Kūdikis viską kiša į burną (17)

kūdikis viska kiša į burną

Jūsų kūdikis kiša viską į burną? Tai yra visiškai normalu. Taip elgtis mažylį skatina įgimtas instinktas tyrinėti. Pažinti aplinką jam padeda ne tik akys, ausys ir rankos, bet ir burna. Ji yra labai svarbi tyrinėjimo priemonė, leidžianti smalsiam mažyliui pažinti įvairių daiktų skonį ir faktūrą. Kišti viską į burną kūdikiai pradeda vos tik pramokę koordinuoti rankų judesius, tai normalios raidos elementas. Dar prieš išdygstant dantukams kūdikiams patinka čiulpti. O tyrinėdami pasaulį burna jie pažįsta savo aplinką.

Poreikis kišti daiktus į burną gali būti ir ženklas, kad mažyliui dygsta dantukai. Paprastai pirmieji dantys išdygsta maždaug septynių mėnesių, tačiau kai kuriems jie išdygsta gerokai anksčiau, o kai kuriems – tik maždaug metukų. Jei pastebėjote, kad mažylis labai seilėjasi arba kramto dantenomis žaislus ir kitus daiktus, gali būti, kad dantukai tuoj tuoj pasirodys.

Naujausi komentarai

 1. ema7
  ema7 prieš 8 m.

  Guminis meskiukas parašė:
  O pas mus atvirksciai, nieko, visiskai nieko nekisam i burnyte, apart retkarciais savo pirstuku, keista, kad jai neidomu paragaut, net maisto nebando ragauti jei id…

  labas,mano dukra nieko neime i burna net keista budavo kai kieme vaikai koki.akmenuka ar zolyte kisa,ji net su centais zaist galedavo nes zinojau kad i burna nedes(sededavau salia)taip ir isaugo nieko nekisdama:)o maisto produktus nuo 12 men pradejo det i burna pik nik ar koki kokuruza,uztat sunus viska kisa ir kisa ir akmenuku kieme paragaut bando nu zodziu....:Dvaikai labai skirtingi......

 2. Guminis meskiukas
  Guminis meskiukas prieš 8 m.

  ema7 parašė:
  labas,mano dukra nieko neime i burna net keista budavo kai kieme vaikai koki.akmenuka ar zolyte kisa,ji net su centais zaist galedavo nes zinojau kad i burna nedes(…

  Pascmus tas pats, gali viska duoti, neodomu, jei pati idedu i burnyte ir laikai, tai paciulpia, pakramto, bet, kad savo rankutem isidetu i burnyte, to nebuvo

 3. ema7
  ema7 prieš 8 m.

  Guminis meskiukas parašė:
  Pascmus tas pats, gali viska duoti, neodomu, jei pati idedu i burnyte ir laikai, tai paciulpia, pakramto, bet, kad savo rankutem isidetu i burnyte, to nebuvo

  zinai gal taip ir geriai,ramiau kad ko nereik neisodes

 4. Guminis meskiukas
  Guminis meskiukas prieš 8 m.

  ema7 parašė:
  zinai gal taip ir geriai,ramiau kad ko nereik neisodes

  Del to tai taip, tik tiek, kad keista

 5. wiqute
  wiqute prieš 8 m.

  O mano jau dicke 1metu ir 7 men visada pirstus burnoj laiko ir ne nylsti,o kokius keturis isikisa ir makaluoja burnoj.... jau atsibodo sakyt kad istrauktu pirstus is burnos... gal sakau kokiu priemoniu yra? Tepalu kokiu ar pan.?