Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Kasdien stenkitės kuo daugiau kalbėti su vaiku, nors jis dar ir negali jums atsakyti. Vaikas įsimins vis daugiau žodžių, o vėliau stengsis juos pakartoti. Galite būti tikri, kad kūdikis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti!

Kūdikis vaikšto ant pirštų

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažnai stato ne pilną pėdą, o eina ant pirštų galų (ypač, prilaikomi už rankos ar prisilaikydami už baldų, pasiremdami į sieną).

Dažniausiai tai tėra nepavojingas įprotis, kuris palaipsniui išnyksta, tačiau jam „užsilaikius“ gali prireikti kineziterapeutų ir medikų pagalbos.

Daugiau apie šį vaiko įprotį skaitykite čia:

Vaikas ima suvokti savo kūną

Kūdikis po truputį pradeda suvokti savo kūną, todėl dabar tinkamas laikas pradėti mokytis kūno dalių pavadinimus. Taisyklingai kūdikis juos ištars dar negreitai, tačiau parodyti sugebės jau po kelių savaičių ar mėnesių.

Pavyzdžiui, paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, kūdikis supras klausimą ir palies savo ausį.

Kūdikiui tobulėjant nepamirškite ne tik pavadinti kūno dalių, bet ir paaiškinti jų reikšmės. Pavyzdžiui: „Kojos eina“, „Akys mato“, „Ausys girdi“ ir t.t.

Kūdikis mokosi ir prisimena stebėdamas

Atlikto eksperimento metu 11-12 mėnesių kūdikiams buvo parodytas jiems dar niekuomet nematytas žaislas - ant delno ir pirštų užmaunama lėlė. Lėlę vaikams matant ant rankos užsimovė suaugęs žmogus, tačiau patys mažyliai pažaisti neturėjo galimybės.

Po dienos ar dviejų kūdikiams vėl buvo paduotos labai panašios, taip pat pirštininės, tačiau ne tos pačios lėlės. Kūdikiai prisiminė, ką buvo matę prieš tai ir iškart žinojo, kaip naudoti lėles. Jie stengėsi jas užsidėti ant rankyčių, judino pirštukus.

Šis paprastas eksperimentas įrodo, kad kūdikiams svarbu turėti galimybę stebėti, ką veikia suaugusieji ir mokytis naujų įgūdžių.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  lincik31 prieš 2 d.

  Linuja parašė:
  Pradedant pieniškom dešrelėm iš hot dog'o, baigiant šakočiu, ar visai ne vaikiškais sausainiais, nu ir nieko nenutiko, gyvas🙈😄😄😄Mums liko apie 400 km iki vietos, na…

  Kaip jums faina!!! Siandien musu paskutine diena, rytoj ryte jau keliausim namo. Neisivaizduoju, ka veiksim dabar be baseino, nes nuo 8 ryto jau vandeni budavo 😁😁😁Tikrai gerai prisitaike ir prie silumos, ir miego rezimas nepasikeite. Valgo irgi viska is eiles 😂👍. Kaip pravaziavot Lenkija-Cekija? Dauga remontu? Mes dabar per Slovakija galvojam grizt...

 2. Linuja
  Linuja prieš 2 d.

  Nu žinokit Lenkija, Čekija tikrai neblogai, gan greit pralėkėm, šiuo metu remontų tikrai nėra daug.O jūs į Italiją, ar Kroatiją visgi važiavot. Aš mačiau dabar kokia velniava iš Kroatijos į Slovėniją įvažiuot, eilės didžiulės... Mes šiek tike buvom pastrigę ties Viena, ten remontuoja atkarpą nemažą.

 3. User has not uploaded an avatar
  lincik31 prieš 2 d.

  Linuja parašė:
  Nu žinokit Lenkija, Čekija tikrai neblogai, gan greit pralėkėm, šiuo metu remontų tikrai nėra daug.O jūs į Italiją, ar Kroatiją visgi važiavot. Aš mačiau dabar koki…

  Mes Italijoj atostogavom. Jo, Vienoj ir mes buvom pastrige. Pagal laika, tiek pat vaziavom nuo Cekijos iki vietos Italijoj (670 km), kiek ir nuo LT iki Cekijos (1200 km).

 4. Orchidejaa prieš 2 d.

  leila123 parašė:
  Labai sutinku. Aš džiaugiuosi nugalėjusi savo baimes, nes tikrai bijojau duot gabaliukais. Tikrai reikia normaliais gabaliukais duot, kad pats suimtų ir atkasti gal…

  o nuo ko pradėjote?

 5. User has not uploaded an avatar
  leila123 prieš 2 d.

  Orchidejaa parašė:
  o nuo ko pradėjote?

  Nuo piršto storio gabaliukų :cukinija, moliūgas, batatas. Paskui davėm banano, obuolio ir po truputį visa kito.