Susiję straipsniai

Prieraišioji tėvystė: kas tai?

Prieraišiosios tėvystės propaguotajai skatina tėvus įsiklausyti į mažylio poreikius, pajusti jo gyvenimo ritmą, į vaiką žvelgti su didele pagarba.

Kuo virtuvėje gali padėti vaikas nuo 2 iki 12 metų?

Kokius darbelius virtuvėje ir valgomajame gali atlikti skirtingo amžiaus vaikai?

Saugumo taisyklės, kurias turi žinoti visi vaikai

Negalime visad būti šalia savo vaikų ir apsaugoti jų nuo visų tykančių pavojų. Labai svarbu nuo mažens ugdyti vaiko gebėjimą pasirūpinti savo saugumu.

Naujausi komentarai

  1. User has not uploaded an avatar
    Alelija prieš 6 m.

    Juditel3 parašė:
    Gal tada ne fiziniu bausmiu temas skaityti reiktu, o samoningos tevystes? Tam, kad vaikas uzaugtu zmogum, pradziai reik savo pavyzdziu mokinti. Jokios bausmes ar au…

    Ačiū, sitos temos nemaciau

  2. Pelėda_
    Pelėda_ prieš 6 m.

    Alelija parašė:
    Sveiki, noreciau atgaivinti tema. Perskaiciau visa foruma, idomu kaip po 4-5 metu čia rasanciuju nuomone pasikeite ar nepasikeite. Ypac kai Lietuvoje prieme istatym…

    Pritariu aukščiau pasisakiusiai komentatorei. Ne tas temas skaitote. Pasidomėkite sąmoninga, prieraišia tėvyste. O apie situacijų valdymą yra labai geros knygos: Daniel J. Siegel, Tyne Payne Bryson „Auklėjimas be dramų“ ir Isabelle Filliozat „Viską išbandžiau. Priešgyniavimas, ašaros ir įniršio priepuoliai“.

  3. User has not uploaded an avatar
    Alelija prieš 6 m.

    Pelėda_ parašė:
    Pritariu aukščiau pasisakiusiai komentatorei. Ne tas temas skaitote. Pasidomėkite sąmoninga, prieraišia tėvyste. O apie situacijų valdymą yra labai geros knygos: Da…

    Dėkui dar kartą, tuo duomiuosi, pirmają knygą kaip tik ketinu pirkti. Šios temos "Fizines bausmes vaikams: kodel ju reiktu atsisakyti" skaitymas buvo su kitu motyvu nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Aš esu už pozityvų auklėjimą, tačiau gyvenu Italijoje kur tokio draudžiančio įstatymo nėra dėl fizinės jėgos, kad ir pliaukštelėjimo, todėl skaičiau šią temą kad galėčiau rasti argumentų kodėl pozityvesnis auklėjimas yra geriau (aš tą pati puikiai suprantu) tačiau turiu surinkti kontraargumentų čia Italijoje esantiems asmenims taip pat ir mano vyrui, kur čia vis dar yra normalu pliaukštelėjimas per užpakalį. Visos šios knygos pasako kaip auginti pozityviai, bet nepateikia kontraargumentų, ko man ir reiktų, kad galėčiau įtikinti šalia esančius asmenis auklėti taip kaip parašyta šiose knygose, galų gale kad perskaitytų jas, nes auklėjimas turi būti visų šeimos narių vienodai pozityvus, kitaip neveiks.
    ir žimona šiaip smalsu pasidarė, ką šioje temoje diskutavę asmenys mano dabar, bet čia jau ne esminis dalykas, tik iš smalsumo paklausiau nes labai arši diskusija įsivyravo.

  4. Juditel3
    Juditel3 prieš 6 m.

    Realiai tai fiziines bausmes, kad ir pliaukstelejimas per uzpakali skatina vaika bijoti tevu. Vaiku ir tevu santykiai paremti meile ir pagarba vieni kitiem yra daug tvirtesni, nei tie, kurie paremti baime. Galu gale smurtas issaukia smurta. Jei vaikas mato, kad musti yra gerai ir pateisinama, jis taip pat gali elgtis ir su kitais.

  5. Juditel3
    Juditel3 prieš 6 m.

    Dabar paskaitinejau daugiau komentaru is anksciau ir emiau galvot, kad ne tik musimas yra blogai. Net toks nekaltas dalykas, kaip statymas i kampa ar pertraukeles, turi buti vaikui suvokiamas dalykas. Jis turi suprasti, del ko jis yra pertraukeleje. Reikia jam isaiskinti ir po pertraukeles kalbeti ir issiaiskint ar jis suprato iki galo, kam tai buvo daroma ir ka jis ne taip padare. Dabar atsimenu savo pacios vaikyste, kai kampe praleisdavau valandu valandas ir, zinokit, neatsimenu nei vieno karto uz ka ten buvau. Niekas manes niekad neklause ar as suprantu, kodel buvau kampe, niekas nesiteike paaiskint mano veiksmu santykio su sitokiu atoveiksmiu. Ir dirzo gaudavau ir tai manes nei kiek neskatino nenusikalsti. Priesingai, as stengdavau nusikalsti taip, kad mama nesuzinotu. To pasekoje, as vistiek nusikalsdavau, bijodavau mamos, slepdavau nuo jos ir meluodavau.