Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Tavo mažylis kasdien darosi vis nuovokesnis. Jis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti. Jis jau suvokia, kad viskas aplinkui turi pavadinimus. Patenkink jo smalsumą – parodyk pažįstamus daiktus ir pavadink juos: „sviedinukas“, „obuolys“, „lėktuvas“. Be to, jis jau pasirengęs mokytis kūno dalių pavadinimus: „nosis“, „akys“, „dantys“.

Tik nedaugelis vienuolikos mėnesių kūdikių gali pakartoti šiuos žodžius, bet galima lažintis, kad jie įsidėmi juos ateičiai. Po neilgų pratybų paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, mažylis sugebės ją parodyti – gerokai anksčiau, negu galės atsakyti vartodamas tiek daug žodžių.

Nenustebk, jeigu kai kurių pirmųjų jo ištartų žodžių neatpažinsi. Mažylis kartoja žodžius taip, kaip juos girdi, dažnai ne netaisyklingai (panašiai būna suaugusiems su užsienio kalba). Pavyzdžiui, „katytė“ gali tapti „ayte“. Taip pat nenustebk, jei iš mažylio išgirsi ne visai padorių žodžių arba „hmm“, „wow“ „ėėė“, ar panašių žodelyčių – jei namuose kalbate būtent taip, mažylis šiuos žodelius greitai pasigauna.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų

2017 m. Sausio mėn. mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  babaryte prieš 8 val.

  Kaip pas visus skirtingai dantukai dygsta.. 😊 neramina gydytojų vizitas.. Ką mažyliams dar tikrino 9-10 mėn vizito metu. Apart svorio ir ūgį kad pažiūri. Kažkaip man vis vaidenasi kad vaiko nepatikrina nuodugniai..

 2. User has not uploaded an avatar
  pliusas prieš 6 val.

  babaryte parašė:
  Kaip pas visus skirtingai dantukai dygsta.. 😊 neramina gydytojų vizitas.. Ką mažyliams dar tikrino 9-10 mėn vizito metu. Apart svorio ir ūgį kad pažiūri. Kažkaip ma…

  Mes turim 6 dantukus. O 10 men vizite matavo standartiškai galvytę, ūgį, svori. Žiūrėjo kaip stovi(ar pilna pedutę deda), klausė ką "šneka", paklausė plaučius, pažiūrėjo gerklę, apspaudė galvytę.

 3. User has not uploaded an avatar
  Ieva.Z prieš 6 val.

  pliusas parašė:
  Mes turim 6 dantukus. O 10 men vizite matavo standartiškai galvytę, ūgį, svori. Žiūrėjo kaip stovi(ar pilna pedutę deda), klausė ką "šneka", paklausė plaučius, paži…

  Pas mus taip pat. Klausinejo kaip miega ir pan. Israse siuntima pas neurologe ir siuntima pas ortopeda pasitikrinti. Aptarem tolimesne mityba

 4. User has not uploaded an avatar
  babaryte prieš 5 val.

  Ieva.Z parašė:
  Pas mus taip pat. Klausinejo kaip miega ir pan. Israse siuntima pas neurologe ir siuntima pas ortopeda pasitikrinti. Aptarem tolimesne mityba

  O siuntimus davė profilaktiškai pasitikrinti? Reikia prašyti? Na mūsų kojyčių ir pėdučių niekada dar nežiūrėjo, net neprašė pastatyti vaikučio ant žemės. Sakiau kad naktį labai neramiai miega, krupčioja ir blaškosi. Neklausė nei ką nei kiek valgom. Na suprantu kad mano vaikas ne vienintelis pacientas, bet kažkaip norisi patarimų daugeliu klausimų..

 5. Džozikas
  Džozikas prieš 4 val.

  Mum tai irgi svori, ugi pamatavo, paprase pastatyti, del kalbejimo paklause. Del mitybos gydytoja nesikisa, nebent as ko uzklausiu. Israse siuntima pasitikrinti inkstam, nes vasara d vitaminas buvo kelis kartus virs normos.

  Babaryte, klausinekit, kas jums neaisku, kokie rupesciai kankina. Gydytoja gal galvoja, kad viskas jums aisku, tai per daug nieko ir neaiskina.