Kūdikiui 3 savaitės

Jūsų mažylis auga, rausvėja ir apvalėja. Jo odelė vis lygesnė ir švelnesnė, jis mažiau raukosi ir dažniau žvelgia plačiai atmerkęs akeles, jo judesiai vis plastiškesni. Dabar vaikutis jau pradeda priminti pūstažandžius kūdikėlius iš reklamos!

Kūdikis vis stiprėja

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Stiprinkite naujagimio raumenis nuo pat pirmųjų savaičių. Pastebėję, kad kūdikis ima koncentruoti žvilgsnį, rodykite žaisliukus ar pati linguokite taip, kad vaikas stebėtų. Stiprės ne tik vaikelio akių, bet ir kaklo, nugaros raumenys, susidomėjęs jis stengsis sukti ir kelti galvytę.

Nepamirškite periodiškai bent kelioms minutėms paguldyti mažylio ant pilvuko, tuomet taip pat rodykite žaisliukus, pasilenkite prie vaiko veido, kad jis jus gerai matytų.

Naujagimio maudymas

Kol ant naujagimio pilvuko dar pūpsojo virkštelės likutis, jį buvo rekomenduojama tik šiek tiek apiprausti ar apšluostyti drėgnu rankšluostėliu, švelnia kempinėle. Dabar mažylio virkštelė jau turėtų būti nukritusi, bamba sugijusi, tad jis gali pasimėgauti savo pirmąja vonia!

Naujagimį patogiausia maudyti specialioje vonelėje, tačiau, jeigu jos neturite, tiks ir kriauklė. Naujagimiai neturi daug progų išsitepti, tad juos pakanka maudyti 1-2 kartus per savaitę (tačiau kaskart keičiant sauskelnes reikėtų apiprausti ar drėgna servetėle apvalyti vaikučio užpakaliuką), nenaudojant (ar naudojant labai saikingai) jokių papildomų prausiklių, šampūnų ir kt. Oro temperatūra vonios kambaryje turėtų būti apie 24°C, o vandens - 32 - 37°C.

Daugiau apie pirmąsias mažylio maudynes skaitykite čia:

Naujagimis nuolat verkia

Ne tik kalbėti, bet net guguoti dar nemokančio naujagimio vienintelė komunikacijos forma yra verkimas. Pastebima, kad daugiausiai kūdikis verkia per pirmąsias 12 savaičių nuo gimimo, vėliau jis išmoksta atkreipti tėvelių dėmesį kitais garsais, judesiais, mimikomis.

Vaikui pradėjus verkti, pasistenkite kuo greičiau patenkinti jo poreikius. Pamaitinkite, apiprauskite, pakeiskite vystyklą, įsitikinkite, kad vaikui nėra per karšta ar šalta, patikrinkite, ar jis nekarščiuoja, ar nepučia pilvuko, ar nespaudžia rūbeliai.

Jeigu naujagimis nesiliauja verkęs, gali būti, kad jis tiesiog nori būti nešiojamas. Daugumai geriau matyti pradėjusių vaikų patinka būti paguldytiems ant peties, ar tarsi atremtiems į krūtinę, tuomet jie gali žvalgytis.

Su kūdikiu daug laiko praleidžianti mama geba atskirti skirtingą kūdikio verksmą. Įprastai alkanas mažylis trumpai rikteli ir tik tuomet pradeda verkti. Kamuojant skausmui kūdikis verkia labai gailiai ir ilgai, verksmas primena rėkimą. Pavargusio, per daug stimuliacijos gavusio vaikelio verksmas kintantis, tai garsėjantis, tai pritylantis.

Daugiau apie mažylio verkimo priežastis skaitykite čia:

Tėčio bendravimas su naujagimiu

Visą nėštumo laikotarpį mažylio taip pat laukęs tėtis jam gimus dažnai jaučiasi atstumtas ir nežino, ko imtis. Jeigu mama žindo, tai natūralu, kad naujagimis beveik visą parą praleidžia jos glėbyje, tačiau jeigu kūdikis maitinamas mišinėliu, šį darbą turėtų dalintis abu tėvai.

