Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Kasdien stenkitės kuo daugiau kalbėti su vaiku, nors jis dar ir negali jums atsakyti. Vaikas įsimins vis daugiau žodžių, o vėliau stengsis juos pakartoti. Galite būti tikri, kad kūdikis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti!

Kūdikis vaikšto ant pirštų

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažnai stato ne pilną pėdą, o eina ant pirštų galų (ypač, prilaikomi už rankos ar prisilaikydami už baldų, pasiremdami į sieną).

Dažniausiai tai tėra nepavojingas įprotis, kuris palaipsniui išnyksta, tačiau jam „užsilaikius“ gali prireikti kineziterapeutų ir medikų pagalbos.

Daugiau apie šį vaiko įprotį skaitykite čia:

Vaikas ima suvokti savo kūną

Kūdikis po truputį pradeda suvokti savo kūną, todėl dabar tinkamas laikas pradėti mokytis kūno dalių pavadinimus. Taisyklingai kūdikis juos ištars dar negreitai, tačiau parodyti sugebės jau po kelių savaičių ar mėnesių.

Pavyzdžiui, paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, kūdikis supras klausimą ir palies savo ausį.

Kūdikiui tobulėjant nepamirškite ne tik pavadinti kūno dalių, bet ir paaiškinti jų reikšmės. Pavyzdžiui: „Kojos eina“, „Akys mato“, „Ausys girdi“ ir t.t.

Kūdikis mokosi ir prisimena stebėdamas

Atlikto eksperimento metu 11-12 mėnesių kūdikiams buvo parodytas jiems dar niekuomet nematytas žaislas - ant delno ir pirštų užmaunama lėlė. Lėlę vaikams matant ant rankos užsimovė suaugęs žmogus, tačiau patys mažyliai pažaisti neturėjo galimybės.

Po dienos ar dviejų kūdikiams vėl buvo paduotos labai panašios, taip pat pirštininės, tačiau ne tos pačios lėlės. Kūdikiai prisiminė, ką buvo matę prieš tai ir iškart žinojo, kaip naudoti lėles. Jie stengėsi jas užsidėti ant rankyčių, judino pirštukus.

Šis paprastas eksperimentas įrodo, kad kūdikiams svarbu turėti galimybę stebėti, ką veikia suaugusieji ir mokytis naujų įgūdžių.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Rasvyda prieš 21 val.

  Ginger parašė:
  Beabejo bus..bet ziuriu daugumai cia neidomi tema,uzmete veliavelem. Na kaip sakant durna ir baznycioj musa 🙉 kazkas nenori matyti realybes ir link ko einama 🙈🙉🙊…

  Man tai baisu tokia tema, ypatingai kai nuo darželio tokie dalykai bus diegiami...o kur dar pasakos visokios, kur skatinimos visokios glamonės, seksizmai...ne vaikams tokie dalykai..

 2. Ginger
  Ginger prieš 20 val.

  special parašė:
  Nesinaudoju feisbuku, ju cookies irgi nenoriu priimt. Gal galit trumpai parasyt apie ka ten?

  https://youtu.be/Yt0WU3M9ASA
  Galit youtubej paziuret,tik cia bus anglu kalba.
  O filmas apie tai kaip lgbt bendruomene lenda i darzelius ir mokyklas,noredami mokyti savo idealogiju. Kurios paremtos ale "mosklininko"kuris padare ysvada kad vaikai irgi patiriaorgazma. Tyrime buvo vaikai nuo 5 men isnaudojami pedofilu... zodziu paziurekit.

 3. User has not uploaded an avatar
  Rasvyda prieš 19 val.

  Ginger parašė:
  https://youtu.be/Yt0WU3M9ASA
  Galit youtubej paziuret,tik cia bus anglu kalba.

  Aš pažiūrėjau🙈🙈baisu

 4. User has not uploaded an avatar
  dovais prieš 19 val.

  Aha pabandyk pasakyt,kad esi pries,busi suvalgyta "issilavinusio elito" dar apsauks visokia homofobe,rasiste,beraste zmogysta istikruju tai visiskai nejuokinga,ir kas baisiausia,kad galim net nesuzinot kada visa tai prades destyt mokyklose,darzeliuose.Ko tikiuosi,kad bus aukletojos,mokytojos protingos ir perspes tevus,arba nekis situ nesamoniu vaikams

 5. Ginger
  Ginger prieš 17 val.

  dovais parašė:
  Aha pabandyk pasakyt,kad esi pries,busi suvalgyta "issilavinusio elito" dar apsauks visokia homofobe,rasiste,beraste zmogysta istikruju tai visiskai nejuok…

  Na jei priims stambulo konvencija,tai lb greit prades destyt darzeliuose ir mokyklose

2,00 €
1,00 €
3,00 €