Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Kasdien stenkitės kuo daugiau kalbėti su vaiku, nors jis dar ir negali jums atsakyti. Vaikas įsimins vis daugiau žodžių, o vėliau stengsis juos pakartoti. Galite būti tikri, kad kūdikis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti!

Kūdikis vaikšto ant pirštų

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažnai stato ne pilną pėdą, o eina ant pirštų galų (ypač, prilaikomi už rankos ar prisilaikydami už baldų, pasiremdami į sieną).

Dažniausiai tai tėra nepavojingas įprotis, kuris palaipsniui išnyksta, tačiau jam „užsilaikius“ gali prireikti kineziterapeutų ir medikų pagalbos.

Daugiau apie šį vaiko įprotį skaitykite čia:

Vaikas ima suvokti savo kūną

Kūdikis po truputį pradeda suvokti savo kūną, todėl dabar tinkamas laikas pradėti mokytis kūno dalių pavadinimus. Taisyklingai kūdikis juos ištars dar negreitai, tačiau parodyti sugebės jau po kelių savaičių ar mėnesių.

Pavyzdžiui, paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, kūdikis supras klausimą ir palies savo ausį.

Kūdikiui tobulėjant nepamirškite ne tik pavadinti kūno dalių, bet ir paaiškinti jų reikšmės. Pavyzdžiui: „Kojos eina“, „Akys mato“, „Ausys girdi“ ir t.t.

Kūdikis mokosi ir prisimena stebėdamas

Atlikto eksperimento metu 11-12 mėnesių kūdikiams buvo parodytas jiems dar niekuomet nematytas žaislas - ant delno ir pirštų užmaunama lėlė. Lėlę vaikams matant ant rankos užsimovė suaugęs žmogus, tačiau patys mažyliai pažaisti neturėjo galimybės.

Po dienos ar dviejų kūdikiams vėl buvo paduotos labai panašios, taip pat pirštininės, tačiau ne tos pačios lėlės. Kūdikiai prisiminė, ką buvo matę prieš tai ir iškart žinojo, kaip naudoti lėles. Jie stengėsi jas užsidėti ant rankyčių, judino pirštukus.

Šis paprastas eksperimentas įrodo, kad kūdikiams svarbu turėti galimybę stebėti, ką veikia suaugusieji ir mokytis naujų įgūdžių.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų

2020 m. Birželinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  gratyz prieš 16 val.

  O maniskiui uzejo protestas pries kepures, nebežinau ka daryt, visas plėšia ar su raistukais ar be ju, ar su snapeliu ar kaip skaryte ant gumytes viska po keliu minučių nusiėma ir vel is naujo dedu

 2. User has not uploaded an avatar
  Rigi prieš 15 val.

  Buzhule parašė:
  Sveikos, tikiuosi visos laikotės gerai)
  Iškilo klausimas, kaip rengiate mažuosius tokiu oru (t.y. +20), man atrodo, kad pr…

  Oi mes net kepurės nebesidedam. Kadangi vezimuke sedi tai net kojiniu nededu. Ir striukes nereikia. Tik kelnes, bodi ir megstuka. O jei vejo nera tai tik bodi ilgom rankovem ir kelnias. Ir nesušalo, tfu, tfu, tfu

 3. MLiepsna
  MLiepsna prieš 15 val.

  Rigi parašė:
  Oi mes net kepurės nebesidedam. Kadangi vezimuke sedi tai net kojiniu nededu. Ir striukes nereikia. Tik kelnes, bodi ir megstuka. O jei vejo nera tai tik bodi ilgom…

  Ta prasme plikom kojom?

 4. User has not uploaded an avatar
  Garbane 24 prieš 15 val.

  Only_good_souls parašė:
  Mums šnd jau 3 diena kai kyla iki 38.5 bet ilgėja tarpai ir vaikas daugiau zaidzia. Berimo nera. Ryt skambinsiu gydytojai jeigu kils taip pat. Skambinciau siandien …

  Mums lygiai tas pats. Nuo penktadienio temp iki 39 pakyla, kai vaistais numusam zaidzia. Labai nevalgus praktiskai tik mp ir vanduo. Nei berimu nei nauju dantuku nesimato( turim7).

 5. Ingka
  Ingka prieš 4 val.

  Na va, baigėsi vasaros šiluma pas mus 🙈😂 nuo vakar vakaro kaip prakiuro dangus, taip ir iki dabar pliaupia.
  Kai tokie permainingi orai, baisoka vaiką įsrengti net ir tom siltom dienom 😅 tai vistiek bodis ilgom rankovėm, kelnes, kojinės ir kepuryte. Ir striukę plona ar dzemperiuka isimetu į vežimo krepšį. Kepurė daugiau kaip apsauga nuo tiesioginio saulės švietimo į veidą tarnauja, nes kai atverciu vežimo stogeli mažylis labai pradeda maltos ir ieško kur slėpti akis 🤷‍♀️ o pasidairyti labai reikia aplinkui ☺️