Kaip auklėti nemušant vaiko? (35)

Įstatymai įstatymais, bet tam, kad įvyktų esminiai pokyčiai, prie jų turi prisidėti kiekvienas iš mūsų. Kaip?

1. Jeigu trūksta žinių, kaip auklėti vaikus be smurto – DOMĖKITĖS.

Dauguma tėvų fizinių bausmių griebiasi tik todėl, kad nežino, kaip kitaip drausminti ir auklėti. Bet būdų tikrai yra! Tereikia skaityti knygas, ieškoti informacijos internete, paklausti darželio auklėtojų ar mokytojų patarimo (jei nežinote, nuo ko pradėti, žemiau rasite mūsų rekomenduojamas knygas).

2. Jei turite žinių ir praktikos apie vaikų auklėjimą be smurto – DALINKITĖS.

Žinote, kaip drausminti vaikus be diržo – pasidalinkite savo istorijomis! Teorija yra puiku, bet konkretūs pavyzdžiai iš gyvenimo yra patys vertingiausi. Kaip pavyko sudrausminti ar kaip auklėjote vaiką šiam pasielgus netinkamai? Kaip mokote jį gerbti vyresnius, globoti silpnesnius, dalintis, atsiprašyti, pagelbėti namuose? Rašykite savo gyvus pavyzdžius po šiuo tekstu!

3. Jei žinote apie skriaudžiamus vaikus – PRANEŠKITE.

Nedvejokite ir praneškite policijai, jei įtariate smurtą šeimoje. Prisijunkite prie informavimo ir švietimo – pagrindiniai argumentai, kodėl fizinės bausmės yra netinkamas auklėjimo būdas, išdėstyti straipsnyje Fizinės bausmės vaikams.

Visą vasario mėnesį VAGOS knygynas internetu perkamoms ir rezervuojamoms knygoms apie vaikų auklėjimą taikys specialias kainas.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  spuglys prieš 2 mėn.

  Gadriele parašė:
  Gal galite parašyti, kas autorius?

  Atsiprašau, ne tą nurodžiau . Ir pastebėjau, kad Jums jau atsakyta

 2. Pelagija
  Pelagija prieš 2 mėn.

  spuglys parašė:
  Manau, šią knygą citavo

  Taip, sita knyga. tikrai puiki

 3. Pelagija
  Pelagija prieš 2 mėn.

  errnute parašė:

  ir sita taip pat rekomenduoju

 4. errnute
  errnute prieš 2 mėn.

