Kaip auklėti nemušant vaiko? (44)

kaip auklėti nemušant vaiko

Įstatymai įstatymais, bet tam, kad įvyktų esminiai pokyčiai, prie jų turi prisidėti kiekvienas iš mūsų. Kaip?

1. Jeigu trūksta žinių, kaip auklėti vaikus be smurto – DOMĖKITĖS.

Dauguma tėvų fizinių bausmių griebiasi tik todėl, kad nežino, kaip kitaip drausminti ir auklėti. Bet būdų tikrai yra! Tereikia skaityti knygas, ieškoti informacijos internete, paklausti darželio auklėtojų ar mokytojų patarimo (jei nežinote, nuo ko pradėti, žemiau rasite mūsų rekomenduojamas knygas).

2. Jei turite žinių ir praktikos apie vaikų auklėjimą be smurto – DALINKITĖS.

Žinote, kaip drausminti vaikus be diržo – pasidalinkite savo istorijomis! Teorija yra puiku, bet konkretūs pavyzdžiai iš gyvenimo yra patys vertingiausi. Kaip pavyko sudrausminti ar kaip auklėjote vaiką šiam pasielgus netinkamai? Kaip mokote jį gerbti vyresnius, globoti silpnesnius, dalintis, atsiprašyti, pagelbėti namuose? Rašykite savo gyvus pavyzdžius po šiuo tekstu!

3. Jei žinote apie skriaudžiamus vaikus – PRANEŠKITE.

Nedvejokite ir praneškite policijai, jei įtariate smurtą šeimoje. Prisijunkite prie informavimo ir švietimo – pagrindiniai argumentai, kodėl fizinės bausmės yra netinkamas auklėjimo būdas, išdėstyti straipsnyje Fizinės bausmės vaikams.

Susiję straipsniai

Vaikas keikiasi! Ką daryti?

Visi tėvai nori, kad jų mažieji jokiu būdu nesikeiktų - tai ir šiaip mandagiam žmogui nedera, ir stumia į nepatogią situaciją tėvus.

Darželyje vaikai nevedami į lauką: ar tai teisėta?

Buvimas lauke kiekvienam – tiek vaikui, tiek ir suaugusiajam – teikia daugybę naudų: pabuvus gryname ore pagerėja nuotaika, stiprinamas imunitetas.

Pagyrimas nėra lygus pagyrimui: ką sakyti vaikui vietoje „šaunuolė (-is)“?

Kiekvienas vaikas yra ypatingas. Ypač savas! Ir kaip dažnai mums tiesiog taip norisi jiems pasakyti, priminti ir džiaugtis jų pasiekimais.

Naujausi komentarai

 1. lovekeyone
  lovekeyone prieš 7 m.

  rugiagele_ parašė:
  cia turejote omenyje knyga ,,Kaip uzauginti zmogu?" ?

  Taip, užauginti žmogų

 2. lovekeyone
  lovekeyone prieš 7 m.

  errnute parašė:
  Kokias dar knygas planuojate perskaityti?

  Dar planuoju perskaityti šias knygas/leidinius:
  AUKIME KARTU - ESMINIAI SĖKMINGOS TĖVYSTĖS VEIKSNIAI IR KOMPONENTAI
  NEBIJOKITE DRAUSMINTI VAIKŲ
  STIPRIŲ SANTYKIŲ TARP TĖVŲ IR VAIKO KŪRIMO VADOVAS
  Kaip kalbėti su vaikais kad jie jūsų klausytų
  Penkios vaikų meilės kalbos

  Gaila, kad nepradėjau anksčiau domėtis šia tema, iki tol kol vaikas nepradėjo rodyti ir ginti savo norus. Būčiau išvengusi daugybės nesusipratimų ir konfliktų su sūnumi. Tik dabar regis kyla konfliktinė situacija tarp visų mūsų trijų. Vaikas suprato, kad aš reaguoju į jo norus, todėl rodo dėmėsį tik man. Vyras mano, kad visgi tai "ožiukai" ir su jais reikia kažką daryti ir drausminti vaiką. Nesu prieš drausmę, tik nenoriu dėl informacijos stokos supainioti drausmę su vaiko norų ignoravimu, juk jis irgi ŽMOGUS, ŽMOGUTIS, kuris dar tik mokosi suprasti ko galima norėti, o ko negalima. Sutarėme, kad eisiu su vyru birželį į paskaitą apie "ožiukus", o jis perskaitys "kaip užauginti žmogų". Tuomet dar kartą diskutuosime

 3. Katytė Miau
  Katytė Miau prieš 6 m.

  Maziukas visai manes neklauso ir nzn ka daryti.

 4. Misterija
  Misterija prieš 6 m.

  Issiskyrusi parašė:
  Maziukas visai manes neklauso ir nzn ka daryti.

  uzsaugialietuva.lt/gerieji-pavyzdziai/tevu-linija

  Tėvų linija. Gal padės kai kyla minčių užduoti vaikui

 5. marakuja
  marakuja prieš 6 m.

  Labai rekomenduju "Auklėjimas be dramų", "Išmintinga meilė", "Penkios vaikų meilės kalbos", "(Ne)tobulos mamos užrašai".