Kūdikiui 6 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis čiauška vis daugiau, o „kalbos“ tampa vis ilgesnės ir ilgesnės – tai ženklas, kad akimirka, kai jis pradės kalbėti, vis arčiau, tačiau kol jis išmoks tarti tikrus žodžius ir regzti sklandžius sakinius, praeis dar daug mėnesių.

Gali būti, kad kartas nuo karto nugirsti vaikutį daug kartų kartojant tą patį skiemenį, tik skirtingu balsu ir intonacija. O kartkartėm galbūt mažylis taria ir sudėtingesnius garsus, sudarytus iš dviejų ar net trijų skirtingų skiemenų. Iš tiesų jis eksperimentuoja bandydamas suprasti, kokius garsus keičiant liežuvio ar lūpų padėtį gali išgauti jo balsas, – panašiai elgiasi ir muzikantas, išbandantis naują instrumentą.

Nors mažyliui šie pirmieji garsai kol kas yra bereikšmiai ir beprasmiai, jūs abu galite padėti mažyliui greičiau suvokti šių garsų galią ir paskirtį. Klausykitės atidžiai jo „šnekos“ ir išgirdę tinkamų garsų, bandykite vaikučiui atsakyti juos pakartodami. Dabar tinkamas metas supažindinti mažylį su gyvūnėlių išduodamais garsais (tokiais kaip „au-au“, „mūū“ arba „kva-kva“). Šie paprasti, lengvai ištariami garsai gali būti smagi ir prasminga pramoga – ypač jei juos galėsi pailiustruoti atitinkamais piešinėliais.

Faktas

Ausų uždegimu dažniausiai serga vaikai nuo šešių mėnesių iki trejų metų. 70 % vaikų iki trejų metų yra bent kartą juo sirgę.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. melanezija
  melanezija prieš 7 val.

  Zirzė parašė:
  Labai dziaugiuosi,kad dar galiu naudoti lopsi. Jis gilus ir pakankamai uzdaras. Tad vesesnis oras nebaisus. Sportine trauksiu tik pavasari

  Maniškis nedidelis, tai lopšio iki pavasario tikrai užteks

 2. Reda_a
  Reda_a prieš 3 val.

  IngridV parašė:
  Aš taip pat duodu mamuko. Bandė žaliųjų grikių, avižų, ryžių ir grikių. Skaniai valgo, nereikia niekuo gardinti. Tik įtariu, kad nuo grikių košės kilo alergija. Ger…

  o siaip jus verdat koses be pieno?

 3. User has not uploaded an avatar
  IngridV prieš 2 val.

  Reda_a parašė:
  o siaip jus verdat koses be pieno?

  Vaikui? Be. Sau ar kam kitam nesu virus, nesu jų valgius, na kiek kūdikystėje įkišdavo, bet ir tada labai nesisekė O dabar net nenutuokiu, koks tų košių skonis.

 4. Natallly
  Natallly prieš 2 val.

  Reda_a parašė:
  Gal yra kas is mamyciu jau maitinanciu savo mazylius ryziu, avizu ir grikiu kosemis?😊kokios firmos perkat? nes atsiduriau keblioj situacijoje nepaziurejau paruosimo…
  tokias bandem. Skaniai valgo ta bebi

 5. Balloon prieš 34 sek.

  Reda_a parašė:
  o siaip jus verdat koses be pieno?

  Koses reiktu virti tik ant vandens