Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis jau daug geriau valdo rankutes. Tikriausiai pastebėjai, kaip jis susižeria daiktus arčiau savęs ir stengiasi juos paimti. Dauguma penkių mėnesių kūdikių sugriebia daiktą, trumpai jį palaiko ir paskui numeta. Jei tik įsitrauksi į šį žaidimą ir paduosi jam numestą žaislą atgal, jūsų mažutėlis vėl ir vėl kartos šį veiksmą. Žaisdamas šį žaidimą jis taip pat mokosi suvokti priežasties ir pasekmės ryšį – netrukus jis puikiai išmoks šią pamoką ir išreikš savo džiaugsmą garsiai kvatodamas.

Skatink mažylį žaisti, pasistenk, kad aplinkui jį būtų įvairių saugių daiktų ir žaislų, kuriuos jis galėtų paliesti ir palaikyti. Dabar, kai mažylis gali pats pasiekti daiktus, pats metas pasirūpinti, kad į jo rankutes nepakliūtų virtuvės įrankiai ir kiti pavojų keliantys daiktai. Nustebsite pamatę, kad ką nors nučiupti mažyliui pakanka tiesiog akimirksnio!

Nors jūsų mažasis jau greitai sugebės pats išlaikyti savo buteliuką, kol kas neleisk jam vienam to daryti: tai gali būti pavojinga, nes šiuo metu kūdikiai paprastai dar nemoka liautis valgyti ir išsitraukti buteliuko iš burnos.

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2017 m. Kovo mėnesio mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  .irisiukas. prieš 5 val.

  Paulina_89 parašė:
  Labai skanus ir paprastas aisku kai gaunasi. Tik kas kiausiniu nevalgot negerai. Susiveskit i google nes db pati neberandu 😊

  O butinai reikia baltojo vyno acta pilt?

  Paulina_89 parašė:
  Taip zalia. Banana irgi. Bandysim blw tai pagal tai isvis viska galima ir kuo ivairesni maista. Vistiek pirma menesi ne valgys o zais. Tai bus jau 7 ar netgi daugia…

  O kokio dydzio maisto gabaliukai turi buti pagal bwl?

 2. Paulina_89
  Paulina_89 prieš 4 val.

  .irisiukas. parašė:
  O butinai reikia baltojo vyno acta pilt?

  Galima pilt citrinos rugsti ar kazka pns. Cia del rugstumo skonio 😊 gabaliukai tokie kad butu patogu paimti i rankas .

 3. Paulina_89
  Paulina_89 prieš 4 val.

  cacaolv parašė:
  O ta ikea kedute patogi tuo aspektu, kad be pakojuko?

  Nelb mano nuomone jis reikalingas. Vistiek pradzioj net nepasieks.

 4. Mimm
  Mimm prieš 2 val.

  Gintarele55 parašė:
  Mums butent taip ir nutiko! Darem tyrima del ko kito, o atrado pielonefrita. Praleidom kelias dieneles ligoninej. O jums kartojosi?

  Po metų kartojosi šlapimo takų uždegimas, laiku padarėm šlapimo tyrimą ir spėjom apsieit be ligoninės. Bet sugėrėm antibiotikų kursą..
  Šiaip išaugama iš tų bėdų, aš labai tikiuos, kad dabar, kai atsisakėm beveik pampersų, nebesikartos..
  Bet man vis neramu ant širdies

 5. User has not uploaded an avatar
  Gintarele55 prieš 1 val.

  Mimm parašė:
  Po metų kartojosi šlapimo takų uždegimas, laiku padarėm šlapimo tyrimą ir spėjom apsieit be ligoninės. Bet sugėrėm antibiotikų kursą..

  Blogiausia, kad tuos simptomus sunku pamatyt. Mums temp uzkilo, bet ir tai musiskio elgesys buvo galima sakyt iprastinis. Gerai, kad nuvezem del sventos ramybes pasitikrint.