Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. VirJan
  VirJan prieš 4 val.

  Sveikos mamos, gal kuri susidūrė su tokia problema, antrą naktį iš eilės mažiukas nebeima krūties. Anksčiau noriai kas dvi val valgė. Kas galėjo nutikti? Primaitinu jau mėnesį daržovių tyremis kolkas, nes dar nėra ypatingas valgytojas. Turi 2 dantukus.

 2. VirJan
  VirJan prieš 4 val.

  Dar turiu klausimą ar kuri nors, tos kurios maitina MP bandėte valgyti apelsinų ar mandarinų? Ar pastebejot kokia reakciją kūdikiui? Sako citrusinių negalima, bet labai jau jų norisi po truputį , o tuoj ir Kalėdos...

 3. User has not uploaded an avatar
  Mazylius prieš 1 val.

  VirJan parašė:
  Dar turiu klausimą ar kuri nors, tos kurios maitina MP bandėte valgyti apelsinų ar mandarinų? Ar pastebejot kokia reakciją kūdikiui? Sako citrusinių negalima, bet l…

  Manau, jei vieną apelsiną ar mandariną suvalgysit retkarčiais, nieko nenutiks. 🙂Reikia stebėti. O dėl maisto - gal ką suvalgėt, kas nepatiko? Jei aš vakarop suvalgau salotų,kur yra svogūno bent truputis, tai spjaudosi, nenori. Arba gal tiesiog nenori valgyt jau taip dažnai, juk krūtinės kartais jiems reikia šiaip pabūt🙂 bandykit panešiot naktį, gali būti, kad valgyt nenori, o kitaip užmigt nemoka🙂 arba dantys gal kurie lenda jau?🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  Tina40 prieš 4 min.

  VirJan parašė:
  Dar turiu klausimą ar kuri nors, tos kurios maitina MP bandėte valgyti apelsinų ar mandarinų? Ar pastebejot kokia reakciją kūdikiui? Sako citrusinių negalima, bet l…

  Valgiau ir nėščia ir dabar po 4 mandarinus kokius į diena. Nes esu pamiršus dėl citrusinių vaisių. Visiškai jokios reakcijos. Bet čia nuo vaikinuko priklauso. Pabandykit nedau ir stevekit

 5. justė.
  justė. prieš 2 min.

  VirJan parašė:
  Sveikos mamos, gal kuri susidūrė su tokia problema, antrą naktį iš eilės mažiukas nebeima krūties. Anksčiau noriai kas dvi val valgė. Kas galėjo nutikti? Primaitinu…

  Gal nealkanas? Jeigu išbunda, tai gal iš įpročio, o valgyti nenori. Va ir mano mergaitė aną naktį budinosi 'savo' laiku, aš jai duodu valgyt, o ji tiesiog nusisuka, arba paėnus krūtį tiesiog po sekindėlės išmeta ir sukasi nuo jos. Tai aš ją tiesiog paglostau ir ji užmiega toliau🤔 bet va retai išpuola taip. Neima, tai net ir nesiūlau. Dieną viskas ok.
  Tai gal tiesiog nenori valgyti mažiukas

  O mandariną ar apelsiną aš jau valgius, kai mazgė tik gimusi buvo, pora skiltelių, tada pora dienų nevalgau, tada pusę mandarino, vėl jeigu nieko, suvalgiau visą ir jokios reakcijos. Tai manau, kad nieko nenutiks jau penkių mėnesių kleckui, pabandykit

  Ar jūs čia pačiam mažiukui duot norit paragaut?