Kaip rengti naujagimį pagal orą? (412)

Kaip rengti kūdikį einant į lauką

Per šiltai? Per šaltai? Kaip žinoti, ar kūdikis aprengtas tinkamai? Auksinė taisyklė būtų tokia: užvilk kūdikiui vienu drabužėliu daugiau, negu vilki pati. Be to, atkreipk dėmesį į kūdikio „užuominas“. Jeigu jis verkia ar pasidaro irzlus, gali būti, kad jam yra šalta (kai per šilta, kūdikiai paprastai taip nereaguoja). Kūdikio rankos, kojos ir galva irgi yra geras rodiklis. Pačiupinėk, ar kartais jos ne šiltos ar ne šaltos.

Tau bus paprasta padėti kūdikiui prisitaikyti prie temperatūros pokyčių, jei rengsi jį keliais sluoksniais taip, kad galėtum nesunkiai ką nors dar užvilkti ar nuvilkti. Papildoma nauda: jei rengsi kūdikį atskirais drabužėliais, bus lengviau pervilkti, kai kas nors susipurvins.

Būtini vasarą: plačiakraštė vasarinė kepuraitė, pridengianti kūdikio veidelį ir ausis; laisvi natūralaus pluošto, geriausia medvilniniai, atskiri drabužėliai. Įsimesk į vystyklų krepšį kojinaites ir megztinuką, jeigu užeitum ten, kur oras kondicionuojamas.

Būtini žiemą: šilta, kūdikio ausis uždengianti kepuraitė; kojinės, megzti batukai ir kumštinės pirštinaitės („tikrų“ odinių batukų kol mažylis nevaikšto nereikia); šilta vilnonė antklodėlė jam užkloti. Priklausomai nuo temperatūros pravers apatiniai marškinėliai, megztinukas ir vilnonis kombinezonas ar miegmaišis.

Naujausi komentarai

 1. wampyre
  wampyre prieš 11 mėn.

  vukee parašė:
  Sveikos, mamytes man pirmas vaikutis, vis iskyla klausimu, tad noriu isgirsti patarimu is Jusu kaip rengiat savo dziaugsmus einant i lauka tokiu oru, kai…

  Mum 11 men namie tik su pampersu. Lauke maikute trumpom rankovem, sortukai, trumpos kojinytes.

 2. Jolanta1996
  Jolanta1996 prieš 5 mėn.

  Sveikos mamytes, mums jau 2 men ir 3 sav. Ar butina po prausimosi uzdeti kepuryte ir pirstines?

 3. User has not uploaded an avatar
  brigita.ku prieš 5 mėn.

  Jolanta1996 parašė:
  Sveikos mamytes, mums jau 2 men ir 3 sav. Ar butina po prausimosi uzdeti kepuryte ir pirstines?

  Namuose? O kokia temperatūra? Sakyčiau tikrai nebūtina jei yra namie 20C. Aš namuose nesu dėjusi kepurės nei karto, net ir po maudynių.

 4. Jolanta1996
  Jolanta1996 prieš 5 mėn.

  Apie 20laips. buna namie

 5. Liepsa
  Liepsa prieš 4 mėn.

  Jolanta1996 parašė:
  Apie 20laips. buna namie

  Aš tai dedu po maudynių nes vistiek namus vedinu, kur koks vėjas pagaus