Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3 000 sauskelnių.

2024 m. rugpjūtinukai

  1. User has not uploaded an avatar
    Inga22 prieš 1 d.

    UgNė J. parašė:
    O jūsų mažylis jau pilnai sėdi? Rekomendavo šeimos daktarė? Kodėl visi skuba jau primaitinti?

    Aš bent jau dėl alergijų prevencijos, be to maniškiui jau 4 dantys išdygę. Dar nesėdi, šeimos gydytoja neprieštaravo. Be to nuo 6mėn. pradeda jau trūkti geležies kūdikiam, tai norisi, kad jau tuo metu pilnai mokėtu valgyti, nes pirmi primaitinimai būna juokingi. Maisto pastumdymas tik ir paragavimas poros šaukštelių, o ne valgymas. Tai iš to tikrai mikroelementų daug neprivalgys.

  2. User has not uploaded an avatar
    Aneta5 prieš 1 d.

    Mums 25d 5men dar nieko neragavome.
    30d laukia skiepas ir ziuresiu ka gyd.sakys,kadangi ana men tik 400g pliuso buvo.
    Per paskutines dvi sav.pradejo ziureti i mus valgancius,lyg pats noretu.😁🤭Sakiau 5,5men pradesiu,kad iki 6-7men jau valgytu "normaliai/porcija" bent viena karta.Aisku viskas priklauso kaip noriai valgys😂
    Esme,kad viska pamirsau kas nuo ko pradeti.
    Bandysiu nuo moliugo,cukinijos,morkos,batato.
    Veliau morka+bulve,brokolis+bulve.
    Idejas seniau emiau is tyreliu parduotuveje😂Atsimenu ateinu i parduotuve,paziuriu tyreliu sudeti ir namuose panasiai gaminau.

  3. Rainbo
    Rainbo prieš 10 val.

    Akvi1ina parašė:
    Sveikos mamytes
    Maniskei beveik 5mėn maitinu savo pienu ir turiu klausima ar jau galima duoti koki…

    Mes gana senokai jau ragaujame. Pradėjome nuo moliũgo, vėliau batato. Šiai dienai ragavome daugiau nei 7 daržoves ir tris kruopų rūšis.
    Ar galite pradėti labiausiai išduoda vaiko motorika, pasiruošimas, kūno tvirtumas, reagavimas į maistą.
    P.s. neskubėkite su vaisiais.

  4. Dommino prieš 8 val.

    O mes dar nieko neragavome ir neskubame 🤗 puikiai valgo MP, jo netrūksta, tai nėra kur ir skubėt manau.. aišku, kiekviena sprendžiame pačios kas mūsų vaikams geriausia ❤️ manau be 6mėn nepradėsiu, nors jau smalsiai žiūri kai kažką valgome🤗

  5. User has not uploaded an avatar
    Filadelfija prieš 7 val.

    Musu mazajai sestadieni 5 men.bet dar nieko nedavem. Svoris auga, gerai jaucias, o as tingiu ten po sauksteli virt,tai palauskim dar siek tiek