Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Kasdien stenkitės kuo daugiau kalbėti su vaiku, nors jis dar ir negali jums atsakyti. Vaikas įsimins vis daugiau žodžių, o vėliau stengsis juos pakartoti. Galite būti tikri, kad kūdikis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti!

Kūdikis vaikšto ant pirštų

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažnai stato ne pilną pėdą, o eina ant pirštų galų (ypač, prilaikomi už rankos ar prisilaikydami už baldų, pasiremdami į sieną).

Dažniausiai tai tėra nepavojingas įprotis, kuris palaipsniui išnyksta, tačiau jam „užsilaikius“ gali prireikti kineziterapeutų ir medikų pagalbos.

Daugiau apie šį vaiko įprotį skaitykite čia:

Vaikas ima suvokti savo kūną

Kūdikis po truputį pradeda suvokti savo kūną, todėl dabar tinkamas laikas pradėti mokytis kūno dalių pavadinimus. Taisyklingai kūdikis juos ištars dar negreitai, tačiau parodyti sugebės jau po kelių savaičių ar mėnesių.

Pavyzdžiui, paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, kūdikis supras klausimą ir palies savo ausį.

Kūdikiui tobulėjant nepamirškite ne tik pavadinti kūno dalių, bet ir paaiškinti jų reikšmės. Pavyzdžiui: „Kojos eina“, „Akys mato“, „Ausys girdi“ ir t.t.

Kūdikis mokosi ir prisimena stebėdamas

Atlikto eksperimento metu 11-12 mėnesių kūdikiams buvo parodytas jiems dar niekuomet nematytas žaislas - ant delno ir pirštų užmaunama lėlė. Lėlę vaikams matant ant rankos užsimovė suaugęs žmogus, tačiau patys mažyliai pažaisti neturėjo galimybės.

Po dienos ar dviejų kūdikiams vėl buvo paduotos labai panašios, taip pat pirštininės, tačiau ne tos pačios lėlės. Kūdikiai prisiminė, ką buvo matę prieš tai ir iškart žinojo, kaip naudoti lėles. Jie stengėsi jas užsidėti ant rankyčių, judino pirštukus.

Šis paprastas eksperimentas įrodo, kad kūdikiams svarbu turėti galimybę stebėti, ką veikia suaugusieji ir mokytis naujų įgūdžių.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų

2020 m. Balandinukai ❤️

M0NIKA prieš 2 val.

Maja84 parašė:
    Sveikos, norejau paklaust ar pas jusu mazylius didelis tarpelis tarp priekiniu dantu?

Dar sako, kad isdygus daugiau dantu, tarpas tarp priekiniu sumazeja.

2. emma12
    emma12 prieš 2 val.

Ka jau ismoko jusu mazyliai? As nezinau ko mokint. Ismoko maniskis pamegdziot liuto ir dramblio garsus, duot bucki, pamuojuot, pasakius aukstyn kelia rankas i virsu, kai sakau sakyt mama, sako ve ve, kai nori valgyt sako mama, ismoko mustis, brolis niekaip nedave savo maisto, tai pazylis oradejo cypt ir su rankom duot, dar ismoko nauju sokio judesiu, pritupia linguoja kojom trypia. Formeles deda i dezute, bet boksto nestato tik griauna, ismoko duot daikta paorasius, mokinu spalvu pavadinimis bet dar nelabai sekasi guguot mazai guguoja, nebent paprasau pasakyt kanors. Ka dar jus mamos mokinat ir kaip? Pastaruoju maniskis tik zyzia, nes visa diena nori tik valgyt valgyt valgyt, bet ne savo koses, o musu maista, ir eina aplink kai mazas ikyrus diedukas.

M0NIKA prieš 1 val.

emma12 parašė:

4. tarkuotassuris
    tarkuotassuris prieš 1 val.

M0NIKA parašė:

😂👍🏼

5. emma12
    emma12 prieš 15 min.

M0NIKA parašė:
    Nieko nemoka.

Nu jau, cia sarkazmas tikriausiai