Kaip išmokyti kūdikį valgyti šaukšteliu? (31)

Tik praktikuodamasis vaikas gali įvaldyti šaukštą.

Kada kūdikis pradės valgyt šaukšteliu, visų pirma priklauso nuo tavęs. Žinoma, tam kūdikis turi būti pasiruošęs ir sugebėti pakankamai gerai valdyti rankutes. Kai kurie kūdikiai išmoksta valgyti šaukštu dar iki metų, kiti šio įgūdžio neįvaldo ir iki dviejų, tačiau dauguma pusantrų metų kūdikių jau gali valgyti patys.

Paprastai jau 9-11 mėnesių kūdikis, mėgdžiodamas tėvus, jau demonstruoja norą valgyti šaukštu pats. Tėvai turėtų palaikyti tokį norą: nors pradžioje, kol mažylis dar neįgudęs, gali atrodyti paprasčiau (ir tvarkingiau) maitinti vaiką patiems, padarysite sau (ir vaikui) meškos paslaugą. Tik praktikuodamasis vaikas gali įvaldyti šaukštą, kuo ankščiau jis pradės ir kuo daugiau praktikuosis, tuo anksčiau nuo pečių judviem nukris šis darbas.

Kaip paspartinti mažylio „mokslus“? Štai keletas patarimų:

 • Prieš pradėdami valgyti, nusiplaukite rankutes. Tai ne tik ugdys jo higienos įpročius, bet ir bus savotiškas ritualas, padedantis kūdikiui nusiteikti valgymui (nepamirškite, kūdikiams patinka, kai jie žino, ko tikėtis!). Pasipuošimas seilinuku taip pat yra ritualo dalis. 

 • Jei mažylis siekia atimti iš tavęs šaukštą (tai gali nutikti jau 6-8 mėn.), duok jį jam ir pasiimk kitą, kuriuo maitinsi. Pradžioj jis šaukštą tik laikys, kartais bandydamas pasisemti maisto (to padaryti greičiausia nepavyks). Mažyliai taip pat mėgsta šaukštą naudoti it būgnų lazdelę, trankyti jį į stalą, lėkštę ar, galiausiai, sau į galvą (tad pasistenk, kad maisto lėkštėje būtų kuo mažiau, nes netvarka beveik garantuota).

 • Pirmiesiems bandymams turėk du „komplektus“ – vieną lėkštę ir šaukštą mažyliui, skirtą jo eksperimentams, ir kitą – jo maitinimui. Gali būti beveik tikra, kad tik nedidelė maisto dalis iš pirmosios lėkštės atsidurs vaiko burnoje, visa kita bus ištaškyta aplinkui. Taigi, patiesalas ant grindų ir prijuostė tau tikrai nepakenks.

 • Pakabinti šaukštu maistą ir įsidėti jį į burną yra sudėtingas veiksmas, reikalaujantis didesnio įgudimo. Matydamas, kad negali susidoroti, mažylis greičiausiai mes šaukštą ant žemės ir nuspręs valgyti rankomis ar pradės žaisti su maistu. Nieko tokio – matydamas, kuo valgo aplinkiniai, po dienos kitos jis ir vėl bandys tai daryti šaukštu.

 • Jokiu būdu nedrausmink mažylio ir nebark, jei jis išsiterlijo – tik taip leisi jam tobulėti. Stenkis į situaciją žiūrėti su humoru ir džiaugtis naujais mažiuko įgūdžiais.

 • Indai turi būti spalvingi ir būtinai nedūžtami. Duok jam tvirtą šaukštelį standžiu koteliu, kuriuo jis galėtų lengvai manipuliuoti, ir viliojančio maisto – tai bus akstinas stengtis įsidėti jį į burną.

Naujausi komentarai

 1. crema_fina
  crema_fina prieš 7 m.

  Rūtelėlė parašė:
  Jūsų mergytė dar labai maža, kad pati su šaukštu valgytų.. Neskubinkit įvykių.. Mergytė tikrai neliks neišmokus valgyt šaukštu - viskam savas laikas taip tai lan…

  cia mama turi omeny,kad vaikas isvis valgyt nelabai nori

 2. crema_fina
  crema_fina prieš 7 m.

  lauriuxs parašė:
  musu mociute labai landi, jei viska reikia zinoti. jinai net kosytes visokias perka ir liepia prie jos vaika maitinti. Na o tada cirkai prasideda, nes ji dar kas bu…

  maniske pvz pirktiniu isvis nevalgydavo. Kokia mesyte duodat? Kaip ruosiat? Reikia ivairius variantus meginti

 3. Teddy
  Teddy prieš 7 m.

  valgo gražiai, tvarkingai, pats nuo iki be jokių pagalbų nuo 1,4 m.

 4. User has not uploaded an avatar
  secretsmile prieš 7 m.

  lauriuxs parašė:
  gal kokia mamyte gali patarti kaip pamokinti waikuti walgyti su sauksteliu. Saukstuko nebijo, bet jai pajaucia tyrele ar kosyte prasideda isterijos pykimai. Siaip n…

  Mano vyresnėlis nuolat atsilikdavo pagal tas augimo diagramas. Iš pradžių pergyvenau. Buvo ir man priekaištų,kad nemaitinu ar nemoku maitint. Bet vaikas paveldėjo iš manęs jautrumą maistui. Esu be proto išranki. Sūnus kaip ir aš žiaugčioja nuo visko. Viską sunkiai išdrįsta paragaut. Bet vaikas gal nuo 1.5 m ėmė daugiau valgyt. Tačiau svorio daug nelinkęs priaugti vistiek. Pats su šaukštu tvarkingai valgyt ėmė 1 m. 8-9 mėn. Turėkit kantrybės. Kartais reik trūputį laiko.

 5. forum
  forum prieš 7 m.

  Mes taipogi valgome šaukšteliu, košytes, sriubytę, su pastarąją kartais sunkiau, kol šaukštas nukeliauja iki burnytės, bet, dabartiniame mokymosi etape, jei valgytų tik pačios, tikrai sedėtumėm ilgai nuobodžiai, kai dukrytės valgo, ir pati maitinu šiltu tuo pačiu maisteliu, nes liktų tik alkanųjų būrelis. Išmoksim!