Kūdikio lytinių organų higiena (183)

Kūdikio lytinių organų priežiūra

Kelias dienas po gimimo naujagimio lytiniai organai gali būti paraudę ir paburkę – taip nutinka dėl skysčių pertekliaus ir mamos hormonų poveikio.

Per kelias dienas, pertekliniams skysčiams pasišalinus, jie turėtų išnykti – lygiai taip pat, kaip ir naujagimio paakių, veiduko paburkimai.

 • Jei turite mergaitę, gali pastebėti išskyrų ir apnašėlių (baltų, skaidrių arba su trupučiu kraujo) – jų priežastis taip pat yra mamos hormonai ir tai yra visiškai normalu. Jų nuvalyti nereikia, jos dings savaime. Sunerimti reikėtų tik tuo atveju, jeigu jos neišnyksta ilgiau, nei šešias savaites. Žinoma, jei vienas ar kitas simptomas kelia jums nerimą, pasikonsultuokite su kūdikį prižiūrinčiu gydytoju.
 • Jei turite berniuką, galite pastebėti patinimus vienoje ar abiejose kapšelio pusėse. Jums gali atrodyti, kad ten yra skysčio. Ne visų naujagimių sėklidės nusileidžia iš karto. Tačiau tokius dalykus, kaip ir šlaplės problemas, apžiūrų metu pastebi ir įvertina gydytojas. Jei jis nieko nesako - greičiausiai viskas yra gerai.

Kūdikio lytinių organų priežiūra

Kūdikio lytinių organų sritis turi būti švari, o sauskelnės keičiamos pakankamai dažnai. Bet svarbiausia taisyklė – nepersistengti. Nepamirškite, kad organizmas - taip pat ir kūdikio - sugeba apsivalyti pats, jam tereikia šiek tiek padėti. Jums pakaks drungno vandens, minkšto audinio servetėlių arba vatukų, bekvapių drėgnų servetėlių, kartais - vaikiško prausiklio.

 • Ar tepti kremą nuo iššutimų? Kai kurie gydytojai rekomenduoja keičiant sauskelnes patepti kūdikio užpakaliuką kremu nuo iššutimų (jis sukuria apsauginį sluoksnį). Kitų nuomone, šis sluoknis trukdo odai kvėpuoti (net jei naudojamos aukštos kokybės orui laidžios sauskelnės). Kaip elgtis, spręsti jums.
 • Ar naudoti prausiklį? Vieningos nuomonės nėra: vieni sako, kad pirmaisiais gyvenimo mėnesiais prausiklio reiktų vengti (taip pat ir maudynėms). Kiti teigia, kad jį reikėtų naudoti, bet tik apsiprausiant po rimto reikalo. Rekomenduojame situaciją vertinti individualiai. Naudokite priemones pagal būtinybę: jei matote, kad apsiprausimui pakanka ir vandens - apsiribokite juo. 
 • SVARBU: nenaudokite suaugusiems skirtų prausiklių: dauguma jų yra per „stiprūs“ plonai kūdikio odelei. Be to, jų sudėtyje paprastai yra sintetinių kvapiklių ir dažiklių, kurie gali sudirginti mažylio šlaplės išorinę angą ir sukelti šlapimtakio infekciją. Kūdikius iki 3 metų geriausia prausti tik vandeniu ir specialiai vaikams ar kūdikiams skirtais prausikliais ( jie yra švelnesni, be sintetinių dažiklių, kvapiklių). Rinkdamiesi drėgnas servetėles, atidžiai perskaitykite jų sudėtį ir venkite tų, kurių sudėtyje yra naftos pramonės medžiagų ir kvapiklių.

Mergaitės lytinių organų priežiūra

Keisdami vystyklus, drėgna servetėle ar drungnu vandeniu suvilgytu vatuku apšluostykite ją braukdami nuo priekio išangės link (taip turėtų daryti ir suaugusios moterys), kad į makštį nepatektų bakterijų iš išangės.

