Prakaitinė (odos bėrimas nuo perkaitimo) (116)

Prakaitinės bėrimas

Kas yra prakaitinė?

Prakaitinė yra odos bėrimas, atsirandantis dėl prakaito liaukų blokavimo.

Prakaitinės bėrimas gali būti įvairus – nuo rausvų dėmelių, smulkių rausvų ar balkšvų spuogelių iki vandeningų pūslelių.

Paprastai šis bėrimas būna vietose, kur susidaro raukšlės ar kur drabužėliai glaudžiai liečiasi prie kūnelio: kaklo, nugaros, krūtinės, pilvo srityje, tačiau gali būti ir tarpkojo srityje, ant užpakaliuko, galvos (ypač jei vaikui dedama kepurėlė).

Prakaitinio bėrimo vietas gali niežėti, jos gali būti jautrios prisilietimams, tačiau skausmingos būna retai. Apskritai, prakaitinė nėra pavojinga, tačiau šis bėrimas parodo, kad kūdikis perkaista – ir tai nėra gerai, nes padidėja šilumos smūgio rizika.

Prakaitinės priežastys

Pagrindinė prakaitinio bėrimo priežastis – kūno perkaitimas dėl to, kad prakaitas negali pasišalinti iš organizmo ir taip jį atvėsinti.

Prakaitinė dažnesnė karštuoju metų laiku, ypač jei oro drėgnumas yra didelis, tačiau ir šaltuoju metų laiku šis odos bėrimas nėra retenybė.

Nors prakaitinės bėrimas gali pasitaikyti bet kam, kūdikius ir mažus vaikus jis kamuoja dažniau nei suaugusius.

Kūdikių ir mažų vaikų prakaito liaukos nėra pilnai susiformavusios, todėl mažylio organizmui sunkiau atvėsinti prakaituojant: prakaitas užsilaiko odelėje ir dėl to atsiranda bėrimas.

Kaip išvengti prakaitinės ir ją gydyti

Svarbiausia taisyklė norint išvengti prakaitinės – neprirengti vaiko per daug ir neleisti jam perkaisti, rengti natūralaus pluošto, orui laidžiais drabužėliais. Kambario temperatūra turėtų būti ne per aukšta.

Šiltuoju metų laiku reikėtų, kad mažylis būtų pavėsyje. Jei lauke labai karšta, atvėsinti mažylį galima ir maudant vėsiose vonelėse ar įsupant į drėgną paklodę.

Bėrimo vietos nereikia tepti jokiais losjonais, kremais ar aliejais. Jei pastebėsite, kad kūdikiui bėrimo vietas niežti, užmaukite pirštinėles, kad nenusidraskytų.

Prakaitinės bėrimas – jei imamasi atitinkamų priemonių – paprastai pranyksta savaime per porą dienų, tačiau jei atvejis itin komplikuotas, gali prireikti medikamentinio gydymo.

Svarbu

Prakaitinės bėrimą galima supainioti su rimtesnėmis odos bėdomis – pavyzdžiui, odos grybeliu ar virusine infekcija, todėl jei kyla nors mažiausias įtarimas – būtinai pasikonsultuokite su vaiką prižiūrinčiu gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. laimav
  laimav prieš 3 mėn.

  Lukutė27 parašė:
  7savaites, buvau siltai aprengusi ir lovoje abi uzmigom, tai atsikele suailusi, o kaip maidem pastebejau berima.

  Toks bėrimas būna po temperatūros. Stenkitės geriau vėsiau rengti, nei per šiltai. Per šiltai vaikučiui yra negerai

 2. User has not uploaded an avatar
  Zavinga5 prieš 1 mėn.

  Mums nakti bųvo sukilųs temperatūra išmėmė mišinuka ir.užmigo.Ant vakaro jau atsirado išbėrimas ir tempperatūra.Mums 1,4,

 3. neriukaszx
  neriukaszx prieš 2 sav.

  Sveikos. Mum 2 sav. Atsirado keli spuogeliai pries pora d. O nakti visa pilva isbere. Ar gali but prakaitine ar gal alergija

 4. User has not uploaded an avatar
  Taiga prieš 5 val.

  Sveikos, ar kam yra pasitaikes toks išbėrimas? Berniukui 4 mėnesiai, laiko kai trečią dieną, nei didėja, nei mažėja. Temperatūros nėra, neniezti, vaikas linksmas.

 5. User has not uploaded an avatar
  Taiga prieš 5 val.

  Sveikos, ar kam yra pasitaikes toks išbėrimas? Berniukui 4 mėnesiai, laiko kai trečią dieną, nei didėja, nei mažėja. Temperatūros nėra, neniezti, vaikas linksmas.
Skelbimai

Rezervuota!
62 | 1-3 mėn.
4,00 €
19 | 11,6 cm
Rezervuota!
74 | 6-9 mėn.