Kaip rengti naujagimį pagal orą? (412)

Kaip rengti kūdikį einant į lauką bigacis | Shutterstock.com

Per šiltai? Per šaltai? Kaip žinoti, ar kūdikis aprengtas tinkamai?

Auksinė taisyklė būtų tokia: užvilkite kūdikiui vienu drabužėliu daugiau, negu vilkite patys.

Be to, atkreipkite dėmesį į kūdikio „užuominas“:

• Kūdikio verksmas, irzlumas gali rodyti, kad jam yra per šalta.
  • Vangus, mieguistas kūdikis gali būti perkaitęs.
  • Perkaitimą gali rodyti ir specifinis prakaitinės bėrimas.
  • Kūdikio delniukai, pėdutės ir galva irgi yra geras rodiklis: pačiupinėkite, ar kartais jos ne šaltos (labai šiltos).

Jei orai itin permainingi, prie temperatūros pokyčių bus paprasčiau prisitaikyti, jei rengsite kūdikį keliais sluoksniais taip, kad galėtumėte nesunkiai ką nors dar užvilkti ar nuvilkti.

Be to, rengti sluoksniais ir atskirais drabužėliais yra patogiau, nes bus lengviau pervilkti, kai kas nors susipurvins.

Sezoninės vaikiškų drabužėlių rekomendacijos

Vasarai reikalingi drabužiai ir aksesuarai:

• plačiakraštė vasarinė kepuraitė, pridengianti kūdikio veidelį ir ausis;
  • laisvi natūralaus pluošto, geriausia medvilniniai, atskiri drabužėliai;
  • pravers ir kojinaiteės ir megztinukas, jeigu užeitumėte ten, kur oras kondicionuojamas.

Žiemai reikalingi drabužiai ir aksesuarai

• šilta, kūdikio ausis uždengianti kepuraitė;
  • kojinės, megzti batukai ir kumštinės pirštinaitės („tikrų“ odinių batukų kol mažylis nevaikšto nereikia);
  • šilta vilnonė antklodėlė jam užkloti;
  • priklausomai nuo temperatūros pravers apatiniai marškinėliai, megztinukas ir kombinezonas ar miegmaišis.
Reklama:

1. wampyre
    wampyre prieš 1 m.

vukee parašė:
    Sveikos, mamytes man pirmas vaikutis, vis iskyla klausimu, tad noriu isgirsti patarimu is Jusu kaip rengiat savo dziaugsmus einant i lauka tokiu oru, kai…

Mum 11 men namie tik su pampersu. Lauke maikute trumpom rankovem, sortukai, trumpos kojinytes.

2. Jolanta1996
    Jolanta1996 prieš 11 mėn.

Sveikos mamytes, mums jau 2 men ir 3 sav. Ar butina po prausimosi uzdeti kepuryte ir pirstines?

brigita.ku prieš 11 mėn.

Jolanta1996 parašė:

Namuose? O kokia temperatūra? Sakyčiau tikrai nebūtina jei yra namie 20C. Aš namuose nesu dėjusi kepurės nei karto, net ir po maudynių.

4. Jolanta1996
    Jolanta1996 prieš 11 mėn.

Apie 20laips. buna namie

5. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 11 mėn.

Jolanta1996 parašė:
    Apie 20laips. buna namie

Aš tai dedu po maudynių nes vistiek namus vedinu, kur koks vėjas pagaus