Ar kūdikiai sapnuoja? (16)

Ar kūdikiai sapnuoja?

Mokslininkams pavyko įrodyti, kad maždaug pusę kūdikio miego laiko sudaro vadinamoji greitojo miego fazė, kurios metu vyresni vaikai ir suaugusieji sapnuoja. Net jeigu kūdikiai nesapnuoja taip, kaip mes (greitojo miego fazėje), manoma, kad ji jiems yra naudinga kitaip – tuo metu jie lavina savo smegenis. Kaip tai vyksta? Greitojo miego fazėje smegenų aktyvumas panašus į tą, koks būna budrumo fazėje, vadinasi, snausdami kūdikiai gali lavinti savo pažintinius gebėjimus.

Naujausi komentarai

 1. mamukasx
  mamukasx prieš 10 m.

  aureliuke parašė:
  o mano vaikiukas nakti miega ir is niekur nieko pradeda verkti, kartais kaip net spiegti.. nesuprantu ar jis pastoviai kazka sapnuoja, ar jam blogai..gal kam buvo pasitaike taip? dabam mums devyni menesiai ir taip tesiasi nuo keturiu menesiu..

  Labuka, buna kartais ir maniskiui taip bet tik tada kai labai issiduksta prisijuokia ar kai daug verkia

 2. ruruta
  ruruta prieš 9 m.

  maniskis irgi uzmerktom akim grimasas rodo,tai ziurim ir sypsomes,kol jie tokie mazi pas juos viskas gaunas naturaliai

 3. fennec prieš 9 m.

  sapnuoja sapnuoja tik maniskis kazkodel pagrinde kosmarus sapnuoja. Mes kai is ligonines grizom (1 menesio), tai vaikelis pora savaiciu issigandes prabusdavo (kosmarai kamavo). O daba slogyte gaves, kai mes issiurbinejam nosyte, irgi pradejo issigandes ir klyliantis keltis (vel kosmarai). Matyt susapnuoja nemalonia procedura ir issigasta. O siaip matosi kai sapnuoja - akytes juda, mimikos keiciasi ir garseliai visokiausi sklinda

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  Manoji pradeda verkti per miegus taip gailiai tada kai ta diena kazka naujo buvo pamaciusi,daug ispudziu patyrusi. Tada prieinu paglostau,pabuciuoju ir ji vel ramiai uzmiega

 5. User has not uploaded an avatar
  tiutiulis prieš 5 m.

  Musu mazyle pries prabudima nakti irgi visokius garsus skleidzia.ar kartais kaip issigastu jei prisilieti prie miegancios