Prakaitinė (odos bėrimas nuo perkaitimo) (101)

Prakaitinės bėrimas

Kas yra prakaitinė?

Prakaitinė yra odos bėrimas, atsirandantis dėl prakaito liaukų blokavimo.

Prakaitinės bėrimas gali būti įvairus – nuo rausvų dėmelių, smulkių rausvų ar balkšvų spuogelių iki vandeningų pūslelių.

Paprastai šis bėrimas būna vietose, kur susidaro raukšlės ar kur drabužėliai glaudžiai liečiasi prie kūnelio: kaklo, nugaros, krūtinės, pilvo srityje, tačiau gali būti ir tarpkojo srityje, ant užpakaliuko, galvos (ypač jei vaikui dedama kepurėlė).

Prakaitinio bėrimo vietas gali niežėti, jos gali būti jautrios prisilietimams, tačiau skausmingos būna retai. Apskritai, prakaitinė nėra pavojinga, tačiau šis bėrimas parodo, kad kūdikis perkaista – ir tai nėra gerai, nes padidėja šilumos smūgio rizika.

Prakaitinės priežastys

Pagrindinė prakaitinio bėrimo priežastis – kūno perkaitimas dėl to, kad prakaitas negali pasišalinti iš organizmo ir taip jį atvėsinti.

Prakaitinė dažnesnė karštuoju metų laiku, ypač jei oro drėgnumas yra didelis, tačiau ir šaltuoju metų laiku šis odos bėrimas nėra retenybė.

Nors prakaitinės bėrimas gali pasitaikyti bet kam, kūdikius ir mažus vaikus jis kamuoja dažniau nei suaugusius.

Kūdikių ir mažų vaikų prakaito liaukos nėra pilnai susiformavusios, todėl mažylio organizmui sunkiau atvėsinti prakaituojant: prakaitas užsilaiko odelėje ir dėl to atsiranda bėrimas.

Kaip išvengti prakaitinės ir ją gydyti

Svarbiausia taisyklė norint išvengti prakaitinės – neprirengti vaiko per daug ir neleisti jam perkaisti, rengti natūralaus pluošto, orui laidžiais drabužėliais. Kambario temperatūra turėtų būti ne per aukšta.

Šiltuoju metų laiku reikėtų, kad mažylis būtų pavėsyje. Jei lauke labai karšta, atvėsinti mažylį galima ir maudant vėsiose vonelėse ar įsupant į drėgną paklodę.

Bėrimo vietos nereikia tepti jokiais losjonais, kremais ar aliejais. Jei pastebėsite, kad kūdikiui bėrimo vietas niežti, užmaukite pirštinėles, kad nenusidraskytų.

Prakaitinės bėrimas – jei imamasi atitinkamų priemonių – paprastai pranyksta savaime per porą dienų, tačiau jei atvejis itin komplikuotas, gali prireikti medikamentinio gydymo.

Svarbu

Prakaitinės bėrimą galima supainioti su rimtesnėmis odos bėdomis – pavyzdžiui, odos grybeliu ar virusine infekcija, todėl jei kyla nors mažiausias įtarimas – būtinai pasikonsultuokite su vaiką prižiūrinčiu gydytoju.

Laura86S prieš 4 d.

Basigi parašė:
    Mes sirgom, naujas lelius namie, tai su siluma prisizsidem, vaikas vis slapias buvo, net miegant. Kaltinau vit d trukuma, nes nedaviau pora men. Ir maudem zyyymiai …

Siulyciau pirmadieni eiti pas seimos gydytoja ir prasyti siuntimo pas alergologa. Del niezejimo galit duoti tevagylio ketvirtadali tabletes ir patepti psilobalzamu spuogelius

2. Basigi
    Basigi prieš 4 d.

Tai eisim eisim. Bet kad eiles nesveikos pas alergologus

3. Maljork prieš 3 d.

Tai eisim eisim. Bet kad eiles nesveikos pas alergologus

Jokiu eiliu, kita diena kai man reikejo skambinau per klinikas ir mus prieme, radom laisva laika.

4. Basigi
    Basigi prieš 3 d.

Maljork parašė:

O geras. Nes mes kazkada buvom pas
    Alergologa. Tai virs men eiles buvo

5. Maljork prieš 3 d.

O geras. Nes mes kazkada buvom pas
    Alergologa. Tai virs men eiles buvo

Oj visur skamnbinau kai reikejo, visas klinikas apskambinai ir vilniuje radau vieta

Skelbimai

12,00 €