Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis jau daug geriau valdo rankutes. Tikriausiai pastebėjai, kaip jis susižeria daiktus arčiau savęs ir stengiasi juos paimti. Dauguma penkių mėnesių kūdikių sugriebia daiktą, trumpai jį palaiko ir paskui numeta. Jei tik įsitrauksi į šį žaidimą ir paduosi jam numestą žaislą atgal, jūsų mažutėlis vėl ir vėl kartos šį veiksmą. Žaisdamas šį žaidimą jis taip pat mokosi suvokti priežasties ir pasekmės ryšį – netrukus jis puikiai išmoks šią pamoką ir išreikš savo džiaugsmą garsiai kvatodamas.

Skatink mažylį žaisti, pasistenk, kad aplinkui jį būtų įvairių saugių daiktų ir žaislų, kuriuos jis galėtų paliesti ir palaikyti. Dabar, kai mažylis gali pats pasiekti daiktus, pats metas pasirūpinti, kad į jo rankutes nepakliūtų virtuvės įrankiai ir kiti pavojų keliantys daiktai. Nustebsite pamatę, kad ką nors nučiupti mažyliui pakanka tiesiog akimirksnio!

Nors jūsų mažasis jau greitai sugebės pats išlaikyti savo buteliuką, kol kas neleisk jam vienam to daryti: tai gali būti pavojinga, nes šiuo metu kūdikiai paprastai dar nemoka liautis valgyti ir išsitraukti buteliuko iš burnos.

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2017 m. Sausio mėn. mamytės

 1. Renatajok
  Renatajok prieš 1 val.

  Vita.sav. parašė:
  Ooho.. manoji 3-5 val nemiega.. ryte 3 val nemiega, diena 3-4 o vakare ir 4-5 isbuna

  jusu biski vyresnis vaikiukas.Kuo jie didesni,tuo daugiau budrauja

 2. minicienta
  minicienta prieš 1 val.

  Maniskis isbuna maximum 2-2,5 val tik vakare kartais istempia 3h

 3. Hayete
  Hayete prieš 41 min.

  Maniškės ritmas visiškai po skiepo pasikeitė, užmigdavo 22h, dabar tik prieš 24h užmiega ir valgo 2h iki 3-4 ryto, tada vėl užmiega iki 6-7 ryto. Kuičiasi, spardosi, vaje, jau nežinau, kaip ramiai ją užmigdyti, taip pavargstu, kol pagaliau nulūžta, nes valgo valgo valgo nuo 21h.

  Dieną miegą kas 2.5-3h maždaug po pusę h ar valandą, o vakare nuo 17:30 maždaug nebemiega iki 23h ištempia, tik tada įminga.

 4. minicienta
  minicienta prieš 31 min.

  Hayete parašė:
  Maniškės ritmas visiškai po skiepo pasikeitė, užmigdavo 22h, dabar tik prieš 24h užmiega ir valgo 2h iki 3-4 ryto, tada vėl užmiega iki 6-7 ryto. Kuičiasi, spardosi…

  Oho kaip ilgai isbuna... na maniskis keliasi pieno irgi, karta nakti ir paryciais budineja ir vis maitinu, kad tik dar nesikeltu

 5. Samana
  Samana prieš 16 min.

  Tai tik dar kartą įrodo, kad vaikai labai skirtingi, ir kas tinka vienam- nebūtinai tiks kitam Maniškė nemiegojusi išbūna 1.5h, nu max 2h jeigu kažkas vyksta ir nepavyksta užsimigdyti. O jai 5mėn ir savaitė