Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. spaanguole
  spaanguole prieš 16 val.

  Nastya parašė:
  Perskaiciau ta straipsni ir uzkliuvo, kad vaikus reiketu migdyt iki 21 val. Bet maniske niekaip anksciau neuzmiega. Galiu valanda bandyt migdyt, bet uzmiega visada …

  Maniske irgi be 23 val niekaip, bandžiau ne kartą ir nieko, muistosi, kalba tai nekankinu

 2. User has not uploaded an avatar
  dzeizi prieš 16 val.

  Evaas parašė:
  o yra mamu, kuriu vaikai nesikelia nakti 10 valandu? maniskis senai nesikelia, nei gerti nieko neuzsimano, ir senai mum sake kad nakti ir nebeturi keltis, bet ziuri…

  O kas jums taip sako, kad keltis neturi?! nera tokio dalyko, kaip turi ar neturi keltis 1. Yra skirtumas mp ar pm maitinami vaikai, nes mp greiciau virskinamas ir visiskai normalus naktinis kelimasis. Dazniau nesikelia pm maitinami, bet 2. Visi vaikai skirtingi ir taisykliu cia nera. Vieni mp maitinami nesikels, o kiti pm gaudami kelsis 3. Ne visi ir uzauge vaikai ismiega visa nakti. Ne visi ir suauge ismiega nenubude tiesiog leliukams ir vaikams reikia padeti vel uzsimigdyti, kol jie nemoka, todel ir sakom, kad keliasi, one prabunda, kaip mes suauge

 3. Lania
  Lania prieš 16 val.

  Yumi parašė:
  tikrai nevisiems pasireiskia. dukrai tikrai jokiu regresu nebuvo 🙂

  Nu nzn, as taip skaiciau 😀 gali but kad nevisiem tada 🙂

 4. Devotion_
  Devotion_ prieš 15 val.

  Nu as tai stengiuos tokios programos laikytis: 19val maudytis, 20val miegot. Nakties metu keliasi kas 3-4val (dabar tik kas 2val). O ryte prabunda 7val

 5. Daivavaa
  Daivavaa prieš 15 val.

  Mano pirmagimiui nuo 3.5men suprastejo miegas iki pat mp nutraukimo (10men) keldavosi vis dazniau. Dabar su lelia pradzia buvo lb puiki, ismiegodavo 4-6val neprabus, o visa 4men ji nakti ismiega max 2-3h,daznai prabunda, sunkiai uzmiega viliuosi, kad praeis...