Kūdikiui 6 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis čiauška vis daugiau, o „kalbos“ tampa vis ilgesnės ir ilgesnės – tai ženklas, kad akimirka, kai jis pradės kalbėti, vis arčiau, tačiau kol jis išmoks tarti tikrus žodžius ir regzti sklandžius sakinius, praeis dar daug mėnesių.

Gali būti, kad kartas nuo karto nugirsti vaikutį daug kartų kartojant tą patį skiemenį, tik skirtingu balsu ir intonacija. O kartkartėm galbūt mažylis taria ir sudėtingesnius garsus, sudarytus iš dviejų ar net trijų skirtingų skiemenų. Iš tiesų jis eksperimentuoja bandydamas suprasti, kokius garsus keičiant liežuvio ar lūpų padėtį gali išgauti jo balsas, – panašiai elgiasi ir muzikantas, išbandantis naują instrumentą.

Nors mažyliui šie pirmieji garsai kol kas yra bereikšmiai ir beprasmiai, jūs abu galite padėti mažyliui greičiau suvokti šių garsų galią ir paskirtį. Klausykitės atidžiai jo „šnekos“ ir išgirdę tinkamų garsų, bandykite vaikučiui atsakyti juos pakartodami. Dabar tinkamas metas supažindinti mažylį su gyvūnėlių išduodamais garsais (tokiais kaip „au-au“, „mūū“ arba „kva-kva“). Šie paprasti, lengvai ištariami garsai gali būti smagi ir prasminga pramoga – ypač jei juos galėsi pailiustruoti atitinkamais piešinėliais.

Faktas

Ausų uždegimu dažniausiai serga vaikai nuo šešių mėnesių iki trejų metų. 70 % vaikų iki trejų metų yra bent kartą juo sirgę.

2017 m. Lapkritinukai

1. JurateJuratuke
    JurateJuratuke prieš 12 val.

kiškis krūmuos parašė:
    Bandžiau. Gal kiti ir bando mėgdžioti, bet manasis individualistas, jis ne prie chebros.

su tvirtu poziuriu nuo mazens!
    O man siandien taip juokingai, valgau vakare prie stalo ir maziuke ant savo kairio sono laikau. Ji taip stebi stebi ir kai tik as kasni i burna dedu, ji net sucepsi ir seile nuryja. Bet taip skaniai, atrodo imciau ir jai gabaliuka duociau

paryziete prieš 11 val.

Lorrii parašė:
    Kai lauke triukšmas, aš jungiu white noise ant didelio garso. Padeda dażnai.

Mes dvyliktame aukšte, nzn kas padėtų, tiesiog nėra kas sulaiko garsą...girdim viską - traukinį ant Heso, koncertas Pašilės g., kovo 11-osios stotelės troleibusus - ypač pirmus kai durys atsidarinėja ir t.t..😂😂....sunku, kol pripranti prie tokio triukšmo po žiemos...aš kartais gartraukį įjungiu, jis gana galingas - bet maniškei nelabai....į glėbį ir krūtinė...dar kartais kokią švelnią muziką...va ir db beveik 1 nakties, langai atidaryti, o jausmas toks lyg prie autostrados gyventume ...kol mažoji miega pietukų, uždarai langą, ir nakčiai stengiamės užsidaryti...bet su kondicionieriumi irgi triukšmo nemažai naktimis...sunku pailsėti šiltuoju metu...o mažoji pasidarė jautri labai garsams 😔

3. kiškis krūmuos
    kiškis krūmuos prieš 1 val.

Panašu, jog artimiausią laikotarpį teks gyventi plaukus susilaižius į kuoduką, nes neduok dieve styros kokia sruoga. Kai sugriebia rankos, tai net žviegiu, kaip saldu. Paskui tik krapštau savo plaukų likučius iš jo pirštų.
    Jau kaip kaifuoju nuo motinystės tai šakės... teks gaivint nuo perdozavimo.

PupuMama prieš 1 val.

kiškis krūmuos parašė:

Mūsų taip pat su dukra kenčia plaukai nuo mažosios.. bet kadangi man surišti plaukai netinka gaunu dažnai būti.palaidais..

5. kiškis krūmuos
    kiškis krūmuos prieš 45 min.

PupuMama parašė:

Tai man irgi netinka ir atrodau baisiai, bet šiuo atveju velniop kaip atrodau, nes mano plaukais teka nervų gyslos, tai kai tampo mano plaukus, kenčia ir nervai. Aš pikts.