Kaip išmokyti kūdikį valgyti šaukšteliu? (43)

Tik praktikuodamasis vaikas gali įvaldyti šaukštą.

Kada kūdikis pradės valgyt šaukšteliu, visų pirma priklauso nuo tavęs. Žinoma, tam kūdikis turi būti pasiruošęs ir sugebėti pakankamai gerai valdyti rankutes. Kai kurie kūdikiai išmoksta valgyti šaukštu dar iki metų, kiti šio įgūdžio neįvaldo ir iki dviejų, tačiau dauguma pusantrų metų kūdikių jau gali valgyti patys.

Paprastai jau 9-11 mėnesių kūdikis, mėgdžiodamas tėvus, jau demonstruoja norą valgyti šaukštu pats. Tėvai turėtų palaikyti tokį norą: nors pradžioje, kol mažylis dar neįgudęs, gali atrodyti paprasčiau (ir tvarkingiau) maitinti vaiką patiems, padarysite sau (ir vaikui) meškos paslaugą. Tik praktikuodamasis vaikas gali įvaldyti šaukštą, kuo ankščiau jis pradės ir kuo daugiau praktikuosis, tuo anksčiau nuo pečių judviem nukris šis darbas.

Kaip paspartinti mažylio „mokslus“? Štai keletas patarimų:

 • Prieš pradėdami valgyti, nusiplaukite rankutes. Tai ne tik ugdys jo higienos įpročius, bet ir bus savotiškas ritualas, padedantis kūdikiui nusiteikti valgymui (nepamirškite, kūdikiams patinka, kai jie žino, ko tikėtis!). Pasipuošimas seilinuku taip pat yra ritualo dalis. 

 • Jei mažylis siekia atimti iš tavęs šaukštą (tai gali nutikti jau 6-8 mėn.), duok jį jam ir pasiimk kitą, kuriuo maitinsi. Pradžioj jis šaukštą tik laikys, kartais bandydamas pasisemti maisto (to padaryti greičiausia nepavyks). Mažyliai taip pat mėgsta šaukštą naudoti it būgnų lazdelę, trankyti jį į stalą, lėkštę ar, galiausiai, sau į galvą (tad pasistenk, kad maisto lėkštėje būtų kuo mažiau, nes netvarka beveik garantuota).

 • Pirmiesiems bandymams turėk du „komplektus“ – vieną lėkštę ir šaukštą mažyliui, skirtą jo eksperimentams, ir kitą – jo maitinimui. Gali būti beveik tikra, kad tik nedidelė maisto dalis iš pirmosios lėkštės atsidurs vaiko burnoje, visa kita bus ištaškyta aplinkui. Taigi, patiesalas ant grindų ir prijuostė tau tikrai nepakenks.

 • Pakabinti šaukštu maistą ir įsidėti jį į burną yra sudėtingas veiksmas, reikalaujantis didesnio įgudimo. Matydamas, kad negali susidoroti, mažylis greičiausiai mes šaukštą ant žemės ir nuspręs valgyti rankomis ar pradės žaisti su maistu. Nieko tokio – matydamas, kuo valgo aplinkiniai, po dienos kitos jis ir vėl bandys tai daryti šaukštu.

 • Jokiu būdu nedrausmink mažylio ir nebark, jei jis išsiterlijo – tik taip leisi jam tobulėti. Stenkis į situaciją žiūrėti su humoru ir džiaugtis naujais mažiuko įgūdžiais.

 • Indai turi būti spalvingi ir būtinai nedūžtami. Duok jam tvirtą šaukštelį standžiu koteliu, kuriuo jis galėtų lengvai manipuliuoti, ir viliojančio maisto – tai bus akstinas stengtis įsidėti jį į burną.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Augustės mama prieš 1 sav.

  Eisim mankstu pas reabilitologa gavom 28 d. Laukiam menesi

 2. User has not uploaded an avatar
  Augustės mama prieš 1 sav.

  O jus vaikstot jau?🙂🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  Justuke31 prieš 1 sav.

  Augustės mama parašė:
  O jus vaikstot jau?🙂🙂

  Kambarį apie baldus jau kelis mėnesius varlinėjo po to jau šiek tiek ir be atramos paeidavo o po pirmo gimtadienio ir lauke pabandė eit ir neblogai gavosi šiek tiek griuvo vėl bandė na o dabar jau vos nebėgioja.. kažkaip labai greitai, pamatysit viskas bus gerai pradės ir jūsų mergytė eiti 🙂 gal specialistai padės ledus pralaužti

 4. User has not uploaded an avatar
  Augustės mama prieš 1 sav.

  Justuke31 parašė:
  Kambarį apie baldus jau kelis mėnesius varlinėjo po to jau šiek tiek ir be atramos paeidavo o po pirmo gimtadienio ir lauke pabandė eit ir neblogai gavosi šiek tiek…

  Tikiuosi🙂labai jau noreciau

 5. User has not uploaded an avatar
  Augustės mama prieš 1 sav.

  Maniske bliudeli su maistu taip ir taiko numest arba apverst aukstyn kojom. O sauksteli tik apziuri ir meta. Nemoka laikyt ir i i burna nededa. Meta zemen. Valgo kartais su rankom bet su saukstu ne - nezinau kaip padet jai, nenoriu vaiko maitint pati iki 3 metu. Ka patartumet?