Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2017 m. gruodinukai ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Laurute2 prieš 1 val.

  Gruodukas parašė:
  Ne temperatūros neturiu. Na taip yra ten kazkoks kaip guziukas lyg ir pieno jisai nes ir pradzioje buvo tie pieno guzai. Duodu vaikui zyst ta kruti dazniau po to st…

  Nusitrauinedama dar skatini pieno gamyba. Tokiu atveju jau geriau salta kompresiuka uzdek. Bet ne is saldymo kameros 😊

 2. Gruodukas
  Gruodukas prieš 1 val.

  Laurute2 parašė:
  Pabandykit pamasazuot kruti ir duot kuo daugiau zysti. Gal susistovejo pienukas. Pries maitinima pasildykite ar siltis arbatos isgerkite. Nealdykite. Saldykite tik …

  Tai reikejo draugui vaika palikt pora kartu tai buvau nutraukusi ir palikusi

 3. Gruodukas
  Gruodukas prieš 1 val.

  Dekui uz patarimus reiks suktis kazkaip

 4. lianidavna
  lianidavna prieš 1 val.

  Jus nerimaujate jei vaikas nekakoja dvi dienaas, bet steni, na matosi, kad nori kaku. Masaziukai jokie nepadeda. Ar naudojate klizmutes?

 5. User has not uploaded an avatar
  sonkeki prieš 28 min.

  -Mamute- parašė:
  As taip pogomi nuo ryto iki vakaro savo piena duodu o per nakti misinuka iseina I pars misinuka duodu 2-3 kartus. Nes buna kad nebera pieno.

  Mums 3sav beveik, kiek jus laiko jau taip damaitinat misinuku?