Kūdikiui 6 mėnesiai ir 1 savaitė

Su pasauliu ypač besidominčiu kūdikiu labai įdomu, tačiau taip pat ir gan sunku. Kūdikis nori viską matyti, visur dalyvauti, nuolat bendrauti, tačiau pats dar nėra savarankiškas, tad tėveliams tenka gerokai paplušėti jį nuolat linksminant.

Ar galima sodinti kūdikį?

Maždaug 6 mėnesių kūdikis jau pradeda savarankiškai sėdėti, t.y. geba bent kelias minutes išlaikyti vertikalią kūno padėtį be jokios papildomos atramos.

Kita vertus, amžius, kada vaikas pradeda sėdėti (arba įgauna bet kokį kitą įgūdį), yra labai individualus. Normalu, jeigu vaikas ima sėdėti maždaug 6-8 gyvenimo mėnesį.

Seniau egzistavo žalinga praktika anksti pratinti kūdikius prie sėdėjimo, ramstyti sėstis dar tik besimokantį kūdikį pagalvėmis. Jokiu būdu to nedarykite. Perdėm ankstyvas, „prievartinis“ sodinimas gali pakenkti vaiko stuburui, lemti netaisyklingą, nesimetrišką laikyseną ir net skoliozę (stuburo iškrypimą).

Žinoma, svarbu lavinti kūdikį ir stiprinti jo kūną. Pavyzdžiui, kūdikiui jau pradėjus tvirtai laikyti galvytę, paimkite jį už rankyčių, kilstelėkite iki sėdimos padėties ir vėl guldykite.

Paaugusį kūdikį dažniau guldykite ant pilvuko ir skatinkite jį pasiremti rankutėmis ir keliukais, pėdomis, verstis ant nugarytės ir atgal.

Kūdikis skleidžia įvairiausius garsus

Judviejų mažylis čiauška vis daugiau, o „kalbos“ tampa vis ilgesnės ir ilgesnės – tai ženklas, kad akimirka, kai jis pradės kalbėti, vis arčiau, tačiau kol jis išmoks tarti tikrus žodžius ir regzti sklandžius sakinius, praeis dar daug mėnesių.

Gali būti, kad kartas nuo karto nugirsite vaikutį daug kartų kartojant tą patį skiemenį, tik skirtingu balsu ir intonacija. O kartkartėm galbūt mažylis taria ir sudėtingesnius garsus, sudarytus iš dviejų ar net trijų skirtingų skiemenų. Iš tiesų jis eksperimentuoja bandydamas suprasti, kokius garsus keičiant liežuvio ar lūpų padėtį gali išgauti jo balsas, – panašiai elgiasi ir muzikantas, išbandantis naują instrumentą.

Nors mažyliui šie pirmieji garsai kol kas yra bereikšmiai ir beprasmiai, jūs abu galite padėti mažyliui greičiau suvokti šių garsų galią ir paskirtį. Atidžiai klausykitės jo „šnekos“ ir išgirdę tinkamų garsų, bandykite vaikučiui atsakyti juos pakartodami.

Mokykite kūdikį ženklų kalbos

Mokykite kūdikį ne tik garsų ir žodžių, bet ir ženklų, kūno kalbos - tai svarbi žmonių komunikacijos priemonė. Be to, įvairių ženklų rodymas kūnu, pirštukais yra puiki mankšta.

Atsisveikindami ir pasisveikindami mojuokite - „labas“ ir „ate ate“. Pasakodami vaikui apie daiktą ar žmogų, durkite į jį pirštu. Apibūdindami naudokite rankas - mažą paukščiuką parodo sprindis, o didelį dramblį - plačiai ištiestos rankos. Dainuodami daineles, žodžius papildykite gestais. Pavyzdžiui, „Mano batai buvo du, vienas dingo – nerandu“ galima parodyti du pirštukus sakant „du“ ir neigiamai pasukioti galvą tariant „nerandu“.

Kūdikis domisi gyvūnais

Augantis kūdikis ima vis aiškiau suvokti aplinkinius. Jis atpažįsta tėvelius ir šeimos narius, noriai su jais bendrauja, jį žavi kiti kūdikiai, o taip pat pradeda stipriai dominti gyvūnai.

Kūdikiai noriai „kalbina“ namuose gyvenančius, svečiuose sutiktus ar kieme matomus gyvūnus, tiesa rankutes, džiaugsmingai reaguoja palietęs švelnų kailį ar išgirdęs gyvūnėlio skleidžiamus garsus.

Skatinkite kūdikio susidomėjimą ir jį „išnaudokite“ lavinimui. Šiuo metu kūdikis intensyviai čiauška, mokosi vis geriau tarti skirtingus garsus, juos jungti. Supažindinkite mažylį su skirtingais gyvūnais rodydami jų paveiksliukus ir pasakydami, kaip jie „kalba“, t.y. „karvytė sako mūū“, „šuniukas sako au-au“, „katytė sako miau-miau“.

Faktas

Ausų uždegimu dažniausiai serga vaikai nuo šešių mėnesių iki trejų metų. 70 % vaikų iki trejų metų yra bent kartą juo sirgę.

2022 m. Balandinukai ❤️

1. Hortė
    Hortė prieš 2 d.

Pipirelis parašė:
    Apie kokią pradžią kalbama. Kažkokią įpjovą dantenoj pamačiau vieną dieną, kitos dienos vakare jau kabino pirštą danties dalis ir apie savaitę gal lindo jau dantuka…

Pas mus jau iškilimas kaip ir yra dviejų dantukų. Šiaip įdomu kada jie čia išlenda.

Stela00 prieš 2 d.

Hortė parašė:

Po tokio pastebėjimo, pirštą pradėjo brėžti po 2 dienų😀

3. kristute1
    kristute1 prieš 2 d.

Hortė parašė:
    Sveikos. Mamos toms kur vaikams jau išdygę dantukai. Sakykite per kiek laiko jie išdygsta? jei jau yra pradžia

Vakar ryte per dantenas pamačiau dantuko kontūrus. Šįryt jau brėžia per dantenas
    Bet mažutė vakar vakare kokią valandą stipriai verkė bandėm su šaldytu kramtuku padėt

4. Hortė
    Hortė prieš 2 d.

kristute1 parašė:

Pas mus dviejų dantukų kontūrai yra. Ir vakarais neramus visada būna. Ir naktimis verkia prastai miega. Tik nežinau kas tai ar dantukai ar šiaip kažkas yra.

Viktorija ... prieš 2 d.

Sveikos 🌸 Kaip gyvuojate mamytes ir jūsų maziukai? 🥰 Šiek tiek apie mus ❤️ Mergytei menesiukai.. Guvi,apetitas geras,labai viskuo domisi,bet.... Kieme pabuname tik kol miega,tik nubunda ir riesiasi,verkia,tenka ant ranku imti,niekaip nesudomina niekas,kad paguletu 🤦 Kitas dalykas,jei ka susitinkam ir pakalbina ar rankyte paliecia,pradeda pykti 🙆 aplamai pastebejau jog laaabai zmoniu neprisileidzia,dirgli tokia... Net bijau,kad kas pakalbins,i svecius nuejus praktiskai tik ant ranku prabuna 😔 kame beda niekaip nesuprantu... Vyras dirba uzsienyje,todel visad tik as salia jos... Kartais jau labai sunku,isitempusi belenkaip jaučiuosi... Ar mes vienos tokios piktutes?

Dovanoju!
1,00 €