Kūdikiui 5 mėnesiai ir 2 savaitės

Augantis kūdikis ne tik reaguoja ir domisi aplinka, bet ir tampa vis įžvalgesnis. Jį domina smulkios detalės, jis pastebi net nedidelius pasikeitimus ir nuoširdžiai džiaugiasi savo atradimais.

Kūdikis atpažįsta detales

Kūdikis jau pakankamai dėmesingas ir geba pastebėti bei atpažinti ne tik didelį, puikiai matomą daiktą, bet ir smulkias jo detales, susieti jas su „bendru vaizdu“.

Pavyzdžiui, pastebėjęs iš krepšio kyšantį mėgiamo pleduko kampelį, mažylis apsidžiaugs ir pradės jį traukti.

Lavinkite kūdikio pastabumą drauge žaisdami. Uždenkite mėgstamą vaiko žaislą antklode taip, kad kyšotų tik kraštelis ir paskatinkite vaiką įdėmiai žiūrėti. Žaisliuko kraštelį pastebėjęs mažylis bus laimingas, supras, kad tai žaislas ir stengsis jį pasiekti.

Kūdikiui tobulėjant, po antklode slėpkite visą žaisliuką, nepalikite matomo kraštelio. Vis pastabesnis vaikas pamatys nelygumus, supras, kad kažkas yra po antklode, stengsis ištraukti.

Kūdikis suvokia priežastį ir pasekmę

Augančio kūdikio protiniai sugebėjimai, įžvalgumas ir atmintis sparčiai tobulėja, todėl maždaug 5-6 mėnesių mažyliai jau suvokia priežasties ir pasekmės sąsają.

Pavyzdžiui, kūdikis žino, kad numestas daiktas skleidžia garsą. Norėdamas susipažinti su skirtingais garsais, vaikelis pasirenka mėtyti vis skirtingus daiktus. Naują žaisliuką gavęs vaikas jį meta tikrai ne dėl to, kad žaislas nepatinka. Vaikui įdomu, kaip pavyks jį numesti, kokį garsą jis skleis nukritęs, kokia bus mamos reakcija.

Priežasties ir pasekmės sąsają vaikas kuria ir vertindamas tėvelių elgesį. Pavyzdžiui, kūdikis greitai supranta, kad mamą galima prisikviesti ne tik zyzimu, verkimu, bet ir numetus žaisliuką, čiulptuką - mama ateis jo pakelti ir paduoti.

Saugi kūdikio aplinka

Kūdikis, nors ir ima suprasti priežasties ir pasekmės sąsają, dar neturi pakankamai žinių ir patirties bei nesugeba įvertinti pavojų. Be to, mažylio žingeidumas dažniausiai nugali baimę ir „ištrina“ atmintį (būtent todėl kūdikis vis kliūna už tų pačių kampų, be baimės verčiasi gulėdamas ant pačio sofos kraštelio ir pan.).

Nė nebandykite kūdikio auklėti draudimais. Žodžių „ne“ ir „negalima“ prasmę jis supras tik sulaukęs maždaug 8-9 mėnesių amžiaus.

Pasirūpinkite saugia kūdikio aplinka - kuo mažylis daugiau judės, tuo daugiau dėmesio aplinkai reikės skirti. 5-6 mėnesių kūdikis vartosi, bando sėstis, stengiasi ropoti, todėl neguldykite jo ant lovos krašto, visuomet prilaikykite vystymo metu ir pan. Taip pat, patraukite visus smulkius daikčiukus, kuriuos sugriebęs ir į burną įsikišęs vaikas gali užspringti.

Daugiau apie saugią kūdikio aplinką skaitykite čia:

Kaip panaikinti strijas?

Nėštumas mums dovanoja ne tik kūdikį, bet ir palieka nemalonių ženklų ant kūno. Strijos - problema su kuria susiduria didelė dalis nėščiųjų.

Strijos - nedidelių vidinių odos sluoksnių įtrūkimai, palaipsniui užsipildantys jungiamuoju audiniu. Strijos nėštumo metu atsiranda dėl spartaus svorio augimo, o taip pat dėl hormonų nulemtų odos pokyčių.

Po gimdymo strijos truputį sumažėja ir išblunka. Tačiau, vaizdas, kurį matote po gimdymo praėjus maždaug 5-6 mėnesiams, ženkliai nebepagerės.

