejus ar trejus metus jis išnyks.

2017 m. Vasario mėnesio mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  venera666 prieš 11 val.

  Vasariška parašė:
  O kiek diena pamiega?

  apie 9 dar val ir pietu 2-3val

 2. User has not uploaded an avatar
  eridana03 prieš 10 val.

  MonCheri parašė:
  Iš vaisių šiuo metu valgo obuolį, kriaušę, bananą, mandariną, kivį. Tyrelių apskritai nevalgo.

  o ka valgot?

 3. Vasariška
  Vasariška prieš 7 val.

  venera666 parašė:
  apie 9 dar val ir pietu 2-3val

  Maniau, kad daugiau diena miega tai tada siaip patinka jusiu leliui but ankstyvam

 4. User has not uploaded an avatar
  MonCheri prieš 6 val.

  eridana03 parašė:
  o ka valgot?

  Daržoves ir vaisius valgo gabaliukais, mėsos kukuliukus. Vat su kruopų košėm kiek sudėtingiau, nes pačiam dar nesigauna. Tai kažkiek sumaitinu šaukšteliu.

 5. User has not uploaded an avatar
  eridana03 prieš 5 val.

  MonCheri parašė:
  Daržoves ir vaisius valgo gabaliukais, mėsos kukuliukus. Vat su kruopų košėm kiek sudėtingiau, nes pačiam dar nesigauna. Tai kažkiek sumaitinu šaukšteliu.

  aciu