Kaip išmokyti kūdikį valgyti šaukšteliu? (44)

Tik praktikuodamasis vaikas gali įvaldyti šaukštą.

Kada kūdikis pradės valgyti šaukšteliu, visų pirma priklauso nuo tėvų. Žinoma, vaikelis turi būti tam pasiruošęs ir sugebėti pakankamai gerai valdyti rankutes. Kai kurie išmoksta valgyti šaukštu dar iki metukų, kiti šio įgūdžio neįvaldo ir iki dviejų, tačiau dauguma pusantrų metų kūdikių jau gali valgyti savarankiškai.

9-11 mėnesių kūdikis, mėgdžiodamas tėvus, dažniausiai jau demonstruoja norą valgyti šaukštu pats. Palaikykite tokį mažylio norą. Nors pradžioje, kol mažylis dar neįgudęs, jums gali atrodyti, kad paprasčiau (ir tvarkingiau) bus, jei maitinsite vaiką patys. Patikėkite - "nukirpę jam sparnus", padarysite meškos paslaugą tiek jam, tiek ir sau. Tik praktikuodamasis, vaikas gali įvaldyti šaukštą. Ir kuo ankščiau jis pradės, kuo daugiau praktikuosis - tuo anksčiau šis darbas nukris jums nuo pečių.

Kaip paspartinti mažylio „mokslus“? Štai keletas patarimų:

 • Prieš pradėdami valgyti, nusiplaukite rankutes. Tai ne tik ugdys jo higienos įpročius, bet ir bus savotiškas ritualas, padedantis nusiteikti valgymui (nepamirškite, mažyliams patinka žinoti, ko tikėtis!). Pasipuošimas seilinuku taip pat yra ritualo dalis. 

 • Jei mažylis siekia atimti iš jūsų šaukštą, duokite. O sau pasiimkite kitą, kuriuo jį maitinsite. Pradžioje jis šaukštą tik laikys, kartais bandydamas pasisemti maisto. Vėliau galimai pradės naudoti jį kaip būgnų lazdelę - trankyti jį į stalą, lėkštę ar, galiausiai, sau į galvą (tad pasistenkite, kad maisto lėkštėje būtų kuo mažiau, nes netvarka beveik garantuota).

 • Pirmiesiems bandymams turėkite du „komplektus“ – vieną lėkštę ir šaukštą mažyliui, skirtą eksperimentams, ir kitą – jo maitinimui. Galite būti beveik tikri, kad tik nedidelė maisto dalis iš pirmosios lėkštės atsidurs vaiko burnoje, visa kita bus ištaškyta aplinkui. Taigi, patiesalas ant grindų ir prijuostė tikrai nepakenks.

 • Pakabinti šaukštu maistą ir įsidėti jį į burną yra sudėtingas veiksmas, reikalaujantis patirties. Negalėdamas susidoroti, mažylis, greičiausiai, praras kantrybę, mes šaukštą ir nuspręs valgyti rankomis ar pradės žaisti su maistu. Nenusiminkite - jau po kelių dienų, matydamas, kaip jūs valgote šaukštu, jis pradės vėl tą daryti.

 • Jei mažylis išsiterliojo - jokiu būdu nedrausminkite jo ir nebarkite – tik taip leisite jam tobulėti. Stenkitės į situaciją žiūrėti su humoru ir džiaugtis naujais mažiuko įgūdžiais.

 • Pasirūpinkite spalvingais, nedūžtančiais indais. Duokite jam tvirtą šaukštelį standžiu koteliu, kuriuo jis galėtų lengvai manipuliuoti. Ir atminkite: kuo skanesnis bus maistas - tuo didesnė motyvacija mažyliui įsidėti jį į burną. 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Gertrūdžiukas prieš 1 m.

  O jus vaikstot jau?🙂🙂

 2. User has not uploaded an avatar
  Justuke31 prieš 1 m.

  Augustės mama parašė:
  O jus vaikstot jau?🙂🙂

  Kambarį apie baldus jau kelis mėnesius varlinėjo po to jau šiek tiek ir be atramos paeidavo o po pirmo gimtadienio ir lauke pabandė eit ir neblogai gavosi šiek tiek griuvo vėl bandė na o dabar jau vos nebėgioja.. kažkaip labai greitai, pamatysit viskas bus gerai pradės ir jūsų mergytė eiti 🙂 gal specialistai padės ledus pralaužti

 3. User has not uploaded an avatar
  Gertrūdžiukas prieš 1 m.

  Justuke31 parašė:
  Kambarį apie baldus jau kelis mėnesius varlinėjo po to jau šiek tiek ir be atramos paeidavo o po pirmo gimtadienio ir lauke pabandė eit ir neblogai gavosi šiek tiek…

  Tikiuosi🙂labai jau noreciau

 4. User has not uploaded an avatar
  Gertrūdžiukas prieš 1 m.

  Maniske bliudeli su maistu taip ir taiko numest arba apverst aukstyn kojom. O sauksteli tik apziuri ir meta. Nemoka laikyt ir i i burna nededa. Meta zemen. Valgo kartais su rankom bet su saukstu ne - nezinau kaip padet jai, nenoriu vaiko maitint pati iki 3 metu. Ka patartumet?

 5. User has not uploaded an avatar
  Gertrūdžiukas prieš 11 mėn.

  Justuke31 parašė:
  Vaje galvojau kad mano tik tokia panelė kuri viską mėto, taško ir nesiduoda mokinama.. šiek tiek ramiau pasidarė o tai atrodo visų vaikai jau viską moka bet tikriau…

  Sveika norejau pasiteirauti ar jusu mergyte jau atprato nuo saukstu metymų valgio metu?🙂 Mano nubniekaip neina jos pipratint valgyt... Tuoj 2 m. bus o ji vis dar viska meto.
  Iduodu sauksta i ranka siek tiek prilaikant nesam i burnyte... 2 tokie saukstai ir meta zemen...ir dar juokasi...😐😔