Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2021 Vasarinukai 👶❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Rabe prieš 3 val.

  Reikia patarimo mamyciu kurios su vaikuciu alergijom susidure. Ar daret kokius tyrimus jau del alergiju? Kai paklausiau gydytojos tepasake kad anksti ir israse labai smagia dieta man kadangi maitinu mp, nei zuvies, nei kiausiniu, nei pieno ar kvieciu produktu, daugelii uogu ir vaisiu negalima, ir net kai kuriu darzoviu ir kitu pagrindiniu alergenu kaip medus. Ir stebet... na bet ar nepaprasciau tyrimai gi butu ir del primaitinimo ramiau butu. As kaip ir galeciau pakentet, bet primaitinimas man baime kelia, nes maniske jei netinka kas kraujaiis varo i pampe.

 2. Leyla
  Leyla prieš 3 val.

  Rabe parašė:
  Reikia patarimo mamyciu kurios su vaikuciu alergijom susidure. Ar daret kokius tyrimus jau del alergiju? Kai paklausiau gydytojos tepasake kad anksti ir israse laba…

  Gal jum tiesiog nenorėjo siuntimo, nes tokiem mažiem greit keičias? Aš tai eičiau privačiai pasidaryt ta tyrima, nes su ta dieta absurdas. Laikiausi pirma mėn, nieko valgyt negalėjau ir nieko nesupratau, kam jautrus vaikas. Galiausiai viska pradėjau valgyt ir lyg ok kolkas. Bet 5-6mėn jau tikrai eičiau tyrimu

 3. Ieva.Z
  Ieva.Z prieš 3 val.

  Greit bus braskiukas parašė:
  O maniskis užmiega pats, su savo nykščiu burnoj... 🙈 vis traukiu pirštą ir duodu čiulptuką, bet jis ji spjauna ir vėl su pirštu migdosi...

  Ir mes vargstam su tuo pirstuko ciulpimu... geriausia musiskei - pirstas burnoj

 4. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 1 val.

  Rabe parašė:
  Reikia patarimo mamyciu kurios su vaikuciu alergijom susidure. Ar daret kokius tyrimus jau del alergiju? Kai paklausiau gydytojos tepasake kad anksti ir israse laba…

  Aš su pirma dukra ėjau pas alergologę prieš prasidedant primaitinimui, padarė testą (su tom adatėlėm) ir primaitinimas prasidėjo nuo kruopų, kuriom nebuvo alergiška suprantu jūsų baimes, aš irgi niekaip negalėjau atsirinkt kam alergizuoja dukra, tai tiesiog išsiprašiau šeimos daktarės siuntimo. Keistis tai keičiasi tos alergijos, vienos dingta, kitos atsiranda. Bet man buvo daug ramiau pradėt primaitinimą, kai žinojau ko neduot

 5. User has not uploaded an avatar
  Dziuliki prieš 5 min.

  Rabe parašė:
  Reikia patarimo mamyciu kurios su vaikuciu alergijom susidure. Ar daret kokius tyrimus jau del alergiju? Kai paklausiau gydytojos tepasake kad anksti ir israse laba…

  Mes darėm tyrimą iš venos. Parodė kad kiaušinio baltymui alergiškas.