Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. YoungPanda
  YoungPanda prieš 10 val.

  amiunte parašė:
  Manau, kad kokį obuolį patroškintą ir dabar galit duoti. Gal bananą-tik jis kietina vidurius. Slyvų tyrę galit bandyt. Aš obuolį į daržovienes įmetu. Moliūgas, bulv…

  O kada jūs pradėjote duodi du kartus dienoje košytes? Mes dabar tik pietu laike valgom košyte. Kaip maždaug reikėtu suprasti, kad jau lelius yra pasiruošes košytes gauti dukart dienoje?
  Reikės būtinai išmeginti jūsų receptą su bulve, moliūgu ir obuoliu, gal ir maniškei patiks
  O ką galima maišyti su cukinija?

 2. User has not uploaded an avatar
  GruodisBalandis prieš 4 val.

  YoungPanda parašė:
  O kada jūs pradėjote duodi du kartus dienoje košytes? Mes dabar tik pietu laike valgom košyte. Kaip maždaug reikėtu suprasti, kad jau lelius yra pasiruošes košytes …

  Kodėl jūs taip skubate? Ar ir dabar ne dėl savęs klausiate? :)))))
  Kitos temose su jumis dalinosi nuorodomis pasiskaitymui apie primaitinimą-jose yra atsakymai į visus jūsų klausimus. Jūs pati puikią knygą turite Receptų taip pat yra internete arba pvz aš turiu knygą Mažylio receptai.

 3. snow_white
  snow_white prieš 42 min.

  GruodisBalandis parašė:
  Kokius grikius duodate? Nupirkau Mamuko-siaubas rupiai sprangus.

  o as kaip tik norou siandien isbandyt Mamuko, turiu meginuka..

 4. Ievlampija
  Ievlampija prieš 13 min.

  Ar galit paaiškinti kaip yra is tikrųjų? Visur rašoma, kalbama, kad negalima kūdikiu ramstyti pagalvėm, kad jie patys išmoks sedeti, reikia tik prilaikant juos, kad darytų “atsilenkmus”. O cia, tevu darželyje, prie penkiu mėnesiu rašo, kad ramstykite pagalve, kad vaikas pratintusi sedeti. Pasimečiau

 5. E.Va
  E.Va prieš 11 min.

  Ievlampija parašė:
  Ar galit paaiškinti kaip yra is tikrųjų? Visur rašoma, kalbama, kad negalima kūdikiu ramstyti pagalvėm, kad jie patys išmoks sedeti, reikia tik prilaikant juos, ka…

  Meskos paslauga yra tas ramstymas. As dar pas kinezeterapiaute, penktafieni tikslinausi. Sake, kad negalima, nereikia ramstyti. Treniruoti, mokinti, prilaikyti ir patys ismoks.