Ar reikia vaiką skiepyti nuo gripo? (32)

vaiko skiepijimas nuo gripo Ar reikia vaiką skiepyti nuo gripo? istock.com/scyther5

Nuomonės dėl skiepijimo nuo gripo įvairuoja ir keičiasi, todėl prieš nuspręsdama pasitark su mažylį prižiūrinčiu pediatru.

Net skirtingoms gripo atmainoms ir vakcinų tipams taikomos skirtingos rekomendacijos. Vienaip ar kitaip, tu pati turi nuspręsti, skiepyti mažylį nuo gripo ar neskiepyti.

Gripas yra pavojinga virusinė liga, dažnai lydima sunkių komplikacijų ar net baigiasi mirtimi. Kadangi vaikų, kaip ir pagyvenusių žmonių, imunitetas yra silpnesni, virusinės ligos jiems daug pavojingesnės.

Skiepyti nuo gripo kūdikį yra tik viena iš alternatyvų. Jei norite apsaugoti kūdikį, tai galite padaryti pasiskiepydami patys ir laikydamiesi „karantino“ rėžimo gripo epidemijos metu.

Žinoma, jeigu vaikas lanko lopšelį arba jeigu šeimoje yra vyresnių darželį ar mokyklą lankančių vaikų, yra didesnė tikimybė, kad užkratas bus parneštas namo. Skiepijant vaikus stengiamasi užkirsti kelią gripo plitimui šeimoje.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Alisa_miau parašė:
  oj, basom kojom as ziema ar vasara, net ir mano maziukas basakojis :)))

  Liuks mes taipogi. Kai pabandai, supranti, kad iš tiesų tai nešalta, tiesiog šioks toks neįprastas jausmas. Bet pripratimas - antras prigimimas.

 2. User has not uploaded an avatar
  Daliainn prieš 4 m.

  Kaip mąstot daryti šiais metais, skiepysitės nuo gripo o gal jau tai darėte?

  Taip pat turiu klausimą, ar visose klinikose būna vienoda vakcina? Praeitais metais skiepyjomės su mažuoju www.medcentras.lt ir nesirgom, tad nežinau ar gripas mus aplenkė, ar vakcija padėjo, nes iki tol kiekvienais metais mažasis sirgdavo gripu, nors ir skiepytas buvo.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Linapi parašė:
  Idomus seminaras sia tema.
  https://www.youtube.com/watch?v=2m2vdWxy0IY&feature=youtu.be

  Siaubas labai tikiuosi, kad moterys nebus tiek kvailos ir nerizikuos dar negimusio gyvybe. O medikus, pasisakančius už nėščiųjų skiepijimą, visus viešint ir kad visi žinotų, pas ką nesilankyti. Gerus pinigus matyt pradėjo dalinti už tai. Kaip bjauru ir žema

 4. User has not uploaded an avatar
  Maumukas prieš 2 m.

  "Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ir Europos infekcinių ligų koordinavimo centras yra iškėlęs užduotį, kad kiekvienoje valstybėje apie 75 proc. visuomenės kasmet turi būti paskiepijama nuo gripo. Štai Olandijoje kasmet skiepijama iki 83 proc. gyventojų, 12 Europos valstybių skiepija nuo 50 iki 70 proc. savo gyventojų, 8 valstybės skiepija nuo 20 iki 40 proc., likusios skiepija mažiau negu 10 proc. Lietuvoje paskiepijama tik 5-6 proc. gyventojų. Padėtis blogesnė tik Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje bei Bosnijoje ir Hercogovinoje."

  Skaitykite daugiau: www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/gydytoja-griauna-mitus-apie-gripa.d?id=65995878

  jei vakcinos apsaugo nuo gripo, tai sergamumas gripu Lietuvoje (kur skiepijasi vos 5-6 proc) turėtų būt dešimtis kartų didesnis, nei šalyse, kur pasiskiepija didesnė dalis populiacijos. O ar taip yra?