  Knygos, t.y. informacija, man svarbiausia suvokti vaiko raidą. Mes bijome rezultato. Mums sakoma, jog mūsų vaikas dabar rodydamas ožiukus vėliau mus, tėvus, pasiųs... atsiprašau, kad taip rašau, bet esu tai girdėjusi ne kartą. Nes aš tikrai atsipalaidavusi žiūriu į jo kritimus parduotuvėje. Tai tiesiog reiškia, kad aš neužbėgau įvykiams už akių. Neapsitarėme su sunučiu, ką galime ir ko ne sau leisti įsigyti parduotuvėje. Be kita ko, aš į jas neinu. Jeigu mane vilioja visas šitas šlamštas, tai kaip vilioja vaiką... mes stengiamės užsiauginti savo maistą. Tai edukacija. Dtengiames jį gaminti. Drauge su vaiku. Aš nevedu jo į darželį, nors su dviem vaikais be galo sunku. Ir nevesiu. Nes vaikai auga meile. Negi svetima moteris mylės mano vaiką? Aš jį myliu besalygiškai. Aš jam meilę rodau ir apie tai kalbu. Mokinu... kantriai... sunkiai... mokinu mokinu mokinu. Pati. Su meile. Neddaudžiu, o prašau, nes juk noriu, kad jis manęs prašytų.... viskas aprašyta knygose. Tereikia daryti. Reikia suprasti, kad vaikai yra mūsų ir jokia sistema jų neužaugins. Tik gali mums padėti tai padaryti. Skalbimo mašina padėti išskalbti, internetinė prekyba išvengti prekybcentrių, šeimos išėjimas į parką - kelionę atostogų... mes gyvename kukliai, 4 asmenys iš kiek daugiau nei minimumo. Ačiū mamai, kad ji mums padovanojo vieta, kur gyventi. Likimas padovanojo galimybe augintis savo maista. As neperku vaikams rubeliu, nezinau kodel, bet zmones mums padovanoja puikiu rubu, begale ju, padovanojo net 2 puikius vezimus... ta prasme tikrai puikius. Dalinkimes, mamos... zinau zmoniu, kurie ismete vezima, lovyte, rubeliu maisa zaislu. Tie patys zmones mums padovanojo bruder traktorius vaikams. Idialius. Dar nustebo, kad priimam. O jue viska nauja perka savo vaikams. Kam? As leidziu vaikui tiurkstis balose. Nesuserga. Nes? O man rubu negaila, as turiu atsidejusi geru ir blogu..Nepuosiu ju kaip kokiu leliu. Rubai neturi ju varzyti. Skalbenke isskalbs. O suaip daznai ir rankomis prasitrinu. Tik prastos kokybes rubeliai susiskalbia. Ir as perpadovanoju. Bet ieskau zmoniu, kuriems to reikia, pati. Ne i koki karita nunesu. Tai paprasta. As susipazistu su mamomis. Joms dazniausiai reikia net ne rubeliu, ne daiktu, o drauges. Musu vaikai pabendrauja. Tai atstoja darzeli. Mes kvieciame pas save draugu. As leidziu vaikams dukti, padaryti betvarke. As to nebijau. Susitvarkau. O vaikui kiek laimes. Jus man sako "as laimingas". Ir as mokinu vaika pirmiausia pazinti save, savo emocijas. Ne raides ir skaicius, graziai valgyti ar kalbeti... mokinu isreiksti emocijas. Tiesa, mes neziurime ir neturime tv, vaikui multikai labai ribojami. Veiklos turi ir taip. Padrikai surasiau... ir nera taip, kad jo nenubaidziam. Pasitaiko uzrikimu... bet vis retyn. Pries pora savaiciu as ne paprasiau sunaus, kad jis pasitrauktu, nes sesute turiu ikelti i vezima, o jis trukde, o pastumiau... jis sitaip susigraudino, po to isizeides vaiksciojo. Ir pasake, kad as ji pastumiau... as net nesureagavau...o jis isizeide. As jo atsiprasiau, pasakiau, kad daugiau taip nedarysiu ir jis ta mano pazada prisimena. Daznai ji ir man primena.
  Tiesa, sitie nusizengimai rasant sita posta laikant tel rankose yra labai blogas pavyzdys pries vaika. Stengiuosi, kad to nebutu, bet buuuuuna daznai... nu ir nieko, kalbam apie rai visa seima. Kad smagiau leisti laika drauge, o ne su telefonu. Ir stengiames ta laika leisti drauge. Isgirskite savo vaikus. Jie jums pasakys kaip reikia juos auginti.
  Arvaseviciaus paskaita kovo kazkelinta. Siusiu savo vyra. Rekomenduoju. Ten visas seminaras berods bus.

 5. errnute
  errnute prieš 2 mėn.

  Tik aš galvoju, kas vyks valstybiniu mąstu, kai mes kalbame ir kaip tėvai stengiamės auklėti vaikus ne bausmėmis, o pasekmėmis ir situacijomis, kai tuo tarpu visa sistema paremta bausmėmis? Kas vyks, kai mūsų, nebaudžiančių tėvų, vaikai nueis į mokykla, kur ugdymo, mokymo sistema paremta bausmėmis... t.y. vertinimo sistema. Kai ugdymo kokybė tikrinama testų, kontrolinių darbų, atsiskaitinėjimo pagalba. Kai nėra iš esmės net kompetetingų pedagogų, kurie gebėtų suvaldyti klasę. Mums sunku suvaldyti savo vieną vaiką, o mes norime, jog pedagogas suvaldytų 20 - 30 vaikų? Todėl ir šnekama visuomenėje, kad auga despotų karta. Ne, auga ne paklustančių, o klausančių žmonių karta. Su vaikais reikia kalbėtis - jie ištempę ausis klauso, bet jie nepaklusta. Mes norime, kad jie mus gerbtų, gerbkime mes juos.