Vaikas vaikšto ant pirštukų (79)

vaikas vaikšto ant pirštukų Vaikas vaikšto ant pirštukų. iStock.com/Ondrooo

Tai gana paplitęs reiškinys, kai pradedantys vaikščioti kūdikiai iš pradžių eina ant pirštų galų, o vėliau pamažu ima remtis visa pėda. Dažniausiai kūdikiai taip elgiasi, kai jie mokosi migruoti po kambarį prisilaikydami už baldų, o taip pat pirmaisiais mėnesiais pradėję vaikščioti, ypač jeigu vaikščioja ant plikų grindų.

Taip pat yra teorija, kad prie vaikščiojimo ant pirštų galų prisideda šokynės ar vaikštynės. Dažnai tai tėra įprotis, ir augant išnyksta savaime, ypač kai vaiko judesiai tampa įvairesni ir jis pradeda bėgioti, šokinėti.

Jeigu mažylis taip vaikšto ne nuolatos (pakaitomis vaikšto ir pilna pėda), paprastai pagrindo nerimauti nėra ir laikui bėgant vaikas iš to įpročio „išaugs“.  

Bet jeigu mažylis neatsikrato šio įpročio įpusėjęs antruosius metus, arba vaikšto tik ant pirštų galų, pasitark su pediatru. Vaikščiojimas ant pirštų galų gali būti susijęs su tam tikrais vystymosi sutrikimais.

Kartais taip yra dėl to, kad Achilo sausgyslė ir blauzdos raumuo yra per trumpi ir sukelia mažyliui diskomfortą – tokiais atvejais padeda speciali mankšta, tempimo pratimai, o atskirais atvejais operacijos ir specialaus gydymo.

Vaikščiojimas ant pirštų galų taip pat gali būti cerebrinio paralyžiaus ar autizmo simptomas, tačiau tokiu atveju be vaikščiojimo būna ir kitų raidos nukrypimų.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  gerduolis parašė:
  mano pusbroliui 10 metu, bet vistiek dar buna pasistiebes vaiksto, kai uzsimirsta... jau pas ji raisciai lygtai sutrumpeje ar kazkas panasaus, uztai jam taip patogi…

  Mano sunui 3met.6men ir jis vaiksto ant galu pirstu,mano brolis net iki 13met vaiksciojo ant galu pirstu,sakiau daktarei tai vis sako deti tapkutes namie,bet nelabai jis megsta namie vaikscioti sujeis tai uzdedu ir nusiima,lauke vaikstant eina visa kedute.gal sakyti kad manksteliu duotu?ar duoda da tokio amziaus vaikui?

 2. MiLdUkE
  MiLdUkE prieš 6 m.

  Astartė parašė:
  Na, mums tai operacija artėja būtent dėl to, kad vaikšto ant pirštų galiukų...Tvarkys Achilo sausgysles.

  o kiek jums laiko?

 3. Astartė
  Astartė prieš 6 m.

  MiLdUkE parašė:
  o kiek jums laiko?

  3 metai. Pastebėjo 11 mėn. (vaikščioti pradėjo 1m3 mėn.)

 4. MiLdUkE
  MiLdUkE prieš 6 m.

  Astartė parašė:
  3 metai. Pastebėjo 11 mėn. (vaikščioti pradėjo 1m3 mėn.)<
  gal jums taip buve su jusu maziukas ar maziukem mano mazoji labai daznai isitempe sukryziuoja kojas ir visa isitempe israudonuoja net suprakaituoja kas gali buti daktarai sako kad praeis bet kas kaip vistiek neramu kodel taip ji daro?

 5. kinezistevaiku Kaunas prieš 5 m.

  Mamytes kieno vaikuciai vaiksto ant galu pirstuku darykite mankstas masazus kuo anksciau riekia sutvarkyti bedele esu turejus ne viena vyresni vaikuti kuriam ilgas toks vaiksciojimas tampa iprociu. O ejimas pasistiebus ne tik negrazi eisena bet ir veliau daugiau problemu itampa raumenu nugaroje ir ttt zodziu. Vaikai ir kudikiai pedas turi statyti norm.