Vaiko auklės pasirinkimas (22)

vaiko auklės pasirinkimas

Kai kurie mažyliai greitai pripranta prie kiekvieno naujo veido. Kiti, nepriklausomai nuo to, ar jie bijo svetimų žmonių, ar ne, gali jaukiai jaustis tik rinktiniame šeimos ir draugų būryje. Tačiau greičiausiai nutiks taip, kad bent jau kartais turėsi palikti vaiką su aukle. Kaip tai padaryti?

Kontroliuok savo jausmus. Parodyk savo palankumą auklei. Tavo emocijos persiduos mažyliui, ir jis pats jausis geriau. Jeigu išeidama parodysi, kad esi nervinga ar nuliūdusi, mažylis reaguos atitinkamai.

Pirmiausia pripratink. Jei įmanoma, tegu auklė apsilanko anksčiau, kad mažylis su ja susipažintų. Paprašyk, kad ji pasistengtų pamažu ir atsargiai su juo susidraugauti. Kai mažylis apsipras su aukle, pamėgink trumpai nuo jų atsitraukti. Jei mažylis atrodo patenkintas, kelioms minutėms išeik iš kambario ir vėl sugrįžk. Pabūk išėjusi vis ilgiau.

Suteik informaciją. Supažindink auklę su mažylio dienos režimu ir įpročiais, pasakyk, kokie žaislai yra jo mėgstamiausi (nepamiršk „mylimuko“!). Papasakok, kokį maistą mėgsta valgyti vaikutis. Apskritai, kad auklei su mažyliu sektųsi geriau, suteik jai kuo daugiau informacijos.

Atsisveikink trumpai ir švelniai. Neišspruk vogčiomis – atsisveikinimas svarbus mažylio emocinei raidai. Tačiau atsisveikinimai neturi būti ilgi: išeik nelaukdama, kol liausis visi klyksmai. Geriau pasakyk „atia“ ir iškart išeik. O išėjusi nebegrįžk pažiūrėti, kaip laikosi mažylis. Leisk jam apsiprasti su tuo, kad dabar jis bus su aukle. Net jeigu jis klykia tau išeinant pro duris, tikriausiai netrukus nusiramins ir pripras prie naujosios draugės.         

Naujausi komentarai

 1. Insomnia7 prieš 3 m.

  Sveikos mamos,
  Labai domina Jūsų patirtis. Turiu nemiegalių vaikutį, ypatingai sunku užmigdyti dieną, nakčiai kiek geriau. Greitai prie mūsų šeimos prisijungs auklė. Gal kuri turėjot patirties, gal vaikučiai su auklėmis atranda tą kelią į miegą? Gal "persiprogramuoja"?

 2. slapukeb
  slapukeb prieš 3 m.

  pifpaf parašė:
  Sveikos mamos,
  Labai domina Jūsų patirtis. Turiu nemiegalių vaikutį, ypatingai sunku užmigdyti di…

  ant auklės sofos užmiega.... Buvau draugės vyrui palikus, tai irgi ant sofos užmigo... Nu nori miego ir nueina miegoti visai kitaip nei kai yra mama

 3. Insomnia7 prieš 3 m.

  slapukeb parašė:
  ant auklės sofos užmiega.... Buvau draugės vyrui palikus, tai irgi ant sofos užmigo... Nu nori miego ir nueina miegoti visai kitaip nei kai yra mama

  Kaip tikiuosi, kad ir pas mus bus taip! ziauriai idomios tos mamos, negalima pramiegot ne vienos minutes kai mama salia

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  Pati dar nesu mama, bet teko ne kartą pabūti auklės kailyje. Buvo mamos kurios išties atsakingai supažindino su vaiko gyvenimu, jo dienotvarke, ožiukais , bėdelėmis , leido mums su vaiku susipažinti, pažaisti, kartu pabūti, bet iš karto vienų nepaliko. Tokioje šeimoje kaip valandinė auklė išbuvau ne vienus metus. Tuo tarpu teko susidurti su variantu, kur atėjus susipažinti man vos ne į rankas numestas vaikas ir mamytė eina pro duris nei paaiškinimo kur vaiko rūbeliai, jei įvyktų avarija, nei ką vaikas valgys, ar guldyti miegoti, nieko.... Tiesiog paliko vaiką prie TV žiūrėti teletabių, o aš pastebėjau įtaisytą kamerą, matyt stebėti mano darbą. Žinot kaip jūs ieškosite, elgsitės su aukle, tokį ir rezultatą turėsite. Negriebkite pirmos atėjusios, leiskite ir sau ir vaikui susipažinti su aukle ir nuspręsti, ar tai žmogus, kuris gali globoti jūsų brangiausią turtą. Sėkmės!

 5. lari1980
  lari1980 prieš 3 m.

  Nakties parašė:
  Pati dar nesu mama, bet teko ne kartą pabūti auklės kailyje. Buvo mamos kurios išties atsakingai supažindino su vaiko gyvenimu, jo dienotvarke, ožiukais , bėdelėmis…

  Zinokit ,yra vaiku kurie nebijo svetimu ?Nei karta teko taip pat dirbti,kai ateini ir uz 10-15 min.palieka visai dienai ?Ir zinokite ,kaip ne keista,bet tie vaikuciai kuo puikiausiai adaptuojasi ?Sunkiau buna su tais,kur po savaite "pratina" ;)