Išrankus maistui vaikas (11)

Mažylio pomėgiai gali pasikeisti, todėl neišbrauk valgio, kurio jis atsisakė.

Išrankumas maistui yra viena labiausiai mamas ir tėčius jaudinančių maitinimo problemų, nes kiekvienas nori, kad jų mažyliai valgytų gerai ir kuo įvairesnį maistą. Iš kitos pusės, nė vienas nenorėtų gaminti atskirų patiekalų kiekvienam šeimos nariui.

Pirmuosius kelis gyvenimo metus vaiko mitybos įpročiai dar tik formuojasi. Kūdikiai ir maži vaikai gali būti labai nenuoseklūs ir įnoringi: vieną dieną būti nuolat alkani, kitą dieną raukytis arba suvalgyti tik kelis kąsnelius net ir mėgstamo maisto.

Ar tai išrankumo maistui požymis? Greičiausiai – ne. Pastebėta, kad vaikščioti pradėjusius mažylius kartais taip sužavi šis naujas gebėjimas, kad valgymui jie neturi laiko – juk, palyginti su vaikščiojimu, tai toks nuobodus dalykas! Štai keletas patarimų, kurie gali pagelbėti susidoroti su mitybos iššūkiais  ir sudominti mažylį maistu:

Pasiruoškite. Kuo mažesnis vaikas, tuo lėčiau jam slenka laikas. Todėl į maitinimo kėdutę vaiką sodink tik kai viskas yra suruošta.

Skatinkite savarankiškumą. Maistas, kurį mažylis gali valgyti pats (pavyzdžiui, imdamas pirštukais), jam gali teikti daugiau smagumo, negu toks, kurį jam paduodate jūs Jei maitinimas šaukšteliu neišvengiamas, duokite šaukštelį ir mažyliui – vien jį laikydamas jis gali jaustis labiau savarankiškas. O tai jam labai svarbu! Nusiteikite, kad po valgio bus valymo, bet tai vaikui ne tik pramoga – juk jis mokosi naudotis stalo įrankiais.

Nenuleiskite rankų. Vaikas paragavo ir jam nepatiko? O gal net ragauti atsisakė? Tai normalu ir tai ne priežastis išbraukti produktą iš vaiko menu. Bet ir neverskite vaiko valgyti ar ragauti to, ko jis nenori: vaikui reikia laiko, kad produktą prisijaukintų.

Leiskite tyrinėti. Norite, kad vaikas "prisijaukintų" produktą? Labai svarbu, kad jis dažnai būtų vaiko akiratyje ir būtų valgomas jam artimų žmonių. Bus didelis žingsnis į priekį, jei mažylis produktą palies, pauostys ar lyžtels. Galite būti tikra: vieną dieną jis jo tikrai paragaus!

Nesureikšminkite problemos. Geriausia, jei „nauji“ ar „nemėgiami“ produktai atsiras ant stalo „tyliai“, nedideliuose indeliuose, šalia vaiko mėgstamų produktų (naujus produktus geriau patiekti atskirai). Nesureikšminkite problemos, jei vaikas kažko nevalgo – verčiau pasiūlykite jam jo mėgstamą alternatyvą.

Parinkite tinkamą pateikimą. Naują produktą geriau siūlyti kaip priedą prie pagrindinio patiekalo ar vieną iš užkandžių variantų, ypač jei vaikas mieliau valgo paprastus patiekalus iš vienos rūšies produktų (pavyzdžiui, makaronus be nieko).  Tinkama tekstūra taip pat gali būti raktas į sėkmę: mažylis nevalgo obuolių tyrelės, bet obuolio skiltelė jam gali dar ir kaip patikti!

Na ir žinoma: alkis ir gera nuotaika yra puikūs pagalbininkai ragaujant naujus dalykus!

Susiję straipsniai

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Kiek vandens reikia vaikui?

Kodėl vanduo toks svarbus ir kiek jo apytiksliai kasdien reikėtų suvartoti vaikams?

Augaliniai gėrimai vaikams: ar jie gali visiškai atstoti įprastą pieną?

Veganiškai besimaitinantys ar tiesiog alternatyvų karvės pienui dėl jo netoleravimo ieškantys tėvai dažnai domisi, ar augaliniai gėrimai yra tinkami.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  witch20 parašė:
  maniske tai ir nenori paragauna dar kartais kai priprasau nes valanda laiko gal is paskos sekioju kosye o kosyte tai darzoviu su mesyte buna dar grudu kosyciu dara …

  O jeigu pabandyti mėsytę su blenderiu permalti ir tiesiog ''įmaišyti'' į daržovienę, aišku ji jau per didelė, kad sumalti, bet gal bent taip mėsytę suvalgys ir geležies gaus?

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  skaistuoklyte parašė:
  O jeigu pabandyti mėsytę su blenderiu permalti ir tiesiog ''įmaišyti'' į daržovienę, aišku ji jau per didelė, kad sumalti, bet gal bent taip mėsytę suvalgys ir gele…

  bandyk , bet is savo patirties galiu pasakyt taip maniske atsisake net yvairiu darzoviu su mesa sutrintu nes pajuto , kad yra mesos ir neima nors tu ka , bet gali pabandyt jai atsisakys tada bandyk zemaiciu blynu ar cepelnu duot o kai darai ta kosyte ji tau paciai skani ?

  mano receptas jai kas 1porcija
  50g jautienos
  1bulve
  druskos
  naturalaus sviesto 1saukstelis

  paruosimas mesyte ir bulve isverdi vos vos pasudytam vandeny
  isviruses sudedi y indely ir ydedi sviestuko ir sutrini gali taipat ir darzoviu ydet kaip brokolio ar morkos - kopusto nereik maisyt nes nzn ma su kopustu buna pleska toke kosyte ir ragaunam jai mum skanu tai vaikui tikrai skanu bus
  . o kitos taip padaro kose kai paragauna susirauke sako neskani tik kudikems tinka toke slikstyne hm tai man ydomu kaip mamos savo vaikus tokiom slyksciom kosem maitina o poto skundzesi ko jie atsisako valgyt

 3. iewutte1
  iewutte1 prieš 9 m.

  dizzy___ parašė:
  Maniškis viską valgo, t.y deda i burną kotletą ir pan, aš būčiau pati laimingiausia, jei jis nurytų, bet jis kaip mėsmalė - palaiko burnoje ir viską išspjauna, trin…

  matau mano kopija vaiko,ka isideda i burna ar ka idedu i burna viska su ranka issitraukia ta maista tirineja deda vel atgal i burna ir taip zaidzia galiausiai ant galo nieko nevalgo....kiek visko isbandyta kiek maisto ismesta...

 4. PeČius
  PeČius prieš 4 m.

  Tai kada pradėjo jūsų vaikai valgyti? Matau senai rašėte, vaikai keliu metu, tai kažkaip vis tiek išgyveno

 5. User has not uploaded an avatar
  Garbriele323 prieš 3 m.

  Labai būtų įdmu, išgirsti, kaip teveliams sekės išspręsti valgymo problemas, kadangi pati susiduriu su panašiomis