Pirktinės tyrelės kūdikiui (105)
Pirktinės tyrelės yra patogus ir greitas pirmasis „kietas“ maistas kūdikiams, kurį patogu pasiimti su savimi (pasivaikščiojimui, į kelionę ir panašiai).
Ar pirktinės tyrelės yra saugios?
Jei renkatės žinomų gamintojų, Europos Sąjungoje gaminamas tyreles, ypatingo pagrindo nerimauti nėra – joms, kaip ir kitam kūdikių maistui, taikomi ypatingai griežti kokybės reikalavimai, pagal įstatymus joms negali būti naudojami konservantai ir dažikliai.
Tiesa, tyrelių kokybiniai parametrai gali skirtis, tad reiktų įdėmiai perskaityti tyrelių sudėtį ir spręsti, ar joms naudojami ingredientai atitinka jūsų kokybės lūkesčius.
Ar pirktinės tyrelės yra sveikos?
Iš esmės taip, tačiau vaikų mitybos specialistai atkreipia dėmesį, kad kūdikių maisto kategorijoje dominuoja saldūs (desertiniai) tyrelių variantai, daržovienių pasirinkimas dažnai yra ribotas.
Specialistų nuomone, vaisinės, desertinės tyrelės turi būti naudojamos saikingai, taip pat ir dėl to, kad vaikai turi natūralų polinkį saldžiam maistui ir prie jo pripratę nenoriai valgo vertingesnius mitybos požiūriu produktus, ypač daržoves.
Pirktinių tyrelių kaina
Pirktinės tyrelės, lyginant su analogiškos sudėties naminėmis tyrelėmis, dažnai yra gerokai brangesnės. Pavyzdžiui, paprastesnių ekonominės klasės tyrelių kaina gali siekti 3-5 Eur/kg, ekologiškų, geresnės sudėties, pagamintų iš brangesnių produktų – net ir iki 20 Eur/kg.
Pirktinių tyrelių saugaus vartojimo taisyklės
Perkant ir vartojant pirktines tyreles, jums belieka paisyti įprastų maisto saugumo taisyklių:
-
Patikrinkite tyrelės galiojimo datą.
-
Išsipūtęs dangtelio centras rodo, kad tyrelė gali būti sugedusi. Ar dangtelis išsipūtęs, galite patikrinti spustelėję centrą – jei dangtelis nejuda, reiškia viskas yra tvarkoje.
-
Apžiūrėkite dangtelio apsauginę juostelę (jei tokia yra) ir įsitikinkite, kad indelis nebuvo atidarytas. Kitas požymis, kad indelis nebuvo atidarytas, yra lengvas pokštelėjimas atsukant dangtelį (taip nutinka dėl vakuuminio įpakavimo).
-
Jei vienu kartu vaikas visos tyrelės nesuvalgo ir planuojate ją palikti kitam kartui, maitinimui reikiamą kiekį įdėkite į atskirą dubenėlį ir maitinkite iš jo – jei maitinsite iš stiklainiuko, yra tikimybė, kad bakterijos nuo „panaudoto“ šaukštelio pateks į tyrelę ir po kurio laiko ji bus netinkama valgyti.
-
Nesuvalgytus tyrelės likučius iš dubenėlio meskite lauk arba suvalgykite patys – dėti likučių atgal į stiklainiuką negalima.
-
Indelį su likusią tyrele reikia uždaryti ir laikyti šaldytuve, paprastai ne ilgiau nei 3 paras.
Na gaila, kad neturiu tokio didelio saldiklio, kad galėčiau daug užsišaldyt 🙄🤔