Kaip išmokyti vaiką išsipūsti nosį? (14)

Mergaitė pučia nosį ToskanaINC | Shutterstock.com

Toks paprastas dalykas, kaip mokėjimas išsipūsti nosį, suaugusiam žmogui atrodo lengva užduotis, tačiau ką tik pradėjusiam vaikščioti žmogučiui tai gali būti taip pat sudėtinga, kaip užsienio kalbos mokymasis. Pasirodo, pūsti nosį taip pat reikia mokyti!

Kodėl vaikas dažnai sloguoja?

Vaikas per metus sloga vidutiniškai serga nuo 6 iki 8 ar net 10 kartų.

Vaikų sloga siejama su dažnomis peršalimo ligomis, kurias vaikai „pasigauna“ dėl silpnos ir besiformuojančios imuninės sistemos.

Nosį užgulti gali ir dėl kitų priežasčių: alergijos, adenoidų hipertrofijos (padidėjimo), aplinkoje esančių dirgiklių (pavyzdžiui, dūmų, dulkių) ir kt. priežasčių.

Daugiau skaitykite:

Kodėl vaikui svarbu išsipūsti nosį?

Mažus vaikus sloga ypač vargina, jie jaučia didelį diskomfortą, tampa irzlūs, gali suprastėti jų miego kokybė ir apetitas.

Dėl anatominių vaikų organizmo ypatybių sergant sloga padidėja tikimybė susirgti akių ar ausų infekcijomis, įvairiomis kvėpavimo takų komplikacijomis.

Mokome vaiką išsipūsti nosį žaisdami

Pradėkite vaikui tiksliai aiškinti, kaip „tiksliai“ reikia išsipūsti nosį, ir greitai nusivilsite: vaikas tikrai nesėdės kantriai ir neklausys instrukcijų. Maža to, išsiblaškęs, nuolat judantis ir pasaulio pažinime dalyvaujantis mažylis daugiau niekada nenorės kišti servetėlės prie nosies.

Užuot sukūrę iššūkį sau, pasitelkite linksmus, patikrintus ir puikiai veikiančius patarimus. Mokykite nupūsti popierinę servetėlę

Nosies pūtimo vaiką geriausia mokyti etapais. Užuot tiesiog prikišę vaikui servetėlę prie veido, pirmiausia mokykite jį per nosį pūsti orą.

Paverskite tai linksmybėmis. Pasiūlykite pažaisti žaidimą, kas greičiau nupūs plunksną ar kitą mažą lengvą daiktą per stalą, pūsdamas orą iš nosies, t. y. naudodamas tik nosį.

Išnaudokite maudynių laiką

Maudymosi laikas – geriausias laikas supažindinti vaiką, tai kaipgi „veikia“ ta nosis, koks jausmas pūsti orą per nosį ir kaip tai padaryti prireikus.

Palenkite vaiko galvą šiek tiek po vandeniu, kad nosis būtų vandens paviršiuje, tačiau apsemta, ir pūskite burbulus tik nosimi. Geriausia – jei pirma vaikui parodysite, kaip tai daryti.

Svarbu: maudynių metu nenuleiskite nuo vaiko akių!

Naudokite veidrodį

Pučiant nosį, paprastai iš jos kažkas išbėga, tačiau vaikui tai suvokti gali būti sunku. Jis dar nežino, kad čiaudulys palengvina kvėpavimą ir kad „kažkas“ iš tikrųjų išlenda iš nosies, kai ją pučia.

Pakvieskite vaiką atsistoti prieš veidrodį, kai matysite, kad jo nosis užgulta, ir paraginkite stebėti, kaip pučiant iš nosies išeina gleivės, o kvėpavimas palengvėja.

Įrenkite lenktynių trasą

Kitas būdas išmokyti pūsti nosį taip pat labai smagus ir naudingas: ant virtuvės stalo įrenkite savotišką hipodromą.

Priklijuokite lenktynių pradžios ir finišo linijas, išrikiuokite du lengvus daiktus, pavyzdžiui, blizgučius, du popieriaus lapo kampus ar popkornus. Tegul vaikas pasilenkia iki stalo lygio (lenktyniaujate kartu, tad viską darote abu vienu metu), ir lenktyniaukite: kartu, pūsdami orą iš nosies, stumkite tuos lengvus objektus iki finišo linijos.

Skatinkite savarankiškumą

Kaip išmokęs užsirišti batų raištelius vaikas jaučiasi pasiekęs asmeninį rekordą, taip ir įvaldęs nosies pūtimą jis gali pasijusti toks pat nugalėtojas. Žinoma, jei tinkamai jį motyvuosite.

Padėkite gerai matomoje ir vaikui pasiekiamoje vietoje ištraukiamų nosies servetėlių pakuotę, kad jis galėtų išsitraukti, kai tik reikės išsipūsti nosį. Tegul mokosi, praktikuojasi, ir nieko tokio, jei kokį kartą vis dar reikės tėvelių pagalbos.

Daugiau skaitykite:

Susiję straipsniai

Mergaičių lytinių lūpų suaugimas (sinechijos)

Mažųjų lytinių lūpų suaugimas (dar vadinamas sinechijomis) – patologija, kai lytinės lūpos sujungtos plona plėvele.

Emolientai (medicininiai drėkinamieji kremai) vaikams

Efektyviausias būdas gydyti kūdikių ir vaikų odos ligas – vengti odos būklę pabloginančių veiksnių ir reguliariai bei gausiai naudoti emolientus.

Kūdikio ir vaiko maudymas: kaip paversti jį malonia patirtimi?

Vieni kūdikiai ir vaikai mėgsta vandenį, kiti – ne. Bet net ir pastarųjų maudymosi patirtį galima paversti malonia. Vaiko maudynės gali būti smagios!

Naujausi komentarai

 1. Ramunyte1990 prieš 1 m.

  Tai pati puskit nosi savo prie vaiko, kad matytu. Ka mato ta daro. Maniske pamate net ne specialiai rodem jai, bet dabar ir pati noriai pucia 😁

 2. Illusion
  Illusion prieš 1 m.

  Ramunyte1990 parašė:
  Tai pati puskit nosi savo prie vaiko, kad matytu. Ka mato ta daro. Maniske pamate net ne specialiai rodem jai, bet dabar ir pati noriai pucia 😁

  Jei tai veiktų,manot čia rašyčiau? 😂

 3. User has not uploaded an avatar
  Aurumaa prieš 1 m.

  O kas konkrečiai jam nepavyksta? Juk per nosį kvėpuoja? Aš stipriai nemoka pūsti?

 4. Illusion
  Illusion prieš 1 m.

  Aurumaa parašė:
  O kas konkrečiai jam nepavyksta? Juk per nosį kvėpuoja? Aš stipriai nemoka pūsti?

  Nemoka pūsti,jis traukia į save ir viskas, neišeina išpūsti 🤦

 5. leila123
  leila123 prieš 1 m.

  Illusion parašė:
  Nemoka pūsti,jis traukia į save ir viskas, neišeina išpūsti 🤦

  Turėjom šią problemą, radom visokių lor patarimų. Mums pasiteisino - žvakė. Tiesiog liepti už pūsti žvakę (aišku atsargiai, bet principą perprato matydamas liepsnelės judėjimą), saugesnis variantas tiesiog minkštus kamuoliukus /daiktus ar kaip minėjo popierių bandyt pūsti. Kai principą pradėjo suprasti, tai sakydavom padaryk kaip piktas bulius. Sunki pradžia iki pirmojo suvokimo, o po to viskas savaime jau.