Pradedame primaitinimą arba pirmi „tikri“ pietūs (151)

Tai tikras gastronominis įvykis mažylio (ir šeimos) gyvenime, tad šiems „šventiniams pietums“ geriausiai tiks viena iš savaitgalio dienų. Galbūt visi kartu susėskite prie stalo su savais šaukštais – tegu ir mažylis pajaučia bendrų pietų džiaugsmą. Pasiruoškite video kamerą arba fotoaparatą - greičiausiai norėsite šį įvykį įamžinti. Žinoma, ar pietūs įvyks, priklausys ir nuo mažylio nuotaikos: jis turi būti gerai nusiteikęs ir šiek tiek (bet ne per daug!) išalkęs: jei jis bus labai išalkęs, jis tiesiog norės greičiau pasisotinti, tad bandymai eksperimentuoti gali baigtis ašaromis.

O čia žingsnis po žingsnio instrukcija kaip pavalgyti pirmą kartą:

• Pažindyk kūdikį arba pamaitink pieno mišiniu (pusę to kiekio, kiek jis suvalgo įprastai).

• Duok pasirinktos daržovių ar grūdų košės. Pirmą kartą kūdikis suvalgys 1-2 arbatinius šaukštelius (jei pasiseks sumaitinti).

Daržovių tyrės receptas: šviežią morką supjaustyk centimetro storio gabalėliais ir virk nedideliame kiekyje vandens iki suminkštės (apie 5-8 minutes). Pervirtos morkos praranda daug vertingų medžiagų ir jų skonis yra prastesnis. Į vandenį, kuriame verdi morkas, gali įpilti kelis lašus geros kokybės saulėgrąžų ar alyvuogių aliejaus. Išvirusias morkas sutrink (patogiausia nedideliu maišytuvu ar smulkintuvu) iki vientisos tyrelės. Jei košelė per tiršta, įpilk vandens, mamos pieno ar pieno mišinuko.

Košelės receptas: naudok specialiai kūdikiams skirtą ryžių košelę. Pradžiai užmaišyk jos (kaip nurodyta ant pakuotės), o tada praskiesk ją mamos pienu ar pieno mišinuku. Vienam košės šaukšteliui reikės keturių šaukštelių pieno (arba pieno mišinio) – pirmą kartą košė turi būti skysta!

• Maitink šaukšteliu – vaikas turi mokytis valgyti šaukštu. Geriausiai tiks mažas šaukštelis guminiu galu – taip mažesnė tikimybė pažeisti nepatyrusio valgytojo dantenas. Pradžiai pasemk nedaug, vos ant šaukšto galiuko ir pridėk šaukštą prie mažiuko lūpų.

• Maitinimą baik žindymu ar pieno mišiniu.

Nenusimink, jei „šventiniai pietūs“ nenusiseks. Vaikutis gali užsičiaupti ir neimti šaukšto. Gali taip ir nenuryti pirmojo „kąsnio“: šis tiesiog iškrenta iš mažiuko burnytės ant seilinuko. Taip pat būk nusiteikusi šiokiai tokiai netvarkai: juk ir suaugę apsidrabsto, tad ko gali tikėtis iš pradedančiojo valgytojo?  Kita vertus, net ir toks patyrimas gali būti smagus – viskas priklauso nuo tavo požiūrio į situaciją ;).

1. Anemun
    Anemun prieš 2 m.

Greta.D parašė:
    Sveikos, nuo 5 menesiu pradejau dukryte maitinti kosytem. Verdu pati. Pirmas kelias savaites valgem vos vos, nes pratinomes. Veliau isvukom atostogom, tad deje ne k…

Paziurekit ar dantukai nesikala.Nes jai kalasi dantukai tai kieto maisto maziau gali valgyt arba nedgi jo atsisakyti.

2. Greta.D
    Greta.D prieš 2 m.

Auga , 2 vienu metu. Hmm, logiskai cia pasaket. As zinojau, kad augant dantim vaikai maziau valgo. Ot 'kopustgalve" as

p.Arune prieš 1 m.

As sakyciau, jei nori pienuko, tai ir duot tiek kiek nori, ypac jei pati maitini, nes vaikas pats atsirenka kas geriausia jam tuo metu O ir atsigerti bet kuriuo atveju irgi reikia, ne tik valgyti ;) Be to, mano vyresne dukryte apskritai darzoviu nelabai mego, bet su malonumu kimsdavo ryziuku kosytes, tai as ja apgaudinedavau - ryziukus su darzovem maisydavau ir toki varianta kur kas lengviau sumaitindavau nei grynas darzoves

4. Citrinikė prieš 1 m.

Greta.D.nesuka galvos del uošvenės, o jei per daug kišasi - pasakyk, kad tu mama ir tik tu nuspręsi, Padėkok už patarimus ir ignoruok. Gal susipras. Mane irgi bando pjauti, bet aš nesileidžiu į kalbas. Jau sakiau tą pati ir kartosiu kiek reiks.Ir ką gali patarti moteris savo vaikus maitinusi manų koše nuo antro mėnesio? Tais laikais tai buvo priimta.
    Pagal laiką, tikrai galėtų būti dantys. O būna ir nevalgadieniai, košės prėskos. Aš vadovaujuos taisykle - man neskanu, tai kaipvaikui gali patikti? Žinau,kad daug mamų nepritars,bet aš linkusi pagardinti košes tyrelėmis, o daržovienes darau su kuo įvairesnėm daržovėm.

5. ltelaniukas@gmail.com
    ltelaniukas@gmail.com prieš 10 mėn.

Mums jau 6menesiai valgome pusryciams 210 mil misinelio neseniai pradejau duoti nutraukiau maitinima, nes nepakako teko primaitinti, kosytes pratinau nuo 5menesiu po truputi paragauti;) kosytes per diena suvalgo viso kartu sudejus,4-3 po 125g ir misinelio tai pat meksta atsigerti po valgio duodu pvz.kosytes 125g ir jai suvalge visa kosyte duodu maxsimum 120mil atsigerti vandenuko arba misinelio.Iivairiai exspermentuokitnes kudikelis viena syki nori daugiau valgyti o kita kart maziau geria , sekmes maitinant.