Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. Mergele1
  Mergele1 prieš 2 val.

  As neklausiau ka man sake, tiesiog stumiau, kaip galejau ir plysau, nes per baisiai skaudejo 🙈😁😁😁 beje, kaip pakeist, kad jau gime? 🤔

 2. Kara23 prieš 2 val.

  Mamytes, po kiek laiko kazkokie atsakymai dėl tyrimo iš kulniuko ateina? ar jei viskas gerai, tai niekas nieko ir nepraneš?

 3. Ginte89
  Ginte89 prieš 1 val.

  Sveikos mamytes, norejau paklausti kaip jus rengiat maziukus savo tokiu oru kad ir dar bunant ligonineje? Trumpom po apacia rankovem ar ilgom? Pirmasis gimes ziema tai sunku kazkaip susigaudyti😀 nors isidejau visokiu

 4. M. Vingaile
  M. Vingaile prieš 1 val.

  As snd po genekologo apziuros tai tikrino ar atsiveres kaklelis tai niekaip pasiekt negalejo sako jo pertrumpi pirstai, nukankino mane isspaude visaip ir vyras kilnojo kad ta kakkeli patikrinti ir nieko.... nu zodziu taip ir likom nepese ar kaklelis atsidares ar ne sako atvaziuokit kita sav. Pasitikrinti... tipo maziukas bet kada gali gimti... ir dar man pasaje kad mano kaklelis netradicibes padetiessako su tokiu tai max 4-5 val. Ir pagimdysiu... zodziu nieko nesuprantu... Nu tikiuosi maziukas savo noru islys cia savaite ir nereikes skatinti😊

 5. redina
  redina prieš 1 val.

  Kara23 parašė:
  Mamytes, po kiek laiko kazkokie atsakymai dėl tyrimo iš kulniuko ateina? ar jei viskas gerai, tai niekas nieko ir nepraneš?

  Jai viskas ok nieko neatsius