Ar reikia vaiką skiepyti nuo gripo? (31)

vaiko skiepijimas nuo gripo Ar reikia vaiką skiepyti nuo gripo? istock.com/scyther5

Ar verta skiepyti vaiką nuo gripo? Nuomonės labai skiriasi. Todėl, prieš priimdami tokį sprendimą, būtinai pasitarkite su mažylį prižiūrinčiu pediatru. 

Skirtingoms gripo atmainoms ir skirtingiems vakcinų tipams taikomos skirtingos rekomendacijos. Skiepyti savo atžalą ar ne - turite nuspręsti tik jūs patys.

Gripas yra pavojinga virusinė liga, dažnai lydima sunkių komplikacijų. Kartais jis net baigiasi mirtimi. Kadangi vaikų ir pagyvenusių žmonių imunitetas yra silpnesnis, virusinės ligos jiems daug pavojingesnės.

Jei nenorite skiepyti kūdikį nuo gripo - galite pasiskiepyti patys ir laikytis „karantino“ rėžimo gripo epidemijos metu.

Jeigu vaikas lanko lopšelį arba jeigu šeimoje yra vyresnių darželį ar mokyklą lankančių vaikų, mažyliui užsikrėsti yra didesnė tikimybė. Skiepijant vaikus stengiamasi užkirsti kelią gripo plitimui šeimoje.

Naujausi komentarai

 1. sentiment prieš 9 m.

  Dauguma žmonių painioja peršalimo virusus su gripo virusais - tai nėra vienas ir tas pats. Iš kitos pusės, atskirti juos labai sunku, nes simptomai labai panašūs. Peršalimo viruso atmainų yra labai daug ir jos mažiau pavojingos, paprastai persergama be labai aukštos temperatūros ir dažniausiai baigiasi be komplikacijų.

  Nuo gripo visa šeima skiepijamės jau nepamenu kiek metų, skiepijausi ir šiemet. Ir galiu pasakyti, kad tai tik mitas, jog skiepai silpnina imunitetą: sunkiai nesirgau jau nepamenu kiek metų, šiemet dar nesirgau jokia peršalimo liga apskritai. Net slogos neturėjau. Žinoma, žiema dar nesibaigė, gripo epidemija taip pat, tad dar visko gali nutikti, tačiau kol kas esu tik UŽ, nes skiepai man - mažesnė blogybė, nei vaistų gėrimas.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Alisa_miau parašė:
  oj, basom kojom as ziema ar vasara, net ir mano maziukas basakojis :)))

  Liuks mes taipogi. Kai pabandai, supranti, kad iš tiesų tai nešalta, tiesiog šioks toks neįprastas jausmas. Bet pripratimas - antras prigimimas.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Idomus seminaras sia tema.
  https://www.youtube.com/watch?v=2m2vdWxy0IY&feature=youtu.be

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Linapi parašė:
  Idomus seminaras sia tema.
  https://www.youtube.com/watch?v=2m2vdWxy0IY&feature=youtu.be

  Siaubas labai tikiuosi, kad moterys nebus tiek kvailos ir nerizikuos dar negimusio gyvybe. O medikus, pasisakančius už nėščiųjų skiepijimą, visus viešint ir kad visi žinotų, pas ką nesilankyti. Gerus pinigus matyt pradėjo dalinti už tai. Kaip bjauru ir žema

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  "Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ir Europos infekcinių ligų koordinavimo centras yra iškėlęs užduotį, kad kiekvienoje valstybėje apie 75 proc. visuomenės kasmet turi būti paskiepijama nuo gripo. Štai Olandijoje kasmet skiepijama iki 83 proc. gyventojų, 12 Europos valstybių skiepija nuo 50 iki 70 proc. savo gyventojų, 8 valstybės skiepija nuo 20 iki 40 proc., likusios skiepija mažiau negu 10 proc. Lietuvoje paskiepijama tik 5-6 proc. gyventojų. Padėtis blogesnė tik Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje bei Bosnijoje ir Hercogovinoje."

  jei vakcinos apsaugo nuo gripo, tai sergamumas gripu Lietuvoje (kur skiepijasi vos 5-6 proc) turėtų būt dešimtis kartų didesnis, nei šalyse, kur pasiskiepija didesnė dalis populiacijos. O ar taip yra?