Fizinės ir psichologinės bausmės

Daugelis tėvų tikisi, kad fizinės bausmės vaikams bus gera pamoka, tačiau mokslinių tyrimų rezultatai rodo priešingai. Skaityti visą straipsnį
Komentuoti
 1. Viktorija 8 m. 6 mėn.
  Domantas 10 m. 6 mėn.

  2013.09.25 11:35 (prieš 5 m.)

  Na manau kad mušimas mušimui nelygu, kai plaiuksteli ranka per sedimąją.

  3 1
 2. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.09.25 15:11 (prieš 5 m.)

  Tiek vienos, tiek kitos yra netoleruotinos. Mes negaunam nuo didesnių ir stipresnių už save į kailį, kai kažką ne taip padarom, todėl lygiai taip pat neturim teisės mušti vaikų. Nesvarbu, ar tai pliaukštelėjimas per sėdimąją ar tai sakymas, jog "Koks tu nevykėlis, nieko nesugebi žmoniškai padaryti". Tiek vienas, tiek kitas variantas vaiką žaloja. Tokie "auklėjimo" būdai iš viso turėtų būti net nediskutuotini.

  13
 3. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.09.25 21:44 (prieš 5 m.)

  Manau kiekvienas auklejimas yra skirtingas.Su berniukais yra kita snekta,su mergaitemis kita,todel reike atrinkti kas labiause tinka vienam ar kitam.O musimas ar dar kitoks vaiko zalojimas i gera neveda,ypac jam augant.Manau ne viena nenoretu kad jos vaikas patyres smurta nuo tevu ir veliau uzauges taipat elgtusi su kitais,zmona ar savo vaikais ir pan.Todel neiseitis vaika musti,beto musimas tai savo paciu nervu isliejimas ant kito,ivykus tam tikrai situacijei.Tai mano nuomone.

  4
 4. 2013.10.18 11:46 (prieš 5 m.)

  laume1 parašė:
  Na manau kad mušimas mušimui nelygu, kai plaiuksteli ranka per sedimąją.

  Pliaukstelejimai irgi daro didele neigiama itaka...Laikas jau tai pripazinti galu gale Ir musimas neapsaugo nuo klystkeliu, o tik pastumeja i juos...

  Kokias klaidas tėvai dažniausiai daro, auklėdami vaikus, kurie vėliau pasuka ne pačiu geriausiu keliu?

  Tėvai mano, kad vaikas yra jų nuosavybė. Remiantis Norvegijos pavyzdžiu, vaikas turėtų būti priimamas kaip atskiras individas su savo teisėmis ir pareigomis. Norvegai duoda vaikui dėmesio tiek, kiek reikia.

  Dar viena klaida, kurią daro tėvai – tai pedagoginių žinių trūkumas. Jie kartais nežino ką daryti, nežino, kaip reikia su vaiku elgtis. Visiems žinomas elementarus pavyzdys, kai moteris vedasi šaligatviu vaiką, o šis spyriojasi ir neklauso. Ji pliaukšteli per užpakalį klykiančiam vaikui, manydama, kad tai geriausias būdas šioje situacijoje. Šita moteris nežino, kaip susitvarkyti su savo vaiku. Mama yra pati kalta. Reikėjo pritūpti vaiko akių lygyje, paklausti, kas atsitiko. Juk vaikai šiaip sau neverkia, vadinasi, jam kažkas atsitiko.

  Rizikos grupei priklauso šeimos, kuriose tėvų ir vaikų santykiai yra problemiški ir nepilnaverčiai: vaikai patirią smurtą, atstūmimą ar ignoravimą, nesuvokia jų problemų ir sunkumų, su kuriais susiduria vaikai, tėvai stokoja konfliktų sprendimo įgūdžių, žinių apie vaikų disciplinavimą.

  Nuolat patiriamas smurtas keičia žmogų, jo elgesį, mąstymą ir jam sudėtinga imtis savarankiškų veiksmų.

  9
 5. 2015.06.19 22:38 (prieš 4 m.)

  Ačiū Mary.S, už rekomenduotą knygą "Išmintinga meilė". Suskubau ją įsigyti ir skubinuosi skaityti. Atradau daug atsakymų ir, manau, pačiu laiku. Beprasidedanti krizė vedė mane iš pusiausvyros. Išlikti ramiai ir taip pat besąlygiškai mylėti savo vaiką tapo lengviau vos įpusėjus skaityti knygą.

  3
 6. 2015.11.02 13:38 (prieš 3 m.)

  mane tetis "auklejo" kumsciais ne uz nieka gaudavau, bet va turiu vaika ir stengiuosi tevu klaidu nekartoti...

  2
 7. 2015.11.03 00:50 (prieš 3 m.)

  Man visada buvo idomu, ar kuris nors vaikas nors kada pagalvojo, kad ji musa uz kazka? Tevai, kazkodel galvoja, kaduzkazka. Oas pamenu kai gavau gerai lupt, kad nesidejau pedkelniu. Iki siol pamenu, kaip as ju nenorejau, man buvo karsta. Aisku, lauke salta, reikejo pedkelniu, bet tuometu man buvo karsta. O po to gavau, kad atsikalbinejau, bet as rimtai buvau isitikinus tuo, jog tetis manneturi teises aiskinti (10 m). Tada gavau, kadisejaui pasimatyma uzuot vaziavusi pas mociute. Pasakiau teciui, kad blogai jauciuosi ir noriu likti namie, o kai atejo i svecius vaikinas, kaip mat pasveikau ir isejom pasivaikscioti. Na ir esu gavusi, kad susidejau su ne tuo vaikinu... ten tai jau rimtai gavusi. Zinoma, vaikinas ne kazka, pritariu, bet sitaip musti. Nesijauciau kalta ir iki siol nesijauciu. Nors tevo akim ziurint visi sie musimai buvo labai uz rimtus reikalus. Beet mano akim ziurint, tai buvo galima ispresti labai pedagogiskai, juo labiau, kad man to pedagogiskumo labai truko tuo metu, labai norejau tevu demesio, o jau buvau paaugle ir salyginai atstumta, nes suagus, subrendus, savarankiskas, uz daug ka atsakinga, turejau begale pareigybiu. Tai galvojau sau, jei jau suaugus tai suaugus. Ir as visai nenorejau tevu skaudinti, juos visada mylejau ir mylesiu, kad ir kokie jie butu.

  1
 8. 2016.06.20 12:31 (prieš 3 m.)

  errnute parašė:
  Man visada buvo idomu, ar kuris nors vaikas nors kada pagalvojo, kad ji musa uz kazka? Tevai, kazkodel galvoja, kaduzkazka. Oas pamenu kai gavau gerai lupt, kad nes…

  meile meilei nelygu, bet su tais musimais neko neprives, pacia manes nemokino kaip PEDAGOGISKAI su vaiku bendrauti kaip spresti problemas.. Spresdavau viska rekdama saukdama, dauzydama kitus tiesiog gyvenau sau, o kai maziukas mana gyvenime atsirado tai kartu mokinames is naujo gyventi, pazinti vienas kita, BENDRAUTI su kitais

  1
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras