Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Kasdien stenkitės kuo daugiau kalbėti su vaiku, nors jis dar ir negali jums atsakyti. Vaikas įsimins vis daugiau žodžių, o vėliau stengsis juos pakartoti. Galite būti tikri, kad kūdikis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti!

Kūdikis vaikšto ant pirštų

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažnai stato ne pilną pėdą, o eina ant pirštų galų (ypač, prilaikomi už rankos ar prisilaikydami už baldų, pasiremdami į sieną).

Dažniausiai tai tėra nepavojingas įprotis, kuris palaipsniui išnyksta, tačiau jam „užsilaikius“ gali prireikti kineziterapeutų ir medikų pagalbos.

Daugiau apie šį vaiko įprotį skaitykite čia:

Vaikas ima suvokti savo kūną

Kūdikis po truputį pradeda suvokti savo kūną, todėl dabar tinkamas laikas pradėti mokytis kūno dalių pavadinimus. Taisyklingai kūdikis juos ištars dar negreitai, tačiau parodyti sugebės jau po kelių savaičių ar mėnesių.

Pavyzdžiui, paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, kūdikis supras klausimą ir palies savo ausį.

Kūdikiui tobulėjant nepamirškite ne tik pavadinti kūno dalių, bet ir paaiškinti jų reikšmės. Pavyzdžiui: „Kojos eina“, „Akys mato“, „Ausys girdi“ ir t.t.

Kūdikis mokosi ir prisimena stebėdamas

Atlikto eksperimento metu 11-12 mėnesių kūdikiams buvo parodytas jiems dar niekuomet nematytas žaislas - ant delno ir pirštų užmaunama lėlė. Lėlę vaikams matant ant rankos užsimovė suaugęs žmogus, tačiau patys mažyliai pažaisti neturėjo galimybės.

Po dienos ar dviejų kūdikiams vėl buvo paduotos labai panašios, taip pat pirštininės, tačiau ne tos pačios lėlės. Kūdikiai prisiminė, ką buvo matę prieš tai ir iškart žinojo, kaip naudoti lėles. Jie stengėsi jas užsidėti ant rankyčių, judino pirštukus.

Šis paprastas eksperimentas įrodo, kad kūdikiams svarbu turėti galimybę stebėti, ką veikia suaugusieji ir mokytis naujų įgūdžių.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų

2018 metų Kovinukai :)

 1. garbanuciuke95
  garbanuciuke95 prieš 6 val.

  gullbe parašė:
  Norėjau paklausti ar kiaulieną duodat?

  as duodu retkarciais kiaulienos gavau namines tai pasidariau kukuliuku ir vis pakaitalioju duodama..vistienas..kalakutiena..triusiena..ir kiauliena..jautienos eko negaunu tai neduodu

 2. Mama_as
  Mama_as prieš 6 val.

  Mano vaikas vakar tiek susidomejes gal pusvalandi zaide su buteliuko kamsteliu ir mazu zaisliuku - isima, ideda, apvercia, atvercia vel deda... atradimas vaikui buvo
  Sakau jau reikia istraukt zaislu rusiavimui ir baronku verimui.

 3. User has not uploaded an avatar
  lasa prieš 5 val.

  Mama_as parašė:
  Mano vaikas vakar tiek susidomejes gal pusvalandi zaide su buteliuko kamsteliu ir mazu zaisliuku - isima, ideda, apvercia, atvercia vel deda... atradimas vaikui buv…

  Musiskei ziauriai patinka kibirelis,nurove is mamos spinteles susideda viska ka randa pakeliui kamuoliukai kiausiniai ir nesiojasi.dar patinka tempiami uz virvutes zaislai. Noriu nupirkt dar ta stumiama kur su kotu toks,bet vis grazaus neuzmatau.

 4. Dolosas
  Dolosas prieš 4 val.

  Mama_as parašė:
  O pabudus nakti ka darot? Jis verkia? Kuiciasi ar ka?
  Maitinat? Ar tik soske duodat? Ar supat? Ar glostot?

  Glostau, ramiai kalbinu,kartais nurimsta, bet dažniausiai pažindo 3-5min. ir vėl užmiega;)

  agne_b parašė:
  Vaje Pasirodo pas mus dar visai gėlytės, nes bent naktį kartais daugiau keliamės, kartais mažiau, bet pamiegam dar. O Jūs esate nepaprastai stipri moteris, nuost…

  Ačiū labai, bandom:)) kur dėsiesi, turim būt stiprios visos🙂

  Mama_as parašė:
  As irgi kol kas neduodu

  Aš duodu liežuvio kiaulės, nors ir kiaulienos, ir subproduktų nerekomenduoja anksti duoti.

 5. User has not uploaded an avatar
  gullbe prieš 3 val.

  O persimonu duodat nerandu niekur parašyta nuo kiek