Kaip sudrausminti kūdikį (20)

kaip drausminti kūdikį

Ar kūdikius reikia drausminti? Žinoma. Tikriausiai pastebėjote, kad jūsų mažylis vis labiau „tikrina“, ką jis gali daryti ir kaip veikia daiktai. Šitaip vyresni kūdikiai ir pradedantys vaikščioti mažyliai pažįsta juos supantį pasaulį. Ir tai yra labai svarbu jų raidai. Jūsų pareiga – nustatyti tam tikras tokio tyrinėjimo ribas, kad mažylis darytų tik tai, kas galima ir saugu.

Tačiau nepersistenkite su draudimais – jie gali numarinti mažylio norą mokytis, nes nuolatiniai draudimai gali sudaryti įspūdį, kad jis „blogas“ ir sumažinti jo pasitikėjimą savo jėgomis.

Vienas iš būdų išvengti bereikalingų draudimų – pasistengti, kad mažyliui būtų kuo mažiau galimybių pakliūti į bėdą. Pasirūpinkite, kad namuose jam būtų saugu ir tau nereikėtų kiekviename žingsnyje sakyti „ne!“, sukurkite tokią aplinką, kurioje jis galėtų ramiai žaisti. Jei dažnai kartosite „ne!“, mažylis gali pasidaryti nebejautrus šiam žodžiui ir visai nustoti kreipti į jį dėmesį.

Kai norite įspėti jį ko nors nedaryti, kalbėkite paprastai ir tiksliai nusakykite draudimo ar įspėjimo esmę: „Karšta!“, „Pavojinga!“, „Bus popa“. Pasakykite tai ne gąsdindami, bet griežtai, kad iš jūsų balso tono mažylis geriau suprastų šių žodžių prasmę.

Kai tik įmanoma, pasistenkite nukreipti jo dėmesį į tinkamesnius dalykus. Būkite pasiruošę tam, kad mažylis anaiptol ne iš karto paklausys kokio nors draudimo (ir tai gali varyti iš proto). Tokiomis akimirkomis prisiminkite, kad kūdikiai mokosi kartodami. O mamos šiuos mokslus ištveria pasitelkusios kantrybę

Naudingas patarimas: pamėginkite įsivaizduoti situaciją, kad mažylis jūsų neklauso ir mintyse parepetuokite savo elgesį. Šios teorinės pratybos jums padės nepamesti galvos, kai su neklusnumu susidursite gyvai.  

Naujausi komentarai

 1. geranta
  geranta prieš 4 m.

  Just_ tina parašė:
  Vat skaiciau straipsni ir aktualus jusu komentarai. Tai progai pasitaikius jusu noriu paklausti. As taip pat esu uz tai kad vaikas tyrinetu pasauli, stengiuosi leis…

  Kai negaudai tai vaikai ismoksta atsargumo patys.
  As nekalbu apie gyvybei pavojingas situacijas.bet neinu ir nesaugau kaszingsny nei vienos.

 2. akvile84
  akvile84 prieš 4 m.

  Just_ tina parašė:
  Vat skaiciau straipsni ir aktualus jusu komentarai. Tai progai pasitaikius jusu noriu paklausti. As taip pat esu uz tai kad vaikas tyrinetu pasauli, stengiuosi leis…

  Bet jei jūs visada gaudote, prilaikote tai ir nesupranta, kad pats turi saugotis, įvertinti, aš mažę (kaip ir sūnų anksčiau) stebiu pvz atsisėdus ar kažką darydama, būna lygioje vietoje nukrenta, būna su žaislu uzsigauna, gaudau ją tik tada kai ant lovos bėgioja ar ant kėdės bando sėsti, bet griūna, ji dar maža, bet užteko parodyti, kad sesdama neziuredama kur (ant sofos krašto nugara į žemę) gali kristi, tiesiog pagavau prie žemės, ne uzsigavo, bet po kelių kartų dabar sėda prie atlošo visada, jei lipa ar daro kažką neprilaikau, o tik būnu pasiruošusi gaudyti, aišku dar bus visko, bet stengiuosi leisti maksimaliai pačiai susipažinti su pasauliu

 3. Mascarene
  Mascarene prieš 4 m.

  Žinokit jeigu gaudysit ir reaguosit švelniai jam nukritus - bus tik blogiau, gali net manipuliuoti pradėti. Pradeda verkti iš įpročio, kad čia kažkas baisaus. Nereikia. Krenta ant kelių - atsikels, ant šikniuko - tuo labiau. Patikrintas darbo metodas

 4. amsterdame
  amsterdame prieš 4 m.

  .

 5. Nonita03
  Nonita03 prieš 4 m.

  Just_ tina parašė:
  Vat skaiciau straipsni ir aktualus jusu komentarai. Tai progai pasitaikius jusu noriu paklausti. As taip pat esu uz tai kad vaikas tyrinetu pasauli, stengiuosi leis…

  Aš savojo jau dabar nesekioju namuos.. o jau pradėjo eiti įsikibęs daiktų, tai tų griuvimų begalės. Kartais nukritęs net nebeverkia, atsistoja ant keturių ir prie sekančio tikslo dumia. Jei jau pradeda verkt, tai einu paguost, o jei jau girdėjosi nemenkas smūgis, tai ir ledo pasiimu šiuo metu turi 3 mėlynes ant kaktos, nes kėdės ne vietoj ir stalas jau per žemas, o taip smagu po juo atsistoti.. gal ir žiauriai čia skamba, bet turėčiau kitu atveju ant rankų nešioti, arba neleisti niekur kabintis, arba su pagalve laukt, kol kris.. o tai neįmanoma, nes namuos ir daugiau veiklos yra