Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Kasdien stenkitės kuo daugiau kalbėti su vaiku, nors jis dar ir negali jums atsakyti. Vaikas įsimins vis daugiau žodžių, o vėliau stengsis juos pakartoti. Galite būti tikri, kad kūdikis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti!

Kūdikis vaikšto ant pirštų

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažnai stato ne pilną pėdą, o eina ant pirštų galų (ypač, prilaikomi už rankos ar prisilaikydami už baldų, pasiremdami į sieną).

Dažniausiai tai tėra nepavojingas įprotis, kuris palaipsniui išnyksta, tačiau jam „užsilaikius“ gali prireikti kineziterapeutų ir medikų pagalbos.

Daugiau apie šį vaiko įprotį skaitykite čia:

Vaikas ima suvokti savo kūną

Kūdikis po truputį pradeda suvokti savo kūną, todėl dabar tinkamas laikas pradėti mokytis kūno dalių pavadinimus. Taisyklingai kūdikis juos ištars dar negreitai, tačiau parodyti sugebės jau po kelių savaičių ar mėnesių.

Pavyzdžiui, paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, kūdikis supras klausimą ir palies savo ausį.

Kūdikiui tobulėjant nepamirškite ne tik pavadinti kūno dalių, bet ir paaiškinti jų reikšmės. Pavyzdžiui: „Kojos eina“, „Akys mato“, „Ausys girdi“ ir t.t.

Kūdikis mokosi ir prisimena stebėdamas

Atlikto eksperimento metu 11-12 mėnesių kūdikiams buvo parodytas jiems dar niekuomet nematytas žaislas - ant delno ir pirštų užmaunama lėlė. Lėlę vaikams matant ant rankos užsimovė suaugęs žmogus, tačiau patys mažyliai pažaisti neturėjo galimybės.

Po dienos ar dviejų kūdikiams vėl buvo paduotos labai panašios, taip pat pirštininės, tačiau ne tos pačios lėlės. Kūdikiai prisiminė, ką buvo matę prieš tai ir iškart žinojo, kaip naudoti lėles. Jie stengėsi jas užsidėti ant rankyčių, judino pirštukus.

Šis paprastas eksperimentas įrodo, kad kūdikiams svarbu turėti galimybę stebėti, ką veikia suaugusieji ir mokytis naujų įgūdžių.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų.

2021 liepinukai❤️

 1. Ugneelė
  Ugneelė prieš 10 val.

  GeraButiMama parašė:
  Aš tai su tokia mintim mokinau iš gertuvės,kad būnant lauke atsigertų. Labai daug būnam lauke,ir taip su krūva daiktų einam,jei dar ir puoduką reiktų neštis🙈 bent j…

  Kai lauke būnam tiesiog nusuku dangtelį savo gertuvės ir duodu lyg iš puodelio

 2. Tomute93
  Tomute93 prieš 9 val.

  Ugneelė parašė:
  Kai lauke būnam tiesiog nusuku dangtelį savo gertuvės ir duodu lyg iš puodelio

  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, norisi jog tvarkingai atsigertu

 3. LovBo
  LovBo prieš 7 val.

  Gal kam bus aktualu. Seminare buvo pasidalinta informacija apie ortopedinius batukus. Juos galima įsigyti nemokamai. Kreiptis į šeimos gydytoją siuntimo pas ortopeda, o ortopedas paskiria siuntimą nemokamai įsigyti ortopedinius batus, kiekvienais metais. Nepriklausomai ar turi problemų ar ne su pėdutėmis. šio proceso mes dar nepraėjome, manau liepos mėnesį bandysime susitvarkyti ir gauti

 4. Raaasele
  Raaasele prieš 5 val.

  Tomute93 parašė:
  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, noris…

  Lygiai taip pat. Apsilaisto ir pro šiaudelį, bet geria džiaugsmingai iš puodelio tikrai išmoks - visam savas laikas. Mes daug malamės lauke, dabar atostogaujame ir man bent - gertuvė būtinas daiktas. O vyresnėlis puikiai atsigeria iš bet kur nuo turbūt 1.5 metukų.

 5. Saint
  Saint prieš 5 val.

  Tomute93 parašė:
  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, noris…

  Maniškė tai tvarkingai geria tik tada kai kontroliuoju, laikau puodelį, kitaip bekekas būtų. O gertuvė patogu lauke, lovoj, žaidžiant randa pati atsigeria. Naudojam ,360