Kūdikiui 6 mėnesiai ir 1 savaitė

Su pasauliu ypač besidominčiu kūdikiu labai įdomu, tačiau taip pat ir gan sunku. Kūdikis nori viską matyti, visur dalyvauti, nuolat bendrauti, tačiau pats dar nėra savarankiškas, tad tėveliams tenka gerokai paplušėti jį nuolat linksminant.

Ar galima sodinti kūdikį?

Maždaug 6 mėnesių kūdikis jau pradeda savarankiškai sėdėti, t.y. geba bent kelias minutes išlaikyti vertikalią kūno padėtį be jokios papildomos atramos.

Kita vertus, amžius, kada vaikas pradeda sėdėti (arba įgauna bet kokį kitą įgūdį), yra labai individualus. Normalu, jeigu vaikas ima sėdėti maždaug 6-8 gyvenimo mėnesį.

Seniau egzistavo žalinga praktika anksti pratinti kūdikius prie sėdėjimo, ramstyti sėstis dar tik besimokantį kūdikį pagalvėmis. Jokiu būdu to nedarykite. Perdėm ankstyvas, „prievartinis“ sodinimas gali pakenkti vaiko stuburui, lemti netaisyklingą, nesimetrišką laikyseną ir net skoliozę (stuburo iškrypimą).

Žinoma, svarbu lavinti kūdikį ir stiprinti jo kūną. Pavyzdžiui, kūdikiui jau pradėjus tvirtai laikyti galvytę, paimkite jį už rankyčių, kilstelėkite iki sėdimos padėties ir vėl guldykite.

Paaugusį kūdikį dažniau guldykite ant pilvuko ir skatinkite jį pasiremti rankutėmis ir keliukais, pėdomis, verstis ant nugarytės ir atgal.

Kūdikis skleidžia įvairiausius garsus

Judviejų mažylis čiauška vis daugiau, o „kalbos“ tampa vis ilgesnės ir ilgesnės – tai ženklas, kad akimirka, kai jis pradės kalbėti, vis arčiau, tačiau kol jis išmoks tarti tikrus žodžius ir regzti sklandžius sakinius, praeis dar daug mėnesių.

Gali būti, kad kartas nuo karto nugirsite vaikutį daug kartų kartojant tą patį skiemenį, tik skirtingu balsu ir intonacija. O kartkartėm galbūt mažylis taria ir sudėtingesnius garsus, sudarytus iš dviejų ar net trijų skirtingų skiemenų. Iš tiesų jis eksperimentuoja bandydamas suprasti, kokius garsus keičiant liežuvio ar lūpų padėtį gali išgauti jo balsas, – panašiai elgiasi ir muzikantas, išbandantis naują instrumentą.

Nors mažyliui šie pirmieji garsai kol kas yra bereikšmiai ir beprasmiai, jūs abu galite padėti mažyliui greičiau suvokti šių garsų galią ir paskirtį. Atidžiai klausykitės jo „šnekos“ ir išgirdę tinkamų garsų, bandykite vaikučiui atsakyti juos pakartodami.

Mokykite kūdikį ženklų kalbos

Mokykite kūdikį ne tik garsų ir žodžių, bet ir ženklų, kūno kalbos - tai svarbi žmonių komunikacijos priemonė. Be to, įvairių ženklų rodymas kūnu, pirštukais yra puiki mankšta.

Atsisveikindami ir pasisveikindami mojuokite - „labas“ ir „ate ate“. Pasakodami vaikui apie daiktą ar žmogų, durkite į jį pirštu. Apibūdindami naudokite rankas - mažą paukščiuką parodo sprindis, o didelį dramblį - plačiai ištiestos rankos. Dainuodami daineles, žodžius papildykite gestais. Pavyzdžiui, „Mano batai buvo du, vienas dingo – nerandu“ galima parodyti du pirštukus sakant „du“ ir neigiamai pasukioti galvą tariant „nerandu“.

