Kūdikis pradėjo kandžiotis - ką daryti? (7)

kūdikis kandžiojasi Kūdikis kandžiojasi. istock.com/Halfpoint

Kai kanda, skauda. Tačiau neįtikėtina, kad dar metų neturintis mažylis kąstų iš pykčio. Dažnai vyresni kūdikiai kanda dėl to, kad jiems kalasi dantukai ir jie ieško, kaip numalšinti skausmą.

Tavo reakcija. Nors ir būtų sunku ištverti, pasistenk garsiai nesuklykti, nes tokia reakcija mažyliui gali pasirodyti įdomi ir jis gali pamėginti vėl ją sukelti kąsdamas. Tokio amžiaus kūdikiai drausminimą dar nelabai supranta, todėl tavo žodžiai ir veiksmai turi būti kuo paprastesni. Pavyzdžiui, pasakyk tiesiog „Ne!“ arba „Oi!“ ir griežtai „Kąsti negalima“ arba „Mamytei skauda“. Tada parodyk savo nepritarimą trumpam atsitraukdama nuo mažylio. Jeigu mažylis kanda kam nors kitam, nepaimk jo – geriau parodyk dėmesį tam asmeniui, kuriam jis įkando. Mažylio ignoravimas yra „bausmė“.

Būk nuosekli. Tegu mažylis supranta, kad kąsti visada yra blogai, net jeigu jis daro tai žaisdamas ar bučiuodamas.

Ko dar nereikia daryti. Kai mažylis įkanda, nesišypsok ir nesijuok, nes taip parodytum, kad kąsti yra gerai, ir paskatintum ir vėl tai daryti. Niekada nekąsk jam atgal, kad pajustų, kaip tai „malonu“. Tavo mažylis šito nesupras. Jis mokosi iš tavęs, o tu juk nenori, kad jis mėgdžiotų tokį elgesį.

Jeigu kalti dygstantys dantukai. Duok jam pakramtyti ką nors kita, pavyzdžiui, šaltą kramtomąjį žiedą, žaisliuką, arba kūdikiams skirtą sausainį (puikiai tinka ir patys paprasčiausi kieti maži riestainiukai („baronkos“). Pasirūpink, kad būtų patenkinti kiti jo poreikiai – kad mažylis pakankamai išsimiegotų ir sočiai pavalgytų. Jeigu mažylis įsitempęs arba per daug įsiaudrinęs, pabūk su juo ramiai ir padėk jam išmokti nusiraminti.

1. Rasa M.
    Rasa M. prieš 7 m.

2. Egrilema
    Egrilema prieš 7 m.