Pirktinės tyrelės kūdikiui (105)

Nepamirškite patikrinti tyrelės galiojimo datos. PERO studio | Shutterstock.com

Pirktinės tyrelės yra patogus ir greitas pirmasis „kietas“ maistas kūdikiams, kurį patogu pasiimti su savimi (pasivaikščiojimui, į kelionę ir panašiai).

Ar pirktinės tyrelės yra saugios?

Jei renkatės žinomų gamintojų, Europos Sąjungoje gaminamas tyreles, ypatingo pagrindo nerimauti nėra – joms, kaip ir kitam kūdikių maistui, taikomi ypatingai griežti kokybės reikalavimai, pagal įstatymus joms negali būti naudojami konservantai ir dažikliai.

Tiesa, tyrelių kokybiniai parametrai gali skirtis, tad reiktų įdėmiai perskaityti tyrelių sudėtį ir spręsti, ar joms naudojami ingredientai atitinka jūsų kokybės lūkesčius.

Ar pirktinės tyrelės yra sveikos?

Iš esmės taip, tačiau vaikų mitybos specialistai atkreipia dėmesį, kad kūdikių maisto kategorijoje dominuoja saldūs (desertiniai) tyrelių variantai, daržovienių pasirinkimas dažnai yra ribotas.

Specialistų nuomone, vaisinės, desertinės tyrelės turi būti naudojamos saikingai, taip pat ir dėl to, kad vaikai turi natūralų polinkį saldžiam maistui ir prie jo pripratę nenoriai valgo vertingesnius mitybos požiūriu produktus, ypač daržoves.

Pirktinių tyrelių kaina

Pirktinės tyrelės, lyginant su analogiškos sudėties naminėmis tyrelėmis, dažnai yra gerokai brangesnės. Pavyzdžiui, paprastesnių ekonominės klasės tyrelių kaina gali siekti 3-5 Eur/kg, ekologiškų, geresnės sudėties, pagamintų iš brangesnių produktų – net ir iki 20 Eur/kg.

Pirktinių tyrelių saugaus vartojimo taisyklės

Perkant ir vartojant pirktines tyreles, jums belieka paisyti įprastų maisto saugumo taisyklių:

  •  Patikrinkite tyrelės galiojimo datą.

  • Išsipūtęs dangtelio centras rodo, kad tyrelė gali būti sugedusi. Ar dangtelis išsipūtęs, galite patikrinti spustelėję centrą – jei dangtelis nejuda, reiškia viskas yra tvarkoje.

  • Apžiūrėkite dangtelio apsauginę juostelę (jei tokia yra) ir įsitikinkite, kad indelis nebuvo atidarytas. Kitas požymis, kad indelis nebuvo atidarytas, yra lengvas pokštelėjimas atsukant dangtelį (taip nutinka dėl vakuuminio įpakavimo).

  • Jei vienu kartu vaikas visos tyrelės nesuvalgo ir planuojate ją palikti kitam kartui, maitinimui reikiamą kiekį įdėkite į atskirą dubenėlį ir maitinkite iš jo – jei maitinsite iš stiklainiuko, yra tikimybė, kad bakterijos nuo „panaudoto“ šaukštelio pateks į tyrelę ir po kurio laiko ji bus netinkama valgyti.

  • Nesuvalgytus tyrelės likučius iš dubenėlio meskite lauk arba suvalgykite patys – dėti likučių atgal į stiklainiuką negalima. 

  • Indelį su likusią tyrele reikia uždaryti ir laikyti šaldytuve, paprastai ne ilgiau nei 3 paras.

Susiję straipsniai

10 stalo etiketo taisyklių vaikams

Vaikams tikrai nebūtina išmanyti visų etiketo subtilybių, tačiau pagrindinių taisyklių vertėtų laikytis nuo pat mažumės.

Tyrelės su obuoliais kūdikiams (receptai)

Lengvai salstelėjęs, tačiau ne itin ryškus obuolių skonis puikiai dera su įvairiais ingredientais ir patinka daugeliui mažylių.

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Naujausi komentarai

  1. missapple prieš 5 m.

    mama0929 parašė:
    Parduotuvines tyreles isislaiko kaip nurodytas galiojimo laikass jei laikot tinkamai. O galiojimas paparastai tikrai ilgas buna. O del savo tyreliu darymoir saldymo…

    Na gaila, kad neturiu tokio didelio saldiklio, kad galėčiau daug užsišaldyt 🙄🤔

  2. User has not uploaded an avatar
    mama0929 prieš 5 m.

    kopa parašė:
    Na gaila, kad neturiu tokio didelio saldiklio, kad galėčiau daug užsišaldyt 🙄🤔

    bet tuoj prasides sviezios darzoves ir vaisiai na jei labai bijot jau tu pirktinuu darzoviu tai galit pirkti buna bio kampeliai

  3. missapple prieš 5 m.

    mama0929 parašė:
    bet tuoj prasides sviezios darzoves ir vaisiai na jei labai bijot jau tu pirktinuu darzoviu tai galit pirkti buna bio kampeliai

    Uoj, ne, aš tikrai nebijau :)! šią vasarą mums dar nebus aktualu. Todėl ir domiuosi galimybėmis, kaip pasigaminti pačiai žiemai ir kaip išsisukti nešaldant

  4. Camile3
    Camile3 prieš 5 m.

    kopa parašė:
    Uoj, ne, aš tikrai nebijau :)! šią vasarą mums dar nebus aktualu. Todėl ir domiuosi galimybėmis, kaip pasigaminti pačiai žiemai ir kaip išsisukti nešaldant :)…

    Naminių koncervų esmė cukrus, druska ir actas, jie neleidžia sugesti koncervuotoms daržovėms ir uogoms. O pirktiniai tai jau technologijos, aukšta t-ra, idealus sterilumas ir pan, ko namie neatkartosi, todėl rizika būtų tokius duoti, o tuo labiau mažam kūdikiui. Bet moliūgai, cukinijos, obuoliai, burokėliai, morkos, kopūstai, bulvės iki pavasario išsilaiko ir sandėliuke aš dar db turiu moliūgų

  5. missapple prieš 5 m.

    Camile3 parašė:
    Naminių koncervų esmė cukrus, druska ir actas, jie neleidžia sugesti koncervuotoms daržovėms ir uogoms. O pirktiniai tai jau technologijos, aukšta t-ra, idealus ste…

    Labai ačiū, kad apšvietėt! Dabar jau tikrai aišku, kad pati nepasidarysiu 🙄😊