Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

 1. Mamosmeile prieš 16 val.

  Kristeeeee parašė:
  Mes košytes valgom jau trečia savaitė. Bandėm bulvę su morka, bulvę ir moliūgą,bulvę ir kopūstą..kai valgė kopūstą su bulve mačiau, kad kakoja skysčiau. Vieną dieną…

  Mes ir bandysim tuomet gal pageres

 2. Fyja
  Fyja prieš 6 val.

  Mamosmeile parašė:
  Mes ir bandysim tuomet gal pageres

  Cukinija dar padeda palaisvint viduriukus

 3. Ginte_G
  Ginte_G prieš 3 val.

  Mamosmeile parašė:
  Mhm mes ne vieni pasirodo. Nu gal išaugs. Turi susitvarkyt girdejau apie 6 mėn , bet gal ten apie dieglius.. Juos išaugom. Bet pučia siaubas ir negali prakakot.

  Alergologė (bent jau mūsų atveju), sakė, kad tai gali būti požymis maisto netoleravimo. Bet pradėjus primaitinimą tai natūralu, manau. Vaikų žarnynas formuojasi vis dar. Ir prisitaikyti prie maisto reikia laiko. Pabandykit eksperimentuoti, neduoti tų produktų kelias dienas ir pakartoti, gal kažką virškina sunkiau ir todėl taip yra. Be to, sava patirtis-bulvei išsivystė netoleravimas per 3 savaites. Dabar jei tik duodu-beria, stoja skrandis, visą dieną atpylinėja košę.
  Taip pat, gydytojos Staikūnienės patarimas-jeigu labai pučia pilvą - sumaišyti su vandenuku šiek tiek aktyvintos anglies ir suduoti vaikučiui. Aš esu nuaipirkusi kapsulėm, išardau, ištirpinu vandenyje, suduodu su švirkštu. Reikia retai. Bet kai sustoja skrandukas, vaikas ištisai atpila, nevalgo nieko, nei pm, tai labai padeda. Per 15-20min užsikuria veikla.

 4. Mamosmeile prieš 3 val.

  Ginte_G parašė:
  Alergologė (bent jau mūsų atveju), sakė, kad tai gali būti požymis maisto netoleravimo. Bet pradėjus primaitinimą tai natūralu, manau. Vaikų žarnynas formuojasi vis…

  Aciu uz patarimus. Pravers tikrai. Ir paekspermentuosim su maisteliu bus matyt.

 5. jurgita1987
  jurgita1987 prieš 2 val.

  Mes valgom darzoves jau men laiko bulves jsm nelb tai maisau su morkyte ir cukinija.Valgem kopusta.Db valgom burokeli su bulvyte ir morka.Pakieteja viduriukai ir mums. Bet nuo burokelio prasilaisvina kiek.