Po kakučio, gali tekti apsivalyti rimčiau: tokiu atveju reiktų švelniai praskleisti lytines lūpas ir drėgnu vatos tamponėliu braukiant link išangės nuvalyti vidinę jų pusę.

Berniuko lytinių organų priežiūra

Nepriklausomai nuo to, ar berniukas apipjaustytas, ar ne, jo varputei specialios priežiūros nereikia: pakanka apiplauti ją drungnu vandeniu (gali būti su specialiu vaikišku muilu).

Prausiant atsmaukti apyvarpės nereikia: nenaudojant jėgos, tai bus įmanoma padaryti tik tada, kai apyvarpė atsiskirs nuo varpos, o tam gali prireikti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Jei jėga bandysite atsmaukti apyvarpę, galite sužaloti savo berniuko turtą, tad geriau to nedarykite.

Kai gydytojas patvirtins, kad apyvarpė atsiskyrė, apiprausdami ją atsmaukite, apiplaukite galvutę ir apyvarpės odą drungnu vandeniu su švelniu prausikliu ir užsmaukite ją atgal.

Apipjaustymas Lietuvoje vis dar retas reiškinys, bet užsienyje tai – populiari procedūra. Jeigu berniukas buvo apipjaustytas, keletą dienų po to jo varputė gali būti labai raudona.Taip pat gali pasirodyti gelsvų išskyrų. Abi reakcijos rodo, kad varpa gyja normaliai. Apipjaustymas retai sukelia infekciją ir sugyja per 7-10 dienų, tačiau turėtumėte pasitarti su gydytoju, jeigu varpos galiukas lieka patinęs arba paraudęs ir jeigu atsiranda gelsvų, vandeningų pūslelių.

Naujausi komentarai

 1. Sharlote
  Sharlote prieš 1 m.

  ulaluna parašė:
  Sveikos, gal isivaizduojat kas gali buti... mergytes 11men. makstis visa raudona, viduje ir isoreje lupos irgi, o kartu ir toks keistas kvapas. Bet jokiu isskyru ne…

  Panasu i issutima. Svariai praplaukit, oravedinkit dupani, uzdejus pampersa sudocrema patepkit ir praeis

 2. Sharlote
  Sharlote prieš 1 m.

  ulaluna parašė:
  Sveikos, gal isivaizduojat kas gali buti... mergytes 11men. makstis visa raudona, viduje ir isoreje lupos irgi, o kartu ir toks keistas kvapas. Bet jokiu isskyru ne…

  Panasu i issutima. Svariai praplaukit, oravedinkit dupani, uzdejus pampersa sudocrema patepkit ir praeis

 3. User has not uploaded an avatar
  ulaluna prieš 1 m.

  Sharlote parašė:
  Panasu i issutima. Svariai praplaukit, oravedinkit dupani, uzdejus pampersa sudocrema patepkit ir praeis

  Supratau, dekui, bandysim😔

 4. Sharlote
  Sharlote prieš 1 m.

  ulaluna parašė:
  Supratau, dekui, bandysim😔

  Mano dukrai daznai taip buvo iki 5 metu. Ejom ir pas ginekologe, dare tyrimus bet nieko nerado. Greiciausiai tiesiog jautri vieta, gal ir po wc blogai pasivalydavo, nors mokinomes daug. Bet pasibaige sie vargai

 5. Barbee
  Barbee prieš 1 mėn.

  Mamytės noriu nuoširdžiai pasidalinti naujove Lietuvoje. Labai natūralų produktą..tai sauskelnių balzamas https://www.grusgrus.lt/naturali-kosmetika/raminantis-sauskelniu-balzamas-little-miracle
  kasdieniai kūdikio priežiūrai. Aš pati jį netyčia atradau ir pamilau visus Sokind produktus. Nes atrodo iš vaistinės ir viena ir kita perki bet kazka sne tas..o sita surizikavau parsisiusti..ilgai laukiau. bet buvo verta. o dabar galiu ir jums drąsiai pasiūlyti ir rekomenduoti. ir lietuvoje jau greitai pristato