Vaiko auklės pasirinkimas (22)

vaiko auklės pasirinkimas

Vieni mažyliai greitai pripranta prie naujų žmonių, kiti,priešingai - gali jaukiai jaustis tik rinktiniame šeimos ir draugų būryje. Ir tai visai nerešikia, kad jie bijo svetimų žmonių. Tiesiog taip jie jaučiasi geriausiai. Kad ir kaip bebūtų, yra didelė tikimybė, kad bent jau kartais jums teks palikti vaiką su aukle. Kaip tai padaryti?

Kontroliuokite savo jausmus. Parodykite savo palankumą auklei. Jūsų emocijos persiduos mažyliui, ir jis pasijus geriau. Jeigu išeidama iš namų parodysite savo nervingumą ir liūdesį, mažylis reaguos atitinkamai.

Pirmiausia pripratinkite. Jei tai įmanoma, paprašykite auklės apsilankyti pas jus keliomis dienomis anksčiau. Šitaip suteiksite galimybę mažyliui su ja susipažinti. Paprašykite, kad ji pasistengtų delikačiai su juo susidraugauti. Mažyliui apsipratus, pamėginkite trumpai nuo jų atsitraukti. Stebėkite jo reakcijas. Jei vaikas atrodo patenkintas, kelioms minutėms išeikite iš kambario ir vėl sugrįžkite. Pabūkite išėjusi vis ilgiau.

Suteikite informaciją. Supažindinkite auklę su mažylio dienos režimu ir įpročiais, pasakykite, kokie žaislai yra jo mėgstamiausi (nepamirškite „mylimuko“!). Papasakokite, kokį maistą jis mėgsta. Suteikite auklei kuo daugiau informacijos. Tai nulems sėkmę.

Atsisveikinkite trumpai ir švelniai. Neišsprukite vogčiomis – tinkamas atsisveikinimasyra be galo svarbus mažylio emocinei raidai. Bet atsisveikinimai neturi būti ilgi: išeikite nelaukdama, kol liausis visi klyksmai. Geriausias pasirinkimas - pasakyti „ate“ ir iškart išeiti. Išėjusi, jokiu būdu nebegrįžkite pažiūrėti, kaip jis laikosi. Leiskite jam apsiprasti su mintimi, kad dabar jis bus su aukle. Net jeigu jis klykia jums išeinant pro duris, tikriausiai, netrukus nusiramins ir pripras prie naujosios draugės.         

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.

Naujausi komentarai

 1. Insomnia7 prieš 6 m.

  Sveikos mamos,
  Labai domina Jūsų patirtis. Turiu nemiegalių vaikutį, ypatingai sunku užmigdyti dieną, nakčiai kiek geriau. Greitai prie mūsų šeimos prisijungs auklė. Gal kuri turėjot patirties, gal vaikučiai su auklėmis atranda tą kelią į miegą? Gal "persiprogramuoja"?

 2. slapukeb
  slapukeb prieš 6 m.

  pifpaf parašė:
  Sveikos mamos,
  Labai domina Jūsų patirtis. Turiu nemiegalių vaikutį, ypatingai sunku užmigdyti di…

  ant auklės sofos užmiega.... Buvau draugės vyrui palikus, tai irgi ant sofos užmigo... Nu nori miego ir nueina miegoti visai kitaip nei kai yra mama

 3. Insomnia7 prieš 6 m.

  slapukeb parašė:
  ant auklės sofos užmiega.... Buvau draugės vyrui palikus, tai irgi ant sofos užmigo... Nu nori miego ir nueina miegoti visai kitaip nei kai yra mama

  Kaip tikiuosi, kad ir pas mus bus taip! ziauriai idomios tos mamos, negalima pramiegot ne vienos minutes kai mama salia

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Pati dar nesu mama, bet teko ne kartą pabūti auklės kailyje. Buvo mamos kurios išties atsakingai supažindino su vaiko gyvenimu, jo dienotvarke, ožiukais , bėdelėmis , leido mums su vaiku susipažinti, pažaisti, kartu pabūti, bet iš karto vienų nepaliko. Tokioje šeimoje kaip valandinė auklė išbuvau ne vienus metus. Tuo tarpu teko susidurti su variantu, kur atėjus susipažinti man vos ne į rankas numestas vaikas ir mamytė eina pro duris nei paaiškinimo kur vaiko rūbeliai, jei įvyktų avarija, nei ką vaikas valgys, ar guldyti miegoti, nieko.... Tiesiog paliko vaiką prie TV žiūrėti teletabių, o aš pastebėjau įtaisytą kamerą, matyt stebėti mano darbą. Žinot kaip jūs ieškosite, elgsitės su aukle, tokį ir rezultatą turėsite. Negriebkite pirmos atėjusios, leiskite ir sau ir vaikui susipažinti su aukle ir nuspręsti, ar tai žmogus, kuris gali globoti jūsų brangiausią turtą. Sėkmės!

 5. lari1980
  lari1980 prieš 6 m.

  Nakties parašė:
  Pati dar nesu mama, bet teko ne kartą pabūti auklės kailyje. Buvo mamos kurios išties atsakingai supažindino su vaiko gyvenimu, jo dienotvarke, ožiukais , bėdelėmis…

  Zinokit ,yra vaiku kurie nebijo svetimu ?Nei karta teko taip pat dirbti,kai ateini ir uz 10-15 min.palieka visai dienai ?Ir zinokite ,kaip ne keista,bet tie vaikuciai kuo puikiausiai adaptuojasi ?Sunkiau buna su tais,kur po savaite "pratina" ;)