Kaip rengti naujagimį pagal orą? (405)

Per šiltai? Per šaltai? Kaip žinoti, ar kūdikis aprengtas tinkamai? Auksinė taisyklė būtų tokia: užvilk kūdikiui vienu drabužėliu daugiau, negu vilki pati. Be to, atkreipk dėmesį į kūdikio „užuominas“. Jeigu jis verkia ar pasidaro irzlus, gali būti, kad jam yra šalta (kai per šilta, kūdikiai paprastai taip nereaguoja). Kūdikio rankos, kojos ir galva irgi yra geras rodiklis. Pačiupinėk, ar kartais jos ne šiltos ar ne šaltos.

Tau bus paprasta padėti kūdikiui prisitaikyti prie temperatūros pokyčių, jei rengsi jį keliais sluoksniais taip, kad galėtum nesunkiai ką nors dar užvilkti ar nuvilkti. Papildoma nauda: jei rengsi kūdikį atskirais drabužėliais, bus lengviau pervilkti, kai kas nors susipurvins.

Būtini vasarą: plačiakraštė vasarinė kepuraitė, pridengianti kūdikio veidelį ir ausis; laisvi natūralaus pluošto, geriausia medvilniniai, atskiri drabužėliai. Įsimesk į vystyklų krepšį kojinaites ir megztinuką, jeigu užeitum ten, kur oras kondicionuojamas.

Būtini žiemą: šilta, kūdikio ausis uždengianti kepuraitė; kojinės, megzti batukai ir kumštinės pirštinaitės („tikrų“ odinių batukų kol mažylis nevaikšto nereikia); šilta vilnonė antklodėlė jam užkloti. Priklausomai nuo temperatūros pravers apatiniai marškinėliai, megztinukas ir vilnonis kombinezonas ar miegmaišis.

Naujausi komentarai

 1. Pūkis Baisulis
  Pūkis Baisulis prieš 11 mėn.

  agneta000 parašė:
  Sveikos turesiu pirma vaikuti, ir neisivaizduoju kokia apraga ji rengti. Tikriausiai daug kas isaiskes jam augantm, taciau pirmuosiuos rubelius nusipikrti tai re…

  Įsigyk merino vilnos glaustinukę ir šliaužtus, vilna gerai reguliuoja šilumą. Mūsų visi drabužiai buvo per didelį, tai teko susukti i vilnonį pledą, kai vežėmės namo, nors Gruodis buvo, bet lauke dar pliusas
  Kombinezonas gera mintis, bet dar gali būti per šilta.

 2. User has not uploaded an avatar
  lilijaxxx prieš 11 mėn.

  Mamytės kaip jus naujagimius rengiat tokiu oru i lauką?

 3. User has not uploaded an avatar
  Vuks prieš 1 mėn.

  Sveikos,ar dedat pirstines plonas namie,naujagimiams? Mum 4 sav,dedam vis,nes saltokos rankytes ir apsidrasko veida,kad ir nukirpti nagai

 4. Monikitas
  Monikitas prieš 1 mėn.

  Vuks parašė:
  Sveikos,ar dedat pirstines plonas namie,naujagimiams? Mum 4 sav,dedam vis,nes saltokos rankytes ir apsidrasko veida,kad ir nukirpti nagai

  Nedejom niekada pirstinyciu. Rankos visada vesios, bet reikia tikrinti kunelo, o ne rankas. Namuose siuo metu 20,6 laipsniai, miegamajam 19-20. Rengiu medvilnes bodi ilgom rankovem, pedkelnes arba kelnes, medvilnes kojinytes. Kai einam i lauka papildomai dedu columbia kombinezona, vilnones kojinytes ir kepure merino megzta. Uzkloju vilnos dekuciu iki pazastu.

 5. User has not uploaded an avatar
  akvile84 prieš 1 mėn.

  Vuks parašė:
  Sveikos,ar dedat pirstines plonas namie,naujagimiams? Mum 4 sav,dedam vis,nes saltokos rankytes ir apsidrasko veida,kad ir nukirpti nagai

  Niekad sūnui nedėjau, būdavo, kad įsidreskia, bet nedėjau, rankos taip pat vėsios būdavo, bet dėl šilumos sprendžiama iš nugaros, sprando, o ne iš rankų, dabar net neturėsiu tokio dalyko kaip pirštinės