Kūdikiui 11 mėnesių ir 2 savaitės

Kasdien stenkitės kuo daugiau kalbėti su vaiku, nors jis dar ir negali jums atsakyti. Vaikas įsimins vis daugiau žodžių, o vėliau stengsis juos pakartoti. Galite būti tikri, kad kūdikis supranta kur kas daugiau, negu moka pasakyti!

Kūdikis vaikšto ant pirštų

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažnai stato ne pilną pėdą, o eina ant pirštų galų (ypač, prilaikomi už rankos ar prisilaikydami už baldų, pasiremdami į sieną).

Dažniausiai tai tėra nepavojingas įprotis, kuris palaipsniui išnyksta, tačiau jam „užsilaikius“ gali prireikti kineziterapeutų ir medikų pagalbos.

Daugiau apie šį vaiko įprotį skaitykite čia:

Vaikas ima suvokti savo kūną

Kūdikis po truputį pradeda suvokti savo kūną, todėl dabar tinkamas laikas pradėti mokytis kūno dalių pavadinimus. Taisyklingai kūdikis juos ištars dar negreitai, tačiau parodyti sugebės jau po kelių savaičių ar mėnesių.

Pavyzdžiui, paklaustas: „Kur tavo ausytė?“, kūdikis supras klausimą ir palies savo ausį.

Kūdikiui tobulėjant nepamirškite ne tik pavadinti kūno dalių, bet ir paaiškinti jų reikšmės. Pavyzdžiui: „Kojos eina“, „Akys mato“, „Ausys girdi“ ir t.t.

Kūdikis mokosi ir prisimena stebėdamas

Atlikto eksperimento metu 11-12 mėnesių kūdikiams buvo parodytas jiems dar niekuomet nematytas žaislas - ant delno ir pirštų užmaunama lėlė. Lėlę vaikams matant ant rankos užsimovė suaugęs žmogus, tačiau patys mažyliai pažaisti neturėjo galimybės.

Po dienos ar dviejų kūdikiams vėl buvo paduotos labai panašios, taip pat pirštininės, tačiau ne tos pačios lėlės. Kūdikiai prisiminė, ką buvo matę prieš tai ir iškart žinojo, kaip naudoti lėles. Jie stengėsi jas užsidėti ant rankyčių, judino pirštukus.

Šis paprastas eksperimentas įrodo, kad kūdikiams svarbu turėti galimybę stebėti, ką veikia suaugusieji ir mokytis naujų įgūdžių.

Faktas

Velso gyventoja Elizabeta Ana Batl (Elizabeth Ann Buttle) 1956 metais pagimdė dukterį, o sūnų – 1997 metais, po 41 metų. Tai didžiausias laiko tarpas tarp dviejų vienos moters gimdymų

2018 m. Gruodinukai

 1. Menuliukai
  Menuliukai prieš 3 d.

  inspiration parašė:
  Mes irgi panašiai galvojam, bet va dovanų klausimas norisi kažką prasmingo padovanot

  Na su dovanom tai sunku. Galvoju prasysim pinigeliais dovanu ir pirksim triratuka poto😊. Nes dar reikes sugalvoti ka kaledu senelis atnes dovanu😁

 2. User has not uploaded an avatar
  giedrutelove prieš 2 d.

  Mes nesistojam nevaikstom, net nesedim 🤷‍♀️ seip einam i ankstyvosios reabilitacijos centra ir esam neisnesiotukai ir turim problemu su sirdute, del to nurasom del raidos atsilikimo siom problemom.
  Pilnatis mus veikia manau irgi 🤔 nes gan sunku tikrai maziuka uzmigdyti 🤦‍♀️
  O del gimtadieniu ir dovanu tai keblus mum klausimas 😂 kai mes esam gime gruodzio 30d. tai tarp kaledu ir naujuju tj sunku ka ir daryti 🤦‍♀️

 3. inspiration
  inspiration prieš 15 val.

  giedrutelove parašė:
  Mes nesistojam nevaikstom, net nesedim 🤷‍♀️ seip einam i ankstyvosios reabilitacijos centra ir esam neisnesiotukai ir turim problemu su sirdute, del to nurasom del …

  Oi data tai ne kažką svarbu vaikas sveikas!
  Man buvo terminas per Kaledas

 4. inspiration
  inspiration prieš 15 val.

  Ar gaminate maistą savo vaikučiams 3 dienoms I priekį?

 5. Menuliukai
  Menuliukai prieš 15 val.

  inspiration parašė:
  Ar gaminate maistą savo vaikučiams 3 dienoms I priekį?

  Manasis tai valgo tik tai ka mes valgome. Tai tenka mum prie jo taikytis ir sveikai maitintis😊