Prakaitinė (odos bėrimas nuo perkaitimo) (153)

Prakaitinės bėrimas

Kas yra prakaitinė?

Prakaitinė yra odos bėrimas, atsirandantis dėl prakaito liaukų blokavimo.

Prakaitinės bėrimas gali būti įvairus – nuo rausvų dėmelių, smulkių rausvų ar balkšvų spuogelių iki vandeningų pūslelių.

Paprastai šis bėrimas būna vietose, kur susidaro raukšlės ar kur drabužėliai glaudžiai liečiasi prie kūnelio: kaklo, nugaros, krūtinės, pilvo srityje, tačiau gali būti ir tarpkojo srityje, ant užpakaliuko, galvos (ypač jei vaikui dedama kepurėlė).

Prakaitinio bėrimo vietas gali niežėti, jos gali būti jautrios prisilietimams, tačiau skausmingos būna retai. Apskritai, prakaitinė nėra pavojinga, tačiau šis bėrimas parodo, kad kūdikis perkaista – ir tai nėra gerai, nes padidėja šilumos smūgio rizika.

Prakaitinės priežastys

Pagrindinė prakaitinio bėrimo priežastis – kūno perkaitimas dėl to, kad prakaitas negali pasišalinti iš organizmo ir taip jį atvėsinti.

Prakaitinė dažnesnė karštuoju metų laiku, ypač jei oro drėgnumas yra didelis, tačiau ir šaltuoju metų laiku šis odos bėrimas nėra retenybė.

Nors prakaitinės bėrimas gali pasitaikyti bet kam, kūdikius ir mažus vaikus jis kamuoja dažniau nei suaugusius.

Kūdikių ir mažų vaikų prakaito liaukos nėra pilnai susiformavusios, todėl mažylio organizmui sunkiau atvėsinti prakaituojant: prakaitas užsilaiko odelėje ir dėl to atsiranda bėrimas.

Kaip išvengti prakaitinės ir ją gydyti

Svarbiausia taisyklė norint išvengti prakaitinės – neprirengti vaiko per daug ir neleisti jam perkaisti, rengti natūralaus pluošto, orui laidžiais drabužėliais. Kambario temperatūra turėtų būti ne per aukšta.

Šiltuoju metų laiku reikėtų, kad mažylis būtų pavėsyje. Jei lauke labai karšta, atvėsinti mažylį galima ir maudant vėsiose vonelėse ar įsupant į drėgną paklodę.

Bėrimo vietos nereikia tepti jokiais losjonais, kremais ar aliejais. Jei pastebėsite, kad kūdikiui bėrimo vietas niežti, užmaukite pirštinėles, kad nenusidraskytų.

Prakaitinės bėrimas – jei imamasi atitinkamų priemonių – paprastai pranyksta savaime per porą dienų, tačiau jei atvejis itin komplikuotas, gali prireikti medikamentinio gydymo.

Svarbu

Prakaitinės bėrimą galima supainioti su rimtesnėmis odos bėdomis – pavyzdžiui, odos grybeliu ar virusine infekcija, todėl jei kyla nors mažiausias įtarimas – būtinai pasikonsultuokite su vaiką prižiūrinčiu gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. Vozė
  Vozė prieš 3 mėn.


  Sveikos mamytes, reikia pagalbos..
  Labai pergyvenu ir nežinau kas čia vyksta.
  11d. turejom MMR skiepą, bet tuo pačiu ir visą savaite buvo be proto karšta, net iki 36°C. Namuose taip pat nebuvo įmanoma, net man pačiai... Ar tai prakaitinė? Ar gali būti nuo skiepo? Ar alergija? Į ką jums panašu? Oda šiurkšti net nuo jų... Rytoj einam pas gydytoją. Bet noriu jūsų atsakymų..

 2. Ieva29 prieš 3 mėn.

  vili parašė:
  Pas visus panašu į prakaitinę. Bet neesu ekspertė kad 100% tvirtinti. Jei vaikui nepasireiškia kiti požymiai rodantys ligą ar alergiją, tai kogero prakaitinė bus.…

  Pas mus nuo šeštadienio vis dar laikosi toks bėrimas, jaučiu jau bus alergija kažkam... 🙄

 3. User has not uploaded an avatar
  Nelssiuke prieš 1 mėn.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gerce prieš 2 sav.

  Sveikos . Kas tai galetu buti? Skambinom mazyles gydytojai sake tept bepanten anti exem . Mum beveik 4,5 men.kai patepi apmazeja.. oda nurimsts. stebet sake pora dienu... galvojau kad nuo milteliu??? Bet tas berimas yra visur ant kunelio.. praejo 2 dienos jei ka ryt galvoju eit pas daktare

 5. laimav
  laimav prieš 2 sav.

  Gerce parašė:
  Sveikos . Kas tai galetu buti? Skambinom mazyles gydytojai sake tept bepanten anti exem . Mum beveik 4,5 men.kai patepi apmazeja.. oda nurimsts. stebet sake pora …

  Tikėtina, kad kažkas alergizuoja. Kreipkitės į gydytoją.
Skelbimai

2,00 €
Dovanoju!
10,00 €
74 | 6-9 mėn.