Kaip rengti naujagimį pagal orą? (408)

Kaip rengti kūdikį einant į lauką

Per šiltai? Per šaltai? Kaip žinoti, ar kūdikis aprengtas tinkamai? Auksinė taisyklė būtų tokia: užvilk kūdikiui vienu drabužėliu daugiau, negu vilki pati. Be to, atkreipk dėmesį į kūdikio „užuominas“. Jeigu jis verkia ar pasidaro irzlus, gali būti, kad jam yra šalta (kai per šilta, kūdikiai paprastai taip nereaguoja). Kūdikio rankos, kojos ir galva irgi yra geras rodiklis. Pačiupinėk, ar kartais jos ne šiltos ar ne šaltos.

Tau bus paprasta padėti kūdikiui prisitaikyti prie temperatūros pokyčių, jei rengsi jį keliais sluoksniais taip, kad galėtum nesunkiai ką nors dar užvilkti ar nuvilkti. Papildoma nauda: jei rengsi kūdikį atskirais drabužėliais, bus lengviau pervilkti, kai kas nors susipurvins.

Būtini vasarą: plačiakraštė vasarinė kepuraitė, pridengianti kūdikio veidelį ir ausis; laisvi natūralaus pluošto, geriausia medvilniniai, atskiri drabužėliai. Įsimesk į vystyklų krepšį kojinaites ir megztinuką, jeigu užeitum ten, kur oras kondicionuojamas.

Būtini žiemą: šilta, kūdikio ausis uždengianti kepuraitė; kojinės, megzti batukai ir kumštinės pirštinaitės („tikrų“ odinių batukų kol mažylis nevaikšto nereikia); šilta vilnonė antklodėlė jam užkloti. Priklausomai nuo temperatūros pravers apatiniai marškinėliai, megztinukas ir vilnonis kombinezonas ar miegmaišis.

Naujausi komentarai

 1. Monikitas
  Monikitas prieš 7 mėn.

  Vuks parašė:
  Sveikos,ar dedat pirstines plonas namie,naujagimiams? Mum 4 sav,dedam vis,nes saltokos rankytes ir apsidrasko veida,kad ir nukirpti nagai

  Nedejom niekada pirstinyciu. Rankos visada vesios, bet reikia tikrinti kunelo, o ne rankas. Namuose siuo metu 20,6 laipsniai, miegamajam 19-20. Rengiu medvilnes bodi ilgom rankovem, pedkelnes arba kelnes, medvilnes kojinytes. Kai einam i lauka papildomai dedu columbia kombinezona, vilnones kojinytes ir kepure merino megzta. Uzkloju vilnos dekuciu iki pazastu.

 2. akvile84
  akvile84 prieš 7 mėn.

  Vuks parašė:
  Sveikos,ar dedat pirstines plonas namie,naujagimiams? Mum 4 sav,dedam vis,nes saltokos rankytes ir apsidrasko veida,kad ir nukirpti nagai

  Niekad sūnui nedėjau, būdavo, kad įsidreskia, bet nedėjau, rankos taip pat vėsios būdavo, bet dėl šilumos sprendžiama iš nugaros, sprando, o ne iš rankų, dabar net neturėsiu tokio dalyko kaip pirštinės

 3. User has not uploaded an avatar
  vukee prieš 5 mėn.

  Sveikos, mamytes man pirmas vaikutis, vis iskyla klausimu, tad noriu isgirsti patarimu is Jusu kaip rengiat savo dziaugsmus einant i lauka tokiu oru, kaip kad pastaros kelios dienos? Ir kaip rengti namie, jeigu yra 23 laipsniai ir daugiau?

 4. -Egle-
  -Egle- prieš 5 mėn.

  akvile84 parašė:
  Niekad sūnui nedėjau, būdavo, kad įsidreskia, bet nedėjau, rankos taip pat vėsios būdavo, bet dėl šilumos sprendžiama iš nugaros, sprando, o ne iš rankų, dabar net …

  gal del visa ko pasiimkit i ligonine pirstinytes vienas as lygiai taip pat snekejau kai laukiausi antrojo...ir net neturejau pirstinyciu,o gime mazius su tooookiu manikiuru,kad veidukas per pirma pusdieni ligoninej jau paraudes buvo nuo apsidraskymu,tai lekiau i naujagimiu skyriu ir is personalo prasiau pirstinyciu

 5. wampyre
  wampyre prieš 4 mėn.

  vukee parašė:
  Sveikos, mamytes man pirmas vaikutis, vis iskyla klausimu, tad noriu isgirsti patarimu is Jusu kaip rengiat savo dziaugsmus einant i lauka tokiu oru, kai…

  Mum 11 men namie tik su pampersu. Lauke maikute trumpom rankovem, sortukai, trumpos kojinytes.