„Užsilikusias“ strijas galima truputį pašviesinti įvairiais aliejais. Naudokite kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į pasirinktą aliejų įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus (tinka bosvelijų, miros, muskato, nerolio, citrinų, rožių, rozmarino eteriniai aliejai).

Žinoma, efektyviausias būdas pašalinti strijas yra lazerinės procedūros. Raudonos, labai ryškios, „šviežios“ strijos šalinamos pulsiniu, o baltos, išblukusios - frakciniu lazeriu.

Daugiau apie strijas nėštumo metu ir po gimdymo skaitykite čia:

Faktas

Per pirmuosius metus kūdikiui prireikia apie 3000 sauskelnių.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. A-guste
  A-guste prieš 4 val.

  Yksaida parašė:
  Kazkada lyg diskutavot apie maitinimo kedutes, kurią rekomenduojat?

  Antradienį einame pas gydytoją, tai jeigu jau leis, tai sodinsiu į kėdutę. Šiaip jau dažnai sodinu ant kelių, labai jam patinka. Tai tikiuosi, kad pagaliau galėsiu normaliai maitinti, nes vargas tame gultuke... o įsigijome mes stokke tripp trapp

 2. Siru
  Siru prieš 3 val.

  A-guste parašė:
  Antradienį einame pas gydytoją, tai jeigu jau leis, tai sodinsiu į kėdutę. Šiaip jau dažnai sodinu ant kelių, labai jam patinka. Tai tikiuosi, kad pagaliau galėsiu …

  Sėkmės maitinant kėdutėj 😉 Aš porą kartų pabandžiau ir toliau maitinu gultuke 😁 Reikia kažkaip pripratinti pirma prie tos kėdės, nes jai ten taaaaip įdomu, kad galva sukiojasi vos ne 180 laipsnių, kojos rankos maskatuojasi 😂 Sodinu dabar karts nuo karto į tą kėdę ir ramiai atsigeriau kavos ar pavalgau. Vaikas laimingas, man rankos neužimtos 🙂 Tikras išsigelbėjimas 🙂
  Aš pirkau dėvėtą medinę, galima sakyt beveik antikvarą 😁 ir persidažiau. Ji patogi, nes galima pristumt prie stalo ir vaikas valgo kartu su visais. Arba sulenkti per pusę ir pasidaro kėdutė su savo mažu staliuku 👌

 3. User has not uploaded an avatar
  unreale prieš 3 val.

  Yksaida parašė:
  Kazkada lyg diskutavot apie maitinimo kedutes, kurią rekomenduojat?

  Mes įsigijom ikea pigiausią, paprasčiausią. Nemažai keliaujam, o ją patogu pasiimti su savimi, lengvai valoma, dizainas neutralus, beto skaičiau gerų atailiepimų apie jas, top 10tukuose kaip mamų mėgstamiausia būna žodžiu, norėjom paprasto, bet ne prasto varianto, tokį ir turim
  Ji plastikinė, bet ne vienkartinė. Tai ateityje draugam, mamų krizių centrui ar pan.perleisim. čia dėl ekologijos kam klausimų kyla

 4. Basigi
  Basigi prieš 2 val.

  Mes turim sia kedute.
  https://www.google.com/search?q=peg+perego+siesta+maitinimo+kedute&client=safari&channel=iphone_bm&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi1hfPF2ZXnAhVhw4sKHXpgAdQQ_AUoAXoECA8QAQ&biw=375&bih=553#imgrc=-6EZF7IGqSH4kM
  Su pirmuoju laaabai pasiteisino. Daug padeciu, gali gulsciai, staciai pakreipt, auksciai reguliuojas viskas, susiskleidzia, yra5 dirzai ( mum buvo laaabai aktualu, nes kitaip vaikas issiropsdavo is kedutes, ki neprisegem buvo net issidrebes ant zemes( aciu Dievui be pasekmiu), o dar buvo visai grybukas). Tai as tik uz toki varianta. Bet kiekvienam skirtingai gali tikti irpatikti

 5. fionap
  fionap prieš 2 val.

  Basigi parašė:
  Mes turim sia kedute.
  https://www.google.com/search?q=peg+perego+siesta+maitinimo+kedute&client=safa…

  👍
  Tokia pat įsigijom naudotą, labai patinka, kad daug padėčių ir diržai tikrai pravers, nes jis sukiojasi joje, nors dar nesėdi 🙂tik sunkoka pervezt, nes bute nedaug erdvės.