Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. shiseidi
  shiseidi prieš 3 d.

  Aš irgi neskaitau darymo tu bandymu va manasis jau ir nuo pilvuko ant nugarytes pats atsivertė savarankiškai bet tai buvo prieš keles dienas tas vienas kartas ir viskas 🤷 Bet jau kai išmoko ant šono atsigulti, tai verčesi ir verčesi 🙂 Mažai būdavo maziukas apskritai guldomas, išskyrus miegeli, kadangi dažniausiai ant rankų būdavo stačiom dėl virškinimo problemų, tai nebuvo kada mažyciui ir treniruotis

 2. User has not uploaded an avatar
  Su Dievo palaiminimu prieš 3 d.

  Sveikos, maniškis kai suėjo 4 mėn pradėjo vartytis. Ir tik kai gauna progą verstis tai verčiasi. Ir ant vystimo stalo tas pats, pradžioj dar su žaisliuku suviliodavau nesiversti, dabar nebepadeda. Ir naktį ant pilvo apsiverčia, pirmas tokias naktis beveik nemiegojau, žiūrėjau kaip galvutės padėtis.
  Galvutę labai anksti jau laikė, kai buvo 1men nuėjom į raidos tarnybą, pasakė, kad tokio amžiaus per gerai laiko ir čia nieko gero, tipo padidėjęs tonusas, tai išrašė mankštų ir masažų.
  Šiandien mažyliui suėjo 5men. Vartosi pirmyn atgal. Atgal nevisada gražiai, bet vartosi. Sukasi ant pilvo aplink savo ašį. Ir jau yra užuomazgų sliaužimo ir noro sėdėti.

 3. User has not uploaded an avatar
  Rugile95 prieš 18 val.

  Sveikos💕 ar yra vaikučių, kuriems jau 5mėn (tuoj bus arba yra), bet nerodo jokių vartymosi požymių? Kai paguldau ant nugaros taip ir guli, nesistengia judėti. Kai paverčiu ant šono tai su mano pagalba apsiverčia, bet ir tai neiškarto. Taip pat nesistengia žaislų griebti - jo nedomina. Mokau jį kaip reikia paimti, bet nieko nesigauna. Kada jūsų vaikai pradėjo vartytis ir griebti žaisliukus? Ar man sunerimti?

 4. spinsa
  spinsa prieš 17 val.

  Rugile95 parašė:
  Sveikos💕 ar yra vaikučių, kuriems jau 5mėn (tuoj bus arba yra), bet nerodo jokių vartymosi požymių? Kai paguldau ant nugaros taip ir guli, nesistengia judėti. Kai p…

  mums po savaitės 5 mėnesiai, mes dar nesiverčiam ant pilvuko, ant šono verčiasi be problemų, bet ant pilvuko reikia padėti verstis, kai guli vežime, žaisliukus siekia ir žaidžia, aš jums siūlyčiau šeimos gydytojo prašyti siuntimo pas neurologą ar reabilitologą, tikrai pakaks masažų ir mankštų ir pamatysite kiek jūsų mažylis gali padaryti nenuleiskite rankų!

 5. Vaikiss
  Vaikiss prieš 16 val.

  Rugile95 parašė:
  Sveikos💕 ar yra vaikučių, kuriems jau 5mėn (tuoj bus arba yra), bet nerodo jokių vartymosi požymių? Kai paguldau ant nugaros taip ir guli, nesistengia judėti. Kai p…

  Neseniai suėjo 5 mėnesiai - nuo nugaros ant pilvo nesiverčia, nuo pilvo ant nugaros dažniausiai atsiverčia, žaisliukais domėtis seniau jau pradėjo tiek suimant, tiek perimant į kitą ranką. Jūsų atveju per daug nestresuočiau, bet pasikonsultuočiau su gydytoja