Kūdikis domisi gyvūnais

Augantis kūdikis ima vis aiškiau suvokti aplinkinius. Jis atpažįsta tėvelius ir šeimos narius, noriai su jais bendrauja, jį žavi kiti kūdikiai, o taip pat pradeda stipriai dominti gyvūnai.

Kūdikiai noriai „kalbina“ namuose gyvenančius, svečiuose sutiktus ar kieme matomus gyvūnus, tiesa rankutes, džiaugsmingai reaguoja palietęs švelnų kailį ar išgirdęs gyvūnėlio skleidžiamus garsus.

Skatinkite kūdikio susidomėjimą ir jį „išnaudokite“ lavinimui. Šiuo metu kūdikis intensyviai čiauška, mokosi vis geriau tarti skirtingus garsus, juos jungti. Supažindinkite mažylį su skirtingais gyvūnais rodydami jų paveiksliukus ir pasakydami, kaip jie „kalba“, t.y. „karvytė sako mūū“, „šuniukas sako au-au“, „katytė sako miau-miau“.

Faktas

Ausų uždegimu dažniausiai serga vaikai nuo šešių mėnesių iki trejų metų. 70 % vaikų iki trejų metų yra bent kartą juo sirgę.

💖💖2022 m. rugpjūtinukai 💖💖

 1. jumu_designer
  jumu_designer prieš 12 val.

 2. jumu_designer
  jumu_designer prieš 12 val.

  jumu_designer parašė:
  As dirbu nuo 2men kai gime dabar dar 2 planus sumascius ka galiu gaminti ir pardavineti esu grafikos dizainere,marskineliu dizainere(tokie crazy) ir ciulptuku…

  Https://www.instagram.com/jumu_designer

 3. daivosd
  daivosd prieš 9 val.

  Ramioji6 parašė:
  Gaila man tos senos kartos kūdikiu 😞💔....

  Mano močiutė pasakojo, kaip jos mama prarado kūdikį pamaitinusi prarūgusia manų koše, kutas gimė sutraiškyta kaukile, nes nėštumo pabaigoj bulviakasyje dalyvavo. Baisūs laikai buvo

 4. jumu_designer
  jumu_designer prieš 4 val.

  MOT1 parašė:
  Tiesiog grazioj formoj pasakykit, kad jus esate tevai ir zinote kas jusu vaikui yra geriausia, gyvenat siais laikais o ne anais, ir ji kaip norejo augino,ir jus dar…

  speju jei as tai pasakyciau butu karas rimtas nes mano mama rami nelenda ir viskas jai ok,bet maniskio mama o dieve visur ir visada. Sako turiu jai siusti foto kaip vaikas atrodo snd...aga jau isisbegejau,turiu as laiko foto siuntineti ir dar kazkam cia teisintis bet kartais taip nervina kad iki negaliu. Snd aiskino kad jai reikia duoti ir tyreles ir vakare vaisiu nu blemba....ji pries 2d paragavo 1 sauksta bulviu ir kita diena moliuko 1 sauksta tai vaikas vos neveme,kokiu jai dar cia vaisiu ir dar kazkokiu kosmoso uch negaliu...

 5. MOT1
  MOT1 prieš 4 val.

  jumu_designer parašė:
  speju jei as tai pasakyciau butu karas rimtas nes mano mama rami nelenda ir viskas jai ok,bet maniskio mama o dieve visur ir visada. Sako turiu jai siusti foto k…

  Nu bet reikia nubrėžti ribas visada, nes vieną dieną neatlaikysit ir tada dar blogiau jai pasibaigs😄😄nu arba tiesiog paklausyt ka sneka ir praleist,.nes isprotesit. nes kuo toliau, tuo daugiau vadovaus, jeo leisit isijausti😄nes kai kurios turi ta toki uzslepta kompleksa, kaip as vadinu, negalejo paleist sunu ramia sirdim, tai dabar cia nori reikštis😄