Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3 000 sauskelnių.

2022 m. Gruodinukai!❄️

  1. User has not uploaded an avatar
    igu2015 prieš 2 d.

    Chipita parašė:
    Na šiaip maitinant mp nerekomenduojama nei buteliukai, nei čiulptukai. Sumaitint nutrauktą pieną rekomenduojama šaukštu, švirkštu arba medicinine taurele. Apie tai …

    Duodu ir tiutę nuo gimimo, ir iš buteliuko, kai prireikia, nutrauktą pieną išgeria, ir puikiausiai žinda, nereikia tų kategoriškumų, manau nei tiutė, nei buteliukai nėra kažkokie baubai žindomiems vaikams :))

  2. Bergamote
    Bergamote prieš 2 d.

    Sveikos, kad jau kalbat apie keliones, tai uzklausiu- ka darot keliaujant su jau valganciu kudikiu del maisto? Viesbuti nebus galimybes pagaminti kudikiui kosyciu. Duodat pirktines visa ta laika?
    Keliavom ir su pirmagimiu, bet kazkaip visada nuomojames visa nama ar buta, tai budavo galimybe pagaminti kudikiui maisto. Dabar pirma karta nusprendem imti viesbuti, tai nebus galimybes pasigaminti.

  3. Aggie2
    Aggie2 prieš 2 d.

    Bergamote parašė:
    Sveikos, kad jau kalbat apie keliones, tai uzklausiu- ka darot keliaujant su jau valganciu kudikiu del maisto? Viesbuti nebus galimybes pagaminti kudikiui kosyciu. …

    Mes beveik kiekviena savaitgali vaziuojam kur su nakvynem, tai nesuku galvos. Duodu tom dienom pirktines. O namie gaminu.

  4. Chipita
    Chipita prieš 2 d.

    Bergamote parašė:
    Sveikos, kad jau kalbat apie keliones, tai uzklausiu- ka darot keliaujant su jau valganciu kudikiu del maisto? Viesbuti nebus galimybes pagaminti kudikiui kosyciu. …

    Veždavausi vaikišką garintuvą-trintuvą, ir dabar taip darysiu. Ryte padarydavau su juo košelieną, į indelį, indelį - į termosą ir su savim

  5. Bergamote
    Bergamote prieš 2 d.

    As irgi turiu minti imti garintuva, bet galvoju ar ne perdaug apsikrausiu, ir sudauzyti gali... Na bet daugiau kaip ir nera variantu, arba garintuvas arba pirktinem maitinti