Vaiko auklės pasirinkimas (17)

vaiko auklės pasirinkimas

Kai kurie mažyliai greitai pripranta prie kiekvieno naujo veido. Kiti, nepriklausomai nuo to, ar jie bijo svetimų žmonių, ar ne, gali jaukiai jaustis tik rinktiniame šeimos ir draugų būryje. Tačiau greičiausiai nutiks taip, kad bent jau kartais turėsi palikti vaiką su aukle. Kaip tai padaryti?

Kontroliuok savo jausmus. Parodyk savo palankumą auklei. Tavo emocijos persiduos mažyliui, ir jis pats jausis geriau. Jeigu išeidama parodysi, kad esi nervinga ar nuliūdusi, mažylis reaguos atitinkamai.

Pirmiausia pripratink. Jei įmanoma, tegu auklė apsilanko anksčiau, kad mažylis su ja susipažintų. Paprašyk, kad ji pasistengtų pamažu ir atsargiai su juo susidraugauti. Kai mažylis apsipras su aukle, pamėgink trumpai nuo jų atsitraukti. Jei mažylis atrodo patenkintas, kelioms minutėms išeik iš kambario ir vėl sugrįžk. Pabūk išėjusi vis ilgiau.

Suteik informaciją. Supažindink auklę su mažylio dienos režimu ir įpročiais, pasakyk, kokie žaislai yra jo mėgstamiausi (nepamiršk „mylimuko“!). Papasakok, kokį maistą mėgsta valgyti vaikutis. Apskritai, kad auklei su mažyliu sektųsi geriau, suteik jai kuo daugiau informacijos.

Atsisveikink trumpai ir švelniai. Neišspruk vogčiomis – atsisveikinimas svarbus mažylio emocinei raidai. Tačiau atsisveikinimai neturi būti ilgi: išeik nelaukdama, kol liausis visi klyksmai. Geriau pasakyk „atia“ ir iškart išeik. O išėjusi nebegrįžk pažiūrėti, kaip laikosi mažylis. Leisk jam apsiprasti su tuo, kad dabar jis bus su aukle. Net jeigu jis klykia tau išeinant pro duris, tikriausiai netrukus nusiramins ir pripras prie naujosios draugės.         

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 m.

  as irgi ne pirmasyk ziuriu,vienoj temoj buvau imetus ta video..man klaiku,paziurejus,isivaizdavus savo vaika, as paziurejus vos neapsikriokiu ir pikta pasidaro-atrodo mano vaika taip skriaustu-savo rankom kudlas nupesciau tokiai..siaubas kaip yra tokiu zmoniu.

 2. I.B.K.
  I.B.K. prieš 5 m.

  Gintaregabija parašė:
  geriausia aukle mociute

  Tevai aukleja, mociutes lepina.....

 3. zmogiedre
  zmogiedre prieš 4 m.

  o mano dvejopa nuomone, pati esu dirbusi aukle keliose seimose. Be galo myliu vaikus, gerbiu zmones pas kuriuos dirbau, ju privatuma ir seimos subtilybes su visomis seimomis kur teko dirbti iki siol kartais susisiekiu, idomu kaip vaikai paaugo, manes pasiilgsta
  ir nors turiu daug teigiamos patiries, visada suprastdavau tuos zmones, kaip sunku isileisti visai svetima zmogu i savo asmenine erdve, palikti pati didziausia turta- vaika. Bet kairtais tiesiog nera kitos iseities, tai reikia issirinkti tikrai patikima zmogu dabar auginu savo mergyte, nesinori jos palikti net savo mamai, o auklei patikti butu dar sunkiau, jau geriau eism i darzeli kai bus laikas.

 4. Justute
  Justute prieš 1 m.

  As irgi tik uz darzeli. Bijau as tu aukliu. Taip pat video visokiu esu prisiziurejus. Jeigu kam ir galeciau palikti savo vaikus tai tik mociutems. Daugiau niekam. Niekuo daugiau nepasitikiu. Net geriausios drauges gali taip pat nuskriausti.

 5. lari1980
  lari1980 prieš 1 m.

  Justute parašė:
  As irgi tik uz darzeli. Bijau as tu aukliu. Taip pat video visokiu esu prisiziurejus. Jeigu kam ir galeciau palikti savo vaikus tai tik mociutems. Daugiau niekam. N…

  Sakot aukliu bijote O mes lankem privatu,kur auklytes "aukleja"vaikus.Tai kad visur to smurto yra,reikia atidziai vaika stebeti net ir lankant darzeli.
  Dabar pati dirbu aukle ir net minties niekad nebuna uz kazka bausti,viska galima paaiskinti ir sutarti graziuoju