Pradedame primaitinimą, arba pirmi „tikri“ pietūs (154)
Tai tikras gastronominis įvykis mažylio (ir šeimos) gyvenime, tad šiems „šventiniams pietums“ geriausiai tiks viena iš savaitgalio dienų. Galbūt visi kartu susėskite prie stalo su savais šaukštais – tegu ir mažylis pajaučia bendrų pietų džiaugsmą. Pasiruoškite video kamerą arba fotoaparatą - greičiausiai norėsite šį įvykį įamžinti. Žinoma, ar pietūs įvyks, priklausys ir nuo mažylio nuotaikos: jis turi būti gerai nusiteikęs ir šiek tiek (bet ne per daug!) išalkęs: jei jis bus labai išalkęs, jis tiesiog norės greičiau pasisotinti, tad bandymai eksperimentuoti gali baigtis ašaromis.
O čia žingsnis po žingsnio instrukcija kaip pavalgyti pirmą kartą:
-
Pažindykite kūdikį arba pamaitinkite jį pieno mišiniu (pusę to kiekio, kiek jis suvalgo įprastai).
-
Duokite pasirinktos daržovių ar grūdų košės. Pirmą kartą kūdikis suvalgys 1-2 arbatinius šaukštelius (jei pavyks sumaitinti).
Daržovių tyrės receptas: šviežią morką supjaustykite centimetro storio gabalėliais ir virkite nedideliame kiekyje vandens iki suminkštės (apie 5-8 minutes). Pervirtos morkos praranda daug vertingų medžiagų, jų skonis yra prastesnis. Į vandenį, kuriame verdate morkas, galite įpilti kelis lašus geros kokybės saulėgrąžų ar alyvuogių aliejaus. Išvirusias morkas sutrinkite (patogiausia nedideliu maišytuvu ar smulkintuvu) iki vientisos tyrelės. Jei košelė per tiršta, įpilkite vandens, mamos pieno ar pieno mišinuko.
Košelės receptas: naudokite specialiai kūdikiams skirtą ryžių košelę. Pradžiai užmaišykite jos (kaip nurodyta ant pakuotės), o tada praskieskite ją mamos pienu ar pieno mišinuku. Vienam košės šaukšteliui reikės keturių šaukštelių pieno (arba pieno mišinio) – pirmą kartą košė turi būti skysta!
-
Maitinkite šaukšteliu – vaikas turi mokytis valgyti šaukštu. Geriausiai tiks mažas šaukštelis guminiu galu – taip mažesnė tikimybė pažeisti nepatyrusio valgytojo dantenas. Pradžiai pasemkite nedaug, vos ant šaukšto galiuko ir pridėkite šaukštą prie mažiuko lūpų.
-
Maitinimą pabaikite žindymu ar pieno mišiniu.
Nenusiminkite, jei „šventiniai pietūs“ nenusiseks. Vaikutis gali užsičiaupti ir neimti šaukšto. Gali taip ir nenuryti pirmojo „kąsnio“: šis tiesiog gali iškristi iš mažiuko burnytės ant seilinuko. Būkite nusiteikę šiokiai tokiai netvarkai: juk ir suaugę apsidrabsto, tad ko galite tikėtis iš pradedančiojo valgytojo? Kita vertus, net ir toks patyrimas gali būti smagus – viskas priklauso nuo jūsų požiūrio į situaciją ;).
Greta.D.nesuka galvos del uošvenės, o jei per daug kišasi - pasakyk, kad tu mama ir tik tu nuspręsi, Padėkok už patarimus ir ignoruok. Gal susipras. Mane irgi bando pjauti, bet aš nesileidžiu į kalbas. Jau sakiau tą pati ir kartosiu kiek reiks.Ir ką gali patarti moteris savo vaikus maitinusi manų koše nuo antro mėnesio? Tais laikais tai buvo priimta.
Pagal laiką, tikrai galėtų būti dantys. O būna ir nevalgadieniai, košės prėskos. Aš vadovaujuos taisykle - man neskanu, tai kaipvaikui gali patikti? Žinau,kad daug mamų nepritars,bet aš linkusi pagardinti košes tyrelėmis, o daržovienes darau su kuo įvairesnėm daržovėm.