Maitinimas, žinoma, ne vienintelė proga pabendrauti su kūdikiu. Tėvelis turėtų ne tik nevengti keisti vystyklų, apiprausti naujagimio, bet ir megzti su juo tvirtą ryšį nuo pat mažumės. Pastebima, kad ypač naudingas oda prie odos kontaktas.

Tėčiai gali pasiguldyti nurengtą naujagimį ant apnuogintos krūtinės, šiltai apsikloti ir ramiai pagulėti, paniūniuoti vaikeliui melodiją, jį pakalbinti. Tiesioginis odos sąlytis ramina, kūdikis ima kvėpuoti tolygiau ir giliau, pagerėja jo virškinimo sistemos darbas, į kraują išskiriami meilę ir prieraišumą sąlygojantys hormonai.

Vertėtų kiekvieną dieną rasti bent kelias akimirkas pabendravimui ir pažaidimui, kuris tikrai įmanomas net ir su pačiu mažiausiu vaikeliu! Tėtis gali rodyti vaikui žaisliuką taip, kad naujagimis jį sektų akimis, naujagimiui galima dainuoti, skaityti knygeles, rodyti jam grimasas, jį masažuoti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2020 m. Birželinukai ❤️

 1. Ievamik
  Ievamik prieš 2 val.

  laukeme parašė:
  Mamytes kurios maitinat misinuku kiek suvalgo per karta maziukai?

  Aš žiūriu pagal rekomendacijas ant pakuotes, mano dukrytė 120 ml suvalgo, tačiau kartais duodu ir mažiau jei miegojo trumpiau tarkime 100ml tada duodu, bet mes apetitu nesiskundžiame, kiek duotum tiek suvalgytu...

 2. User has not uploaded an avatar
  violetaa prieš 2 val.

  laukeme parašė:
  Mamytes kurios maitinat misinuku kiek suvalgo per karta maziukai?

  Mum menuo ir savaite , suvalgom 120 . Bet nevisada. Kartais maziau

 3. justelaite
  justelaite prieš 1 val.

  Ievamik parašė:
  Nu aš nieko prieš tikrai prieš mišinį, kai pas manę tokia situacija tai mišinys atrodo aukso vertės, pagal tiek kiek dukra valgo pienas nespėja pas manę gamintis, o…

  Pabandykit truputį mažiau misinuko duoti ir dažniau krūtį pasiulyt. Kad ir tustesnę. Pastimuliuos dažniau ir turėtų pieno pradėt daugėti 😇 tiksliau, greičiau pildysis ji, nes bus poreikis🤗 aš irgi pradžioj laukdavsu, bet visi sako, kad klaidą dariau. Aišku, paskuo pradeda zurst ir neimt, tada jau mišinuko duodavau. Bet kol ima, tai tegu ciulpuoja kiek gali☺️
  O mamo dabar bėda, kad ptadzioj pienad pats varva, tai beveik traukt nereikia. O ksi nustoja begti, prasideda protestas prie papio, nes tingi traukt🤦‍♀️ tai kariaujam😁 tikiuosi kazkaip praeis.

 4. Ievamik
  Ievamik prieš 1 val.

  justelaite parašė:
  Pabandykit truputį mažiau misinuko duoti ir dažniau krūtį pasiulyt. Kad ir tustesnę. Pastimuliuos dažniau ir turėtų pieno pradėt daugėti 😇 tiksliau, greičiau pildys…

  Krūties ji neima mano jau nuo gimimo, labai daug kartų bandžiau duoti ir pas žindymo speceliste buvome, ir pasaiteli pakirpo, bergždžias reikalas, nusprendžiau, kad vaiko nebecypinsiu, neima tai neima, man pačiai kerta per emocijas kai bandau duoti papi, kaip ji rėkia iki pamėlynavimo.

 5. justelaite
  justelaite prieš 41 min.

  Ievamik parašė:
  Krūties ji neima mano jau nuo gimimo, labai daug kartų bandžiau duoti ir pas žindymo speceliste buvome, ir pasaiteli pakirpo, bergždžias reikalas, nusprendžiau, kad…

  Ai, tada aišku, nezinojau🤗 tai jūs tada išvis super šaunuolė, kad taip dar maitinat, aš jaučiu, tiek vargelio neapsiimciau😇