Kaip rengti naujagimį pagal orą? (460)

Per šiltai? Per šaltai? Kaip žinoti, ar kūdikis aprengtas tinkamai? Auksinė taisyklė būtų tokia: užvilk kūdikiui vienu drabužėliu daugiau, negu vilki pati. Be to, atkreipk dėmesį į kūdikio „užuominas“. Jeigu jis verkia ar pasidaro irzlus, gali būti, kad jam yra šalta (kai per šilta, kūdikiai paprastai taip nereaguoja). Kūdikio rankos, kojos ir galva irgi yra geras rodiklis. Pačiupinėk, ar kartais jos ne šiltos ar ne šaltos.

Tau bus paprasta padėti kūdikiui prisitaikyti prie temperatūros pokyčių, jei rengsi jį keliais sluoksniais taip, kad galėtum nesunkiai ką nors dar užvilkti ar nuvilkti. Papildoma nauda: jei rengsi kūdikį atskirais drabužėliais, bus lengviau pervilkti, kai kas nors susipurvins.

Būtini vasarą: plačiakraštė vasarinė kepuraitė, pridengianti kūdikio veidelį ir ausis; laisvi natūralaus pluošto, geriausia medvilniniai, atskiri drabužėliai. Įsimesk į vystyklų krepšį kojinaites ir megztinuką, jeigu užeitum ten, kur oras kondicionuojamas.

Būtini žiemą: šilta, kūdikio ausis uždengianti kepuraitė; kojinės, megzti batukai ir kumštinės pirštinaitės („tikrų“ odinių batukų kol mažylis nevaikšto nereikia); šilta vilnonė antklodėlė jam užkloti. Priklausomai nuo temperatūros pravers apatiniai marškinėliai, megztinukas ir vilnonis kombinezonas ar miegmaišis.

Naujausi komentarai

 1. levandos prieš 1 m.

  Kadangi siandien buvo saltoka (pries tai rengemes dar ploniau), mes buvome su bodziuku ilgom rankovem, plonu megztuku, kelnytem,kojinem, plonu kombinezonu, pirstinem ir kepure. Bet net pasimeciau, nes aplinkui visi vakuciai apkutoti su zieminiais kombiais, storiausiom striukem, "slidininku" kelnem... bet patikrinus, maniske atrode silta ir patenkinta... tiesa jinai buvo nesiokleje, tai gal del to toks didelis skirtumas tarp musu ir kitu vaiku

 2. modestaPVD
  modestaPVD prieš 1 m.

  Mes jau dedames silta kombi, pirstinytes, siltesne kepuryte, kadangi kombis siltas tai rengiames bodziuka ilgomis rankovemis, bliuskute plona ilgomis rankovemis ir pedkelnytes mergyte nebuna susilusi, pats tas jai ;) mums men ir sav

 3. agneta000
  agneta000 prieš 9 mėn.

  Sveikos turesiu pirma vaikuti, ir neisivaizduoju kokia apraga ji rengti. Tikriausiai daug kas isaiskes jam augantm, taciau pirmuosiuos rubelius nusipikrti tai reikia Kaip rengti mazyli kuris gims rugsejo pirmoj pusej????? turiu isigijus pora siaustinuku ilgom rankovytem, vilnones koinytes, kepuryte.... o vezantis is ligonines namo kaip ji rengt? reikia kazkoki kombinezona isigyt gal???

 4. Pūkis Baisulis
  Pūkis Baisulis prieš 9 mėn.

  agneta000 parašė:
  Sveikos turesiu pirma vaikuti, ir neisivaizduoju kokia apraga ji rengti. Tikriausiai daug kas isaiskes jam augantm, taciau pirmuosiuos rubelius nusipikrti tai re…

  Įsigyk merino vilnos glaustinukę ir šliaužtus, vilna gerai reguliuoja šilumą. Mūsų visi drabužiai buvo per didelį, tai teko susukti i vilnonį pledą, kai vežėmės namo, nors Gruodis buvo, bet lauke dar pliusas
  Kombinezonas gera mintis, bet dar gali būti per šilta.

 5. User has not uploaded an avatar
  lilijaxxx prieš 9 mėn.

  Mamytės kaip jus naujagimius rengiat tokiu oru i lauką?