Pirktinės tyrelės kūdikiui (98)

Nepamiršk patikrinti tyrelės galiojimo datos. Pirktinės tyrelės kūdikiui. iStock.com/Ivanko_Brnjakovic

Pirktinės tyrelės yra patogus ir greitas pirmasis „kietas“ maistas kūdikiams. Jei renkatės žinomų gamintojų, Europos Sąjungoje gaminamas tyreles, ypatingo pagrindo nerimauti nėra – joms, kaip ir kitam kūdikių maistui, taikomi ypatingai griežti kokybės reikalavimai, pagal įstatymus joms negali būti naudojami konservantai ir dažikliai.

Taigi, perkant ir vartojant pirktines tyreles, jums belieka paisyti įprastų maisto saugumo taisyklių:

 •  Patikrink tyrelės galiojimo datą.

 • Išsipūtęs dangtelio centras rodo, kad tyrelė gali būti sugedusi. Ar dangtelis išsipūtęs, galite patikrinti spustelėję centrą – jei dangtelis nejuda, reiškia viskas yra tvarkoje.

 • Apžiūrėk dangtelio apsauginę juostelę (jei tokia yra) ir įsitikink, kad indelis nebuvo atidarytas. Kitas požymis, kad indelis nebuvo atidarytas, yra lengvas pokštelėjimas atsukant dangtelį (taip nutinka dėl vakuuminio įpakavimo).

 • Jei vienu kartu vaikas visos tyrelės nesuvalgo, ir tu planuoji ją palikti kitam kartui, maitinimui reikiamą kiekį įdėk į atskirą dubenėlį ir maitink iš jo – jei maitinsi iš stiklainiuko, yra tikimybė, kad bakterijos nuo „panaudoto“ šaukštelio pateks į tyrelę ir po kurio laiko ji bus netinkama valgyti.

 • Nesuvalgytus tyrelės likučius iš dubenėlio mesk lauk arba suvalgyk pati – dėti likučių atgal į stiklainiuką negalima. 

 • Indelį su likusią tyrele reikia uždaryti ir laikyti šaldytuve, paprastai ne ilgiau nei 3 paras.

Naujausi komentarai

 1. kleopatra28
  kleopatra28 prieš 1 mėn.

  Is kur traukiat info kad tyreles su konservantais? Krakmolas tirstumui, aliejus del skonio, del omega 3 rugsciu. Daugiau pasaliniu ingredientu nesu maciusi. Jei pacioms truksta info, tai neskleiskit ereziju, kad tyreles su konservantais ir neklaidinkit kitu mamu. Ir aisku ar gaminti, ar pirkti musu pasirinkimas.

 2. morgen
  morgen prieš 1 mėn.

  Camile3 parašė:
  Ir kokio amžiaus vaikui tai duodate?

  6 men, maniskis viska noriai valgo.
  Namuose daromes savo tyreles. Pasta su pomidorais ir morkom ir jautiena, ryziai morka vistiena.

 3. Camile3
  Camile3 prieš 1 mėn.

  morgen parašė:
  6 men, maniskis viska noriai valgo.
  Namuose daromes savo tyreles. Pasta su pomidorais ir morkom ir jautiena, ryziai mo…

  Suprasčiau jei metukų vaikui, kaip desertas, bet kokia nauda iš tokios ką tik pradejusiam ragauti darzoves ir kruopas? Pirktiniai sausainiai pilni cukraus ir kito šlamšto su pienu (tik nesakykit kad dar karvės, kurio iki metukų nerekomenduoja).

  O tos kurias db pridejote, tai tikrai geros

 4. morgen
  morgen prieš 1 mėn.

  Camile3 parašė:
  Suprasčiau jei metukų vaikui, kaip desertas, bet kokia nauda iš tokios ką tik pradejusiam ragauti darzoves ir kruopas? Pirktiniai sausainiai pilni cukraus ir kito š…

  Cia yra jau mano pasirinkimas kaip maitint vaika. Nemokinu kitas ko duot ko neduot, vaikas vaikui nelygus.
  Pati slamsto nevalgai? I tavo mp slamsto nepatenka?

 5. Camile3
  Camile3 prieš 1 mėn.

  morgen parašė:
  Cia yra jau mano pasirinkimas kaip maitint vaika. Nemokinu kitas ko duot ko neduot, vaikas vaikui nelygus.

  Na mokinat, čia gi geresniais nei pirktinės tyrelės receptais dalinatės. todėl ir baisu, kad kas sugalvos kad tokia košė geresnė nei pvz pirktinė ir po to kūdikis nieko daugiau neragaus po tokio cukraus kiekio.

  O kuo jūs maitinate man jokio skirtumo, tik kitų nemokykite Ir ne šlamšto nevalgau