Pirktinės tyrelės kūdikiui (91)

Nepamiršk patikrinti tyrelės galiojimo datos. Pirktinės tyrelės kūdikiui. iStock.com/Ivanko_Brnjakovic

Pirktinės tyrelės yra patogus ir greitas pirmasis „kietas“ maistas kūdikiams. Jei renkatės žinomų gamintojų, Europos Sąjungoje gaminamas tyreles, ypatingo pagrindo nerimauti nėra – joms, kaip ir kitam kūdikių maistui, taikomi ypatingai griežti kokybės reikalavimai, pagal įstatymus joms negali būti naudojami konservantai ir dažikliai.

Taigi, perkant ir vartojant pirktines tyreles, jums belieka paisyti įprastų maisto saugumo taisyklių:

 •  Patikrink tyrelės galiojimo datą.

 • Išsipūtęs dangtelio centras rodo, kad tyrelė gali būti sugedusi. Ar dangtelis išsipūtęs, galite patikrinti spustelėję centrą – jei dangtelis nejuda, reiškia viskas yra tvarkoje.

 • Apžiūrėk dangtelio apsauginę juostelę (jei tokia yra) ir įsitikink, kad indelis nebuvo atidarytas. Kitas požymis, kad indelis nebuvo atidarytas, yra lengvas pokštelėjimas atsukant dangtelį (taip nutinka dėl vakuuminio įpakavimo).

 • Jei vienu kartu vaikas visos tyrelės nesuvalgo, ir tu planuoji ją palikti kitam kartui, maitinimui reikiamą kiekį įdėk į atskirą dubenėlį ir maitink iš jo – jei maitinsi iš stiklainiuko, yra tikimybė, kad bakterijos nuo „panaudoto“ šaukštelio pateks į tyrelę ir po kurio laiko ji bus netinkama valgyti.

 • Nesuvalgytus tyrelės likučius iš dubenėlio mesk lauk arba suvalgyk pati – dėti likučių atgal į stiklainiuką negalima. 

 • Indelį su likusią tyrele reikia uždaryti ir laikyti šaldytuve, paprastai ne ilgiau nei 3 paras.

Naujausi komentarai

 1. asdaiva
  asdaiva prieš 3 m.

  as tai pati gaminau namie nes jos yra sveikiausia vaikui tik jei reikdavo kur nors isvaziuoti tada nusipirkdavau bet ir tai retai labai esame ragave sausainine kosyte hipip

 2. User has not uploaded an avatar
  Dulia prieš 3 m.

  As saviskei irgi verdu pati, bet kur nors isvaziavus yra patogu pasiimti jau pagaminta.
  Zinoma, niekas negali pakeisti sviezio produkto, bet del to galiojimo laiko, tai manau tas pats, kai mes vakuojam ziemai darzoves, uogienes, kai kurie daro tas vadinamas "tusonkes", tai sie produktai irgi gali stoveti ne vienerius metus, bet juose naudojamas cukrus, druska, pipirai

 3. User has not uploaded an avatar
  ramune ramunele prieš 3 m.

  Pasigaminkim pacios .Garuose isvirkite vaisius ,gali buti ivairus .Del sotumo as idedu virtu manu kruopu truputuka .Nuo vaisiu nulupu odeles isplaku su blenderiu viska ir gaunasi super tyrele.Galima pasidaryti daugiau ,sudeti i mazus indelius ,pakaitinti ir uzsukti ,pastoves ilgiau greitam naudojimui.

 4. Camile3
  Camile3 prieš 3 m.

  Perku lb retai, nes ir vaisine tyrele issivirti uztrunka pora min ne ilgiau nebent vaisiu nevalgot ir po ranka neturit. Geriausia sudetis kiek maciau visgi "marmaluzi" ten bent cukraus ir koncervantu nera.

 5. asdaiva
  asdaiva prieš 3 m.

  geriausia pasidaryti paciai zinai ka pridedi kaip padarai ir tai yra patikimiausia na pirkau tai labai retai kelioneje kai nebuvo kaip pasidaryti ar ilgiau isvykus tai pirkdavau kazkokia
  sausainine tyrele tai ta biski valgydavo o taip tai kitos nelabai tikdavo