Kaip sudrausminti kūdikį (13)

kaip drausminti kūdikį

Ar kūdikius reikia drausminti? Žinoma. Tikriausiai pastebėjai, kad tavo mažylis vis labiau „tikrina“, ką jis gali daryti ir kaip veikia daiktai. Šitaip vyresni kūdikiai ir pradedantys vaikščioti mažyliai pažįsta juos supantį pasaulį. Ir tai labai svarbu jų raidai. Tavo pareiga – nustatyti tam tikras tokio tyrinėjimo ribas, kad mažylis darytų tik tai, kas galima ir saugu.

Tačiau nepersistenk su draudimais – jie gali numarinti mažylio norą mokytis, nes nuolatiniai draudimai gali sudaryti įspūdį, kad jis „blogas“ ir sumažinti jo pasitikėjimą savo jėgomis.

Vienas iš būdų išvengti bereikalingų draudimų – pasistengti, kad mažyliui būtų kuo mažiau galimybių pakliūti į bėdą. Pasirūpink, kad namuose jam būtų saugu ir tau nereikėtų kiekviename žingsnyje sakyti „ne!“, sukurk tokią aplinką, kurioje jis galėtų ramiai žaisti. Jeigu dažnai kartosi „ne!“, mažylis gali pasidaryti nebejautrus šiam žodžiui ir visai nustoti kreipti į jį dėmesį.

Kai nori įspėti jį ko nors nedaryti, kalbėk paprastai ir tiksliai nusakyk draudimo ar įspėjimo esmę: „Karšta!“, „Pavojinga!“, „Bus popa“. Pasakyk tai ne gąsdindama, bet griežtai, kad iš tavo balso tono mažylis geriau suprastų tavo žodžių prasmę.

Kai tik įmanoma, pasistenk nukreipti jo dėmesį į tinkamesnius dalykus. Būk pasiruošusi tam, kad mažylis anaiptol ne iš karto paklausys kokio nors draudimo (ir tai gali varyti iš proto). Tokiomis akimirkomis prisimink, kad kūdikiai mokosi kartodami. O mamos šiuos mokslus ištveria pasitelkusios kantrybę

Naudingas patarimas: pamėgink įsivaizduoti situaciją, kai mažylis tavęs neklauso ir mintyse parepetuok savo elgesį. Šios teorinės pratybos tau padės nepamesti galvos, kai su neklusnumu susidursi gyvai.  

Naujausi komentarai

 1. staigmen
  staigmen prieš 3 m.

  Sveikos. Paskaičiau ką prirašėt, radau gerų minčių. Mano mažius vaikšto, viskas jam įdomu, piktas kai neleidžiu eit kur nori, o naujuose namuose dar tvarkos nėra, slepiu pavojingus daiktus, bet laidai dar ne visur pritvirtinti, o jam taip patinka. Anksčiau labai lėkštės domino, daviau kelias pažaisti, skirtingų medžiagų, daviau metalinių šaukštų skirtingų dydžių ir kiaurasamtį daviau, siautėjo patenkintas, dabar indai neberūpi, žino kas tai, kokio skonio, kaip skamba. Senelis leido kelis įrankius pažiūrėti, dabar pamato ir neįdomūs. Kol kas karštis dar jam nepasiekiamas, bet radiatorius išbandė. Saugau, kiek būtina, kad nesusužeistų, bet nelakstau iš paskos. Sode obuolį rado, labai didelį, kadangi buvo sveikas tai leidau paragauti, išvis lauke leidžiu viską paliesti, kad žinotų kas tai.

 2. Lina Ru
  Lina Ru prieš 3 m.

  na ir as esu uz tai, kad vaikas turi pazinti, bet pas mus didziausias karas yra - orkaite. Nesvarbu ar tai ikaites stiklas ar deganti dujine su puodu..sakot turi suprasti, kad karsta, bet leisti kisti vaikui pirstus i ugni tikrai butu pernelyg ziauru, mano atzvilgiu. O jei as tik nueinu i virtuve jis butinai ateis is paskos, tai stoviu paciomis keisciausiomis pozomis, kad tik prie stiklo nepriliptu Spinteles jau visos iskraustyos ir skalbimo masinos istikrintos, kai kaime buname lauke leidziu praktiskai viska, ir zemiu ir medzio zieves paragaves ir konkorieziu prisirinkes, uztat dabar jau zino, kad nevalgomi jie nes manau, kad ir kiek kekviena trupiniuka rinksi ar drausminsi anksciau ar veliau isikis i burna, kol pats isitikins, kad nevalgoma

 3. Marsiete
  Marsiete prieš 3 m.

  Lina Rukienė parašė:
  na ir as esu uz tai, kad vaikas turi pazinti, bet pas mus didziausias karas yra - orkaite. Nesvarbu ar tai ikaites stiklas ar deganti dujine su puodu..sakot turi su…

  Mes tai kažkaip greit išmokėm kad karšta, leisdavom paliesti jau beveik atvėsusį orkaitės stiklą. Na žodžiu tokios temperatūros, kad pajaustų, kad karšta ir kad jau būtų per šaltas kad nusidegint. Na turbūt supratot ką norėjau pasakyti Arba prie kokio arbatos puodelio per atstumą rankytę palaikyti arba iš šono arba pakėlus virš garų. Dar patys paliesdavom ir pavaidindavom kad skauda. Žodžiu mokėm maksimaliai atsargiai, be nepatogumo vaikučiui.

 4. Mamk
  Mamk prieš 3 m.

  Pas mane yra du sūnūs. Ir abu jie mėgsta ir nori išbandyti visai skirtinga daikta. Todėl negaliu lakstyt iš abiejų paskos. Vienas sūnus jau buvo ir arbata uzsipylęs ant savęs ( gerai kad nelabai karšta ) ir žemių paragavęs ir į stalo kampa atsitrenkęs. Ir gerai po kiekvieno nutikimo aš aiškinu, kas galima, o kas ne. Kitas sūnus katę patampe už uodegos. Ir gavo atsaka įbrėžė į kojytę. Bet aš paaiškinau, kad katytei skauda. Buvo ir nukritęs nuo lovos, aš paaiškinau, kad reikia ant lovos gulėti arba sėdėti, o ne vaikščioti. Ir dabar jie abu turi skirtingas patirtis ir jau žino kas galima, kas ne. Žinau kad nei vienas vaikas neužaugo be guzų ir mėlynių. Žinoma vaikams neduodu žaisti su žirklėm ar peiliais. Bet leidžiu pamėginti ką jie nori. Nes tik taip jie supras, kas gerai, kas ne.

 5. liepyte
  liepyte prieš 3 m.

  reikia pavyzdziu ir begaliniu kartojimu drausminti.