Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Kasdien stenkitės kuo daugiau kalbėti su vaiku, nors jis dar ir negali jums atsakyti. Vaikas įsimins vis daugiau žodžių, o vėliau stengsis juos pakartoti. Galite būti tikri, kad kūdikis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti!

Kūdikis vaikšto ant pirštų

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažnai stato ne pilną pėdą, o eina ant pirštų galų (ypač, prilaikomi už rankos ar prisilaikydami už baldų, pasiremdami į sieną).

Dažniausiai tai tėra nepavojingas įprotis, kuris palaipsniui išnyksta, tačiau jam „užsilaikius“ gali prireikti kineziterapeutų ir medikų pagalbos.

Daugiau apie šį vaiko įprotį skaitykite čia:

Vaikas ima suvokti savo kūną

Kūdikis po truputį pradeda suvokti savo kūną, todėl dabar tinkamas laikas pradėti mokytis kūno dalių pavadinimus. Taisyklingai kūdikis juos ištars dar negreitai, tačiau parodyti sugebės jau po kelių savaičių ar mėnesių.

Pavyzdžiui, paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, kūdikis supras klausimą ir palies savo ausį.

Kūdikiui tobulėjant nepamirškite ne tik pavadinti kūno dalių, bet ir paaiškinti jų reikšmės. Pavyzdžiui: „Kojos eina“, „Akys mato“, „Ausys girdi“ ir t.t.

Kūdikis mokosi ir prisimena stebėdamas

Atlikto eksperimento metu 11-12 mėnesių kūdikiams buvo parodytas jiems dar niekuomet nematytas žaislas - ant delno ir pirštų užmaunama lėlė. Lėlę vaikams matant ant rankos užsimovė suaugęs žmogus, tačiau patys mažyliai pažaisti neturėjo galimybės.

Po dienos ar dviejų kūdikiams vėl buvo paduotos labai panašios, taip pat pirštininės, tačiau ne tos pačios lėlės. Kūdikiai prisiminė, ką buvo matę prieš tai ir iškart žinojo, kaip naudoti lėles. Jie stengėsi jas užsidėti ant rankyčių, judino pirštukus.

Šis paprastas eksperimentas įrodo, kad kūdikiams svarbu turėti galimybę stebėti, ką veikia suaugusieji ir mokytis naujų įgūdžių.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. AhaGerai prieš 1 d.

  MėlynojiVeronika parašė:
  Kaip sekasi su ropojimu? Maniškis atsistoja, labai tvirtai šliaužioja, nu bet ropoti-niekaip

  Tas pats! Labai skatinu ropoti, laikau, bet keli žingsniu kai ir viskas-šliaužia. Nors kineziterapeuta į sako, kad ropojimo geriau nepraleisti! O vakar vietoj ropojimo išvis vaikščioti isikibus pradėjo.

 2. Ahau
  Ahau prieš 1 d.

  MėlynojiVeronika parašė:
  Kaip sekasi su ropojimu? Maniškis atsistoja, labai tvirtai šliaužioja, nu bet ropoti-niekaip

  Mano pirmagimė neropojo - šliaužiojo, ty. valė grindis 3 mėn ir po to atsistojo. O mažylė nešliaužė, o iškart ropot, dabar jau vaikšto įsikibus.

 3. būsima.mama
  būsima.mama prieš 1 d.

  YellowGirl parašė:
  Nuo maisto. Laikomės dietos. Bet ir taip vis išlenda naujų visokių alergijų. Vis noris duot paragaut kažka naujo ir vis išberia.

  Jetau gaila vaiko. Mes atrodo viska valgėm daugiau kaip įprastai vet matyt kažkas papuolė į ką sualergizavo nes šiaip nuo to kaip pradėjom primaitinima nebuvo nieko panašaus. Tik pastebėjau,kad kaip ir pasituštino užpakaliukas buvo paraudes tai ir gyd klausiau sakė bus į kažka suregavęs iš maisto. Mum tai ir svoris lėtai gana auga, bet kraujo ir šlapimo tyrimai geri. Sakė tiesiog smulkesnis ir mažesnis vaikas.

 4. User has not uploaded an avatar
  YellowGirl prieš 1 d.

  būsima.mama parašė:
  Jetau gaila vaiko. Mes atrodo viska valgėm daugiau kaip įprastai vet matyt kažkas papuolė į ką sualergizavo nes šiaip nuo to kaip pradėjom primaitinima nebuvo niek…

  Mes mažytės irgi labai. Bet proporcingai. Visad tokios buvom. Tai taip bus sureagave y kazka jei ir uzpakalis raudonas buvo.

 5. Chinchinke
  Chinchinke prieš 17 val.

  paneleparren parašė:
  Aš vis pagalvoju, ką jums dėl dantukų sakė?

  jo tai buvom pas odontologe, ji sake, kad tai yra kazkoks kiek suprantu vos ne genetinis emalio pazeidimas, kuris galejo buti arba nuo mano gestacinio diabeto arba siaip genetinis, nes ir dukrai buvo (nors sakiau, kad dukrai tai kitaip, pajuodave dantukai, o cia visai kitaip).

  tai dabar kas 3 men turesim vaiksciot teptis silantais kiek suprantu, tada naudojam curomed dantu pasta su floru, dar krema dantims karta per sav su floru, kiek imanoma maziau angliavandeniu proto ribose, jokiu saldumynu... grieztas labai rezimas - ir taip nuolatos, ir darzelyje ir visur, tada sau irgi su vyru sutvarkyt dantis reik, kad jokiu bakteriju, seneliams buciuot negalima i veiduka ir rankytes, irgi nes burnoj daug bakteriju ir net grybeliu...

  nu zodziu...

  o jei bloges, tai iki protezavimo net gali nueiti viskas, ar vainikeliu ir t.t. net su narkoze (nes kitaip mazam vaikui tiesiog nepadarysi)....