Kaip sudrausminti kūdikį (19)

Ar kūdikius reikia drausminti? Žinoma. Tikriausiai pastebėjai, kad tavo mažylis vis labiau „tikrina“, ką jis gali daryti ir kaip veikia daiktai. Šitaip vyresni kūdikiai ir pradedantys vaikščioti mažyliai pažįsta juos supantį pasaulį. Ir tai labai svarbu jų raidai. Tavo pareiga – nustatyti tam tikras tokio tyrinėjimo ribas, kad mažylis darytų tik tai, kas galima ir saugu.
Tačiau nepersistenk su draudimais – jie gali numarinti mažylio norą mokytis, nes nuolatiniai draudimai gali sudaryti įspūdį, kad jis „blogas“ ir sumažinti jo pasitikėjimą savo jėgomis.
Vienas iš būdų išvengti bereikalingų draudimų – pasistengti, kad mažyliui būtų kuo mažiau galimybių pakliūti į bėdą. Pasirūpink, kad namuose jam būtų saugu ir tau nereikėtų kiekviename žingsnyje sakyti „ne!“, sukurk tokią aplinką, kurioje jis galėtų ramiai žaisti. Jeigu dažnai kartosi „ne!“, mažylis gali pasidaryti nebejautrus šiam žodžiui ir visai nustoti kreipti į jį dėmesį.
Kai nori įspėti jį ko nors nedaryti, kalbėk paprastai ir tiksliai nusakyk draudimo ar įspėjimo esmę: „Karšta!“, „Pavojinga!“, „Bus popa“. Pasakyk tai ne gąsdindama, bet griežtai, kad iš tavo balso tono mažylis geriau suprastų tavo žodžių prasmę.
Kai tik įmanoma, pasistenk nukreipti jo dėmesį į tinkamesnius dalykus. Būk pasiruošusi tam, kad mažylis anaiptol ne iš karto paklausys kokio nors draudimo (ir tai gali varyti iš proto). Tokiomis akimirkomis prisimink, kad kūdikiai mokosi kartodami. O mamos šiuos mokslus ištveria pasitelkusios kantrybę.
Naudingas patarimas: pamėgink įsivaizduoti situaciją, kai mažylis tavęs neklauso ir mintyse parepetuok savo elgesį. Šios teorinės pratybos tau padės nepamesti galvos, kai su neklusnumu susidursi gyvai.
Kai negaudai tai vaikai ismoksta atsargumo patys.
As nekalbu apie gyvybei pavojingas situacijas.bet neinu ir nesaugau kaszingsny nei vienos.